Results 1 to 5 of 5

Thread: UTU - kolektivno vs individualno stanovanje?

  1. #1
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default UTU - kolektivno vs individualno stanovanje?

    Ne nađoh neko pogodnije mjesto za ovo pitanje, izvinjavam se moderatorima ako sam skroz omanuo

    Ovako, dobio sam UTU za plac po kojima je predviđeno građenje objekta bruto 1040m2 (P + 2 + Pk), međutim kao namjena je navedeno "Individualno stanovanje", što investitorima ne odgovara (njima naravno treba što više manjih stambenih jedinica). E sad, mene interesuje postoji li neki obrazac/forma koji bih mogao da podnesem vezano za ovo? I takođe, kada sam podnosio zahtjev za UTU ja sam u listu nepokretnosti bio korisnik, a svojina opštine, ali je to mojim zahtjevom naknadno ispravljeno, i sada je moja svojina 1/1. Da li je to moglo da ima uticaja da namjena bude individualno stanovanje, a ne kolektivno ili kako li se to već kategoriše?

    Ako neko ima informacije ili slična iskustva, rado bih pročitao, jer se u ovoj trenutnoj situaciji ne bih baš petljao po institucijama, a elektronskim putem sve to ide sporo i šturo. Mada, ne gine mi odlazak svakako...

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  2. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Obično investitor koji radi zgradu vlasniku ostavi oko 30% (ide i više i manje zavisi od objekta). Ovdje su u pitanju četri etaže sa moguće maksimalno 200 kvadrata stambenog prostora (realno teško preko 150 zbog hodnika, stepeništa i ulaza) što će reći oko tri stana po etaži. Opet, to je važilo prije ovog svega, sada je težište bitno drugačije i pitanje je hoće li neko sada uopšte investirati.

    Sent from my Motorola 8400

  3. #3
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shoneee View Post
    Ne nađoh neko pogodnije mjesto za ovo pitanje, izvinjavam se moderatorima ako sam skroz omanuo

    Ovako, dobio sam UTU za plac po kojima je predviđeno građenje objekta bruto 1040m2 (P + 2 + Pk), međutim kao namjena je navedeno "Individualno stanovanje", što investitorima ne odgovara (njima naravno treba što više manjih stambenih jedinica). E sad, mene interesuje postoji li neki obrazac/forma koji bih mogao da podnesem vezano za ovo? I takođe, kada sam podnosio zahtjev za UTU ja sam u listu nepokretnosti bio korisnik, a svojina opštine, ali je to mojim zahtjevom naknadno ispravljeno, i sada je moja svojina 1/1. Da li je to moglo da ima uticaja da namjena bude individualno stanovanje, a ne kolektivno ili kako li se to već kategoriše?

    Ako neko ima informacije ili slična iskustva, rado bih pročitao, jer se u ovoj trenutnoj situaciji ne bih baš petljao po institucijama, a elektronskim putem sve to ide sporo i šturo. Mada, ne gine mi odlazak svakako...

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
    Zar to ne zavisi od detaljnog urbanistickog plana..

  4. #4
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    253
    Thanks Thanks Given 
    686
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    29 Posts

    Default UTU - kolektivno vs individualno stanovanje?

    Ja mislim da se na to moglo uticati jedino dok je DUP bio u izradi jer se po njemu vade UT uslovi parcele, jer on odredjuje namjenu povrsine, indeks zauzetosti itd


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Obično investitor koji radi zgradu vlasniku ostavi oko 30% (ide i više i manje zavisi od objekta). Ovdje su u pitanju četri etaže sa moguće maksimalno 200 kvadrata stambenog prostora (realno teško preko 150 zbog hodnika, stepeništa i ulaza) što će reći oko tri stana po etaži. Opet, to je važilo prije ovog svega, sada je težište bitno drugačije i pitanje je hoće li neko sada uopšte investirati.

    Sent from my Motorola 8400
    Da, bruto površina po etažu je 260m2, dosta bi otpalo svakako, ali opet ima interesovanja jer je lokacija dobra i generalno investitori lakše prodaju manje stanove. Ali ova namjena u UTU predstavlja prepreku...

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Zar to ne zavisi od detaljnog urbanistickog plana..
    Quote Originally Posted by Cydia View Post
    Ja mislim da se na to moglo uticati jedino dok je DUP bio u izradi jer se po njemu vade UT uslovi parcele, jer on odredjuje namjenu povrsine, indeks zauzetosti itd


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Očigledno da zavisi i ima uticaja. Ja sam se nadao da je možda i to što se opžtina vodila kao vlasnik u momentu izdavanja UTUa moglo da ima uticaja na predviđenu namjenu objekta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najam Trazim cimera za stanovanje (stan pored Gintasa)
    By AnotherWorld in forum Nekretnine
    Replies: 2
    Last Post: 10-09-14, 10:40
  2. Kolektivno osiguranje
    By ovizionizi in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 20-03-11, 16:48
  3. I/T:Stan za stanovanje
    By gaga-pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 15-04-10, 22:10
  4. Stanovanje
    By starwalker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 12-04-10, 00:38
  5. I: Trazim sobu ili garsonjeru za stanovanje
    By zinabo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-04-09, 20:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •