Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 182

Thread: Sva (zlo)djela, afere, korupcija i kriminal DPS celnika i ljudi povezanih sa istima.

  1. #1
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default Sva (zlo)djela, afere, korupcija i kriminal DPS celnika i ljudi povezanih sa istima.

    Ovako.
    Povucen nekim postovima na temi o parlamentarnim izborima dje su se pominjale pojedine afere koje nam je DPS priredio za ovih 30 godina, dodjoh na ideju da sve afere, lose privatizacije, korupciju itd poslozimo na jednom mjestu.
    Uz ime afere ili naglasene kriminalne radnje valjalo bi dati godinu nastanka iste i nekolike recenice o cemu se tacno radi, ko su osumnjiceni/prozvani itd.
    Ako tema ne pripada ovom PDF-u, moze moderator premjestiti na odgovarajuci dio foruma.

    Za pocetak bih smjesnu privatizaciju "Pomorskog saobracaja" ostavio @kimmi-ju jer znam da mu je to fetis i da tu dominira :-D


    1. Afera 'Telekom' (2005)

    Afera oko prodaje nase drzavne telekomunikacione kompanije (Crnogoskog Telekoma) Madjar Telekomu.
    Vjerovatno da se ta afera kod nas nikad ne bi ni pokrenula da americka administracija nije vrsila pritiske, kada je americka komisija za hartije od vrijednosti 2012-te saopstila da je dosla do dokaza da je bilo podmićivanja u Crnoj Gori i Makedoniji tokom privatizacije tamošnjih telekomunikacionih kompanija.
    7 godina nakon otvaranja afere, napokon su pale i prve optuznice protiv bivsih direktora CT-a, Olega Obradovica i Miodraga Ivanovica, oni su osumniceni da su protivzakonito pribavili sebi i drugima 2,3 miliona € tokom privatizacije CT-a.
    Tuzba nije obuhvatila i sestru sadasnjeg Predsjednika CG i sefa odlazeceg rezima Mila Djukanovica, Anu Djukanovic,
    Amerikanci su, sve u svemu, tvrdili da je Ana Đukanović, u ime brata, primila dio od 580 hiljada eura ili cijelu tu sumu.

    U slučaju privatizacije Crnogorskog Telekoma američka Komisija je u tužbi protiv Mađar Telekoma tvrdila da su njegovi direktori Elek Štraub, Andraš Balog i Tamaš Morvai odobrili isplatu 7,35 miliona eura najmanje dvojici crnogorskih državnih funkcionera i "sestri najvišeg državnog zvaničnika, koja se bavi advokaturom" i to preko lažnih konsultantskih ugovora, koji su poslužili da bi Mađar Telekom pod povoljnim uslovima kupio naš Telekom.

    Mađar Telekom je 2011. platio stotinjak miliona dolara odnosno nagodio se da ne bi išao na sud za korupciju u Crnoj Gori i Makedoniji, a trojica bivših direktora su prošle godine pristali da za korupciju u Makedoniji plate blizu pola miliona dolara.

    2. 'Limenka' (2008-2016)



    Suština afere "Limenka" je u činjenici da je Vlada Crne Gore, na čijem je čelu premijer Milo Đukanović, omogućila njegovom rođenom bratu, biznismenu Acu Đukanoviću, da stekne više miliona eura, a da ni Vlada ni premijerov brat nijesu morali ništa da čine.

    Naime, Aco Đukanović je 2008. godine platio tri miliona i 300 hiljada eura na ime zakupa zemljišta na kojoj se nalazi zgrada policije. Država je, nakon toga, preuzela obavezu da sa tog placa od preko 7.500 kvadratnih metara u širem centru Podgorice, ukloni objekat i preda ga Đukanoviću.

    Godine su prolazile, a policija se nije iseljavala iz zgrade koju Podgoričani popularno zovu "Limenka".

    Premijerov brat je, potom, tužio brata-premijera zahtijevajući 2012. godine da mu država, zbog neispunjenja obaveza, isplati šest miliona eura.

    Stvar je, u međuvremenu, došla i do Vrhovnog suda, a konačna suma koju će poreski obveznici morati da izbroje Acu Đukanoviću se popela na 10,5 miliona eura.



    Nemam sad vremena za jos koju, nastavice se, a valjalo bi i ostali da se prikljucite.
    Naravno, bice i 90-te na tapetu, najvise i zasluzuju.
    Last edited by technus; 04-09-20 at 19:17.
    Forever young, i want to be forever young

  2. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Nedeljko Bošković, general koji je još u vrijeme Josipa Broza Tita švercovao cigarete da bi se punio buđet tadašnje jugoslovenske obaveštajne službe dao je ideju da se počne sa tim ne bi li se popunio buđet države koja pada u izolaciju. Poslije šverca nafte i šverc duvana je dobro došao. Čerka Nedeljka Boškovića udata je za Vanju Bokana koji je naslijedio dosta veza i njega koriste za početak biznisa ...

    U međuvremenu 1991 godine Jovica Stanišić preuzima kontrolu nad srpskom službom državne bezbednosti. Takođe je kontrolisao paravojne formacije Crvene beretke, Arkanovi tigrovi i Škorpioni. Finansiranje i stvaranje fonda za ,,specijalne projekte’’ je krenulo reketiranjem fabrika duvana u Nišu i Vranju. Zbog toga se sukobljava sa lobijem Mirjane Marković koji pokriva taj dio tršišta. Tada kontrolu tog klana postepeno počinje da preuzima tek stasao u punoljetstvo Marko Milošević od Vladana Kovaćevića Trefa kojega je po indicijama lično ubio Marko Milošević. U Srbiji se dnevno (i pored sve bede) na cigarete potroši preko 4.000.000 DEM i eto osnove za unosan posao. Mira Marković sinu (Marku Miloševiću) dodjeljuje zaštitu za koju je zadužen Radomir Marković, koji taj posao, kao osoba od punog povjerenja, obavlja dok ne dođe na čelo srpskog DB-a ...

    Ovi naši ne kontrolišu šverc cigareta u Srbiju (do jednog momenta), već ih plasiraju na tržište Italije. Evo hronološki posloženo (na osnovu tekstova čije sam linkove dao gore)


    Godina 1992

    Čovjek za vezu prema italijanima je Branko Perović


    Godina 1993

    Avoni Iljušin 76 sleću na Golubovce (zahvaljujući vezama Vanje Bokana). Cigarete onda preuzima špediterska kuća ,,Zetatrans’’ u čija skladišta ulaze cigarete. Po izlasku iz skladišta plaća se taksa od 20 dolara po ,,kartonu’’ cigareta. Šef Zetatransa je Žarko Marković, a komercijalni director Čedomir Milić.
    Prema Italiji cigarete su prevožene specijalnim gliserima iz luka Zelenika, Bar i Kotor.
    Gliseri su morali točiti gorivo na benzijskoj pumpi u Herceg Novom čiji je vlasnik Aco Đukanović (koje je bilo skuplje za 1 ili 2 marke).

    Ciro Mazzarella (nadimci Princ i Ujak) pokušava da preuzme monopol nad švercom cigareta u Italiju iz Crne Gore. Branko Perović mu je isposlovao dozvolu od ,,Zetatransa’’ da on jedini uzima cigarete iz Crne Gore. Posao se odvijao preko firme ,,Gisto’’ sa sjedištem u Luganu (Švajcarska).

    27. septembra Ciro Mazzarella je uhapšen. Zbog toga kontrolu nad švercom preuzima crnogorska služba državne bezbjednosti (SDB). Glavni kontrolori su Ranko Kaluđerović i Željko Stamatović.

    Ako bi ,,italijanaima’’ nedostajalo cigara, onda bi se to popunjavalo iz firme ,,Mia’’ (Stanka Subotića) koju vode u luci Bar Duško Ban i Željko Mihailović. (Stanko Subotić je radio kod Vanje Bokana, a njega je ,,izučio'' Jovica Stanišić da bi preko njega preuzeo tržište Srbije od konkuretskih klanova)


    Godina 1995

    Ljeto, sastanak na Dedinju na kojem Stanko Subotić saopštava Srećku Kestneru da Vanja Bokan mora da napusti posao jer je tako naređeno iz vrha.
    Par mjeseci poslije toga Stanko Subotić isplaćuje Vanju Bokana (zaostalu robu).
    Preduzeće ,,Mia’’ uzima taksu od 36 dolara po ,,baksi’’ koja je deljena: 20 dolara država, 6 dolara sport, 10 dolara ,,čoveku’’ (Milo Đukanović)
    Poslije toga od profita 35% ide Srećku Kastneru, 15% Dušku Banu i Željku Mihajloviću, 50% Stanku Subotiću.
    Branko Perović upoznaje Veska Barovića sa Milom Đukanovićem.
    Sada je posao tako raspoređen da Milo Đukanović osigurava policijsku zaštitu, Jovica Stanišić je brinuo o carinskoj propustljivosti, dok je Milorad Vučelić donosio informacije od namjerama konkurencije (kriminalna organizacija Marka Miloševića)


    Godina 1996

    Veselin-Vesko Barović i Branko Vujošević (bliski prijatelji Branka Perovića), otvaraju privatnu firmu M.T.T. (Montenegrian Tobacco Transit) kako bi se pospješila kontrola šverca
    Barović, Vujošević i Đukanović odlučuju da finasiraju košarkaški klub ,,Budućnost’’ na osnovu kojeg slijede uspjesi tima. Takođe, zbog netransparetnosti poslovanja i dio novca se ,,oprao’’ na taj način.
    Dušanka Jeknić u Milanu za ime M.T.T. stupa u kontakt sa klijentima (mafijaški klanovi iz Barija i Napulja)
    U Srbiji plasiranje cigareta organuzije služba bezbednosti na čelu sa Jovicom Stanišićem čime pokušava da preuzme primat od konkurencije (Marko Milošević prije svega)


    Godina 1997

    Branko Perović postaje minister inostranih poslova Crne Gore (poslije pogibije Janka Jeknića)

    Radovan Stojćić – Badža ucjenjuje Jovicu Stanića jer Marko Milošević pokušava da preuzme monopol nad švercom cigareta.
    Kao znak podrške, a uz amin Mila Đukanovića, Darko Beli Raspopović organizuje Badžino ubistvo.

    11. aprila ubijen je Radovan Stojičić – Badža u restoranu Mama Mia u Beogradu.

    Oktobar, Momir Bulatović izjavljuje da Srećko Kestner finansira izbornu trku Mila Đukanovića. Poslije toga dolazi do reorganizacije.
    Cane kod Kastnera šalje Jovicu zvanog Kole da uči posao.
    Srećko Kastner odlazi u Švajcarsku, a Duško Ban i Željko Mihajlović u London.
    Novac se nosio na Kipar za šta je zadužen Nebojša Katić koga je Canetu preporučio Stanišić.
    Tada Cane preuzima potpunu kontrolu nad švercom duvana, a Goranu Žugiću i Svetozaru Maroviću plaća se 100.000 DEM mjesečno. Sve zna Jovica Stanišić


    Godina 1998

    Na čelu srpskog DB-a umjesto Jovice Stanišića dolazi Radomir Marković, koji je čovjek od poverenja konkurentskoj bandi pod kontrolom Marka Miloševića.
    Tada postaje ,,tesno’’ u Srbiji za Caneta, Andrija Drašković, mafijaš, dobio je zadatak da ga dovede živog ili mrtvog.
    Ostale mafijaške skupine takođe pokušavaju da uzmu dio [https://forum]ča ,,Canetove’’ grupe.

    Jusuf-Jusa Bulić, pokušava da ,,naplati dugove’’ od Stanka Subotića, a za račun Vanje Bokana.
    4. maja ubijen Jusuf-Jusa Bulić ispred kafea ,,22’’ u Novom Beogradu.

    Posao se bitno smanjio jer Marko Milošević pokušava da preuzme potpunu kontrolu, tada dolazi do prvih ,,unutrašnjih sukoba’’ jer se i profit značajno smanjio.


    Godina 1999

    Goran Žugić preuzima kontrolu nad ,,tranzitom cigareta’’ u ime državne bezbjednosti, čime iz posla izbacuje Darka Raspopovića i njegove ,,komandose’’.

    6. oktobra ubijen je Vanja Bokan u Atini.
    Ubio ga je Baja Sekulić uz logističku podršku Gorana Žugića, ralog je vjerovatno što je počeo da sarađuje sa Markom Miloševićem.

    Branko Perović podnosi ostavku zbog pritiska Italije i SAD, tako da postaje diplomatski predstavnik Crne Gore u Sloveniji.

    Sent from my Motorola 8400

  4. The Following 9 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  5. #3
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Godina 2000

    15. januara ubijen Željko Ražnatović Arkan u holu hotela Interkontinetal u Beogradu.

    Darko Beli Raspopović organizuje ubistvo Gorana Žugića i Baje Sekulića.

    30. maja ubijen je Goran Žugić u centru Podgorice.


    Godina 2001

    8. janura ubijen je Darko Beli Raspopović u centru Podgorice.
    Ubio ga je plaćenik iz Republike Srpske koga je angažovao Baja Sekulić.
    Vuk Bošković i Vukašin Maraš omogućavaju bjeg ,,Slobodan prolaz’’ ubici.
    Stanko Subotić Cane Baji Sekuliću kupije 25 metarsku jahtu na poklon kao znak zahvalnosti.

    Januara ubijen Branislav Lainović Dugi iz Novog Sada, navodno ga ubio Stanko Subotić cane

    11. marta ubijen Milan Đorđević zvani Bombona, kum pokojnog Željka Ražnatović Arkana i njegovi prijatelji Miloš Rokvić i Dušan Milovanović. Moguće da je Cane umješan.

    1. maja ubijen je Milan Rajković ispred televizije Pink u Beogradu.
    Nosio je značku MUP-a Crne Gore čiju je autentičnost potvrdio Vuk Maraš.
    Neposredno prije ubistva imao je susret ,,bliske vrste’’ sa Bajom Sekulićem.

    30. maja ubijen Baja Sekulić u Budvi.
    Ubijen je poslije susreta sa Vukom Boškovićem i još jednom osobom na kojem je vjerovatno procjenjeno da je psihički labilan. Ubio ga je prijatelj Belog Raspopovića iz DB-a.


    Godina 2002

    Formirana Atlas Banka čiji nominalni vlasnik je Duško Knežević (bivši prodavač palačinki na beogradskom sajmu) da bi se ,,oprao’’ novac Mila Đukanovića, Aca Đukanovića, Stanka Subotića, Veska Barovića i Branka Vujoševića.


    Godina 2004

    28 maja ubijen Duško Jovanović u Podgorici (njegove novine prenele su seriju članaka koje možete pročitati u vrhu ovog posta.


    Godina 2008

    23. oktobra ubijen Ivo Pukanić, vlasnik Nacionala


    Godina 2009

    u oktobru u Italiji počinju prva suđenja

    izvor za ova dva posta: https://forum.cdm.me/showthread.php?...novina/page157

    Sent from my Motorola 8400

  6. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  7. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Prepucavenje Kusovca i Kneževića na što ovaj 29.10.2009 god. odgovara ovim pismom:

    Gospodine Kusovac:
    Hvala na promptnom reagovanju. Dobro pomenuste “uzuse”. Trazim, da to bude na istom prostoru i opremi kao i tekst o meni koji ste objavili danas. Ako imate jos neku zgodnu moju sliku, objavite naravno. Obozavalaca nikad dosta.
    Takodje, ako su vam zasmetale neke cinjenice, opustite se, podudaraju se u mom pismu sa istinom. Sto se ne bi moglo reci za Vas tekst. Recimo, reciklirane lazi lakeja Vaseg bosa koji se odaziva na ime “beba”, jer morali ste trebali objaviti, recimo, da 1995 i 1996 nikako nisam mogao biti na dva mjesta: u Washingtonu DC, sef misije CG , i u Moskvi, iz koje bjezim iz hotela, ne??
    Zakone fizike jos nisam uspio pobiti, pa nemojte ni Vi, sukcesivno molim.
    Takodje, recite vasem bossu iz Jovana Tomasevica bb. Podgorica da je iz hotela (duzina na a, molim lijepo) da ja znam bjezao samo njegov brat Aco Djukanovic. Naime, jos sam 1989 godine platio po Milovoj molbi, posjedujem dokumentaciju, racun u hotelu Moskva, u Beogradu, spreman pred utuzenje, od naseg Acike, jer je – bracika pobjegao. Boss, Milo ce se sjetiti: nikada mi nije vratio taj novac, bilo je to tada jedno 5000 njemackih maraka, jer je Acika bio i u koncertno-muzickom biznisu neuspjesan. Upravo kao sada u bankarskom.
    Podsjetite Mila na taj dug, sa mikrokreditnom kamatom od 11 posto godisnje recimo, kad mi to vrati bice to lijepa suma. Onda bih Vas nesto i castio, za posredovanje. U skladu sa “uzansima” bankarskog poslovanja.
    A jos takvih prica ima… mogli biste i tiraz dici gosodine Kusovac: recite ‘bossu’ da slijede, na primjer, milionska placanja sa racuna ‘duvanske mafije’ kojima on upravlja, njegovim ljubavnicama: pocecemo sa tacnom uplatnicom, iznosom i brojem racuna Tijani Tiodorovic, rodjenoj Sevaljevic, njegovoj skolskoj drugarici i prvoj (neuzvracenoj) ljubavi, inace rodjenoj sestri Sukoviceve (Darkove, da) sestre. Rezidenca je u Kaliforniji, racun kod banke u Louisani, imamo sve za Vasu preciznu rubriku koja se moze ovog puta zvati “Milo protiv Crne Gore”…onda cemo nastaviti sa kupovinom stanova sestara Mihaljevic-Verlasevic, sa racunom za kupovinu Audija gospodji Pesic jeknic, placen od strane notornog italijanskog mafijasa Della Tore-a, iz jula 1997, firmi SAGAM, Milano, pa faktura za ultra skup i dijamantima optocen Cartier sat u butiku Cartier u Milanu, za istu gospodju, placen 230 milion taadasnjih lira (230.000 eura), karticom koju potpisuje MIlo Djukanovic. Ici cemo onda gospodine Kusovac, recimo, na stan koji je gospodin Djukanovic kupio na Pinjesu u Ulcinju, od beogradske zadruge “Sumadija” 1989 godine, na ime svoje supruge sto je platio tadasnjih 21.000 dinara ili 3000 maraka, da bi isti stan, pod cistom ucjenom bio prodat notornom italijanskom mafijasu, na Acov prijedlog, svo saslusanje o tome i dokumentacija u posjedu Scelsija (siguran sam da znate o kome govorim, a evo imam je i ja, saljem ako hocete) 150.000 dolara. Kakav je to posao, 70-80 puta uvecana vrijednost samo za 5 godina. pa to je taj Milo ekonomista, ne?? Valjalo bi to pokazati narodu da znaju da su u rukama ekonomskog alhemicara koji ce zemlju izvuci iz ove nepravedne krize, ne?
    Pa onda idemo dalje, 1996, od tog novca Djukanovic stavlja na racun na svoje ime (krsenje deviznog i poreznih zakona tadasnje RCG i SRJ, iskoristavanje sluzbenog polozaja) kod banke Banca Svizzera Italiana 80.000 USD i na pitanje bankara Giani Ortellija sta je po profesiji i gdje radi on kaze: “ekonomista”, daje svoj privatni pasos.
    Dakle, gospodine Kusovac, sa tim cemo, cisto radi hronologije, poceti…a iznosi, racuni, kreditne kartice, butici, hoteli pokloni…jako se uvecavaju vremenom. Dok dodjemo do transfera novca na racun Bibe Sekularac ovog proljece, bice to pozamasna suma. Milioni, u bilo kojoj valuti.
    Gradjani Crne Gore moraju znati kako su opljackani.
    Dakle, Vi kao urednik njihove novine, novine koja bi trebala biti novina gradjana Crne Gore, morate zadovoljiti javni interes. Objavite sve ovo gospodine Kusovac, imamo svu dokumentaciju “crno na belo” (nadam se da mi necete zamjeriti ovo malo ekavice, jer vidim moj “hrvatski” Vam smeta)…
    Dakle, javite se.
    Iako nije na odmet reci na kraju:mislim da bi bilo najcasnije da izadjete gospon Kusovac iz tog prljavog, lopovskog., mafijaskog kola.
    Nemojte da Vas progoni cijelog zivota epitet novinara koji je branio ‘mafiju”. Nemojte protiv zakona, pravde i istine. Obrusice se to troje surovo na Vas, vrlo brzo.
    Podnesite ostavku. Imate Vi talenta i mogucnosti i za drugdje, znam.
    Lijep pozdrav,
    Ratko Knezevic

    izvor: https://forum.cdm.me/showthread.php?...41#post1335841

    Sent from my Motorola 8400

  8. #5
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Auh. Pa ja znam/znao sam pola likova koji se pominju u ovom sto postavi wulfy. S Belim sam se dosta dobro znao. Bio je drcan lik. Jos kao decko nije dao na sebe ni starijima. Nijesam ovo znao da je on smjestio Zugicu, a da je Baja njemu smjestio. Je li to rekla-kazala ili ima nesto konkretno? I ubise ga maltene ispred ulaza dje su mu zivjeli roditelji (njegova majka mi je bila profesorica).

    Da ne pomisli neko nesto pogresno, u te mutne vode nijesam nikad ulazio.

    Ima li sanse da se sad konacno otkrije istina o ubistvu Duska Jovanovica? Eto, i njega sam znao.

  9. #6
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Auh. Pa ja znam/znao sam pola likova koji se pominju u ovom sto postavi wulfy. S Belim sam se dosta dobro znao. Bio je drcan lik. Jos kao decko nije dao na sebe ni starijima. Nijesam ovo znao da je on smjestio Zugicu, a da je Baja njemu smjestio. Je li to rekla-kazala ili ima nesto konkretno? I ubise ga maltene ispred ulaza dje su mu zivjeli roditelji (njegova majka mi je bila profesorica).

    Da ne pomisli neko nesto pogresno, u te mutne vode nijesam nikad ulazio.

    Ima li sanse da se sad konacno otkrije istina o ubistvu Duska Jovanovica? Eto, i njega sam znao.
    Izvor je na linku što sam ostavio, a to je sublimirana priča sa svih onih linkova koji su ostavljeni u originalnoj temi. Nažalost, mnogi linkovi su danas mrtvi (kupovinom ,,Nacionala" od strane određene medijske kuće među prvim stvarima je bilo da se pobrišu tekstovi), ali isplivaće.

    Edit: pošto sam to čitao kada je originalno bilo postavljeno to je uglavnom sublimacija onoga što je pisao ,,Nacional" i izjava Ratka Kneževića u tom periodu (2009 godina).

    Sent from my Motorola 8400
    Last edited by wulfy; 05-09-20 at 10:07.

  10. #7
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Sjecam se pisanja "Nacionala". Ocigledno je Pukanic odnekud dobijao informacije. Pitanje je sto je od onog napisanog bilo tacno. Sto se izvora tice....
    Hm. Ratko Knezevic je isto "cvecka". Jedan od Milovih kumova, koji je bio dio "prljavog" sistema. Njega ne poznajem licno ali sam jednom prilikom sjedio za istim stolom i slusao njegovu pricu. Covjek se bio opasno utripovao - "niko kao Ja!"

    Svasta se pisalo, ali je veliko pitanje sto je sve od toga tacno. Optuziti Belog da je organizovao smaknuce Gorana Zugica je teska optuzba koja, da bi bila kredibilna, mora biti poduprijeta nekim dokazom. Ako se ne pruze neki konkretni dokazi, to se obicno zavrsi na onom "rece mi jedan coek".

  11. #8
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Pošto pominjete Ratka Kneževića, sad je kolumnista Nacionala. Njegova kolumna u vezi izbora: https://www.nacional.hr/gost-kolumni...WODzbaJz0qen-M

  12. #9
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Pa ono makar bi valjalo istražiti odakle Banu i Mihajloviću onih 1.5 miliona keš kolaterala u Švajcarskoj....

    Ako nema ispravno porijeko pa pa pomorski saobraćaj i još štošta

    Jao kad krenu tokovi novca da se istražuju. Tad nije bilo toliko ofshore firmi ko sad....


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  14. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa ono makar bi valjalo istražiti odakle Banu i Mihajloviću onih 1.5 miliona keš kolaterala u Švajcarskoj....

    Ako nema ispravno porijeko pa pa pomorski saobraćaj i još štošta

    Jao kad krenu tokovi novca da se istražuju. Tad nije bilo toliko ofshore firmi ko sad....


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Za tokove novca unajmit FBI i dat im milijardu dolara za godinu dana.

    Mislim da bi nasli 10+ milijardi ko zna kuda po svijetu. Mozda sam i malo reka.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #11
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    A akko ce pisat razni forumasi, a nece sve moci da stane u prvi topik, mozda bi bilo dobro da se u prvom technusovom postu postave linkovi do posotva koji opisuju afere.
    Nesto tipa:

    3. Sverc cigaretama
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    4. Toranj na Dajbabskoj gori, Agencija za telekomunikacije (2007-2011)

    Akteri: Zoran Sekulic, dr Igor Radusinovic, dr Ljubisa Stankovic, dr Zoran veljovic, firma BAS d.o.o i drugi...

    Skoro zaboravih na ovo, ali u pitanju je bila konacna cifra od preko 5 miliona € za posao ciji su svi troskovi previdjeni na 2 miliona. Iz Vijesti:

    "Na Dajbabskoj Gori je nepotrebno potrošeno pet miliona i to je, osim sa aspekta ekonomičnosti, sumnjivo i sa aspekta korupcije. Poslovni prostor je jednako sumnjiva rabota, jer je tadašnji rektor Ljubiša Stanković to prodao privatnicima, pa ga nakon nekoliko mjeseci kao predsjednik Savjeta Agencije od njih kupio za dva i po puta višu cijenu. To treba sve da se ispita i to se ne može sakriti nekakvim uopštenim ocjenamai praznom pričom”, kaže član Odbora Branko Radulović, poslanik PzP.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-bio-u-zatvoru

    Agencija se s druge strane obavezala da Bas. D.O.O. isplati na ime povećanja cijena, po nalazu vještaka( Milanka Popović, dipl.ing.arh i Milenko Popović, dipl.ecc ), za izvedene radove30 odsto više od vrijednosti izvedenih radova plaćenih po situacijama, ili 212.396,86 EUR-a. Cijena neizvedenih
    7radova se povećala saglasno nalazu vještaka za 45,04% što je iznosilo ukupno 2.278.530,49 EUR-a. Saglasno dogovoru sa sastanka koji su predstavnici Agencije i kompanije Bas DOO održali dana 08.02.2008. godine, Agencija je izvođaču radova izašla u susretpo ovom pitanju.PrviAneksIosnovnog Ugovora je sklopljenu aprilu 2007.godinena inicijativu kompanije ′′Bas′′DOO, zbog ′′nemogućnosti agencije da obezbijedi početak radova zbog nerješenih imovinsko-pravnih odnosa′′, itd. Odmah nakon toga, Bas DOO, ponovo traži od Agencije dopunu osnovnog Ugovora Aneksom, a iz razloga ′′skoka cijena građevinskog materijala, koji je pratio povećanje cijenaradova u iznosu većem od 2, što, shodno Zakonu o obligacionim odnosima, čl. 636., omogućava izvođaču da traži promjenu ugovora u pogledu izmjene cijene, kada to osnovnim ugovorom nije predviđeno′′
    http://www.mans.co.me/wp-content/upl...DGORICA%20.pdf
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  18. #13
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Šetalište u Petrovcu

    https://www.google.com/amp/s/www.vij...m-miliona-eura

    Abu Dabi fond... pa jaoooo Petre Ivanoviću





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  19. #14
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,717
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Eto, uz te serije tekstova iz ,,Nacionala" mogu se nadovezati i emisije ,,Mehanizam"...

    Sent from my Motorola 8400

  20. #15
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Koji je ono bio ministar kad im je neki investitor uvalio lazne bankarske garancije na tri cetiri miliona za onaj Skadar na jadranu hotel As
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  21. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    DPS gradonacelnici...

    Mugosa
    Pavicevic
    Kalac
    Golubovic
    Svi budvanski za vijeme Sveta
    Djacic
    Catovicka

    Trebace dosta vremena da se policija, sudstvo i tuzilastvo dovedu u red da mpgu uspjesno procesuirati sto su sve cinjeli...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #17
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Koji je ono bio ministar kad im je neki investitor uvalio lazne bankarske garancije na tri cetiri miliona za onaj Skadar na jadranu hotel As
    Ču koji, jedan jedini i neponovljivi Branimir Gvozdenović, ako sam pogriješio onda možda i Nenezić. Ali nešto sam Gvozdenovića zapamtio uz Perazića do.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  23. #18
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    @wulfy
    Dobri su ovi prenešeni tekstovi. Vratili su me u grozna vremena kojih ne volim da se sjećam. Ono što je u ovoj priči oko tranzita cigareta najodvratnije jeste činjenica da je NATO koji je nadgledao vazdušni prostor SRJ koja je bila pod sankcijama, zapravo znao što se sve dešava. To znači i da su Filip Moris i druge moćne kompanije itekako imale uticaj da se to dešava preko Srbije i Crne Gore , a da ne reaguju. Oni su pomagali i na ovaj način Miloševića i Mila i mafiju Italije...

  24. #19
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    @wulfy
    Dobri su ovi prenešeni tekstovi. Vratili su me u grozna vremena kojih ne volim da se sjećam. Ono što je u ovoj priči oko tranzita cigareta najodvratnije jeste činjenica da je NATO koji je nadgledao vazdušni prostor SRJ koja je bila pod sankcijama, zapravo znao što se sve dešava. To znači i da su Filip Moris i druge moćne kompanije itekako imale uticaj da se to dešava preko Srbije i Crne Gore , a da ne reaguju. Oni su pomagali i na ovaj način Miloševića i Mila i mafiju Italije...
    Rijetko dje se moze naci po bespucima interneta ovakav ostrouman osvrt. To sam samo od jednog lika cuo, veli Sesta flota i NATO nas blokira, a prolaze gliseri pored njih. Od jednog drugog lika sam cuo da ekipe sa Zapada vole ovakve drzavice da u njima rade sve sto ne smiju u sopstvenim zemljama.

  25. #20
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Zna li neko koja je bila fora sa IN televizijom?

  26. #21
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Zna li neko koja je bila fora sa IN televizijom?
    Sve će ti biti jasno kada vidiš da je jedan skočko se dofatio love, džipa, kućice na Adi Bojani...

  27. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Skočko, koliko god bio iritantan, je imao dobrih ideja i emisija... Ne vjerujem da se nešto previše okoristio od In-a, bar ne na nelegalan način (mada podgoričani vjerovatno znaju bolje)...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. #23
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Zna li neko koja je bila fora sa IN televizijom?
    Nedje pred sam kraj 90-ih godina TVCG je dok je bio Sito Rakocevic direktor dobila ili narucila potpuno novu opremu za digitalizaciju. Ta oprema je misteriozno zalutrala u prostorije IN TV-a pod ruke rada Vojvodica. I dan danas se ne zna kako i ko je to omogucio.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  29. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  30. #24
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A đe je Bubreško?

  31. #25
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Biraj kume.




Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cetinjske afere
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 21
    Last Post: 06-04-17, 13:24
  2. Cerinjske afere
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 1
    Last Post: 10-01-16, 14:14
  3. Cetinjske afere roke ro
    By ivanbegovac in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 13-06-12, 17:13
  4. Reperkusije „Duvanske afere“ - Nacionala
    By johnny bravo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 26
    Last Post: 30-03-12, 15:24
  5. Vjernici i zločin vs. Ateisti i zločin
    By Rakun in forum Religija i filozofija
    Replies: 424
    Last Post: 26-01-11, 16:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •