Page 89 of 126 FirstFirst ... 397985868788899091929399 ... LastLast
Results 2,201 to 2,225 of 3138

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #2201
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    43. vlada je pala.

    Probali smo ekspertsku vladu, probali smo i manjinsku vladu, a u posljednje dvije godine (računajući i 41. vladu), imali smo priliku da vidimo sve politčke činioce na pozicijama vlasti.

    I? Šta ćemo sad?
    In vino veritas

  2. #2202
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Ja bih referendum,kome da ustupimo,Norvezanima,Holandjanima ili Njemicima,aj moze i Finska,ali trt od ove ideje,hoce tzv. gospoda i dalje da trpa u sebe,pasmtr.
    ...

  3. The Following 4 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  4. #2203
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ja bih referendum,kome da ustupimo,Norvezanima,Holandjanima ili Njemicima,aj moze i Finska,ali trt od ove ideje,hoce tzv. gospoda i dalje da trpa u sebe,pasmtr.
    Iako sam i ja dugo predlagao Skandinavce mislim da bi im predugo trebalo da shvate s kakvom bandom imaju posla. Predlazem Slovence. Ipak nas kolko tolko poznaju.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  5. #2204
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Iako sam i ja dugo predlagao Skandinavce mislim da bi im predugo trebalo da shvate s kakvom bandom imaju posla. Predlazem Slovence. Ipak nas kolko tolko poznaju.
    Ne bi Slovenci bash zato shto nas dobro poznaju,mada nije ni tamo 100% sjajno ali opet je 100g. ispred nas nagrdjenih na svaki nachin i po svakom pitanju.
    ...

  6. #2205
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    153
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Odje bi i vladu narod trebao da bira, otvorena lista za premijera i ministre da se prijave oni koji misle da su dorasli tome pa da narod odluci
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #2206
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

  8. #2207
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Odje bi i vladu narod trebao da bira, otvorena lista za premijera i ministre da se prijave oni koji misle da su dorasli tome pa da narod odluci
    Pazi ovo, red bi bio da svaka stranka da imena ljudi kije predlaže za ministre. Da sw zna unaprijed, a ne poslije neka stranalka kombinatorika i biranje poslušnih.

    Primjera radi, da pođem od CnB za koje sam glasao, znaš kad bi se URA usudila da stavi da je Filip Adžić kandidat za ministra unutrašnjih poslova... NIKAD.

    Isto tako, smiješno je da neko 81. na listi bude kandidat za ministra, ka Manda što je bio, ili da Demokrate predlažu Danila Šaranovića kao ministra.

    Fino da nam daju da vidimo ko su im kandidati.

    Pa kasnije je onda i lakše napraviti postizbornu koaliciju i tačno znamo koga možemo očekivati u vladi.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  9. #2208
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

  10. #2209
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Druže...oni su ušli u sve ko u bugarsku skupštinu. Najviše u Demokrate koje su bile poslije izbora na 20-25, a sad su tu ispod 15%.

    DF naravno da su ušli u njihovo biračko tijelo.

    Mada, realnije je reći da su ušli su u biračko tijelo koalicije ZBCG koja je pokupila dosta glasova (zbog Zdravka i crkve) onih koji ne bi DF solo glasali nikad.

    Ušlo su i u biračko tijelo CnB koje je očekivalo mnogo više principijelnosti i tvrdih stavova od njih, a ne konstantne političke lupinge.

    Ušli su i u DPS biračko tijelo, ne toliki ali jedno 3-4% birača (10-tak % i malo preko toga od biračkog tijela DPSa).

    Tako da... Građani su se konačno oslobodili, svima nam je muka od postojeće "političke elite" a tu oni i Preokret imaju šansu.

    Iskreno, volio bih kad bi se na tom fonu pravila neka predizborna koalicija, ES, Preokret i još možda po neko.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  12. #2210
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Kad već krenuh da pišem... Da bi se parlamentarni izbori održali kad i lokalni, moraju biti raspisani za 3 dana.

    Dakle, neće se desiti.

    Ići na izbore bez Ustavnog suda je čisti idiotluk.
    Strah me da će stranke da to odugovlače kolko god mogu, jer im se ebe za put u , jer su svjesne da velika većina njih nikad ovoliko poslanima neće imati.

    Pa alo rođaci, PZP i SNP imaju po 5 mandata.


    Sprdnja.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:

    Dzi

  14. #2211
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Ono što se slažem sa ES je da su potrebni izbori ŠTO PRIJE, da se ne čeka 30 dana AKO/ČIM BUDE očigledno da nema mandatara sa podrškom 41 poslanika. Obavezno solo nastup svih partija i ako je ikako moguće otvorene liste....

    TT

  15. The Following 2 Users Say Thank You to institucija For This Useful Post:


  16. #2212
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Iako sam i ja dugo predlagao Skandinavce mislim da bi im predugo trebalo da shvate s kakvom bandom imaju posla. Predlazem Slovence. Ipak nas kolko tolko poznaju.
    Ozbiljna država bi se lako obračunala sa tom bandom. Okupacija je najbolje rijšenje, trenutno smo taoci partija i političara koji trguju foteljama i ništa drugo ih ne interesuje.

  17. #2213
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    43. vlada je pala.

    Probali smo ekspertsku vladu, probali smo i manjinsku vladu, a u posljednje dvije godine (računajući i 41. vladu), imali smo priliku da vidimo sve politčke činioce na pozicijama vlasti.

    I? Šta ćemo sad?
    Možda da se vrati DPS? Njihovih 30 godina prethodnih vlada su se odlično pokazale.

  18. #2214
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Druže...oni su ušli u sve ko u bugarsku skupštinu. Najviše u Demokrate koje su bile poslije izbora na 20-25, a sad su tu ispod 15%.

    DF naravno da su ušli u njihovo biračko tijelo.

    Mada, realnije je reći da su ušli su u biračko tijelo koalicije ZBCG koja je pokupila dosta glasova (zbog Zdravka i crkve) onih koji ne bi DF solo glasali nikad.

    Ušlo su i u biračko tijelo CnB koje je očekivalo mnogo više principijelnosti i tvrdih stavova od njih, a ne konstantne političke lupinge.

    Ušli su i u DPS biračko tijelo, ne toliki ali jedno 3-4% birača (10-tak % i malo preko toga od biračkog tijela DPSa).

    Tako da... Građani su se konačno oslobodili, svima nam je muka od postojeće "političke elite" a tu oni i Preokret imaju šansu.

    Iskreno, volio bih kad bi se na tom fonu pravila neka predizborna koalicija, ES, Preokret i još možda po neko.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Ja bas mislim da nisu u Demokrate… jer im je biracko telo kao i oni ( Demokrate)…plus na ovoj konfernenciji su naveli da su im oni najblizi…

    Vise mislim da ulaze u DF i to jako, zato ih se ovi boje…

    Cak i u DPS neku tu omladinu koja nije toliko ostrascena…

    Jedno je dritan u pravu… mnogi ce u penziju posle sledeciu izbora… ukljucujuci vrlo verovatno i njega

  19. #2215
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Evo pokušaja neke moje analize i očekivanja.

    Mislim da je najbolje za Crnu Goru da parlamentarni izbori budu zajedno sa predsjedničkim, na proljeće, tj. za nekih 8-9 mjeseci, što je sasvim dovoljno vremena da se stvore uslovi za njihovo raspisivanje – tehnički i politički. Tehnički, jer za izbore moramo imati Ustavni sud, politički, jer moramo imati stabilnost i funkcionalne institucije, sa punim politčkim legitimitetom vlade koja ih raspisuje, da bi imali uspješan proces- Posebno u situaciji kada će pritisci Srbije i njenih eksponenata u Crnoj Gori biti veći nego čak i '20.

    S obzirom da, kako je Kimi to fino secirao, jesenji izlazak na izbore ne odgovara maltene nikom u trenutnom sazivu (a najmanje Demokratama), očekujem da se na tragu ovog glasanja u parlamentu uspostavi 44. vlada – prelazna, koncentraciona, tehnička, kako god je nazvali. Imperativ je to uraditi što prije i razvlastiti dvojac Abazović-Joković prije nego naprave još veću štetu.

    Elem, kakvo je trenutno stanje:

    1. Abazović je izgubio svaki (međunarodni) kredibilitet da bude premijer;
    2. Mostovi saradnje na relaciji URA i SNP – Demokrate su spaljeni;
    3. DF ne može u bilo kakvu vladu koja pretenduje da integriše državu u EU;
    4. Međunarodno kredibilni NVO sektor, koji je podržavao smjenu režima '20 bi se, vjerujem, radije priključio DPS-u, nego podržao još jedan eksperiment.


    To sve znači da od „volje naroda“ od 30. avgusta ’20 – efektivno nema ništa.

    Jedina opcija ostaje da Demokrate konačno pređu Rubikon i naprave smisleni, krupni emancipatorski korak naprijed, uz sve rizike koje taj potez nosi. Bečić je u sličnoj poziciji kao Đukanović ’97 – ili ostaješ uz skute one politike koja neminovno vodi u propast ili kreiraš nova rješenja. Iako retorički ničim nisu pokazali da su sposobni za tako nešto, djela ipak daju neke sitne naznake. Prvo, sjetite se tajnih dogovora sa DPS-om u Markovićevoj vladi i aranžmana da se odmrsi izborno zakonodavstvo. Dalje, ovo glasanje sinoć. Jasno je da DPS nikad ne bi odigrao ovaj potez, da nije znao da će njihova inicijativa proći (ma šta javno govorili). Tako da, kontakti postoje, inkrementalno se nešto dešava, a da li je dovoljno za (r)evoluciju – vidjećemo.

    Ako ne svijest o trenutku i vizija budućnosti, Demokratama za takav manevar može pomoći nagon za preživaljavanjem. Evropa sad je velika konkurencija, ali za 8-9 mjeseci, bez zastupljenosti u parlamentu, bez terenske infrastrukture, izvora finansiranja, bez medija iza sebe – ko će se još sjećati Spajića i Milatovića? Dalje, dogovor sa DPS, SDP, SD, LP i manjiskim strankama oko rješavanja izbornog zakonodavstva, sudstva i tužilaštva otvara mogućnost pohvala međunarodne zajednice, koja, ako se kvalitetno frejmuju, mogu opravdati dobar dio negativne percepcije javnosti oko „promjene dresa“. To su ključni konkretni rezultati koje EU traži i nagrada je velika, vrijedna takvog manevarskog rizika (posebno ako bi na čelu odbora bili ljudi iz Demokrata, a predsjednik parlamenta Bečić). Taj rizik se još više može umanjiti izborom neke koncentracione vlade koju bi činili predstavnici svih partija osim (DF-a, a vjerovatno bi odbili URA i SNP), uz profesionalce i eksperte iz NVO sektora, moguće čak i posredovanje EU.

    Vidjećemo vrlo brzo šta će se dešavati, očekujem i da se užare međunarodne linije, pa da vidimo kako će se odmrsiti ovo vrzino kolo. Ono što je sigurno, lopta je sad kod Bečića.
    Last edited by johnny bravo; 20-08-22 at 15:36.
    In vino veritas

  20. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  21. #2216
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Ja bas mislim da nisu u Demokrate… jer im je biracko telo kao i oni ( Demokrate)…plus na ovoj konfernenciji su naveli da su im oni najblizi…

    Vise mislim da ulaze u DF i to jako, zato ih se ovi boje…

    Cak i u DPS neku tu omladinu koja nije toliko ostrascena…

    Jedno je dritan u pravu… mnogi ce u penziju posle sledeciu izbora… ukljucujuci vrlo verovatno i njega
    Kako ti misliš ne ulaze?

    Demokrate su bile po anketama u periodu nakon NK izbora konstantno 20%+, a sad su do 12-15% zavisno od ankete.

    Da to je rast u odnosu na prošle izbore, ali da se ne lažemo, nisu se proslavili sa koritašenjem i partitokratijom, a i taj njihov rezultat od 30.08. je bio očajan jer im je ZZB masakr napravila.

    Ajde, objasni mi zašto bi neko glasao za populističko koritašku sektu na čelu sa Borisom Bogdanovićem umjesto za ES, sem ako se ne nada nekom uhljebljenju preko stranke?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-08-22 at 15:35.

  22. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  23. #2217
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ja bih referendum,kome da ustupimo,Norvezanima,Holandjanima ili Njemicima,aj moze i Finska,ali trt od ove ideje,hoce tzv. gospoda i dalje da trpa u sebe,pasmtr.
    Ne.
    Ovu divnu zemlju treba naseliti Skandinavcima.
    Da cijene i obnove sume.
    Poruse rugla od betonskih konstrukcija, ociste more, rijeke i jezera, urbanizuju, naprave reciklazne centre, izgrade skole i bolnice i uljepsaju sve sto smo mi devastirali i sto ne cijenimo. Sunce bi ih ogrijalo i to zasluzeno i njih i ovu divnu Crnu Goru s njima.

    A mi smo kao narod u globalu zasluzili neko selo u Indiji ili Africi. Ili jos bolje, kakav nam je mentalni sklop i kako smo stalno nesto naelektrisani na nelegalne aktivnosti da nam se dodijeli jedna favela ili kvart negdje u Brazilu. Tu bismo se uklopili i snasli. Za nas mentalitet nije Evropa. I molim patriote i jedne i druge strane da se ne vrijedjaju jer je ovo istina za sve Balkance.


    Ovo sto smo mi kao ljudi i gradjani dozvolili da nam rade nasi sugradjani koji su u parlamentu i u drzavnim institucijama je prije svega nasa sramota. Neki drugi narod ne bi pao na tako niske grane nikad.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  24. The Following 3 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  25. #2218
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Evo pokušaja neke moje analize i očekivanja.

    Mislim da je najbolje za Crnu Goru da parlamentarni izbori budu zajedno sa predsjedničkim, na proljeće, tj. za nekih 8-9 mjeseci, što je sasvim dovoljno vremena da se stvore uslovi za njihovo raspisivanje – tehnički i politički. Tehnički, jer za izbore moramo imati Ustavni sud, politički, jer moramo imati stabilnost i funkcionalne institucije, sa punim politčkim legitimitetom vlade koja ih raspisuje, da bi imali uspješan proces- Posebno u situaciji kada će pritisci Srbije i njenih eksponenata u Crnoj Gori biti veći nego čak i '20.

    S obzirom da, kako je Kimi to fino secirao, jesenji izlazak na izbore ne odgovara maltene nikom u trenutnom sazivu (a najmanje Demokratama), očekujem da se na tragu ovog glasanja u parlamentu uspostavi 44. vlada – prelazna, koncentraciona, tehnička, kako god je nazvali. Imperativ je to uraditi što prije i razvlastiti dvojac Abazović-Joković prije nego naprave još veću štetu.

    Elem, kakvo je trenutno stanje:

    1. Abazović je izgubio svaki (međunarodni) kredibilitet da bude premijer;
    2. Mostovi saradnje na relaciji URA i SNP – Demokrate su spaljeni;
    3. DF ne može u bilo kakvu vladu koja pretenduje da integriše državu u EU;
    4. Međunarodno kredibilni NVO sektor, koji je podržavao smjenu režima '20 bi se, vjerujem, radije priključio DPS-u, nego podržao još jedan eksperiment.


    To sve znači da od „volje naroda“ od 30. avgusta ’20 – efektivno nema ništa.

    Jedina opcija ostaje da Demokrate konačno pređu Rubikon i naprave smisleni, krupni emancipatorski korak naprijed, uz sve rizike koje taj potez nosi. Bečić je u sličnoj poziciji kao Đukanović ’97 – ili ostaješ uz skute one politike koja neminovno vodi u propast ili kreiraš nova rješenja. Iako retorički ničim nisu pokazali da su sposobni za tako nešto, djela ipak daju neke sitne naznake. Prvo, sjetite se tajnih dogovora sa DPS-om u Markovićevoj vladi i aranžmana da se odmrsi izborno zakonodavstvo. Dalje, ovo glasanje sinoć. Jasno je da DPS nikad ne bi odigrao ovaj potez, da nije znao da će njihova inicijativa proći (ma šta javno govorili). Tako da, kontakti postoje, inkrementalno se nešto dešava, a da li je dovoljno za (r)evoluciju – vidjećemo.

    Ako ne svijest o trenutku i vizija budućnosti, Demokratama za takav manevar može pomoći nagon za preživaljavanjem. Evropa sad je velika konkurencija, ali za 8-9 mjeseci, bez zastupljenosti u parlamentu, bez terenske infrastrukture, izvora finansiranja, bez medija iza sebe – ko će se još sjećati Spajića i Milatovića? Dalje, dogovor sa DPS, SDP, SD, LP i manjiskim strankama oko rješavanja izbornog zakonodavstva, sudstva i tužilaštva otvara mogućnost pohvala međunarodne zajednice, koja, ako se kvalitetno frejmuju, mogu opravdati dobar dio negativne percepcije javnosti oko „promjene dresa“. To su ključni konkretni rezultati koje EU traži i nagrada je velika, vrijedna takvog manevarskog rizika (posebno ako bi na čelu odbora bili ljudi iz Demokrata, a predsjednik parlamenta Bečić). Taj rizik se još više može umanjiti izborom neke koncentracione vlade koju bi činili predstavnici svih partija osim (DF-a, a vjerovatno bi odbili URA i SNP), uz profesionalce i eksperte iz NVO sektora, moguće čak i posredovanje EU.

    Vidjećemo vrlo brzo šta će se dešavati, očekujem i da se užare međunarodne linije, pa da vidimo kako će se odmrsiti ovo vrzino kolo. Ono što je sigurno, lopta je sad kod Bečića.
    U tu vladu bi mogli ući svi sem DF i DPS, ako ćemo da pričamo pošteno, uz možda neke NVO bliske DPSu kao kompenzaciju.

    Prelazak rubikona na način da DPS zasjedne u ministarska mjesta je put u samouništenje Demokrata i oni su toga itekako svjesni, a izbori su blizu. Zbog toga (što DPS neće moći da priviri) sam srećan neizmjerno. Ko će odbiti ulazak u vladu, viđećemo.

    Ja sam za izbore što prije, ali su na žalost nemogući, tako da je takav neki dogovor moguć (apsolutno bez DPSa i DFa u njoj) ili da gura ova vlada u tehničkom mandatu do izbora.

    Obzirom da koritaši od Demokrata ne žele da dozvole da Dritan sa pozicije premijera uđe u izbore, jer sem stranačkog uhljebljavanja ne vidim šta im može biti prodor u biračko tijelo, očekujem nekakav takav dogovor.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-08-22 at 15:44.

  26. #2219
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Nečiji poslanici moraju dati podršku - DF ili DPS. Bez toga ne može.

    A da te podsjetim, nešto slično smo imali 2016 - koncentraciona vlada koja je imala samo jedan zadatak - da pripremi izbore. Ako je tada bilo moguće, zašto ne danas? Vidjećemo brzo, uostalom. Štoperica je počela.
    Last edited by johnny bravo; 20-08-22 at 15:52.
    In vino veritas

  27. #2220
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nečiji poslanici moraju dati podršku - DF ili DPS. Bez toga ne može.
    Ok je podrška, ali učešće u vladi NO NO

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  28. #2221
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,716
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,880
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Izbori nikome ne odgovaraju, bar ne prije najrelevatnije ankete (oktobarski lokalni izbiri u 14 opština) o procentima podrške neke političke opcije. Opet, vremenski baš i ne mogu da se slože kockice... Predsjednik Crne Gore treba da predloži mandatra do 29.9.2022 god. (taj mandatar treba podršku 41 poslanika). Ukoliko nema takvog raspisuju se izbori (ne znajući šta će biti, odnosno koji je nivo podrške 23.10.2022). Ukoliko se nađe mandatar, on opet ima rok za sastavljanje vlade (može da sačeka lokalne izbore da vidi kako će se ,,kockice složiti''), a od rezultata (lokalnih) moža se ne izglasa nova vlada, već se raspišu izbori... Predizborna kampanja, 1, 2, 3, počinje...

  29. #2222
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ok je podrška, ali učešće u vladi NO NO

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Editovao sam.
    In vino veritas

  30. #2223
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Odje bi i vladu narod trebao da bira, otvorena lista za premijera i ministre da se prijave oni koji misle da su dorasli tome pa da narod odluci

    Mislim da po Ustavu gradjani mogu sa 6000 potpisa da pošalju predlog u Skupštinu na izglasavanje, valjalo bi da se neki gradjanski aktivista malo založi oko toga i da se pošalje predlog na izglasavanje pa da vidimo ko su (svi su) splačine koje neće to izglasat.
    Forever young, i want to be forever young

  31. #2224
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,771
    Thanks Thanks Given 
    2,177
    Thanks Thanks Received 
    573
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    Demokrate su politicki mrtvi.

    Kako god okrenes nema ih, budu li isli sa dps pojesce ih milo. Ovako ako ostanu po strani stvaraju haos i na kraju ih kidaju Es Ura i Df.

    Sinoc su potpisali politicko samoubistvo, simbolicno ona slika dje ih pedja boskovic mazi pred glasanje otprilike objasnjava njihovu poziciju.


    Mislim da ce napraviti tehnicku vladu sa dps-om. Od dva zla ovo prvo im je manje… jer po dubini

  32. #2225
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Sastanak Lajcak Becic prije par sedmica dalo rezultat. Bice interesantna jesen.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 89 of 126 FirstFirst ... 397985868788899091929399 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 11:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 19:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 16:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 13:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •