Page 52 of 126 FirstFirst ... 24248495051525354555662102 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 3142

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #1276
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,760
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,477
    Thanked in
    1,717 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Najviše kritikuju ovu vladu Crnogorci jer zaboga Braticka je tu, i Srbi konačno imaju svog predstavnika.
    Baš je čudno što Srbi učestvuju u vlasti poslije najmanje 15 godina segradacije i represije.
    Predstavnici neke trećine populacije i to...
    Sve će to biti lijepo, samo vremena.
    Jao, jao,... kakva je ovo priča...

    Od njih 13 ministara, 7 ili 8 su Srbi... A ovi ostali liše Srzentićke i Dritana "dual-sim Crnogorci".

    - osoba koje se samoidentifikuje kao "žena-četnik" i srpski nacionalista
    - koja veli da nam je Amfilohije svima đedo, i njegovim fanovima, a i nama ostalima koji jelte treba da se opametimo
    - koja zagovara rušenje mauzoleja sa Lovćena
    - koja negira crnogorsku naciju
    - koja Dežulovića proglašava za ustaško đubre
    - koja priziva gospoda da sve "sažeže" liše nejači jer je policija onomad uhapsila Joanikija

    Laži sebe koliko hoćeš, ali nemoj nama prodavat ovu prdnjavu da je Bratićka na tapetu samo jer je Srpkinja.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Poslušao sam je o tome se i radi.
    I ako ostavimo po strani onih njenih par izjava prije nego što je postala ministarka i par lapsusa sad ne vidim mjesta panici.
    A vidim da se ovaj procenogorski dio uhvatio za nju kao ne znam šta da je rekla ili uradila dok je ministarka.
    A odrađuje ogroman posao i poslije svega što je zatekla i šikane svaka joj čast.
    Meni ne smeta ni malo niti vidim šta je muka.
    Ajde Mitroviću da ostavimo po strani one male hidroelektrane i to što je nelegalno gradio prije nego je postao ministar i par naknadnih lapsusa. Nema mjesta panici.
    Last edited by ASC; 05-06-21 at 16:41.

  2. The Following 5 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  3. #1277
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Samo ću ti reći Bratićka, nije problem sto je ona srpkinja. Samo ću te pitati jel jedina Srpkinja u toj vladi, znamo da nije tako tvoje pravdanje sto je ona zamisli Srpkinja i meni smeta jer je ona u vladi.
    Nije jedina koja se tako predstavlja u toj vladi a ja sam samo pomenuo nju, da mi smetaju Srbi valjda bi ih sve nabrojao a ne bi nju izdvojio. Nemoj meni tu priču prodavati, da mrzim Srbe jer su tamo dje su, znamo se vise od toga a i ne prolazi taj spin kod mene.
    Bratićka druze sa onakvim stavovima ne bi smjela da bude direktor neke osnovne skole u Lajkovićima a ne ministar PROSVJETE I KULTURE!!!
    Jesi ti slusao njene intervjue, njeno ponasanje u skupstini.
    Nemoj druze takvu poziciju u crnogorskoj vladi pokriva osoba kao sto je ona.
    A ti da mi spočitavas smeta jer je Srpkinja, ako je nisi slusao poslusaj je pa mi kazi jel takva osoba treba da pokriva prosvetu i kulturu.?
    @Gandalf_White
    Fali ti ipak hrabrosti da kazes da ti upravo smeta jer je srpkinja. Skupi hrabrosti pa nekad reci ono sto mislis kad vec imas potrebu da pises po citavi dan. A tek ovaj smijesni pokusaj da unizis znacaj jedne osnovne skole govori samo i tebi.

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to irriducibili91 For This Useful Post:


  5. #1278
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Jao, jao,... kakva je ovo priča...

    Od njih 13 ministara, 7 ili 8 su Srbi... A ovi ostali liše Srzentićke i Dritana "dual-sim Crnogorci".

    - osoba koje se samoidentifikuje kao "žena-četnik" i srpski nacionalista
    - koja veli da nam je Amfilohije svima đedo, i njegovim fanovima, a i nama ostalima koji jelte treba da se opametimo
    - koja zagovara rušenje mauzoleja sa Lovćena
    - koja negira crnogorsku naciju
    - koja Dežulovića proglašava za ustaško đubre
    - koja priziva gospoda da sve "sažeže" liše nejači jer je policija onomad uhapsila Joanikija

    Laži sebe koliko hoćeš, ali nemoj nama prodavat ovu prdnjavu da je Bratićka na tapetu samo jer je Srpkinja.



    Ajde Mitroviću da ostavimo po strani one male hidroelektrane i to što je nelegalno gradio prije nego je postao ministar i par naknadnih lapsusa. Nema mjesta panici.
    Skoro sve to gore izgovoreno je prije nego što je izabrana za ministarku.
    Riječi i dijela su 2 različite stvari. Sad kada bismo nabrajali šta je sve koji političar rekao pa poslije povukao ili nije povukao prošla bi 2 dana.
    Braticka još ništa nije uradila da ugrozi ministarstvo prosvjete ili CG a po napadima bi se reklo, i koliko to što smeta upada u oči , da je zlo i naopako i da čuda radi.
    Sebe ne lažem već gledam šta ko radi.
    Mitrović sa druge strane je druga priča, čovjek je projektovao MHE u prošlosti, nelegalno gradio a sada njegovim nečinjenjem i činjenjem trpimo u kombinaciji.

    Tako da ne znam zbog čega bismo se primali na ovaj narativ da je CG ugrožena i da će Srbi nešto da urade jer nije i neće.
    Za prošle izbore 45% birača u CG na ogromnu izlaznost dalo je podršku dvijema listama koje su prosrpske ili djelimično prosrpske kao demokrate.
    I onda se čudimo kako u vladi ima 7-8 ministara koji se pišu kao Srbi.
    Zblažnjavamo se oko činjenice da je 45% glasova otišlo negdje u tom smjeru i da je Ura odlučila da podrži to i sruši DPS i krivi se Ura jer je otišla sa njima.

    Znači ovo je tranzitna Vlada, tranzitna skupština.
    Ne primajte se na glupe narative i lapsuse ili nesmotrenost ljudi koji nemaju iskustva u politici i daj da budemo srećni što Mandić - Knežević - Vučurović - Medojević nisu ministri kao ni ekipa iz DPS-a.


    Zašto ispisah sve ovo?

    Masu prijatelja mi pripada ovom tvrdom CG korpusu i svakog dana provodim mnogo vremena u razgovoru i uglavnom se taj razgovor svodi na to da oni misle da su "građanski" nastrojeni i da su ovi drugi fašisti a u stvari sve je ok samo da nisu Srbi i da neko slučajno ne pomene, podigne kakvu zastavu i tako to. Može da bude šta hoće i može bilo šta samo da nije Srbin i to se smatra građanskim u CG
    One Ring to Rule them all...

  6. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  7. #1279
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,686
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Masu prijatelja mi pripada ovom tvrdom CG korpusu i svakog dana provodim mnogo vremena u razgovoru i uglavnom se taj razgovor svodi na to da oni misle da su "građanski" nastrojeni i da su ovi drugi fašisti a u stvari sve je ok samo da nisu Srbi i da neko slučajno ne pomene, podigne kakvu zastavu i tako to. Može da bude šta hoće i može bilo šta samo da nije Srbin i to se smatra građanskim u CG
    Ovo i sam znas da nije istina i da su ti samo prodali dobro utvrdjeni i evo godinama pripremani narativ a koji ce na kraju da udari i vas koji ga promovisete. Na isti nacin na koji udara vec i po Baci, Bozeni, Dritanu... i upravo je sve suprotno. Mozes biti sta god hoces samo ne mozes biti Crnogorac, ne mozes biti za CPC ukoliko ne priznas da si barem porijeklom Srbin. Tako smo i dosli do cijele afere oko Temeljnog ugovora kojim se izricito trazi i negira upravo to. Polako se zaokruzuje medijska scena, Crkva je vec izvrsila svoj desant i samo moze neko ili krajnje naivan ili nedobronamjeran reci da danas vise nego ikad nije ugrozeno i crnogorsko nacionalno pitanje. Ovo je odbrambeni nacionalizam. Nije usmjeren ni na osvajanja i negiranja vec se bori protiv onih koji mu negiraju postojanje, istoriju, pretke i crkve.

  8. #1280
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Istina, nažalost.

    Samo da postoji minimum samosvijesti kod tih naših "građana antifašista", da se samo zapitaju tretiraju li sve etničke grupe isto.

    Ali ne, grafiti o Srebrenici su razlog za trenutnu reakciju u medijima (i treba), a pišanje po crkvi i zvanje popadije "kurvo srpska" se prećuti.

    Da bar ljudi shvate koliki su nacionalisti, kao što Borba i IN4S svog nacionalizma svjesni, pa da ajde i de. Nego te šovinisti zakrvavljenih očiju ubjeđuju da su oni zadnja nada građanske Crne Gore.

  9. #1281
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    I šta veliš odbrambeni nacionalizam
    Ima Orvel tu jedan lijep presjek :
    "patriotizam je po prirodi defanzivan... nacionalizam je, s druge strane, nerazdvojan od želje za moći"
    To što se neko prima na glupe narative i na taj način troši sebi vrijeme i energiju i luta bez cilja to je druga stvar.
    Nacionalizam je nacionalizam kako ga god zvao.
    I jeste istina, smeta jer su Srbi ministri pa se traži dlaka u jajetu, kopa se, dizzu se tenzije, cdm analitika, antena m, aktuelno rade u 3 smjene.
    A svima je jasno zbog čega.
    Inače odbrambeni nacionalizam kako ga zoveš as it's best :
    One Ring to Rule them all...

  10. #1282
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,686
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I šta veliš odbrambeni nacionalizam
    Ima Orvel tu jedan lijep presjek :
    "patriotizam je po prirodi defanzivan... nacionalizam je, s druge strane, nerazdvojan od želje za moći"
    To što se neko prima na glupe narative i na taj način troši sebi vrijeme i energiju i luta bez cilja to je druga stvar.
    Nacionalizam je nacionalizam kako ga god zvao.
    I jeste istina, smeta jer su Srbi ministri pa se traži dlaka u jajetu, kopa se, dizzu se tenzije, cdm analitika, antena m, aktuelno rade u 3 smjene.
    A svima je jasno zbog čega.
    Inače odbrambeni nacionalizam kako ga zoveš as it's best :
    Jel moguce da ti je ovo odgovor i obrazlozenje!? Pa hoces li za jedan ovaj tvoj spin da ja izbacim stotinu pa mozemo do zore? I to bukvalno. Ti jedan a ja cu stotinu. Ili da ispitamo kako je recimo i doslo do ove nebitne price i sa koje je adrese potekla? Pojedini sve vise lice na Domanovicevog "Vodju" i sto ih stvarnost svakim danom sve vise demantuje i sto je i njima samima jasno da se nalaze u stanju teske konfuzije zelja da se vjeruje u neku njihovu ideju a koja nema veze sa realnoscu i dalje preovladava. No, dobro je dok nismo dosli do Belgije i limenki posto smo ih vec sprcali par u ovo pola godine ali eto ima se, moze se...

  11. #1283
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,711
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ne postoji dobar nacionalizam. Ni jedan nije dobar. Ni crnogorski, ni sprski.

    Kako ono bi, nacionalizam je posljednje utočište hulja.

    Ipak, najubitačnija je ona Kišova
    "Nacionalista u drugima vidi isključivo sebe - nacionaliste."

    Ova dva nacionalizma hrane jedan drugog, a time razaraju biće ove države.

    Evo jedna o nacionalistima od pokojnog Amfilohija.... od prošle godine.

    https://m.facebook.com/story.php?sto...00011657195099

    @Rodion Romanovich

    Kakav crni odbrambeni nacionalizam??

    One pjesme Tompsona i poklanjanje gusala Prkačinu od onog debila i to paz sad u ime crnogorskog naroda... Zajebavamo li se??

    Ti debili prave štetu Crnogorcima istu ko i ovi DF Srbi što prave štetu normalnim Srbima u Crnoj Gori sa pričom o Srbiji matici i AV kao predsedniku svih Srba.

    Nemoj da smo đeca.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  13. #1284
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Pa ne znam šta da ti kažem jer ti vjeruješ da si u pravu i kao što sam gore napisao ACS-u ako nešto urade kako ne treba - mora se osuditi. I to je ljepota od 30 avgusta na ovamo, oslobodili su se ljudi, protestuju, izlaze za neke lokalne priče, bez straha da će neko da ih ugazi ili namjesti.
    A jel rekao neko dogodine na Lovćenu ili priča o kapeli ili šta god to je manje bitno.
    Pričali su iz DPS da će da sruše crkvu na Rumiji pa nijesu.
    Vlada je tranzitna i stvorena sa ciljem da se obori DPS i uhvati u koštac sa korupcijom i kirminalom i da se povuče zakon o slobodi vjeroispovijesti. Ovo drugo je završeno a DPS se još batrga.
    Ako neko moze da te ugrozi rečenicom ili ako neko moze da ti promijeni mišljenje šta si i ko si samim svojim djelovanjem onda nije problem u drugima.
    Nego niti ćeš ti meni promijeniti mišljenje da je sva ova panika poslije izbora o ugroženosti države opravdana, niti ću ja tebi da je ovo glupost i nastavak politike i narativa DPS-a i generalno političara bivše vlasti jer drugo nemaju šta da ponude.
    Nadajmo se da će sledeća vlast biti sastavljena bez DPS i DF i biće dobro, sve bi odmah krenulo
    One Ring to Rule them all...

  14. #1285
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne postoji dobar nacionalizam. Ni jedan nije dobar. Ni crnogorski, ni sprski.

    Kako ono bi, nacionalizam je posljednje utočište hulja.

    Ipak, najubitačnija je ona Kišova
    "Nacionalista u drugima vidi isključivo sebe - nacionaliste."

    Ova dva nacionalizma hrane jedan drugog, a time razaraju biće ove države.

    Evo jedna o nacionalistima od pokojnog Amfilohija.... od prošle godine.

    https://m.facebook.com/story.php?sto...00011657195099

    @Rodion Romanovich

    Kakav crni odbrambeni nacionalizam??

    One pjesme Tompsona i poklanjanje gusala Prkačinu od onog debila i to paz sad u ime crnogorskog naroda... Zajebavamo li se??

    Ti debili prave štetu Crnogorcima istu ko i ovi DF Srbi što prave štetu normalnim Srbima u Crnoj Gori sa pričom o Srbiji matici i AV kao predsedniku svih Srba.

    Nemoj da smo đeca.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ništa ja ovdje ne bih dodao osim da za mene nema razlike između Andrije Mandića i onog iz CKM-a kako se zove što je gusle poklanjao.
    Na vrh mi je jezika...
    One Ring to Rule them all...

  15. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  16. #1286
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,711
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    @Rodion Romanovich

    I samo još jedna stvar....

    Ovo poklanjanje gusala, u ime crnogorskog naroda, Antu Prkačinu koji za svog oca sa ponosom kaže da je ustašša, a i da je on sam to, je takvo zastiđe da je to strašno.

    Ko je od ovih vrlih "građanski opredijeljenih" to osudio??? Pošto ćute znači li to da im je filozofija ustaštva prihvatljiva?

    I Srbi sa druge strane avetaju i prećeruju.

    Treba na sve te gledat kao na primitivizam, što i jeste. I jedno i drugo.

    DF opuči sa popisom i temeljnim ugovorom, kao pitanjima svih pitanja. Evo i Milo reče da temeljni treba potpisati Obično kad je Milo za vi ste protiv, ne znam čemu sad okolišanje. Sprdam se, naravno, potpisaće se...
    A i popisaćemo se, kad tad. Stvar koja bi digla tenzije, a ionako ih je previše, i pretvorila se u predizbornu kampanju. Ako se DFu pušti popis i zakaže se... pada vlada i idu izbori tu neđe okolo, da se iskoristi malo polarizacija.

    Ali meni je mnogo važniji, i od popisa i od temeljnog, Zakon o porijeklu imovine. Volio bih kad bi MANS napravio nacrt zakona, po ugledu na Italiju. Testiran je pred međunarodnim sudovima.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  18. #1287
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,401
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    http://www.rtcg.me/vijesti/politika/...u-imovine.html
    Moj Kimmi, a sto mislis zasto DF i DPS guslaju o svemu drugome. Napisali su nam ga vec Britanci.
    Sta mislis koliko se to rjesenje svidja crnogorcima svih boja i religija

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  20. #1288
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,711
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    http://www.rtcg.me/vijesti/politika/...u-imovine.html
    Moj Kimmi, a sto mislis zasto DF i DPS guslaju o svemu drugome. Napisali su nam ga vec Britanci.
    Sta mislis koliko se to rjesenje svidja crnogorcima svih boja i religija
    Ne treba puno poslanika, mada predložiće ga Vlada, odnosno Savjet za borbu protiv visoke korupcije. Aj da vidimo koji će mudonja reći ne valja. Pojeo bi ga narod.

    Ne znam jesu li Budžetom predviđene pare za poresku policiju, kao novi organ koji EU odavno traži??

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. #1289
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    navijam da Dajković bude kandidat u Podgorici a Mandić na predsjedničkim. to je pleme zaslužilo
    Дај Боже да буду кандидати.

  22. #1290
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,129
    Thanks Thanks Given 
    3,932
    Thanks Thanks Received 
    3,200
    Thanked in
    1,626 Posts

    Default

    Primjetih sa zakašnjenjem. Abazović objašnjava kako nema ništa protiv rekonstrukcije vlae i ulaska DF samo ne onako trupačke kako su to zamislili, nego da se nešto ispregovara. Makar na to liči meni izjava o švedskom stolu. Tako da je to prilično realna opcija.

    Takođe, baš se eksplicitno izjasnio protiv izbora, kako ne bi odgovarali državi etc... Bez ikakve zadrške o eventualnom ucjenjivanju izborima.

    Da sam na mjesto DF ušao bih u pregovore i polako Dritana gazio, jer se očigledno baš ježi izbora. Makar je takav utisak ostavio izjavom. Mislim da bi mogli dosta mjesta u vladi da dobiju za sebe. E sad, DF i racio... Nisu baš najkompatabilniji.

    Sa druge strane pozicija DF. Isti im je Mugabe u ovakvoj konstelaciji oće li posle izbora imati 15, 20 ili 25%. Svi glavni će ponovo biti poslanici, ponovo bez njih neće moći vlada, a ako izvisi neko u skupštinu lagano će ga uhljebit neđe po državi.
    Već imaju gomilu uhljeba koje su ubacili, štono bi rekli, infrastrukturu, ni u jednoj situaciji neće imati manje nego što imaju sad.

    Uglavnom, ako ne griješim URA sada nema ništa protiv ulaska DF u vladu.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...neprihvatljiva

  23. #1291
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ја бих сада волио да добију нека мјеста, јер мислим да ми мало попустили причу и радили многе ствари за које су приговарали другима. Па онда нисам сигуран колико би се то допало многим од њихових гласача.
    Сада партије које су чиниле ЗБЦГ у августу мислим да сада не прелазе 20%. А од тих 20% 4-5 % иде на СНП, Праву 2-3% ,1-2% ове остале ситне партије. А сам ДФ 10-13%.

  24. #1292
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,760
    Thanks Thanks Given 
    1,503
    Thanks Thanks Received 
    4,477
    Thanked in
    1,717 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Skoro sve to gore izgovoreno je prije nego što je izabrana za ministarku.
    Riječi i dijela su 2 različite stvari. Sad kada bismo nabrajali šta je sve koji političar rekao pa poslije povukao ili nije povukao prošla bi 2 dana.
    Pa šta onda?
    Tada je rekla ono što stvarno misli. (ona tada nije bila političar niti su njeni stavovi bili dio nekih političkih kalkulacija)
    Ako sad mora da vodi računa o PR-u to ne znači da je ona postala druga osoba.

    Decembar 2020
    URA sugerisala da Vesna Bratić ne bude ministarka

    A možemo i da se osvrnemo na ekspertizu, đe joj je CV jako tanak imajući u vidu šta joj je povjereno, a uspjela je i da demonstrira da ne zna koje je godine štampan Oktoih.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Braticka još ništa nije uradila da ugrozi ministarstvo prosvjete ili CG a po napadima bi se reklo, i koliko to što smeta upada u oči , da je zlo i naopako i da čuda radi.
    Sebe ne lažem već gledam šta ko radi.
    Žena priprema čistku direktora obrazovnih ustanova, dakle ne onih koji su radili problematično, nego izgleda da hoće brisan prostor da može da postavlja koga hoće.
    Dakle, možemo da očekujemo još slučajeva poput Bojane Đačić u Pljevljima, đe bi jedan šovinistički nesoj postao direktor osnovne škole po litijaškim zaslugama, da se u javnosti nije digla kuka i motika protiv nje.
    Na pitanja Vijesti upućena ministarstvu da li se razmatra uvođenje vjeronauke u škole krajem 2020, iz ministarstva nisu htjeli da odgovore, tako da je i ta opcija neđe na stolu ako procijene da to može nekako da se progura.
    Bratićka je iz ove "tranzitne vlade" napravila radnu grupu za revidovanje školskih udžbenika...
    A tek je 6 mjeseci u vladi, i nije isključeno da će ideološki apetiti da rastu.

    Da ponovimo - resori obrazovanja i kulture Crne Gore su dati u ruke ženi koja baštini četničku ideologiju a crnogorsku naciju smatra za proizvod "etničkog inžinjeringa" komunista i DPS-a.

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Masu prijatelja mi pripada ovom tvrdom CG korpusu i svakog dana provodim mnogo vremena u razgovoru i uglavnom se taj razgovor svodi na to da oni misle da su "građanski" nastrojeni i da su ovi drugi fašisti a u stvari sve je ok samo da nisu Srbi i da neko slučajno ne pomene, podigne kakvu zastavu i tako to. Može da bude šta hoće i može bilo šta samo da nije Srbin i to se smatra građanskim u CG
    Ne znam koliko su ti "tvrdi" ti prijatelji, ali kakvi god da su, nije im teško biti "građanskiji" nastrojen od Bratićke, bez ako i oni neistomišljenike proglašavaju za četničku đubrad i prizivaju gospoda da ih sve sažeže.
    Last edited by ASC; 06-06-21 at 12:27.

  25. #1293
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,711
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Primjetih sa zakašnjenjem. Abazović objašnjava kako nema ništa protiv rekonstrukcije vlae i ulaska DF samo ne onako trupačke kako su to zamislili, nego da se nešto ispregovara. Makar na to liči meni izjava o švedskom stolu. Tako da je to prilično realna opcija.

    Takođe, baš se eksplicitno izjasnio protiv izbora, kako ne bi odgovarali državi etc... Bez ikakve zadrške o eventualnom ucjenjivanju izborima.

    Da sam na mjesto DF ušao bih u pregovore i polako Dritana gazio, jer se očigledno baš ježi izbora. Makar je takav utisak ostavio izjavom. Mislim da bi mogli dosta mjesta u vladi da dobiju za sebe. E sad, DF i racio... Nisu baš najkompatabilniji.

    Sa druge strane pozicija DF. Isti im je Mugabe u ovakvoj konstelaciji oće li posle izbora imati 15, 20 ili 25%. Svi glavni će ponovo biti poslanici, ponovo bez njih neće moći vlada, a ako izvisi neko u skupštinu lagano će ga uhljebit neđe po državi.
    Već imaju gomilu uhljeba koje su ubacili, štono bi rekli, infrastrukturu, ni u jednoj situaciji neće imati manje nego što imaju sad.

    Uglavnom, ako ne griješim URA sada nema ništa protiv ulaska DF u vladu.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...neprihvatljiva
    Može zamjena Mitrovića i Leposavića ljudima koji su stručni, nije problem kome su bliski, nema novih potpredsjednika itd...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #1294
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    I DPS-u curi vrijeme, kao i svima… jedino su Demokrate stabilne i izgleda ce profitirati do kraja, ono bucaj hranu, gledaj tik tok dok ostali cetnikuju. Sjutra dan eviva, mi demokrate, jer pobjede a ne podjele i eto win win situaciju… jer ovce!

    URA jedino moze opstati ako vlast opstane do kraja mandata.

    DPS-u sad prijete afere i ne mirise na dobro ali avaj cemo vidimo na sta ce to da lici.

    DF s druge strane kao marioneta iz Srbije, ceka sta ce Milo i Vucic da smisle a oni kao vjerni fanovi ce se pozrtvovat koja god cijena bila, a narod ko….

    Bice zanimljivo sa pristalicama manjina i ovih satelita iz SD-Pi.

    Stanje je potpuno konfuzno, djeda vise nema a ovaj novi se jasno vidi da se ne pita ali ono malo biraca sto ima je na strani Demokrata (neka bude +6-7% plafon) dok ovi drugi ce da grizu sa poglavicama iz Beograda.


    Uglavnom, moze se svasta ocekivat a na kraju ne bude nista. Cudna je ova politika, svaka se budala razumije u nju, ocito i to ima neke veze sa trenutnom situacijom….


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to _posmatrac For This Useful Post:


  28. #1295
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,686
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Palo je jos par funkcija u korist DF. Bukvalno su preplavili javni sektor i drzavna preduzeca. Sad lagano mogu da skidaju kajmak, zaposljavaju svoje aktiviste i budu opozicija u vlasti. Kud ces bolje.

  29. #1296
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Palo je jos par funkcija u korist DF. Bukvalno su preplavili javni sektor i drzavna preduzeca. Sad lagano mogu da skidaju kajmak, zaposljavaju svoje aktiviste i budu opozicija u vlasti. Kud ces bolje.
    Bukvalno su dosad zamijenili nekih 50 ljudi od postojecih 30-40 hiljada DPS kadrova. Iliti nekih 0,1%

  30. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  31. #1297
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,686
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bukvalno su dosad zamijenili nekih 50 ljudi od postojecih 30-40 hiljada DPS kadrova. Iliti nekih 0,1%
    Crna Gora ima 30, 40 hiljada funkcionera!? Kad cete nauciti da razlikujete partijsko zaposljavanje od postavljenja na funkcije?

    Elem, sto me podsjeti na skorasnji dogadjaj kad je opstina Niksic imenovala sekretarku, nemam nista protiv zene, normalna strucna itd... Nego je smijurija nastala kad su likovi poput SKOJa poceli da se razmahuju sa "sta je bilo depesovci", "ne mozete vise na korito kako ste navikli" i slicne naucene agitprop mantre. Sta je problem? Problem je sto "skojevci" nisu pogledali biografiju sekretarke i da je radila u MUPu i ministarstvu poljoprivrede. Muk! Kako je moguce da je "nasa" radila za drzavne organe.

    Dakle, mante se vise sa tim narativima od popisa, birackih spiskova do ostalih "uhljeba"... polako i vidljivo postajete i sami sebi smijesni sa tim pamfletima.

  32. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  33. #1298
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,137
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,686
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Ljeto gospodnje 2016

    Zoran Lakušić: U javnim preduzećima umjesto eksperata upravljaju partijski diletanti iz DPS-a

    Ljeto gospodnje 2021

    Zoran Lakusic imenovan na prijedlog Ministarstva ekologije, prostornog planiranja i urbanizma za predsjednika Odbora direktora Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje

    Evo veli SKOJ da je to normalno i da je tako u Belgiji i da ce oni nekih jos 30, 40 hiljada funkcionera da imenuju.



  34. #1299
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Koliko god ti izgledalo teško i to će proći.

    Nije valjda, da sad kad polako kapiraš da ne sanjaš, nego da je DPS prošao, vjeruješ da bilo šta može vječno da traje?

  35. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  36. #1300
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ljeto gospodnje 2016

    Zoran Lakušić: U javnim preduzećima umjesto eksperata upravljaju partijski diletanti iz DPS-a

    Ljeto gospodnje 2021

    Zoran Lakusic imenovan na prijedlog Ministarstva ekologije, prostornog planiranja i urbanizma za predsjednika Odbora direktora Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje

    Evo veli SKOJ da je to normalno i da je tako u Belgiji i da ce oni nekih jos 30, 40 hiljada funkcionera da imenuju.


    Jos malo stegni zube... jos koji mjesec.

    Ako ovi novi samo 20% budu imenovali partijski, to ti je od tih 40.000 DPS partijskih imenovanja koje sad imamo samo nekih 8.000. Jos 40 puta ovoliko koliko si dosad plakao i sve ce proci

Page 52 of 126 FirstFirst ... 24248495051525354555662102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 10:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 18:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 15:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •