Page 51 of 126 FirstFirst ... 4147484950515253545561101 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 3138

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #1251
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Kakva su sve rješenja stizala od DF-a... za većinu mogu da kažem ,,ni pas... sa maslom". A rješenja krize koju oni same naprave.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Sve je to tačno, nego ima ona "može im bit". Možda može i da se nastavi kao do sada, ali ovo već postaje agonija.

    Još Đukanović daje "konstruktivni doprinos" najavljujući da će se DPS uredno pojaviti na glasanju o Srebrenici i o smjeni Leposavića. Malo da potpiri ako se dotle slučajno smire strasti. A onda će se vjerovatno vratiti bojkotu i kokicama.

    Možda Joanikije bude opet hendlovao i mirio na nekoj večeri. Evo Krivokapić izgleda sa njim ide na cio Montenegro Tour. Baš smo primjer sekularizma.

    Sa druge strane, a možda ti imaš više info čuo sam da taj famozni Temeljac pomalo krši ustav te da je URA pomalo protiv...

    Mislim da je ovdje više varijabli od broja jednačina i da nije baš rešivo.

  2. #1252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Sve je to tačno, nego ima ona "može im bit". Možda može i da se nastavi kao do sada, ali ovo već postaje agonija.

    Još Đukanović daje "konstruktivni doprinos" najavljujući da će se DPS uredno pojaviti na glasanju o Srebrenici i o smjeni Leposavića. Malo da potpiri ako se dotle slučajno smire strasti. A onda će se vjerovatno vratiti bojkotu i kokicama...
    Djukanovic daje "konstruktivan doprinos" zato sto ga EU i zapadni "partneri" raznose od prvog dana bojkota. I zato sto je taj bojkot najgluplja ideja od zakona o crkvi naovamo. Ali to dobijas kad slusas eksperte kao Nikolaidisa i Ljuba Filipovica. Sve to dokazuje da DPS vise ne zna gdje udara - poceli su bojkot sa jedinim i javno deklarisanim ciljem da ne budu tu kad se bude glasalo o Leposavicu, danas najavljuju obrnuto. Izgubljena partija...

  3. #1253
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    SKOJ, Ado... da vas ne citiram

    URA ja mislim nikada neće voditi terensku politiku kao ostale partije u CG. Ja stvarno to mislim.

    Izgledaju mi kao da su se opredijelili za to da ih glasaju slobodni, slobodnomisleći, opušteni ljudi koji se ne zamaraju crkvom, zastavom, Srebrenicom i ostalim sran*ima koje prodaju DF i DPS. Oni pokušavaju animirati intelektualnu elitu, ljude koji ne glasaju iz koristi nego zbog toga što im se dopada ideja. Uvijek će imati tih 6-7%, a ako se kad društvo osvijesti možda dobace do 10 poslanika u parlamentu (kao Demokrate sada) što je sasvim dovoljno da se sastavi jedna poštena Vlada.

  4. #1254
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,212
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Što se mene tiče, a ima još poprilično Srba koji slično misle, URA ne mora voditi terensku kampanju. Uz promovisanje podrazumijevanih ljudskih vrijednosti, dovoljno mi je da neće u koaliciju sa DPS-om, da insistiraju na životnim temama i da vjernost Crnoj Gori ne dokazuju šurovanjem sa onima koji u svemu vide srpsku urotu.
    Stići ćemo do 10% koji neće zavisiti od toga koliko imamo direktora, predsjednika UO,...

  5. #1255
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Stići ćemo do 10% koji neće zavisiti od toga koliko imamo direktora, predsjednika UO,...
    To je to. Poenta.
    Onda će nam možda bit zahvalni i uhljebi, mahači zastavama, ultra-nacionalisti itd.

    A ako Dritan proda normalne ljude, neka ide sve u ku*ac.

  6. #1256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    SKOJ, Ado... da vas ne citiram

    URA ja mislim nikada neće voditi terensku politiku kao ostale partije u CG. Ja stvarno to mislim.

    Izgledaju mi kao da su se opredijelili za to da ih glasaju slobodni, slobodnomisleći, opušteni ljudi koji se ne zamaraju crkvom, zastavom, Srebrenicom i ostalim sran*ima koje prodaju DF i DPS. Oni pokušavaju animirati intelektualnu elitu, ljude koji ne glasaju iz koristi nego zbog toga što im se dopada ideja. Uvijek će imati tih 6-7%, a ako se kad društvo osvijesti možda dobace do 10 poslanika u parlamentu (kao Demokrate sada) što je sasvim dovoljno da se sastavi jedna poštena Vlada.
    Ne znam, ne vjerujem u politici u taj elitizam, "dosta je nama 10% glasaca, samo ako su kvalitetni". Poenta partije je da sprovodi svoj program, a ako nema podrske ne moze da ga sprovede. Puno ce lakse URA da nastavi da igra odlucujucu ulogu koju igra sada sa 20% podrske nego sa 7%. Sad je prilika da se terenski ojaca i meni je zao sto vidim da se propusta. A moj glas imaju svakako, sad jos vise posle onog Dritanovog izdrzavanja postizbornog toplog zeca, kad je na njega cio region skocio da se proda DPSu.

  7. #1257
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne znam, ne vjerujem u politici u taj elitizam, "dosta je nama 10% glasaca, samo ako su kvalitetni". Poenta partije je da sprovodi svoj program, a ako nema podrske ne moze da ga sprovede. Puno ce lakse URA da nastavi da igra odlucujucu ulogu koju igra sada sa 20% podrske nego sa 7%. Sad je prilika da se terenski ojaca i meni je zao sto vidim da se propusta. A moj glas imaju svakako, sad jos vise posle onog Dritanovog izdrzavanja postizbornog toplog zeca, kad je na njega cio region skocio da se proda DPSu.
    Ne znam...
    Nesto ne bih volio da postanu partija koja kupuje glasace obecanjima zaposlit, struju platit itd, asfaltirat kilometar puta i ostali gadluci.

    Bas me interesuje koliko ima gradjana koji glasaju bez interesa. URA mi je pravo mjerilo za to. Eto odbicu im uvijek 15% glasova na clanove, njihove familije i prijatelje. Ovaj ostatak mi daje dosta jasnu sliku o tome gdje se kao drustvo nalazimo.

  8. #1258
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Što se mene tiče, a ima još poprilično Srba koji slično misle, URA ne mora voditi terensku kampanju. Uz promovisanje podrazumijevanih ljudskih vrijednosti, dovoljno mi je da neće u koaliciju sa DPS-om, da insistiraju na životnim temama i da vjernost Crnoj Gori ne dokazuju šurovanjem sa onima koji u svemu vide srpsku urotu.
    Stići ćemo do 10% koji neće zavisiti od toga koliko imamo direktora, predsjednika UO,...
    Znaš kako URA, a posebno CnB platforma, je prilično heterogena skupina ljudi a koji dijele neđe sličan odnos prema univerzalnim vrijednostima i kojima se u principu gade nacionalizmi.

    E sad, oko Srba glasača CnB sam prilično skeptičan. Makar ja primjećujem neku pravilnost u rezonovanju. Ima par osoba u GP URA koji nisu pitki Srbima, pa zbog toga razmišljaju "bolje ja da glasam za ove moje, možda su i *****, ali makar neću da razmišljam oće li Filip Adžić izjavit nešto pozitivno o CPC."

    Teško ljudi u CG mogu da ukapiraju da imamo pravo da različito mislimo o svemu, pa i o crkvi. U suštini, to kako vidimo istoriju, crkvu, koja nam je pjesma više pri srcu, je potpuno nebitno, sve dok smo saglasni da je prioritet svih prioriteta ulazak u EU i izgradnja društva koje je jednako za sve nas koji razmišljamo različito (dostizanje EU standarda u punom smislu).

    Nije poenta da se mi koji imamo sličan pogled na određene nacionalne teme uzjašemo one druge, već da napravimo minimalni zajednički sadržalac prihvatljiv većini građana Crne Gore i garantujemo slobodu izražavanja i mišljenja.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  10. #1259
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako si znao da sam malo odspavao popodne

    A ne bi Demokrate sa tim stavom izašle milion %, ali sam ubijeđen da bi i njima mnogo bilo lakše da se dogovore sa CnB i manjinama. Ne zaboravi da ne postoji zla krv među njima, dok sa DFom malo malo pa zakrve na terenu.

    Demokrate bi inkorporirale Zdravkovu struku i ojačale poziciju u odnosu na glasačko tijelo DFa, samim isturanjem Spajića kao kandidata za premijera. To bi bilo dovoljno od njih.

    Pričam o idealnoj strategiji CnB za sljedeće izbore.

    Napadima od DFa na CnB samo bi bio poguran rejting CnB. Simple as that.

    @Gagarin

    Ne odgovori mi, bil podržao takav koncept.

    Što se tiče dubine, ja sam uvijek za koncept struka ispred politike, ali mi na političkom nebu nemamo stranku jaku da tako nešto nametne prvo sebi a onda i drugim koalicionim partnerima.

    Kad bi htio @Gandalf_White da se vrne u domovinu pa da svi mi poguramo njega i njegovu ekipu sa takvom nekom pričom... Ali ozbiljna podrška na izborima takvoj nekoj zeleno lijevoj priči je tek utopija.










    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Jesmo li ovdje pričali prije 6-7-8 godina i stalno se vraća taj narativ da će CG naprijed kad DPS ne bude dio vlasti a kad DF bude ispod 10-15%?
    Jesmo!
    Nijesmo izmislili toplu vodu nego je to svakom laiku jasno.
    Te dvije struje hrane jedna drugu i obje su neproduktivne, okoštale i nikakve nade nema CG za budućnost sve dok jedna ili druga budu vršile vlast i pitale se išta iz pozicije vlasti.
    Ono što ja ne mogu nikako da dokučim od izbora naovamo sa ovim potezima kojim DF puca sebi u koljena je šta je njihov end game?
    Evo da ostavimo po strani Vučića i instrukcije i srpski svet i sve što ide uz to.
    Šta im je endgame?
    Vidjeli su i u NK i u HN da podrška sa parlamentarnih ZBCG nije podrška DF-u i da se to biračko tijelo masovno preliva u demokrate.
    Znači neka bude da će za sledeće izbore otići sa SNP-om opet ne mogu ponoviti rezultat iz 2016 od oko 20%. Ne postoji ni teorijska šansa ili što bi rekao jedan tužilac ni udaljena sumnja.
    DF nema podršku crkve - nijesu je imali ni dok su litije trajale i koliko god se trudili da to predstave i da nekako okrenu ili izignorišu taj narativ to je vidljivo i običnom glasaču. Ne može se na silu. Podršku crkve imaju demokrate i Zdravko i to je negdje prirodna koalicija za sledeće izbore a i ono što je mene iznenadilo je da se Spajić interesuje za politički život i hoće da učestvuje, evidentno je njegovo priklanjanje demokratama što mislim da je sjajno jer demokrate nemaju kadar, ovoj će se koaliciji prikloniti i Danilović, Milačić i nije isključeno SNP ili makar jedan njegov viđeniji dio i DF nema nikakve šanse u izbornoj trci sa tom koalicijom. Ta veća koalicija može očekivati oko 25-7% podrške (vidjećemo kako će se odvijati stvari). DF možda 13-15%.
    Sa konstantnim napadima na demokrate, uru, Krivokapića i cijelu Vladu, da ne kažem odvratnim i nevjerojatnim(Krivokapić švercuje cigare WTF?!?) I sa narativom Jola Vučurovica, Mandića i ekipe DF je svoj koalicioni kapacitet izjednačio sa DPS-om a čak bi mogli reći da im je koalicioni kapacitet gori nego DPS-u jer nema šanse da će manjine ili SDP ikada u istu vladu sa njima.
    Tako da su spalili, već, godinu manje od izbora sve mostove. Većinu nikada ne mogu sami formirati i onda se opet postavlja pitanje - šta im je endgame?
    DPS bez poluga sistema, direktora državnih firmi, budžetskih rezervi, spiskova, direktora škola, bolnica itd može da očekuje samo pad jer su oni sa SD-om i ostalim satelitima do sada uvijek imali apsolutni maksimum, nemaju Pul glasova pa da kažu e sad će da se preliju glasovi iz neke od partija sadašnje vlasti pa ćemo da ojačamo. Jednostavno tu su gdje su i sa ugašenim SD-om i njihovim glasovima (dobar dio sdovaca sa lokala je odmah preletio ili se izopštio) oni gledaju u podršku od nekih 26-8% na izlaznost od 70-72%.
    SD nema cenzus kao što rekoh.
    BS će ga imati sve dok je dijaspore i mešihata, međutim i tamo se dešavaju preleti ka uri najviše.
    Albanska koalicija baštini pragmatičnu politiku sa dobar i loš policajac gdje su Nimanbegu i Đeljošaj sjajan tim.
    Ova građanska inicijativa 21maj i svi ti novi pokreti svoje glasače vuku iz DPS pula, jer bilo kom Crnogorcu ili bivšem liberali bilo bi teško da podrži ili zaokruži opciju gdje se Živković bilo šta pita, nepoznanica su mi ali nije isključeno da tu moze neki koalicioni dogovor sa DPS-om predizborni nešto poput Pure, da se ne prosipaju glasovi.
    URA trenutno vodi 2 bitke, da sačuva razočarano biračko tijelo koje je lijevo i građansko jer ništa od predizbornog programa ne sprovode - nema ih nigdje blizu ekologije, urbanizma, turizma, zdravstva ili školstva nigdje blizu stubova na kojim su gradili partijsku priču i program. I zanima me kako će voditi sledeću kampanju i na čemu jer teško da će im ista priča 2 puta proći.
    U međuvremenu druga bitka je jačanje partijske infrastrukture kroz formiranje lokalnih odbora (Pljevlja recimo preko 100 delegata je bilo na formiranju odbora) i usisavaju manjine iz BS(prešli visoki funkcioneri iz PG a kako čujem spremaju se još 2 grada) i SD-a. Najveći test biće im lokalni izbori na Cetinju. Sledeću kampanju moraju voditi na način "Obalili smo DPS cilj nam je da DF i DPS nikad više ne budu dio vlasti, mi nećemo ni sa jednim ni sa drugima"
    Za sad plešu izmedju 5-6% podrške ne bi bilo strano da se izađe na 7-9% uz pravu kampanju i jasne korake. A ne bi bilo ni strano da se samounište jer se ne bave programom već političarenjem. SDP sa ovakvim Draginjim nastupima nikada neće do cenzusa ne razumijem zašto je tu gdje je. Mislim da će SDP morati u neki blok predizborni upravo zbog rizika da ne ostanu 100-300 glasova ispod cenzusa. Ali sam se i za ove parlamentarne prevario mislio sam da ne mogu do cenzusa pa su mi nepoznanica ti glasači i to biračko tijelo koje neće da zaokruži DPS ili URU ali zaokruži SDP koji je javno pričao da će posle izbora sa DPS-om.


    Kako ja vidim političku budućnost CG je da za sledeće izbore kad god oni bili DF i DPS zajedno imaju ispod 41 poslanika i da široka koalicija oko demokrata + Ura + manjine formiraju vlast što nije daleko od mogućeg.

    Što se tiče zeleno lijevog pokreta uvijek ću podržati takvu akciju i mislim da je više nego izgledno formiranje jednog ili više takvih pokreta jer se niko ne bavi poljoprivredom, turizmom, ekologijom, ekonomijom, urbanizmom, ljudskim pravima. Svi bi korupciju jer je najlakše reći evo kako je ovaj radio wow a pri tom ga ne zatvara i ne diže optužnicu
    One Ring to Rule them all...

  11. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  12. #1260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne mogu jer su interna istazivanja, ali mogu neke opste utiske. Manjine su 100% protiv nove vlasti i ubijedjene da im klerofasisticka srbocetnicka vlada sprema pokolj. Tu je DPS propaganda bila politicki uspjesna (a u istoj mjeri totalno neodgovorna prema etnickom skladu, ali koga za to briga).

    Srbi su prakticno 100% pozitivni prema novoj vladi. To mi je mozda bilo najvece iznenadjenje. Veliki je raspon misljenja, od toga da se moglo puno vise do potpune podrske, ali niko nije protiv vlade.

    Veliko iznenadjenje su bili i etnicki Crnogorci. Vecina daje mlaku podrsku vladi, manjina o noj misli isto sto i manjine (voze nas za Arandjelovac!). To je ocekivano. Misljenja o DPS su bila neocekivana. Velika vecina negativnih, od cega 2/3 izrazito negativnih. Isto tako za Djukanovica. U sustini, etnicki Crnogorci nisu odusevljeni vladom ali vise DPS ocima ne mogu da vide.
    Ne bih se složio sa ovim dijelom da Srbi 100% podržavaju novu vladu. Dobar dio najradikalnijeg biračkog tijela DF-a poziva na pad vlade i proziva "eksperte" poziva na nove izbore itd.
    Nezadovoljni što DF nema u vladi, što nije u Srbiji potpisan temeljni ugovor itd itd Nezadovoljni su Radulovicem i spoljnom politikom, sankcijama...
    ProCG struja dobija ospice od Bratićke, Leposavića a i Stijović ne propušta da posjeti svaki crkveni skup i da se slika sa ekstremistima.
    Zelena ekipa je na aparatima zbog Mitrovića.
    Tako da 6 mjeseci posle formiranja imamo jednu izuzetno slabu vladu koja nema podršku većinskog biračkog tijela to je sigurno.
    Ja recimo da sam znao da će Ratko Mitrović biti ministar a ne neki ekspert iz civilnog sektora neki biolog, arhitekta itd pozivao bih na bojkot jer mi je ta zelena priča najbliža.
    Za Bratićku, ja razumijem da se moralo pacifikovati to biračko tijelo i da su morali da se prave kompromisi.
    Krivokapić ne radi dobar posao, generalno cijela vlada ima užasan PR ne znaju gdje udaraju.
    30 puta se Krivokapiću desilo da odluči nešto danas a sjutra da promijeni mišljenje, a to ne smije tako.
    Iskreno se nadam da će se ovaj budžet usvojiti, da ćemo imati 50-55% od 2019 u turizmu, da će stići da izmijene izborno zakonodavstvo, tužilaštvo, par hapšenja, možda i neki zakon o porijeklu imovine i na proljeće na izbore nove.
    Pa da nova Vlada ima podršku manjina i manjine i da ima neku većinu od 43-44 poslanika što nije nemoguće ako sve bude kako treba
    One Ring to Rule them all...

  13. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  14. #1261
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    А која влада би имала другачији постотак подршке???

    Управо си навео разне слојеве друштво и свако има своје неоправдане захтјеве.

    Фора је управо у томе да овај Кривокапић у оваквом саставу покушава баланс да направи.

    Баланс је нешто што је тешко оствариво иначе у животу а не у нашој реалности после свега што се дешавало последњих 30год.

    Је ли све фантастично, није, ал се код многих види труд а тако нешто ће сигурно дати резултате. Ал не може кад смрадови из Дф-а од првог дана сатиру и постављају замке и уцјене.

    Не постоји савршено у нашој реалности политичкој ал нама такво не треба. Треба нам боље од прошлог па полако.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  15. #1262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    А која влада би имала другачији постотак подршке???

    Управо си навео разне слојеве друштво и свако има своје неоправдане захтјеве.

    Фора је управо у томе да овај Кривокапић у оваквом саставу покушава баланс да направи.

    Баланс је нешто што је тешко оствариво иначе у животу а не у нашој реалности после свега што се дешавало последњих 30год.

    Је ли све фантастично, није, ал се код многих види труд а тако нешто ће сигурно дати резултате. Ал не може кад смрадови из Дф-а од првог дана сатиру и постављају замке и уцјене.

    Не постоји савршено у нашој реалности политичкој ал нама такво не треба. Треба нам боље од прошлог па полако.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Polako. Ja podržavam ovu Vladu kakva je takva je jedino je što imamo i sve dok nema partijskih koritaša meni je najjača.
    Vlada crpi svoju snagu iz Skupštine a kako tamo nemaju podršku onda mora biti slaba vlada upravo o tome pričam.
    Recimo da imaš 2-3 ministra iz reda manjina sve bi mnogo drugačije bilo i ne bi bila jednonacionalna vlada, tu dritana ne računam.
    Da nije DF tu manjine bi dale podršku i ne bismo imali tenzije itd itd
    Ova je ovakva kakva je, u sledećoj moraju biti i Srbi i Crnogorci i manjine.
    A onda ima podršku dobrog dijela stanovnika.
    U ovom trenutku Vlada ima podršku 15 poslanika...
    One Ring to Rule them all...

  16. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  17. #1263
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Polako. Ja podržavam ovu Vladu kakva je takva je jedino je što imamo i sve dok nema partijskih koritaša meni je najjača.
    Vlada crpi svoju snagu iz Skupštine a kako tamo nemaju podršku onda mora biti slaba vlada upravo o tome pričam.
    Recimo da imaš 2-3 ministra iz reda manjina sve bi mnogo drugačije bilo i ne bi bila jednonacionalna vlada, tu dritana ne računam.
    Da nije DF tu manjine bi dale podršku i ne bismo imali tenzije itd itd
    Ova je ovakva kakva je, u sledećoj moraju biti i Srbi i Crnogorci i manjine.
    A onda ima podršku dobrog dijela stanovnika.
    U ovom trenutku Vlada ima podršku 15 poslanika...
    Ovo za partijske koritaše, Nacionalni parkovi i elekteodistribucija like that
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #1264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ovo za partijske koritaše, Nacionalni parkovi i elekteodistribucija like that
    Pričali smo o Vladi ne o preduzećima
    One Ring to Rule them all...

  19. #1265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...
    Ono što ja ne mogu nikako da dokučim od izbora naovamo sa ovim potezima kojim DF puca sebi u koljena je šta je njihov end game?
    Evo da ostavimo po strani Vučića i instrukcije i srpski svet i sve što ide uz to.
    Šta im je endgame?...

    I meni je to potpuno neshvatljivo. Misterija crnogorske politike. Jedini odgovor koji imam da ponudim je da je crnogorska politika često iracionalna i da me više ništa ne čudi posle DPS samoubistva metkom crkvenog zakona.

    DF je bio u idealnoj situaciji da kapitalizuje na 32% podrške, sačeka da se DPS demontira, pokupi još 5% u tom prelaznom roku i postane partija bez koje se ne može formirati nijedna buduća vlada. Jedino što je trebalo da urade da bi se to postiglo je da budu razumni partneri godinu dana. Da dokažu svima da ih je DPS samo olajavao da su ludaci sa kojima se ne može. Da izgrade mostove saradnje sa umjerenim partijama i manjinama. A oni su svaki, apsolutno svaki, potez povukli suprotno tome i još otjerali pola svojih birača.

    Jedino objašnjenje koje imam da ponudim je šta sam čuo da viši ešeloni DF pričaju između sebe - da njih po internetu ne napadaju njihovi birači nego plaćeni botovi "druge familije" i Vladimira Božovića. Da ih ne napuštaju birači, nego ih Zdravko i vlada podmićuju da glasaju za Demokrate (pazi podmićuju opozicione birače koje 20 godina nisu od DPS htjeli mito da uzmu). I sve tako, wishful thinking priča za stolom uz par litara loze. To ti je naša politička analiza.

  20. #1266
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne bih se složio sa ovim dijelom da Srbi 100% podržavaju novu vladu. Dobar dio najradikalnijeg biračkog tijela DF-a poziva na pad vlade i proziva "eksperte" poziva na nove izbore itd...
    A ne naravno, pričam o kvalitativnom istraživanju javnog mnjenja, ne o kvantitativnom. Na anketi ne možeš skupiti 100% ni za fraj pivo i ćevape, a ne što drugo. Ali su ovo fokus grupe, sa reprezentativnim uzorkom Srba, manjina itd. I cijela "srpska" fokus grupa je bila (u raznim nijansama) za vladu, kao što je i cijela "manjinska" fokus grupa bila jednoglasno protiv nje. "Crnogorska" je bila ili većinski mlako za vladu ili manjinski ogorčeno protiv nje.

    Odnos prema DPS me iznenadio, to već rekoh. "Crnogorci" velikom većinom protiv, i to žestoko. Kvalitativna analiza pokazuje da je jedino što bi ih moglo okrenuti da glasaju za DPS je da se stvarno ispostavi da je "država u opasnosti".

  21. #1267
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Pričali smo o Vladi ne o preduzećima
    K nje postavio te ljude tamo, ista ta vlada. Partiokratija ista kao u vrijeme DPS a, jedina zasto su se izborili je da nema Dfa u vladi mada je njihov Leposavic a koliko čujem ni Mitrovica ne daju.
    A bolje da su Knezevica stavili na mjesto ministra odbrane nego sto su Braticki dali ministarstvo kulture i prosvjete.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  22. #1268
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A ne naravno, pričam o kvalitativnom istraživanju javnog mnjenja, ne o kvantitativnom. Na anketi ne možeš skupiti 100% ni za fraj pivo i ćevape, a ne što drugo. Ali su ovo fokus grupe, sa reprezentativnim uzorkom Srba, manjina itd. I cijela "srpska" fokus grupa je bila (u raznim nijansama) za vladu, kao što je i cijela "manjinska" fokus grupa bila jednoglasno protiv nje. "Crnogorska" je bila ili većinski mlako za vladu ili manjinski ogorčeno protiv nje.

    Odnos prema DPS me iznenadio, to već rekoh. "Crnogorci" velikom većinom protiv, i to žestoko. Kvalitativna analiza pokazuje da je jedino što bi ih moglo okrenuti da glasaju za DPS je da se stvarno ispostavi da je "država u opasnosti".
    Meni jedino pada na pamet sljedeće:

    Gazda u Beogradu im je rekao "gurajte ovu priču, a mi ćemo tu priču podržati sa parama i medijima."

    Mislim da AV ne kapira mentalitet ljudi u CG. Crnogorskim Srbima je Crna Gora država odakle je srpstvo poteklo, oni su cvijet srpstva, najbolji i najveći Srbi su jedino Crnogorci, a Srbijanci su nešto niže na toj ljestvici..... Crna Gora je bila slobodna kad je današnja Srbija bila pod Turcima i ođe je ta baklja slobode pravoslavlja i srpstva opstala.
    Prodavati njima priču o matici Srbiji i srpskom predsedniku je zaludna misija.

    Motivi AV nisu i motivi DFa (pretpostavljam da su motivi DFa pare, osjećaj moći i podrške koju imaju iza sebe), a za AV je prilično jednostavno. Njemu odgovara Crna Gora pod njegovom kontrolom, što bi mu dalo boost rejtinga na unutrašnjem planu, a uspješan EU put CG mu nikako ne odgovara jer ne smije gore narod da vidi da je moguće relativno brzo ući u EU nakon promjene vlasti. Da bi spriječio put CG ka EU treba mu ili povratak DPSa ili DF kao dio vlasti koji bi svojim ispravljanjem krivih drina sabotirao taj put, te je stoga ovo ponašanje DFa iz njegove vizure win win. Zato je i bitno da DF prvaci ne primirišu vladi.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  23. #1269
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    K nje postavio te ljude tamo, ista ta vlada. Partiokratija ista kao u vrijeme DPS a, jedina zasto su se izborili je da nema Dfa u vladi mada je njihov Leposavic a koliko čujem ni Mitrovica ne daju.
    A bolje da su Knezevica stavili na mjesto ministra odbrane nego sto su Braticki dali ministarstvo kulture i prosvjete.
    Vala baš čudno što se posle 30+45 godina okoštale partokratije i poslije 30 godina diktature i dalje guraju partije da pokriju funkcije.
    Isto je čudno da poslije te 30godišnje diktature gdje se skoro pa nisi mogao zaposliti u javnom sektoru ako te ne provjere i ako nisi na nekakvom spisku makar jednom bio, partije gledaju da ubace svoje, jer smo mi jedna emancipovana nacija
    Ne sprdaj se molim te.
    Imamo vladu gdje nema ni jedan ministar otvoreno iz partije i gdje dobar dio tih ljudi nešto zna.
    A što se tiče ovo da je isto kao za vrijeme DPS-a jeste u pravu si isto je, samo što nas ne love po ulicama kao kerove, ne prebijaju nas, ne podmeću, ne prisluškuju telefone, ne šalju inspekcije...
    Isto je isto koliko se krade sve poniješe.
    Polako, tranzicija će da traje još dugo dugo, ovo je odličan početak.
    Samo sada da demokrate i Ura nastupe pametno.
    Da demokrate konačno shvate da je njihova uloga u društvu da prosrpsko biračko tijelo deradikalizuje što uspješno rade od izbora na ovamo.
    Bečić je recimo jutros pozdravio NATO kao pravi državnik što prije dolaska na vlast ne bi ni pomislio a prije 3 noći je sjedio za istim stolom sa novim mitropolitom što isto tako ne bi pomislio prije izbora.
    Najviše kritikuju ovu vladu Crnogorci jer zaboga Braticka je tu, i Srbi konačno imaju svog predstavnika.
    Baš je čudno što Srbi učestvuju u vlasti poslije najmanje 15 godina segradacije i represije.
    Predstavnici neke trećine populacije i to...
    Sve će to biti lijepo, samo vremena.
    Dok razumijemo da je ova vlada tranzitna i da joj je osnovna svrha da demontira i očisti visoke DPS kadrove iz sistema, da donese zakon o tužilaštvu(donesen), obavi par hapšenja (Brajović, Ivanović, Gvozdenović itd) i reformiše izborno zakonodavstvo dobro je.
    Nema potrebe da se zamaramo i opterecujemo narativom da će neko da nas posrbi ili da nas izbaci iz NATO-a ili približi Rusiji ili Srbiji.
    Od samog početka Krivokapić je Vučića označio kao glavnog neprijatelja a na kraju krajeva bez potpisa tog Krivokapića ne može ništa.
    Kao što u skupštini ne može ništa bez 41 ruke, a ni DF ni DPS nemaju 41.
    One Ring to Rule them all...

  24. The Following 5 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  25. #1270
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,554
    Thanks Thanks Given 
    3,532
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    ipak je ovo CG, Gando. ođe su svi vozovi za bolje prošli. dobar dio ministara su super ali oni ne mogu promijeniti svijest naroda koja ne postoji

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #1271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ipak je ovo CG, Gando. ođe su svi vozovi za bolje prošli. dobar dio ministara su super ali oni ne mogu promijeniti svijest naroda koja ne postoji

    Тapatalk
    Svijest naroda se ne mijenja preko noći. Mentalitet se ne mijenja preko noći.
    Niko normalan ne može da očekuje da ćemo postati razvijena država, bez korupcije, kriminala i da će stopa nezaposlenosti pasti ispod 15% preko noći.
    Ali je važno da smo se pomjerili sa nulte tačke.
    Mi 30 godina tapkamo u mjestu.
    Plate su skoro pa iste od 2009 do 2021, realna nezaposlenost konstantno rasla, nismo imali ni strategiju ni razvojne pravce. Ali je DPS-u taj status quo odgovarao.
    Jednostavno im je bilo super da drže narod ne pregladnim i ne presitim. Odgovaralo im je da centralizuju sve i da se pitaju za sve.

    Zato je dobro da ovo krene i da počne da se mijenja. Svi smo znali 30 avgusta da kakva god vlada da se sastavi neće moći da bude stabilna zbog DF-a i DPS-a iz opozicije.
    Ali dosta se uradilo, evo idu Stanković, ide Katnic, otvorilo se dosta afera, počeće hapšenja, polako će i biti nešto od ove sezone, MNE nam više nije kamen oko vrata imamo već drugu kompaniju koja leti, spasice se i Plantaže a bili su ih spremili za prodaju, pregovara se uveliko da drugu dionicu autoputa radi konzorcijum iz EU i da EU banke preuzmu dugove od Kine pa da imamo novi grejs period itd
    I sve bi to mnogo lakše išlo da nema korone, kad kažem mnogo lakše mislim 10 puta lakše.
    Evo slična se situacija dešava u Izraelu gdje Arapi po prvi put ulaze u vlast sa ekstremnim desničarima i ljevičarima i centrom samo da skinu Netanyahua.
    U CG su morale da se razbiju male satelitske partije i DPS pa možda vremenom neki ljudi iz DPS iz nižih ešalona na kojima počiva javna uprava shvate da tamo nema budućnosti i krenu da grade budućnost kako treba.
    Ako ništa nema više straha da se kaže kako jeste, da se ukaže na problem.
    Da se ništa nije uradilo nego samo da imamo demokratiju i da ljude nije strah da javno iskažu mišljenje bez posledica dosta je.
    A gdje će nas to odvesti vidjećemo.
    Ono gdje sam siguran 100% je da neće biti gore nego što bi bilo pod DPS-om da su ostali posle ove korona krize.
    Znam da se više nikada neće desiti da gaze ljude i da protestuje po 20 000 - 30 000 ljudi mjesecima a da se niko ne okreće već će biti reakcije.

    Tako da polako, možda nešto bude od nas.
    Sledeće 5-10 godina je ključno
    One Ring to Rule them all...

  27. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  28. #1272
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Da da idu ljudi sa vlasti ali u zasluzenu penziju.... toliko o micanju

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  29. #1273
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Samo ću ti reći Bratićka, nije problem sto je ona srpkinja. Samo ću te pitati jel jedina Srpkinja u toj vladi, znamo da nije tako tvoje pravdanje sto je ona zamisli Srpkinja i meni smeta jer je ona u vladi.
    Nije jedina koja se tako predstavlja u toj vladi a ja sam samo pomenuo nju, da mi smetaju Srbi valjda bi ih sve nabrojao a ne bi nju izdvojio. Nemoj meni tu priču prodavati, da mrzim Srbe jer su tamo dje su, znamo se vise od toga a i ne prolazi taj spin kod mene.
    Bratićka druze sa onakvim stavovima ne bi smjela da bude direktor neke osnovne skole u Lajkovićima a ne ministar PROSVJETE I KULTURE!!!
    Jesi ti slusao njene intervjue, njeno ponasanje u skupstini.
    Nemoj druze takvu poziciju u crnogorskoj vladi pokriva osoba kao sto je ona.
    A ti da mi spočitavas smeta jer je Srpkinja, ako je nisi slusao poslusaj je pa mi kazi jel takva osoba treba da pokriva prosvetu i kulturu.?
    @Gandalf_White
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  30. #1274
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Poslušao sam je o tome se i radi.
    I ako ostavimo po strani onih njenih par izjava prije nego što je postala ministarka i par lapsusa sad ne vidim mjesta panici.
    A vidim da se ovaj procenogorski dio uhvatio za nju kao ne znam šta da je rekla ili uradila dok je ministarka.
    A odrađuje ogroman posao i poslije svega što je zatekla i šikane svaka joj čast.
    Meni ne smeta ni malo niti vidim šta je muka.
    One Ring to Rule them all...

  31. #1275
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Braticka nema nesto skandaloznih izjava a ni reformi koje je Sehovic zapoceo
    I dalje su ś ź u opticaju, crnogorski se prica i uci, ja bi jedino stavio da da ima samo jedan jezik Crnogorski! a ne ovo CHSB..

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Page 51 of 126 FirstFirst ... 4147484950515253545561101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 10:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 18:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 15:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •