Page 3 of 126 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 3138

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #51
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ili imaš problem sa verbalizovanjem ili sa introspekcijom, jer jedino pitanje koje si postavio je mislim li da ti nešto fali?

    Odakle ja znam šta ti i da li ti fali. A pravo da ti kažem, ne interesuje me. Nikad se nisam bavio pojedincima, isključivo pojavama. A fenomen etiketiranja mi nikad nije bio previše interesantan. Držim da je to rezultat nedostatka kapaciteta za apstraktno promišljanje, omiljeno oružje racionalizacije i način da se, umjesto promišljanja o njemu, drugačiji stav ukalupi u sopstveni sistem vrijednosti i okove izgrađenih stavova. Tako da, s obzirom da ti je očigledno lakše svoditi me kao fana DPS-a, koga dominantno interesuje Srbija, samo izvoli. Ali, onda nemoj insistirati na odgovorima. Bez uvrede, ali zaista imam pametnija posla. Afirmaciju možeš potražiti na drugoj adresi.
    Vjerovatno ti zivis kao beg, primas 1500+ eura i tvoja familija,pa te ne zanimaju problemi koji nam bacise drzavu na koljena i osiromasise vecinu gradjana.

    Reci cu ti ja ja imam tu srecu da zaradjujem mnogo vise od 80% naroda, ali ja zelim da iostali zive dostojanstveno. Ne mogu ja da budem pod oblake, a ostali moji sugradjani da plivaju u blatu.

    Da li tebe zanima opste dobro i pitanja koja sam postavio, ili samo svoje prkno gledas?

    Ako samo svoje prkno gledas, kao sto gledas, ti nisi ni c od coeka, a kamoli c od crnogorca. Pa se busaj zastavom koliko oces.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 02-09-20 at 12:47.

  2. The Following 11 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  3. #52
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Волио бих да се сада посланицима укину све превелигије тј да не примију ништа осим плате, а плату ограничити и њима и сви јавним фукционерима. Такође повећење плате докторима и просвети. Наравно обавезно закон о поријеклу имовине, промјене у полицији плус итд. А ово треба да буде само почетак.
    Hasta siempre!

  4. The Following User Says Thank You to Brk For This Useful Post:


  5. #53
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Vjerovatno ti zivis kao beg, primas 1500+ eura i tvoja familija,pa te ne zanimaju problemi koji nam bacise drzavu na koljena i osiromasise vecinu gradjana.

    Reci cu ti ja ja imam tu srecu da zaradjujem mnogo vise od 80% naroda, ali ja zelim da iostali zive dostojanstveno. Ne mogu ja da budem pod oblake, a ostali moji sugradjani da plivaju u blatu.

    Da li tebe zanima opste dobro i pitanja koja sam postavio, ili samo svoje prkno gledas?

    Ako samo svoje prkno gledas, kao sto gledas, ti nisi ni c od coeka, a kamoli c od crnogorca. Pa se busaj zastavom koliko oces.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Da rezimiramo,

    johnny bravo je:
    - DPS-ovac;
    - Živi ko beg, prima platu veću od 1500€;
    - Ne interesuju ga društveni problemi običnih ljudi, koji plivaju u blatu;
    - Interesuje ga samo Srbija (pored, naravno, sopstvene koristi);
    - (Potencijalno) nečovjek;
    - Busa se zastavom.



    A tema "Budućnost parlamentarnog životu u Crnoj Gori".

    Ajmo dalje.
    Last edited by johnny bravo; 02-09-20 at 13:16.
    In vino veritas

  6. #54
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Znam da ne bi postojali za godinu ili dvije da je Diktator ostao, jer bi nas pojeli kinezi i medjunarodni kreditori.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Znaci sad nece. Jel' tako?
    Bez zezanja pitam.
    Takodjer me zanima, sto ce se desiti s zaposljavanjem tzv "partijskog kadra"?
    Eto, malo iz povijesti: nakon poraza nacizma u WWII ubjedljiva vecina drzavnih sluzbenika u BRD-u i skoro 100% pravnika bili su bivsi funkcioneri Treceg Rajha, cak i bivsi drzavni odvjetnici i suci koji su osudjivali ljude na smrtne kazne u ime Firera. I to jednostavno zbog toga da drugih tamo nije bilo.
    Citam ovdje i na drugim forumima pozive na lustraciju, hapsenja i progone.
    Tko ce zauzeti radna mjesta strucnjaka intermediate i lower razine? Ima li bivsa oporba toliko puno kvalificiranih gradjanskih strucnjaka ili mozda ima vise nezaposlenih clanova porodica, rodjaka, kumova, stranackih drugova i jednostavno dobrih prijatelja?
    Jos jednom da ponovim da pitam bez ikskvog zezanja.
    A osim toga ima hrpa ljudi koji su sigurni da im bivsa oporba jednostavno duguje radna mjesta, jer su takodjer "rusili diktaturu", cak ako se radi samo o isticanju srpskog barjaka iz auta ili o pljuvanju po "milogorcima" i "dukljanima" na forum.cdm ...
    Kod nas u Rusiji nakon rusenja komunizma na vlast su prvo dosli romanticari i demagozi pa kasnije na povrsunu isplivali su lopovi i ... bivse komunjare, bivsi funkcioneri sovjetskog rezima i bivsi udbasi, tako da sad imamo ono sto imamo.
    Iz Skupstine su nam nestali romanticari, sad je puna novih "partijskih drugova", ulizica i lopova. Postala je "masina za stampanje Putinovih ukaza i to je to. Uopce nema razlike s time kakva je bila u doba KPSS-a ... jedina je razlika u broju lopova i prorezimskih tajkuna ... dok nacin funkcioniranja im je potpuno isti!
    Last edited by A+A; 02-09-20 at 13:46.

  7. #55
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Bice dobro sve u svemu. Za pocetak bez honorara ostaju potpisnici apela88. Ljudi koji su najvise prdnjavili kad treba diktatoru. Nenad Canak, Andrej Nikolaidis, Samardzic i ekipa.
    Tu ce odma da se ustedi.

  8. The Following 5 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  9. #56
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,419
    Thanks Thanks Given 
    2,975
    Thanks Thanks Received 
    1,432
    Thanked in
    771 Posts

    Default

    С обзиром колко чанак и николаидис једу, биће уштеде...


    Не могу много одрадит, фали им двотрећинска већина за тужилаштво и судство мислим и изборно законодавство (исправите ако гријешим) , али може се доста урадити на пољу медија, полиције, културе образовања и наравно главног економије.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  10. #57
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Moje želje bi bile:

    - da više nikad ni jedna partija ne dođe u situaciju da sama ima apsolutnu većinu ili da uz pomoć povlašćenih mandata formira potrebnu većinu
    - da se politička scena očisti od dinosaurusa i likova iz 90-ih sa obije/svih strana (tipa Gvozdenović, Simović, P. Ivanović i ostale sive eminencija iz kojekakvih agencija i uprava tipa Zoran Vukčević, Parača i slično; tu takođe spadaju i oni s druge strane od vječitih opozicionara do onih koji su vidim sad opet počeli da izmigoljavaju na površinu tipa Ilije Darmanovića, Simonide Kordić, onog Lekića iz PV "da uiđe u zapisnik", Labudovića i družine, a očekujem da i Aćim Višnjić izmigolji iz jazbine uskoro)
    - da jačaju građanske partije na uštrb nacionalnih, jer ove druge nisu ni kompatibilne sa konceptom građanske države
    - da se izglasa izborni zakon koji podrazumijeva otvorene liste
    - da se preispita potreba definisanja manjina u građanskoj državi, a s tim u vezi razmisli o opravdanosti povlašćenih mandata (ili tolikog broja istih) na državnom nivou
    - da se država učvrsti kao građanska i sekularna, te da se uloga crkve potpuno odvoji od političkog života

  11. The Following 5 Users Say Thank You to ctrl+alt+delete For This Useful Post:


  12. #58
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Da podsjetim kojih 25. tačaka treba da budu vodilje rada buduće vlade i parlamenta:
    1. Usvajanje Zakona o porijeklu imovine;
    2. Usvajanje Zakona o lustraciji;
    3. Novac stečen kriminalom biće oduzet i uložen u razvoj zdravstvenog i obrazovnog sistema;
    4. Raskidanje i revidiranje privatizacionih i svih drugih ugovora štetnih po državu Crnu Goru;
    5. Zalaganje za uvođenje otvorenih lista, sistema preferencijalnog glasanja i temeljnu reformu izbornog zakonodavstva;
    6. Izmjene Zakona o stečaju sa ciljem veće zaštite povjerilaca;
    7. Elektronska fiskalizacija Poreske uprave uz korišćenje domaćih resursa i znanja;
    8. Ukidanje subvencija za OIE i smanjenje cijene električne energije;
    9. Osnivanje Crnogorskog fonda za budućnost (CFB) koji bi se finansirao kroz obavezne naknade svih privrednih subjekata koji eskploatišu prirodne resurse;
    10. Podrška malom i srednjem biznisu postepenim smanjivanjem poreza i doprinosa na zarade, sa sadašnjih 67% na ispod 50%;
    11. Otvaranje državnog i lokalnog trezora za elektronski pristup kako bi se na transparenan način ostvarivao uvid u protok sredstava;
    12. Garantovani otkup svih poljoprivrednih proizvoda po tržišnoj cijeni u narednih godina formiranjem otkupnih centara;
    13. Formiranje Alimentacionog fonda kao podrške roditeljima koji neredovno primaju alimentaciju;
    14. Uvođenje dječijeg dodatka za svu djecu do navršene 15. godine;
    15. Ukidanje PDV-a za sve osnovne proizvode i opremu za bebe;
    16. Osnivanje Stambenog fonda za mlade bračne parove;
    17. Veća ulaganja u naučno-istraživačke projekte koja ne smiju biti ispod 1.5% BDP-a, a sa ciljem da dostignu 3% BDP;
    18. Obezbijediti besplatne udžbenike za učenike svih razreda osnovnih škola;
    19. Rekonstrukcija postojećeg Kliničkog centra i izgradnja II bloka KCCG;
    20. Izgradnja Urgentnog bloka sa smještajnim kapacitetima i operacionim salama;
    21. Afirmisati kvalitet i količinu rada ljekara kroz obračun zarada po kapitaciji, kao I broju I kvalitetu pruženih usluga;
    22. Smanjenje i veća kontrola troškova za ljekove uz striktno definisanje kriterijuma za formiranje maksimalnih cijena ljekova;
    23. Brendiranje i promocija Crne Gore kao ekološke države, jedine u svijetu;
    24. Zabrana daljih gradnji malih hidorelektrana i preispitivanje već datih koncesija;
    25. Donošenje Zakona o zaštiti šumskog blaga

    To je u programu liste ,,Crno na bijelo" i to je ono što će se gurati.

    Sent from my Motorola 8400

  13. The Following 5 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  14. #59
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Evo da poređamo i liste po snazi (broju glasača)
    - izašlo 413.954 glasača, od toga važećih 409.451 listića
    1. Demokratska Partija Socijalista - 143.548 (35,06%)
    2. Za Budućnost Crne Gore - 133.267 (32,55%)
    3. Mir je naša nacija - 51.297 (12,53%)
    4. Crno na bijelo - 22.649 (5,53%)
    5. Socijal Demokrate - 16.769 (4,10%)
    6. Bošnjačka stranka - 16.286 (3,98%)
    7. Socijal Demokratska Partija - 12.839 (3,14%)
    8. Albanska lista - 6.488 (1,58%)
    9. Jednoglasno - 4.675 (1,14%)
    10. Hrvatska Građanska Inicijativa - 1.115 (0,27%)
    11. Hrvatska Reformska Stranka - 532 (0,13%)

  15. #60
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Pisao sam ovo već na topicu o parlamentarnim izborima, a mislim da može i vodje da se stavi.

    Sada kada, sva je prilika nema revolucije, a ni preletačevića, šta je perspektiva za DPS. Da vidimo sa čime raspolaže...
    1. Najvećim parama od svih partija. Najveći broj poslanika donosi 1 Mln+ godišnje od skupštine. Kao "baštinik" Saveza komunista upisao sa na njihovu imovinu, obično dobro locirane nekretnine u svakom mjestu. A onda se ljute kad crkva radi isto... Licimuri jedni
    2. Mogućnost blokada kad se nešto radi sa supravećinom od 2/3. Njima veoma važni izbori čelnika tužilaštva, sudova i zakoni koje isto uređuju.
    3. Milo predsjednik još tri godine. Psihološki važno za partiju, može relativno malo da cima Vladu. legitmitet jedinog direktno izabranog. Nekakva kohabotacija.
    4. Vlast u dosta opština i gradova uključujući Podgoricu još dvije godine. Takođe dosta para od budžeta lokalnih vlasti za partiju.
    Šta joj ide u prilog
    1. Katastrofalna situacija. Nema para, epidemija, zaduženja... Moraće da se smanjuju plate činovnicima na svim nivoima i pravi aranžman sa MMF. Koliko se god nova vlast vadila na prethodnike i MMF, DPS može pričat "kad smo mi vodili, plate nijesu rezane". Da ne znam kakav je DPS, da je normalni sistem svaka partija bi gledala političkom suparniku da uvali da bude vlast.
    2. Pošto je iz državne službe gotovo nemoguće otpustiti činovnika radiće sa ljudima koji su veoma često lojalni nekom drugom. BIlo kakva stativa nove vlasti neće moći da se sakrije. A imajući u vidu MMF moći će da se uhljebi vrlo malo glasača nove vlasti izuzev na ministarska mjesta. Čak za pomoćnike moraš da čekaš da mu istekne mandat, pa da raspisuješ ko nkurs, pa da čekaš žalbe i eventualno i Upravni sud, gdje sjede sudije koje je DPS postavio... pakao... A iz partija svi jašu da ubacuješ glasače kojima je obećano, a ti nemaš gdje i bivaju razočarani.
    3. ZZB ima gomilu partija, ozbiljno heterogena priča. napraviće se minimum 2-3 poslanička kluba DF, DNP, SNP još poneko. Tu su i Demokrate i Ura. Ova heterogenost biće problem pri donošenju odluka, a znajući naš mentalitet biće saplitanja i podmetanj koliko hoćeš i ambcije da se bude glavni. A u cijelom bloku slabo ko ima iskustvo vlasti.
    Gdje je DPS nikakav.
    1. Nema opoziciono iskustvo. A negativnom selekcijom ima katastrofalan poslanički klub. Ako se tu ne poprave nastradali su.
    2. Nisu više vlast, realno je osipanje... U tom svijetlu i gledam najavljeni miting da se malo ohrabre sopstvene pristalice da nije sve potonulo.
    3. Opozicija će svaki dan izlaziti sa po jednom aferom kad se dofati državnih papira. Bilo tu realno nekog djela ili ne. To je prvi koverat iz priče o menadžeru i tri koverta i opozicija će ga vozit koliko bude mogla.
    Ukupno, troznak mi je budućnost DPS od HDZ priče i brzog comebacka, do SPS priče ii nekog skroz nestanka, sve mi je moguće. Zavisi koliko će kvalitetno DPS odigrati. Mada, bez iskustva kada nisi vlast, sa onakvim klubom, mrka kapa. Prvo što bih uradio da sam na mjesto Mila jeste da mi Gvozdenović i Petar Ivanović ne budu poslanici. Onda bih napravio selekciju da mi ostanu lica za koje se ne može lijepit previše repova, jer će oni biti ti preko kojih će se prepoznavati partija u opozicionom djelovanju. Sad, ima li Đukanović volje i snage da se time bavi, i može li eventualno samo obnašati predsjedničku funkciju a dati nekima od mlađih da tegle opozicionu priču, vidjećemo. Ja bih tako da sam na njegovom mjestu.


  16. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  17. #61
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Da rezimiramo,

    johnny bravo je:
    - DPS-ovac;
    - Živi ko beg, prima platu veću od 1500€;
    - Ne interesuju ga društveni problemi običnih ljudi, koji plivaju u blatu;
    - Interesuje ga samo Srbija (pored, naravno, sopstvene koristi);
    - (Potencijalno) nečovjek;
    - Busa se zastavom.



    A tema "Budućnost parlamentarnog životu u Crnoj Gori".

    Ajmo dalje.
    Pa ne vidim da se nesto previse cimas oko ekonomskih tema.
    Ili si mozda uhljeb za 500e i branis tu poziciju. Potencijalno nisi nesto ambiciozan i speman na napredovanje, pa ti komplekse stvaraju kad oko tebe bi da se izgradi drustvo sa vise ambicioznih ljudi koji zive od svog rada uprivatnom sektoru. To bi ce cinilo jos gorim.

    Odgovori na posravljena pitanja ekonomske prirode, pa te mozda neko ozbiljno i shvati. Mislim ako imas intelekta za to. Ako nemas intelekta razumijem, onda bih ti preporucio odredjene biblioteke sa obrazovanjem koje ti je potrebno.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #62
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1,824
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    97 Posts

    Default

    Kakva karma da sdp ima 3,14



  19. The Following 2 Users Say Thank You to nenocopy For This Useful Post:


  20. #63
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Znaci sad nece. Jel' tako?
    Bez zezanja pitam.
    Takodjer me zanima, sto ce se desiti s zaposljavanjem tzv "partijskog kadra"?
    Eto, malo iz povijesti: nakon poraza nacizma u WWII ubjedljiva vecina drzavnih sluzbenika u BRD-u i skoro 100% pravnika bili su bivsi funkcioneri Treceg Rajha, cak i bivsi drzavni odvjetnici i suci koji su osudjivali ljude na smrtne kazne u ime Firera. I to jednostavno zbog toga da drugih tamo nije bilo.
    Citam ovdje i na drugim forumima pozive na lustraciju, hapsenja i progone.
    Tko ce zauzeti radna mjesta strucnjaka intermediate i lower razine? Ima li bivsa oporba toliko puno kvalificiranih gradjanskih strucnjaka ili mozda ima vise nezaposlenih clanova porodica, rodjaka, kumova, stranackih drugova i jednostavno dobrih prijatelja?
    Jos jednom da ponovim da pitam bez ikskvog zezanja.
    A osim toga ima hrpa ljudi koji su sigurni da im bivsa oporba jednostavno duguje radna mjesta, jer su takodjer "rusili diktaturu", cak ako se radi samo o isticanju srpskog barjaka iz auta ili o pljuvanju po "milogorcima" i "dukljanima" na forum.cdm ...
    Kod nas u Rusiji nakon rusenja komunizma na vlast su prvo dosli romanticari i demagozi pa kasnije na povrsunu isplivali su lopovi i ... bivse komunjare, bivsi funkcioneri sovjetskog rezima i bivsi udbasi, tako da sad imamo ono sto imamo.
    Iz Skupstine su nam nestali romanticari, sad je puna novih "partijskih drugova", ulizica i lopova. Postala je "masina za stampanje Putinovih ukaza i to je to. Uopce nema razlike s time kakva je bila u doba KPSS-a ... jedina je razlika u broju lopova i prorezimskih tajkuna ... dok nacin funkcioniranja im je potpuno isti!
    Svaka drzava i drustvo je prica za sebe.

    Ako mi ti kazes da smo trebali ostavit istog diktatora poslije 30godina, o da stvarno je znam sto ima s tobom da pricam.

    Uostalom imas ti tvog tatu Putina, pa se njim pozabavi ako smijes.

    Mi smo smogli snage da se s nasim pozabavimo.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #64
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Uz dužno poštovanje, da vidimo šta će se gurati i gdje to može da zapinje. Cijenim da tačke divno zvuče za predizbornu kampanju, ali da je u praksi potpuno druga priča.
    1. Usvajanje Zakona o porijeklu imovine;
    Nikakav problem niko nije imao ni do sada da vodi finansijske istrage. Ukoliko se neko dosjeti da sada teret dokazivanja bude na strani koja je predmet istrage, bojim se da ulazi u neustavnu zonu. Vjerovatno ima pravnika koji to znaju. Uz to, slabo plaćeni državni činovnici treba da vode istrage, a sa druge strane imaš ekipu koja može da angažuje vrhunske finansijske savjetnike i advokate. Na koga bi se kladio? Naravno, oduzmeš ljudima, slikaš se kao Eliot Nes, a posle kad bude pušiona država plaća štetu.
    2. Usvajanje Zakona o lustraciji;
    Zabraniti ljudima da se bave politikom, obavljaju javnu dužnost jer su bili u nekoj partiji... Hmmmm... malčice je zakašnjelo za to. Ako su prekršili neki zakon, zna se kako se odgovara. Malčice neustavno.
    3. Novac stečen kriminalom biće oduzet i uložen u razvoj zdravstvenog i obrazovnog sistema;
    Prvo ga oduzmi junače pa ga dijeli. Vratimo se na tačku 1.
    4. Raskidanje i revidiranje privatizacionih i svih drugih ugovora štetnih po državu Crnu Goru
    Ako odradiš jednostrano spremi se da po ugovoru platiš na nekoj međunarodnoj arbitraži, kojom su pokriveni sporovi u ugovoru, 100-200 Mln EUR minimum, pa ćeraj na više. Ajde da onaj koji uđe u tu priču založi ličnu imovinu za učešće u naknadi štete koju će plaćati država.
    5. Zalaganje za uvođenje otvorenih lista, sistema preferencijalnog glasanja i temeljnu reformu izbornog zakonodavstva;
    Ima smisla... Hoće li drugi? Izborni zakon, za izmjene treba 2/3 glasova. Zamoli DPS da ti glasa. Bez bivših ne može...
    6. Izmjene Zakona o stečaju sa ciljem veće zaštite povjerilaca;
    Ovo je uvalio neki prijatelj da se neđe naplaćuje 100%. :loyal:
    7. Elektronska fiskalizacija Poreske uprave uz korišćenje domaćih resursa i znanja;
    Treba ovo stvarno, moglo bi se dobiti jeftino preko nekog granta.
    8. Ukidanje subvencija za OIE i smanjenje cijene električne energije;
    Potpisani su ugovori, ako ljudima ukineš moraš im isplatiti na sud&arbitražu, Strazbur... Jedino da pregovaraš sa njima, ali ulaziš u zonu dogovra sa tajkunima, a koliko shvatam to je nonono
    9. Osnivanje Crnogorskog fonda za budućnost (CFB) koji bi se finansirao kroz obavezne naknade svih privrednih subjekata koji eskploatišu prirodne resurse;
    Imaš već sad zakon o koncesijama. Sada koncesije idu opštinama. Pls pripazi kada budeš podizao naknade, da te ljudi ne pozdrave pa da imaš nulu. Ima nešto što su stari Crnogorci zvali prag rentabilnosti, neto sadšnja vrijednost investicije etc...
    10. Podrška malom i srednjem biznisu postepenim smanjivanjem poreza i doprinosa na zarade, sa sadašnjih 67% na ispod 50%;
    A kome onda da povećamo da nadoknadimo? Velikom biznisu? Sjajno, onda veliki biznis krene da otpušta.
    11. Otvaranje državnog i lokalnog trezora za elektronski pristup kako bi se na transparenan način ostvarivao uvid u protok sredstava;
    Ima smisla i lako izvodljivo.
    12. Garantovani otkup svih poljoprivrednih proizvoda po tržišnoj cijeni u narednih godina formiranjem otkupnih centara;
    Po kojoj cijeni. Šta država radi sa robom iz otkupa?
    13. Formiranje Alimentacionog fonda kao podrške roditeljima koji neredovno primaju alimentaciju;
    Odličan potez. Učinimo roditelje što manje odgovornim. Stisnite da plate a ne da im država đecu podiže.
    14. Uvođenje dječijeg dodatka za svu djecu do navršene 15. godine;
    Da im daš po 20EUR mjesečno, to dođe negdje oko 30 Mln godišnje. Imamo li odakle to? Inače, time pomažeš jednako i bogate i siromašne porodice pa vidi koliko je to fer.
    15. Ukidanje PDV-a za sve osnovne proizvode i opremu za bebe;
    Nije neka para, ima smisla.
    16. Osnivanje Stambenog fonda za mlade bračne parove;
    I što sa fondom? Razrada? Poklanjamo ili subvencionišemo kamatu? Svaki stan koji se subvencioniše a proda ga mladcom paru Rakčević je problematičan.
    17. Veća ulaganja u naučno-istraživačke projekte koja ne smiju biti ispod 1.5% BDP-a, a sa ciljem da dostignu 3% BDP;
    Mislim da su veći problem projekti, inovacije i ideje nego pare. Ali ajd..
    18. Obezbijediti besplatne udžbenike za učenike svih razreda osnovnih škola;
    65.000*50 EUR, 3,25 Mln godišnje. Inače, pošto se zelena partija, nije baš ekološki da se udžebinici koriste jednu sezonu, ali vi najbolje znate. Ovime pomažeš jednako i bogate i siromašne porodice pa vidi koliko je to fer.
    19. Rekonstrukcija postojećeg Kliničkog centra i izgradnja II bloka KCCG;
    Može na papir pls...
    20. Izgradnja Urgentnog bloka sa smještajnim kapacitetima i operacionim salama;
    Isto kao 19.
    21. Afirmisati kvalitet i količinu rada ljekara kroz obračun zarada po kapitaciji, kao I broju I kvalitetu pruženih usluga;
    Ne razumijeme se. Nisam Medo da sve znam, pa i operacije:fat:
    22. Smanjenje i veća kontrola troškova za ljekove uz striktno definisanje kriterijuma za formiranje maksimalnih cijena ljekova;
    Samo pripazite, pošto su me nekad učili da kontrole cijene uzrokuju nestašice. Pa ne bi valjalo. Ali se u ovo slabo razumijem pa da ne mlatim.
    23. Brendiranje i promocija Crne Gore kao ekološke države, jedine u svijetu;
    Ajde dako nam bude nafačnije no prošli put
    24. Zabrana daljih gradnji malih hidorelektrana i preispitivanje već datih koncesija;
    Da imam para kupio bi neku koncesiju za MHE koja nije početa, sačeka zabranu i instant tužba za propuštenu dobit. Eto lakih i brzih miliona bez velikog ulaganja na sud. Kad nešto potpišeš, moraš se prdržavat.
    25. Donošenje Zakona o zaštiti šumskog blaga
    Imalo bi smisla da se oteža sječa šume.
    Evo malo iskomentarisah ove tačke URE. masu ovdje ima malopericizma, pa samo da malo od lijepih predizbornih slogana dođemo u realan život.
    Kad stignem još malo o URI.

    Last edited by Gagarin; 02-09-20 at 17:20.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  23. #65
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Moje želje bi bile:

    - da više nikad ni jedna partija ne dođe u situaciju da sama ima apsolutnu većinu ili da uz pomoć povlašćenih mandata formira potrebnu većinu
    - da se politička scena očisti od dinosaurusa i likova iz 90-ih sa obije/svih strana (tipa Gvozdenović, Simović, P. Ivanović i ostale sive eminencija iz kojekakvih agencija i uprava tipa Zoran Vukčević, Parača i slično; tu takođe spadaju i oni s druge strane od vječitih opozicionara do onih koji su vidim sad opet počeli da izmigoljavaju na površinu tipa Ilije Darmanovića, Simonide Kordić, onog Lekića iz PV "da uiđe u zapisnik", Labudovića i družine, a očekujem da i Aćim Višnjić izmigolji iz jazbine uskoro)
    - da jačaju građanske partije na uštrb nacionalnih, jer ove druge nisu ni kompatibilne sa konceptom građanske države
    - da se izglasa izborni zakon koji podrazumijeva otvorene liste
    - da se preispita potreba definisanja manjina u građanskoj državi, a s tim u vezi razmisli o opravdanosti povlašćenih mandata (ili tolikog broja istih) na državnom nivou
    - da se država učvrsti kao građanska i sekularna, te da se uloga crkve potpuno odvoji od političkog života
    Ja bih dodao i mir u svijetu i da dolaze realni rezultati na kladionicu.

    San svake partije je apsolutna većina druže, a ne tvoje želje.
    Za neke stvari koje pominješ treba ti DPS, a za druge da lijepo zamoliš Crkvu tipa "Kad ste nam završili posao, ajde pls sad odjebite". How yes no.:loyal:

  24. #66
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Posto imas na sve odgovor, zanima me na sledece:

    U slucaju da je diktator ostao:

    -planovi za poboljsanje zivotnog standarda i dostizanje prosjecne plate od makar 750e?

    -planovi za povecanje penzije na makar 400e?

    -mehanizmi za smanjenje duga?

    -planovi za uvodjenje socijalnih kartona, subvencija za porodice i djeciji dodatak

    -planovi za oslobodjenje sudstva, tuzilastva i policije

    - planovi za regulisanje glomazne drzavne i lokalne administracije

    - naplata poreskog duga od 700 000 000

    - planovi za izgradnju velike bolnice u Pg, renoviranje ostalih i povecanje plata medicinarima za 50%

    -nove skole, renoviranje starih i povecanje plate nastavnicima od 50%

    - procesuiranje afera EPCG, Telekom, Koverta, Limenka, Mozura....

    - plan za uvodjenje CG u EU do 2025...

    - Zakon o pprijeklu imovine


    Ja kao crnogorac koji zeli dobro CG smatram da su ovo vitalna pitanja za CG. Od izdrogiranog i bolesnog diktatora zrelog za psihijatriju nisam cuo da je ista na ove teme pomenuo.

    Jel mislis da mi nesto fali zato sto ja mislim o ovome a ti samo o srbiji?

    30 godina je bilo i vise nego dovoljno da uradi nesto, umjesto da mi govori da idem odavde ako mi se ne svidja.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Samo da prozovem jos jednom DPSovce u orvom redu @johnny bravo da mi kaze odgovore DPSa na pitanja gore, koji je to bio plan za naredne 4 godine. @johnny bravo imas podijum.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    18. Obezbijediti besplatne udžbenike za učenike svih razreda osnovnih škola;
    65.000*50 EUR, 3,25 Mln godišnje. Inače, pošto se zelena partija, nije baš ekološki da se udžebinici koriste jednu sezonu, ali vi najbolje znate. Ovime pomažeš jednako i bogate i siromašne porodice pa vidi koliko je to fer.
    1. Mislim da bi štampa i distrubucija udžbenika učenicima u organizaciji ministarstva prosvjete bila znatno jeftnija od maloprodajnih cijena po knjižarama.
    2. Druga opcija je da se djeci u školama podijele tableti koji koštaju 100-150 eura, a udžbenici proslijede u digitalnom formatu.
    To definitivno eleminiše potrebu za štampom svake godine, a tablet može da izdura cijelo školovanje.
    Last edited by ASC; 02-09-20 at 18:40.

  26. #68
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default Ajde malo o URI

    Pazi što želiš, možda ti se ostvari. Svi smo čuli za ovo, a URI; a naročito Dritanu, ostvarila se želja. Izliv radosti u nedelju veče bio je zaista nešto najiskrenije što sam vidio u crnogorskoj politici. Možda doslućujem, ali nadam se da će sa manje tuge govoriti "što mi ovo šćaše".

    Prije nego nastavim sa pisanjem, jedan disclamer. Polazim od premise da crnogorsko-srpske podjele i dualitet unutar pravoslavnog korpusa u Crnoj Gori postoji puno prije DPS-a i sa njegovim odlaskom neće nestati.
    Malo sam pogledao rezultate. URA je jaka tamo gdje ima dosta crnogorskih glasova. U opštinama gdje je većina Srbi, nije dobacala ni do 1%, ako Pljevlja, Berane... Dobro je prošla u Bar, Cetinje, Podgoricu... Takođe, loše je prošla i u mjestima sa Bošnjačkom većinom. Zvuči mi logično da je preuzela glasove Crnogoraca nezadovoljne DPS-om. I to je OK, samo onda je mnogo manje građanska nego što se govori. Recimo da je nivo njenog "građanstva" blago veći nego kod SDP. Najavila je prije izbora savez sa ZBB i DEmokratama i to je OK. Ispoštovali su i održali riječ. Biće partnerima URA heroj jedan period dok se ne formira vlada i možda malo posle. A što dalje.

    Prva muka je priča o ulasku manjina u novu vladu. Za URU su oba scenarija loša. Ako uđu manjine, specifična politička težina URE je NULA. Ako odluče da napušte vladu zbog nekog pitanja, reakcija ostatka vlade može biti "samo zatvori vrata kad budeš izlazio, promaja je". Znači, više nisu faktor koji može obaliti tu vladu. Ukoliko manjine ne uđu ostaju jedini "nesrpski" elemnat u Vladi,pod pritiskom kako partnera, tako i opozicije kojoj će postati izdajnici, a Dritan pežorativno DF-ov "pošteni Albanac" kako su srpski mediji zvali Albance koji su bili uz Sloba. Što je gore od toga, to je što je vrlo moguće da će ostati bez dijela birača. Glasaju ih Crnogorci koji su nezadovoljni vlašću, a sada će biti jedina crnogorska opcija unutar vlasti. Takođe, birači koji ih glasaju su oni koji najlakše promijene izbor. Zato ne bih isključio moguću sudbinu Pozitivne. Izbornu, ne Pajovićeve egzibicije.

    Stvari na koje URA može da se vozi i da zasniva budućnost kao partija jesu jahanje na nepočinstvima DPS koje će plasirati konstantno kod svog medijskog sponzora Vijesti i na taj način glumiti Eliot Nesa i klijentelizam uhljebljenjem sopstvenih kadrova, čemu nije bila baš skroz nesklona u Budvi. Tako bi mogla obezbijediti opstanak na marketu, ali postaje bitcharka Vijesti, a i ovo drugo makar formalno ne žele.
    Takođe, imajući u vidu situaciju sa državnim finansijama i sa radnim zakonodavstvom gdje iz državne službe bukvalno ne možeš otpustiti, nema baš mnogo prostora za uhljebe.
    Tako da ne očekujem nekih rast na račun onih koji prelete iz DPS-a. Takve vidim kod Demokrata, za koje mislim da su novi DPS, odnosno preciznije crnogorski SNS, a Bečića kao crnogorskog Vučića. ne toliko na fonu srpstva crnogorstva, već na fonu kako će da kvalitetno zajaše.
    O tome kad bude bilo inspiracije:fat:
    Last edited by ASC; 02-09-20 at 18:38.

  27. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  28. #69
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    1. Mislim da bi štampa i distrubucija udžbenika učenicima u organizaciji ministarstva prosvjete bila znatno jeftnija od maloprodajnih cijena po knjižarama.
    2. Druga opcija je da se djeci u školama podijele tableti koji koštaju 100-150 eura, a udžbenici proslijede u digitalnom formatu.
    To definitivno eleminište potrebu za štampom svake godine, a tablet može da izdura cijelo školovanje.
    Mojoj đeci ne može dvije godine, raznose ih
    Pošto vidim da si Junio Moderator a ja sam novi, ajde pls reci mi kako da mi se ne posavljuje ovo idiotsko modifikovano slovo A pored slova ž i Š kad pustim post na forum.

  29. #70
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mojoj đeci ne može dvije godine, raznose ih
    Pošto vidim da si Junio Moderator a ja sam novi, ajde pls reci mi kako da mi se ne posavljuje ovo idiotsko modifikovano slovo A pored slova ž i Š kad pustim post na forum.
    Nemam pojma o čemu se radi. Prvi put vidim pojavu. Evo sam počistio post...

    Ako bude opet problema javi na teme:
    CdM.


    Problem sa forumom


    Pa neka rješava stvar neko od tehnički potkovanijih kolega.
    Ja sam samo tu da ne dozvoljam diskusijama da previše izlijeću sa kolosijeka.

  30. #71
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Nemam pojma o čemu se radi. Prvi put vidim pojavu. Evo sam počistio post...

    Ako bude opet problema javi na teme:
    CdM.


    Problem sa forumom


    Pa neka rješava stvar neko od tehnički potkovanijih kolega.
    Ja sam samo tu da ne dozvoljam diskusijama da previše izlijeću sa kolosijeka.
    Nikad od tebe ozbiljna vlast:fat:
    Hvala na pomoći svakako

  31. #72
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Da ne bude da razrađujem samo URIne predizborne ideje o miru u svijetu i pronalasku lijeka za rak i Coronu, ajde malo ovo što je pričao pretpostavljam DPS ili neko drugi.

    anovi za poboljsanje zivotnog standarda i dostizanje prosjecne plate od makar 750e?

    Može, odluči Boing da preseli proizvodnju pored aerodroma u Golubovce jer imamo puno kvalitetnih avio inžinjera po glavi stanovnika.
    -planovi za povecanje penzije na makar 400e?
    Evropska centralna banka emisijom EUR izazove inflaciju i onda to ode lagano gore:greedy_dollars:
    -mehanizmi za smanjenje duga?
    Otpustiš pola viška administracije, imaš manje troškove dok ne izgubiš suđenja. Onda ljudima sudski vratiš pare, a advokati postanu milioneri od naplate troškova. Doduše, koji mjesec si manjivao dug...

    -planovi za uvodjenje socijalnih kartona, subvencija za porodice i djeciji dodatak
    Za ove planove sam prvi put čuo 1992. Vidim dobro ih razrađuju

    -planovi za oslobodjenje sudstva, tuzilastva i policije
    oslobođenje? nabaviš bijelog konja puštiš brkove ka rahmetli Peko pa niz ulicu.

    - planovi za regulisanje glomazne drzavne i lokalne administracije
    Vrati se na ranije sa otkazima i suđenjem.

    - naplata poreskog duga od 700 000 000
    Nogama u guzicu ako 10% naplatiš. Pošli u stečaj. Oni koji su te zajebali prvo krivično pa kad bude pravosnažno, ako uspiješ naravno, onda neka zapljena. Brzo to ide, za 7-8 godina krene naplata. Taman kad su sve potrošili ili prebacili na druge.

    - planovi za izgradnju velike bolnice u Pg, renoviranje ostalih i povecanje plata medicinarima za 50%
    Bolnicu možeš izgraditi, imaš li osoblja za nju. Povećanje plata 50%, jel iko rekao koliko je to godišnje, muka mi je tražit.

    -nove skole, renoviranje starih i povecanje plate nastavnicima od 50%
    Ovaj ko je ovo obećavao pretpostavljao je izgleda da će Crna Gora naći naftu, zlatnu žilu, izmisliti neki novi revolucionarni device i softver, sbve to zajedno... Šale li se ovo. Ko je ovaj što im vjeruje?

    - procesuiranje afera EPCG, Telekom, Koverta, Limenka, Mozura....

    No hard feelngs. Slabo ima mesa tu. Možda u kovertu. Mada vjerovao ili ne, na sudu nelegalno sniman materijal iz Koverte nije dokaz.

    - plan za uvodjenje CG u EU do 2025...
    LOL, ROFL i LMAO su najbolji drugovi, Eo trče članice da nas prime i da smo najbolji na svijet. Treba ti tri godine od kad se završe pregovori dok svi ne verifikuju i da boga moliš da nemaju izbore u nekoj zemlji koja verifikuje u tom periodu, a da su evroskeptici tamo jaki.

    - Zakon o pprijeklu imovine
    Pisao jednom. Ne ide to baš lagano, ako nećeš sjutra da se neko provoza na demagogiju, a mi da plaćamo sumanute odštete.

    Narode, vjeruje li neko stvarno u ove bajke čak i da pričalac bajki ima najbolje namjere?
    Last edited by Gagarin; 02-09-20 at 20:01.

  32. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  33. #73
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Momci nema brzog rešenja. Ovo su obećanja iz kampanje. A Što bi rekao Kesić što je bilo u Vegasu ostaje u Vegasu, a što se obeća u kampanji ostaje u kampanji. Izvinite na surovosti, ali ajde da odrastemo... Sve što probaš instant kiksaćeš. Političare boli uvo, optužiće bivšu vlast za opstrukcije, a šteta će se namirivat iz budžeta. Državnog naravno, ne njihovog ličnog.
    Last edited by Gagarin; 02-09-20 at 19:56.

  34. #74
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,564
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Da mi pakujemo kofer onda lagano?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  35. #75
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Da mi pakujemo kofer onda lagano?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Što bi rekao Broj Jedan u Alan Fordu "Metuzaleme, ja sam odviše star za to". Tako sam ja odviše star za to, ali makar se trudim da mi djeca nauče jezike i steknu neka znanja da se upišu vanka i nadam se posle školovanja ostanu.
    Nisam ja nenamazan. Imajući u vidu CG finansije za penziju ću moći da kupim kesu bonbona, pa taman da imam koga da me izdržava u starosti. Kao kod Kineza što ulažu u djecu:stupid:

Page 3 of 126 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 11:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 19:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 16:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 13:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •