Page 12 of 126 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast
Results 276 to 300 of 3140

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #276
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    I zvanično, crnogorski GDP -20,2% u Q2.
    I to je po tebi dobra vijest? Ono nismo mi odavLe? I neće mene to dotaći a komšiju ko j*be?

    I ne, nije problem to što očigledno podržavaš ex vlast, nego je problem što si zabo glavu u pijesak i tek pomalo virneš.. To je taj mentalitet zakopan u floskule i gatanje u olovo..
    Last edited by Zedd; 23-09-20 at 12:15.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Zedd For This Useful Post:


  3. #277
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A ciscenje birackih spiskova?
    Tu u startu ostaju bez minimum 30.000 glasova.
    broj poslanickih mjesta se odlucuje na osnovu broja punoljetnih gradjana sa pravom glasa. ako ode 30k glasaca mislim da parlament ide na 79 mjesta, mozda cak i manje. ne znam koliko je "kostao" jedan mandat

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  4. #278
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    I to je po tebi dobra vijest? Ono nismo mi odavLe? I neće mene to dotaći a komšiju ko j*be?

    I ne, nije problem to što očigledno podržavaš ex vlast, nego je problem što si zabo glavu u pijesak i tek pomalo virneš.. To je taj mentalitet zakopan u floskule i gatanje u olovo..
    Anđeli s tobom... Ali zaista.
    Nisam se vrijednosno određivao jer je valjda potpuno očigledno šta predstavlja skoro najveći pad GDP u Evropi? Je li politička ostrašćenost ostavila nenagriženo makar zeru logike, pa da ne moram na ovakva pitanja da odgovaram?
    In vino veritas

  5. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  6. #279
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,615
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    352
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Ti svakako na vecinu pitanja ne odgovaras koji su ti brojni forumasi postavili, ne znam sto bi poceo sad... no evo, sad si se zabrinuo za buducnost Crne Gore jaooo, how yes no.

  7. #280
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    broj poslanickih mjesta se odlucuje na osnovu broja punoljetnih gradjana sa pravom glasa. ako ode 30k glasaca mislim da parlament ide na 79 mjesta, mozda cak i manje. ne znam koliko je "kostao" jedan mandat

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ok, shvatamo se, al to su sve njihovi sigurni glasovi i ako se poniste ti fantomski biraci, pogodice sadasnju opoziciju.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #281
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    broj poslanickih mjesta se odlucuje na osnovu broja punoljetnih gradjana sa pravom glasa. ako ode 30k glasaca mislim da parlament ide na 79 mjesta, mozda cak i manje. ne znam koliko je "kostao" jedan mandat
    Nisam siguran da to ima neke veze.

    Primjera radi, na izborima 2006. je pravo glasa imalo 484,430 građana i broj poslaničkih mjesta je takođe bio 81. Ove godine je u birački spisak bilo upisano
    540,026 ljudi, odnosno oko 55 hiljada više.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  9. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  10. #282
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ok, shvatamo se, al to su sve njihovi sigurni glasovi i ako se poniste ti fantomski biraci, pogodice sadasnju opoziciju.
    na manjem broju poslanickih mjesta matematika je potpuno drugacija. posebno kod velike izlaznosti

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. #283
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Anđeli s tobom... Ali zaista.
    Nisam se vrijednosno određivao jer je valjda potpuno očigledno šta predstavlja skoro najveći pad GDP u Evropi? Je li politička ostrašćenost ostavila nenagriženo makar zeru logike, pa da ne moram na ovakva pitanja da odgovaram?
    Imam utisak da se pojdini prosto raduju nesreći koja nas čeka ali u fazonu kao da je to došlo uz promjenu vlasti a ne da se kumulativno sakupljalo 20 i kusur godina.. Ostrašćenost se ogleda u tome što ne razmišljate svojom glavom nego ponavljate floskule po skriptama. Praštaj, kad nađem na slučaj koji se uklapa u gore opisano, moram da pitam..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  13. #284
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Ti svakako na vecinu pitanja ne odgovaras koji su ti brojni forumasi postavili, ne znam sto bi poceo sad... no evo, sad si se zabrinuo za buducnost Crne Gore jaooo, how yes no.
    Pa valjda smo na forumu da razmijenimo mišljenja, a ne da budemo meta unakrasnih ispitavanja svakom kome padne na um. Valjda imam pravo da procijenim da u neki (civilizacijski i intelektualni) glib ne želim da ulazim? Yes ili no?

    A ako će vam lakše biti, slobodno me zamislite sa tompusom i konjakom ispred kamina, kako nazdravljam padu BDP. Nikakav problem
    In vino veritas

  14. #285
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Dritanov papir

    War. War never changes.

  15. #286
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Dritanov papir



    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  16. #287
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Četvrto, po svemu sudeći, vrlo je izvjesno da će nova vlada biti kratkog daha (ja bih bio iznenađen ako izdrži duže od godinu dana, a za više od dvije mislim da nema nikakve šanse). Najveći eksperti na kugli zemaljskoj, u okolnostima stanja budžetskog deficita, javnog duga, pandemije korona virusa, enormnog viška u javnom sektoru i dospijeća obaveza (krediti, obveznice i sl), ne mogu obezbijediti apsolutno nikakav privredni rast i poboljšanje standarda života. Predizborna obećanja će, u tom smislu vrlo brzo pasti u vodu. Markovićeva vlada je u ovom mandatu čak povećala plate prosvetarima i medicinarima, podigla "minimalac" i povećala penzije, uvalivši tako novoj vlasti vruć krompir, koga se neće riješiti. Idealan trenutak da se preda kormilo novoj vlasti, bez iskustva, sa dvadeset rogova u vreći i svojim očekivanjima. Uopšte ne sumnjam na čemu će se temeljiti opoziciono djelovanje DPS-a. A već je počelo, kada se Krivokapić neiskusno postavio "na volej" izjavom da nema novca za novembarske plate i penzije. Uz sve ostale faktore (nemogućnost zapošljavanja svojih kadrova, pritisci sa strane, nepodudarnost politika i ciljeva, neminovni nacionalistički izleti i sl), lišeni zajedničkog arhineprijatelja, konstituenti vlasti će vrlo brzo početi da se međusobno otvoreno sukobljavaju. Mislim da će budvanski cirkus biti "lajt" verzija onog šta nas čeka na državnom nivou.
    Odlicno napisano. Samo, koji je onda razlog zbog koga podrzavas DPS?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #288
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Možda se i varam
    Ovo ti je jedino tacno u cijelom postu. I dobro je da jeste, zarad svih nas.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  19. #289
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Odlicno napisano. Samo, koji je onda razlog zbog koga podrzavas DPS?
    A... Šta ako ne podržavam?


    DPS, tj. koalicija oko DPS moju podršku je imala u rješavanju crkvenog pitanja, za koje držim da je strateški nacionalni interes, najveći civilizacijski i emancipatorski iskorak još od 2006. godine i suštinski preduslov za istinski građansku i sekularnu državu. Ovo su prvi izbori na kojima sam glasao i ako se to računa, dao sam podršku predsjedničkoj kandidaturi Rada Bojovića. I dalje tvrdim da je ovakva promjena loša za Crnu Goru i ono gdje želimo da stignemo kao društvo. Smatram da nas vraća unazad, po nekim pitanjima, i na predreferendumske pozicije, pa i dalje od toga. O tome sam napisao kilometarski post na temi "Parlamentarni izbori". Elaborirati više od toga teško da mogu.


    Post koji si citirao nije ni kritika ni podrška DPS-u, samo pokušaj analize situacije i potencijalnog ishoda.


    Je li sad dosta o meni?
    In vino veritas

  20. #290
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Tvoj nacin razmisljanja se onda svodi na rjesenje jedne stvake, potpuno nebitne u ovom momentu, uz zanemrivanje velikog broja bitnijih stvaki - u ovom momentu.

    Zbog cega podrzavati koaliciju koja omogucava partijama da unistavaju Crnu Goru?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  21. #291
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Pa pisao sam već o tome - to pitanje je veće od dnevne politike i čak ekonomije - jednostavno, civilizacijsko pitanje ne samo ove generacije. Njegovim rješavanjem se suštinski trasira put ka Zapadu, gdje pripadamo i raskidaju se svi mostovi sa retrogradnim Istokom, u vrijednosnom smislu. To je put kojim idemo ka emancipaciji, bježimo iz balkanskog brloga i čupamo ostatke civilizacijske zaostalosti i nerazvijenosti. Pri čemu, ubjedljivo najveći dio odgovornosti za nerjeršavanje tog pitanja nosi upravo DPS. Itekako sam svjestan svih pokušaja kohabitacije, flertovanja i medenog mjeseca sa Amfilohijem i SPC i politikanskog odugovlačenja neminovnog sukoba dva dijemateralno suprotna pogleda na svijet.


    Nažalost, crkva je uspješno izvela svoju kontrarevouliciju. Bez obzira na trajanje ove vlasti, koja izuzev destruktivnog i destabilizujućeg kapaciteta teško da posjeduje bitniji reformski, posljedice (samo formalno) njihove pobjede i ovog što se olako naziva "oslobađanjem" ćemo svi vrlo brzo intezivnije početi da osjećamo.
    In vino veritas

  22. #292
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Pa pisao sam već o tome - to pitanje je veće od dnevne politike i čak ekonomije - jednostavno, civilizacijsko pitanje ne samo ove generacije. Njegovim rješavanjem se suštinski trasira put ka Zapadu, gdje pripadamo i raskidaju se svi mostovi sa retrogradnim Istokom, u vrijednosnom smislu. To je put kojim idemo ka emancipaciji, bježimo iz balkanskog brloga i čupamo ostatke civilizacijske zaostalosti i nerazvijenosti. Pri čemu, ubjedljivo najveći dio odgovornosti za nerjeršavanje tog pitanja nosi upravo DPS. Itekako sam svjestan svih pokušaja kohabitacije, flertovanja i medenog mjeseca sa Amfilohijem i SPC i politikanskog odugovlačenja neminovnog sukoba dva dijemateralno suprotna pogleda na svijet.
    Imas pogresan pristup, a razmisljanje veoma slicno clanovima SDP-a.
    Rjesavanje pitanja crkve se moze odraditi i u bliskoj buducnosti. Ne mozes (u stvari mozes jer si podrzao takav princip) dozvoliti bankrot jedne drzave da bi ostvario samo jedan cilj. To se cak ne moze nazvati ni Pirova pobjeda jer gubitnici su (skoro) svi gradjani Crne Gore. Pitanje crkve ce se rijestiti kada se ekipa koja je trenutno na vlasti, opoziciji i crkvi konacno preseli na nego drugo mjesto.

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Nažalost, crkva je uspješno izvela svoju kontrarevouliciju. Bez obzira na trajanje ove vlasti, koja izuzev destruktivnog i destabilizujućeg kapaciteta teško da posjeduje bitniji reformski, posljedice (samo formalno) njihove pobjede i ovog što se olako naziva "oslobađanjem" ćemo svi vrlo brzo intezivnije početi da osjećamo.
    Crkva nije izvrsila nikakvu kontrarevoluciju, vec je narod odlucio da promjeni postojece stanje. Crkva je imala uticaja, sto rece Vanja Calovic - ljudi se ipak vise Boga nego Mila Djukanovica.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #293
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,943
    Thanks Thanks Given 
    3,215
    Thanks Thanks Received 
    5,620
    Thanked in
    2,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Pa pisao sam već o tome - to pitanje je veće od dnevne politike i čak ekonomije - jednostavno, civilizacijsko pitanje ne samo ove generacije. Njegovim rješavanjem se suštinski trasira put ka Zapadu, gdje pripadamo i raskidaju se svi mostovi sa retrogradnim Istokom, u vrijednosnom smislu. To je put kojim idemo ka emancipaciji, bježimo iz balkanskog brloga i čupamo ostatke civilizacijske zaostalosti i nerazvijenosti. Pri čemu, ubjedljivo najveći dio odgovornosti za nerjeršavanje tog pitanja nosi upravo DPS. Itekako sam svjestan svih pokušaja kohabitacije, flertovanja i medenog mjeseca sa Amfilohijem i SPC i politikanskog odugovlačenja neminovnog sukoba dva dijemateralno suprotna pogleda na svijet.


    Nažalost, crkva je uspješno izvela svoju kontrarevouliciju. Bez obzira na trajanje ove vlasti, koja izuzev destruktivnog i destabilizujućeg kapaciteta teško da posjeduje bitniji reformski, posljedice (samo formalno) njihove pobjede i ovog što se olako naziva "oslobađanjem" ćemo svi vrlo brzo intezivnije početi da osjećamo.
    Od ekonomije, tj od zivota svih nas i nasih potomaka, nista nije vece. Pogotovo ne to sto se gospodaru dignulo da vlada jos 30 godina pa oce crkvom da se bavi umjesto da se izvlacimo iz ovih govana.

    Mozda si ti obezbijedjen pa ti egzistencija nije ugrozena, ali mi ostali necemo da zavisimo od diktatora.

    Vriieme ce pokazati koliko si bio u krivu.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  25. #294
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    ja ponekad mislim da je vecina na dobrom drzavnom poslu ili su vezani za te ljude nekako poslovno. ili nesto petljaju sa njima.
    izbijamo na 90% duga, inflacija ce biti oko 4 do 6% za ovu godinu, a pad cg ekonomije ce izgurati na 24% ako ne i vise do kraja.
    40 000 ljudi je ostalo bez posla, akcize su povecane oko 50%
    a ovamo se prosipa prica da je rjesenje crkvenog pitanja najveci problem.
    zato ste i izgubili izbore, ne samo zbog crkve vec sro se narodu prepadnutom za egzistenciju prodavala prica o "samo jos ovo i da zaokruzimo..."
    dosta je narodu, ocigledno, jos samo ovoga i onoga. ljudi koji su rodjeni kad su dosli na vlast sad imaju porodice i ne znaju kako ce sa njima



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. The Following 7 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  27. #295
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Evo se Dritan kune u Amfilohija i Z. Krivokapića. Kako je krenuo uzeće sve glasove DF-u. Kakav kralj.

    Ima li ikoga ko je bio za Mila prije da je sad za Dritana? Kako će ih DPS pomest na iduće izbore kad narod vidi da im ovi neće ni penzije umjet isplatit.

  28. #296
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ja ponekad mislim da je vecina na dobrom drzavnom poslu ili su vezani za te ljude nekako poslovno. ili nesto petljaju sa njima.
    izbijamo na 90% duga, inflacija ce biti oko 4 do 6% za ovu godinu, a pad cg ekonomije ce izgurati na 24% ako ne i vise do kraja.
    40 000 ljudi je ostalo bez posla, akcize su povecane oko 50%
    a ovamo se prosipa prica da je rjesenje crkvenog pitanja najveci problem.
    zato ste i izgubili izbore, ne samo zbog crkve vec sro se narodu prepadnutom za egzistenciju prodavala prica o "samo jos ovo i da zaokruzimo..."
    dosta je narodu, ocigledno, jos samo ovoga i onoga. ljudi koji su rodjeni kad su dosli na vlast sad imaju porodice i ne znaju kako ce sa njima



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Знаш и сам да су на форуму углавном добростојећи људи.
    Зато су тако и фулали на свакој изборној анкети.

    Знало се да је закон о цркви лош и да нема подршку, када су добростојећи црногорци исти одбацили.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  29. #297
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Imas pogresan pristup, a razmisljanje veoma slicno clanovima SDP-a.
    Rjesavanje pitanja crkve se moze odraditi i u bliskoj buducnosti. Ne mozes (u stvari mozes jer si podrzao takav princip) dozvoliti bankrot jedne drzave da bi ostvario samo jedan cilj. To se cak ne moze nazvati ni Pirova pobjeda jer gubitnici su (skoro) svi gradjani Crne Gore. Pitanje crkve ce se rijestiti kada se ekipa koja je trenutno na vlasti, opoziciji i crkvi konacno preseli na nego drugo mjesto.


    Crkva nije izvrsila nikakvu kontrarevoluciju, vec je narod odlucio da promjeni postojece stanje. Crkva je imala uticaja, to rece Vanja Calovic - ljudi se ipak vise Boga nego Mila Djukanovica.
    Tako mi naroda. Izmanipulisanog, zavedenog, zastrašenog, nahuškanog propagandom i kampanjama dezinformacija... Mislim, narod je doveo i Hitlera na vlast, pa ono...

    Vanja Ćalović-Marković kao legalista i neko ko se zalaže za vladavinu prava je mogla dati i neko mišljenje na zakonsko rješenje, ali kod nas je NVO sektor nažalost navijač u političkoj utakmici. Pošto i mi, koji ne "branimo svetinje" sa tri spojena prsta i srpskom ikonografijom, imamo prava. Mogla se Ćalović-Marković oglasiti povodom kršenja osnovnih prinicpa građanske države - načela sekularnosti, bespravne crkvene gradnje, uništavanja kulturnog i istorijskog nasljeđa, izazivanja vjerske i nacionalne mržnje, sumnjivih crkvenih poslova, veza sa kriminalcima, pitanja poreza, pravnim aspektima prekograničnog statusa eparhija SPC u Crnoj Gori, statusu pravnog lica, naplati doprinosa itd. Pošto je i to vladavina prava, Ustava i zakona, za koju se svi zalažemo, ali očigledno samo deklarativno. Mogla je, da nije navijala. I ne samo ona.

    Crkva jeste izvela kontrarevoluciju, ali njeni dometi su ograničeni. Određena pitanja su pokrenuta i svaki pokušaj povratka na stare pozicije će neminovno voditi sukobu, jer ih većinska Crna Gora i dalje ne prihvata. Koliko god mislili da će nova vlast u parlamentu nametati teme koje su, što bi vi rekli, "realne", očekujte nikad veća međunacionalna trvenja i apsolutnu dominaciju identitetskih pitanja. Nisu Daka Davidović i Joanikije instalirali budućeg premijera da snažno demokratizuje državu i odvede je ka EU. To jeste realnost, ona postoji, priznavali je vi ili ne

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ja ponekad mislim da je vecina na dobrom drzavnom poslu ili su vezani za te ljude nekako poslovno. ili nesto petljaju sa njima.
    izbijamo na 90% duga, inflacija ce biti oko 4 do 6% za ovu godinu, a pad cg ekonomije ce izgurati na 24% ako ne i vise do kraja.
    40 000 ljudi je ostalo bez posla, akcize su povecane oko 50%
    a ovamo se prosipa prica da je rjesenje crkvenog pitanja najveci problem.
    zato ste i izgubili izbore, ne samo zbog crkve vec sro se narodu prepadnutom za egzistenciju prodavala prica o "samo jos ovo i da zaokruzimo..."
    dosta je narodu, ocigledno, jos samo ovoga i onoga. ljudi koji su rodjeni kad su dosli na vlast sad imaju porodice i ne znaju kako ce sa njima



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ako očekuješ da ti država (bilo koja) rješava individualne ekonomske probleme i stavi hranu na sto, nećeš se usrećiti. Vrijeme komunizma je odavno prošlo, a preduslov za stvaranje države blagostanja je jaka i stabilna država. Često se nordijske zemlje navode kao primjer, ali nikako da se u obzir uzme sitna činjenica da je, recimo, Švedska zadnji put u ratu bila prije dva vijeka. A šta misliš zašto i dan danas, trideset godina nakon ujedinjenja Njemačke, njen istočni dio u svakom smislu zaostaje za zapadnim? E baš zbog tih stvari je bitno trajno rješavanje ovakvih pitanja, koja se ne perpcipiraju kao "realni problemi", iako bi, čak i najpovršniji pogled na njih upućivao da je riječ o pitanju vladavine prava - najzloupotrebljavanijoj sintagmi u Crnoj Gori

    Nema magičnog štapića, ma kakve bajke političari prodavali o Monaku (onomad Duško Marković) i Luksemburgu, odnosno Švajcarskoj (Zdravko Krivakopić i Aleksa Bečić sada). Imamo vjekovno zaostajanje za evropskim životnim standardom i za dostizanje prosječne EU plate će nam biti potrebno otprilike 80-100 godina. A ono što ljudi koji dijele tvoje stavove previđaju je baš ta šira slika i opšti kontekst - geopolitički, istorijski, kultorološki, civilizacijski, demografski, obrazovni. Brza rješanja, poput "zakona o majkama" lijepo zvuče (ne znam kako je zvanični naziv), ali ne samo da ne rješavaju ništa, već gomilaju probleme.

    I da napravimo demokratski konsenzus i dogovor na forumu, da ne gledamo jedni drugima u novčanike. Nije lijepo.
    Last edited by johnny bravo; 24-09-20 at 08:59.
    In vino veritas

  30. #298
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Ali magični štapić trenutno imamo

    Spremnost na dijalog različitih, u cilju opšteg boljitka zajednice, društva, u svim životnim segmentima, komunikacija sa narodom o svim važnim pitanjima tog istog društva koja ih se tiču/dotiču ih/ili će ih doticati (referendum i za sadnju palmi u nekom mjestu ako treba, jer im negdje ipak nije prirodno stanište). Kad si uvažen, saslušan, cijenjen kao dio zajednice kojoj i pripadaš (a ne mršnut/skrajnut) - šta privatno osjećamo dođe sekundarna stvar i nema se potreba to isticti.
    Za to nema potrebe pratiti ni istog ni zapad, upoređivati se sa drugima i mantrati strahove.
    Kako će se oni postaviti, šta će uraditi sa njim (a narod im ga je dao-štapić) - cijenićemo.
    Zašto crkva ima potrebu da se ističe, koliko je "živ organizam" koji se mijenja/prilagođava/bori za svoj položaj danas - legitimno ili ne, svakako je znak. Za mene očajnički, što je umirujuće.

    Tako da, sviđalo se nama ili ne, drugi su izabrali svoje uloge, to koliko ih iste obuzimaju, ne treba da budi u nama strah.
    Što kaže Maja - razumijevanje i ljubav.
    "I shut my mouth and hold the light"

  31. The Following 3 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  32. #299
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    i Hvala lepo
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  33. #300
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,133
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    i "jesam vam rekla..."


Page 12 of 126 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 10:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 18:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 15:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •