Page 110 of 126 FirstFirst ... 1060100106107108109110111112113114120 ... LastLast
Results 2,726 to 2,750 of 3149

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #2726
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,142
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,686
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Sve se covjek sprda sa covjekom, gleda majmun sebe u zrcalo.

    Da mi je ko rekao 30 avgusta 2020 da cemo se pretvoriti u ovakvu debilanu rekao bi mu da je DPS fanatik.

  2. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  3. #2727
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...

    Tako da, i ne moraš ama baš ništa da znaš o sadržaju predloženog zakona, sama procedura je dovoljna da posao bude u suprotnosti sa Ustavom.
    Ne, nije. Nije svaki zakon o predsjedniku kršenje ustava. Nije svako definisanje procedure kojom predsjednik predlaže mandatara kršenje ustava.

    U DF predlogu, koliko vidim, postoje dva elementa koji su čisto kršenje ustava - 1) automatsko predlaganje mandatara ako predsjednik ne postupi po zakonu (čime se preuzima predsjednikovo ustavno ovlašćenje) i 2) automatsko proglašavanje predsjednikovog nepostupanja po zakonu "razlogom za njegovo razrešenje".

  4. #2728
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,161
    Thanks Thanks Given 
    1,631
    Thanks Thanks Received 
    2,016
    Thanked in
    868 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne, nije. Nije svaki zakon o predsjedniku kršenje ustava. Nije svako definisanje procedure kojom predsjednik predlaže mandatara kršenje ustava.

    U DF predlogu, koliko vidim, postoje dva elementa koji su čisto kršenje ustava - 1) automatsko predlaganje mandatara ako predsjednik ne postupi po zakonu (čime se preuzima predsjednikovo ustavno ovlašćenje) i 2) automatsko proglašavanje predsjednikovog nepostupanja po zakonu "razlogom za njegovo razrešenje".
    Iako na kraju krajeva zapravo govoriš isto što i ja, evo par preciznijih detalja na drugarskom jeziku, jer vidim da ti nije struka:

    Ovlašćenja, nadležnost, procedure u vršenju istih, Predsjedniku Crne Gore reguliše isključivo Ustav.
    Zakon o Predsjedniku Crne Gore reguliše potrebne konkretne detalje, tipa platu, kancelariju, zaštitu tajnosti podataka, prava na obezbjeđenje, prava i obaveze supružnika, blablabla...

    Stoga, apsolutno svako zadiranje u ustavne nadležnosti Predsjednika Crne Gore putem usvajanja zakonskog akta u parlamentu (znači, parlament usvajanjem ovog zakona zapravo vrši ustavne promjene) predstavlja direktno kršenje tog istog Ustava.
    Da ne zadiremo dalje, jasno je da u vakvom postupanju postje bitni elemnti određenih krivičnih djela. Pretpostavljam da ćemo se narednih dana naslušati.

    Tako da, ipak: svaka promjena ustavnih ovlašćenja Predsjednika Crne Gore putem usvajanja izmjena Zakona o Predsjedniku, jeste direktna pvreda Ustava. Ovako nešto se jedino moglo uraditi putem izmjene ustavnih odredbi.
    Last edited by Buva+gacce; 01-11-22 at 23:59.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. #2729
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,142
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,686
    Thanked in
    981 Posts

    Default

    Sad DFu i ovom covjeku sto se predstavlja kao premijer ni ne treba 2/3 vecina za izbor sudija US. Sta ih boli cuna. Izglasaju sudije koje god hoce prostom vecinom i to je to. Koga briga sto nedje pise da ne moze. Ni izbori nam ne trebaju uopste. Ova ekipa od 30 avgusta je toliko briljantna da bi bila steta mijenjati ih narednih 30 godina. Organizovanje izbora bi bilo samo bacanje para. Kad je Kaligula mogao konja da proglasi senatorom...

  6. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  7. #2730
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    ...

    Ovlašćenja, nadležnost, procedure u vršenju istih, Predsjedniku Crne Gore reguliše isključivo Ustav...
    Pričao sam sa nekoliko naših "uglednih" pravnika o ovome i prvi put čujem to mišljenje. Svi se slažu da ovakav zakon kršenje ustava, ali se isto tako svi slažu da je preciznije definisanje predsjednikovih rokova i akcija tokom imenovanja mandatara nužno. I svi se slažu da to treba uraditi zakonom, a ne ustavom.

  8. #2731
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...Ni izbori nam ne trebaju uopste...
    Pa naravno da nam ne trebaju. Kad je DPS izglasao njihovo odlaganje na petu... šestu... N-tu godinu mandata to je jasno dokazao. Samo što si ti tada aplaudirao kršenju ustava a sad ti smeta.

  9. #2732
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,386
    Thanks Thanks Given 
    436
    Thanks Thanks Received 
    2,725
    Thanked in
    1,327 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pričao sam sa nekoliko naših "uglednih" pravnika o ovome i prvi put čujem to mišljenje.
    Ovo ti nije prvi put da kazes da si pricao sa nekim pravnicima o nekoj temi o kojoj nemas pojma, u nadi da ce tvoje rijeci automatski imati veci kredibilitet. Kao i obicno, lazes.

    Svaka cast ovim poslanicima. Treba imati mooda da jedno takvo krivicno djelo pocinis a da ne dobijes nista zauzvrat. Kao sto rekoh, predsjednik jednostavno ne mora da potpise ukaz o proglasenju zakona, jer nema Ustavnog suda cije misljenje je nedvosmisleno propisano kao obavezno da bi ga Skupstina razrjesila.
    Last edited by VanjaTheMan; 02-11-22 at 06:44.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  11. #2733
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,589
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    477
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Ali isto tako nema Ustavnog suda da kaže kako je izglasavanje ovog Zakona kršenje Ustava.

  12. #2734
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,599
    Thanks Thanks Given 
    4,314
    Thanks Thanks Received 
    4,620
    Thanked in
    2,247 Posts

    Default

    Demokrate, URA, SNP, Demos, Prava itd....smetala vam Milogora ali vam je ok DF džamahirija. Bravo vi ga, pudlice male bezmoode.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  13. The Following 3 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  14. #2735
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovo ti nije prvi put da kazes da si pricao sa nekim pravnicima o nekoj temi o kojoj nemas pojma, u nadi da ce tvoje rijeci automatski imati veci kredibilitet. Kao i obicno, lazes.

    ...
    Meni je tužno što si toliko bez argumenata da ti ostaju samo uvrede, ali me opet tješi da si davno na to navikao pa vjerovatno više ni sramotu ne osjećaš

  15. #2736
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Demokrate, URA, SNP, Demos, Prava itd....smetala vam Milogora ali vam je ok DF džamahirija. Bravo vi ga, pudlice male bezmoode.
    ЦГ као свенародна република и не звучи тао лоше послије 30 година аутархије.

  16. #2737
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,854
    Thanks Thanks Given 
    2,178
    Thanks Thanks Received 
    4,736
    Thanked in
    2,529 Posts

    Default

    Forever young, i want to be forever young

  17. #2738
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Pa republika znaci vladavina naroda. Dodjes na isto.

  18. #2739
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,746
    Thanks Thanks Given 
    363
    Thanks Thanks Received 
    936
    Thanked in
    480 Posts

    Default

    Nešto razmišljam naglas, ne slažeš se sa ovim izglasanim izmjenama zakona o predsjedniku i oćeš da izraziš protest ispred skupštine i tamo te dočekaju da te miropomažu Petar I.( ne Petar prvi), Brano Gvozdenović, Peđa Bošković, Draginja etc...

    U kakvi smo čabar upali...

  19. #2740
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    E to je problem. Prvo ti isti su krsili Ustav, a drugo nisam siguran u njihovu iskrenost u svemu.

    Pa sto se qrci Jole da nas nema ni 50... Ne kapira Jole da nas jos uvijek ima za 50 000 s crvenim zastavama iako smo se rasuli po svijetu.

    Jer odje odgovara samo onima nesposobnima, neradnicima, alkosima, onima kojim smeta svaka kultura, drustveno uredjenje... Glasaci DF-a nece sigurno napustiti CG. Njima ovdje je bas kako zele da bude.
    No moraju ovi drugi sto bi nesto u zivotu da stvore a da se nikom ne mole.

  20. #2741
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,054
    Thanks Thanks Given 
    3,260
    Thanks Thanks Received 
    5,739
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Nešto razmišljam naglas, ne slažeš se sa ovim izglasanim izmjenama zakona o predsjedniku i oćeš da izraziš protest ispred skupštine i tamo te dočekaju da te miropomažu Petar I.( ne Petar prvi), Brano Gvozdenović, Peđa Bošković, Draginja etc...

    U kakvi smo čabar upali...
    Glasaci DPSa i poslednji ešalon odbrane gradjanske CG, su u jako nezavidnoj poziciji.

    Sa jedne strane se gnušaju i ogradjuju lopingerima iz svoje stranke, dok ih na drugoj strani cekaju rušioci CG i protivnici svega sto belvederaka CG predstavlja.

    Treba im opcija, neko da se izdvoji i povede zdrave vrijednosti DPSa, da mladi lav Ivan Vukovic uzme pod svoje Caslava Vesovica, Marka N, Marka A, Sita mladjeg, Zivkovica, onu s kapom... I postanu jos mladji i ljepsi, nego sto su im politički ocevi bili 90ih.

    Ivane, ako ovo citas, radi nesto ako boga znas, tvoje clanstvo vjeruje u tebe.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  21. #2742
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,589
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    477
    Thanked in
    303 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pričao sam sa nekoliko naših "uglednih" pravnika o ovome i prvi put čujem to mišljenje. Svi se slažu da ovakav zakon kršenje ustava, ali se isto tako svi slažu da je preciznije definisanje predsjednikovih rokova i akcija tokom imenovanja mandatara nužno. I svi se slažu da to treba uraditi zakonom, a ne ustavom.
    Moje mišljenje je da je u pitanju samo osmišljen politički igrokaz, gdje se sve svodi na poentu da trenutno ne egzistira Ustavni sud.

    Predsjednik neće da "predloži" mandatara, iako to nije samo njegovo ustavno ovlašćenje, nego i obaveza.
    Dakle i predsjednik možda ulazi u zonu krivične odgovornosti zbog kršenja Ustava, ali nema Ustavnog suda da kaže svoje mišljenje o tome.

    Ova druga strana kao odgovor, donosi izmjene Zakona, koji možda sadrži neke protivustavne elemente (nisam čitao)
    Sad bi neko u redovnoj proceduri trebalo da pokrene postupak ocjene ustavnosti tog akta. To bi odložilo dejstvo Zakona, čak i ako ga predsjednik potpiše.
    Ali nema se pred kim pokrenuti postupak.

    Tako da svi igraju na kvarno, koristeći blokadu US, a jedni druge optužuju za kršenje Ustava.

    URA tu ima win-win poziciju. Odgovara im i da svi sjednu i dogovore izbora sudija US i tako riješe u tehničkom mandatu važno pitanje.
    Ali je s druge strane Dritan juče najavio da tehnički mandat može potrajati i do predsjedničkih izbora.

    Oni juče nijesu ni uzeli učešća u raspravi, samo su došli da glasaju.
    I to dosta toga govori.

  22. #2743
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,946
    Thanks Thanks Given 
    226
    Thanks Thanks Received 
    894
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Milo je trebalo samo da pozove Lekica na razgovor i ne bi do ovoga doslo, ali posto zna da nema ustavnog suda svjesno je isao da on sam procjenjuje ima li neko vecinu u skusptinu ili ne, i ako mu to nije posao nego da predlozi mandatara, a krsenje i rusenje ustava je radio proteklih 25 godina, kad god mu je odgovaralo i niko ni rijec oko toga...
    Ali nevjerovatno mi je koliko se brani lik i djelo covjeka koji nam je drzavu srozao da ne moze vise, podijelio narod, unistio sve od fabrika sto je mogao, koliko samo afera i pokradenih milijardi koje se nikada nece vratiti gradjanima, dao mafiji da kontrolise drzavu, targetiraju ljude koji su protiv DPS-a kao izdajnicima CG i milion stvari jos, i opet se nadju ljudi da ga zdusno brane, sta ce reci za te izgubljene duse...
    Prodao je cijelu CG samo da bi se on i ljudi oko njega obogatili, vazda im malo bilo, prodao je sebe sto je najgore, toliko smrdi taj trag koji ostavlja za sobom da ce se vjekovima taj smrad osjecati...

  23. #2744
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,924
    Thanks Thanks Given 
    853
    Thanks Thanks Received 
    849
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Manipulacija ili nerazumijevanje.

    Ne radi se ovđe o Milu kao Milu nego o predsjedniku ko god on bio i Ustavu... pa i o skupštini koja je dotakla dno.
    Love, peace and respect.

  24. #2745
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,854
    Thanks Thanks Given 
    2,178
    Thanks Thanks Received 
    4,736
    Thanked in
    2,529 Posts

    Default

    Što se ne buni tako mneonly kad neustavno odložiše izbore.
    A, da, nije bila borba tada za oca nacije.
    Forever young, i want to be forever young

  25. #2746
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    "Народњаци су преузели ствар,
    знају систем и стварају дар-мар...

    Народњаци на кључним местима,
    народњаци у главним вестима..."
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Jakuza For This Useful Post:


  27. #2747
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,599
    Thanks Thanks Given 
    4,314
    Thanks Thanks Received 
    4,620
    Thanked in
    2,247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Što se ne buni tako mneonly kad neustavno odložiše izbore.
    A, da, nije bila borba tada za oca nacije.
    Kao sto se on ne buni tada jer nije bila borba za oca nacije tako ti sada ovo podrzavas jer je nastavak uvodjenja svesrpskog serijata u sve pore CG drzave i drustva.

    To bi bila slicna prica.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  28. #2748
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,854
    Thanks Thanks Given 
    2,178
    Thanks Thanks Received 
    4,736
    Thanked in
    2,529 Posts

    Default

    Xaxaxa, kolika količina gluposti u samo jednom postu.
    Prvo, ja sam nisam Srbin (druga je strana medalje što vama svako ko nije pod skute oca nacije nije Crnogorac), drugo kakav svesrpski šerijat, nauči osnovne pojmove pa onda polemiši, šerijat je skup propisa u Islamu, a nisam znao da su Srbi postali većinom Muslimani, hvala što si mi otvorio oči.

    I još nešto, ovo masovno kmečanje SDPS i satelita bratije je muzika za moje uši.
    Samo nastavite da svirate.
    Forever young, i want to be forever young

  29. #2749
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,599
    Thanks Thanks Given 
    4,314
    Thanks Thanks Received 
    4,620
    Thanked in
    2,247 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Xaxaxa, kolika količina gluposti u samo jednom postu.
    Prvo, ja sam nisam Srbin (druga je strana medalje što vama svako ko nije pod skute oca nacije nije Crnogorac), drugo kakav svesrpski šerijat, nauči osnovne pojmove pa onda polemiši, šerijat je skup propisa u Islamu, a nisam znao da su Srbi postali većinom Muslimani, hvala što si mi otvorio oči.
    Znam baka sta je serijat, i da nema veze sa pravoslavljem. Niti se moje poredjenje odnosilo licno na tebe. Sta vise, smatram da si fer player na ovom forumu...nego samo poentirao kako su bijedni ovi "za oca nacije" komentari. Mislis li da ovo sto DF konstantno minira sve institucije drzave smeta samo ljudima koji se dive i ljube sliku Milovu?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  30. #2750
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,854
    Thanks Thanks Given 
    2,178
    Thanks Thanks Received 
    4,736
    Thanked in
    2,529 Posts

    Default

    Naravno da ne, vala ni ja tom DF-u nisam osta' dužan čini mi se, i reka' 100x šta mislim o njima.
    Mada, ima ih još sto miniraju institucije, čini mi se da URA je ostala suzdržana za svih 18 kandidata Ustavnog Suda, jbg nisu im izbori baš toliko blizu srcu.


    Što se tiče prethodnog, jbg ogavno mi je da bilo ko poziva i priželjkuje povratak OKG na bilo kom nivou Vlasti, vidjeli smo njihov učinak za 30 godina, prošla Vlada, a tek ova dobrim dijelom blavori prve klase, ali u zemlji slijepih jednooki je kralj...
    Last edited by technus; 02-11-22 at 10:19.
    Forever young, i want to be forever young

Page 110 of 126 FirstFirst ... 1060100106107108109110111112113114120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 10:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 18:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 15:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •