Page 18 of 126 FirstFirst ... 81415161718192021222868118 ... LastLast
Results 426 to 450 of 3138

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #426
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Za to ne moramo da cekamo 4 godine. Ovo ce se brzo znati jesi li se izglupirao. Pa.. opet da te pitam, hoces li imati obraza i usiju da se pokrijes njima kad bude jasno da valjas gluposti?


  2. #427
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Verzija druge strane SDP kojij se ne ulazi u Vladu, dok je Draginja za tu opciju.
    Svakako, 2 od SDP, i jos 2 od Albanca, eto alternative ako URA ne smanji dozviljaj.
    Jos Bosnjaci, oni Nurkovicevi kojima je odlicno da i dalje hendluju Ministarstvo saobracaja, cijena URI bas pada.
    No, dobro ja sam lud. Umjesto toga pustice oni da im URA kroji kapu sa 4, a da se DF i Medo nista ne pitaju sa 18 poslanika. Oce to tako...
    Jos par preletacevica iz DpS u buducnosti i ljepota. Da nece biti mozda gadljivi?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Po obicaju, paranoises, da ne kazem spinujes :-)

    Kao da je Demokratama, koji se sa DF gledaju preko nisana, u interesu da se izgura URA iz vladajuce koalicije, pa da ostanu sami sa ludacima.

    Ono sto se u stvari desava je konstantno slabljenje polozaja "manitog krila" DF (Mandic, Medojevic, Knezevic). U sukobu su sa Krivokapicem, u sukobu sa zeljama vecine svog clanstva, SNP, Radnicka i Milacic su se vec ogradili od njihove price i dali bezrezervnu podrsku Krivokapicu. Zbog toga se i otimaju ovoliko, jer osjecaju kako im tlo klizi ispod nogu.

  3. #428
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Primijetio sam da je SNP prilično aktivan posljednjih dana u medijima i da šalje vrlo odmjerene i konstruktivne poruke.

    Joković razgovarao sa Krivokapićem: Izražena zajednička želja za postizanjem skorijeg dogovora oko formiranja Vlade

    Predsjednik Socijalističke narodne partije Crne Gore Vladimir Joković danas je u Podgorici razgovarao sa kandidatom za mandatara i osiocem liste "Za budućnost Crne Gore" Zdravkom Krivokapićem, saopšteno je iz SNP-a.

    Oni su kazali da je zajednički još jednom konstatovano da su građani 30. avgusta dali glas promjenama i nekoj novoj, bogatijoj i evropskoj Crnoj Gori.

    "U tom pravcu izražena je zajednička želja za postizanjem skorijeg dogovora oko formiranja nove Vlade, kao i donošenjem najboljih kadrovskih rješenja, koji će odgovoriti izazovima ekonomskih i svakih drugih reformi", navodi se u saopštenju.

    Joković je, kako dodaju, istakao činjenicu da je SNP u kadrovskom i svakom drugom pogledu spremna da, zajedno sa ostalim konstituentima nove vlasti uspješno odgovori postavljenim zadacima, kao što je spremna da uspješnim vođenjem politike ujedini Crnu Goru, što je prijeko potrebno na evropskom putu usvajanja demokratskih načela i standarda.

    "Joković smatra izuzetno svrsishodnim da se oko svih kadrovskih rješenja dođe dogovorom prilikom prvog kruga zajedničkih pregovora. Time ćemo dodatno poslati poruku odgovornosti i spremnosti da se što hitnije uhvatimo u koštac sa ogromnim problemima naslijeđenim od prethodne vlasti", navodi se u saopštenju.

    On je, dodaje se u saopštenju, najsrdačnije pozdravio napore Dritana Abazovića i URE na putu istrajnosti u borbi protiv režima DPS-a i pozdravio njihove najave podrške rješenjima vezanim za Zakon o slobodi vjeroispovijesti, koji je duboko podijelio Crnu Goru.

    "Socijalistička narodna partija će nastaviti sa vođenjem konstruktivne politike, svjesni činjenice da su pred nama teški zadaci, ali i istorijska odgovornost pred građanima Crne Gore", zaključeno je u saopštenju.
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...rmiranja-vlade

    Po meni je ovo pokazatelj da se radi o ozbiljnom i odgovornom političkom subjektu, koji će možda i najviše profitirati od koalicije ZBCG. Ono što im fali je jaka komunikacija putem društvenih mreža, jer saopštenja dopiru do vrlo ograničenog broja ljudi.
    Last edited by Viscount; 06-10-20 at 17:26.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  5. #429
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default



    Vrijedi poslusati. Ima stosta pametno da se cuje.


  6. #430
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Po obicaju, paranoises, da ne kazem spinujes :-)

    Kao da je Demokratama, koji se sa DF gledaju preko nisana, u interesu da se izgura URA iz vladajuce koalicije, pa da ostanu sami sa ludacima.

    Ono sto se u stvari desava je konstantno slabljenje polozaja "manitog krila" DF (Mandic, Medojevic, Knezevic). U sukobu su sa Krivokapicem, u sukobu sa zeljama vecine svog clanstva, SNP, Radnicka i Milacic su se vec ogradili od njihove price i dali bezrezervnu podrsku Krivokapicu. Zbog toga se i otimaju ovoliko, jer osjecaju kako im tlo klizi ispod nogu.
    Ok, formira se vlada sa URA i još 4 glasa preko. I što ako se preglasa URA na vladu za neku odluku? što im preostje. Ili se preglasaju na Skupštinu. Što URI ostaje. Tada ima političku težinu kao Božena u Budvi. Simaptični autsajderi.
    A Bečić daju ono što je URA napustila da dodatno ojača. Manjine i eventualno neko iz SDP bi tu bili principijelni i izašli zajedno sa URA. Jeste, njima je drugo ime principijelnost.
    Imaj u vidu da "ludaci" iz DF idu po mišljenje i dobijaju know how od apgrejdovanog Mila 2.0. koji se odaziva na Aleksandar Vučić, koji trenutno NEMA niti jedan opozicioni glas u skupštini, a uz to je "faktor stabilnosti".
    Tako da nisu oni baš toliko "ludi". A ni Demokrate nisu baš "nepragmatične".

  7. #431
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ok, formira se vlada sa URA i još 4 glasa preko. I što ako se preglasa URA na vladu za neku odluku? što im preostje. Ili se preglasaju na Skupštinu. Što URI ostaje. Tada ima političku težinu kao Božena u Budvi. Simaptični autsajderi.
    A Bečić daju ono što je URA napustila da dodatno ojača. Manjine i eventualno neko iz SDP bi tu bili principijelni i izašli zajedno sa URA. Jeste, njima je drugo ime principijelnost.
    Imaj u vidu da "ludaci" iz DF idu po mišljenje i dobijaju know how od apgrejdovanog Mila 2.0. koji se odaziva na Aleksandar Vučić, koji trenutno NEMA niti jedan opozicioni glas u skupštini, a uz to je "faktor stabilnosti".
    Tako da nisu oni baš toliko "ludi". A ni Demokrate nisu baš "nepragmatične".
    A ko ce to da da DF-u vecinu za preglasavanje URA? Demokrate? SNP? Milacic? Radnicka? Sve one se svrstavaju ne iza tri manitca, nego iza Krivokapica, koji razumije kako koalicije funkcionisu. Juce je luda trojka pokusala da potkupi Dritana "nepristojnom ponudom" u buducoj vladi da zabije noz u ledja Krivokapicu pa im je odgovorio da se nose u majcinu.

    Tri kabaljerosa su ocigledno ti koji ostaju izolovani, a ne URA.

  8. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #432
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Za to ne moramo da cekamo 4 godine. Ovo ce se brzo znati jesi li se izglupirao. Pa.. opet da te pitam, hoces li imati obraza i usiju da se pokrijes njima kad bude jasno da valjas gluposti?
    Ovako. Tokom mandata biće preglasani. I šta onda? Mogu tada da se pokriju ušima i ćute ili da izađu iz vlade. Tako da ne znam šta ćemo to brzo znati.
    Koji je bet i koji je događaj gdje se pokrivam ušima. Da cijeli mandat URA neće biti preglasana u Skupštini ili na Vladi?
    Ili ovako.
    Ja gubim u 2 slučaja. URA cijeli mandat ne bude ni jednom preglasana. Ili URA preglasana i obalila Vladu.
    Ja dobijam u slučajevima. URA preglasana tokom mandata. Nakon toga se pokrili ušima & izašli iz vlade koja je opstala.
    Ponovo biih stavio bet na ovako strukturiranu opkladu.
    Dakle, ja se pokrivam ušima ako se URA ne preglasa ni jednom, ili se preglasa i obali Vladu. Može...
    naravno, uslov svih uslova, manjine ili neko iz SDP pretodno podrži vladu do 45 mjesta.
    OK?

  10. #433
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Ti gubis ako Medo, Manda, Milan.. ne budu ministri. To je poenta te price "ne no ce pstiti da im URA kroji kapu". Ne petljaj sad, znamo svi da je oko toga najveca frka.


  11. #434
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ti gubis ako Medo, Manda, Milan.. ne budu ministri. To je poenta te price "ne no ce pstiti da im URA kroji kapu". Ne petljaj sad, znamo svi da je oko toga najveca frka.
    A ne mogu ja taj bet prihvatiti. Tu je šansa da bude tako veća od 50%.
    Mada, sad bez zezanja, na brigu mi je Amfilohije. Mogu mu lako želju nosit, no ako mu se nešto desi ođe se otvaraju gomile jednačina, gdje je najizvjesnije da bi Vučić bio realni vladar Crne Gore u tom scenariju.
    A to nikome ne ide u prilog izuzev gore navedenima. Ovo sad ozbiljno.

  12. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #435
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Miloš Fuštić napustio DPS, prešao u Demokrate

    https://www.cdm.me/politika/milos-fu...o-u-demokrate/


    “Svojim političkim djelovanjem imao sam iskrenu namjeru da, barem malo, doprinesem napretku mog grada i običnog čovjeka. Mislio sam da poslije toliko decenija, teških političkih odluka, previranja, upravo DPS, pored svih mana, ima najveću odgovornost i snagu da to sve iznese”, rekao je Fuštić na konferenciji za medije.

    “Kao odbornik sam morao reagovati na nešto što nije u redu, jer sam to smatrao svojom obavezom i jedinim ispravnim postupkom. Nisam htio i neću nikome da se klanjam. Nisam najpametniji, niti to želim biti, ali kada vidite da ništa što radite, niko iz partije ne vidi i ne čuje, da ćute i sagnu glavu na svu nepravdu, koja upravo dolazi od pojedinaca iz vrha DPS-a, i da su oni uzrok problema, ne možete biti dio toga. Glasao sam protiv predloga DPS-a kada sam smatrao da to nije u interesu svih građana. Govorio sam javno o zaštićenim pojedincima koji mogu da rade šta hoće, da podižu višespratnice, duguju ogromne poreze, vrše zloupotrebe pod okriljem vlasti, dok običan građanin plaća sve to”, navodi Fuštić.


    “Nisam mogao, niti ću ćutati zbog mog i bilo čijeg djetetaZbog svega ovoga sam bio i meta ne samo javnih napada, nego i različitih podmetanja, pokušaja moje diskreditacije, ali još gorih scenarija, ne bih li se povukao. To je kod mene moglo izazvati samo prkos i još veće uvjerenje i snagu da se borim za nešto u šta vjerujem. Za bolje sjutra svakog građanina ma koje nacije, vjere i političke pripadnosti bio, a ne za pojedince bliske bilo kojoj vlasti. Ni kao sportista nisam od onih koji se lako predaju”, istakao je Fuštić.

    Objašnjava i zašto svoju borbu nastavlja u Demokratama.


    “Odgovor je jednostavan. Demokrate su partija koja se upravo zalaže za one vrijednosti kojima sam pripadao i kojima pripadam. Ne deklarativno, nego suštinski. U tome je razlika između DPS-a i Demokrata. Demokrate na državnom nivou i moje kolege u Baru se, bez kompromisa, bore za ono što je ispravno, što je ljudski, bez kalkulacija i hrabro. Nisam želio da par dana pred izbore javno formalizujem moje pristupanje Demokratama, upravo iz poštovanja prema bivšim kolegama, onima koje cijenim, iako sam svojim nastupima već bio daleko. Većina članova DPS-a su časni, pošteni i vrijedni ljudi, naši prijatelji, rođaci, komšije. Siguran sam da većina njih razmišlja ovako i da će skupiti hrabrost, da se konačno oslobode i bez straha daju svoj doprinos za bolje sjutra svih nas. Ja sam odluku donio, ne sumnjam da će i oni”, zaključio je Fuštić na press konferenciji.

    Predsjednik opštinskog odbora Demokrata Bar, Dragan Tufefdžić rekao je da je Demokratska Crna Gora, od svog osnivanja, postavila jedan osnovni, ljudski i politički princip, bez koga ne bi moglo biti napretka, a taj princip jeste pomirenje.ekao je da su Demokrate svih pet godina uspješno bile u toj misiji, te da danas, kao partija koja je sa svojim kolegama pobijedila na izborima, imaju još veću odgovornost da nastave sa pomirenjem.

    “Upravo mi treba da pružimo ruku našim prijateljima, komšijama, svim onim ljudima koji su časno pošteni, a koji nisu glasali za opozicione partije”, rekao je Tufegdžić.
    Dodao je da pritom ne misli na rukovodioce koji su upravo te ljude ucjenjivali i plašili da ne mogu slobodno misliti.
    “Bilo je i onih funkcionera iz DPS-a, rijetko, ali ih je bilo, koji su na nepravdu digli svoj glas. Jedan od njih je Miloš Fuštić, kolega iz Bara, i ja sam zadovoljan što je danas sa nama”, rekao je Tufegdžić.





    Дакле, подијелили су се, сдп-овци код уре, а дпс-овци код демократа?
    Ко ће у дф?


    Шалу на страну, је ли укусна та канта гована фуштићу?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #436
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,567
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,572
    Thanked in
    4,628 Posts

    Default Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

    bila je konferencija za novinare samo zbog prelijetanja iz jedne partije u drugu? dok je valjao DPS tamo se bilo sad kad Demokrate dobijaju dobar dio kolača, imaju predsjednika Parlamenta i skoro izvjesno u budućnosti će rasti prelazi se tamo. Crna Gora, sve isto kao i vazda


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #437
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Je li ovo isto politička korupcija ili?
    In vino veritas

  16. The Following 2 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  17. #438
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Je li ovo isto politička korupcija ili?
    Чекамо дпс саопштење да видимо.
    Сад видјех резултате локалних избора, треба им 10-15 фуштића за преузимање власти.
    Социјал демократе разбиле, дф-снп пропао на прошлим изборима.
    Ту је и буцмасти цакан, можда и он преломи у мозак?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #439
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Može jedno objašnjenje, pls...
    U čemu se Fuštić razlikuje od Džakovića u Budvi.
    U čemu se neki Tugegdžić OO Demokrate Bar razlikuje od Divanovića u Budvi.
    U čemu se Bečić razlikuje od Đukanovića u ovome slučaju, jer je dao dozvolu za prelet.
    Ne donosi većinu i promjenu vlasti bez izbora? Za sada...

    Svakako, kada sam razgovarao sa ljudima iz drguih republika SFRJ koji su imali iskustva smjene vlasti, uglavnom je bila tema kako će se prvo nova vlast obezbjeđivati u svojoj većini preletačima iz DPS. Prvih dvoje troje koji prelete biće skaredno, posle će postati normalno.
    A manjinske stranke će onda lagano preći bez natege. Evo izgleda imaju iskustvo koje je tačno. Biće i u Skupštini Crne Gore komotna većina thans to preleti. Ako kažem ko će biti gubitnik toga ponovo ću biti Ljubo. Pa onda da formulišem da nisam siguran da bi Demokratama bio problem da ostanu sami sa preletačima&manjinama i ZBCG u Vladi. Vidim i u Budvi im baš smeta.

  19. #440
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Radije bi bio lopov nego majmun

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...ov-nego-majmun




    Na fotografiji objavljenoj na društvenim mrežama su mojkovački privatnik Goran Stanišić, Miloš Fuštić koji je zaposlen u Opštini Bar i predsjednik Sindikata lokalne uprave, službenik mojkovačkog sekreterijata za finansije i bivši predsjednik tamošnjeg sindikata lokalne uprave Brano Braunović i bivši rukometaš Anđelko Adžić iz Mojkovca.


    Iako napis asocira na nedavni incident u Skupštini, kada su poslanici DF-a skandirali premijeru Milu Đukanoviću da je lopov, on im odgovorio da su kreteni i majmuni, a potpredsjednik Skupštine (DF) uzvratio: “Bolje majmun nego lopov”, Fuštić je kazao da je fotografija nastala u “opuštenoj atmosferi” i da nijesu željeli da pošalju bilo kakvu poruku.

    “Uvjeravam Vas da to nema nikavu političku pozadinu, jer smo različitih i političkih i idoloških stavova. Svima koji me znaju, pa i mojim kolegama, poznato je da se zalažem za prava radnika kao predsjednik Sindikata. Napis na majici nema nikakve veze sa mojim stavovima i životnim standardima”, rekao je on juče “Vijestima”.



    Не дај се фуштићу...

    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  20. #441
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,330
    Thanks Thanks Given 
    14,740
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Kao da nema dovoljno pametnih, školovanih ljudi već moraju da uzimaju preletače. Ako sam mislio nekada i dati glas Uri posle prihvatanja bivših članova SDP-a neću sigurno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  21. #442
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Završeno formiranje poslaničkih klubova. Ima ih devet:
    DPS-LP
    Mir je naša nacija
    PzP
    SNP
    Crno na bijelo
    SD
    BS
    Zajedno (SDP+Jednoglasno)
    DF

    Nik Đeljošaj ne pripada niti jednom klubu.

    Sent from my Motorola 8400

  22. #443
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Socijaldemokrate napustilo troje odbornika u SO Bar


    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ar-napusili-sd


    Ваљало би водит евиденцију, 1 дпс у андријевици, 1 дпс у колашину, 1 дпс у херцег новом, 1 дпс у бару, 3 сд у бару, да ли сам кога заборавио?






    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #444
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Да се не загушује тема о министрима у новој влади, мислим да је боље ону расправу о дф-у и ко гура/подржава/држи као мало воде на длану дф да ли дпс или опозиција наставимо овдје.

    Мало сам прелиставао цедем-ове прогнозе тојест истраживања популарности партија, и ево како је дф стајао у задњих 5 година :

    07.2015. 6%
    11.2015. 9%

    06.2016. 11%
    12.2016. 21%

    06.2017. 11.5%
    12.2017. 13%

    03.2018. 12.5%
    12.2018. 10%

    07.2019. 15.5%
    12.2019. 13%

    08.2020. ????
    09.2020. 21%

    Након разласка ДФ са Лекићем половином 2015. године Демос је имао 14.5 а ДФ 6 процената подршке. Шта се у међувремену десило да се стање потпуно преокрене?

    Први скок и то дупли се види након протеста испред владе јесени 2015. Сјећате се када су звали кривокапића да отвори скупштину, и кад су пребили мија мартиновића и друге људе.
    Други скок исто дупли је био након покушаја "државног удара".
    Али то се није одржало много и дф иде ка свом већиннском проценту подршке око 10ак посто.
    Трећи скок (за половину подршке) се дешава након афере коверта, и након завршетка протеста због афере, тада је поред дф-а порасла и ура а пале демократе.
    Четврти скок такође скоро дупли имамо ове године, гдје мислим да је свима јасно зашто се десио.

    Осим афере снимак тојест тога скока са 10% из 12.18 на 15.5% 07.19 сви остали скокови су се десили као реакција на дпс тојест потезе власти (растурање протеста 2015, "државног удара" 2016 и закона о слободи вјероисповјести из децембра 2019 године). Када нема тих "Неубоичајених" догађаја, остатак опозиције преузима њихове гласаче и оставља их на око 10ак посто подршке.

    Коме смета јак дф на крају крајева?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  25. #445
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Završeno formiranje poslaničkih klubova. Ima ih devet:
    DPS-LP
    Mir je naša nacija
    PzP
    SNP
    Crno na bijelo
    SD
    BS
    Zajedno (SDP+Jednoglasno)
    DF

    Nik Đeljošaj ne pripada niti jednom klubu.
    Pa, u kom klubu je Zdravko Krivokapic? DF? Ili ima i klub nezavisnih poslanika?


  26. #446
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kakva paklena ekipa u emisiji...



    Anyways, meni zanimljiv momenat na 34:20

    Dajković:
    Bilo je zaista intresantno gledati poslanike DPS-a kako sjede u onim poslaničkim klupama kao da su na optuženičkim klupama.
    Dakle, to je nešto što se nikada nije dešavalo i svi smo mi novi u ovome.
    Mi se nažalost nikad nismo mogli radovati osim kad je bila možda neka fudbalska utakmica.

    Raković:
    - Kad igra Srbija!

    Dajković:
    Kad igra Srbija, jer nismo mogli od muke da navijamo za državni projekat Mila Đukanovića.


    Popiša se momak po sebi kao ništa, samo ne bi li se uvukao u dupe prisutnima.




    Dajkoviću ulizice i uvlakaču.
    Ne znam postoji li trenutno gadniji tip u crnogorskoj javnosti.




    Protestuje protiv Tompsonovih pjesama a onda ode da se slika sa Bajom Malim Knindžom i Arkanom mlađim.
    Last edited by ASC; 17-10-20 at 14:34.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  28. #447
    Join Date
    Oct 2020
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Manjak karaktera. Klasika za ove prostore.
    Tipovima kao što su Raković, Dajković i slični se daje previše na značaju. U svim narodima ima takvih. Eno general Ante Prkačin smatra Crnogorce dijelom Hrvata itd. Balkanska bagra od ljudi, šta drugo reći. Nevaspitani, podmukli, nemaju karakter, nepouzdani, propagiraju dvostruke standarde tako da ne treba obraćati pažnju na tu bagru. Smatrati je vazduhom.
    Problem su i mediji koji forsiraju takve likove i njihova razmišljanja. Primitivizam je u pitanju.


    Ali u svim narodima ima normalnih i dobrih ljudi koji se trebaju družiti.

  29. #448
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne znam postoji li trenutno gadniji tip u crnogorskoj javnosti.




    Protestuje protiv Tompsonovih pjesama a onda ode da se slika sa Bajom Malim Knindžom i Arkanom mlađim.
    Dzip mu je na beogradske. Izmedju ostalog. Dobro dajko...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  30. #449
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Kako bi mogla da izgleda politička scena u Crnoj Gori: Šahovska tabla

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...sahovska-tabla


    Или новинари вијести читају форум, или ми форумаши превише читамо вијести, у сваком случају ево текста који говоранцију нас неколико склопи фино и посложи у један ок текст.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  32. #450
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,421
    Thanks Thanks Given 
    2,985
    Thanks Thanks Received 
    1,435
    Thanked in
    772 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Socijaldemokrate napustilo troje odbornika u SO Bar


    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ar-napusili-sd


    Ваљало би водит евиденцију, 1 дпс у андријевици, 1 дпс у колашину, 1 дпс у херцег новом, 1 дпс у бару, 3 сд у бару, да ли сам кога заборавио?






    Sent from my iPhone using Tapatalk


    Kad nema fotelja, ni ideologija nije bitna


    https://www.pobjeda.me/clanak/kad-ne...ija-nije-bitna


    Očekivane beneficije razlog su prelaska iz DPS-a u neke od stranaka nove vlasti. DPS-u potrebni kadrovi bez tereta afera, sa autoritetom znanja i dijaloškom kulturom, kaže Boris Raonić



    Raonić kaže da je DPS, ovu praksu kojom je sada pogođen, sam utemeljio odbornicima koji su donosili većinu u Tivtu, Podgorici, Andrijevici, Nikšiću, Kotoru, Budvi... Smatra da je bilo za očekivati „da ovaj najgori pojavni oblik partitokratije nestane sa razdvajanjem države od partije“.
    - Ali, nažalost, partije nove većine nijesu se odlučile na demokratski iskorak, već pokušavaju da profitiraju na taj način. I to bi se dalo razumjeti kada bi bili u pitanju sposobni, stručni kadrovi koji održavaju administraciju, ali nažalost to nijesu oni, već upravo suprotno - najsporniji u spornim strukturama – ocijenio je Raonić.
    Prema njegovim riječima, te odluke nijesu političke mudre, jer, kako kaže, svoj rast partije mogu popuniti brojnim stručnim ljudima koji decenijama čekaju priliku.

    Raonić kaže da je „javno mnjenje ojačalo“ i „da su partije nove većine prepoznale grešku“, te da će „ovakvih transfera biti sve manje“.
    - Jer su upravo mandat dobili da bi se sa takvim ponašanjem razračunali – dodao je Raonić.
    Na pitanje na osnovu čega ima utisak da je „javno mnjenje ojačalo“ i da su partije nove većine „shvatile grešku“, on pojašnjava da to misli „na osnovu burnih reakcija koje smo mogli da vidimo u virtuelnom prostoru i na primjeru Fuštića“.
    - To je izazvalo njegova naknadna objašnjenja. Sumnjam da će nova većina imati hrabrosti da se usudi na ovakve poteze i na taj način nastavi njegovanje partitokratije – kaže Raonić.

    Još jedno „prelijetanje“ desilo se, ovoga puta prije izbora, u junu ove godine. Iz DPS-a u Narodni pokret prešao je Radoš Raičević, koji je bio DPS-ov odbornik u Beranama. On je partiju napustio nakon 14 godina članstva. Jedan je od rijetkih koji je vratio mandat. Razlog napuštanja DPS-a, kako je naveo u saopštenju, je taj što se njegova partija „nije dozvala pameti“ i nije našla zajednički jezik sa SPC o Zakonu o slobodi vjeroispovijesti. Nakon mjesec od izlaska iz DPS-a Raičević je prešao u Narodni pokret.



    Kazao je da su DPS-u potrebni kadrovi „bez tereta afera, sa autoritetom znanja i dijaloškom kulturom“.
    - Takvih je mnogo u DPS-u. Da budem konkretan, kvalitet je u novoizabranom Izvršnom odboru, poslanicima poput Miloša Nikolića, pojedinim pomoćnicima ministara, a gdje je greška najbolje su pokazali, na primjer, građani Podgorice na glasanju – kazao je Raonić.



    - Prelazak iz opozicije u vlast nakon parlamentarnih izbora ima samo jedno objašnjenje, toliko očigledno da je trivijalno i pomenuti ga, a to su očekivane beneficije. Da je bilo koji drugi razlog, prelasci bi se desili prije izbora – kaže Raonić.




    Добар текст, али заборавио је да напомене досадашњег одборника пзп-а у даниловграду који је након избора прешао у сдп и што је најважније оставио је мандат пзп-у. Дакле Раичевић из ДПС Берана и Шћепановић из ПЗП-а Даниловграда су једини који су поступили часно, што се тиче локалних одборника. Штета што се то није десило раније па да Џаковић схвати како се може урадити нешто и остати чистог образа.

    у тексту ми није јасна похвала Милоша Николића, да ли неко има слично мишљење или сам нешто пропустио?
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Page 18 of 126 FirstFirst ... 81415161718192021222868118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 10:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 18:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 15:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •