Page 26 of 126 FirstFirst ... 162223242526272829303676 ... LastLast
Results 626 to 650 of 3140

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #626
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,994
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ma ovako su kanalili DF i prije pretproslih i proslih izbora a oni svaki put sve jaci. Sad su isto najjaci


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    У страху су велике очи.



    Дф се вратио на њихово реално стање, 10-15% , али не знамо каква ће бити ситуација пред нове изборе које баш они могу да изазову.

    Ура доста високо, раст демократа је више органски него њихов.

    Дпс-у комитовање не помаже, ко би то могао претпоставит, кад су зеленаши тако добро пролазили oh wait...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #627
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,994
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    https://www.raskrinkavanje.me/analiz...RWsFIMjhtF3Rm8


    Раскринкавање каже да је лажна вијест, тојест да није Ипсосово истраживање.

    С обзиром да сам га добио преко вајбера, и да нисам видио у медијима да је пренијето вјероватно су у праву.

    Праштајте.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  3. #628
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    nema trika da URA ima toliko.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  4. #629
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    nema trika da URA ima toliko.

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    Tesko da imaju i pola toga.

  5. #630
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Na 12% su po svim istraživanjima

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #631
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

    Da su uzeli Ministarstvo odbrane imali bi mozda 10% jer sam znao neke preletace koji su bili spremni da idu kod njih da je Abaz bio ministar odbrane. Sad je cenzus upitan posle svega


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #632
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Cenzus im sigurno nije upitan, mislim da su sigurno rasli ako ne na racun nicega drugog, onda makar Dritanove odrzane rijeci da nece popustiti i nece sa dpsom.
    Pored toga izgurana je ekspertska Vlada tako da ce oni biti na nekih 7-10% ja mislim

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  8. #633
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Računajte da društveno poželjne odgovore i društveno nepoželjne odgovore. Ima onih kojima je DF guilty pleasure i koji vam nikad neće u anketi reći da će glasati za njega, jer društveno nisu najpoželjnije rešenje. Zbog toga uvijek na izborima prođe malo bolje nego na istraživanjima. Kao npr. Trump u USA, razlika u anketama je bila znatno veća nego u stvarnosti.
    URA je sa druge strane društveno poželjna, ali su im birači labavi. Pored "za koga bi glasali" ima dodatak "sigurno glasali" gdje procenat URA značajno padne. Simpatični su, kul, ali njihovi potencijalni birači lako otklizaju u apstinenciju ili kod nekog drugog. Najzahtijevniji su i najmanje lojalni partiji.
    Ima dosta varijacija na temu.
    Svakako, sve zaboravite do marta. Do tada će se lagano voziti, a onda se daje gas. Izbori u Nikšiću i glasanje o budžetu koje može oboriti vladu.
    A ako bi pala, imali bi u proljeće istovremeno izbornu i popisnu kampanju. Procijenite kome bi takav scenario išao u prilog.
    Last edited by Gagarin; 25-12-20 at 11:19.

  9. #634
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    A ako bi pala, imali bi u proljeće istovremeno izbornu i popisnu kampanju. Procijenite kome bi takav scenario išao u prilog.
    Meščini da ne može popis i izbori iste godine.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. #635
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Гласање о буџету неће оборити владу 100% али добро је док се неки надају

  11. #636
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Meščini da ne može popis i izbori iste godine.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Nemoj me za riječ 100% držat, pogledah izborni zakon 3 puta se pominje riječ popis oko kvota za manjine. Pogledah zakon o popisu, nula puta se pominju izbori. Išao na ctrl F stvarno nisam detaljisao. Tako da... ne znam baš...

  12. #637
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nemoj me za riječ 100% držat, pogledah izborni zakon 3 puta se pominje riječ popis oko kvota za manjine. Pogledah zakon o popisu, nula puta se pominju izbori. Išao na ctrl F stvarno nisam detaljisao. Tako da... ne znam baš...
    Slušao sam onog iz CDTa na Načisto kad je rekao da ne može 2022, 2023 i 2024 zbog izbora da bude popis, niko mu nije protivrječio oko toga. Računam da zna o čemu priča.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #638
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Recimo DPS rasturi upravu u Šavniku đe je vlast i namjerno je ne sastavlja. Milo kao predsjednik raspiše izbore, i nema popisa u 2021. Pošto do 2024 svake godine ima po nekih izbora, popis se odloži do 2025. Malo mi je nategnuto...

  14. #639
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Recimo DPS rasturi upravu u Šavniku đe je vlast i namjerno je ne sastavlja. Milo kao predsjednik raspiše izbore, i nema popisa u 2021. Pošto do 2024 svake godine ima po nekih izbora, popis se odloži do 2025. Malo mi je nategnuto...
    Zaboravljaš da DPSu odgovara popis, jer će da dižu nacionalni naboj i pokušaju da na tome zaustave trendove koji su neumoljivi.

    Popis odgovara samo braniocima određenih nacionalnih grupa, a koji sem priča o naciji, zastavi, crkvi i jeziku nemaju šta drugo da ponude.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  16. #640
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Opet dps kriv. Ja koliko vidim samo prosrpske stranke hoce po svaku cijenu popis sad. Dps nece jer se plase da ce ovim popisom biti vise Srba na popisu zbog sveukupne politicke situacije, a i pola naroda ima kriizu identiteta pa ni sami nisu sigurni sto su


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  17. #641
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ljudi agnostik sam, boli me uvo za ovaj zakon o vjeroispovjesti, ali evo čitam za Adžića kako je neće biti poslanik i kaže da će URA glasati Za ma koji poslanik bio, jer tako mora , odlučili su ...NEBITNO STA MISLI, a po Ustavu Crne Gore :

    Prava i dužnosti poslanika Član 85
    Poslanik se opredjeljuje i glasa po sopstvenom uvjerenju.
    Poslanik ima pravo da poslaničku funkciju obavlja profesionalno.


    Gasi parlamentarizam!
    Last edited by the_lady_marianna; 25-12-20 at 21:29.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  18. The Following User Says Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  19. #642
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Ljudi agnostik sam, boli me uvo za ovaj zakon o vjeroispovjesti, ali evo čitam za Adžića kako je neće biti poslanik i kaže da će URA glasati Za ma koji poslanik jer tako mora NEBITNO STA MISLI, a po Ustavu Crne Gore :

    Prava i dužnosti poslanika Član 85
    Poslanik se opredjeljuje i glasa po sopstvenom uvjerenju.
    Poslanik ima pravo da poslaničku funkciju obavlja profesionalno.


    Gasi parlamentizam!
    URA je prije izbora rekla da će podržati izmjenu zakona? Šta sad nije jasno? DPS je nudio 99% isto ovo mjesec dana pred izbore i to tad nije bila izdaja? O čemu pričaš, baš ne kontam.

    Jesi glasala za URU pa si sad razočarana?

    Ođe su stvari kristslno jasne, ne znam čemu ovakvi spinovi. Pedeset puta da vam se ponovi, vi opet isto.

    Da ne pominjemo sad da ovaj zakon nije ni zaživio, tako da se ništa u katastru mijenjati neće. Bap ne kapiram u čemu je problem.

    Odnosno znam. Pritisak se pravi na jednog Cetinjanina da bi se dala šansa DPS ekipi da se vrati na vlast. Jak vam adut.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  20. #643
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,567
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    778 Posts

    Default

    Ovo za adžića je posebna priča,namjerno uradjeno i dobar potez da prestane smaranje zato sto je cetinjanin,ali kod nas je tako u svaku partiju,ne znam čemu cudjenje,ko još odje svojom glavom razmišlja,sto partija kažeš to ćeš glasat i cao,izuzeci su bili sad skoro dzakovic,ranije onaj Djurovic iz nikšić,mislim oni su se prodali ali to je to otprilike,ili svi isto razmišljamo ili ne možemo u istu partiju,sto po meni nije dobro,Al ajde...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #644
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    URA je prije izbora rekla da će podržati izmjenu zakona? Šta sad nije jasno? DPS je nudio 99% isto ovo mjesec dana pred izbore i to tad nije bila izdaja? O čemu pričaš, baš ne kontam.

    Jesi glasala za URU pa si sad razočarana?

    Ođe su stvari kristslno jasne, ne znam čemu ovakvi spinovi. Pedeset puta da vam se ponovi, vi opet isto.

    Da ne pominjemo sad da ovaj zakon nije ni zaživio, tako da se ništa u katastru mijenjati neće. Bap ne kapiram u čemu je problem.

    Odnosno znam. Pritisak se pravi na jednog Cetinjanina da bi se dala šansa DPS ekipi da se vrati na vlast. Jak vam adut.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Što mi pričaš to o zakonu je li zazivio ili ne, katastru itd kad lijepo rekoh da me ne zanima, ja pričam da krše Ustav.

    Opravdaj to, nije se dao glas da bi ljude pritiskali da glasaju protivno svojoj savjesti.

    Hoće li tako za svaki sljedeći zakon, predlog?
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  22. #645
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    URA je prije izbora rekla da će podržati izmjenu zakona? Šta sad nije jasno? DPS je nudio 99% isto ovo mjesec dana pred izbore i to tad nije bila izdaja?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Gdje je URA prije izbora to rekla? Bila je prica da ce biti izmjena kao rezultat javnih rasprava uz ucesce svih strana a ne prelamanje preko koljena na brzinu uz krsenje propisa i besmislena tumacenja kojim se zele zaobici pravila. Ja sam i prije izbora ovdje pisao da o zakonu poslanici URA imaju razmisljanje koje se ne bi svidjelo suprotnoj strani a sto je URA izabrala da cuti o nekim stvarima i ne iznosi svoj stav to je druga stvar i koje posljedice zbog toga mogu nastati sam vec govorio. U redu da se dese izmjene i neki dogovor ali ovo je toliko neozbiljno da ja nemam rijeci da bi ispostova hir pravoslavnih fundamentalista i gdje se polako ulazi u teokratiju.
    Last edited by Rodion Romanovich; 25-12-20 at 21:39.

  23. #646
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Ovo za adžića je posebna priča,namjerno uradjeno i dobar potez da prestane smaranje zato sto je cetinjanin,ali kod nas je tako u svaku partiju,ne znam čemu cudjenje,ko još odje svojom glavom razmišlja,sto partija kažeš to ćeš glasat i cao,izuzeci su bili sad skoro dzakovic,ranije onaj Djurovic iz nikšić,mislim oni su se prodali ali to je to otprilike,ili svi isto razmišljamo ili ne možemo u istu partiju,sto po meni nije dobro,Al ajde...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Momak je imao veliki pritisak, ne treba ga kriviti za išta, mnogi su doveli do toga da ovo treba da se uradi da bi ga zaštitili ako je stvarno mislio da glasa Za i podrži ono što partija kaže samovoljno, ako je htio da glasa protiv onda imamo problem, svakako nikad nećemo saznati.

    On je već zastitio svoju zamjenu da taj neko MORA tako da glasa, možda i svoju koleginicu Boženu, ko zna... Dižu se ruke ok, poznato, ali to niko nije očekivao baš od ove GRADJANSKE partije koja je skup ljudi koji imaju različita mišljena.

    Kako god... što se tiče politike, ja sam završila sa praćenjem i komentarisanjem .
    Last edited by the_lady_marianna; 25-12-20 at 22:05.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  24. #647
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,994
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Momak je imao veliki pritisak, ne treba ga kriviti za išta, mnogi su doveli do toga da ovo treba da se uradi da bi ga zaštitili ako je stvarno mislio da glasa Za i podrži ono što partija kaže samovoljno, ako je htio da glasa protiv onda imamo problem, svakako nikad nećemo saznati.

    On je već zastitio svoju zamjenu da taj neko MORA tako da glasa, možda i svoju koleginicu Boženu, ko zna... Dižu se ruke ok, poznato, ali to niko nije očekivao baš od ove GRADJANSKE partije koja je skup ljudi koji imaju različita mišljena.

    Kako god... što se tiče politike, ja sam završila sa praćenjem i komentarisanjem .
    Била је сједница главног одбора уре, одучили су (ваљда једногласно) да подрже измјену закона.
    Аџић је члан главног одбора.
    Сам Аџић је у емисији на А1 телевизији рекао да се неће повући закон али да ће се измијенити.

    Измјене закона су истовјетне предлогу дпс-а из јула, осим регистрације/евиденције.

    Опет пишемо нешто ван теме подфорума.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #648
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ja inače ne znam otkud ideja da će poslanici Ure 'izdati' svoje glasače ako glasaju za ovaj zakon?

    Za većinu glasača liste 'Crno na bijelo' ovaj zakon je vrlo nisko na listi prioriteta (da ne kažem da ih skoro pa ne zanima) i u skladu s tim ga smatraju tek neophodnim kompromisom kako bismo se konačno okrenuli rješavanju društveno-ekonomskih problema i poboljšanju kvaliteta života.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Viscount For This Useful Post:


  27. #649
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,853
    Thanks Thanks Given 
    836
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Ljudi agnostik sam, boli me uvo za ovaj zakon o vjeroispovjesti, ali evo čitam za Adžića kako je neće biti poslanik i kaže da će URA glasati Za ma koji poslanik bio, jer tako mora , odlučili su ...NEBITNO STA MISLI, a po Ustavu Crne Gore :

    Prava i dužnosti poslanika Član 85
    Poslanik se opredjeljuje i glasa po sopstvenom uvjerenju.
    Poslanik ima pravo da poslaničku funkciju obavlja profesionalno.


    Gasi parlamentarizam!
    Živim za ovaj dan. To će biti dan demokratije

    Dan kada će neko ko iskreno i plemenito vjeruje u svoje ideje da se bori za ono ispravno bez obzira na sve!

    Nego da se vratimo u stvarnost. Nastavak jednoumlja. Dvoličnost.

    Nove/stare ovce.


    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  28. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  29. #650
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Била је сједница главног одбора уре, одучили су (ваљда једногласно) да подрже измјену закона.
    Аџић је члан главног одбора.
    Сам Аџић је у емисији на А1 телевизији рекао да се неће повући закон али да ће се измијенити.

    Измјене закона су истовјетне предлогу дпс-а из јула, осим регистрације/евиденције.

    Опет пишемо нешто ван теме подфорума.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kao prvo ovo se tiče parlamentarnog života Ure, samim tim CG.

    Znam ja dobro šta je Adžić pričao, kako je izričit bio da se SPC mora registrovati,tako da... no dobro kad ti imaš pouzdane info sa te sjednice onda završavamo priču.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

Page 26 of 126 FirstFirst ... 162223242526272829303676 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 10:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 18:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 15:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •