Results 1 to 5 of 5

Thread: PROBUĐENA SJEĆANJA: Prijeti li Crnoj Gori neto vie od političkih sukoba?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default PROBUĐENA SJEĆANJA: Prijeti li Crnoj Gori neto vie od političkih sukoba?

    Lično, kada promiljam Budućnost svoje đece, umiruje me Sadanjost.

    Umiruje me to smo vazalna, nita-drava od nacije nita-ljudi, nejaka i nemoćna, kojoj ogromne guzice stranih ambasada kapu kroje.
    Jer to znači, ako nam ikad padne na um da se pokoljemo, da će doć erif u ovu nau umu, prilijepit nam koju za ui, i poslat nas skupno za kaznu u krevet, na spavanje, a da ne gledamo crtani.

    Opet, kada promiljam Budućnost svoje đece, uznemiruje me Sadanjost.

    Jer je, nezdravo i nepametno, Prolost zaboravljena.
    I ne to je zaboravljena, nego je i ono malo to je ostalo prefarbano, prekrečeno, i obrađeno sa milion filtera političkog foto-opa.

    Uznemiruju me to, kad zlosretni prestarali tipovi poput mene, koji dobro pamte kraj osamdesetih, pomenu zloslutne sličnosti tog zlog vremena sa ovim dananjim, odgovor bude da smo čuvari kokaina i okga, podstrekivači nemira, vjerske i nacionalne mrnje, komite i protivnici pomirenja.

    Uznemiruje me to sam i tada na sve strane gledao ugroene. Ugroene nacije, ugroene vjere, ugroena prava, ugroene istorije, ugroene budućosti. Lagano s početka, pa malo jače, pa jače... na kraj se samo o tome pričalo, na sva zvona i na sav glas.

    Uznemiruje me to sam i tada, na sve strane, gledao sruene zakone i ustave.

    Uznemiruje me to sam i tada gledao neke gradove, neke optine, kako ne priznaju niđe nikoga i nita, prave neke svoje krajine, specijalne veze, svetove, i oslobođene teritorije.

    Uznemiruje me to sam i tada, prije svega toga, gledao spaljivane knjige, pisce, misli i ideje.

    Uzemiruje me to sam i tada gledao nekanjene krive i kanjene nevine.

    Uznemiruje me to sam i tada gledao veličanje svoje mrnje, i mrnju svega to nije svoje.

    Uznemiruje me to sam i tada gledao kako se srednji vijek vaspostavlja nanovo kao simbol vrhunske vrijednosti.

    A, najvie od svega me uznemiruje koliko vi, većinom ali nikom lično, o tome pojma nemate. Iznad svega me uznemiruje jednoumlje.
    Uznemiruje me to vam je, većini ali nikom lično, ta Jugoslavija bila zemlja komunizma, terora, sile i mraka.
    Uznemiruje me to, većina ali nikom lično, pojma nemate da ta zemlja, tada, nije bila komunistička, i da je u njoj bilo daleko vie slobode, kulture i pristojnosti, nego to ste ikada imali prilike da vidite u ovim dananjim.

    Uznemiruje me to je toj zemlji, i tom drutvu koje je bilo na vrijednosnom nivou pet klasa iznad dananjeg, trebalo 5-6 godina da se u zlo pretvori.

    Uznemiruje me to to, većina ali nikom lično, niste viđeli i doivjeli i to ga ne poznajete.

    Uznemiruje me koliko bi onda nama, ovakvim, pet vrijednosnih klasa ispod, onda trebalo.

    Uznemiruje me koliko smo daleko stigli.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. The Following 6 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Posmatrajući situaciju i uspoređujući sa devedesetim čini mi se da fali osnovni sastojak da se za***** a to je topovsko meso. Zalud će političari, crkva, strani agenti i ko sve ne dizat tenzije, autobus za oslobađanje Kosova ne bi bio rentabilna linija.

  4. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  5. #3
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Autobus za oslobađanje Kosova ne bi bio rentabilna linija jer bi junaci odjednom bili operisani. Ili bježali ka u Banjsku. Ne idu "operisani" branitelji srpstva nikad na jačeg, a Albanci su trenutno jači. Poslednji put su se sa jačim kačili prije 110 godina. Od tada udaraju samo na one za koje misle da su slabiji. Mada i tu dobiju na kraju preko nosa, ali to ne znači mnogo onima koje poubijaju.
    Ali isto tako bi "operisani" junaci sa oružjem rado napali neku komšijsku kuću sa boljim televizorom, frižiderom i ostalom bijelom tehnikom. Ratnička tradicija iz devedesetih. Još ako je kuća turska, shiptarska i još ljepše komitska, eto da se spoji lijepo i korisno. A ako se usput nešto i siluje eto i zabave uz lijepo i korisno.
    Ada URA neće dat. DF je utopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  6. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    blatnjave barice
    Posts
    302
    Thanks Thanks Given 
    130
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Posmatrajući situaciju i uspoređujući sa devedesetim čini mi se da fali osnovni sastojak da se za***** a to je topovsko meso. Zalud će političari, crkva, strani agenti i ko sve ne dizat tenzije, autobus za oslobađanje Kosova ne bi bio rentabilna linija.
    Ostalo nam je da vjerujemo u remarkovu teoriju, da nema zainteresovanih za te budalatine.
    Pogrean je stav(koji imam) da iz pristojnosti ne treba reagovati na primitivizam i politička deavanja ,već se posvetiti porodici i sebi.
    Jer nema izgleda da će orgijanje oko SPC prestati, a oni koliko vidim ostvaruju svaki cilj.

    Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to pepa_prase For This Useful Post:


  8. #5
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Morace pustit' seriju Kasandra, velika je nervoza u narod.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  9. The Following 3 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 15:34
  2. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 23:09
  3. HRIĆANSTVO U CRNOJ GORI OD POČETAKA, DO NEMANjIĆA
    By Ćipur in forum Religija i filozofija
    Replies: 5
    Last Post: 19-10-10, 05:46
  4. Replies: 9
    Last Post: 18-05-10, 07:40
  5. U Crnoj Gori da se ustanovi dan sjećanja na holokaust
    By KRECHIMIR in forum Politika generalno
    Replies: 6
    Last Post: 28-01-08, 08:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •