Page 27 of 126 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast
Results 651 to 675 of 3140

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #651
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,785
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    2,997
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Не знам само чему чуђење појединих чланова и гласача УРА-е, али и осталих, помало осјећам гађење кад чујем Жарка Ракчевића како се правда.
    Ко год је пратио писање Вијести задњих година, а нарочито посљедњих годину дана, могао је јасно закључити да су, као најутицајнији медиј у земљи на страни СПЦ.
    Како је УРА, не у потпуности, али добрим дијелом политичко крило те медијске куће, јасно је да су неки договори прије избора направљени, односно да је УРА дала неке концесије СПЦ, а ови су за узврат притегли ДФ.

    И то је све договорено прије избора, и свако ко имало размишља могао је закључити гдје то иде.Додуше оном понудом СПЦ пред изборе ДПС им је дао легитимитет, да кажу да дају исто оно што и велики браниоци државних интереса.

    Поставља се питање само, какве су још политичке концесије дате, а за мало власти, рецимо хоће ли бити пописа и какви су ту договори пали.А то може носити дугорочне послиједице по ово друштво.Иде лу ово друштво у правцу уједињавања, или у правцу послијератне Босне.
    Нажалост вјеровати у неку мудрост УРА-е да процијени сиутацију и направи праву одлуку је још наивније од вјеровања оних чланова ДПС-а који су почетком године вјеровали да Мило има неки кец из рукава и да ће до избора однијети побједу.

    Да све не буде тако мрачно, ипак вјерујем у наше савезнике и партнере, и чврсто вјерујем да им је интегрисана и стабилна Црна Гора интерес.А њихов утицај је ипак најљековитији.
    Last edited by BAR; 25-12-20 at 22:24.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  3. #652
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Kao prvo ovo se tiče parlamentarnog života Ure, samim tim CG.

    Znam ja dobro šta je Adžić pričao, kako je izričit bio da se SPC mora registrovati,tako da... no dobro kad ti imaš pouzdane info sa te sjednice onda završavamo priču.
    Немам поуздане информације са сједнице, видио сам то на сајту уре.

    Очигледно је да ви знате нешто више, извињавам се на упаду.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  4. #653
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,684
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Što mi pričaš to o zakonu je li zazivio ili ne, katastru itd kad lijepo rekoh da me ne zanima, ja pričam da krše Ustav.

    Opravdaj to, nije se dao glas da bi ljude pritiskali da glasaju protivno svojoj savjesti.

    Hoće li tako za svaki sljedeći zakon, predlog?
    To podrazumjeva i onu sprdnju kad su iz prethodne vlasti glasali svi za predlog opozicije prije nekoliko mjeseci.kad su provalili sta su napravili ponovili glasanje i glasali protiv.
    Ako bas insistiras na ustavu evo ti snimak



    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  5. The Following 2 Users Say Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  6. #654
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,940
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Genijalno, DPS je uspio da zakonom. On je u praksi neprimenljiv (objašnjeno nekoliko puta u onoj temi), no nije mu namjena bila primenjljivost, već podjela. To još uvijek uspješno čini. Taj zakon u suštini ništa ne rješava i to mu nije bila namjera. Zakon o slobodi vjeroispovesti (ma kakav bio) nije mjesto rješavanja pitanja katastra.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  8. #655
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    To podrazumjeva i onu sprdnju kad su iz prethodne vlasti glasali svi za predlog opozicije prije nekoliko mjeseci.kad su provalili sta su napravili ponovili glasanje i glasali protiv.
    Ako bas insistiras na ustavu evo ti snimak



    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Iz kulture, jer si me kvotovao. Ako ćeš pravdati URU to što ona krši Ustav time što DPS je dizao ruku i uporedjivati sa njima, bolje nemoj...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  9. #656
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Ljudi agnostik sam, boli me uvo za ovaj zakon o vjeroispovjesti, ali evo čitam za Adžića kako je neće biti poslanik i kaže da će URA glasati Za ma koji poslanik bio, jer tako mora , odlučili su ...NEBITNO STA MISLI, a po Ustavu Crne Gore :

    Prava i dužnosti poslanika Član 85
    Poslanik se opredjeljuje i glasa po sopstvenom uvjerenju.
    Poslanik ima pravo da poslaničku funkciju obavlja profesionalno.


    Gasi parlamentarizam!
    Kakvo je ovo vidjenje parlamentarizma, salis li se ili si ozbiljna.
    Politika su uvijek bili kompromisi da se nadje najbolje rjesenje za vecinu, ne za ono sto se tebi svidja ili ne.
    Dosta cesto se biraju bitke koje se vode, pa se popusti na jednoj da bi se dobilo nesto ili imala prednost na drugoj strani.
    Mislis da pola DFa ne bi glasalo protiv vlade, ali su izabrali da cute da bi razmotirali ovu muku.
    Ne ide se bas u svemu glavom kroz zid. Jesu li se dogovorili eksperti pa je dritan usao u vladu. Mislis da je svima u parlamentu bilo svejedno. Ili ne znam sankcije rusiji za df ili medo koji kuka oko toga. I nista to ne smeta, ali ti smeta zakon o vjerskim zajednicama pa se polagala zadnja nada u Adzica i sad gasi parlamentarizam.
    Odavno smo svi ovdje, cutalo se ili nekako nalazilo opravdanje za sve i svasta, ili su se branili stavovi vladajucih partija, da bi se sad lamentiralo nad jednom odlukom jednog covjeka. Shvatam da je to bila bukvalno zadnja slamka spasa i nada da ce se ova koalicija raspasti, ali je dobro sto ih sve jos uvijek drzi na okupu strah od gradjna.
    A to je odlicna stvar

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 26-12-20 at 00:11.

  10. The Following 4 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  11. #657
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Sprdnja sto se radi. Majka mi ne spava jer Adzic nece bit u skupstini za ovo glasanje. Ispostujmo demokratiju i ustav ove zemlje. Ispostujmo Cetinjane koji maltretiraju i prijete Adzicu na svakom koraku na CT-u. Ispostujmo njihovo pravo da silom uticu na covjeka da glasa onako kako oni misle da treba.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by PrijekiLijek; 26-12-20 at 07:33.

  12. #658
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Može li mi neko objasnit što će se desiti kad se usvoji taj zakon, hoće li se, na primjer, mijenjati trenutno stanje u katastru?
    Hoće li onaj na koga je uknjižen neki manastir moći da prenese pravo vlasništva na nekog drugog, državu Srbiju recimo?

    Ako može odgovor sa da ili ne na ova dva pitanja.

    Blagodarim unaprijed na odgovoru.

  13. #659
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Može li mi neko objasnit što će se desiti kad se usvoji taj zakon, hoće li se, na primjer, mijenjati trenutno stanje u katastru?
    Hoće li onaj na koga je uknjižen neki manastir moći da prenese pravo vlasništva na nekog drugog, državu Srbiju recimo?

    Ako može odgovor sa da ili ne na ova dva pitanja.

    Blagodarim unaprijed na odgovoru.
    Прво питање одговор је не.
    Друго питање одговор је начелно не, али се може продавати земља као што се већ радило.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  14. #660
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,940
    Thanked in
    2,315 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Može li mi neko objasnit što će se desiti kad se usvoji taj zakon, hoće li se, na primjer, mijenjati trenutno stanje u katastru?
    Hoće li onaj na koga je uknjižen neki manastir moći da prenese pravo vlasništva na nekog drugog, državu Srbiju recimo?

    Ako može odgovor sa da ili ne na ova dva pitanja.

    Blagodarim unaprijed na odgovoru.
    Ne, ništa se ne mjenja u katastru.

    Isto kao i do sada, u ovoj temi sam za pojedine sakralne objekte pisao ko je vlasnik.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  15. #661
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    798
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Кнез Лазар View Post
    Да, да... када је ДПС био власт одговарало вам је једноумље! Сада када је традиционална Црна Гора власт вам једноумље одједном не одговара више. хахаха па смешни сте
    I smiješan i tužan...

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  16. #662
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,564
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    Evo vam na tv vijesti Uspon i suton ko je pitao za emisiju skoro(prastajte za off)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #663
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Sto kaze jedna nasa forumasica dozvolimo poslanicima da iskazu svoje misljenje po ustavu. Neka po slobodi glasaju

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  18. The Following 2 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  19. #664
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jozef k. View Post
    Inženjer je visoko stručni kadar a poslanik nije. Za biti poslanik je dovoljna i osnovna škola.Inženjeri zarađuju platu na tržištu dok poslanicima ja, lično i personalno, odnosno svi mi, od našeg novca finansiramo plate. Ja sam njihov poslodavac!
    Koji će to poslodavac, vlasnik kafića evo, konobara platiti 1500 eura ako može za 400 eura?
    U čemu se to ogleda vještina poslanika da bi opravdali tolike zarade? Što to oni umiju raditi a prosječna osoba ne umije?


    I onda se poslanici i ministri kao bore za budžet i uštede a sami sebi ne žele smanjiti plate! Licemjerno do bola. Kod mene im ta spika neće proći.

    Za sve ove godine vladavine dps-a, bez rasprave i jednoglasno su se usvajali jedino predlozi za povećanje poslaničkih plata. Specifična radna mjesta, jer ne možeš da ih smijeniš ako ne rade, da im smanjiš platu ako nemaju učinak, da ih ražaluješ ako ne umiju da rade, nema zahtijevane stručne spreme, radnog iskustva... Od poslanika se ne zahtijeva ništa od onog što se zahtijeva od običnih ljudi za sva radna mjesta. Uvijek je argument taj da to nisu klasični radnici i da jedino narod na izborima ima pravo da sudi o kvalitetu njihovog rada. To što narod ne prepoznaje njihovo postupanje iksljučivo u svom interesu i što ih vezuje samo za one stvari za koje su deklarativno najgrlatiji, to je druga priča.

    Poslanici čak i kukaju kako malo primaju u odnosu na okruženje. U BiH je plata poslanika oko 2500 eura. Prije nekoliko mjeseci sam gledao kako se neka novopečena Dodikova poslanica svađa sa novinarkom koja je pitala da li misli da zaslužuje toliku platu kad je stanje u državi očajno. Poslanica počela da viče: Da sam htjela da primam 500 maraka izabrala bih da budem novinarka, niko ti nije kriv što si to izabrala! Kao da za običnog čovjeka postoji mogućnost da izabere da bude poslanik za 6 puta veću platu od prosječne. To je svijest narodnih predstavnika.

    P.S. u BiH je plata poslanika 6 puta veća od prosječne, kod nas od 3 do 4 puta.
    Last edited by ćepanica; 28-12-20 at 08:21.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  21. #665
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Sto kaze jedna nasa forumasica dozvolimo poslanicima da iskazu svoje misljenje po ustavu. Neka po slobodi glasaju

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    I što vele. Nije zadovoljan Adžić a ćutao je prije izbora o tom nezadovoljstvu? Hehe i vele meni nije mekušac. Zbog Rakčevića, Adžića i njima sličnih , URA je što se mene tiče zauvijek precrtana kao opcija za glasanje.

  22. #666
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    I što vele. Nije zadovoljan Adžić a ćutao je prije izbora o tom nezadovoljstvu? Hehe i vele meni nije mekušac. Zbog Rakčevića, Adžića i njima sličnih , URA je što se mene tiče zauvijek precrtana kao opcija za glasanje.
    Eto te ka Mandić, on isto tako čuje Katnića da nešto izjavi i drži se toga i optužuje vladu. Ok, što je sledeće, Antena M kao izvor informacija.

    Ti očigledno ne možeš da prihvatiš da neko nije lud za SPC i njenom politikom, prije svega po pitanju odnosa prema crnogorskoj naciji.

    Zakon je bio diskriminatoran prema MCP, slažem se i zbog toga i osjećaja solidarnosti sam izašao na litije, ali to ne znači da se slažem sa svime što SPC propagira.

    Ti ne možeš da shvatiš da neko ko nije za SPC i njenu politiku digne ruku za izmjene zakona, principijelno i iz solidarnosti jer je zakon bio loš i jer je potreba Crne Gore da se to pitanje stavi ad acta i da se konačno okrenemo drugim stvarima

    Za tebe su samo dobri oni "pravovjerni" koji nekritički gledaju na sve predloge MCP i politiku SPC.

    Ok legitimno, ali prihvati da postoje i "oni drugi" koji nemaju iste svjetonazore. Ti drugi će pomoći tebi i tebi sličnima da se ne osjećate ugroženo i pomoći će da se ispravi nepravedan zakon. Malo je ružno takvima spočitavati nedovoljna ljubav prema SPC.

    To bi bilo ko da sjutra neki Srbin u CG digne ruku da se neki plac ustupi toj crkvi u znak solidarnosti prema vjernicima CPC, jer i oni postoje i treba im omogućiti da ako neće u MCP pođu u CPC i tamo vrše vjerske obrede.
    E zamisli u toj situaciji neki vjernik CPC ga pljuje jer ne voli dovoljno CPC. Naopako zar ne?

    Da se razumijemo, nisam vjernik CPC, nisam kršten uopšte, tako da mi je nejasna sva ova priča oko crkve i potreba da se o njoj raspravlja u 21. vijeku. Ok, DPS je to prvi uradio radi stvaranja torova i lakše manipulacije, ali ajde da to ispravimo i idemo dalje, a crkve da poštuju državu Crnu Gori i obrnuto bez miješanja u nadležnosti.

    Lov na Filipa Adžića

    https://www.vijesti.me/kolumne/49861...i-smrt-fasizmu

    Poslije svega što taj momak i njegova porodica prolazi na CT, ti dodješ i govoriš da je mekušac. Viđeo bi tebe ili bilo koga odavde (ukljulujući i mene) u situaciji da ti neko prijeti porodici i da te budale iz komšiluka pljuju jer hoćeš da budeš politički principijelan. Davno su rekli, lako je sa tuđim onaj koprive mlatit.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 28-12-20 at 09:03.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #667
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Dok se ne uvede da moze da bude samo pravoslavna crkva bez nacionalnog predznaka ovdje nece biti mira, jer prosto je nevjerovatno da se prave takve podjele dje imamo iste slave, svece, i sve ostalo vezano za crkvu, i mislim da bi tu spc trebala malo da povuce rucnu i o tome naprave dogovor sa CG (ne cpc) da se pravoslavlje objedini i dobit raspodijeli ravnopravno. Ja kao neko koga ama bas briga za religiju samo razmisljam tako, svidjelo se to nekome ili ne.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to TheGovernor For This Useful Post:


  26. #668
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Eto te ka Mandić, on isto tako čuje Katnića da nešto izjavi i drži se toga i optužuje vladu. Ok, što je sledeće, Antena M kao izvor informacija.

    Ti očigledno ne možeš da prihvatiš da neko nije lud za SPC i njenom politikom, prije svega po pitanju odnosa prema crnogorskoj naciji.

    Zakon je bio diskriminatoran prema MCP, slažem se i zbog toga i osjećaja solidarnosti sam izašao na litije, ali to ne znači da se slažem sa svime što SPC propagira.

    Ti ne možeš da shvatiš da neko ko nije za SPC i njenu politiku digne ruku za izmjene zakona, principijelno i iz solidarnosti jer je zakon bio loš i jer je potreba Crne Gore da se to pitanje stavi ad acta i da se konačno okrenemo drugim stvarima

    Za tebe su samo dobri oni "pravovjerni" koji nekritički gledaju na sve predloge MCP i politiku SPC.

    Ok legitimno, ali prihvati da postoje i "oni drugi" koji nemaju iste svjetonazore. Ti drugi će pomoći tebi i tebi sličnima da se ne osjećate ugroženo i pomoći će da se ispravi nepravedan zakon. Malo je ružno takvima spočitavati nedovoljna ljubav prema SPC.

    To bi bilo ko da sjutra neki Srbin u CG digne ruku da se neki plac ustupi toj crkvi u znak solidarnosti prema vjernicima CPC, jer i oni postoje i treba im omogućiti da ako neće u MCP pođu u CPC i tamo vrše vjerske obrede.
    E zamisli u toj situaciji neki vjernik CPC ga pljuje jer ne voli dovoljno CPC. Naopako zar ne?

    Da se razumijemo, nisam vjernik CPC, nisam kršten uopšte, tako da mi je nejasna sva ova priča oko crkve i potreba da se o njoj raspravlja u 21. vijeku. Ok, DPS je to prvi uradio radi stvaranja torova i lakše manipulacije, ali ajde da to ispravimo i idemo dalje, a crkve da poštuju državu Crnu Gori i obrnuto bez miješanja u nadležnosti.

    Lov na Filipa Adžića

    https://www.vijesti.me/kolumne/49861...i-smrt-fasizmu

    Poslije svega što taj momak i njegova porodica prolazi na CT, ti dodješ i govoriš da je mekušac. Viđeo bi tebe ili bilo koga odavde (ukljulujući i mene) u situaciji da ti neko prijeti porodici i da te budale iz komšiluka pljuju jer hoćeš da budeš politički principijelan. Davno su rekli, lako je sa tuđim onaj koprive mlatit.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ma e. To kimmi, pokaži svoje loše lice. To što si našao poređenje sa Mandićem, mogu ti se samo grohotom nasmijati. Iza Adžića ni porodica nije stala. Što ne pljuju Mija Martinovića, eto je stao uz Demokrate? Cetinje je selendra i sve se sazna, meni samo nije jasno zašto nije iznio stav prije izbora nego su i iz URA-e iskoristili nezadovoljstvo u narodu zbog spornog zakona, da bi sada malo koketirali sa DPS članovima, da se pokaže da u URA-i nisu svi protivnici tog spornog dijela. Super. Ne osporavam ja pravo da neko misli drugačije kako predstavljaš, samo konstatujem da apsolutno meni upravo zbog toga, URA nikad neće biti opcija za glasanje. Dritana stvarno poštujem. To je čovjek zbog kojeg bi sjutra pošao sa njim i u bitku što se veli ali meni lično je ovih cetinjskih "lobija" preko one rabote...

  27. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  28. #669
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    798
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Nepravda za MCP, nepravda za CPC...

    Nepravda za CG pod broj jedan!

    Čuš MCP, SPC, CPC facepalm

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  29. #670
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Dok se ne uvede da moze da bude samo pravoslavna crkva bez nacionalnog predznaka ovdje nece biti mira, jer prosto je nevjerovatno da se prave takve podjele dje imamo iste slave, svece, i sve ostalo vezano za crkvu, i mislim da bi tu spc trebala malo da povuce rucnu i o tome naprave dogovor sa CG (ne cpc) da se pravoslavlje objedini i dobit raspodijeli ravnopravno. Ja kao neko koga ama bas briga za religiju samo razmisljam tako, svidjelo se to nekome ili ne.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Dok se ne uvede da moze da bude samo pravoslavna crkva bez nacionalnog predznaka ovdje nece biti mira, jer prosto je nevjerovatno da se prave takve podjele dje imamo iste slave, svece, i sve ostalo vezano za crkvu, i mislim da bi tu spc trebala malo da povuce rucnu i o tome naprave dogovor sa CG (ne cpc) da se pravoslavlje objedini i dobit raspodijeli ravnopravno. Ja kao neko koga ama bas briga za religiju samo razmisljam tako, svidjelo se to nekome ili ne.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Što se mene tiče ne mora ni to. Nek malo za promjenu govore pohvalno o crnogorskoj naciji i/ili posebnosti. Nek saopšte da što se tiče MCP Crnogorci i Mačvani nikad ne mogu biti isto, jer Crnogorci su imali svoju državu i dinastiju vjekovima unazad za razliku od ovih drugih, a da je rezultat te državne istorije i postojanje posebne nacije kao takve. Da narodu Crne Gore pored sopstvene države ne može Srbija biti matica nikako itd.

    Ja kao nacionalni Crnogorac sam svjestan da se naša autokefalna crkva utopila u SPC stvaranjem SHS i da su to objedinjavanje crkava potpisali tadašnji predstavnici te crkve. Tačka. Volio bih da naša MCP ponovo bude to, da se kao takva osamostali, da možda obuhvati i dio Hercegovine i Metohiju, ali sam svjestan da je to nerealno. Mislim da bi tomos dobili ekspresno, kao egzarsi Pećke patrijaršije.
    A i kad bi se odlučili za autokefalnost, ne bih volio da bude CPC, baš iz razloga da se nacionalno ne stavlja ispred jer je neko možda ne bi u tom slučaju osjećao kao svoju.

    Sa druge strane, kao hrišćanin, još više bih volio kad bi se pravoslavna i katolička crkva ponovo ujedinile. Koliko sam čuo i pokojni Mitropolit je u načelu bio ekumenista.

    Neću više o crkvi.... dako se i to danas završi.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  31. #671
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,218
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Policija sad mora da bude ekstra senzitivna, jer DPS medijska kerberska masina jedva ceka da spinuje kako policija siluje MNE patriote.

    Procjena da ce bit koliko ljudi? 9? Korijen od 200?

  32. #672
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,432
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Da mi je da odem da zivim negdje dje jezik ne razumijem niti ga mogu nauchit za 10 godina...
    Ako nije za temu,molim moderatora da prebachi dje treba,hvala!
    ...

  33. The Following 7 Users Say Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  34. #673
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    E bravo vi ga narode, bravo vi ga dps i krpelj partije koji ste oragnizatori ovoga, ajmo opet ko 06.09. raznesi je po cijeloj drzavi pa da polako pocrkamo i mi s vama.

    Ovo sjeme mrznje je posijao dps i dan danas ga hrani zajedno sa gebelsima iz cdm, alalitke, antene. Bravoooo, samo djeli pa da se pokoljemo fino na kraju.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  35. The Following 5 Users Say Thank You to Dzoni55 For This Useful Post:


  36. #674
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    798
    Thanked in
    536 Posts

    Default

    Tuđe nećemo, svoje ne damo.

    Ne znam šta je sporno. Ne damo svetinje!

    Sent from my HTC U11 using Tapatalk
    Love, peace and respect.

  37. #675
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Malo se polećelo i pomislilo da možemo biti normalan narod. A ne može tovariši kosmonauti, za tako nešto od prvog koraka treba makar nekoliko decenije. Vlada koja trenutno "vlada" je anomalija bez podrške u parlamentu, koju je postavio međunarodni faktor zajedno sa Amfilohijem. Da je Amfilohije živ bilo bi drugačije. Ovako...
    Zašto je imala 41 glas? Pa digli su ruke samo da maknu DPS, a ovu vladu će oduvat kad im bude najoportunije. I poperiti neku vladajuću instalaciju sličnu onoj u Budvi sa kamiondžijom koji se napunio para i useka se u državnu zemlju i ponaša se kao da mu je sva Budva babovina, uključujući upadanje na gradilišta kod konkurencije poslovne, a moguće i političke (koliko će to koštati državu ćemo vidjeti). Mada, boli ga Mugabe, neće on iz džepa plaćati no država. Ali nije on tema, premda je pitoreksan primjer teokratije (predsjednik građanske i crkvene opštine u jednoj osobi).
    Torovi moraju. Ako pratite politiku malo duže, prisjetite se prve javne rasprave o današnjem zakonu koja je bila u Kotoru 2015. I kako se završila? Skoro pa tučom. A Jel zbog zakona? A ne nego zato što su fanovi i popovi SPC dobili komišione kadu su vidjeli predstavnike CPC u istoj prostoriji sa njima da dijele vazduh i odlučili da ih istjeraju napolje. Pa je na kraju policija uvodila red.
    I sad npr kimmi očekuje od takvih principijelnost i kad je ugrožena CPC? Možda, u nekom paralelnom univerzumu.
    Svi se sablaznimo, što bi Nušić pisao komifo kad Vučurović postane predsjednik odbora za ljudska prava sa njegovim liberlnim pogledima. A onda dođe Radunović i kaže da njegove stavove dijeli 90% birača te koalicije. I ako je u pravu, a jeste vjerovatno, Vučurovićeve besjede su muzika za uši za nekih 120.000 glasača.
    No da ne idemo predaleko. Akcija-reakcija/torovi.
    Uživajmo još koji mjesec, a onda da se vratimo evergreen muzici u izvođenju DPS-DF. Ili slične graje iz dva tora, gdje će jedan tor biti glasniji neki period.
    I da nam nada u bolje budu oportunisti makijavelisti amateri iz Demokrata.

Page 27 of 126 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 10:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 18:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 15:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •