Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Cijene i ponuda nekretnina na primorju

  1. #1
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Cijene i ponuda nekretnina na primorju

    Pozdrav svima,
    zanima me vaše mišljenje na temu da li je za ulaganje u nekretnine sad pravi trenutak? Ulaganje u smislu da se kupi nešto što neće gubiti vrijednost, rentiranje nije obavezno.
    Ja ne vidim pad cijena sad u vrijeme korone, ali da li mislite da će loša sezona uticati da opadnu cijene?
    Takodje, šta je po vašem mišljenju trenutno best buy na primorju?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Mozda je ovo bolja tema za to, diskutovalo se i o tome:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...radnja/page201

  3. #3
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,870
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    116
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Po mojoj nekoj logici, ako kotistis termin best buy (rijetko cujem da ga asociraju za nekretnine ali nebitno, trebalo bi da predstavlja najbolji odnos cijene i kvaliteta), mislim svakako da je primorje daleko od takvog odnosa, jer su nekretnine itekako precijenjene
    Ne znam kakvo je stanje po drugim Opstinama, mislio sam konkretno na Kotor i Budvu.
    Svi ocekuju pad cijena (nije se dosad nesto znacajnije promijenilo obzirom na situaciju sa Covid19) mislim da ce cijene polako da idu na dole, sad koja je donja granica to ne znam...

  4. #4
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Tesko je procjeniti jer jos niko ne zna koliko ce ovo sa koronom trajati ali cijene nekretnina padaju i sigurno ce nastaviti da padaju jos ali su i dalje nerealno visoke.

    Dosta ljudi je, kada su banke smanjile kamate na stednju, povuklo ta sredstva i ulozili ih u nekretnine. Pogotovo ljudi koji nemaju ideju da ulazu u neki svoj privatni biznis.
    Kod nas ima poprilican broj ljudi koji imaju vise stanova, apartmana... Tu je i dijaspora koja i kupuje nekretnine pa se kako-tako drzi cijena ali siguran sam da ce cijene morati padati.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Pad cijena nekretnina usljed loše sezone - ne vjerujem da će toga ove godine biti a ni početkom sledeće (nada poslednja umire jel).
    Oni koji imaju stanove po primorju su skućeni i to (prihod u vidu sezonskog izdavanja stana/ova) im je bila dodatna zarada pa im je jedna sezona 0 prihoda - ništa strasno, idemo dalje.
    Drugo, one koje je ovo dosta pogodilo su oni koji imaju, kako ja to zovem kuće zgrade (sa sobama i par apartmana) i to teško da se može prodati (citaj-hipoteka/banka), a drugo nikad mi ne bi palo na pamet da kupim neki dio sprata/apartmana tudje kuće - nekako bih se osjecala kao uljaz, a i ne poznaješ ljude i možeš očekivati svakakvu festu jer svi smo različiti. Opet to je samo pretpostavka, ima i divnih ljudi i mozeš upoznati prijatelje za cijeli život, imati podršku, povjerenje i svoju malu zajednicu.

    S druge strane - šta je za tebe vrijednost koju ti daje nekretnina? Nekome je to pogled (a opet kakav pogled, šta ljudi vole da gledaju), nekome lokacija, nekome parking mjesto, nekome blizina mora, nekome brdo, nekome lift, nekome strogi centar, nekome terasa, nekome 50kvadrata, nekome duplex/penthouse, nekome kvadrat od 1k € jer prosto to je plafon koji može da priušti ali očekuje da mu nakon toga vrijednost stana bude 2k€, nekome blizina marketa itd...
    "I shut my mouth and hold the light"

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Bust buy zavisi od budžeta. Osnovno je da je ono što kupuješ 1/1
    Pola Paštrovića ili u zalivu kuća/vila/butik hotela u koje je uloženo grdilo para što se same lokacije tiče(zemlje)/renoviranja objekta ili projekat i izgradnje istog - da ne ulazimo u priču koja je poenta svega toga - suština jeste da realno naš čovjek ne može to sebi da priušti sa svojim primanjima, a da ti objekti neće izgubiti na vrijednosti zbog kvaliteta - neće, ali to rijetko ko može da kupi, održavanje toga košta, rentiranje toga za smiješnu cifru se ne isplati.
    Onaj ko može, stanje je takvo da će radi 7 dana u CG prije platiti boravak na Luštici ili u Porto Novi, plaćati dodatno aktivnosti koje mu se nude na tim mjestima i ne mora glavoboljati.

    Treba biti realan, popisati stavke koje možeš da daš, koje extra stavke možeš da priuštiš i neophodne su a bez kojih se može, i naravno tražiti i gledati (fizički).
    Last edited by tigrovo_oko; 17-08-20 at 11:18.
    "I shut my mouth and hold the light"

  7. #7
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post

    Dosta ljudi je, kada su banke smanjile kamate na stednju, povuklo ta sredstva i ulozili ih u nekretnine. Pogotovo ljudi koji nemaju ideju da ulazu u neki svoj privatni biznis.
    Kod nas ima poprilican broj ljudi koji imaju vise stanova, apartmana... Tu je i dijaspora koja i kupuje nekretnine pa se kako-tako drzi cijena ali siguran sam da ce cijene morati padati.
    Hvala na odgovoru. Pa bas tako i ja razmisljam. Bezveze da mi novac stoji u banci, kupila bih nesto cemu nece opadati vrednost i sto bih (ne dao Bog u slucaju neke nuzde) mogla posle da prodam barem po pribliznoj cijeni. Primorje razmatram jer vec imam u Rozajama nekretninu. Suzila sam izbor na Rafailovice ispod magistrale, jeste guzva, ali mi deluje bolje i jeftinije od dosta napucanih mesta.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    S druge strane - šta je za tebe vrijednost koju ti daje nekretnina? Nekome je to pogled (a opet kakav pogled, šta ljudi vole da gledaju), nekome lokacija, nekome parking mjesto, nekome blizina mora, nekome brdo, nekome lift, nekome strogi centar, nekome terasa, nekome 50kvadrata, nekome duplex/penthouse, nekome kvadrat od 1k € jer prosto to je plafon koji može da priušti ali očekuje da mu nakon toga vrijednost stana bude 2k€, nekome blizina marketa itd...
    Meni je samo vazno da lokacija ne izgubi mnogo na vrijednosti. Sve ostalo mi nije bitno, ali opet ne znam da li mogu da izdvojim 3500 EUR/m2

  9. #9
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Pa tamo (Rafailovići ispod magistrale) se dosta novih zgrada radi, i koliko čuh cijene kvadrata se kreću od 3k-5k€. Ona što je radi Bemax na početku Rafailovića je spolja gotova, čini mi se da kvadrat ide 4-5k€, onamo ispod novog kružnog toka đe je perionica kola ima još par novih blokova zgrada u izgradnji pa se raspitaj. Zgrada đe je Medical centar ne znam dal je skroz prodato sve ili bi neko prodao, zgrade preko puta i u toj liniji magistrale. Kad kupiš, osiguraš na zemljotres i ne glavoboljaš
    "I shut my mouth and hold the light"

  10. #10
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Vidim da u Old bakery mogu da se nadju stanovi za 1300e. Idu cijene i 1500+ ali naleti nesto i za 1300-1350, sto je po meni prilicno dobra cijena i tesko da ce padati ispod toga.
    Tigrovo oko, tvoje misljenje?

  11. #11
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Pričam nekom mojom logikom, nije bogzna kol'ko relevantna.
    Meni je ok lokacija stare pekare, ima onaj kraj sa zelenilom, blizu je Akva park, top hill, kafić hotela Moskva, autobuska stanica (+ u smislu za rentiranje), kako čuh biće velik market u dnu nje, centar (oko pošte i prema Starom gradu je na nekih 15-20minuta hoda), za plaže već individualna stvar ko đe voli da se kupa.
    Ne znam kakav je Novi Volvox kao izvođač, ali su svakako u prednosti što se tiče pločica/parketa/laminata/vrata/sanitarija - lično imam odlično iskustvo u saradnji sa njima (uzimala sam materijale od njih) i vjerujem da neće kiksati bar sa tim dijelom radova, ali nikad se ne zna. Ali za tu cijenu, ko može da nađe studio od 40m2 ili jednosoban stan - više nego odlična cijena.
    Last edited by tigrovo_oko; 17-08-20 at 15:15.
    "I shut my mouth and hold the light"

  12. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  13. #12
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Ne znam kakav je Novi Volvox kao izvođač
    Novi Volvox je investitor a ne izvođač. Ne znam ko je radio tu zgradu, ali u PG im sve zgrade radi Bemax (pod goricom, master kvart, juzna kapija, to je sve Volvox a Bemax je izvodjac). Sto se tice kvaliteta gradnje nju odredjuje investitor projektom, nadzor kontrolise, a Bemax im se pokazao kao dobar izvodjac. Ja sam za kucu sav zavrsni materijal uzeo u Volvox, imaju bas dobar izbor keramike, podova i sanitarija, jedino bi mogli imati malo bolja unutrasnja vrata.

  14. #13
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Pa meni bi čudno, a ne nađoh ko izvodi radove, pa reko možda su i tu odlučili da se oprobaju. Slažem se za komentar za materijal, slično je i kod mene i uvijek imaju + jer sarađuju sa istim dobavljačima, koji su skroz ok, a po meni najvažnije što ako se ne dajbože desi da ti nešto zatreba za godinu dvije - opet možeš nabaviti. Rijetko koji drže taj nivo, ili mjenjaju one sa kojima sarađuju, ili se fabrike zatvore, ili mjenjaju kolekcije ili jednostavno neće da poruče.
    "I shut my mouth and hold the light"

  15. #14
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Evo sad gledam, ni za Old Bakery u PG i ovaj u BD ne navode ko je izvodjac, jedino ako su krenuli sami da izvode, ali koliko imam informacije nisu jos kao izvodjaci poceli raditi. Sve ostale objekte im izvodi Bemax.

  16. #15
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Menije logika išla, ima se može se - proširuju onaj salon pa reko - ajmo probati i to treba se samo igrati
    "I shut my mouth and hold the light"

  17. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Novi Volvox je investitor a ne izvođač. Ne znam ko je radio tu zgradu, ali u PG im sve zgrade radi Bemax (pod goricom, master kvart, juzna kapija, to je sve Volvox a Bemax je izvodjac). Sto se tice kvaliteta gradnje nju odredjuje investitor projektom, nadzor kontrolise, a Bemax im se pokazao kao dobar izvodjac. Ja sam za kucu sav zavrsni materijal uzeo u Volvox, imaju bas dobar izbor keramike, podova i sanitarija, jedino bi mogli imati malo bolja unutrasnja vrata.
    Južna i Master je Bemax investitor... Kum je kupio stan tamo i sa njima je potpisao ugovor...

    Old Bakery mislim da su direktno izvođači ili neka od povezanih firmi...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  18. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Južna i Master je Bemax investitor... Kum je kupio stan tamo i sa njima je potpisao ugovor...

    Old Bakery mislim da su direktno izvođači ili neka od povezanih firmi...

    Sent using Tapatalk
    Nije BEMAX investitor nego Master Ineženjering. Evo i na sajtu BEMAXovom ti piše.
    https://bemax.me/project/stambeno-po...at-zabjelo-b2/
    https://bemax.me/project/stambeno-po...garaza-i-faza/

    Nego je dobio određeni broj stanova u kompenzaciju, vjerovatno i taj koji ti je kum kupio pa je zato ugovor sa njima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #18
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Bgm ste u pravu, praštajte, sad mi reče u ugovoru je Master inženjering, nego je on pretpostavio da je Bemax...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  20. #19
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Da da, Master tj Volvox, Bemax se za sada ne pojavljuje kao investitor, osim za neke svoje zgrade dje zaposlenima daju stanove.

  21. #20
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    To je sve Bemax, njihova je ta firma master inzinjering

  22. #21
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,112
    Thanks Thanks Given 
    246
    Thanks Thanks Received 
    1,105
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Moderatori, banujte se medjusobno
    "I shut my mouth and hold the light"

  23. The Following User Says Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  24. #22
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    To je sve Bemax, njihova je ta firma master inzinjering
    Master je firma Vlada Ivanovica, vlasnika Volvoxa.

  25. #23
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Master je firma Vlada Ivanovica, vlasnika Volvoxa.
    Poslusaj ti mene, to je sve isto.

  26. #24
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by biancoceleste View Post
    Poslusaj ti mene, to je sve isto.
    U redu.
    Izvini.

  27. #25
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Master je firma Vlada Ivanovica, vlasnika Volvoxa.
    Ono sto sam naucio dok sam trazio stan i raspitivao se o vlasnicima i investitorima:
    Bemax, Genex, Master, Volvox-sve je to isto

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Najnovija ponuda polovnih LAPTOP-ova EXTRA PONUDA, ODLIČNE CIJENE
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 08-08-17, 09:40
  2. Prodajem Najnovija ponuda polovnih LAPTOP-ova EXTRA PONUDA, ODLIČNE CIJENE
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 02-08-17, 08:13
  3. P/I: Velika ponuda nekretnina
    By Interhome in forum Nekretnine
    Replies: 37
    Last Post: 04-03-12, 22:59
  4. I: Cijene nekretnina
    By Unusual Suspect in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 24-07-09, 02:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •