Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 121

Thread: Najbolja kupovina do 4000e max

  1. #76
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    2.0 dizel nije dobar. Dihtung glave...
    komsija moj kupio Verso novi u salon sa tim motorom, 240.000km je presao i do sad je imao samo osnovne servise , desni amortizer (jer je strefio neku rupcagu na stari put za DG) , gume , pakne ... i to je to
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  2. #77
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,786
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,512
    Thanked in
    2,606 Posts

    Default

    Onda je to stari Verso sa 116 KS. Ovaj sa 126 ne moze 240000 kod nas. Mislim moze ali prvo za se zamijeni dihtung glave izmedju 100-150000 km.
    Last edited by TAKUMI; 14-08-20 at 14:27.


  3. #78
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Pa ako misli da pretice i da se cera po Cg sigurno nece kupiti Sdi nego Gti.
    Za vozaca normalnog,pod nasim uslovima i nasim ogranicenjima Sdi sasvim dobar auto.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    A ne mogu nikako da prihvatim to rezonovanje, ne slažem se sa tim nikako... A pogotovo kad konkretno pričamo o SDI...
    Jednostavno, naša zemlja, na međugradskim relacijama, nikako ne odgovara takvom motoru... niti dizelu bez turbine, niti benzincu ispod 150ks...
    To je jedno konstantno mučenje i cijepanje svih živaca, zbog čega se, ja vjerujem, u dosta slučajeva dođe do eskalacije koja nerijetko bude kobna...

    A ove priče o autima koja ništa ne valjaju, koja se samo kvare, puna problema - znamo dosta nas koliko su realne te priče, i koliko je to individualno, i smara me više da čitam jedne te iste stvari....

    Bolje me služi sadašnji BMW dizel sa skoro 300.000km nego ijedno auto što smo u familiju imali, a bilo ih je dosta! A da sam slušao priče i komentare, koji su naravno horror, nikad ga uzeo ne bi...

    A i benzinca, ja lično, ispod 150ks (čitaj 200ks) nikad više uzeo ne bih, bar ne dok ga vozim u CG...

    Nisam vozio Yarisa, tako da ne znam je li kod njega nešto drugačija situacija što se tiče snage - zbog težine....
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 14-08-20 at 15:16.

  4. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  5. #79
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,031
    Thanks Thanks Received 
    1,646
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Vala ne razumijem da se 2020 jos trazi SDI pored tolikog izbora modernih agregata

    Ne trosi toliko drasticno manje, registracija skoro ista, ide izuzetno lose.
    Odrzavanje gotovo isto.

    Jos se moze nac turbo dizel bez varijabilne geometrije i bez plivajuceg zamajca.



  6. #80
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    A ne mogu nikako da prihvatim to rezonovanje, ne slažem se sa tim nikako... A pogotovo kad konkretno pričamo o SDI...
    Jednostavno, naša zemlja, na međugradskim relacijama, nikako ne odgovara takvom motoru... niti dizelu bez turbine, niti benzincu ispod 150ks...
    To je jedno konstantno mučenje i cijepanje svih živaca, zbog čega se, ja vjerujem, u dosta slučajeva dođe do eskalacije koja nerijetko bude kobna...

    A ove priče o autima koja ništa ne valjaju, koja se samo kvare, puna problema - znamo dosta nas koliko su realne te priče, i koliko je to individualno, i smara me više da čitam jedne te iste stvari....

    Bolje me služi sadašnji BMW dizel sa skoro 300.000km nego ijedno auto što smo u familiju imali, a bilo ih je dosta! A da sam slušao priče i komentare, koji su naravno horror, nikad ga uzeo ne bi...

    A i benzinca, ja lično, ispod 150ks (čitaj 200ks) nikad više uzeo ne bih, bar ne dok ga vozim u CG...

    Nisam vozio Yarisa, tako da ne znam je li kod njega nešto drugačija situacija što se tiče snage - zbog težine....
    Ni ja sa tobom moj brate,sto cemo sada?
    150ks kroz Cg da letis po Moraci,Budvi ili Nk a ogranicenje ne prelazi 80. Prica ti ne pije vodu. Oprostite na off-u.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  7. #81
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,189
    Thanks Thanks Given 
    1,031
    Thanks Thanks Received 
    1,646
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Ni ja sa tobom moj brate,sto cemo sada?
    150ks kroz Cg da letis po Moraci,Budvi ili Nk a ogranicenje ne prelazi 80. Prica ti ne pije vodu. Oprostite na off-u.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    E kakva prica...
    150konja da letis veli

    Cetvoro ljudi u auto od 150ks, uz Crkvine onuda opet moras razmislit dje preticat.



  8. #82
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    E kakva prica...
    150konja da letis veli

    Cetvoro ljudi u auto od 150ks, uz Crkvine onuda opet moras razmislit dje preticat.
    Kupite onda bentley ili porche cayen i onda letite po crkvanima i srecan vam put.
    Od mene toliko na ovom topicu

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  9. #83
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Pa nećemo ništa brate, ja iznosim svoje mišljenje, ti tvoje...
    da svi isto razmišljamo - svako bi vozio isti auto
    Imao sam benzinca od 120ks, sad vozim dizela od 230ks, SDI nisam imao, ali ga jesam vozio, i osjetio i doživio iz ličnog iskustva sve te kategorije/zapremine motora, i znam odlično kakve su to NEBO/ZEMLJA razlike, u baš svakom pogledu, zarad uštede od 2e na 100km, ili 10-15e mjesečno razlike u registraciji...

    p.s. uopšte na nikakve trke ne mislim dok ovo pričam, to su svakodnevne situacije i potrebe, koje se itekako osjete, i dovoljna je samo jedna da ti se desi, da ti opravda sve to....
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 14-08-20 at 15:42.

  10. #84
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    E kakva prica...
    150konja da letis veli

    Cetvoro ljudi u auto od 150ks, uz Crkvine onuda opet moras razmislit dje preticat.
    SDI uz Crkvine pun ide sa klimom 70-80 4tom bez nekog uzimanja duse, jedino ako te neko uspor pa vratis u 3cu treba mu vremena da se zaleti. Kod Sozine od malog prema velikom tunelu ide 100 5om isto pun opet bez uzimanja duse, sa Sutomorske strane se penje 60. Ja mislim da se ne moze vise ocekivat od njega, ja sam skeptican usao u to pa sam zato obratio paznju na te stvari.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  11. #85
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Sad se već priča o tome koliko može đe da ide...
    Poenta je - kako preteći šleper uz brdo koji ide 60kmh, sa tim autom, i koliko vremena (godina ) unaprijed mora da se planira to preticanje

    Ja ne kažem, SDI je sigurno dovoljan velikoj većini ljudi, i procentualno, vrlo malom broju ljudi će išta više snage od SDI trebati, ali meni lično, dovoljno mi je da imam 10 međugradskih vožnji godišnje da mi opravdaju kupovinu nečeg jačeg... da ne pominjem ljude koji redovno šetaju i putuju...
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 14-08-20 at 15:50.

  12. #86
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bar, Montenegro
    Posts
    1,650
    Thanks Thanks Given 
    446
    Thanks Thanks Received 
    167
    Thanked in
    110 Posts

    Default

    To je tacno nema sto! Opasno je ako nisi svjestan mogucnosti.

    Послато са SM-G925F помоћу Тапатока

  13. #87
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    A ne mogu nikako da prihvatim to rezonovanje, ne slažem se sa tim nikako... A pogotovo kad konkretno pričamo o SDI...
    Jednostavno, naša zemlja, na međugradskim relacijama, nikako ne odgovara takvom motoru... niti dizelu bez turbine, niti benzincu ispod 150ks...
    To je jedno konstantno mučenje i cijepanje svih živaca, zbog čega se, ja vjerujem, u dosta slučajeva dođe do eskalacije koja nerijetko bude kobna...

    A ove priče o autima koja ništa ne valjaju, koja se samo kvare, puna problema - znamo dosta nas koliko su realne te priče, i koliko je to individualno, i smara me više da čitam jedne te iste stvari....

    Bolje me služi sadašnji BMW dizel sa skoro 300.000km nego ijedno auto što smo u familiju imali, a bilo ih je dosta! A da sam slušao priče i komentare, koji su naravno horror, nikad ga uzeo ne bi...

    A i benzinca, ja lično, ispod 150ks (čitaj 200ks) nikad više uzeo ne bih, bar ne dok ga vozim u CG...

    Nisam vozio Yarisa, tako da ne znam je li kod njega nešto drugačija situacija što se tiče snage - zbog težine....

    Znas kako, price oko "ovo auto je horror, ono je horror" i mene veoma nerviraju jer su vjerovatno u slucaju Balkana samo licna iskustva, al' opet moras da shvatis da je na kraju statistika ipak statistika i moes se donekle osloniti na istu... Ako dobrom majstoru pretezno na servis dolaze auta XYZ iz razloga ABC onda se klonis istih da bi statisticki izbjegao problem, zar ne?

    Licno sam nikakav poznavalac automobila, te sam se pri kupovini auta konsultovao sa par majstora kojima vjerujem na rijec (sto ne znaci da znaju o cemu pricaju) i izabrao auto za koje su mi svi rekli da je ok za moje trenutne (tada) potrebe (clio 2012 1.5 DCI, 55KW).
    Godisnje predjemo supruga i ja oko 20 000 kilometara, rekao bih da je neki split 60% gradska, 40% van grada. Auto u prosjeku trosi oko 4.8l, medjutim ako ga vozi samo supruga pojedini mjesec onda se popne na +- 5.2l. Nikad nisam mjerio potrosnju na osnovu kompjutera vec uvijek od punog rezervoara do punog (do chepa) i dobijem te cifre. Istina, cim je kupljen uradjen je full mali + veliki servis i od tada nije nista mijenjano sem pakni.

    Tako da bih rekao da je uvijek ok uzeti u obzir preporuku dobro majstora od povjerenja jer se ljudi ipak bave time, jel'?

    Ne sumnjam da ce se neko naci i reci kako je Clio 1.5 DCI 2012 shit tho, al' eto meni se pokazao kao odlican za moje potrebe a uzeo sam ga po preporuci.

    ---
    Edit

    Jedina mana je npr. upravo to, preticanje uz brdo ako neko ide iole malo ozbiljnijom brzinom al' mene to licno nesto previse ne dotice jer ionako ne vozim nesto puno preko ogranicenja. :P
    Last edited by beatnological; 14-08-20 at 15:51.

  14. #88
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ide se u off, mada vezano je za temu svakako...
    Jednostavno nije mjerodavno slušati iskustva naših majstora sa određenim kolima, naše tržište se sastoji od najvećih krševa na planeti, od kojih je 90 od 100 kola obrunulo preko milion km, dok mu na satu stoji 120, 200kkm...
    i onda svaki čas problemi, i ta kola ništa ne valjaju... a kola mrčena, obrnula kilometara koliko ni u fabriku nisu vjerovali da mogu obrnut, a tebi crke ovo, crke ono, i klasifikuješ ih kao smeće, a realnost...

  15. The Following 2 Users Say Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  16. #89
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,044
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Ralevu pricu podrzavam u potpunosti i bukvalno sve sto je rekao je na mjestu.
    Niko ne uzima auto da bi se trkao ali realno kod nas rijetko dje imas neku vecu pravinu da mozes lagano da pretices kamion... Auto sa vise ks sluzi tome (kad ste se ufatili ogranicenja) da mozes pretec kamion sa prikolicom koji na ogranicenje 80kmh ide oko 60kmh a ti imas isprekidane taman za duzinu tog kamiona kao u 99,99% situacija kod nas...
    A realno gledano sa bilo kojim benzincem do 150ks i sa SDI da krenes do tipa Berana razlika u gorivu ce biti vise nego mizerna u odnosu na voznju do tamo...
    Po mom misljenju kod nas covjek nema sto uzimat auto ispod 150ks, ne pricam to zbog trkanja vec o tome da ti u auto sjedu zena, djeca i da u gepek i krovni kofer poneses pola kuce jer drugacije ne moze.

    Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
    But if you never try, you'll never know..

  17. The Following User Says Thank You to LUKA! For This Useful Post:


  18. #90
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,786
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,512
    Thanked in
    2,606 Posts

    Default

    Evo frajer vozi X3 2014, M vjesanje, 134000 km, udario sinoc kamen pored puta, ne veci od tetrapaka, šteta:

    guma
    felma
    iskrivio se amortizer i prednje rame
    šolja komplet pukla
    iskrivio se rukavac

    Ajde nekako za gumu i felmu, ali ovo ostalo...******. I sad se vlasnik hvala za glavu, jer vozi auto od 50000 eura a nema 700 eura za popravku.


  19. #91
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,395
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Evo frajer vozi X3 2014, M vjesanje, 134000 km, udario sinoc kamen pored puta, ne veci od tetrapaka, šteta:

    guma
    felma
    iskrivio se amortizer i prednje rame
    šolja komplet pukla
    iskrivio se rukavac

    Ajde nekako za gumu i felmu, ali ovo ostalo...******. I sad se vlasnik hvala za glavu, jer vozi auto od 50000 eura a nema 700 eura za popravku.
    odlično je prošako ako bude 700€... bez ako ne planira da ispravlja rukavac, pa da vozi do prve rupe...

  20. #92
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,044
    Thanks Thanks Given 
    473
    Thanks Thanks Received 
    208
    Thanked in
    135 Posts

    Default

    Meni je omiljeni dio "kamen ne veci od tetrapaka"... Malo li je

    Poslato sa VTR-L09 pomoću Tapatoka
    But if you never try, you'll never know..

  21. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Stvarno sramota da nema 1000e vazda u ladicu od auta za kamenje odrone itd .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  22. The Following 4 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  23. #94
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Pa vala sramota. Da imam auto od 50k vala bi makar 10k imao u steku a ne 1k.
    Nego se uzme na kredit pa se nema jbg.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  24. #95
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,118
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Ada, stara dobra naša, imam 10k za auto, gledam auto od 11, spuštiće se na 10.5, i 500 pozajmim i eto ga..

  25. The Following 2 Users Say Thank You to claudiocaniggia For This Useful Post:


  26. #96
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    A precrne su vam priče ljudi, prave "naše"...
    Sve je individualno, svi imaju različita interesovanja, prioritete, hobije...
    Zamislite da sad svakom otvarate glavu sa pričom "Kupio si/imaš auto od 20k eura, a nemaš bazen ispred kuće?"
    Ili "kupio si auto od 20k, a bolje ti je da si uzeo neku vikendicu"
    "Bolje ti je da si ih ostavio da imaš da ljetuješ 10 godina"

  27. #97
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,948
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Ne može biti nikako normalno da neko ko vozi auto od 50k u svakom momentu nema 5k, za bilo sta a ne samo za popravku.

  28. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:

    Tom

  29. #98
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,786
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,512
    Thanked in
    2,606 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    A precrne su vam priče ljudi, prave "naše"...
    Sve je individualno, svi imaju različita interesovanja, prioritete, hobije...
    Zamislite da sad svakom otvarate glavu sa pričom "Kupio si/imaš auto od 20k eura, a nemaš bazen ispred kuće?"
    Ili "kupio si auto od 20k, a bolje ti je da si uzeo neku vikendicu"
    "Bolje ti je da si ih ostavio da imaš da ljetuješ 10 godina"

    Ne, gledaj, danas je temp. bila 34-35...lik je vozio auto sinoc do kuce (a trap u kurcu), danas do 3 servisa u PG i onda je dosao kod mene. Ovi su mu trazili izmedju 1100 i 1300 da se sve napravi (plus guma i ispravljanje felme) i da bude zavrseno sljedece nedelje.
    I ja danas po tom zaropeku rasklopio komplet desnu stranu, i kazem 700 eura sve, da bude gotovo za par sati (cak oba prednja amortizera Monroe). Veli nemam toliko para i vrati sve kako je bilo pa cemo da vidimo. I ja naravno vratio sve na svoje mjesto. Posle par sati zove i kaze da s*****mo to sjutra, reko da ali sad je 900, 700 za djelove u
    i ruke i 200 za ruke danas...i spusti mi lik telefon. Aloooo????


    Rezime price: Olivere, BMW-u je trap u kurcu. Reci mi jesi li radio trap na tvoj, i koliko puta?


  30. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  31. #99
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,003
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Dobro voli nas narod da se vidi raskosh

    Koliko je samo ljudi prije deset godina kad je bila ona expanzija rusa i chuda prodalo to malo imovine po primorju i odma su svi pokupovali kola od 50-100k pa sad sa istima odu na pumpu i sipaju 5e


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  32. #100
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,786
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,512
    Thanked in
    2,606 Posts

    Default

    Bas tako.
    Zbog toga svi mi koji zivimo od plate treba kupit nesto sto mozemo da odrzavamo u svakom trenutku, zato je Yaris II 1.33 Bog i batina!


Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Auto do 4000e
    By KiT0N in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 10-04-19, 12:02
  2. Kupujem Auto do 4000e
    By dikembee in forum Vozila i oprema
    Replies: 0
    Last Post: 09-05-11, 22:47
  3. K: auto do 4000e
    By igorce in forum Ostali oglasi
    Replies: 32
    Last Post: 16-11-09, 14:21
  4. Sta kupiti za 3500-4000e???
    By ^SK^ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 13
    Last Post: 11-09-09, 23:01
  5. K: auto do oko 4000e
    By Mladjo in forum Ostali oglasi
    Replies: 17
    Last Post: 30-01-09, 10:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •