View Poll Results: Na parlamentarnim izborima 2020 moj izbor je sljedeći

Voters
166. You may not vote on this poll
  • Albanska koalicija (za neku od dvije ponuđene)

    3 1.81%
  • Bošnjačka stranka

    3 1.81%
  • DPS LP

    48 28.92%
  • DF-SNP-Ujedinjena i ostali u koaliciji Za budućnost Crne Gore

    13 7.83%
  • Mir je naša nacija. Demokrate-Demos-NLj

    12 7.23%
  • URA

    41 24.70%
  • SD

    1 0.60%
  • SDP

    17 10.24%
  • Hrvatska manjinska stranka (jedna od dvije ponuđene)

    3 1.81%
  • Apstiniram

    10 6.02%
  • Izaći ću da glasam ali još nijesam odlučio/la za koga iz opozicije

    11 6.63%
  • Izaći ću da glasam ali još nijesam odlučio/la za koga iz vlasti

    4 2.41%
Page 8 of 21 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 524

Thread: Parlamenatarni 2020 - Za koga glasamo

  1. #176
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Baš ono građanski
    [/B][/U]
    Ja mislim da ti ne znaš šta znači "građanski", bar kod nas. Znači po ovome je realno pretpostaviti da je Krapović Srbin i da ga je đed učio kako Srbi nisu (bili) okupatori nego da smo isto ili makar bratski narodi. Ne zalazim u tačnost toga, nego kažem da možemo pretpostaviti njegovo mišljenje. Kako to što je on, sa ovakvim mišljenjem, na listi ili generalno u partiji smanjuje koliko je ona građanska? Vjerujem da se Albin Ćeman ne slaže, a eno i njega na istoj listi.

    Da ne pominjemo da jedan čovjek ne čini partiju, i da je Krapović već dao izjavu na ovu temu: https://m.cdm.me/politika/krapovic-n...ec-sebe-licno/

    Dakle da rezimiramo, građanska partija okuplja sve, a ne sve sem Srba. Njeno "građanstvo" se mjeri postupanjem partije kao grupe, programom, članstvom, biračima i ostalim stvarima koje pobrojah u prethodnom postu. Nikako postupanjem jednog čovjeka koji je podvukao da u tom momentu nije predstavljao ni funkciju ni partiju, već se pojavio u svojstvu građanina.
    Last edited by LostInHollywood; 16-08-20 at 00:58.

  2. #177
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ja mislim da ti ne znaš šta znači "građanski", bar kod nas. Znači po ovome je realno pretpostaviti da je Krapović Srbin i da ga je đed učio kako Srbi nisu (bili) okupatori nego da smo istio ili makar bratski narodi. Ne zalazim u tačnost toga, nego kažem da možemo pretpostaviti njegovo mišljenje. Kako to što je on, sa ovakvim mišljenjem, na listi ili generalno u partiji smanjuje koliko je ona građanska? Vjerujem da se Albin Ćeman ne slaže, a eno i njega na istoj listi.

    Da ne pominjemo da jedan čovjek ne čini partiju, i da je Krapović već dao izjavu na ovu temu: https://m.cdm.me/politika/krapovic-n...ec-sebe-licno/

    Dakle da rezimiramo, građanska partija okuplja sve, a ne sve sem Srba. Njeno "građanstvo" se mjeri postupanjem partije kao grupe, programom, članstvom, biračima i ostalim stvarima koje pobrojah u prethodnom postu. Nikako postupanjem jednog čovjeka koji je podvukao da u tom momentu nije predstavljao ni funkciju ni partiju, već se pojavio u svojstvu građanina.
    Taj "jedan čovjek" je podpreśednik. Da ti nacrtam, to je jednu stepenicu ispod osnivača. Da su Demokrate zaista građanska partija on poslije ovoga ne bi bio podpreśednik, a eto ga na tom mjestu i danas
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #178
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    I dalje je predstavljao samo sebe, a ne partiju, i to je u novinama podvukao što je vrlo bitno ali ti preskačeš. Da ih je bilo 10 ili 20 na ovom događaju, tvoja priča bi imala nekog smisla. Mogu da popustim malo i da kažem da je ovako nešto neprimjereno potpredsjedniku jedne građanske partije, da joj generalno šteti imidžu, i da meni nije bilo ni malo milo kada sam ovo pročitao. Ali njihovo djelovanje kao partije je i dalje strogo građansko, i to je ono što se broji.

    Edit: Koliko vidim, imaju 5 potpredsjednika, od kojih je jedan pomenuti Albin Ćeman. Dosta čudno za srpsku partiju, moraš se složiti.
    Last edited by LostInHollywood; 16-08-20 at 01:24.

  4. #179
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    I dalje je predstavljao samo sebe, a ne partiju, i to je u novinama podvukao što je vrlo bitno ali ti preskačeš. Da ih je bilo 10 ili 20 na ovom događaju, tvoja priča bi imala nekog smisla. Mogu da popustim malo i da kažem da je ovako nešto neprimjereno potpredsjedniku jedne građanske partije, da joj generalno šteti imidžu, i da meni nije bilo ni malo milo kada sam ovo pročitao. Ali njihovo djelovanje kao partije je i dalje strogo građansko, i to je ono što se broji.

    Edit: Koliko vidim, imaju 5 potpredsjednika, od kojih je jedan pomenuti Albin Ćeman. Dosta čudno za srpsku partiju, moraš se složiti.
    Jeste, imaju jednog muslimana. DF ima čitavi PzP tako da tvojom logikom ispada da je DF više građanski


    PS.
    Onako usput da pitam da li je taj "jedan "čovjek" postavio one bilborde takođe u privatnoj režiji ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  5. #180
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jeste, imaju jednog muslimana. DF ima čitavi PzP tako da tvojom logikom ispada da je DF više građanski


    PS.
    Onako usput da pitam da li je taj "jedan "čovjek" postavio one bilborde takođe u privatnoj režiji ?
    Jednog Muslimana u predsjedništvu, na listi imaju još i Muslimana i Albanaca. Đe su Muslimani i Albanci u DF-u? Đe su Srbi u SDP-u?

    Što se bilborda tiče, okačio ih je Milo Božovic (DF), koliko vidim, ne Krapović: https://www.slobodnaevropa.org/a/29194299.html

    Ako dobro ispratih godine, ovo se desilo kada je DF "preuzeo konce", 2018-e. Zvanična Budva svakako nije učestvovala: https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-46071119
    "Naši koalicioni partneri nemaju razloga da se uzrujavaju oko ovoga jer opština ne učestvuje u obeležavanju - potpisali smo koalicioni sporazum u kome sve to stoji.

    Razgovarali smo sa koalicionim partnerima i objasnili im šta radimo", kaže Milo Božović.
    Last edited by LostInHollywood; 16-08-20 at 01:52.

  6. #181
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Jednog Muslimana u predsjedništvu, na listi imaju još i Muslimana i Albanaca. Đe su Muslimani i Albanci u DF-u? Đe su Srbi u SDP-u?

    Što se bilborda tiče, okačio ih je Milo Božovic (DF), koliko vidim, ne Krapović: https://www.slobodnaevropa.org/a/29194299.html

    Ako dobro ispratih godine, ovo se desilo kada je DF "preuzeo konce", 2018-e. Zvanična Budva svakako nije učestvovala: https://www.bbc.com/serbian/lat/balkan-46071119
    Da, u pravu si potpuno.
    Imaju funkcionere koji se izjašnjavaju kao srbi, imaju jednog koji se izjašnjava kao Bošnjak


    Pade mi nešto na pamet ! Imaju li kojeg Crnogorca ?


    Džabe ti sve tupljenje kad im rukovodioci proslavljaju okupaciju Crne Gore (nije mišljenje već činjenica po definiciji) i reklamiraju okupaciju kao nešto pozitivno

    To koliko Zvanična Budva nije umješana govori dovoljno to što su ti bilbordi u vlasništvu Opštine Budva tj. tadašnje vlasti tj. Demokrata
    Last edited by Rakun; 16-08-20 at 02:02.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #182
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Da, u pravu si potpuno.
    Imaju funkcionere koji se izjašnjavaju kao srbi, imaju jednog koji se izjašnjava kao Bošnjak


    Pade mi nešto na pamet ! Imaju li kojeg Crnogorca ?
    Ček sad, nisam na optuženičkoj klupi, no valjda razgovaramo. Šta bi sa ovim da bilborde nije Krapović postavio, a ti gore napisa da jeste?

    Drugo, ova tvoja druga rečenica se odnosila na koju partiju, jer pomenuh 3 u postu koji si citirao? Ne reče mi ni đe su Srbi u SDP?

    Treće, pomenuh Muslimane/Bošnjake i Albance jer se sa liste to lakše vidi. Ali se generalno ne kriju iza nacije i zastave, poput kompletne vladajuće koalicije i SDP-a, jer su, pazi sad, građanska partija koja ta pitanja smatraju intimnim. Ja zaista ne znam ko je od ostalih Crnogorac, a ko Srbin, niti me to naročito interesuje.

  8. #183
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ček sad, nisam na optuženičkoj klupi, no valjda razgovaramo. Šta bi sa ovim da bilborde nije Krapović postavio, a ti gore napisa da jeste?

    Drugo, ova tvoja druga rečenica se odnosila na koju partiju, jer pomenuh 3 u postu koji si citirao? Ne reče mi ni đe su Srbi u SDP?

    Treće, pomenuh Muslimane/Bošnjake i Albance jer se sa liste to lakše vidi. Ali se generalno ne kriju iza nacije i zastave, poput kompletne vladajuće koalicije i SDP-a, jer su, pazi sad, građanska partija koja ta pitanja smatraju intimnim. Ja zaista ne znam ko je od ostalih Crnogorac, a ko Srbin, niti me to naročito interesuje.
    Bilborde jeste postavio Krapović. On je preśednik Opštine. Bilbordi su postavljeni na opštinskoj imovini i to ne pričam o zemlji na kojoj su postavljeni već pričam o vlasništvu nas samim bilbordima tako da je on lično postavio bilborde uz amin od kolega iz stranke
    Ima Srba u SDPu, i to više nego što ima Crnogoraca u Demokratama
    Onako usput nisam ni napisao da ima Srba u SDP-u, a potovo ne srbica. U svakom slučaju Draginjici je majka Srpkinja
    Last edited by Rakun; 16-08-20 at 02:12.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #184
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Nisam ni napisao da ima Srba u SDP-u, a potovo ne srbica. U svakom slučaju Draginjici je majka Srpkinja
    Znači opet dođosmo do toga da je po tebi građanska partija ona koja okuplja sve, sem Srbe.

    S obzirom da udarismo u zid po pitanju brojanja krvnih zrnaca Crnogoraca i Srba, pa ne možemo da komentarišemo odnos na listama u tom kontekstu, predlažem da se vratiš na zvaničnu politiku i poruku partije, pa da odgovoriš sebi na pitanje da li su Demokrate građanska partija. Meni je dovoljno kada znam ko ih iz mog okruženja glasa, no ću ti to malo teže dokazati, pa to istraživanje odradi sam - iznenadićeš se.

  10. #185
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    ***** im edit od 10 minuta i kretena koji se toga śetio

    Sve u svemu Demokrate su srbice, Srbi, jedan Bošnjak ali kad se pomenu Crnogorci nacija od jednom postane nebitna

    Slave okupaciju, podižu bilborde koji slave okupacionu vojsku, nemaju pripadnike najbrojnije nacije koja je u isto vrijeme državotvorna, i nekim čudom se po tebi vode kao građanska partija


    Dobro je to majstore, ajde polako na spavanje pa će se do śutra promijeniti strana i ljudi se vjerovatno neće vraćat i viđet šta si pisao
    Last edited by Rakun; 16-08-20 at 02:25.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #186
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    904
    Thanks Thanks Given 
    167
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    140 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Sve u svemu Demokrate su srbice, Srbi, jedan Bošnjak ali kad se pomenu Crnogorci nacija od jednom postane nebitna

    Slave okupaciju, podižu bilborde koji slave okupacionu vojsku, nemaju pripadnike najbrojnije nacije koja je u isto vrijeme državotvorna, i nekim čudom se po tebi vode kao građanska partija


    Dobro je to majstore, ajde polako na spavanje pa će se do śutra promijeniti strana i ljudi se vjerovatno neće vraćat i viđet šta si pisao
    Pravo da ti kažem, mislim da si u manjini što se razmišljanja tiče, tako da ne razmišljam naročito o tome koliko će se brzo okrenuti strana i ko će šta pročitati.

    Jedan Bošnjak u predsjedništvu, mnogo više na poslaničkoj listi. Nacija je meni bila nebitna od početka ovog razgovora, nego smo pričali o tome da li su Demokrate građanska partija. Jasno je tebi da je teško prepoznati Crnogorce i Srbe na bilo kom spisku, kada su imena ista, ali 'ajde, izvrći riječi.

    No dobro, svaka ti je istina kao ove sad koje si ispisao, navikao je Forum.
    Last edited by LostInHollywood; 16-08-20 at 02:36.

  12. The Following User Says Thank You to LostInHollywood For This Useful Post:


  13. #187
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    4,999
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Za to sam da na vlasti bude građansko-crnogorska koalicija poput SDP+URA (nisi svjestan kako me boli kad napišem da na vlasti u Crnoj Gori bude crnogorska koalicija kao da je to nešto čudno u normalnim zemljama) ali na žalost živimo u realnosti u kojoj bi bilo teško ako ne i nemoguće oboriti DPS bez pomoći onih koji su taj DPS doveli na vlast.
    Nije bitno ko je doveo DPS na vlast, bitno je da si glasao (ili glasaces) za partiju koju ce ih odrzati.

    Ne postoji "korektivni faktor" u DPSu, vec samo otimacina za bolje mjesto i privilegije koje to mjesto donosi. Kad se forum cita, ispada da su SDP spasioci, kao neko ko ce donijeti dobro Crnoj Gori uz mantru "Samo da podrzimo DPS radi crkve, inace ne bi bili zajedno"
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  15. #188
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @Rakun

    Pošto vidim da si za SDP.....

    Da li bi ti bilo milije da SDP sa URA napravi dil o nestranačkoj PROEU vladi ili si više za opciju koalicije sa DPSom i "korektivnog faktora" u takvoj vladi.

    Isto sam pitao @BAR i @alek.crnagora , ali me ne udostojiše odgovora...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

    Ја стварно не могу да се расправљам овуда са партијским играчима нити имам времена за то, али мислим да ти заслужујеш одговор.

    Овако ја сам да СДП сам предложи владу, проевропску, прозападну, процрногорску, која ће између осталог и спровести закон о слободи вјероисповјести, и барем на папаиру нам вратити украдено историјско наслијеђе.
    Е сад оставио бих отвореним да свако ко жели може подржати ту владу, али без икаквих концесија, које би рецимо УРА радо дала, прије свега око неких политичких/индетитетских питања, што СДП никад не би дозволио.

    Па фино ако је ДФ-у битно да развласти ДПС нека се одрекне идеологије па нека подржи ту владу.Са друге стране ако је ДПС-у битно да одбрани државу нека и он да гласове за ту владу.Ако не, ником ништа, па нек се други договарају.
    Last edited by BAR; 16-08-20 at 07:10.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  16. The Following User Says Thank You to BAR For This Useful Post:


  17. #189
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ја стварно не могу да се расправљам овуда са партијским играчима нити имам времена за то, али мислим да ти заслужујеш одговор.

    Овако ја сам да СДП сам предложи владу, проевропску, прозападну, процрногорску, која ће између осталог и спровести закон о слободи вјероисповјести, и барем на папаиру нам вратити украдено историјско наслијеђе.
    Е сад оставио бих отвореним да свако ко жели може подржати ту владу, али без икаквих концесија, које би рецимо УРА радо дала, прије свега око неких политичких/индетитетских питања, што СДП никад не би дозволио.

    Па фино ако је ДФ-у битно да развласти ДПС нека се одрекне идеологије па нека подржи ту владу.Са друге стране ако је ДПС-у битно да одбрани државу нека и он да гласове за ту владу.Ако не, ником ништа, па нек се други договарају.
    Dobro sad, ti BAR-e ode u Utopiju
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #190
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LostInHollywood View Post
    Ja mislim da ti ne znaš šta znači "građanski", bar kod nas. Znači po ovome je realno pretpostaviti da je Krapović Srbin i da ga je đed učio kako Srbi nisu (bili) okupatori nego da smo isto ili makar bratski narodi. Ne zalazim u tačnost toga, nego kažem da možemo pretpostaviti njegovo mišljenje. Kako to što je on, sa ovakvim mišljenjem, na listi ili generalno u partiji smanjuje koliko je ona građanska? Vjerujem da se Albin Ćeman ne slaže, a eno i njega na istoj listi.

    Da ne pominjemo da jedan čovjek ne čini partiju, i da je Krapović već dao izjavu na ovu temu: https://m.cdm.me/politika/krapovic-n...ec-sebe-licno/

    Dakle da rezimiramo, građanska partija okuplja sve, a ne sve sem Srba. Njeno "građanstvo" se mjeri postupanjem partije kao grupe, programom, članstvom, biračima i ostalim stvarima koje pobrojah u prethodnom postu. Nikako postupanjem jednog čovjeka koji je podvukao da u tom momentu nije predstavljao ni funkciju ni partiju, već se pojavio u svojstvu građanina.
    Većina ljudi multietničnost u stranci pogrešno povezuje sa gradjanskim konceptom.

    Gradjanske stranke ne moraju da obuhvataju sve nacionalnosti, već one svoju ideologiju i viziju ustrojstva zemlje temelje na gradjaninu kao pojedincu koji ne mari za bilo kakve kolektivitete i njihove interese.
    U državama poput Crne Gore ili BiH, gde je stanovništvo duboko nacionalno podeljeno, gradjanske stranke su marginalizovane i nemaju nikakvu šansu.
    U takvim zemljama dominantan je osećaj nacionalne pripadnosti i etničkog kolektiviteta.
    Nuditi takvom društvu politiku baziranu na individui i srećnom pojedincu, a ne ponuditi mu u isto vreme zadovoljenje kolektivnog nacionalnog interesa grupe kojoj pripada je put u marginalizaciju.

    URA deluje upravo kao takva stranka i u ovom trenutu rekao bih da je jedina značajnija gradjanska opcija. Ne znam kako će proći na ovim izborima, možda i postignu solidan rezultat na talasu nekog opšteg nezadovoljstva u narodu. Ali u perpsektivi oni ne mogu opstati dugo, jer jednostavno će morati očitavati se po nekim nacionalnim pitanjima od interesa za različite etničke kolektivitete u zemlji. A to su vode u kojem gradjanske partije ne umeju da plivaju. U njihovoj ideologiji to jednostavno nije toliko bitno i zauvek će ostati nedorečeni.

    A možda se promene i skrenu u nekom pravcu poput recimo SDP-a. SDP je stranka koja je nekad davno nastala na gradjanskim temeljima, ali posle bezmalo 30 godina bivstvovanja na političkoj sceni, oni su postali nacionalistička desničarska partija koja se daleko više bavi državom i nacionalnim interesima, nego srećom gradjanina i pojedinca kao individue.
    Umesto da oni menjaju društvo i svest na gradjanskim osnovama, njih su profilisali njihovi glasači. a to su uglavnom crnogorski nacionalisti.

    Evo recimo, kolega BAR je njihov glasač. I on od njih očekuje zadovoljenje kolektivnog nacionalnog interesa grupe kojoj pripada. Procrnogorska vlast, vraćanje istorijskog nasledja itd itd...
    To je u redu, ali to nikakve veze nema sa gradjanskim konceptom i vizijom. To su u stvari monoetnički svetonazori, a ne gradjanski.

    Dakle, u CG trenutno sem URE gradjanske opcije ni ne postoje, niti će ikad postati relevantne zbog zanemarivanja važnosti nacionalnih interesa različitih grupacija ili njegovog posmatranja u isuviše širokom kontekstu društvenog i ekonomskog razvoja.

    Rešenje je samo u multietničnoj stranci koja će umeti harmonizovati nacionalne odnose u zemlji, a ne produbljivati ih kao što to radi multietnični DPS uz pomoć monoetničnih koalicionih partnera.
    Last edited by Dača; 16-08-20 at 10:01.

  19. #191
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Ovdje na forumu su neki posebni primjerci naroda... nekad se zapitam jesu li svjesni svog razmisljanja, okruzenja i dje zive...

    Sta ste umislili da ce SDP i URA sa ukupno 10% glasova moc da sprovode neku svoju politiku a da ce ih podrzavat bilo DPS bilo DF ko god bude novi cinilac vlade???
    Kako ne... samo sanjajte...

  20. #192
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Vidiš Rakune, tvoje "građansko" je čist nacionalizam. Moje građansko je kad se zemlje Jugoslavije ujedine, pa te poštuju i izuzetno cijene kad kažeš da si Crnogorac i u Beogradu i u Zagrebu kao što su moje pretke poštovali.

    Pu, sram ih bilo što su nas okupirali.

    Vi što ove ideološke stranke podržavate samo vam jedno mogu reći: Jadovi zatrovani nacionalizmom.
    Last edited by siux; 16-08-20 at 10:12.

  21. #193
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Ovdje na forumu su neki posebni primjerci naroda... nekad se zapitam jesu li svjesni svog razmisljanja, okruzenja i dje zive...

    Sta ste umislili da ce SDP i URA sa ukupno 10% glasova moc da sprovode neku svoju politiku a da ce ih podrzavat bilo DPS bilo DF ko god bude novi cinilac vlade???
    Kako ne... samo sanjajte...
    SDP je izgurao sve svoje programske ciljeve i to koristeći DPS, tako da to nije nemoguce. Za URU je upitno da li bi imali snage da tako nešto urade, ako bi imali snage mogli bi oni upregnut DF i Demokrate, ali mislim da su oni dobri samo za neko mlatinjanje.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  22. #194
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    SDP je izgurao sve svoje programske ciljeve i to koristeći DPS, tako da to nije nemoguce. Za URU je upitno da li bi imali snage da tako nešto urade, ako bi imali snage mogli bi oni upregnut DF i Demokrate, ali mislim da su oni dobri samo za neko mlatinjanje.
    Да баш их је искористио, дпс иначе не би никад на нато помислио да им сдп није то поменуо? Сдп је такође дпс искористио за независност, дпс-у је то била потпуно небитна ствар. Како је сдп изгурао еу, што не искористише дпс и за то?

    Немојмо људи, ипак се овдје очекује нека нормална прича од нормалних људи.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #195
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Код појединих грађански концепт искључује Србе и различито мишљење, и то су националистичка схватања. Ја немам проблема када неко то заступа, али не треба да крије иза грађанског поступка.

  24. #196
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Да баш их је искористио, дпс иначе не би никад на нато помислио да им сдп није то поменуо? Сдп је такође дпс искористио за независност, дпс-у је то била потпуно небитна ствар. Како је сдп изгурао еу, што не искористише дпс и за то?

    Немојмо људи, ипак се овдје очекује нека нормална прича од нормалних људи.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A i da je izgurao EU, ti bi rekao, a kako to kad je i DPS za EU. Ove stvari koje pominjes su prije svega bili programski ciljevi SDP-a od devedesetih, a DPS je promijenio par ideologija i programskih ciljeva od svog nastanka.
    Meni to izgleda tako, oprosti ako se to ne uklapa u neku tvoju normalnost.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  25. #197
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    615
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 17.posa View Post
    A i da je izgurao EU, ti bi rekao, a kako to kad je i DPS za EU. Ove stvari koje pominjes su prije svega bili programski ciljevi SDP-a od devedesetih, a DPS je promijenio par ideologija i programskih ciljeva od svog nastanka.
    Meni to izgleda tako, oprosti ako se to ne uklapa u neku tvoju normalnost.
    Pa to znaci da je DPS 300 puta sposobniji od SDP-a, ovi 15 godina nisu mogli da sprovedu ni jedan cilj dok ih nije DPS preuzeo i sproveo te ideje. Glasaj onda za DPS, sto glasas za nesposobnu partiju

  26. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/460747

    Slika Abazovica sa Perovićem i ocem Gojkom nastala prošle godine
    One Ring to Rule them all...

  27. #199
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    https://www.vijesti.me/v/460747

    Slika Abazovica sa Perovićem i ocem Gojkom nastala prošle godine
    Znaci nece natovarit CG na karivolicu i za srbiju?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. #200
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,961
    Thanks Thanks Given 
    4,806
    Thanks Thanks Received 
    9,850
    Thanked in
    3,737 Posts

    Default

    Đe je ?!



    Sent from my Mi Note 10 using Tapatalk
    War. War never changes.

Page 8 of 21 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ajmo da glasamo i poguramo curu! :)
    By 11/11/11 in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 07-01-14, 17:32
  2. Qtek 2020 na prodaju.....
    By BiTrAtE in forum Ostali oglasi
    Replies: 8
    Last Post: 15-06-05, 01:29
  3. Replies: 0
    Last Post: 05-06-05, 00:19
  4. Slusalice za Qtek 2020
    By BiTrAtE in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-05, 10:36
  5. Qtek 2020 problem s kamerom!
    By BiTrAtE in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 27-02-05, 22:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •