View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 96 of 167 FirstFirst ... 46869293949596979899100106146 ... LastLast
Results 2,376 to 2,400 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #2376
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Priča o smrtnosti se poteze jer možemo nažalost u cg ovim tempom vrlo brzo do 1000 zaraženih dnevno, opet punih bolnica, naroda koji se muci liječeci se kući.

    Ali, ovdje prioritetna tema izgleda akademska - jel vakcina mogla bolje, treba li čekati nekoliko godina da se bas detaljno ispita i sl.

  2. #2377
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    evo tražili smo ti jedan,ti kačiš na hebrejskom.nisi čak ni poluozbiljan trol.

  3. #2378
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    evo tražili smo ti jedan,ti kačiš na hebrejskom.nisi čak ni poluozbiljan trol.
    Opet trolujes druze.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  5. #2379
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    https://www.facebook.com/10006171497...6601897073641/

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Jedini narod koji jos uvijek ima kicmu, mada pokusavaju izbjeglicama da je polome, dok vecinu svijeta nastanjuju beskicmenjaci

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  6. #2380
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Evo interesantan info koji itekako jeste povezan za hajkom na AZ.
    https://mobile.twitter.com/SDullien/...56466037235721

    Ne moramo cak ni ici dalje od toga da u niti jednom trenutku AZ nije imala nesto ozbiljno vise nuspojava nego ostale "pro west" vakcine, naprotiv...



    Evo da se prvi chip in, pa neka kolega Vanja doda i njegove odgovore koji ce vjerovatno biti totalno drugaciji.

    1. Apsolutno ne vakcinisati djecu protiv COVID19 dok ne budemo znali u potpunosti sve nuspojave na barem srednji rok (3-4 god). Isto vazi i za trudnice i dojilje.
    2. Pogledati gore, al' svakako ne.
    3. Prvi ne bih i ubijedjen sam da su rijetki koji bi. Pricam o COVID19 vakcinaciji naravno, dijete mi uredno prima sve ostale vakcine. Nema te kazne koji bi me natjerala da preuzimam takav rizik u ime sopstvenog djeteta (makar rizik bio u potpunosti mizeran) kada je opasnost od COVID19 za djecu prakticno nepostojeca.
    4. Nema razloga osim zbog toga jer naredbe dolaze iz nekih drugih zemalja.
    Nevjerovatbna stvar za AZ vakcinu. Njemacka je svojim postupkom COVAX plan, zemlje obustavile koriscenje AZ, cak na kraju je sve korigovano ali je steta ucinjena. S druge strane izostanak slicnih informacija za Pfizer stvara osjecaj sigurnosti, dok sa strane idu informacije da nece svi tipovi vakcina imati isti tretman - targetirajuci rusku i kinesku vakcinu. Umjesto da se vakcinisao sto veci broj starijih, stvoren je jaz ka odredjenom "brendu".

    1. Naravno da ne treba vakcinisati djecu. Moj stav je da dok je virus u ovako slabom obliku (odnosno da ne donosi smrtni ishod kod djece, iako se ta slika mijenja iz dana u dan) covid vakcinacija (mora se naglasiti covid jer provakseri vole da citaju zimedju redova) nije potrebna.
    3. Ne bi. I ovdje nismo zatucani Balkan vec vjerujem da ce isti stav imati dostina roditelja sirom svijeta
    4. Odgovaram na Vanjin odgovor
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #2381
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Quote Originally Posted by Antares
    1. Od kojeg uzrasta vakcinisati djecu?
    Idealno od skolskog, tj. 6+
    OK, vakcinisemo djecu od 6. godine zivota. Virus se i dalje siri medju nevakcinisanom djecom i to bas u idealnim uslovima za djecu - vrtici - gdje mladja djeca jedu obrkoe istom kasikom. Sta se postiglo sa vakcinacijom starije djece?

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    2. Da li vakcinisati djecu koja imaju antijtijela?
    Da.
    Zbog cega vakcinisati djecu koja imaju antitijela?

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    3. Da li bi roditelji pristali na vakcinaciju?
    Pitaj roditelje.
    Mozes i ti priupitati. Iznenadices se koliko ima "nerazumnih" i neodgovornih roditelja.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    4. Zbog cega bi Crna Gora radila vakcinaciju djece kada je dobar dio odrasle populacije ili prelezao virus ili vakcinisan i pretpostavka da ima dobar dio populacije ima antitijela?
    Jer vakcinacija pruza bolju zastitu od antitijela poslije prelezane korone.

    https://www.news-medical.net/news/20...ity-alone.aspx
    Ne bih se ja previse zalijetao sa ovakvim informacijama.
    Obnzirom da studija potice iz Amerike i potencira mRNA vakcine jesu tehnoloski iskorak u odnosu na klasicnu vakcinaciju, sto moze da ima smisla - ali onda govorimo o jednom tipu vakcinacije. Da li postoji neka slicna studija za AZ, kinesku ili rusku vakcinu koja tvrdi da je prirodni imunitet slabiji od imuniteta stvorenog vakcinom?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. #2382
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    OK, vakcinisemo djecu od 6. godine zivota. Virus se i dalje siri medju nevakcinisanom djecom i to bas u idealnim uslovima za djecu - vrtici - gdje mladja djeca jedu obrkoe istom kasikom. Sta se postiglo sa vakcinacijom starije djece?
    Polako, stici cemo i do njih. Ide se silaznom putanjom od najugrozenijih do najmanje ugrozenih. A poslije punoljetnih su na redu ucenici osnovnih i srednjih skola. Vazno je da se osposobi skolski sistem da djeci ne propada obrazovanje dobronamjernim, ali krajnje idiotskim idejama poput "uci doma". Na taj nacin bi imali ogroman broj vakcinisanih, cime se usporava sirenje virusa koji ionako ima slabiji efekat na vakcinisane, cime se doprinosi i smanjenju tereta na zdravstveni sistem.


    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Zbog cega vakcinisati djecu koja imaju antitijela?
    Napisao sam dolje. Ali mogu ovdje da dodam da s obzirom da su djeca uglavnom asimptomaticna, ne mozemo ni da znamo koje dijete ima antitijela.


    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Mozes i ti priupitati. Iznenadices se koliko ima "nerazumnih" i neodgovornih roditelja.
    Ne boj se, necu. Ovdje drzava treba da uskoci sa strategijom vakcinacije.


    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ne bih se ja previse zalijetao sa ovakvim informacijama.
    Obnzirom da studija potice iz Amerike i potencira mRNA vakcine jesu tehnoloski iskorak u odnosu na klasicnu vakcinaciju, sto moze da ima smisla - ali onda govorimo o jednom tipu vakcinacije. Da li postoji neka slicna studija za AZ, kinesku ili rusku vakcinu koja tvrdi da je prirodni imunitet slabiji od imuniteta stvorenog vakcinom?
    Pa neka se drzava otvori i nabavi normalne vakcine za djecu. Eto se hvale da imaju suficit u budzetu.

    Mislim da je jedna studija pokazala da Sinovac (koji nije dostupan kod nas) slabije utice na imunitet od prirodne infekcije.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #2383
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Ne sumnjam da će mnogi ovdje gledati na repeat s užitkom ovo nasilje nad mladom djevojkom

    The more things change, the more they stay the same.

  10. #2384
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Ja neću, me podržavam nasilje...
    Koliko si ga ti puta odgledao?

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #2385
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Polako, stici cemo i do njih. Ide se silaznom putanjom od najugrozenijih do najmanje ugrozenih. A poslije punoljetnih su na redu ucenici osnovnih i srednjih skola. Vazno je da se osposobi skolski sistem da djeci ne propada obrazovanje dobronamjernim, ali krajnje idiotskim idejama poput "uci doma". Na taj nacin bi imali ogroman broj vakcinisanih, cime se usporava sirenje virusa koji ionako ima slabiji efekat na vakcinisane, cime se doprinosi i smanjenju tereta na zdravstveni sistem.
    da vakcinišeš djecu za koju ne znaš uopšte imaju li imunitet protiv bolesti koja za njih uopšte nije opasna vakcinom koja je testirana na 10 puta starijim osobama koje imaju potpuno drugačiji imuni sistem od djece i koja u ne baš jednocifrenom broju slučajeva izaziva miokarditis kod mladih...
    She is only here to annoy herself!

  12. #2386
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Pa jes, bolje đecu ostaviti kući, sigurnije je i zdravije.
    Đe će na ovu zimu ili vrućinu napolje.

    U potpisu, roditelji đaka koji su ostavili par sati dnevno za školu svaki dan zbog uči doma sistema

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #2387
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Grupa od oko 50 doktora, uključujući i dva profesora Medicinskog fakulteta u Beogradu, potpisala je peticiju nazvanu „Stop diskriminaciji i prinudi oko kovid 19 vakcinacije za decu“, u kojoj se iznosi niz problematičnih stavova, uključujući i da su „statistike bolesnih od korona virusa naštimane da pokazuju veće brojeve“, ali i da je „veća šteta od koristi od ove vakcinacije, jer izuzetno je visok broj mrtvih i povređenih od eksperimentalnih vakcina“, kao i da je „smrtnost od kovida slična smrtnosti od gripa“.

    Prva na listi potpisnika je profesorka Medicinskog fakulteta u Beogradu, mikrobiolog Valentina Arsić Arsenijević, koja je u komunikaciji putem mejla potvrdila da je „inicijator i potpisnik peticije“. Ona je kazala i da će grupa koja stoji iza ove peticije u ponedeljak izaći sa saopštenjem za javnost, te nije želela juče da odgovara na pitanja Danasa u vezi sa nekim od tvrdnji iznetih u peticiji (videti okvir).

    U peticiji, koju je do juče popodne potpisalo preko 4.500 ljudi, navodi se da se njome traži „potpuno i hitno zaustavljanje vakcinacije najmlađih štetnim eksperimentalnim vakcinama protiv kovida 19“, kao i da se stane sa pritiscima na „na osobe i institucije, i propagiranja vakcinacije najmlađih“. Ističe se i da se ovi zahtevi ne odnose na ostale vakcine.
    U tekstu se međutim pored tvrdnji koje se tiču vakcinacije najmlađih iznose i stavovi da PCR test nije pouzdana metoda za utvrđivanje broja obolelih, da je statistika obolelih bila lažna jer su stvarni brojevi uvećavani, te da je veća šteta od koristi vakcinacije protiv kovida 19. U pogledu vakcinacije dece kaže se da informacije o sastavu vakcina i nuspojavama koje ih prate nisu dostupne roditeljima, da nema potrebe vakcinisati decu jer izuzetno retko obolevaju i da je „preporuka od WHO (Svetske zdravstvene organizacije) da decu nema potrebe vakcinisati“.

    Na sajtu SZO inače stoji preporuka da s obzirom na to da deca i tinejdžeri imaju obično blaže forme bolesti kovid 19 u odnosu na odrasle, nije u ovom trenutku neophodno da prime vakcinu, te da vakcina treba da ostane dostupna ugroženijim kategorijama stanovništva. SZO takođe navodi da se deci koja pripadaju nekoj od rizičnih grupa za razvoj teškog oblika kovida 19 može ponuditi vakcina.
    She is only here to annoy herself!

  14. #2388
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Nekoliko teza uopšte nije tačno - djeca obolijevaju, posljedice bolesti su nepoznate i nije ni započeta vakcinacija djece, na pr.

  15. #2389
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Polako, stici cemo i do njih. Ide se silaznom putanjom od najugrozenijih do najmanje ugrozenih. A poslije punoljetnih su na redu ucenici osnovnih i srednjih skola. Vazno je da se osposobi skolski sistem da djeci ne propada obrazovanje dobronamjernim, ali krajnje idiotskim idejama poput "uci doma". Na taj nacin bi imali ogroman broj vakcinisanih, cime se usporava sirenje virusa koji ionako ima slabiji efekat na vakcinisane, cime se doprinosi i smanjenju tereta na zdravstveni sistem.
    Da bi se tvoj scenario ostvario trebace minimum 10 godina (licna pretpostavka ako pogledas sadasnji razvoj dogadjaja). Mala digresija prije nastavka - za tih 10 godina ovaj virus ce postati kao grip (kod nas tu sezonsku vakcinu prima najvise ugrozeni dio populacije). Odnosno - virus ce toliko oslabiti a organizam toliko ojacati da vakcinacija nece biti potrebna. Opet cu ponoviti - djeca do 6-te godine idu u vrtice, nisu vezani za skolski sitem, maske ne nose, djecu hrane istom kasikom (bar do 3. godine dok im se ne usavrsi motorika ruku). U zavisnosti od toga da li je roditelj vakcinisan zavisi samo hoce li imati blaze simptome, a i taj dio je individualan.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Napisao sam dolje. Ali mogu ovdje da dodam da s obzirom da su djeca uglavnom asimptomaticna, ne mozemo ni da znamo koje dijete ima antitijela.
    Opet si mi nejasan - zelis vakcinaciju djece pod svaku cijenu, ne provjerivsi da li ima antitijela. Kako vakcinacija sluzi da pomogne organizmu, zasto bi pomagao organizmu koji je recimo u odlicnom stanju i koji moze sam da se izbori sa covidom?
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne boj se, necu. Ovdje drzava treba da uskoci sa strategijom vakcinacije.
    Prva stavka - najvise virus ce se siriti kroz vrtice. Da dodam u tu kategoriju igralista i igraonice. Drzava jedino sto moze je da, kao sto je prosle godine, zabrani djeci ulazak u park na otvorenom, dok su kafici radili bez problema. Strategija vakcinacije bi znacila zabranu vrtica, igralista i igraonica.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Pa neka se drzava otvori i nabavi normalne vakcine za djecu. Eto se hvale da imaju suficit u budzetu.

    Mislim da je jedna studija pokazala da Sinovac (koji nije dostupan kod nas) slabije utice na imunitet od prirodne infekcije.
    Svaka vakcina je normalna, samo koriste razlicite pristupe problemu. Obzirom da "mislim da jedna studija" nije validan argument a iznio si dosta jaku tvrdnju - covid vakcinacija omogcuava bolji imunitet od prirodnog imuniteta - na kojoj ti se zasniva citav stav o vakcinaciji djece pronadji te studije, pronadji valjani argument za tvoju tvrdnju.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #2390
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    ti mu uvedes novu kategoriju koju on nije do sad spominjao i jos mu trazis da ti dokaze crno na bijelo stav koji nije iznio.ozbiljno te zanima titula najjaceg trola na forumu,a opasna ti je konkurencija.

    sto se tice doktora zamisli ima paranoika i medju njima,pogotovo kod mikrobiologa.

  17. #2391
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Meni se cini da se veoma mali broj ljudi vakcinisao radi cilja borbe sa zarazom. Da ne baratam sa podacima koje niko nema i ne moze znati, stoga iz licnog iskustva - niko koga znam se nije vakcinisao radi viseg cilja (kraj pandemije) vec da bi zastitio iskljucivo sebe. Izuzetak je jedna osoba ciji stariji roditelji ne zele da se vakcinisu (AZ medijski atak), pa je ta osoba odradila vakcinaciju - opet da bi zastitila roditelje a ne sprijecila pandemiju.
    Ne razumijem...tvrdiš da ako se vakcinišem to radim isključivo za svoj interes? Ja to posmatram ovako...ako zajedno radimo u kancelariji, vakcinisaću se da bih i dalje bez straha dolazila u kancelariju...da bih malo slobodnije ušla u taxi ili u bus, u banku, pošla na korzo, na sladoled, na kafu...da konačno, kad odem kod tate, da ga zagrlim i poljubim pošto sam mjesecima ka šugava izbjegavala na više od tri metra da mu se primaknem...kad ja udjem u kuću tjerala sam da on izadje prije toga dok ja unesem to što sam spremila, a pričali smo ja sa livade ona na terasi...od aprila to ne radimo nego se i poljubimo i sjedimo zajedno...Meni je ovo puna kapa!

    Quote Originally Posted by umart View Post
    dje ih vala bože kopaš
    pa i nije da se baš moraju iskopavati kao rijetki dragulji...ne znam zašto je to tako, ali ih ima...

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    problem je u tome što se i oni koji su samo bili pozitivni vode kao preležali, a organizam im uopšte nije reagovao na infekciju(jer je nije ni bilo) niti stvorio antitijela, kod njih vakcina ima efekat

    u nekom vrlo ograničenom broju slučajeva kod osoba sa jako slabim imunitetom vakcina im može boostovati imunitet stečen nakon bolesti, to ne znači da se trebaju vakcinisati svi koji su preležali
    A a kako mili brate znas kome je kako organizam odreagovao u smislu antitijela kad ni ljekari to ne mogu predvidjeti jer je bukvalnoo individualno?!

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.nytimes.com/2021/07/25/w...sultPosition=2

    https://medium.com/science-in-serbia...e-70a234375cad

    Ovaj virus baš može haos da napravi. Mene kao oca više je strah eventualnih posljedica na đecu, nego oću li ja preteć ako me dofati. Računam da sam pelcovanjem sa AZ uradio to što mogu da zaštitim sebe i okolinu.

    Sestriću od 12 godina prije neki dan dijagnostifikovali diabetes tip 1... Sestra i zet preležali početkom godine, a on imao jedan dan temperaturu i poslije bio ok, ali neđe smatraju da je i on zakačio bio.

    U dječjoj bolnici im rekli da nije isključeno da je posljedica preležane korone, jer je uočen rast autoimunih bolesti kod đece (diabetes je autoimuna bolest). I guess da je kombinacija faktora, a ovaj nesretni virus da je jedan od ozbiljnijih.

    Baš čovjek ne zna šta da radi i što da misli.
    Ono što samo budala može da misli je da je ovaj virus zajebancija.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Da da, sestričina od moje kuma od 15 godina je nakon preležane korone dobila težak oblik dijabetesa...i to je otkriveno na kontrolnoj analizi...čak 30 joj je bio šećer i nijesu mogli da ga regulišu lako... i na insulinu je nekoliko puta dnevno već nekoliko mjeseci...i nije jedina
    Takodje, dragi poslovni saradnik je nakon vrlo teškog oporavka od tumora i teške operacije, zračenja, i taman se malo oporavio, može se reći konačno krenulo da se sve vraće na staro, dobije koronu i od korone nakon par mjesei krene uzasan dijabetes....takodje nije imao dijabetes kao ni ovo dijete...

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne sumnjam da će mnogi ovdje gledati na repeat s užitkom ovo nasilje nad mladom djevojkom

    inputiraš drugima ono u čemu očigledno ti uživaš...

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja neću, me podržavam nasilje...
    Koliko si ga ti puta odgledao?

    Poslato sa škatulice
    Tako je Bugi, apsolutno sam saglasna...optuzuju nas da svakim postom ih nepravedno zovemo antivakserima, jer oni to nijesu, a onda ladno postavlja ovakav odvratan klip koji mi ne pada na'm da odgledam liše sekunde, koji nije jedini koji je pogledao mogu se kladiti, i još veli da ćemo da uživamo zato što je neko na silu vakcinisan...stvarno Starky, kao da ti je neko hakovao profil...nemoj da se vakcinišeš, ni sad ni nikad, nemoj da pristaneš silom na vakcinaciju, niko te ne može natjerati ako nećeš bori se za svoja prava ali brate mili...u ovome valjda samo ti uzivaš pošto zdušno po netu tražiš slične situacije...svašta
    Last edited by zvoncica; 13-08-21 at 19:12.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #2392
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    ovakve klipove postavljaju ruski propagandisti.

    Ali bi da se ne daj bože teze razboli bilo koji antivakser, naravno pristao da ga liječe u bolnici - tada se medicini ipak vjeruje, cak iako nema pravog protokola za lijecenje, daj sta das.

  19. #2393
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    oni se ne razboljevaju,žive duge zdrave živote i na kraju odjašu u suton...

  20. #2394
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Da bi se tvoj scenario ostvario trebace minimum 10 godina (licna pretpostavka ako pogledas sadasnji razvoj dogadjaja).
    Ovdje sam prestao da citam. Jasno mi je da ne posmatras stvari sistemski vec nekako izolovano, modularno. Zbog toga nisi u stanju da vidis jasno i ispravno kako ce se situacija razvijati.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #2395
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Nekoliko teza uopšte nije tačno - djeca obolijevaju
    - Za sada, srecom ekstremno rijetko.
    - Izrael vodi veoma dobru statistiku u svim COVID19 poljima, nije na odmet pogledati malo i izvuci koji zakljucak, podijelio sam link ranije. Island takodjer ali je uzorak drasticno manji pa eto, da se ne dijeli link u njihovom slucaju jer znam da ce pojedinci instant da kazu "Al' sta je to, samo 300k gradjana!".

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    posljedice bolesti su nepoznate i nije ni započeta vakcinacija djece, na pr.
    - Nepoznate su i za COVID19 vakcine ako cemo iskreno, zar ne? Nemojmo da imamo duple standarde, ako nisu poznate posljedice bolesti na srednji-duzi rok, nisu ni za vakcine - cista logika.
    - Vakcinacija djece je zapoceta u Srbiji. Naravno sve na osnovu licnog izbora (vjerovatno ce tako i da ostane).

  22. #2396
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    da vakcinišeš djecu za koju ne znaš uopšte imaju li imunitet protiv bolesti koja za njih uopšte nije opasna vakcinom koja je testirana na 10 puta starijim osobama koje imaju potpuno drugačiji imuni sistem od djece i koja u ne baš jednocifrenom broju slučajeva izaziva miokarditis kod mladih...
    PAzi što si ovdje napisao....da se za djecu NE ZNA da li uopšte imaju imunitet protiv bolesti, a onda u nastavku kazes da ta bolest UOPŠTE NIJE OPASNA za njih?! Kako brt?! Valjda je logično da bolest nije opasna za nekog ko ima formiran imunitet...mozda da se dogovoriš sa sobom ili da mi bolje objasniš pa da se ja dogovaram sa sobom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #2397
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    - Za sada, srecom ekstremno rijetko.
    - Izrael vodi veoma dobru statistiku u svim COVID19 poljima, nije na odmet pogledati malo i izvuci koji zakljucak, podijelio sam link ranije. Island takodjer ali je uzorak drasticno manji pa eto, da se ne dijeli link u njihovom slucaju jer znam da ce pojedinci instant da kazu "Al' sta je to, samo 300k gradjana!".



    - Nepoznate su i za COVID19 vakcine ako cemo iskreno, zar ne? Nemojmo da imamo duple standarde, ako nisu poznate posljedice bolesti na srednji-duzi rok, nisu ni za vakcine - cista logika.
    - Vakcinacija djece je zapoceta u Srbiji. Naravno sve na osnovu licnog izbora (vjerovatno ce tako i da ostane).
    Rijetko teže, ali obolijevaju. To najbolje znaju roditelji koji su bili zaraženi.

    Nastavak ciste logike je da je onda bolje vakcinisati djecu i izloziti ih virusu u kontrolisanim uslovima nego nekontrolisanoj zarazi koja kod nas vlada. Zar ne? Ili imamo neko drugo rješenje?

    Ako je dobrovoljno i samo za djecu stariju od 12 godina zašto onda ovako snažno ljuljaju čamac? Neće pristati. Kao i za druge vakcine. Možda je problem što u uređenim društvima to znači da se ne mogu baš uživati sve blagodeti civilizacije?

  24. #2398
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,284
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Da zavrsimo pricu: https://www.facebook.com/1316994109/...6705337562374/

    NE!

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  25. #2399
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,589
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,585
    Thanked in
    1,775 Posts

    Default

    Evolucija ne neumoljiva...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  26. #2400
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ne razumijem...tvrdiš da ako se vakcinišem to radim isključivo za svoj interes? Ja to posmatram ovako...ako zajedno radimo u kancelariji, vakcinisaću se da bih i dalje bez straha dolazila u kancelariju...da bih malo slobodnije ušla u taxi ili u bus, u banku, pošla na korzo, na sladoled, na kafu...da konačno, kad odem kod tate, da ga zagrlim i poljubim pošto sam mjesecima ka šugava izbjegavala na više od tri metra da mu se primaknem...kad ja udjem u kuću tjerala sam da on izadje prije toga dok ja unesem to što sam spremila, a pričali smo ja sa livade ona na terasi...od aprila to ne radimo nego se i poljubimo i sjedimo zajedno...Meni je ovo puna kapa!
    Ne tvrdim za tebe vec posmatram svoju okolinu.
    Lagano pitanje - vakcine nam pomazu da se nas organizam bolje izbori sa virusom. Ako je moj organizam je vec dovoljno "jak" da mi vakcina nije potrebna, antitijela postoje, zbog cega bih se vakcinisao? Sta ta vakcina (sa izuzetkom mRNA vakcina) treba da uradi sto moj organizam vec nije?

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovdje sam prestao da citam. Jasno mi je da ne posmatras stvari sistemski vec nekako izolovano, modularno. Zbog toga nisi u stanju da vidis jasno i ispravno kako ce se situacija razvijati.
    Iako je to bilo licno misljenje, cestitke na elegantno eskiviranom ostatku teksta. Potpuno legitimno. Pozdrav.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Page 96 of 167 FirstFirst ... 46869293949596979899100106146 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •