View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 93 of 167 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143 ... LastLast
Results 2,301 to 2,325 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #2301
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Konzumiras li alkohol, cigare, ili hranu gdje ima secera?

    Bataljuj odma, ugrozavas druge i zauzimas bolnicku postelju nekom ko to ne radi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  3. #2302
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    I opet - ovdje nije u pitanju bilo koja medicinska intervencija nego veoma zarazna sistemska bolest. Taj koji neće da primi vakcinu jer mu može biti sigurno neće da odbije hospitalizaciju, liječenje, naše sveukupne resurse kad mu zatrebaju a koji se troše već dvije godine.

    Možda je rješenje da svako ko želi sa ovim sam da se nosi i ima cunning plan zaista sam to i radi? Jednostavno se odrekne svega što može da ugrozi druge.
    Ovo je smijesno i zalosno te se iskreno nadam da svi koji imaju takvo misljenje ustvari trolluju. Dokle god COVID19 vakcine nisu potpuno istrazene i obavezne, a mozda cak ni tad, takvo rezonovanje nema smisla.
    Sta je sledece? Il' mozda ako dobijes meke od nuspojava bilo kojeg lijeka (ili vakcine) ne mozes da se lijecis jer na kraju krajeva tvoj licni izbor je bio da uzmes taj lijek?

    Ne zezaj molim te.

  4. #2303
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Konzumiras li alkohol, cigare, ili hranu gdje ima secera?

    Bataljuj odma, ugrozavas druge i zauzimas bolnicku postelju nekom ko to ne radi.
    Nevjerovatno je da odrasli ljudi ove stvari poistovjecuju sa virusom...

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Da je srece ne bi se pojedini lijekovi markirali kao "nepogodni" na osnovu laznih istrazivanja.
    Ili kao "pogodni" na osnovu laznih istrazivanja. Najvece istrazivanje o pozitivnim stranama ivermektina je povuceno, a imalo je uticaj na druga istrazivanja koja su pokazala slicne rezultate. Ako ces da budes objektivan, moras na isti nacin da tretiras i podatke koji ti se ne dopadaju.

    Kad bi samo postojao neki tretman cija efikasnost nije upitna...
    Last edited by VanjaTheMan; 10-08-21 at 10:05.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #2304
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Opet brkate zarazne bolesti sa životnim stilom i medicinsku terapiju sa laičkim stavom.

  6. #2305
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nevjerovatno je da odrasli ljudi ove stvari poistovjecuju sa virusom...
    Nevjerovatno je da odrasli ljudi mogu da pomisle da je kolega Antares poistovjecio te "stvari" sa virusom.

    Takodjer odgovori na moje pitanje ako ti nije tesko. Ako je ok da se nevakcinisanima limitira pristup lijecenju (sto pojedinci opako zele) da li bi bilo ok da se i svim ljudima koji imaju nezeljena dejstva radi raznih lijekova ili pak COVID19 vakcina ukine isto? Ili pak najbolje pitanje/poredba... Da li je ok da se ljudima koji nisu vakcinisani protiv gripe a igrom slucaja tesko obole ukine pravo na lijecenje (jer su jel' mogli da se vakcinisu protiv gripe)?

    Pominjem gripu jer su upravo COVID19 vakcine i vakcine protiv gripe prakticno veoma slicne u smislu da ne pruzaju nit priblizno 100% zastitu.

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ako ces da budes objektivan, moras na isti nacin da tretiras i podatke koji ti se ne dopadaju.
    Upravo tako i tretiram za razliku od nekih drugih pojedinaca. Procitaj do kraja istrazivanje o kojem pricas btw (nisi ga procitao 100% da jesi znao bi na sta aludiram), cisto da vidis o cemu se radi.

  7. #2306
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Opet brkate zarazne bolesti sa životnim stilom i medicinsku terapiju sa laičkim stavom.
    * Neciji zivotni stil ugrozava osobu X (koja je recimo COVID19 vakcinisana) jer nece dobiti krevet u bolnici radi te osobe koja se lijeci zahvaljujuci problematicnom zivotnom stilu.
    * Gripa je zarazna bolest koja je poprilicno pogubna za stariju populaciju. Postoji vakcina pa se mnogi ljudi ne vakcinisu.
    * Otici cu toliko daleko da kazem da vakcinisani ugrozavaju moj zivot jer se ponasaju daleko opustenije, velikim dijelom ne postoju nikakva pravila, dok ja imam antitijela ali radi tih istih vakcinisanih koji se razbole (radi ponasanja koje praktikuju) ne mogu da idem normalno u dom zdravlja na odredjene terapije. Cisto da se igramo malo djavoleg advokata al' ovo nije daleko od istine.

    Samo koristimo tvoje rezonovanje koje je SMIJESNO u potpunosti.
    Last edited by beatnological; 10-08-21 at 10:24.

  8. #2307
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Dogovorite se koliko je vakcinisanih u Izraelu... Nsx kaže 60%, ti 95%, to izgleda kako kome odgovara u trenutku...

    Sent using Tapatalk
    Negdje sam procitao da je 95%, cak ako me pamcenje sluzi vakser sa foruma je pisao da trebamo slijediti njihov plan i program, a i neka bude da je 60% ne mijenja mnogo teoriju o kojoj pisem.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  9. #2308
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    brkate procenat ukupne populacije i procenat odrasle populacije
    She is only here to annoy herself!

  10. #2309
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nevjerovatno je da odrasli ljudi mogu da pomisle da je kolega Antares poistovjecio te "stvari" sa virusom.

    Takodjer odgovori na moje pitanje ako ti nije tesko. Ako je ok da se nevakcinisanima limitira pristup lijecenju (sto pojedinci opako zele) da li bi bilo ok da se i svim ljudima koji imaju nezeljena dejstva radi raznih lijekova ili pak COVID19 vakcina ukine isto? Ili pak najbolje pitanje/poredba... Da li je ok da se ljudima koji nisu vakcinisani protiv gripe a igrom slucaja tesko obole ukine pravo na lijecenje (jer su jel' mogli da se vakcinisu protiv gripe)?

    Pominjem gripu jer su upravo COVID19 vakcine i vakcine protiv gripe prakticno veoma slicne u smislu da ne pruzaju nit priblizno 100% zastitu.


    Upravo tako i tretiram za razliku od nekih drugih pojedinaca. Procitaj do kraja istrazivanje o kojem pricas btw (nisi ga procitao 100% da jesi znao bi na sta aludiram), cisto da vidis o cemu se radi.
    ovo su sad vec ozbiljne manije gonjenja

  11. #2310
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nevjerovatno je da odrasli ljudi ove stvari poistovjecuju sa virusom...
    Na forumu je napravljeno pravilo, eto sve vise ljudi potencira istu pricu - ako nisi vakcinisan protiv covida, i nesto se desi, onda ne trebas da koristis usluge zdravstva.

    Obzirom da se ne vidi problem u ovom stavu, koji je prosto zabrinjavajuci - a niko od onih koji potenciraju vakcinaciju protiv covida nije ni zastao da kaze da prica nije normalna - povucena je paralela iz razloga da vidite koliko nevjerovatnih stvari ova tema trpi.
    Tacno kao da sam zalutao u neki Black Mirror svijet.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #2311
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Negdje sam procitao da je 95%, cak ako me pamcenje sluzi vakser sa foruma je pisao da trebamo slijediti njihov plan i program, a i neka bude da je 60% ne mijenja mnogo teoriju o kojoj pisem.
    Stvar je u tome kako ko gleda statistiku. Oficijalno svi vode statistiku na osnovu cijele populacije nebitno od godina, al' ima pojedinih sajtova (a i forumasa) koji prikazuju statistiku samo za odraslu populaciju (18+). Izrael ima oko 90% odrasle populacije u potpunosti vakcinisano a ~60% cjelokupne populacije.

  13. #2312
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    ovo su sad vec ozbiljne manije gonjenja
    Ne ovo je smijesna prica sa kojom se odgovara na jos smijesniju gdje bi ljudi da se nevakcinisani protiv COVID19 prakticno izbace iz svih sfera drustva. Ko god ne vidi koliko je to glupo, smijesno, retardirano i bezobrazno ima daleko veci problem od COVID19.

    To sto ti pojedinci bjeze od rasprave onog trenutka kada vise nisu ni sami sigurni sta zele je tek prica za sebe.

  14. #2313
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Na forumu je napravljeno pravilo, eto sve vise ljudi potencira istu pricu - ako nisi vakcinisan protiv covida, i nesto se desi, onda ne trebas da koristis usluge zdravstva.

    Obzirom da se ne vidi problem u ovom stavu, koji je prosto zabrinjavajuci - a niko od onih koji potenciraju vakcinaciju protiv covida nije ni zastao da kaze da prica nije normalna - povucena je paralela iz razloga da vidite koliko nevjerovatnih stvari ova tema trpi.
    Tacno kao da sam zalutao u neki Black Mirror svijet.
    Ove teme o koroni su ti privatizovane od par forumasa, voditi neku krstenu diskusiju sa likovima koji vise po internetu i postuju svakakve gluposti je bespredmetno, jesi li se vakcinisao jesi, pusti njih da uzivaju u svom svijetu.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  15. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  16. #2314
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne ovo je smijesna prica sa kojom se odgovara na jos smijesniju gdje bi ljudi da se nevakcinisani protiv COVID19 prakticno izbace iz svih sfera drustva. Ko god ne vidi koliko je to glupo, smijesno, retardirano i bezobrazno ima daleko veci problem od COVID19.

    To sto ti pojedinci bjeze od rasprave onog trenutka kada vise nisu ni sami sigurni sta zele je tek prica za sebe.
    ne bježimo niodčega nego se sa đecom ne raspravlja nego puštiš ih da se izduše i na lalanje

  17. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


  18. #2315
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    ne bježimo niodčega nego se sa đecom ne raspravlja nego puštiš ih da se izduše i na lalanje
    Ta recenica kao i cinjenica da nadjes shodno da kometarises vise govori o tebi nego o toj "djeci". Keep it up.

  19. #2316
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ako je ok da se nevakcinisanima limitira pristup lijecenju
    Naravno da nije OK. Stavise, cisto sumnjam da neko stvarno misli da im se treba ograniciti ili zabraniti pristup lijecenju. Mislim da samo pogresno misle da su na taj nacin doskocili anti-vaxerima.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #2317
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    protiv antivaxera može da se bori samo edukacijom i transparentnošću, ako nešto nije transparentno naravno da će ljudi sumnjati u to
    She is only here to annoy herself!

  21. #2318
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    protiv antivaxera može da se bori samo edukacijom i transparentnošću, ako nešto nije transparentno naravno da će ljudi sumnjati u to
    Ne pomaze ni to. Problem anti-vaxera je sto su istog mentalnog sklopa kao i tipicni teoreticari zavjere. Oni ne mijenjaju misljenje, oni "pomijeraju stative" da bi zadrzali svoje predrasude. Ne postoji kolicina podataka niti nivo transparentnosti koji ce biti dovoljan da im promijeni misljenje. To se najprostije vidi na primjeru iverkektina koji su preko noci kao pripadnici nekakvog kulta prihvatili kao definitivni lijek, iako objektivno posmatrano jos uvijek ne postoji dovoljno podataka da lijeci koronu. Ali njih to ne interesuje, jer se ne radi o podacima. Da ih podaci interesuju ne bi ignorisali podatke o efektivnosti vakcina.

    Ja sam negdje davno pisao o porijeklu anti-vaxera, tj. o situaciji sa MMR vakcinom u Engleskoj. To su javno dostupni podaci. Doktor koji je ocrnio tu vakcinu, zbog koje se danas vracaju bolesti koje smo vakcinama prakticno bili eliminisali, je izgubio ljekarsku dozvolu zbog te prevare. Ali to nije negativno uticalo na rast anti-vax pokreta. Na stotine studija koje su radjene na ogromnom uzorku od nekoliko stotina hiljada ljudi nisu promijenile misljenje anti-vaxera koje je bilo zasnovano na prevarnoj studiji sprovedenoj na uzorku od 12.

    To su anti-vaxeri.
    Last edited by VanjaTheMan; 10-08-21 at 15:27.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #2319
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    antivakser nije univerzalan pojam, imaš ljude koji su kompletno protiv vakcina, koji su protiv vakcina za koronu ali nemaju ništa protiv MMR vakcina itd.

    MMR vakcine se smatraju bezbjednim međutim dešava se u rijetkim slučajevima (jednom u nekoliko hiljada) da dovedu do febrilnih konvulzija kod djece (zvanični podaci)
    She is only here to annoy herself!

  23. #2320
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Na forumu je napravljeno pravilo, eto sve vise ljudi potencira istu pricu - ako nisi vakcinisan protiv covida, i nesto se desi, onda ne trebas da koristis usluge zdravstva.

    Obzirom da se ne vidi problem u ovom stavu, koji je prosto zabrinjavajuci - a niko od onih koji potenciraju vakcinaciju protiv covida nije ni zastao da kaze da prica nije normalna - povucena je paralela iz razloga da vidite koliko nevjerovatnih stvari ova tema trpi.
    Tacno kao da sam zalutao u neki Black Mirror svijet.
    Ovo nije istina jer sam ja čim je prvi neko pomenuo nedostupnost liječenja za one koji ne žele da prime vakcinu insistirala da je to tipično kršenje ljudskih prava, da se kosi sa Hipokratovom zakletvom i da je kao takva smijesna ta priča....vjerujem da je istoga stava 95 posto onih koji propagiraju vakcinaciju...Danas imamo vakcine koje se daju djevojčicama u jako ranom uzrastu svakako nekoliko godina prije seksualne aktivnosti (tu se računa prva menstruacija) protiv HPV-a (humani papiloma virus) koji je odgovoran za 2/3 slučajeva raka materice i virus se prenosi seksualnim putem i i skoro uvijek kad ga žena ima, izazove rak materice....iskorijenjene mnoge bolesti, evo i ova pošast koja je mnoge žene ponijela jer se prisustvo HPV-a ne osjeća i tek kad žena oboli se shvati da je pozitivna na HPV...i mi pričamo protiv vakcina...vakcina je najveći izum čovječanstva, koliko je samo djece umrlo od ovčijih boginja koje su danas svedene na jednu presmijesnu bolest...d ali znate da je nekad (ne tako davno prije manje od stotinu godina) dijagnoza ovčijih boginja, frusa (morbila), šarlaha, zauški, bila skoro u 90 posto slučajeva smrtna presuda? Danas šarlaha skoro nema, frusa nema uopšte, tuberkuloza je iskorijenjena a bila je vrlo čest pratilac loše hranjene djece i siromašnih uslova života...grip je takodje ljude ubijao, danas takodje zna da bude mnog oopasan ali ako primiš vakcinu ili ga ne dobiješ (ja niejsam nijdenom otkako primam vakcinu, evo desetak godina, a prije toga sam bukvalno tri godine zaredom bolovala prilično jak grip, 2012, kad je onaj ogromni snijeg pao, poslednji put...ja ne znam zašto ste toliko zatrovani protiv toga kad niko od vas nije bolovao nijjednu od ovih bolesti koje su nekad bile fatalne. No, nijeste mali
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #2321
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Antivakser ovo čita ovako...
    Aha Vakcina.... Zanimljivo...
    Ček ova je vakcinu...

    Devil mode ON...

    Poslato sa škatulice
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #2322
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ovo nije istina jer sam ja čim je prvi neko pomenuo nedostupnost liječenja za one koji ne žele da prime vakcinu insistirala da je to tipično kršenje ljudskih prava, da se kosi sa Hipokratovom zakletvom i da je kao takva smijesna ta priča....vjerujem da je istoga stava 95 posto onih koji propagiraju vakcinaciju...
    U pravu si, sjecam se komentarisanja. Nisma naglasio ali sam mislio na onaj tip ljudi (jer je komentar namjenjen Vanji) koji se zalazu za vakcinaciju protiv kovida kompletnog stanovnistva. Nisi u tomk kosu, ali svakako si u pravu - stoga ispravka - skoro niko nije reagovao.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Danas imamo vakcine koje se daju djevojčicama u jako ranom uzrastu svakako nekoliko godina prije seksualne aktivnosti (tu se računa prva menstruacija) protiv HPV-a (humani papiloma virus) koji je odgovoran za 2/3 slučajeva raka materice i virus se prenosi seksualnim putem i i skoro uvijek kad ga žena ima, izazove rak materice....iskorijenjene mnoge bolesti, evo i ova pošast koja je mnoge žene ponijela jer se prisustvo HPV-a ne osjeća i tek kad žena oboli se shvati da je pozitivna na HPV...i mi pričamo protiv vakcina...vakcina je najveći izum čovječanstva, koliko je samo djece umrlo od ovčijih boginja koje su danas svedene na jednu presmijesnu bolest...d ali znate da je nekad (ne tako davno prije manje od stotinu godina) dijagnoza ovčijih boginja, frusa (morbila), šarlaha, zauški, bila skoro u 90 posto slučajeva smrtna presuda? Danas šarlaha skoro nema, frusa nema uopšte, tuberkuloza je iskorijenjena a bila je vrlo čest pratilac loše hranjene djece i siromašnih uslova života...grip je takodje ljude ubijao, danas takodje zna da bude mnog oopasan ali ako primiš vakcinu ili ga ne dobiješ (ja niejsam nijdenom otkako primam vakcinu, evo desetak godina, a prije toga sam bukvalno tri godine zaredom bolovala prilično jak grip, 2012, kad je onaj ogromni snijeg pao, poslednji put.. ja ne znam zašto ste toliko zatrovani protiv toga kad niko od vas nije bolovao nijjednu od ovih bolesti koje su nekad bile fatalne. No, nijeste mali
    Koji to mi, i sa cim sa to zatrovan?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #2323
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Ja sam se vakcinisao i sam za to, ali mi se cini da drzave svojim djelima dosta daju goriva anti vakserima.
    Ne znam da li namjerno ili slučajno, ali pogodio si pravo u metu.

    Pitanje svih pitanja je zbog čega države svojim djelovanjem ostavljaju prostor anti-vakserima da ''budu u pravu''?

    I još jedno dopunsko pitanje da li su sve kontradiktornosti i nejasnoće koje isplivavaju kroz saopštenja zapravo namjera, a ne slučajnost?

  27. #2324
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post


    Koji to mi, i sa cim sa to zatrovan?
    Generalno mislim, nikog posebno ne targetiram nego svima onima koji su smrtni protivnici vakcina generalno...i to je zapravo bilo retoričko pitanje, više čudjenje zašto otpor prema vakcinama kad je evidentno da su dobro donijele...ova poslednja je nebitna, ne govorim o njoj, jer mogu se sloziti da je malo vremena bilo da se "izmisli" vakcina protiv kovida, ali ako znamo kako tehnologija, nauka i medicina napreduje, onda nije uopšte za usporedbu kako je tamo prije 50 godina nekome trebalo 10 godina da vakcinu ispita i počne primjenjivati...možemo reći da je tadašnjih deset godina bilo pandam današnjem periodu od nekoliko mejseci...ali svjesna sam da je to zaludna priča jer ma što bilo ko rekao mi se svi od reda tvrdoglavo držimo svojih "principa" i uvjerenja...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  28. #2325
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ovdje je najgore sto se odma ljudi etiketiraju ovako ili onako, evo npr ako sam ja stava da eksperimentalnu vakcinu ne zelim da primim, ja sam anti vaxer i ako sam sve vakcine primio kao dijete i moja djeca isto tako, uklucujuci i fantomsku MMR, i kako mogu onda biti antivaxer? Mislim znam kako posto imas ogranicenih ljudi pa je njima svako ko ne misli kao oni jel IQ84...ali ajde malo da prekinemo sa takvim stavom, samo treba malo bolje sagledati sliku, nije ovaj virus nepoznanica pa eto ne znamo sta je, ispitvalo se godinama i ispituje se i dalje, pa eto nesretni lijek Ivermektin je odobren 1996. godine i tada se pominjao kao zastita od Sars Cov 2 (iz te porodice je nas covid19) pa bi valjda trebali da znaju i kako da se ovo rijesi.
    Prvi talas je krenuo, niko nista ne zna, uce nas da treba da peremo ruke i ne znam sta sve nisu mlatili, pa se uvodile restrikcije i zabrane kretanja i zatvaranja, pa se sve smirilo, pa odjednom novi soj, pa onda ajmo vakcine koje ce da sprijece transmisiju i bicemo spaseni, kad ono malo morgen, pa onda ko je prebolovao covid i primi fajzera ima dozivotni imunitet, how yes no, pa dvije doze vakcine spasavaju svijet (vidimo to na djelu), ali eto smirilo se nekako ali onda BUUM novi soj opet, e sad ne pomazu samo dvije doza morace treca, cetvrta, peta...i tako u nedogled, ali najbitnija stvar je da vakcina ne sprecava prensenje sto bi trebalo da ona radi, iz kojeg razloga nije tako to samo znaju oni koji prave vakcine...
    Vec sam rekao da mladi zdravi ljudi i djeca ni po koju cijenu ne bi smjeli da se vakcinisu, stariji 50+ i hronicni bolesnici bi trebalo, moje misljenje...

Page 93 of 167 FirstFirst ... 4383899091929394959697103143 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •