View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 33 of 165 FirstFirst ... 232930313233343536374383133 ... LastLast
Results 801 to 825 of 4116

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #801
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    ne znam koji su to validniji izvori od SZO
    Parafraziram:
    "Istrazivanja pokazuju da se virus ne prenosi sa covjeka na covjeka."
    "Ne treba ukidati letova ka/iz Kine."
    "Maske apsolutno ne stite." + "Maske stite!"
    "Virus se najvise prenosi dodirom zarazenih povrsina." + "Postoji mala sansa da se virus prenese dodirom."
    "Virus nije moguce da se prenese preko aerosoli." + "Virus ima sansu da se prenese preko aerosoli u zatvorenim prostorijama."
    "PCR je gold standard i treba ga vrtiti na 35+ ciklusa." + "Sve sa pretjeranim brojem ciklusa (30+) u vecini slucajeva daje false positive rezultate."
    "H1N1 ce sve da nas pobije i moramo se vakcinisati sto prije!" + "Mozda ipak ne moramo!"
    "Ne treba masovno testirati!" + "Treba masovno testirati!"

    Interesantno kako su se vecinom zemlje koje su odstupale od preporuka SZO i najbolje odbranile od virusa, bas interesantno.

    Ovdje zavrsavamo komunikaciju, ocigledno ne razmisljamo na isti nacin te samim tim nema potrebe zamarati se .
    Last edited by beatnological; 02-04-21 at 19:08.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  3. #802
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Ja bih samo volio da mi ljudi objasne šta je alternativa vakcinama...?

    Da čekamo da se istestiraju dodatnih godinu dana i više, i da zbog toga umre još milion+ ljudi...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  4. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  5. #803
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,927
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Parafraziram:
    "Istrazivanja pokazuju da se virus ne prenosi sa covjeka na covjeka."
    "Ne treba ukidati letova ka/iz Kine."
    "Maske apsolutno ne stite." + "Maske stite!"
    "Virus se najvise prenosi dodirom zarazenih povrsina." + "Postoji mala sansa da se virus prenese dodirom."
    "Virus nije moguce da se prenese preko aerosoli." + "Virus ima sansu da se prenese preko aerosoli u zatvorenim prostorijama."
    "PCR je gold standard i treba ga vrtiti na 35+ ciklusa." + "Sve sa pretjeranim brojem ciklusa (30+) u vecini slucajeva daje false positive rezultate."
    "H1N1 ce sve da nas pobije i moramo se vakcinisati sto prije!" + "Mozda ipak ne moramo!"
    "Ne treba masovno testirati!" + "Treba masovno testirati!"

    Interesantno kako su se vecinom zemlje koje su odstupale od preporuka SZO i najbolje odbranile od virusa, bas interesantno.

    Ovdje zavrsavamo komunikaciju, ocigledno ne razmisljamo na isti nacin te samim tim nema potrebe zamarati se .
    ja sa tobom nijesam ni usao u polemiku ni diskusiju, sam si se nakacio... tako da nemoj da se uzbudjujes.
    podji na utube i potrazi sta misli Nesterovic i njemu slicni pa vjeruj njima.
    Last edited by nickname; 02-04-21 at 19:41.

  6. The Following User Says Thank You to nickname For This Useful Post:


  7. #804
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Da čekamo da se istestiraju dodatnih godinu dana i više, i da zbog toga umre još milion+ ljudi...?
    U kratkim crtama, ako treba i ako je mRNA vakcina jedina opcija onda jedno veliko DA.
    Zasto? Jer ako se prica o mRNA vakcinama onda tu postoji moguci potencijal da permamentno ostane ogroman stetan uticaj na cijelu ljudsku populaciju jer smo u neistrazenim vodama (sto se tice primjene na ljudima naravno).
    Na kraju krajeva, pricamo o proizvodjacu koji ne bi, da postoji pravde i da korporacije ne vode glavnu pricu u svijetu, nikad vise poslovao i bili bi svi redom u zatvoru. Cisto da te posjetim, ovo je Pfizer i ovo je samo ono za sta su uhvaceni.







    MRNA vakcine su vjerovatno buducnost, i vjerovatno ce sa vremenom postati i jedina opcija za sve oblike vakcinisanja, ali trebaju da postuju davno ustavljene protokole (da podsjetim, niti jedna od vakcina nije prosla sva klinicka istrazivnja, tacnije nije ih privela kraju).
    Bilo ko ko ih objerucke prihvata bez kriticke misli i preispitivanja ima gadan problem, nebitno dal' se radi o obicnom covjeku, novinaru, doktoru ili politicaru. Uz to, ne da ih prihvata, nego tvrdi kako sve ostale vakcine ne valjaju i ne daje dozvole za iste iako su mnoge od njih prosle rigoroznije kontrole od recimo Pfizer vakcine.
    Ovo nije nesto sa cime se igra tek tako iako je vjerovatno mala sansa da bude velikih posljedica dugi rok bude.

    Mislis da je slucajnost sto EU oficijalno nije dala zeleno svijetlo za Sputnjik/Sinofarm i sto polako gasi AZ? Slucajnost je sto su vakcine inicijalno najavljivane kao "spas u dvije doze" i sto se baratalo sa ogromnim procentima "zastite" a na kraju ispada da nista od toga nije potpuna istina, te sad magicno Pfizer/Moderna i dalje ima najbolju zastitu procentualno a svi ostali su "******"? Slucajnost je sto se pricalo kako vakcinisani ne mogu da prenose dalje (da, to su bile prve informacije btw!) virus?

    Ako hoces opsirnije, onda bih rekao da:

    1. Formule za vakcine budu svima javno dostupne kako bi sto vise nezavisnih naucnika moglo sve da prouci, te kako bi se i siromasne zemlje mogle vakcinisati (starije i kriticne populacije) kada se odrade detaljne analize od nezavisnih kuca. Dzabe svo vakcinisanje svijeta ako dodjemo u situaciju da se negdje pojavi jos stetnija mutacija (mala vjerovatnoca u normalnim prirodnim uslovima) ili ako dodjemo u situaciju da sledece zime imamo iste probleme pa mora da se odradi revakcinacija (a do ovoga ce 100% doci).
    2. Da se napokon pocne voditi adekvatna statistika i adekvatno istrazivanje vezano za COVID19.
    3. Da se zakonom zabrani svugdje u svijetu lobiranje na podrucju farmaceutske industrije.
    4. Da se vakcinisu svi stariji (+ oni koji osjecaju potrebu za vakcinacijom ) jer u njihovom slucaju ni ne igra toliku ulogu ako postoje neke velike posljedice na duzi rok.
    5. Te da se, do se ne zavrsi potpuno klinicko testiranje od nezavisnih-referentnih kuca, primjeni model koji manje-vise uspjesno primjenjuju pojedine zemlje od samog pocetka (Tajland, Kina, pa cak i Svedska).



    I ponekad bi valjalo procitati nesto. Ovo nije upuceno tebi direktno, vec pojedincima kojima se vidi po nacinu pisanja da nikad u zivotu nisu ukljucili mozak, a vjerovatno ni procitali nista od zadnje lektire u skoli, vec slijepo vjeruju svemu sto im se servira. Evo jedno stivo za laku noc, sve sto je napisano u njemu se obistinilo ili je veoma blizu da bude istina.



    ----

    I opet ponavljam cisto da ne bude zabune. Da nemam veliki broj antitijela primio bih vakcinu cim mi se ukaze prilika ali Pfizer ili bilo koju mRNA nema te sanse, ne jos dugi niz godina. Ako sve ostane isto i sledece zime opet budemo u problemima i primit cu.
    Last edited by beatnological; 02-04-21 at 20:46.

  8. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  9. #805
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    https://twitter.com/aukurast/status/...551619585?s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #806
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ja bih samo volio da mi ljudi objasne šta je alternativa vakcinama...?

    Da čekamo da se istestiraju dodatnih godinu dana i više, i da zbog toga umre još milion+ ljudi...?

    Sent using Tapatalk
    alternativa lošim vakcinama su dobre vakcine, da su svi od starta vakcinisani fajzerom i sputnjikom možda bi ovo do sada i prošlo..mnogo veća efikasnost, ne bi(najvjerovatnije) bilo ovoliko mutacija itd.

    ako neko kaže da je AZ rizičan a sinofarm neefikasan to ne znači da je antivakser... mislim rizični su možda na duže staze i fajzer i sputnjik ali za ove već znamo
    She is only here to annoy herself!

  12. #807
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,374
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Sad me zbunjujete, je li fajzer najgori ili najbolji...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  13. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  14. #808
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,948
    Thanks Thanks Given 
    3,936
    Thanks Thanks Received 
    6,445
    Thanked in
    3,086 Posts

    Default

    Drugarica se vakcinisala danas astrom, ruka je boli (ne od igle) i ima 37,7. nije prelezala koronu (bar ne da zna), dok druga koja se raspadala od temperature, i posle vakcine se od temperature jednako raspadala cijele noci i danas je ok.
    ko ima zelju, sa licnom moze u dom vojske narednih dana (i sportski valjda)

    https://www.linkpicture.com/view.php?img=LPic606775129b0ce708749322
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #809
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,643
    Thanks Thanks Given 
    2,640
    Thanks Thanks Received 
    1,058
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Moje neko vidjenje je,da su htjeli da uniste virus a ne da 5 ljudi uzmu pare na neprovjerenim vakcinama, lideri najacih zemalja svijeta bi dogovorili totalni lockdaun kompletnog stanovnistva na period od mjesec dana
    Pripremili stanovnistvo,da u roku od nedelju dana obezbjede dovoljno namirnica, za period zakljucavanja i cao bato
    Samo nemojte da kazete kako ovo nije izvodljivo jer su podgoricani skloniji dojču od l. zdravlja


    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  16. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  17. #810
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Ja primih jutros Sinopharm, nista ne osjecam, samo osjecam maleni ubod u ruku. Inace, kad god primim vakcinu protiv gripa, ruka mi otekne i dobijem temperaturu laganu. Danas nista... Stvarno sam neki hladni flaster danas drzao na ramenu 8h, mozda je do toga.
    Od temperature ni T.
    Last edited by skostic; 02-04-21 at 22:25.

  18. #811
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,576
    Thanks Thanks Given 
    10,456
    Thanks Thanks Received 
    4,986
    Thanked in
    2,319 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Sad me zbunjujete, je li fajzer najgori ili najbolji...?

    Sent using Tapatalk
    Pfizer je naj.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  20. #812
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Temperatura, bol u mišićima i glavobolja su očekivani i to je znak da bijela krvna zrnca reaguju i počinju da stvaraju antitijela. Reakcije su kod AZ jače nakon prve nego nakon druge doze.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  21. #813
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Temperatura, bol u mišićima i glavobolja su očekivani i to je znak da bijela krvna zrnca reaguju i počinju da stvaraju antitijela. Reakcije su kod AZ jače nakon prve nego nakon druge doze.
    Buraz, imam 10x jace simptome kad primim vakcinu od gripa. Cak govorim majci danas, e da mi je dobit temp, da znam da reaguje tijelo )

  22. #814
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,384
    Thanks Thanks Given 
    1,798
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Supruga danas primila AZ, nema nikakvih tegoba.

    Jedino Tv nesto brka kanale

  23. The Following 3 Users Say Thank You to mrgo For This Useful Post:


  24. #815
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,014
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  25. #816
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Buraz, imam 10x jace simptome kad primim vakcinu od gripa. Cak govorim majci danas, e da mi je dobit temp, da znam da reaguje tijelo )
    Pa e Taj Sinopharm je nepoznanica, jer ima vrlo malo podataka o njoj. Istraživači iz Srbije smatraju da je to vakcina kod koje se najsporije stvaraju antitijela, ali da je ipak vrlo efikasna.

    http://www.politika.rs/scc/clanak/47...zbedna-vakcina

    Njena prednost može biti široki imunološki odgovor, odnosno djelotvornost protiv različitih sojeva.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  26. #817
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Ja primih jutros Sinopharm
    Btw čudi me da si danas primio Sinopharm. Mislio sam da je sad dostupna samo AZ. Ili je to možda samo za starije?
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  27. #818
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    400
    Thanks Thanks Received 
    279
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Btw čudi me da si danas primio Sinopharm. Mislio sam da je sad dostupna samo AZ. Ili je to možda samo za starije?
    Ostavili mi je sa strane. Obzirom da AZ nijesu htjeli da mi daju, jer sam imao infarkt prije 2 godine. Mada da nije bilo Sinopharma jutros, potpisao bih papir i primio na svoju ruku AZ. Generalno, kao sto se svuda prica, primite vakcinu, bilo koju, svaka radi svoj posao.

  28. #819
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Primih danas ovoga djaola AZ nedje oko 15. Nista za sad sve kul cak sam veceras mastrubirao lijevom rukom sto inace ne radim. Nema bola nema temperature sve kul. Mada kazu ljudi oce nakon 12 sati od pelcovanja. Nista no da navijem telefon da vidim oko 3 kakav cu bit

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to PrijekiLijek For This Useful Post:


  30. #820
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    https://volimpodgoricu.me/najcitanij...H_O2qhw7S9pJiE

    Građanima će, kaže Jokić, biti omogućeno da na revakcinaciju dođu između četvrte i dvanaeste sedmice od dana kada su primili prvu dozu.
    “Revakcina Astra Zenekom omogućava priličnu komociju, za razliku od nekih drugih vakcina, gdje mora biti tačno u dan. Građani ne moraju zakazivati revakcinaciju, već mogu doći u ovom periodu od mjesec dana, bez zakazivanja, a ovim povodom će Ministarstvo zdravlja izdati i saopštenje, kako bi građani bili precizno upoznati”, kazao je Jokić.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  31. #821
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    nema veceg "antivaksera" odje od tebe prijatelju. o cemu se radi? jel imas agendu da nas koji hocemo da se vakcinisemo spasis sigurne smrti ili sve ovo radis jer ti je dosasno? ozbiljno pitam.
    prihvatam da ima ljudi koji ne zele da se vakcinisu, al ne kapiram zasto na sve nacine pokusavaju da odvrate druge da to urade.
    ja licno nikog ne ubjedjujem da se vakcinise... osim moje roditelje i jos neke clanove porodice iz prostog razloga da posle godinu i vise dana se mogu sa njima rukovati, zagrliti... poci do njih na kraju krajeva bez da razmisljam o tome da sam ih mozda "pospremio".
    u ponedeljak oba roditelja vodim da prime AZ, kad smo vec kod toga.
    Volio bih da vidim postove gdje ubjeđujem i odvraćam forumaše od vakcinacije i/ili negiram virus (kažu da to ide ruku pod ruku).

    Ako smatraš da nema opravdanja za debatu o bilo kojem aspektu pandemije, da nema mjesta propitivanju ispravnosti odluka koje se donose, pravca u kojem se ide, niti pogledima na svu situaciju iz drugog rakursa onda bih zamolio, kako tebe, tako i sve ostale učesnike tema a koji moje postove pronalaze uznemirujućim, nazadnim i anti-naučnim (iako informacije prenosim iz legitimnih izvora), da iskoristite dostupnu opciju ignore, zaštite sebe od neželjenih informacija i hladne glave ostanu pri svojim stavovima i nepokolebani u zacrtanoj odluci koju smatraju jedinom ispravnom.

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  32. #822
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mislim da ne mogu tebe da stave na ignore jer si moderator. Bar je tako bilo prije nekog vremena.

    Edit> Def ne može.
    Last edited by Raquel; 03-04-21 at 01:11.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  33. The Following User Says Thank You to Raquel For This Useful Post:


  34. #823
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Mislim da ne mogu tebe da stave na ignore jer si moderator. Bar je tako bilo prije nekog vremena.

    Edit> Def ne može.
    Istina. Evo sad probah, ne može.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  35. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  36. #824
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,330
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    542
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Ja sam davno probao, sad sam se navikao
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  37. The Following 7 Users Say Thank You to Markys For This Useful Post:


  38. #825
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,927
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Volio bih da vidim postove gdje ubjeđujem i odvraćam forumaše od vakcinacije i/ili negiram virus (kažu da to ide ruku pod ruku).

    Ako smatraš da nema opravdanja za debatu o bilo kojem aspektu pandemije, da nema mjesta propitivanju ispravnosti odluka koje se donose, pravca u kojem se ide, niti pogledima na svu situaciju iz drugog rakursa onda bih zamolio, kako tebe, tako i sve ostale učesnike tema a koji moje postove pronalaze uznemirujućim, nazadnim i anti-naučnim (iako informacije prenosim iz legitimnih izvora), da iskoristite dostupnu opciju ignore, zaštite sebe od neželjenih informacija i hladne glave ostanu pri svojim stavovima i nepokolebani u zacrtanoj odluci koju smatraju jedinom ispravnom.

    tapatalk
    ti uglavnom pises neafirmativno o vakcinaciji i vakcinama, bez da nudis bilo kakvu alternativu necemu sto cijeli svijet zagovara.
    trenutno vakcinama takvim kakve jesu nema alternative, to ili ova agonija koja traje evo godinu. apsolutno ni jedne sekunde ne zelim da vjerujem da ucestvujemo u nekom masovnom eksperimentu, ili da cekamo 10-12 godina da vidimo kako ce se pokazat koja vakcina pa onda da se odlucimo za najbolju... to jedino ako zivis nedje na neko pusto ostrvo izolovan od svijeta, onda bi imalo smisla ovako i ne bas.
    da, vjerujem naucnicima i ljudima koji su cijele svoje karijere posvetili tome i kad dodjem na red primit cu prvu koja bude na ruku tom nekom ko me bude pelcovao
    gledao sam ljude kako su prosli od ovoga, mladi ljudi puni snage po mjesec i vise sa teskim upalama pluca... jedva zive glave izvukli. da im vidis ruke i stomake od inekcija i infuzija mislim da bi manje trazio clanaka i "kredibilnih" izvora protiv vakcinacije.
    za one koji su umrli nazalost, ili lezali u bolnicu i na intezivnu njegu danima gdje su svjedocili agoniji ljudi tamo tek da ne pricamo...
    mene su brat i nekoliko dobih drugova bili u bolnici zbog ovoga.... ljudi sa svojih cetrdesetak godina. pa kad ti pricaju kako se ljudi bore za vazduh, pa kako pojedini reaguju kad treba da idu na respirator... desavalo se da ljude moraju da uspavaju koji polude od panike kad saznaju da im je nivo kiseonika ispod normale i da mora na respirator (u tim trenucima ne prave razliku izmedju invazivnog i neinvazivnog)...
    ti ljudi bi sad primili vakcinu sa 10% ucinkovitosti jer bi bili "sigurni" da imaju 10% sansi vise da izbjegnu sve to sto su prosli druzeci se sa koronom.
    ja ti samo kazem da trebas malo biti opezan kod pisanja jer mozda nekog ubijedis da se ne vakcinise pa taj ili neko njegov zbog toga zaglavi....

  39. The Following 10 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


Page 33 of 165 FirstFirst ... 232930313233343536374383133 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2872
    Last Post: Yesterday, 09:18
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •