View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 106 of 165 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116156 ... LastLast
Results 2,626 to 2,650 of 4117

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #2626
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Koji su simptomi sad za ove nove sojeve? Prije se znalo - čulo ukusa/mirisa, visoka temperatura... Sad koliko sam shvatio više se čula ne pominju?

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    Nema nikakvih pravila, isto kao i ranije. Poznajem barem stotinjak ljudi koji su prelezali "ovaj" ili "onaj" soj (kao da mi znamo koji je al' ajd) i jedno je svima zajednicko, ko god je izgubio culo mirisa/ukusa imao je lagane simptome. Jel' koincidencija ne bih znao.

  2. #2627
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,577
    Thanks Thanks Given 
    10,460
    Thanks Thanks Received 
    4,988
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Koji su simptomi sad za ove nove sojeve? Prije se znalo - čulo ukusa/mirisa, visoka temperatura... Sad koliko sam shvatio više se čula ne pominju?

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    Ne znam koji mi je s(m)oj.Meni čula otišla 2 dana nakon prvih simptoma odnosno 5 dana od kad sam virus pokupio(znam tačno đe i kad).Ne znam ,danas mi je treći dan od pojave simpt.,bilo dvije noći tu do 38°,preko dana bez temp...danas čekam nalaze i to je to.
    Stvarno je čudno ovo sa mirisom i ukusom u kombinaciji sa apetitom koji mi je čak i malo jači no prije,a i prije je bio mašala

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  3. #2628
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Ajmo malo da maštamo...da zamišljamo da je situacija kod nas kao u nekim drugim zemljama, uzmimo za primjer Portugaliju i Ujedinjene Arapske Emirate...

    1. Da vidimo kakvo je situacija u pogledu novooboljelih u ove tri zemlje...










    Na dan 03.oktobar sedmodnevni prosjek novozaraženih u Crnoj Gori (na milion stanovnika) je 26 puta veći nego u UAE a skoro 12 puta veći nego u Portugaliji.... Pošto smo u CG imali ovih dana od 350-500 neka bude da je prosjek 400 na dan... za nedjelju dana 2800 novih slučajeva...
    Zamislimo da smo imali za taj period 107 slučaja (26 puta manje) ili 233 (12 puta manje)... eeee


    2. Da vidimo stanje kad su umrli u pitanju u ove tri zemlje...








    Na dan 05.oktobar, sedmodnevni prosjek umrlih u CG (na milion stanovnika) je bio 65 puta veći nego u UAE a 15 puta veći nego u Portugaliji...
    Pošto nam ovih dana umire maltene dvocifren broj ljudi svakog dana, neka bude da je poslednjih sedam dana kod nas preminulo 70 osoba (da ne tražim tačne podatke)....Zamislimo da nam je u istom periodu umrla 1 osoba (65 puta manje) ili 4-5 osoba (15 puta manje)....eeeee




    3. Da vidimo kakvo je stanje za broj hospitalizovanih (nisam tražio podatke za UAE)....





    Za Crnu Goru podatak ćemo naći na sajtu instituta...







    Ovo je podatak za 05.oktobar, ali su brojke bile vrlo slične u prethodnom periodu... dakle, na jučerašnji dan smo imali 575 hospitalizovanih osoba na milion stanovnika...ili 14 puta više od Portugalije.... Zamislimo da smo juče imali 25 pacijenata u bolnici koji se liječe od korone (14 puta manje od 358)....eeeee


    You may say I'm a dreamer but I'm not the only one...


    4. Da vidimo još jednu razliku između ove tri zemlje... u procentu vakcinisanog stanovništva...






    U UAE 83% UKUPNOG stanovništva je potpuno vakcinisano.... U Portugaliji još i više... u Crnoj Gori jedva trećina stanovništva je vakcinisana... Mora da nam zato ova borba s covidom ovako dobro ide...



    U to ime, zapjevajmo:
    Svet je lep kada sanjamo, kada sanjamo,
    ajde zajedno da sanjamo, da sanjamo

  4. The Following 3 Users Say Thank You to DzekOfAllTrades For This Useful Post:


  5. #2629
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Ajde sada uporedi UAE, Portugal i Izrael, ili recimo Madjarsku i Crnu Goru.

    Porediti Crnu Goru sa bilo kojom zemljom je bez ikakvog smisla, al' apsolutno bez ikakvog smisla.
    Kod nas nesto ne stima odavno, nebitno koliko je ljudi vakcinisano, zdravstveni sistem jednostavno ne funkcionise kako bi trebalo. To smo najbolje vidjeli u proslom zestokom talasu (januar-februar).

    Ne sumnjam da bi veci broj vakcinisanih poboljsao situaciju ali nama, na zalost, ni to ne bi drasticno pomoglo.

  6. #2630
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Merck ima 'novi ivermektin', a @Vanje i @Džekovi će danam objasne koliko je cijela stvar fenomenalna

    https://www.zerohedge.com/covid-19/m...ced-covid-pill
    The more things change, the more they stay the same.

  7. #2631
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,266
    Thanked in
    1,814 Posts

    Default

    Nekome ni brojevi ne pomažu.


    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #2632
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ajde sada uporedi UAE, Portugal i Izrael, ili recimo Madjarsku i Crnu Goru.

    Porediti Crnu Goru sa bilo kojom zemljom je bez ikakvog smisla, al' apsolutno bez ikakvog smisla.
    Kod nas nesto ne stima odavno, nebitno koliko je ljudi vakcinisano, zdravstveni sistem jednostavno ne funkcionise kako bi trebalo. To smo najbolje vidjeli u proslom zestokom talasu (januar-februar).

    Ne sumnjam da bi veci broj vakcinisanih poboljsao situaciju ali nama, na zalost, ni to ne bi drasticno pomoglo.
    Kako ne bi pomoglo kad bi broj hospitalizovanih bio 8-10 puta manji a broj preminulih 9-11 manji bez obzira na zdravstveni sistem?
    One Ring to Rule them all...

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  10. #2633
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Mrzi me sad da tražim linkove, ali bilo je nedavno objašnjenje jednog srpskog epidemiologa koje bi svako mogao da razumije. Da prepričam, pošto to nikako nije jasno, iako su teške riječi u pitanju - on je na primjeru Srbije objasnio da su za trenutnu situaciju krivi nevakcinisani. Oni su probili barikadu i pokrenuli spiralu zaraze koju više ništa ne zaustavlja jer je bolest sistemska i ne postoji lijek, samo vakcina koja nije potpuno djelotvorna. Pride smo poznati po nepridržavanju bilo kakvih preporuka i izvrdavanju pravila. Loš zdravstveni sistem ne može da nam pomogne. I više nema ništa čudno u tome što od "najsmešnijeg virusa na svijetu" umiru zdravi ljudi od 40 god, a mi kažemo da ljekari ne umiju da ih liječe, da su imali neku prikrivenu bolest i da je tako bilo i sa običnim gripom.

    Bio je na tv i jedna doktor koji ordinira u kovid ambulanti u Srbiji i tvrdi da su zaštićeni samo oni koji su "preležali". Ne bili pozitivni i kijali, nego bili ozbiljno bolesni, izgubili čula, kašljali... Kako to da se masovno ne zaražavaju u zemljama sa visokim stepenom vakcinacije oni koji uopšte nijesu bili ni bolesni ni pozitivni, ali su vakcinisani, nije objasnio.

    Još jedna vijest je objavljena kod nas i prošla ispod radara, i to me mrzi da tražim da citiram. Za ovo vrijeme 66 porodilja u KCCG je bilo pozitivno na ovaj virus, dvije su umrle od upale pluća. Dodajte tome one izjave direktora Instituta za bolesti djece koji povremeno iznese broj od kovida teško oboljele djece koje oni liječe.

    Sve u svemu, od maja do najkasnije septembra ove godine, propustili smo priliku kao društvo da se upristojimo u zadnji čas.

  11. #2634
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    "Bio je na tv i jedna doktor koji ordinira u kovid ambulanti u Srbiji i tvrdi da su zaštićeni samo oni koji su "preležali". Ne bili pozitivni i kijali, nego bili ozbiljno bolesni, izgubili čula, kašljali... Kako to da se masovno ne zaražavaju u zemljama sa visokim stepenom vakcinacije oni koji uopšte nijesu bili ni bolesni ni pozitivni, ali su vakcinisani, nije objasnio."

    definiši prvo masovno, eto Izrael je opet uvodio mjere uprkos visokom stepenu vakcinacije, onda na brodovima na kojima je bukvalno svako bio vakcinisan se dešavalo da se virus širi itd. što znači da vakcina samo djelimično usporava širenje virusa
    She is only here to annoy herself!

  12. #2635
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Tako je, i epidemiolog tako kaže. Ipak, s njom je bolje nego bez.

  13. #2636
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Merck ima 'novi ivermektin', a @Vanje i @Džekovi će danam objasne koliko je cijela stvar fenomenalna

    https://www.zerohedge.com/covid-19/m...ced-covid-pill
    Zna li sta je fenomenalno?

    Vakcina, koja je inace besplatna.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #2637
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    bolje, ali kad stavljaš bilborde tipa "vakciniši se da ideš na žurku ples da zagrliš nekog" pa kad se ispostavi da vakcine ne štite druge ni blizu 100% onda ljudi jbg izgube povjerenje i u vakcine i u struku, mi od medicinskih vlasti nemamo trenutno jednu osobu koja ima autoritet i koja do sada nije rekla nešto za šta se kasnije ispostavilo da nije tačno
    She is only here to annoy herself!

  15. #2638
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    845
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Razlog više za vakcinaciju i poštovanje preporuka! Nije baš da oko vakcinisanih ljudi masovno obolijevaju od ovog virusa.

  16. #2639
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,676
    Thanks Thanks Given 
    297
    Thanks Thanks Received 
    703
    Thanked in
    319 Posts

    Default

    Ja ću s nedelje da vadim antitijela. Vakcinisan sam a prije 20 dana sam bio bolestan iako dva puta negativan na brzi antigenski test. Nalazi su mi bili manje više uredni, crp oko 12. Imao sam temperaturu jedan dan, malo problema sa stomakom i konstantno preznojavanje 5 dana iako nisam imao temperaturu. Drug je vadio antitijela i nije ih imao a vakcinisali smo se u isto vrijeme tako da se nadam da ću zaključiti nešto iz testa na antitijela. Isprva sam mislio da nije korona sigurno ali sam posle pričao sa par poznanika koji su imali manje više iste simptome kao i ja koji su bili pozitivni na koronu.

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  17. #2640
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Vidim da nam je i dalje omiljena disciplina inaćenje... jer eto nema veze što nismo učinili dovoljno kad je prevencija u pitanju (a najbolja prevencija je vakcinacija), mi ipak znamo da ni ne treba da se vakcinišemo jer ne bi bilo mnogo bolje...a to znamo jer je nama brat u Italiju...moram se nasmijati, ali od muke..

    Ko prati tviter, može vidjeti vapaje ljudi iz Srbije jer se onkološki pacijenti ne zbrinjavaju adekvatno...nema mjesta u bolnicama, nema osoblja koje im može pružiti adekvatnu njegu i liječenje... Bila je juče vijest iz Rumunije - imaju tačno NULA slobodnih mjesta u jedinicama intenzivne njege za covid.. ko je prvi stigao, možda se izvuče, ostali, jbg..

    Možemo samo zamisliti koliku štetu trpe kod nas onkološki, kardiološki i svi drugi pacijenti koji se ne mogu adekvatno pregledati, liječiti, njegovati.. ne mogu jer su kapaciteti ograničeni.. čak i da imamo više mjesta u bolnicama, nema OSOBLJA koje to može da isprati..
    Zamislimo samo kažem da smo prošlog mjeseca umjesto što smo imali po 300 i više COVID pacijenata u bolnicama, imali njih 30-50... šta bi to značilo za druge pacijente... ali avaj... dobro nam je i ovako, je l da...

  18. The Following 4 Users Say Thank You to DzekOfAllTrades For This Useful Post:


  19. #2641
    Join Date
    May 2021
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Moje je mišljenje da je rasterećenje zdravstvenog sistema glavni razlog za vakcinaciju koji je trebalo da se promoviše.

    Da prenesem šta to znači u praksi. Sestra počela da kašlje, da se guši od kašlja. I sva se slomljeno osjećala. U regularnoj situaciji bi pošla kod izabranog doktora, on bi je pregledao, dao joj uput za snimanje pluća i poslije pregledanja snimka odredio terapiju. To bi trajalo ukupno dva dana. U situaciji kakva je prisutna trenutno, sestri su rekli da doktor neće da je primi dok se ne testira na koronu. Morala je da čeka tri dana jer su joj iz centra za testiranje rekli da rade samo brze testove i da su oni pouzdani jedino u periodu 3-5 dana od pojave prvog simptoma. Poslije 3 dana se testirala i sa negativnim testom pošla u dom zdravlja. Tamo joj rekli da doktor neće da je primi jer je brzi test nepouzdan i da mora da odradi pcr test. To je već 4. dan otkad je pokušala do dođe do izabranog dr. Hvatala je vezu i sjutradan se testirala u ijzcg, preksjutradan je bio negativan rezultat, isti dan je pošla kod izabranog. On joj dao uput za snimanje pluća za sjutradan, što je 7. dan otkad je prvi put pokušala da ode kod doktora. Snimak pokazao žestoku upalu pluća i počela da prima infuziju tek tada.

    Ovo je samo što se tiče opšte prakse. Kod specijalista je zasebna priča i zasebni problemi.
    Last edited by elemental; 07-10-21 at 11:19.

  20. The Following 4 Users Say Thank You to elemental For This Useful Post:


  21. #2642
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,933
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    907
    Thanked in
    481 Posts

    Default

    Ti mora da si na sjeveru jer cuh tu glupost da rade na sjeveru, testiraju sve koji dodju kod doktora nebitno sa kojim simptomima. Moj jedan brat otisao sa bolom u ledjima, nisu htjeli da ga prime nego se morao testirati, iako ni jedan jedini simptom sem toga nije imao.
    Zdravstveni sistem u PG se moze i reci da funkcionise ali u drugim gradovima vjerujem nidje veze.

    Svakako i u PG na covid odjeljenja salju totalno neobucen kadar sa drugih odjeljenja koje nemaju veze sa covidom a sto je jos gore ne prodju nikakvu obuku.

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  22. #2643
    Join Date
    May 2021
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    U pitanju je Podgorica.

    Inače se snimanje pluća za kovid pacijente radi na Starom Aerodromu od 14-16, ako pitaš call centar. Dva doktora iz Muzičkog centra stoje jedno pored drugog i jedan kaže od 14-16, drugi kaže do 7-8 rade kad god je on u smjeni. Direktno u dz na SA konačno naišao na jednu sestru koja kaže da se snimanje pluća za kovid pacijente radi od 14-19.

  23. #2644
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by elemental View Post
    Moje je mišljenje da je rasterećenje zdravstvenog sistema glavni razlog za vakcinaciju koji je trebalo da se promoviše.

    Da prenesem šta to znači u praksi. Sestra počela da kašlje, da se guši od kašlja. I sva se slomljeno osjećala. U regularnoj situaciji bi pošla kod izabranog doktora, on bi je pregledao, dao joj uput za snimanje pluća i poslije pregledanja snimka odredio terapiju. To bi trajalo ukupno dva dana. U situaciji kakva je prisutna trenutno, sestri su rekli da doktor neće da je primi dok se ne testira na koronu. Morala je da čeka tri dana jer su joj iz centra za testiranje rekli da rade samo brze testove i da su oni pouzdani jedino u periodu 3-5 dana od pojave prvog simptoma. Poslije 3 dana se testirala i sa negativnim testom pošla u dom zdravlja. Tamo joj rekli da doktor neće da je primi jer je brzi test nepouzdan i da mora da odradi pcr test. To je već 4. dan otkad je pokušala do dođe do izabranog dr. Hvatala je vezu i sjutradan se testirala u ijzcg, preksjutradan je bio negativan rezultat, isti dan je pošla kod izabranog. On joj dao uput za snimanje pluća za sjutradan, što je 7. dan otkad je prvi put pokušala da ode kod doktora. Snimak pokazao žestoku upalu pluća i počela da prima infuziju tek tada.

    Ovo je samo što se tiče opšte prakse. Kod specijalista je zasebna priča i zasebni problemi.
    Nista ti to antivaxere ne zanima. Antivaxer je po prirodi jedno antisocijalno, sebicno bice sa ozbiljnim intelektualnim deficitom. Traziti od takve osobe da shvati da je vakcinacija najbolji izlaz iz ove situacije je kao da trazis mravu da shvati teoriju relativiteta.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  25. #2645
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    A da vidimo kako funkcionišu ozbiljne organizacije. Recimo NBA koja primarno gleda svoj profit (nadam se da tu nemamo suprotstavljenih mišljenja) i koja čini sve što može da zaštiti svoju "imovinu" (da se tako izrazim) a ta imovina su prvenstveno igrači: 95 posto igrača je primilo makar jednu dozu https://www.nba.com/news/report-nba-...-among-players. Oni koji neće da se vakcinišu imaju znatna ograničenja pa ako im je tako volja, nek nastave sa tom svojom slobodom izbora.

    Svih 50 guvernera američkih država su takođe vakcinisani: https://www.businessinsider.com/gove...ee-beer-2021-5


    Mora da američka vlada nije marila za zdravlje svoje vojske kad je naložila da je za njih vakcina obavezna (jer americi vojska uopšte nije bitna, to je poznato). Mada, vojska je već početkom septembra imala preko 70% vakcinisanih https://www.stripes.com/covid/2021-0...h-2824457.html


    Idemo dalje, da vidimo stanje na univerzitetima iz Lige bršljana:
    Na Jejlu 99,5 posto dodiplomaca vakcinisani, 98 posto postiplomaca, 96 posto nastavnika. https://covid19.yale.edu/yale-data
    Univerzitet Kolumbija: 99 posto osoblja, 93 posto studenata: https://president.columbia.edu/news/...-return-campus
    Kornel: 96 posto studenata i osoblja: https://covid.cornell.edu/vaccines/vaccination-cornell/
    Prinston: 99 posto studenata, 96 posto osoblja https://covid.princeton.edu/dashboard
    Braun Univerzitet: 98,8 posto studenata, 95,8 posto nastavnika https://healthy.brown.edu/vaccinatio...ccination-rate
    Harvard: 95 nastavnika, 97 posto studenata: https://www.harvard.edu/coronavirus/...e-information/
    Koledž Dartmut: 92 posto studenata i nastavnika https://covid.dartmouth.edu/covid19-dashboard
    Univerzitet Pensilvanija ne objavljuje podatke o broju vakcinisanih.

    Na Jejlu je recimo u poslednjih nedjelju dana testirano 5600 studenata i imali su, pazite sad... nula pozitivnih slučajeva..

    Kalifornija će da uvede obaveznu vakcinaciju za školsku djecu... a gdje smo mi...na kom smo mi nivou svijesti i razvoja...em što se mladi ne vakcinišu a bilo je smrtnih ishoda među mladim i radno sposobnim osobama, što je naranvo velika tragedija... nama se ni stariji ne vakcinišu... većina smrtnih ishoda su nevakcinisani i starijeg uzrasta.. znači da imamo dosta osoba od 60 ili 70 ili više godina koji se nisu vakcinisali a oboljeli su i neki od njih nažalost preminuli...što je opet tragedija jer se većina tih smrtnih ishoda mogla spriječiti.. ali je istovremeno pokazatelj i društvene neodgovornosti a rekao bih i izuzetne gluposti jer kakvo je to rezonovanje u osobe od 60 godina koja se nije vakcinisala jer se plaši nekog nepoznatog budućeg dejstva vakcine...


    Mi smo u Cg šampioni gluposti, sem što smo šampioni u obolijevanju i umiranju...




    Po ukupnom broju umrlih (premma broju stanovnika) smo peti u svijetu... ako to nije katastrofa, onda ne znam šta je.

  26. The Following User Says Thank You to DzekOfAllTrades For This Useful Post:


  27. #2646
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,271
    Thanks Thanks Given 
    736
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    453 Posts

    Default

    Drug prebolio virus, njegova supriga i djeca takodje. On i supruga vakcinisani. Zvali su ga da mu odrede samoizolaciju kada se testirao dok mu je supruga tada dobila temperaturu i bolove. U samoizolaciji su bili on i djeca, on jer je vakcinisan i potvrdjen dok supruga nije jer je vakcinisana i tek moze da se testira za tri dana od pojave simptoma da se potvrdi infekcija, do tada nema samoizolacije za nju i ona ide redovno na posao. Nakon nekoliko dana je i njoj potvrdjena infekcija nakon cega je i ona bila u samoizolaciji.
    Tako da vakcina ipak znaci nesto i to je pozitivno da na ovakav nacin moze da se odgovori izazovima i kreira ambijent za oporavak ekonomije i kvalitetniji zivot svih gradjana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #2647
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Jedan primjer da vidimo dokle su nas doveli Nestorovići, Stojkovićke i ostali šarlatani koji besramno i bez ikakvih posledica šire nenaučne izmišljotine i time dodatno sluđuju ionako sluđen narod. Bila je vijest da je prije neki dan u Srbiji preminula dvadesetogodišnja inače prethodno ZDRAVA trudnica, a ovo je izgleda izjava njenog supruga:



    Iako je primjer iz Srbije, spominjem ga jer dijelimo dosta sličnosti s njima pa se paralele mogu povući. Miloš nije jedini krivac za ovakvo razmišljanje, krivi su društvo i država u kojima su neuki najbučniji i najglasniji i u kojima nema nikakvih reperkusija za izgovoreno. U ozbiljnim državama Nestorović i Jovana Stojković bi odavno izgubili licence ali u ovim našim oni imaju medijskog prostora a država ih ne kažnjava. Ne kažnjava zato što sama država zna da joj je narod neuk i da nije baš pametno donositi odluke koje će većinu takvog naroda da naljute, ipak se kod nas izbori održavaju svako malo a broj poslaničkih mjesta je bitniji od bilo čega drugog.

    Sezone 2018/2019 je oko 30 osoba izgubilo život zbog gripa.. sad nam toliki broj od covida umire za 3-4 dana.. ali nema veze, nećemo vakcine.

  29. The Following User Says Thank You to DzekOfAllTrades For This Useful Post:


  30. #2648
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Merck ima 'novi ivermektin', a @Vanje i @Džekovi će danam objasne koliko je cijela stvar fenomenalna

    https://www.zerohedge.com/covid-19/m...ced-covid-pill
    Zna li sta je fenomenalno?

    Vakcina, koja je inace besplatna.
    Znaš onu metaforu, nema besplatnog ručka?

    _______________



    Nove studije: Zaštita Pfizerom pada već nakon dva mjeseca, delta varijanta nije glavni razlog slabljenja efikasnosti, već je ključan protok vremena
    index.hr
    The more things change, the more they stay the same.

  31. #2649
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,577
    Thanks Thanks Given 
    10,460
    Thanks Thanks Received 
    4,988
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    Dobro je dok se mogu usta otvarat da se ruča,zahebano kad ih podvežu maramom

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  32. #2650
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Vakcine možda nisu besplatne, ali sigurno nije ni boravak u bolnici:


    Total COVID-19 Cost for People aged 20 years or less
    Average cost of COVID-19 Hospitalization(1-5 days): $68,261
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (6-10 days): $155,619
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (11-15 days): $324,285
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (15+ days): Data not available
    Total COVID-19 Cost for People Aged Between 21 and 40 years
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (1-5 days): $51,389
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (6-10 days): Data not available
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (11-15 days): Data not available
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (15+ days): $980,821
    Total COVID-19 Cost for People Aged Between 41 and 60 years
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (1-5 days): $78,569
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (6-10 days): Data not available
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (11-15 days): Data not available
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (15+ days): Data not available
    Total COVID-19 Cost for People Aged Over 60 years
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (1-5 days): $77,323
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (6-10 days): $89,874
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (11-15 days): $152,388
    Average cost of COVID-19 Hospitalization (15+ days): $460,989
    Please note that these are the average costs for all patients in this age group who were hospitalized for the indicated number of days. In this section we’ll parse out how some extenuating factors affect how much you’ll pay for your Covid-19 related hospital stay:

    Ventilators. The total cost of hospitalization for people who did not need a ventilator was $12,692. People who needed a ventilator for 96 hours or less paid on average $34,223. People who needed a ventilator for more than 96 hours paid an average of $88,114.
    Comorbidities. People who suffered from comorbidities when they contracted Covid-19 paid roughly 30% more for their hospital stay than those who didn’t suffer comorbidities.
    ICU stay. Patients who required a stay in the ICU during their hospitalization for Covid-19 paid 45 times more than people who did not require a stay in the ICU.
    https://livelyme.com/blog/real-cost-...tion-covid-19/


    Čovjek bi pomislio da ima istine u onim tvrdnjama da antivakserski pokret finansira sama farmaceutska industrija jer im (nepotrebno) razbolijevanje od zaraznih bolesti donosi odličan profit.

Page 106 of 165 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110116156 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2872
    Last Post: Yesterday, 09:18
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •