View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 109 of 167 FirstFirst ... 95999105106107108109110111112113119159 ... LastLast
Results 2,701 to 2,725 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #2701
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Jedno pitanje, ako sam se vakcinisao fajzerom a revakcinu planiram da odlozim na nekih 6-8 nedelja posle vakcine a ne da je primam na 3 nedelje kako je propisano, da li ima nekih ogranicenja po tom pitanju, do kad mogu da odlozim da me ne cimaju?

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  2. #2702
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Vakcine i dalje pruzaju zastitu samo pola godine? Jos je ta zastita upitna zbog mutacija…taman odlucim da se vakcinisem (planirao jutros u 8) ali mi se ne da. Cim krenem u razmisljanje shvatim da je bolje prirodno steci imunitet nego svako pola godine (eventualno godinu) na vakcinisanje, kao sto je to slucaj sa virusom gripa u razvijenim drzavama.

  3. #2703
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Koliko ljudi znas koji nijesu bili vakcinisani, pa su bili zaraženi po dva puta? Kakva im je bila klinicka slika? Koliko vakcinisanih ljudi znas koji su bili zarazeni dva puta i kakva im je bila klinicka slika? Koliko umrlih od korone znas, vakcinisanih i nevakcinisanih, kakvog su zdravlja bili?

    Da li bi ti ova pitanja pomogla da odlucis o vakcinaciji?

  4. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  5. #2704
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    pa i vakcina protiv obicnog sezonskog gripa se "apdejtuje" svake sezone, jer i sezonski grip mutira, pa svake godine nove vakcine porucuju preko tendera, samo sto niko ne pise o tome.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  6. #2705
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,287
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,639
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    što ćemo da radimo ako se sjutra utvrdi da su upravo vakcine izazvale širenje opasnijih mutacija?
    Ne boj se, to se nece desiti. Vec znamo da je delta nastala prije masovne vakcinacije i vec znamo efekat vakcinacije u drzavama u kojima je ista na visokom nivou. Ali ako ti ovo na osnovu dosadasnjih podataka nije jasno, ne znam ni zasto se uopste trudim. Nastavi da vjerujes u teorije zavjere i u sta bi bilo kad bi bilo, iako nije niti ce biti.

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Vakcine i dalje pruzaju zastitu samo pola godine? Jos je ta zastita upitna zbog mutacija…taman odlucim da se vakcinisem (planirao jutros u 8) ali mi se ne da. Cim krenem u razmisljanje shvatim da je bolje prirodno steci imunitet nego svako pola godine (eventualno godinu) na vakcinisanje, kao sto je to slucaj sa virusom gripa u razvijenim drzavama.
    Pitam se koliko pokojnika je ovako razmisljalo.
    Last edited by VanjaTheMan; 03-11-21 at 07:11.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  8. #2706
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Imao sam prehladu jako slicnu covidu ali su testovi bili negativni. Ako sad ponovo uradim test antitijela pa ih budem imao vise nego prije znaci li to da sam prebolovao covid i da li uzeti trecu dozu?

  9. #2707
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,601
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Imao sam prehladu jako slicnu covidu ali su testovi bili negativni. Ako sad ponovo uradim test antitijela pa ih budem imao vise nego prije znaci li to da sam prebolovao covid i da li uzeti trecu dozu?
    Mislim da ti to nije korona bila, jer vidim dosta ljudi je prehladjeno, grebucka grlo, kaslje se, kija ali iskreno ne mora sve da bude korona

    Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

  10. #2708
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    To je svako imao. Ja sam se patio par dana takodje. Nije covid

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  11. #2709
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Koliko ljudi znas koji nijesu bili vakcinisani, pa su bili zaraženi po dva puta? Kakva im je bila klinicka slika? Koliko vakcinisanih ljudi znas koji su bili zarazeni dva puta i kakva im je bila klinicka slika? Koliko umrlih od korone znas, vakcinisanih i nevakcinisanih, kakvog su zdravlja bili?

    Da li bi ti ova pitanja pomogla da odlucis o vakcinaciji?
    Ne poznajem mnogo ljudi, mozda sam asocijalan. Umrle definitivno ne poznajem iako sam ih ponekad sretao u snu.

    od ljudi koje poznajem mislim da ni 20% nije vakcinisano (manje od 20% je vakcinisano), nisam poznavao nikog ko je preminuo u poslednje dvije godine, generalno ne volim saucesca i na poslednje sam bio prije mozda 5 godina.
    Last edited by Vitis; 03-11-21 at 07:35.

  12. #2710
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Vakcine i dalje pruzaju zastitu samo pola godine? Jos je ta zastita upitna zbog mutacija…taman odlucim da se vakcinisem (planirao jutros u 8) ali mi se ne da. Cim krenem u razmisljanje shvatim da je bolje prirodno steci imunitet nego svako pola godine (eventualno godinu) na vakcinisanje, kao sto je to slucaj sa virusom gripa u razvijenim drzavama.
    Ima samo jedan malecni dio koji nijesi razložio u ovoj teoriji a valjalo bi da je uzmeš u razmatranje. Moja preporuka a ti sam najbolje znaš što i kako.
    Za sticanje imuniteta treba da se pretekne zaraza od COVID-19. Trenutno je stopa smrtnosti 2%. Samo se potrudi da budeš u ovih 98% i onda si lagan. Inače CG je 5 u svijetu po stopi smrtnosti od COVID-19 na broj od milion stanovnika.

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Ne poznajem mnogo ljudi, mozda sam asocijalan. Umrle definitivno ne poznajem iako sam ih ponekad sretao u snu.

    od ljudi koje poznajem mislim da ni 20% nije vakcinisano (manje od 20% je vakcinisano), nisam poznavao nikog ko je preminuo u poslednje dvije godine, generalno ne volim saucesca i na poslednje sam bio prije mozda 5 godina.
    Misliš da mi ostali volimo da idemo na saučešća? Kez od uva do uva i tako to.
    Malo je vjerovatno da nisi nikoga znao a da je umro od korone jer je CG baš mala zemlja ali OK.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #2711
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ima samo jedan malecni dio koji nijesi razložio u ovoj teoriji a valjalo bi da je uzmeš u razmatranje. Moja preporuka a ti sam najbolje znaš što i kako.
    Za sticanje imuniteta treba da se pretekne zaraza od COVID-19. Trenutno je stopa smrtnosti 2%. Samo se potrudi da budeš u ovih 98% i onda si lagan. Inače CG je 5 u svijetu po stopi smrtnosti od COVID-19 na broj od milion stanovnika.


    Misliš da mi ostali volimo da idemo na saučešća? Kez od uva do uva i tako to.
    Malo je vjerovatno da nisi nikoga znao a da je umro od korone jer je CG baš mala zemlja ali OK.
    Zvucis kao da je smrtnost 98% pa da se treba potruditi za tih 2%, mislim da sam je pretekao ne jednom vec mozda dva puta.
    Ne znam nikog, sa vremena na vrijeme mi majka javi kako joj je neka baba-tetka umrla, pitam je koliko je godina imala, kaze: 86. Mislim, za tu babu sam mislio da je mrtva vec 10 godina, cujes 86…a ne nego 300.

  14. #2712
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Pa treba se potruditi oko tih 2%. Da ne budeš u tih 2%.
    Ako signal koji pali lampicu nisu smrti dva momka od po 30 i 32 godine u zadnjih 7 dana, ili njih 20oro mlađih od 40 godina od početka avgusta onda samo rokaj brate
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #2713
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Zvucis kao da je smrtnost 98% pa da se treba potruditi za tih 2%, mislim da sam je pretekao ne jednom vec mozda dva puta.
    Ne znam nikog, sa vremena na vrijeme mi majka javi kako joj je neka baba-tetka umrla, pitam je koliko je godina imala, kaze: 86. Mislim, za tu babu sam mislio da je mrtva vec 10 godina, cujes 86…a ne nego 300.
    U pravu si, sta znaju amerikanci i izraelci, to su avetinje pa se vakcinisu, i sad su jos preporucili za djecu od 5 do 11 godina...ali zato smo mi ispred svih...
    Ako u sred pandemije (koja satre planetu) neko kaze vakcine su spas, a onda se nadje neko pametan pa kaze "NE, vakcinama oce da nas ubiju, virus je obicna prehlada" i ti onda kazes u pravu je ovaj jebote, onda nastavi da mislis tako, tvoje pravo...

  16. #2714
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,517
    Thanks Thanks Given 
    5,386
    Thanks Thanks Received 
    3,877
    Thanked in
    1,532 Posts

    Default

    Momci, ni ja ne znam licno. Tj znao sam jednog mladog momka igrali sko se dosta kao djeca. Ruzno je pricat price ali grad i drzava su nam mali pa se ba kraju ne mozes zastiti od zeljenih i nezeljenih informacija. Prica da je momak od 32 godine u 10h ujutro slao oprostajnu poruku kuci a par sati nakon toga i preminuo pa da je jedan jedini naceralo bi me da dobro razmislim o vakcinaciji i svemu sta buducnost nosi. Kazem ne znam, ali gore price od te nece mene nema. Posle povratka nema na zalost. Najlakse je rec nije takav bio bas zdrav nego nije znao. Jes svi mi radimo polugodisnje kontrole, hranimo se zdravo i treniramo. U pamet se, nema inacenja sa ovim nikakvog

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  17. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  18. #2715
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Herkulesu valjda si po difoltu u tako velikoj grupi koja cini 98% cjeline.

  19. #2716
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Herkulesu valjda si po difoltu u tako velikoj grupi koja cini 98% cjeline.
    A ko ti to garantuje, imas neku novu formulu, podijeli to sa nama, nobela ces dobiti...

  20. #2717
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    U pravu si, sta znaju amerikanci i izraelci, to su avetinje pa se vakcinisu, i sad su jos preporucili za djecu od 5 do 11 godina...ali zato smo mi ispred svih...
    Ako u sred pandemije (koja satre planetu) neko kaze vakcine su spas, a onda se nadje neko pametan pa kaze "NE, vakcinama oce da nas ubiju, virus je obicna prehlada" i ti onda kazes u pravu je ovaj jebote, onda nastavi da mislis tako, tvoje pravo...
    Um, oni zaradjuju veliku kolicinu novca prodajom vakcina.

  21. #2718
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Um, oni zaradjuju veliku kolicinu novca prodajom vakcina.
    Uzivaj onda, ti si spasen...

  22. #2719
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Momci, ni ja ne znam licno. Tj znao sam jednog mladog momka igrali sko se dosta kao djeca. Ruzno je pricat price ali grad i drzava su nam mali pa se ba kraju ne mozes zastiti od zeljenih i nezeljenih informacija. Prica da je momak od 32 godine u 10h ujutro slao oprostajnu poruku kuci a par sati nakon toga i preminuo pa da je jedan jedini naceralo bi me da dobro razmislim o vakcinaciji i svemu sta buducnost nosi. Kazem ne znam, ali gore price od te nece mene nema. Posle povratka nema na zalost. Najlakse je rec nije takav bio bas zdrav nego nije znao. Jes svi mi radimo polugodisnje kontrole, hranimo se zdravo i treniramo. U pamet se, nema inacenja sa ovim nikakvog

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Tako je, junačenja i inaćenja ne smije biti.
    Međutim pošlo se i u drugu krajnost.
    Razmislite koliko je ljudi psihičko ''palo'' kad su saznali da su pozitivni i u kojem procentu im je to doprinijelo da lošije prođu. Ovo govorim posebno onima kolegama sa foruma koji vole da ućeruju strah.
    Čitam ovih dana, izašla je studija za neki antidepresiv (fluvoxamine ili tako nešto) sa kojim je hospitalizacija smanjena za oko 30% kod covid oboljelih u odnosu na one koji ga nisu dobijali.
    Last edited by autodijagnostika; 03-11-21 at 08:51.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


  24. #2720
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Tako je, junačenja i inaćenja ne smije biti.
    Zvucis kao da su nas napali vanzemaljci koji su mnogo napredniji od nas pa su lokalne vlasti angazovale buksovce sa kratkim video materijalom koji se emituje na nacionalnoj televiziji.

  25. #2721
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne boj se, to se nece desiti. Vec znamo da je delta nastala prije masovne vakcinacije i vec znamo efekat vakcinacije u drzavama u kojima je ista na visokom nivou. Ali ako ti ovo na osnovu dosadasnjih podataka nije jasno, ne znam ni zasto se uopste trudim. Nastavi da vjerujes u teorije zavjere i u sta bi bilo kad bi bilo, iako nije niti ce biti.
    postoji vrlo jasno naučno objašnjenje zašto vakcinisani prenose skoro isključivo opasnije mutacije, a koje je i dokazano (kačio sam linkove gdje se vidi da nevakcinisani prenose sve a vakcinisani samo deltu i ostale nove sojeve)

    to što ti vjeruješ medijskim paničarima i profiterima a ne nauci to je druga stvar
    She is only here to annoy herself!

  26. #2722
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default


  27. #2723
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Izračunala sam na sopstvenom primjeru - na mojoj zarazi, a bila sam najlakši mogući simptomatski slučaj za koji znam, farmaceutska industrija i privatne bolnice zaradile su 100 eura, a na vakcinaciji tri eur.

    Šta misliš, je li mi bilo bolje da sam mogla da se vakcinišem prije korone?

  28. #2724
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Izračunala sam na sopstvenom primjeru - na mojoj zarazi, a bila sam najlakši mogući simptomatski slučaj za koji znam, farmaceutska industrija i privatne bolnice zaradile su 100 eura, a na vakcinaciji tri eur.

    Šta misliš, da li bi mi bilo bolje da sam mogla da se vakcinišem prije korone?
    Mislim da ne.

  29. #2725
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    A ja bas mislim obrnuto.

    Sve u svemu, ima dovoljno informacija, ima dovoljno vakcina, ljekova ne baš, odavno je sve stvar lične i kolektivne pameti.

Page 109 of 167 FirstFirst ... 95999105106107108109110111112113119159 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •