View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
180. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

50 27.78%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

59 32.78%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

44 24.44%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

18 10.00%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

9 5.00%
Page 86 of 106 FirstFirst ... 367682838485868788899096 ... LastLast
Results 2,126 to 2,150 of 2633

Thread: [COVID] Vakcine, sojevi i budući tok pandemije [opšta diskusija]

Thanks Thanks Given 
    182
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    180 Posts

Zna li neko dje se može primit Fajzer u podgorici?
    Evo čitam da će od preksjutra opet poceti s vakcinacijom

Sent from my iPhone using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    100 Posts

Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Zna li neko dje se može primit Fajzer u podgorici?
    Evo čitam da će od preksjutra opet poceti s vakcinacijom

Univerzitetska sala pg

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

3. The Following User Says Thank You to straus For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    31 Posts

Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vakcina usporava sirenje virusa. Koliko ga usporava zavisi od procenta vakcinisanih, odnosno od toga da li je postignut imunitet krda. Taj procenat je nizak zahvaljujuci idiotima koji odbijaju da se vakcinisu. Ako tome dodas i mutacije virusa kao sto je delta soj koji smanjuje efikasnost vakcine, a koji je uzeo maha zahvaljujuci niskom procentu vakcinisanih, odnosno visokom procentu idiota, dobijas situaciju u kojoj vakcina moze da posluzi samo kao sredstvo za ublazavanje simptoma. Suma sumarum, krivi su anti-vax idioti.
    Evo dokaz koja strana je sklona ovako "tvrdim" i isključivim stavovima. I uvredama u paketu.

Ko ne može da prihvati i prelomi u glavi da stvari nisu ovakve, da su neka nijansa sive, a ne crne ili bijele, treba barem da sjedne sa sobom i da razmisli malo.

Ovaj post je baš idealan za provjeru da li imate mentalnog kapaciteta da razmišljate svojom glavom, pa izvolite.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,421
    Thanked in
    694 Posts

To je samo Vanja opustite se. Njemu ne dopire do mozga da se imunitet krda ne bi postigao ni kad bi se sjutra vakcinisao svaki građanin CG uključujući i djecu, a kamoli da su delta soj i ostale mutacije najvjerovatnije izazvane upravo masovnom vakcinacijom o čemu je čak pisao i njegov CNN.
    She is only here to annoy herself!

6. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    369
    Thanked in
    171 Posts

Quote Originally Posted by NSX View Post
    podaci njemačkog (i ostalih) min. zdravlja prema kome krvne ugruške 10 puta više dobijaju žene nego muškarci nisu "mediji"
    Zbog ovoga je moja majka zaobisla AZ (imala je operaciju krvnih sudova) ali je primila sinofarm.

two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    3,052
    Thanked in
    1,181 Posts

Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Licna karta moze da sluzi kao zdravstvena (znaci i za login na ezdravlje app) samo ako je aktivirana, a za to treba da se podje u Fond za zdravsto sa LK i PIN/PUK kodovima koji se dobiju iz MUP-a zajedno sa LK.

Mozda ste vi, kimmi i Mojsije, to odradili ali ipak rekoh da napisem jer moze nekome znaciti.
    De pada mi na pamet da setam po ustanovama, no neka zavrse to sve online da bude dostupno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    223 Posts

To je samo Vanja opustite se. Njemu ne dopire do mozga da se imunitet krda ne bi postigao ni kad bi se sjutra vakcinisao svaki građanin CG uključujući i djecu, a kamoli da su delta soj i ostale mutacije najvjerovatnije izazvane upravo masovnom vakcinacijom o čemu je čak pisao i njegov CNN.
    Za razliku od tebe ne citam CNN. Reuters je ipak malo vjerodostojniji.

https://www.reuters.com/article/fact...-idUSL1N2OW1TA

Kod tebe postoji jedna veoma impresivna kognitivna disonanca. Manje-vise svi na forumu znaju kakvo misljenje imas o CNN-u i tzv. MSM. Ali kad ti odgovara, kao u ovom slucaju, koristis ih kao izvor relevantnih informacija. Nazalost, kao i obicno ne ide ti bas najbolje.

Mada, jos jednom se treba podsjetiti da govorim o tipu koji je vjerovao u Pizzagate teoriju zavjere prema kojoj se u podrumu picerije koja nema podrum nalaze djeca koju je*u pedofili iz DNC-a. To si ti.
    Last edited by VanjaTheMan; 03-08-21 at 09:56.
    You should come inside the box...Then you'll know what I mean.

Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    31 Posts

Druže, ti samo dublje toneš u živo blato.

Ovaj link i pojašnjenje Rojtersa je - glupo.
    Nego treba skontati da je glupo, treba pročitati dalje od naslova.

"COVID-19 variants do not derive from the vaccine. The vaccine cannot replicate the virus. Guidance from the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) explaining how mRNA vaccines only provide instructions to the cells in the human body on how to make a “spike protein” is visible here ."

Prva rečenica u ovom pasusu i naredne rečenice nisu ni u kakvoj vezi. Niti to što mRNA vakcine imaju samo instrukciju za spajk protein ima ikakve veze sa načinom na koji virus mutira. Svaka rečenica sama po sebi je tačna, ali kao cjelina su nebulozne.

"According to the Virginia Department of Health, the virus can survive on its own with a host; once inside a new host, the virus can replicate and make copies. In the replication stage, mistakes can happen when the copies do not come out exactly like the parent virus; those mistakes are called mutations. The new variations or variants can change how infectious the virus is and how the human immune system responds to the virus (here)."

Ovaj pasus opisuje kako virus mutira. Ovo je tačno. Kaže, dešava se "greška" u replikaciji i to je mutacija. Tačno.
    U tekstu nema ključnih informacija:

Zašto se javljaju greške?
    Da li kod vakcinisanih pojedinaca; djelimično vakcinisanih koji nemaju optimalan imuni odgovor postoji veća vjerovatnoća da se ta "greška" desi, nego kod nevakcinisanih?
    Da li, kada virus jednom mutira, svoj put pronalazi lakše preko vakcinisah ili nevakcinisanih pojedinaca?

"COVID-19 variants do not come from the vaccine; variants come from mutations of the COVID-19 virus."
    Ovaj zaključak je glupo i komentarisati, pa naravno da nije soj u vakcini hahahha.

Evo ja sam vam debunk-ovala ovaj Rojtersov tekst.
    Verdict:
    Smeće.

Ovakva "pojašnjenja" su samo dokaz da dokaza nema, tj. da je mnogo teorija tačno.
    Last edited by Rada; 03-08-21 at 12:40.

Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,421
    Thanked in
    694 Posts

Za razliku od tebe ne citam CNN. Reuters je ipak malo vjerodostojniji.

https://www.reuters.com/article/fact...-idUSL1N2OW1TA

Kod tebe postoji jedna veoma impresivna kognitivna disonanca. Manje-vise svi na forumu znaju kakvo misljenje imas o CNN-u i tzv. MSM. Ali kad ti odgovara, kao u ovom slucaju, koristis ih kao izvor relevantnih informacija. Nazalost, kao i obicno ne ide ti bas najbolje.

Mada, jos jednom se treba podsjetiti da govorim o tipu koji je vjerovao u Pizzagate teoriju zavjere prema kojoj se u podrumu picerije koja nema podrum nalaze djeca koju je*u pedofili iz DNC-a. To si ti.
    ja nemam šta da vjerujem, vidio sam Alefantisov javni profil (dok ga nije makao) i oćigledno je po njemu da je pedofil i da mu je fantazija mučenje djece(da li samo gleda ili učestvuje u tome ne znam), isto kao što znam da se gomila političara družila baš u njegovom lokalu, a ne vjerujem da je to zbog toga što pravi dobru picu

to što ti živiš u svom la-la landu pa kao punoljetan ne znaš kako funkcioniše svijet i kako obavještajne službe ucjenjuju političare to je druga priča, a tek puštanje dezinformacija tipa podruma i slično koje se kasnije "otkriju" da su netačne pa se na osnovu toga tvrdi da je sve ostalo netačno to je za tebe baš viša matematika

hvala Radi što je vrlo lagano debunkovala ovu glupost sa Reutersa

12. The Following 2 Users Say Thank You to NSX For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    1,042
    Thanks Thanks Received 
    2,906
    Thanked in
    1,355 Posts

Vec je pokazalo i nastavlja da pokazuje. Ali anti-vaxerima cinjenice i statisticki podaci nikad nisu bili relevantni.
    Pro-vaxeri su inače poznati po realnom prosuđivanju

Covid Vaccines: The Good, The Bad, The Ugly
    https://swprs.org/covid-vaccines-the...mpression=true
    Last edited by starwalker; 03-08-21 at 14:09.
    The more things change, the more they stay the same.

Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    31 Posts

Još kad bi pročitali tekst.
    Pa opet pročitali...

Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    85 Posts

i to sa pitanjima je dibankovala,kakva je to moć čo'eče božiji

Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    31 Posts

Quote Originally Posted by umart View Post
    i to sa pitanjima je dibankovala,kakva je to moć čo'eče božiji
    Iskreno, samo - hahahahahahahahahahahahaha

Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    16 Posts

Podsjecate me na njuz.net.

18. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    223 Posts

.....
    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Druže, ti samo dublje toneš u živo blato.

Ovaj link i pojašnjenje Rojtersa je - glupo.
    Nego treba skontati da je glupo, treba pročitati dalje od naslova.

"COVID-19 variants do not derive from the vaccine. The vaccine cannot replicate the virus. Guidance from the Centers for Disease Control and Prevention (CDC) explaining how mRNA vaccines only provide instructions to the cells in the human body on how to make a “spike protein” is visible here ."

Prva rečenica u ovom pasusu i naredne rečenice nisu ni u kakvoj vezi. Niti to što mRNA vakcine imaju samo instrukciju za spajk protein ima ikakve veze sa načinom na koji virus mutira. Svaka rečenica sama po sebi je tačna, ali kao cjelina su nebulozne.

"According to the Virginia Department of Health, the virus can survive on its own with a host; once inside a new host, the virus can replicate and make copies. In the replication stage, mistakes can happen when the copies do not come out exactly like the parent virus; those mistakes are called mutations. The new variations or variants can change how infectious the virus is and how the human immune system responds to the virus (here)."

Ovaj pasus opisuje kako virus mutira. Ovo je tačno. Kaže, dešava se "greška" u replikaciji i to je mutacija. Tačno.
    U tekstu nema ključnih informacija:

Zašto se javljaju greške?
    Da li kod vakcinisanih pojedinaca; djelimično vakcinisanih koji nemaju optimalan imuni odgovor postoji veća vjerovatnoća da se ta "greška" desi, nego kod nevakcinisanih?
    Da li, kada virus jednom mutira, svoj put pronalazi lakše preko vakcinisah ili nevakcinisanih pojedinaca?

"COVID-19 variants do not come from the vaccine; variants come from mutations of the COVID-19 virus."
    Ovaj zaključak je glupo i komentarisati, pa naravno da nije soj u vakcini hahahha.

Evo ja sam vam debunk-ovala ovaj Rojtersov tekst.
    Verdict:
    Smeće.

Ovakva "pojašnjenja" su samo dokaz da dokaza nema, tj. da je mnogo teorija tačno.
    Ti...mislis da je ovo debunkovanje? Shvatas li da je Reutersov tekst odgovor na teoriju zavjere?
    Treba li da ulazimo uopste u to da nisi pruzila nijedan dokaz da su vakcine uzrokovale mutaciju? Sta bi sa pricom da je do mutacije doslo prije masovne vakcinacije? Kako se to uklapa u vas svijet i vasu "logiku"?

ja nemam šta da vjerujem, vidio sam Alefantisov javni profil (dok ga nije makao) i oćigledno je po njemu da je pedofil i da mu je fantazija mučenje djece(da li samo gleda ili učestvuje u tome ne znam), isto kao što znam da se gomila političara družila baš u njegovom lokalu, a ne vjerujem da je to zbog toga što pravi dobru picu
    Jos se ove price drzis? Mene bi sramota bilo. Ali valjda je za tako nesto potreban funkcionalan cerebrum. A trebalo bi i da je sramota za ovaj forum da neko poput tebe bude moderator.
    Last edited by VanjaTheMan; 03-08-21 at 19:21. Reason: .....

Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    31 Posts

Mislim da dokazuje da je Rojtersov članak gomila gluposti i misliću tako dok me ne uvjeriš u suprotno.

The stage is yours.

Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    223 Posts

Mislim da dokazuje da je Rojtersov članak gomila gluposti
    Pogresno mislis.

i misliću tako dok me ne uvjeriš u suprotno.

The stage is yours.
    Zasto bih te uvjeravao u suprotno? Tvoje je pravo da imas pogresno misljenje. Uostalom, teoreticari zavjere su poznati po mnogo stvari, ali ne i po tome da su u stanju da promijene misljenje ili da prihvate cinjenice koje im se ne dopadaju. Kao na primjer da ne postoji dokaz da je korona mutirala zbog vakcina. Da postoji, siguran sam da bi prva ti ili NSX postavili taj dokaz.

U stvari NSX vjerovatno ne bi jer je tip apsolutno nesposoban da pronadje ispravne informacije o bilo cemu, tako da kad bi dokaz za takvu tvrdnju postojao njemu bi sigurno promakao.

Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    31 Posts

Da, tako sam i mislila.
    Hvala na potvrdi.

Bespogovorno vjerovanje u sve što se servira, ma koliko nebulozno bilo.

Pobijanje pogrešne premise (soj je u vakcini lol) ne dokazuje apsolutno ništa, samo je potvrda ogromne potrebe da nas uvjere da vakcina i mutacije nisu povezani. Ili drugim riječima - apsolutno nemaju pojma ili nisu iskreni o stvarnim uzrocima mutacija.

Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    31 Posts

.....

Ti...mislis da je ovo debunkovanje? Shvatas li da je Reutersov tekst odgovor na teoriju zavjere?
    Treba li da ulazimo uopste u to da nisi pruzila nijedan dokaz da su vakcine uzrokovale mutaciju? Sta bi sa pricom da je do mutacije doslo prije masovne vakcinacije? Kako se to uklapa u vas svijet i logiku?
    Pošto si naknadno editovao post, evo odgovor i na dodatak.

Po čemu je to teorija zavjere? Samo nalijepi "teorija zavjere" i gotova priča, izgleda.

Ko je rekao da imam dokaz da su vakcine uzrokovale mutacije? Ali budimo realni i priznajmo da ovo Rojtersovo nije dokaz da vakcine nisu uzrokovale mutacije. Znači - u najmanju ruku, ne znamo. Zašto je problem reći da ne znamo, istražujemo? Ne, bolje da lakovjerni narod ubijedimo u gluposti, ionako su navikli da konzumiraju sve što im se servira.

Bilo kako bilo, ima naučnika koji su još prije početka masovne vakcinacije tvrdili da ćemo imati scenario koji imamo. Ali su cenzurisani.

Do mutacije je došlo prije masovne, ali ne i prije početka vakcinacije, jer su ispitivanja vakcina počela prilično rano, prije pojave mutacija. Astra Zeneka je imala klinička istraživanja u Britaniji, Brazilu i Južnoj Africi. Malo kasnije smo dobili britanski, brazilski i južnoafrički soj. Moguće da je slučajnost, ali do danas nemamo ni dokaz da nije.

Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    85 Posts

aj okači ta istraživanja priti pliz :*

Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

Nije mi jasno zasto neki ljudi traze neki dokaz, kao da je to jednacina sa nepoznatima i da se tako resava i dolazi do konacnog resenja tj. prave istine.

Stvari samo treba povezati i donijeti logicki zakljucak ali postoje oni koji odbijaju priznati da su pogrijesili jer bi tako srusili svoj lazno napuvani ego...tu je problem.

Uzmimo za primjer osobu A, koja se vakcinisala pojavom prvih vakcina, da li je ona sigurna od trenutne varijante virusa? Ja mislim da nije, zasto? Ima li neko ko misli da je ta osoba sigurna i da ne treba da brine...?

Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    31 Posts

Quote Originally Posted by umart View Post
    aj okači ta istraživanja priti pliz :*
    Ovo?

https://www.thelancet.com/journals/l...661-1/fulltext

Safety and efficacy of the ChAdOx1 nCoV-19 vaccine (AZD1222) against SARS-CoV-2: an interim analysis of four randomised controlled trials in Brazil, South Africa, and the UK

Following initiation of a phase 1 clinical trial in the UK (COV001) on April 23, 2020, three further randomised controlled trials of the candidate vaccine were initiated across the UK (COV002), Brazil (COV003), and South Africa (COV005).

Stvarno ne prejudiciram ništa, možda je slučajnost. Ali AZ je imala istraživanja baš u ovim zemljama, valjda bar to nećemo dovoditi u pitanje.

Last edited by Rada; 03-08-21 at 22:32.

Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,421
    Thanked in
    694 Posts

Pogresno mislis.

Zasto bih te uvjeravao u suprotno? Tvoje je pravo da imas pogresno misljenje. Uostalom, teoreticari zavjere su poznati po mnogo stvari, ali ne i po tome da su u stanju da promijene misljenje ili da prihvate cinjenice koje im se ne dopadaju. Kao na primjer da ne postoji dokaz da je korona mutirala zbog vakcina. Da postoji, siguran sam da bi prva ti ili NSX postavili taj dokaz.

U stvari NSX vjerovatno ne bi jer je tip apsolutno nesposoban da pronadje ispravne informacije o bilo cemu, tako da kad bi dokaz za takvu tvrdnju postojao njemu bi sigurno promakao.
    kačio sam već ovaj i ostale linkove na kojima se jasno vidi mehanizam po kome se to dešava, takođe postoje i izjave poznatih virologa koji su upozoravali na to da je masovna vakcinacija u trenutku visoke incidence izuzetno opasna i neodgovorna ali to su za tebe sve teoretičari zavjere jer ti naravno bolje znaš od svih njih

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2358969/

"Jos se ove price drzis? Mene bi sramota bilo. Ali valjda je za tako nesto potreban funkcionalan cerebrum. A trebalo bi i da je sramota za ovaj forum da neko poput tebe bude moderator."

pa i mene bi sramota bilo da ne mogu da ukapiram tako jednostavne stvari kao što su demantovanje na osnovu proturenih dezinformacija koje su u suštini i nebitne, primjer proturi se u novinama da su se devedesetih kod nas švercovale cigare u crvenim kamionima a onda se izbace slike da su u stvari bili zeleni i to je dokaz da šverca nije ni bilo

Thanks Thanks Given 
    1,042
    Thanks Thanks Received 
    2,906
    Thanked in
    1,355 Posts

Iz edicije korist nadmašuje rizike
    Last edited by starwalker; 04-08-21 at 08:39.
    The more things change, the more they stay the same.

Thanks Thanks Given 
    1,642
    Thanks Thanks Received 
    3,052
    Thanked in
    1,181 Posts

Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Iz edicije korist nadmašuje rizike
    Ocemo li sad da krenemo da izbacamo clanke dje su ljudi koji su popili brufen zavrsili u bolnicu?

Bas pakleno spinujes bez ikakvog konteksta. Stavi stvari u kontekst pa mozda neko ozbiljno shvati clanke koje izbacas. Ovako samo izgleda da pokusavas sebe da ubijedis, i plebiscit sa IQ 89.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Page 86 of 106 FirstFirst ... 367682838485868788899096 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 11 users browsing this thread. (1 members and 10 guests)