View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 20 of 168 FirstFirst ... 101617181920212223243070120 ... LastLast
Results 476 to 500 of 4182

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #476
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,461
    Thanks Thanks Given 
    1,921
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Da li odbijate da letite avionom zbog moguće tromboze i zašto ne?

  2. #477
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Astruzenecu je primilo 5 miliona ljudi u velikij britaniji i EU, bez nekih masovnih dramatičnih posljedica. Kod 30 ljudi su zabiljezena zgrušavanja krvi, na tolikom uzorku bi se možda i svakako to desilo, ne zna se da li je povezano sa vakcinom.

    Vrijedja zdrav razum umistu ravan stavljati taj rizik sa rizikom od korone gdje je smrtnost hiljadama puta veća.

    pfizer i modernu primi cijela SAD i Izrael, pa evo živi ostadoše. . Ne sto je nikom ništa, nego sto se broj slučajeva dnevno topi.

    Po pitanju vakcine, mi se ovdje ponašamo kao da na ratište idemo.
    Last edited by nsparks; 14-03-21 at 18:13.

  3. #478
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Pa to i nije adekvatna analogija. Ko ima povećan rizik preduzima određene mjere. Sigurno mu doktor neće reći - imaš povećan rizik, ali ne moraš ništa da preduzimaš, neće tebe, mala je vjerovatnoća i istraživanja pokazuju da ne postoje ozbiljni slučajevi tromboze tokom leta.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  4. #479
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,396
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Astruzenecu je primilo 5 miliona ljudi u velikij britaniji i EU, bez nekih masovnih dramatičnih posljedica. Kod 30 ljudi su zabiljezena zgrušavanja krvi, na tolikom uzorku bi se možda i svakako to desilo, ne zna se da li je povezano sa vakcinom.

    Vrijedja zdrav razum umistu ravan stavljati taj rizik sa rizikom od korone gdje je smrtnost hiljadama puta veća.

    pfizer i modernu primi cijela SAD i Izrael, pa evo živi ostadoše. . Ne sto je nikom ništa, nego sto se broj slučajeva dnevno topi.

    Po pitanju vakcine, mi se ovdje ponašamo kao da na ratište idemo.
    Takodjer vrijedja zdrav razum uzimati smrtnost kao nesto za poredbu. Ko prica o smrtnosti i ko uopste poredi taj metric (vakcina VS bez vakcine)?

    Mislim da je ovdje vise price o potencijalnim dugorocnim posljedicama, koje ne moze niko da zna, a uzevsi u obzir da vakcine ne sprijecavaju zarazu vec ublazuju simptome postavlja se pitanje "Zast ne vakcinisati samo one koji su pod najvecim rizikom?".
    Zasto bi se neko vakcinisao i preuzimao na sebe potencijalne dugorocne rizike (pricam o mladjima) kada je za tu grupu ljudi smrtnost ionako mizerna (za razliko od toga kako je predstavljano prije godinu dana)?

    Ako drugi kolege forumasi ne zele da se vakcinisu radi toga jer misle da postoji veca sansa da se premine od vakcine to je onda neka druga stvar... Iskreno sumnjam da bukvalno iko ovdje ima takvo misljenje. Isto sam tako ubijedjen da veliki, veliki broj forumasa koji na bilo koje preispitivanje "Dal' se vakcinisati odmah ili ne" krecu u napad ustvari prvi ne bi vakcinu primili (licno poznajem par takvih).

    ---

    Znaci ok je pricati u kontestku "Al' jos uvijek ne znamo dugorocne posljedice COVID19!" ali nije ok sumnjati u klinicka istrazivanja pojedinih farmaceutskih giganta koji su vec dugi, dugi niz godina poznati po laziranju istrazivanja (Pfizer npr.)?

    ---
    Edit:

    Jel' znas mozda da veliki procenat UK medicinskih radnika (ukljucujuci i neke veoma, veoma velike strucnjake) ne zeli da primi vakcinu, barem ne odmah (naravno, radi nedovoljnog istrazivanja novog tipa vakcina)? Nema ti tu nista cudno? Identicna stvar je i npr. u Njemackoj, osim sto je ovdje procenat drasticno veci (samo 20% medicinskih radnika je vakcinisano i to nije radi nedostatka vakcina).
    Last edited by beatnological; 14-03-21 at 18:53.

  5. #480
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,396
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da li odbijate da letite avionom zbog moguće tromboze i zašto ne?
    Ne, al' da je avion nesto sto se tek pojavilo te da postoje naznake da na dugi rok mogu da imam posljedice definitivno bih sacekao da "obavim prvi let". Necemo se valjda spustati na tu granu i baviti takvim glupim pitanjima.

    Gle, mogu i ja da uradim isto.

    Dal' treba uvesti obaveznu vakcinaciju protiv influenze za 100% stanovnistva? Pitam jer je smrtnost identicna u grupi 25-55 kao i u slucaju COVID19.

  6. #481
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,396
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Ne sto je nikom ništa, nego sto se broj slučajeva dnevno topi.
    Broj slucajeva se u vecini zemalja topi, i gle, skoro pa identicno.

    Evo ti uporedi UK, Izrael, Njemacku i Spaniju recimo i vidjet ces da je skoro pa identicna kriva, kako rast tako i opadanje a ogromne, ogromne razlike u broju vakcinisanih. UK i Izrael prednjace po broju vakcinisanih i to drasticno, dok Njemacka ima zanemarljiv broj vakcinisanih (niti 5% populacije) a Spanija nesto vise (oko 10% populacije) nego Njemacka.
    Kako kometarises ovo?

  7. #482
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,082
    Thanks Thanks Given 
    5,086
    Thanks Thanks Received 
    2,463
    Thanked in
    1,328 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Broj slucajeva se u vecini zemalja topi, i gle, skoro pa identicno.

    Evo ti uporedi UK, Izrael, Njemacku i Spaniju recimo i vidjet ces da je skoro pa identicna kriva, kako rast tako i opadanje a ogromne, ogromne razlike u broju vakcinisanih. UK i Izrael prednjace po broju vakcinisanih i to drasticno, dok Njemacka ima zanemarljiv broj vakcinisanih (niti 5% populacije) a Spanija nesto vise (oko 10% populacije) nego Njemacka.
    Kako kometarises ovo?
    Gledah tj, vishe sam slushao,da je Izrael prije imunizacije imao 3 totalna lockdown-a,zadnji u januaru,tako da...ne znam.E da,valjda su trajali minimum po 21 dan.
    ...

  8. #483
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,461
    Thanks Thanks Given 
    1,921
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne, al' da je avion nesto sto se tek pojavilo te da postoje naznake da na dugi rok mogu da imam posljedice definitivno bih sacekao da "obavim prvi let". Necemo se valjda spustati na tu granu i baviti takvim glupim pitanjima.

    Gle, mogu i ja da uradim isto.

    Dal' treba uvesti obaveznu vakcinaciju protiv influenze za 100% stanovnistva? Pitam jer je smrtnost identicna u grupi 25-55 kao i u slucaju COVID19.
    Nisi razumio pitanje, pretpostavljam da nisi znao za ovo, nisam ni ja do prije neku godinu.


    Tijekom leta zrakoplovom povećava se koagulabilnost (sposobnost zgrušavanja) krvi i usporava protok, osobito u potkoljenicama. Kod 3-5% putnika nastaje ugrušak, najčešće bezbolno, ali neki ugrušci mogu izazvati bol i oticanje. Ako ugrušak otputuje u pluća dolazi do plućne embolije.

  9. #484
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Broj slucajeva se u vecini zemalja topi, i gle, skoro pa identicno.

    Evo ti uporedi UK, Izrael, Njemacku i Spaniju recimo i vidjet ces da je skoro pa identicna kriva, kako rast tako i opadanje a ogromne, ogromne razlike u broju vakcinisanih. UK i Izrael prednjace po broju vakcinisanih i to drasticno, dok Njemacka ima zanemarljiv broj vakcinisanih (niti 5% populacije) a Spanija nesto vise (oko 10% populacije) nego Njemacka.
    Kako kometarises ovo?
    Selektivno proberes primjere koji odgovaraju tvom argumentu i onda realno moze biti uzrok pada krive zapravo izlaz iz retrogradnog merkura

    Salu na stranu, izrael je zemlja koja prednjaci u vakcinama i jedini je primjer vakcinacije koliko toliko privedene kraju. Kada je broj vakcinisanih dostigao krituicnu masu, broj slucajeva i umrlih je poceo drasticno da se smanjuje. sad vec izlaze iz lockdowna, prakticno potpuno, u smislu skoro da ga skoro vise i nema, otvoreni kafici i restorani i unutra i sl. dok npr u njemackoj i dalje nista ne radi, sem njhovih volija i lakovica i apoteka. sve ostalo zatvoreno.

    zanimljivo, u izraelu ove benefite izlaska iz lockdowna mogu da koriste ljudi koji su se vakcinisali, ostali moraju o jadu da se zabave, stalno rade testove i sl.
    kako komentarises to?

  10. #485
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,396
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Selektivno proberes primjere koji odgovaraju tvom argumentu i onda realno moze biti uzrok pada krive zapravo izlaz iz retrogradnog merkura

    Salu na stranu, izrael je zemlja koja prednjaci u vakcinama i jedini je primjer vakcinacije koliko toliko privedene kraju. Kada je broj vakcinisanih dostigao krituicnu masu, broj slucajeva i umrlih je poceo drasticno da se smanjuje. sad vec izlaze iz lockdowna, prakticno potpuno, u smislu skoro da ga skoro vise i nema, otvoreni kafici i restorani i unutra i sl. dok npr u njemackoj i dalje nista ne radi, sem njhovih volija i lakovica i apoteka. sve ostalo zatvoreno.

    zanimljivo, u izraelu ove benefite izlaska iz lockdowna mogu da koriste ljudi koji su se vakcinisali, ostali moraju o jadu da se zabave, stalno rade testove i sl.
    kako komentarises to?
    Apsolutno sam izabrao random primjere, al' ako hoces slobodno uzmi sve EU zemlje i vidjet ces da je skoro pa svugdje ista prica a nigdje, ama bas nigdje nije vakcinisan veliki broj stanovnistva (nit u UK - barem ne sa dvije doze koliko oficijalno treba za "imunizaciju"). Evo ti jos par totalno random primjera.

    * Rusija
    * Svedska
    * Slovenija
    * Hrvatska
    * Portugal

    Nesto mi se cini da upravo ti, kao i mnogi drugi, birate samo ono sto odgovara vasoj agendi i drzite se toga kao pijani plota.


    Za razliku od tebe ja cu se udostojiti da odgovorim na pitanje a uz to ti vjerovatno predociti par informacija koje vjerovatno nisi znao.

    * U Izraelu je zadnji "lockdown" trajao vise od dva mjeseca. Interesantna stvar je da im je za vrijem lockdowna broj zarazenih samo rastao i rastao i to do te mjere da kada su zapoceli lockdown su imali na dnevnom nivou skoro pa deset puta manje novih pozitivnih nego na samom "vrhuncu".
    * U Izraelu je izjednacen imunitet vakcinisanih i onih koji su prelezali COVID19. To skoro u svim zemljama EU osporavaju i namjeravaju da vakcinisu i one koji imaju antitijela (interesantno, zar ne?).
    * Sta treba da tacno ti objasnjavam vezano za pitanje osim da terorisu svoje stanovnistvo i prinudno ih tjeraju na vakcinisanje na neki nacin upravo sa postupcima koje navodis. Hoces da kazes da bi svugdje trebalo nesto slicno uvesti, nisi COVID19 vakcinisan = nema slobode? Jel' to to?

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Salu na stranu, izrael je zemlja koja prednjaci u vakcinama i jedini je primjer vakcinacije koliko toliko privedene kraju.
    Izrael je jedina zemlja koja ima toliki procenat stanovnistva vakcinisan, to je jasno, ali po WHO "standardima" nisu nit blizu "kraja". Ne kazem da se treba voditi WHO pricom, samo hocu da ilustrujem kako nije sve bas tako crno-bijelo.

    @Remark
    Znao sam od ranije to o cemu pricas (supruga mi na zalost ima problem sa venama pa odatle i znam), samo sto procente koje imas nisu ni priblizno tacni.
    Last edited by beatnological; 14-03-21 at 21:14.

  11. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  12. #486
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,321
    Thanked in
    2,022 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da li odbijate da letite avionom zbog moguće tromboze i zašto ne?



    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #487
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Ja sam za to da se postuje glas struke, a ne amatera.
    u po ovom pitanju srećnoj izraelskoj državi (naravno da nije završena vakcinacija, ali je odmakla najviše, naročito u ranjivim grupama, na čemu im nadam se obojica zavidimo), izgleda da su covid antivakseri u manjini.

    dalje, čujemo da tamo postoji medicinski konsenzus da je vakcina kljucni način da se oslobode ove pošasti.
    Vraćajući se na anti vaksere, ukoliko isti zbog toga sto su procitali dva članka na facebooku smatraju da su time prevazišli znanja cijele profesije do nivoa da se deklarisu ostrvom u moru imunizacije, po meni je sasvim logično da isti nemaju sve privilegije drustva, makar dok se njegove teorije ne dokažu kao ispravne.

    Taj mi pristup izgleda fer, ko neće da se vakcinise i ne mora, samo sto to ima posljedice.
    Njih ne idealizujem, imaju i oni svoje političare kojima je samo reizbor bitan pa su i mjere bile relaksirane zbog politike.

    Volio bih da tako bude i u ostatku svijeta, ali se ne pitam

  14. #488
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,282
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    ima još jedna stvar kod Izraela, oni su imali taj luksuz da skoro sve vakcinišu Pficerom
    She is only here to annoy herself!

  15. #489
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,396
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Ja sam za to da se postuje glas struke, a ne amatera.
    Takodjer, samo sto ima jedna razlika izmedju nas dvoje... Ti nisi svjestan da je i struka ekstremno podijeljena po ovom pitanju, odatle najvjerovatnije i tako slab odziv u cijeloj EU (nevezano sa manjkom vakcina).

  16. #490
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Takodjer, samo sto ima jedna razlika izmedju nas dvoje... Ti nisi svjestan da je i struka ekstremno podijeljena po ovom pitanju, odatle najvjerovatnije i tako slab odziv u cijeloj EU (nevezano sa manjkom vakcina).
    OK, a koje su to institucije struke koje su protiv covid vakcina? Jer sa strane za ZA su SZO, CDC, FDA, EMA, kinezi, rusi i bukvalno svaka drzava na svijetu, nevezano od bilo kakvih blokovskih podjela ili stepena demokratije.

    Slab odziv upravo jeste jer se pojedinacni kontrastavovi amplifikuju kroz medije i u cilju prikazivanja stavova obje strane ili radi citanosti, da ne pominjem sramotnu ulogu drustvenih medija.

  17. #491
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,396
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    OK, a koje su to institucije struke koje su protiv covid vakcina? Jer sa strane za ZA su SZO, CDC, FDA, EMA, kinezi, rusi i bukvalno svaka drzava na svijetu, nevezano od bilo kakvih blokovskih podjela ili stepena demokratije.

    Slab odziv upravo jeste jer se pojedinacni kontrastavovi amplifikuju kroz medije i u cilju prikazivanja stavova obje strane ili radi citanosti, da ne pominjem sramotnu ulogu drustvenih medija.
    Jesam li ja u iti jednom trenutku pomenuo institucije?

    Interesantno kako uvijek na konstatacije odgovaras sa necim sto sagovornik nije pomenuo u niti jednom trenutku.
    Cim uzimas SZO za instituciju koja ti je vjerodostojna mi nemamo o cemu dalje da pricamo, to je dokaz neupucenosti i slijepog vjerovanja PRIVATNOJ INSTITUCIJI koja je od pocetka same panedmije toliko neistina i lazi iznijela da je vise postalo smijesno.
    Da ponovim samo neke od gluposti koje su tvrdili:
    - Virus se ne moze prenijeti sa covjeka na covjeka
    - Nema potrebe da se ukidaju letovi ka Kini/iz Kine, virus se sporo siri
    - Virus se ne siri putem aerosoli (jos u februaru se znalo na osnovu istrazivanja u Kini da to nije istina)
    - Glavni nacin prenosa je dodirom. Danas je promijenjen narativ te kazu da je sansa za ovo minimalna, al' kada su pojedini strucnjaci prosle godine u martu/aprilu tvrdili da ovo nije tacno bili su lincovani i stavljeni u kos "teoreticara zavjere".
    - Smrtnost je ogromna za sve (2%), kad ono ispade da je za mladje od 55 manja od 0.2%. No kad su Njemacki strucnjaci javno pozivali da se ne izlazi sa ovakvim tvrdnjama tek tako, te da se prvo odradi opsezna statisticka analiza to je vrlo brzo pogurano kroz tepih.
    - Ne treba nositi maske, ne stite pa od jednom treba jer stite nenormalno mnogo!
    - PCR testovi su "gold standard" za pronalazenje zarazenih i treba da se vrte na 40 ciklusa, opet nebitno sto dobar dio struke odmah rece da to nema smisle jer ce biti esktreman broj false positive rezultata... Opa, vidi sad od jednom vise ne treba na 40 ciklusa, "Ipak smo pogrijesili, sve preko 30 daje uzasno veliki broj laznih rezultata!!!" (btw, tacne brojeve ciklusa su makli ima mjesec dana sa sajta).
    - "Vakcine stite i ne mozes se vise zaraziti!" brzo predje u "Vakcine samo ublazuju simptome a vakcinisani ljudi i dalje mogu da prenose virus!". Ne znam zasto se zovu vakcine uopste.

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Slab odziv upravo jeste jer se pojedinacni kontrastavovi amplifikuju kroz medije i u cilju prikazivanja stavova obje strane ili radi citanosti, da ne pominjem sramotnu ulogu drustvenih medija.
    Slab odziv je jer stanovnistvno generalno nema povjerenja u vakcine za ovakve tipove "bolesti", a pogotovo ne za vakcine razvijene u tako kratkom roku i sa novim metodama. Interesantno je da je odziv veci u zemljama gdje je dostupna vakcina iz Kine iako im ista nece biti priznata za "EU Covid pasos" (ma zamisli).
    Raspitaj se malo koliko ljudi se u EU npr. vakcinise protiv influenze pa ce ti biti sve jasnije.

    Inace, naprotiv, druga strana price se i ne cuje, barem ne u medijima - svi mediji kao jedan pricaju isto. Za velike drustvene mreze ne bih znao, ne koristim ih al' ne sumnjam da ima dosta ljudi koji lupaju totalne gluposti (vise vjerovatno ne jer je sve auto blocked).
    Last edited by beatnological; 15-03-21 at 10:32.

  18. #492
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,921
    Thanks Thanks Given 
    221
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    516 Posts

    Default

    Ne znam koliko je tacno, ali procitah da zene koje zele da radjaju ne primaju vakcinu Pfizer.
    Evo sad Eu uvodi kovid pasose, sto je van svake pameti, plus sto nisu dali dozvolu za rusku i kinesku vakcinu.
    Ja licno bi primio kinesku, radjena kao i sve vakcine koje primamo i nekako mi je to najsigurnije... sad vrijeme ce pokazati koja je vakcina efikasna i da li ostavlja neke posledice...

  19. #493
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    bas jesu vazne institucije (koje imaju mana naravno) jer agregiraju znanja velikog broja pojedinaca i grupa. Ako se protiv vakcina oglasi Sabo Stranimirovic, privatnik i imunolog iz Zatrijepca ili analogan njemac ili holandjanin, nijesam sklon da mu vjerujem.
    Za bilo koju stvar postoje kontra misljenja, ali ih je u ovom slucaju toliko malo da se radi o izolovan slucajevima, a nikako jednako ili blizu jednako podijelijenim.

  20. #494
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,282
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    e pa Holandija je upravo suspendovala dalje davanje vakcina AZ
    She is only here to annoy herself!

  21. #495
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,396
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    866
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    bas jesu vazne institucije (koje imaju mana naravno) jer agregiraju znanja velikog broja pojedinaca i grupa. Ako se protiv vakcina oglasi Sabo Stranimirovic, privatnik i imunolog iz Zatrijepca ili analogan njemac ili holandjanin, nijesam sklon da mu vjerujem.
    Za bilo koju stvar postoje kontra misljenja, ali ih je u ovom slucaju toliko malo da se radi o izolovan slucajevima, a nikako jednako ili blizu jednako podijelijenim.
    Slazem se, jesu ali neke od onih koje si ti naveo definitivno ne. Privatne institucije koje decenijama rade samo za profit big pharme uzimati kao nesto sto je relevantno je apsurd totalni al' neka ti bude.

    Inace da, pojedini Nobelovci koji su pozivali na detaljnije istrazivanje, drugacije vodjenje statistike i na ne bas tako olako vakcinisanje cijele populacije su privatni imunolozi iz Zemuna. To sto tebe ne interesuja i druga strana price ne znaci da ne postoji, informisi se bolje.


    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ne znam koliko je tacno, ali procitah da zene koje zele da radjaju ne primaju vakcinu Pfizer.
    Evo sad Eu uvodi kovid pasose, sto je van svake pameti, plus sto nisu dali dozvolu za rusku i kinesku vakcinu.
    Ja licno bi primio kinesku, radjena kao i sve vakcine koje primamo i nekako mi je to najsigurnije... sad vrijeme ce pokazati koja je vakcina efikasna i da li ostavlja neke posledice...
    Od inicijalnog COVID19 pasosa (odnosno nacina na koji bi funkcionisao) nema prakticno nista, vec sam par puta objasnio koliko je bez smisla (Grkca i ugovori sa UK / Njemackom za ovo ljeto su najbolji primjer). Pa vec su presli na opciju da ce pasos da sluzi samo laksem prelasku granica i to je to, za sve koji nisu vakcinisani vazit ce pravilo da sa testom mogu gdje hoce.
    Uzevsi u obzir da je ovo novi stav ja ga i podrzavam, pasos je super ideja jer olaksava onima koji su vakcinisani/imaju imunitet da neometano prelaze preko granice.

    Ovo za Pfizer nisam nigdje procitao, ono sto jesam i sto vazi za sve vakcine jeste da trudnice ne trebaju da ih primaju.
    Last edited by beatnological; 15-03-21 at 10:46.

  22. #496
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ne znam koliko je tacno, ali procitah da zene koje zele da radjaju ne primaju vakcinu Pfizer.
    Kako dodjes i napises ovakvu stvar bez ikakvog linka za to istrazivanje? Nego eto: ja cuo nedje usput.
    Razmisljas li da ce neko ko nije dovoljno informisan da procita ovo i da kaze: “na Internetu pisu da ne treba mlade zene da se vakcinisu, pa ja necu”? A to na Internetu napisao lik koji nije posvetio vise od 2 sekunde tome sto je napisao.

    Dajte relevantne izvore za to sto pisete, imajte na umu da se ovaj forum (a narocito ovaj pdf) cita mnogo vise nego ste se ucestvuje u diskusiji.

  23. #497
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Takodjer, samo sto ima jedna razlika izmedju nas dvoje... Ti nisi svjestan da je i struka ekstremno podijeljena po ovom pitanju, odatle najvjerovatnije i tako slab odziv u cijeloj EU (nevezano sa manjkom vakcina).

    Ne bih rekao da je struka ekstremno podijeljena kad je makar 90% medicinske struke na jednoj strani, a ostatak na drugoj. Slika o esktremnoj podijeljenosti se stvara zbog medija koji globalno jednaku pažnju poklanjaju i jednima i drugima i zbog toga što negativna mišljenja mnogo jače odjekuju kod onih koji ta mišljenja dijele. O društvenim mrežama da i ne govorimo.

  24. #498
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,630
    Thanks Thanks Given 
    273
    Thanks Thanks Received 
    360
    Thanked in
    223 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tonya View Post
    Kako dodjes i napises ovakvu stvar bez ikakvog linka za to istrazivanje? Nego eto: ja cuo nedje usput.
    Razmisljas li da ce neko ko nije dovoljno informisan da procita ovo i da kaze: “na Internetu pisu da ne treba mlade zene da se vakcinisu, pa ja necu”? A to na Internetu napisao lik koji nije posvetio vise od 2 sekunde tome sto je napisao.

    Dajte relevantne izvore za to sto pisete, imajte na umu da se ovaj forum (a narocito ovaj pdf) cita mnogo vise nego ste se ucestvuje u diskusiji.
    Sumnjam da ce bit tog istrazivanja, i meni je sestra rekla da od Pfizera muskarci postaju sterilni. Kad rekoh kako i sto i dje to procita, konkretnog odgovara nema. Rekoh ne prdi casti ti
    Slobodno ako se budu brisali ovi postovi, ne preskacite ovaj no me nasmija malo... A jedan poznanik da gubimo DNK ako primimo Pfizer ahahaha ovo je za humorom protiv korone.

  25. #499
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ljudi, ovo je ozbiljn stvar i nemojmo ovo "čuo sam" i priča se...nazalost čak imamo i naučna istraživanja potpuno oprečna, koja samo nas krajnje korisnike zbunjuju i dovode u zabludu i u dilemu koja nas ponekad odgovori od nekog života vrijednog medicinskog tretmana, a naučnici se "sigraju" a mi ispaštamo....taman ka protokoli za liječenje Covida....doktori koji smatraju da su antibiotici otrov će te puštit da zaglibiš pa kad je kasno uključe ti antibiotike jer nemaju kud, a oni koji su zagovornici i vjeruju da je antibiotik najbolji izum ikad (što se slazem) a se pozališ da si kinuo prepiše ga...ja sam isto misljenja da je manje štete spriječiti nego posle liječiti!
    Tako i za Vakcinu....desiće se da neko strada, nažalost, možda ne od vakcine, nego tog dana kad je primi, ali ljudi umru od analgina običnog?! Umru od aspirina, od najrazlicitijih ljekova za široku primjenu koje svakodnevno koristimo svi! Ja jedva čekam vakcinu jer još jednom kroz ovo kroz šta sam proša od korone ne bih imala života još jednom da prođem!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  26. #500
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,282
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    i vakcine su pretvorili u politiku..sad će EU dozvoljavat samo zapadne vakcine tako da onaj ko želi da se vakciniše kineskom ne može da putuje u EU nego mora zapadnom koja mu možda nije dostupna, a ima i onih koji su se vakcinisali kineskom pa će sad da se vakcinišu i ovom drugom koja uopšte možda nije kompatibilna i onda to može da izazove ko zna kakve efekte... umjesto da ohrabre ljude da se što više vakcinišu oni su sad napravili haos, mi imamo sad kod nas samo Sputnjik i kinesku i sad će biti ljudi koji neće da se vakcinišu zbog ovoga nego će čekat zapadnu a i ovako nismo vakcinisali ni 1% populacije
    She is only here to annoy herself!

Page 20 of 168 FirstFirst ... 101617181920212223243070120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2968
    Last Post: 07-05-24, 21:23
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •