View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 159 of 167 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163 ... LastLast
Results 3,951 to 3,975 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3951
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,209
    Thanks Thanks Given 
    15,139
    Thanks Thanks Received 
    3,762
    Thanked in
    2,690 Posts

    Default

    Globalno je tako, kako je.
    Pa onaj što bi svu slobodu svijeta ima izbor da ode negdje izvan civilizacije, no ako već donio odluku da u istoj obitava kad uđe u GSP, mora da poštuje pravila od plaćanja one karte od tačke A do tačke B, pa do nošenja maske umjesto da izigrava kao neko ludilo.I sad ovi putnici što nose maske su kao ovce, a on je kao nekakav car koji je sami revolucionar jer eto krši pravila donešena u okviru neke zajednice.

    Ista je situacija kad čovjek pređe granice svoje države pa ode u određenu zemlju mora prije svega da se upozna i sa pravilima koju građani te zemlje poštuju i u skladu s tim da se ponaša pa je tako i sa covid potvrdama.


    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  2. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  3. #3952
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Tacno tako. Zato sam i rekla da sam se ponasala kao budala sve po propisu za javnost, jer mi je bilo jasno o cemu se radi. Naravno podrzavala sam u sebi sve buntovnike koji nisu zeljeli da glume budale, i divila se njihovoj gradjanskoj hrabrosti da kazu ne idiotizmu prisiljavanja mase / i ja medju njima/.
    Gledajuci takve uvijek bih se sjetila onog hrabrog pojedinca u pomanitaloj masi koja pozdravlja rukom izbezumljenost naredbe protiv svake logike i njihovog vodju a on prekrstenih ruku odbija da pozdravi. Za divljenje.
    Zato spomenuh da nekima nje tesko ni magareci samar da nose ako im se kaze da je to za njihovo dobro, iako proizvodjac tvrdi da je samar za magarca a ne covjeka.
    Jeste da neko stavi sedlo da bi djelovao skuplje i rasnije ali ni na tim skupljim nije pisalo da sprecava viruse, sto opet matematicki dovede na isto / cetvoronoske/.
    Rece onaj naucnik iz Swe da treba jestibljude za dobro covjeka, pa sad uvode i insekte u ishranu, i ko to voli i zeli da bude poslusan, zasto ga odgovarati od toga pricajuci mu o etici, kuru bolestima, ubjedjujuci da insekti nisu zdravi za covjeka? Jednostavno se izmaci i ne smetati njihovom uzbudjenju sa otkrivenim menijem po savjetu svestenika nove religije - naucnika.
    Skupilo se utisaka dosta, i veliko iskustvo da nikad ne treba zanemariti opasnost ludila mase po naredbi, a apsolutisticku Agresivnost pogotovo.
    Da nisam iz Podgorice pa da ne znam ko daje naredbe iz svijeta, a ko mora da slusa, te koje znamo i kao doseljenike i starosjedioce, mozda bi se i mi zeznuli u citanju i razumjevanju napisanog. Srecom, citamo i razumijemo, istrpjeli smo stanje pritiska, a vrijeme ce reci svoje.
    Last edited by LadyHawk; 25-02-23 at 14:04.

  4. #3953
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pa čekaj, hoćete da kažete da su istraživanja po internetu lažna?
    Da je konkretno ovo istraživanje koje kaže da nosio N95 ili ne isto ti se piše u stvari lažno?

    Noćas mi je srušen čitav svijet, ja više nisam ja, jednostavno ne znam kako da podnesem tu surovu istinu da na internetu ima laži, prevara, i da sve što se napiše nije istina...

    U kakvoj sam zabludi živio sve ove godine...

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Bugi, ako kazes da nisi nosio masku za svo vrijeme trajanja pandemije, pa i dok si na plazi, srusio si i meni svijet danas....
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. #3954
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Onda ništa neću reći, da ti svijet ne bude grozan kao što je moj

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  7. #3955
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ja vas sad stvarno pitam, živimo li mi u istoj državi? Ko je to i kad nama NAREDIO da moramo nositi maske po ulici???? Koliko znam PREPORUČENO je da se nose maske ali nije obavezno? Evo ja sam svaku noć šetala po Starome po pola sata i ne sjećam se da su me hapsili??? Ja masku napolje nosila nijesam, imala sam je pri ruci ali ni meni nije prijala kad šetam....u zatvorenom prostoru sam je nosila jer sebi cinim bolje a i osnov je kulture jednoga ljudskoga bića da ako slini i kija i mora u dom zdravlja, ako je u redu u banci, i sl da stavi masku! Ako stojis u nekom malom prostoru u kojem ima masu ljudi, stviti masku, što je tu problem?! Meni nije...ako su insistirali da ljudi na svojim radnim mjestima nose masku, vala najmanje sto mozemo da ucinimo je da ih ispostujemo, a i medicinari cijeli život nose maske....ne znam je li neko zavrsio u aps zbog maske....ja nijesam čula.
    Uostalom, ako se maska mora nositi nedje, ne ići tamo ako nećeš masku da nosiš...prosto...ako moraš, moraš! Ja nemam problem sa tim stvarima....isto kao sa duvanom...nema pusenja u restoranima, ne ideš u restorane,...ako moraš, onda se zadržiš koliko moraš i doviđenja...vi oko svega pravite neku teoriju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #3956
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    https://www.google.com/amp/s/www.gov...ojece-praznike
    Lijepo pise sve. Zabrana za setnje, parkove itd. Odluke ozabranama su se samo nastavljale sledecim odlukama. Sve je dostupno i arhivirano.
    Ja sam zivjela pod ovim uslovljenim zabranama, ne svojom voljom.
    Maske, maske, maske, maske. Ne preporuka nego konkretno zabrana.
    Last edited by LadyHawk; 25-02-23 at 20:18.

  9. #3957
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Maske su jedan divan period bile apsolutno obavezne i na otvorenom, kako u odredjenom dijelu 2020. tako i u jednom periodu 2021.Da, zivimo u istoj drzavi ali nam je pamcenje izgleda svima selektivno te su mnogi birali da postuju samo ono sto njima odgovara. Ne moramo ni da pominjemo pojedine forumase koji su pridikovali na sve i svasta redom svima na forumu koji iskazu drugo misljejne... No pretezno ispade da se ti koji pridikuju (pojedini naravno) na kraju ipak zeznu pa u nekom trenutku izlaju kako ni oni nisu postovali dobar dio pravila (ovdje uopste ne aludiram na tebe Zvoncice, prepoznati ce se krivci ne sumnjam).

    I da, ja sam prvi bio jedna od budala koja je nosila masku na otvorenom 2020. Ovo kazem bez trunke sarkazma.

  10. #3958
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/uzivo-skups...a-vise-zakona/
    Skupština usvojila izmjene Zakona o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti: Za nenošenje maske kazne do 30 hiljada eura
    Izvor: CdM27/05/2021(3)

    Mozda je neki glitch u matrixu, ali iako sam izbjegavala da gledam TV, morala sam gradjanski da budem obavijestena zbog sebe i mojih da ne bi nesvjesno/ ne prateci medijski izlagane zabrane i protokol/ izazvali neki problem. Iako sam na prvom pakovanju procitala da maske ne stite od virusa i shvatila da nas tjeraju da glumimo budale na nas racun to nije mijenjalo obaveze koje su silom moci nametnute.
    Nakupovala sam se maski i rukavica toliko da smo mogli dati dobre svote za humanitarnu pomoc.
    Jedna maska svaka 2 sata u po osobi, jer su govorili da su mnogi dobijali osipe oko usta i nosa, pa da se ne bi igrali navlacenja i tih gluposti mijenjalo se cesto.
    Vise me opterecivalo stanje onih koji su zavisili od mene i opasnosti po njihovo zdravlje zbog zabrana izlaska, setnji / sjecate se da su psi imali veca prava na setnju nego mi ljudi/, pa su se psi setali vise nego ikad mijenjajuci setace. Tesko je bilo iznajmiti kucence za setnju.
    Psi su bili privilegovani.
    Ja sam cak kupila skalameriju od trake za hodanje da bi stariji mogli da hodaju u kuci. Ovo sve da buh prevazisla budalisanje po sili zakona / onih koji ne citaju sta pise na prozvodima ali koriste silu pozicije da i pametne ljude natjeraju da izigravaju budale/, a da razumno pomognem u toj nelogicnoj naredbi.
    Da ne bi doslo do sukobljavljanja znanja o citalackom znanju, morala sam da sklonim starije i da preuzmem i njihove obaveze, da ih neki agresivni propagandni fanatik ne povrijedi svojim ludilom.
    Zato sam odradila sve po protokolu pod pritiskom i protiv sopstvenog razuma jer ludilo " opasnog vremena" nahuskanih, ne moze se razumno kontrolisati.
    Ni malo prijatan osjecaj prisile.
    Last edited by LadyHawk; 26-02-23 at 10:12.

  11. #3959
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    https://www.nytimes.com/2023/02/26/u...-pandemic.html

    https://thehill.com/blogs/blog-brief...demic-reports/

    "Lab Leak Most Likely Caused Pandemic, Energy Dept. Says"

    Ta-daa.
    Eto, izgleda da je virus ipak iz laboratorije.
    Kratke 3 godine kasnije smo došli dovde.

    Samo ću ostaviti ovo ovdje, bez nekog posebnog komentara.

    Svi smo formirane ličnosti, pa svako neka procesuira ovu informaciju kako želi i može.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 26-02-23 at 22:55.

  12. #3960
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Pa to je davno potvrdio americki dept of energy, a i govorilo se o d pocetka. Doktorica koja je pobjegla iz Wuhana je javno svedocila o tome.
    Zar to nije bilo jasno od starta? Nisam bas pratila nase medije dalje od obavjestenja prijetnji kaznama sa izlascima, gdje se smije, koliko, od- do, maskama, rukavicama i ludilom o distancama.
    Last edited by LadyHawk; 26-02-23 at 23:09.

  13. #3961
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Nekima je bilo jasno od starta, ali zvanično je to do danas bila "teorija zavjere" u koju su vjerovali "ravnozemljaši".

    Svi mediji su to označili kao dezinformaciju, a društvene mreže otvoreno cenzurisale svaki pomen da je virus nastao u laboratoriji.

    Fascinantno mi je kako je lako zavesti mase, samo tako što im se omogući pripadnost određenoj grupi koja im daje osjećaj superiornosti u odnosu na neku drugu grupu. Trik koji uvijek upali.

    Naravno, postavlja se pitanje odgovornosti.
    Ili makar izvinjenja.

    Ma ustvari, ko više postavlja pitanje odgovornosti?


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 26-02-23 at 23:17.

  14. #3962
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Vidite li da su vakcine odradile svoje, pa ljudi poceli zaboravljat sto je bilo prije par dana, a ne prije godinu-dvije...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  15. #3963
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Onda je cudno, jer jeste bilo objavljavljeno i kad je Doktorica svjedocila o porijeklu, locirala labo u Wuhanu, dali i koordinate itd... objavili su sve javno.
    Vise sam imala strah od mase zaludjenih maskama i protokolima, i kako vec rekoh obavezom prema starijima u uzoj i siroj porodici. pa kako ne postaviti pitanje odgovornosti za sve to?
    Nikad necu zaboraviti scenu u mesari.. stariji covjek ispred mene, vidim poguren, maska, kapa, i pokusava vidjeti sta je izlozeno od mesa, dosta usporen, nejak. Momcina neka je u prvom redu ispred njega, narucuje, dodaju mu, a on onako " markantan" kako se " susretose" glavama na tren.... Svasta je rekao onom dedi, ni pas s maslom... " sto mu dahce za vrat- a deda za glavu nizi ."Dahtac vrata" usporen, samo je pokusao da pogleda, ni sekunda nije bila u pitanju.. Jos greote nije cuo prvo sikaniranje, pa se okretao usporeno oko sebe ne kapirajuci sta se desilo.

    Tada sam odlucila da ne dozvolim mojima da ih neki dripci i nevaspitani "histerici" ni slucajno uvrijede kao tog dedu.

    Posta broj jedan u PG, 14. 45... Mole me momak i djevojka da ih pustim preko duuugog reda pravdajuci se da moraju uplatiti kaznu za klijenta od vise stotina eura sto prije, jer do 15.h moraju da pokazu kopiju uplatnice, da bi nekog izvukli iz zatvora. Ako ne stignu klijent ce im prenociti tamo zbog prekrsenog protokola... Izgurali smo ih sve sa njihovim papirima u par minuta urgirajuci glasno radnici na salteru da ih primi i ubrza im postupak.

    Rekla sam u prvom komentaru, samo cekam da neko odgovori zasto su nas tjerali da nosimo maske i izglasavali zakone i kazne za nesto sto su bili u obavezi da znaju / pisalo je na svim kutijama/- maske nisu stitile od virusa.
    Nadam se da cemo dobiti odgovor.
    Last edited by LadyHawk; 26-02-23 at 23:55.

  16. #3964
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    LadyHawk, nema ovdje odgovora, ne nadaj se da ćeš ga dobiti.

    Ovdje imaš samo ispade sarkazma upućene od strane onih kojima je dat lažni osjećaj superiornosti prema nama koje posmatraju sa visine, doživljavajući nas kao nižu klasu.

    Pitaš se kako je moguće da ljudi ne prihvataju činjenice. Prosto je - zbog sebe i zbog udara na ego. Niko ko osjeća da je superioran, ne želi da izgubi taj osjećaj i zažmuriće na mnoge činjenice koliko god to bude moguće, samo da bi taj osjećaj zadržao. Samo da se ne bi spustio na "naš nivo".



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  17. #3965
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Rada, odgov je dat sa ovim:
    Svi smo formirane ličnosti, pa svako neka procesuira ovu informaciju kako želi i može.
    Ovo je bio i moj stav od pocetka nametnute situacije, zato se nisam nikad trudila da objasnjavam kojim info raspolazem ili da ulazim u nelogicne price oko ociglednog. Smatrala sam da je moja duznost da se bavim najblizima, da odgovorno postupam i pravim se da sam budala " postujuci" nametnuta pravila, jer sam vidjela reakcije naroda na propagandu, i bilo me strah od mase zavedenih glupostima.
    Maske su za mene bile test inteligencije i to mi je bilo dovoljno.
    Sjetila sam se i ratova, tj. postupaka zavedenih strahom, njihovih necovjecnosti i suludih reakcija. Sjetila bih se i filmova, onih koji su vodili logore, i nekih minulih rodjaka i njihovih prica a koji su prosli Mathauzen i Dahau. Dosta slicnosti nazalost.
    Mogu reci za sebe da sam odgledala svedocenje te doktorice koja je pobjegla u USA u samom startu i sa tim sam zavrsila, biolosko i to je to. Vise se nisam obazirala jer je uprkos toj objavi info, kao od sprdnje isla vijest o turistickom busu sa kinezima od ZG DO bG, pa po Italiji, pa kod nas izuzeti zbog autoputa, i ako to nije bilo ocigledno odraslim ljudima, onda ne znam.
    Ispratila sam / ukupno par sati tv info/ i panike, drame inostranstva, nelogicne info medija, i batalila sa " ko je shvatio- shvatio je", ne ulazeci dalje u tumacenja. Odmah sam otkazala cablovsku tv.
    Jasno je da mi nemamo strucne osobe nivoa te naucnice iz Wuhana koja je svjedocila jer je bila na " licu mjesta" pa nisam ni ocekivala da mogu nesto strucno reci o tome, kao ni ostali iz regiona.
    Lako je bilo procitati na netu ko je ko u WHO / biografije i struke/, ko finansira, i svima dostupno da razumiju svojim kapacitetima.
    Bilo je jasno sa cim CG raspolaze, intelektualno, strucno, materijalno, i sta se tu moglo uopste dovoditi u sumnju kad je sve bilo i jeste neskriveno.
    Ono sto je mene zgrozilo jeste da dr za pojedine hronicne bolesti, strucnjaci, nisu izasli i pobunili se protiv suludosti protokola, ako nista, ono zbog ljudskosti, elementarnog vaspitanja.
    Ona prva 3 mjeseca terora za stare ljude meni je otvorilo oci da mi niko nije mogao retorikom " ublazavati" okolnosti.
    Neke situacije sam opisala, a i tuzni kraj osobe koja je gledajuci tv izolovala sebe i ugasila se ne izlazeci iz stana od straha.
    Ali, apsurdnost ociglednog - maske, to je svjesno radjenje i ko to oprasta? Oni koji su pripadali eliti i nisu morali da postuju zakon.

    Sjecamo se i objavljenih foto i snimaka nasih mladih funkcionera na sv. stefanu/?/ sa proslave NG, dok smo mi ostali cucali gdje su nam naredili da budemo, u silom zakona odredjenoj izolaciji bez najmilijih, prijatelja i rodbine?
    Ko to moze da zaboravi?
    Oni koji su krsili te zakone pripadajuci samoumisljenoj eliti bezdusnih, ipak si bolje opisala od meneali za mene su to prazne ljusture bez empatije.
    Pitanje jeste da li su propagatori uvodjenja terora svjesno zanemarivali cinjenicu o neefikasnosti maski, i svjesno ponizavali intelekt ljudi?
    Da li su SVJESNO ponizavali ljude privilegujuci PSE i njhove slobode kretanja?
    Pitanje je da li su oni koji su nosioci glasa naroda glasali za kazne za nenosenje maski itd, SVJESNO zanemarivali cinjenice da su te maske za zdravog covjeka ponizenje i sila?
    Nagledali smo se svega, istrpjeli smo, pognute glave trpjeli i pod silom prijetnje nosili sto ne bi pri zdravom razumu, pa se nadam ljudski da xe neko od njih koji su svjesno to odlucivali, ipak, kad tad, a mozda i ubrzo, osjetiti potrebu da se izloze javnosti.
    Nije lako SVJESNO izigravati budalu i to iz straha od sile. Ko je nesvjesno radio, ta, vjerujem nema pojma, pa mu je svejedno.

    Zar nije sprdnja narediti nosenje maski za zastitu od virusa a nisu nam obezbijedili tu vrstu maski vec su nas magarcili da drzimo krpe i gluposti na licu?

    Bili su u obavezi da nam obezbijede ako vec glasaju za kazne za nenosenje.
    FFP3 i P100 nije bilo za narod.
    Cime smo se stitili od tog bioloskog i za sta stvorenog virusa?
    A oni slobodno na zurkama, a mi odvojeni od najmilijih, kao satjerana stoka u torove.
    Niko nece vratiti to vrijeme bez najmilijih, ali izigravanje budala, e previse.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to LadyHawk For This Useful Post:


  19. #3966
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Next level anesteziranja širokijeh masa, pretvaranje dojučerašnje masovne histerije u zabavu.. i sve kroz filter libtardskog humora.

    Čini se da se 'poslušni' i onako više ne sjećaju ničega, ni šta im je servirano niti šta su sami propagirali drugima.

    Ostaje da se vidi u kojoj mjeri je sve ovo zabavno onima čiji su najmiliji sahranjeni u plastičnim kesama bez prisustva najbližih (pod uslovom da se sjećaju i toga)... zahvaljujući histeriji i teroru 'zdravorazumskim' mjerama.


    The more things change, the more they stay the same.

  20. #3967
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    https://www.nytimes.com/2023/02/26/u...-pandemic.html

    https://thehill.com/blogs/blog-brief...demic-reports/

    "Lab Leak Most Likely Caused Pandemic, Energy Dept. Says"

    Ta-daa.
    Eto, izgleda da je virus ipak iz laboratorije.
    Kratke 3 godine kasnije smo došli dovde.

    Samo ću ostaviti ovo ovdje, bez nekog posebnog komentara.

    Svi smo formirane ličnosti, pa svako neka procesuira ovu informaciju kako želi i može.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Miješaš virus iz laboratorije sa virusom stvorenim u laboratoriji.

    Sada nastavi sa procesuiranjem informacija.



    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  22. #3968
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Sta to mijenja u situaciji koja se desila i moze se desiti bilo gdje dok te bolestine gaje u labo?
    Potpuno je svejedno da li se to desilo u Kini, Ukrajini, Italiji, CG, Srbiji, mutirano, odrzavano u idealnim uslovima za mutiranje i zezanciju, spakovano u foliji, svemirskom brodu, toalet papiru ili u kojoj god ambalazi?

    Zaista ne znam sta ta bolestina cini covjecanstvu da bi se obicni ljudi jackali jel to zlo kreirano, pusteno s namjerom, upakovano u foliji ili u toalet papiru?

    Da li ce iko odgovarati za ovoliko zrtava u svijetu zbog tog propusta ili namjernog zla to ne zavisi od nas malih ljudi u maloj drzavici gdje smo bili ostavljeni na - ko prezivi sa krpom i neadekvatnim maskama na licu, bice dobro jer smo donijeli zakon o kaznjavanju? Lijepo je to? Bez odgovorne obezbijedjenosti gradjana sa trzistem SIGURNIJIM MASKAMA ako je vec to u "foliji " haralo Crnom Gorom kao sto su tvrdili i tvrde.

    Dok izigravamo majmune glumeci pamet istih, koja je nasa opcija bila, ili, koja nas opcija sleduje? Ko je odgovoran? Zasto su strucne osobe u CG govorile da moramo nositi maske jer nas one stite, ako su kao strucnjaci znali da citaju sta na kutijama pise?
    Zasto su time doveli u zabludu uplaseni narod da je islo do izliva bijesa, mrznje, sikaniranja, kaznjavanja i prijetnji medju ljudima?
    Nije me bilo strah, uvijek cu to ponoviti, od "nevidljivog neprijatelja", koliko od lazima i iluzijama zadojenih ljudi u CG.
    Zasto su izglasali zakone u Skupstini za kaznjavanje ljudi koji ne nose maske, ako je na kutijama jasno navedeno od proizvodjaca da ne stite od kov?
    Jesmo li prezivjeli stiteci se po naredbi noseci neadekatne maske, ili smo prezivjeli tu posast slucajno tipa APP?
    Jesmo li mi za njih "Ako prodjemo Prodjemo", A, Ako ne, ko ga briga.. ?
    Last edited by LadyHawk; 27-02-23 at 16:28.

  23. #3969
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Miješaš virus iz laboratorije sa virusom stvorenim u laboratoriji.

    Sada nastavi sa procesuiranjem informacija.



    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    I to hvatanje za slamčicu, samo da se ne prihvati činjenično stanje, samo da se ne izađe iz "elite".

    Zanima me koliko daleko može da ide.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  24. #3970
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Odoh da otvorim topic
    "utica Haarpa na zemljotres u Turskoj"...
    Pa se javi, čisto da ne ispadneš iz forme


    Pročitao sam članak koji si linkovala i u njemu piše da bezbednosne agencije sumnjaju da je virus pušten iz laboratorije. Napominjem da je ovo link koji si ti postavila.

    Isto su sumnjali i 2019 i 2020 i slali svoje u laboratorije ali nijesu uspeli da ustanove šta se desilo. Razlog je mogući da je Kina zataškala dokaze. Takođe gomila klinika je odradila DNK sekvenciranje i ustanovila da virus nije napravljen tj. da nije vještački.



    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  26. #3971
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Otvori.
    Kako smiješno, baš si foraš strašni, ne znam je li ti ko rekao to.

    Elem, ne mogu da ti prevodim članak. Shvati ga kako god želiš.

    I podijeli sa nama te silne dokaze da je virus nastao prirodno.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  27. #3972
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Šišmiš prop'o.


    Nije potvrđen nijedan životinjski izvor korone.
    The more things change, the more they stay the same.

  28. #3973
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Nemam dokaze, ali se ne pravim da ih imam kao neki


    Ono što imam je da od kada je Kina prestala sa politikom nulte tolerancije broj smrti od ne postojećeg virusa/bakterije je značajno skočio.
    Broj vakcinisanih u Kini je nizak u odnosu na ukupnu populaciju i vakcinisani su većinom vakcinom koja nije zasnovana na mRNA.

    To znači sa obzirom na ogromnu naseljenost Kine da će nepostojeći virus da mutira i da nas čeka novi talas nepostojećeg virusa.

    Takođe ono što znamo je da nepostojeći virus ostaje u našem tijelu pa čak i ako nijesmo imali značajnih simptoma. On onemogućava tijelo da se bori sa RSV virusima i prehlade koje smo nekad preležali dosta lagano sada su teže. Rezultat toga imamo u ovoj godini kada je virus gripe bio značajno teži za odbolovati nego ranije.


    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 28-02-23 at 07:18.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  29. #3974
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Da je virus nastao prirodnom evolucijom, kao što kaže starwalker, do sada bismo znali njegov izvor, tj. sa koje životinje je prešao na čovjeka. Kod svih prethodnih virusa koji su imali ovaj razvojni put smo znali ovo u roku od nekoliko mjeseci. Za ovaj virus ne znamo ni nakon 3 godine. To samo po sebi govori dovoljno.

    Ne znam da li si svjestan, ali drugi dio tvog posta govori u prilog tome da je virus nastao u laboratoriji, jer ima neke specifične karakteristike, koje do sada nismo sretali.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  30. #3975
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,987
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Nekako ću uvjek vjerovati naučnicima nego nekom na forumu.
    Možda je do mene, ali vjerujem u nauku više nego u priču.

    I sve dok naučnici ne potvrde, žao mi je ne mogu vjerovati na riječ.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  31. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


Page 159 of 167 FirstFirst ... 59109149155156157158159160161162163 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •