View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 111 of 167 FirstFirst ... 1161101107108109110111112113114115121161 ... LastLast
Results 2,751 to 2,775 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #2751
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    879
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    373
    Thanked in
    259 Posts

    Default

    I da smanjis mogucnost zaraze i da smanjis troskove zbog ove bolesti...

  2. #2752
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    nazalne vakcine će smanjiti znatno mogućnost zaraze, ove samo donekle smanjuju broj simptomatskih slučajeva
    She is only here to annoy herself!

  3. #2753
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post

    Opet bi se vakcinisao da se razumijemo ali dajte mi objasnjenje sto su nevakcinisani gori od nas vakcinisanih?
    Izgleda da je to jedini nacin da se pokusaju natjerati oni koji se nece vakcinisati sta god da se desi (osim zakonski obavezna vakcinacija). Tacnije tako misle nadlezni, barem bi se reklo.

    Koliko je to kontraproduktivno i do kakvih ce problema da dovede vec vidimo a tek cemo da vidimo.

  4. #2754
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pobrkao si lončiće što se tiče delte, ako je nastala prije masovne vakcinacije to ne znači da je nisu raširili vakcinisani, nevakcinisani se zaraze divljim sojem i steknu imunitet, vakcinisani koji se nisu zarazili taj imunitet nemaju osim na divlji soj tako da šire deltu
    Ovo je elementarna logika, ali ako ti to nije dovoljno: https://www.nature.com/articles/d41586-021-02689-y

    I nije ti potpuno tacno da se nevakcinisani zaraze samo divljim sojem. Taj divlji soj je mutirao u delta varijantu. Priroda delta varijante je takva da se mnogo brze siri. A s obzirom da vakcina stiti od "divljih" sojeva, prirodno je da tih sojeva bude sve manje. Delta se dodatno brze siri medju nevakcinisanima jer nemaju nikakvu zastitu. Vakcina je i dalje bar 50% efikasna u sprjecavanju infekcije deltom, sto znaci da najmanje duplo sporije vakcinisani prenose deltu od nevakcinisanih.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #2755
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    I da smanjis mogucnost zaraze i da smanjis troskove zbog ove bolesti...
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    poenta je da smanjiš šansu da zaglaviš u bolnici
    Sad ste me ubijedili da opet razmisljam o vakcinisanju.

  6. #2756
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,336
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Izgleda da je to jedini nacin da se pokusaju natjerati oni koji se nece vakcinisati sta god da se desi (osim zakonski obavezna vakcinacija). Tacnije tako misle nadlezni, barem bi se reklo.

    Koliko je to kontraproduktivno i do kakvih ce problema da dovede vec vidimo a tek cemo da vidimo.
    Nema to sve smisla. Ako su tako sigurni da vakcina super strasna i da nema posledica. Neka naprave klauzulu, ako se desi nuspojava od vakcine ili umrete, vi ili vaša familija dobijate milion EUR. Znas li kako bi potrcali da prime vakcinu, čak bi pozeljeli da umru ili se desi posledica.

    Ja kada sam siguran u nešto kažem, daću ti sto god hoćeš ako to ne bude tako.

    Ne znam, sumnjaju li ono u vakcinu, zašto nema neli fond za ovakve stvari (ako se desi posledica, pa da se lijeci ili dobije obeštećenje)?

    U IT firmama daju garanciju da ce nešto da radi 99.9% u suprotnom odgovaraju, zašto to nema i za vakcinaciju?

  7. #2757
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Tebi kao da je istekao rok vakcine, priblizno 6 mjeseci.

    Evo sam se vakcinisao pa ako umrem da znate da je zbog vakcine.

  8. The Following User Says Thank You to Vitis For This Useful Post:


  9. #2758
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,803
    Thanks Thanks Given 
    10,953
    Thanks Thanks Received 
    5,168
    Thanked in
    2,411 Posts

    Default

    Kome ostavljaš pare od obeštećenja?
    Nemoj kao Pantelija
    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:

    GaD

  11. #2759
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,721
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    926
    Thanked in
    473 Posts

    Default

    Joni, cini mi se da si nedje napisao da ti je zena sada jos veci protivnik vakcine...Zasto?

  12. #2760
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Tebi kao da je istekao rok vakcine, priblizno 6 mjeseci.

    Evo sam se vakcinisao pa ako umrem da znate da je zbog vakcine.
    Kojom?

  13. #2761
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovo je elementarna logika, ali ako ti to nije dovoljno: https://www.nature.com/articles/d41586-021-02689-y
    u samom naslovu imaš

    — but not for long

    She is only here to annoy herself!

  14. #2762
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Nema to sve smisla. Ako su tako sigurni da vakcina super strasna i da nema posledica. Neka naprave klauzulu, ako se desi nuspojava od vakcine ili umrete, vi ili vaša familija dobijate milion EUR. Znas li kako bi potrcali da prime vakcinu, čak bi pozeljeli da umru ili se desi posledica.

    Ja kada sam siguran u nešto kažem, daću ti sto god hoćeš ako to ne bude tako.

    Ne znam, sumnjaju li ono u vakcinu, zašto nema neli fond za ovakve stvari (ako se desi posledica, pa da se lijeci ili dobije obeštećenje)?

    U IT firmama daju garanciju da ce nešto da radi 99.9% u suprotnom odgovaraju, zašto to nema i za vakcinaciju?
    Pa nema nista smisla i u tome i jeste problem. Jedno je ocigledno, definitivno pomazu u ublazivanju simptoma, koliko-toliko i to je samo po sebi ok ali nije razlog da se svijet lagano dijeli na one sa pravima i one bez prava. Pogotovo nije razlog za dijeljenje svijeta u dvije grupe kada se jos nisu ni usaglasili koje vakcine odgovaraju, koje ne odgovaraju, te tako imamo nebulozne situacije kao sto je cinjenica da u HR mozemo uci sa potvrdom o vakcinaciji iako smo primili Sinofarm, dok vec u Njemacku ne mozemo, kao i situaciju da vakcinisani mogu lagano da "izbjegnu" izolaciju iako su u kontaktu sa pozitivnim, dok nevakcinisani ne mogu (logicno da ne mogu, al' isto tako bi trebalo biti i za vakcinisane).

    O ugovorima pojedinih proizvodjaca vakcina ne treba ni pricati, te teme se vec uvelike potezu po EU i postavlja se pitanje kako jedna ili dvije korporacije mogu da budu "jace" od cijele EU. No, nebitno, kad-tad ce sve to da izadje na vidjelo, nadajmo se samo da do tada ovo *ranje zavrsi al' kako je krenulo nece, sa vakcinom ili bez nje (dovoljno je pogledati charts za veci dio sjeverne hemisfere i vidjeti sta nam se sprema ove zime).

    ---

    Nama ljudi umiru prvenstveno radi nestrucnosti i nemarnosti nadleznih, dzabe vakcine i sve ostalo, dovoljno je pogledati brojeve i uporediti ih sa proslom godinom i sve je jasno kao dan. Dal' bi veci procenat vakcinisanih smanjio i broj preminulih? Definitivno da, al' bi i dalje bili u gadnom problemu i to je najgore od svega.

  15. #2763
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    U Norvesku ukinute sve zabrane. Pretpistavljam da je preko 80% stanovnistva vakcinisano.

  16. #2764
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    U Holandiji ponovo mjere zbog novog skoka, nivo 84% od svih 18+, postavih link ranije.
    U Norveskoj suprotno, ko bi znao sta je razlog za takve oscilacije u iskustvima.
    Obzirom na to, kad se racuna da se stice imunitet krda, na koliko je to procijenila Norveska, zna li iko?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #2765
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Kojom?
    Fajzer mada doktor rece da je to samo ime. Skolska drugarica mi je davala shot koju nisam poznao i doktoru je smetalo sto se upustih u pricu sa njom.

  18. #2766
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    U prethodnom postu sam napisao za mene i suprugu.Sin od 10 g. imao jedan dan temp. i glavobolju,nisu mu radili nalaze,ali dr u Tološe kad ga je slušala(sve bilo u redu) dala savjet da pored voća i mnogo tečnosti slobodno mu 10-tak dana dajem 2.000 d vitamina,500mg C vitamina i imunocink za djecu.Drugi dan posle testa je bio kao nov.Nije kašljucnuo.
    Takođe,ne budi pesimista u vezi tebe i supruge.Drugi sin,stariji,svih 14 dana bio s nama u izolaciji(mali stan sa 1 kupatilom).Prve 3-4 dana smo ga pazili koliko smo mogli,posle toga smo svi bili na kumbulj u dnevnu,bez maski...Nije zakačio kovid ili je,možda,prošao bez ikakvih simptoma.
    Samo staloženo

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ma staloženo naravno. Ono što je bilo do mene sam odradio. D vitamin, revakcina fajzera prije nekih mjesec i više pa sad što god oće
    Nego eto ne može škoditi bustovanje vitaminima.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to dontigar For This Useful Post:


  20. #2767
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,336
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Sve u svemu najviše me nervir sto se u opšte dovodi u pitanje da vakcinisanje nije dobro. Na žalost do toga su doveli bas ti koji furaju vakcine (države i prizvodjaci).

    To je neko opšte dobro i ne vidim jedan jedini razlog da se kriju informacije. Treba njih zakonski obavezati da ne mogu da prodaju ni jedna lijek ako nor vakcine nisu transparente. Zašto ne okrenemo priču?

    Zašto osoba koja nien vakcinisana ne može nedje da udje, koja je razlika izmedju mene i nje?

    Opet ponavljam, vakcinisan sam i mišljenja sam da vakcine trebaju da se prime ali opet je diskriminacija je diskriminacija.

    Šta ako sjutra bude nekome palo na pamet da moramo svi da nešto nosimo/primimo sto npr nećemo?

    Ne može da prodje prica “a to se ne može desiti” posto se npr nama desilo da majke sa 3 djece mogu da prime neka primanja, a majka jednog, dvoje ne dobijaju ništa. Zašto njaka sa 8 djece ne doboja duplo više.

    To mi je druga diskriminacija koja mi pada na pamet.

    Izvinjavam se skrenib sa teme.

    Ps.

    Evo je opet temp 37.4.

  21. #2768
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Da li ima ljudi koji su imali koronu, nakon toga se vakcinisali i poslije svega ponovo zarazili koronom ?
    Citam da ljudi koji su imali koronu, pa se vakcinisali su zasticeni tipa 98%, pa reko da ne znate nekoga ko je bio u ovih 2%.

  22. #2769
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ps.

    Evo je opet temp 37.4.
    to ti je što se nerviraš, odmori malo

    btw otac se vakcinisao juče Pfizerom ne baš planirano...bolja bi kineska bila zbog nuspojava ali evo i danas ništa strašno osim što je malo malaksao
    Last edited by NSX; 03-11-21 at 16:14.
    She is only here to annoy herself!

  23. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:

    GaD

  24. #2770
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Da li ima ljudi koji su imali koronu, nakon toga se vakcinisali i poslije svega ponovo zarazili koronom ?
    Citam da ljudi koji su imali koronu, pa se vakcinisali su zasticeni tipa 98%, pa reko da ne znate nekoga ko je bio u ovih 2%.
    Ja znam, korona+pfizer i opet posle toga korona... i teže pala nego prvi put.. 30god. momak

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  25. #2771
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Herkulesu valjda si po difoltu u tako velikoj grupi koja cini 98% cjeline.
    Svi ti nesto zvucimo nekako nesto nedje onaj...
    Nisi vickast ako zelis to da postignes.

    Ja bih volio da mi neko garantuje da sam u grupu 98% ali posto ne moze niko, to sto je do mene da budem u tu grupu sam odradio. A ti nastavi da slusas kako ti zvucimo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  27. #2772
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,803
    Thanks Thanks Given 
    10,953
    Thanks Thanks Received 
    5,168
    Thanked in
    2,411 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Joni, cini mi se da si nedje napisao da ti je zena sada jos veci protivnik vakcine...Zasto?
    Moram od početka.Ona radi u firmi(većina ih je visokoškolaca elektro struke) gdje preovladava antivax lobi,preciznije, u početku je to bio anticovid lobi(korona ne postoji),posle su postali zapadnacivilizacijaprotivslovena lobi,posle su se neki(pragmatičniji) vakcinisali(kao morali su da bi putovali,išli u Institut Igalo...) a sad su antifarmaceutski lobi(oće zapad da nas obespari tako što ćemo trošiti pare na ljekove za liječenje).Davno su mi njene kolege objašnjavale raznorazne mistične teorije o Tesli.
    Takođe,žena mi je po prirodi tvrdoglava,da ne rečem kontraš.Ja joj još(već je 18.dan na antibiotskoj+urbazon terapiji) nisam spočitavao da je MOŽDA bilo bolje da se vakcinisala,ali okolina jeste i već je nastupio kontraefekat...još je više protiv vakcine.
    Plašim se trenutka ako taj lobi sa posla evoluira u vax lobi da će mene,đecu i komšiluk lično ona vakcinisati svaka 2 mjeseca.Metodom "prekokoljena".Takva je.
    Rezime svega,a već sam to pisao:
    I ja(vakcinisani) i ona(nevakcinisana) se u virusologiju,farmakologiju,imunologiju...razumijem o ka Marica u krivi .....


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 03-11-21 at 17:56.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  29. #2773
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,336
    Thanks Thanks Given 
    733
    Thanks Thanks Received 
    1,196
    Thanked in
    668 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    to ti je što se nerviraš, odmori malo

    btw otac se vakcinisao juče Pfizerom ne baš planirano...bolja bi kineska bila zbog nuspojava ali evo i danas ništa strašno osim što je malo malaksao
    Bio kod pulmologa, sve čisto, ispipkao mi cijelu glavu, boli li ovo, boli li ono. Preslusoa srce i pluća.

    “Sve školski” kaže, takodje da se ne opustam i da nastavim sa vitaminima o uključio antibiotik. Kao ne bih da je obična neka upala ali posto se radi o covid-u ne želimo da rizikujemo.

  30. The Following User Says Thank You to GaD For This Useful Post:


  31. #2774
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,803
    Thanks Thanks Given 
    10,953
    Thanks Thanks Received 
    5,168
    Thanked in
    2,411 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    ...“Sve školski” kaže...
    Da nisi bio kod dr Milačić u Moj lab?
    Pitam zbog izraza "školski".Tako je rekla i mojoj ženi za nalaze,koji su se stvarno vratili svi u normalu posle 10 dana(full) terapije.Odlična doktorica.Isto se pripazi prvih 10-tak dana.Pod pripazi,mislim da se ponašaš kao da si bolestan(čajevi u velikim količinama,supice,mirovanje...) iako se osjećaš super i kao da je sve prošlo.


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  32. #2775
    Join Date
    May 2021
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Da li ima ljudi koji su imali koronu, nakon toga se vakcinisali i poslije svega ponovo zarazili koronom ?
    Citam da ljudi koji su imali koronu, pa se vakcinisali su zasticeni tipa 98%, pa reko da ne znate nekoga ko je bio u ovih 2%.
    Mislim da ni u jednom trenutku ni za jednu vakcinu nije pominjan taj procenat zaštite. Fajzer je bio blizu, ali prije pojave novih sojeva. Sinofarm je bio na 85-88%, ali opet prije pojave novih sojeva. Kasnije se za Sinofarm pričalo da joj je efikasnost svega oko 50% za ljude starije od 65 godina, ali ne mogu da se sjetim da li se to odnosi na period poslije pojave novih sojeva. Mislim da je poslije. Istraživači tvrde da će biti u stanju da prilagode postojeće vakcine u relativno kratkom roku kako bi bile efikasne protiv potencijalnih novih sojeva.

Page 111 of 167 FirstFirst ... 1161101107108109110111112113114115121161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •