View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 167 of 167 FirstFirst ... 67117157163164165166167
Results 4,151 to 4,166 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #4151
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    najgore od svega je što će se jednog dana pojaviti mnogo opasniji virus od ovoga i vakcina koja je zaista pouzdana ali mnogi neće željeti da je prime baš zbog ove pi*darije koja je napravljena
    She is only here to annoy herself!

  2. #4152
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,367
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Ja ne primih ni jednu dozu, ne imadoh koronu, evo sam ziv, ne znam sta je to???

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  3. The Following User Says Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  4. #4153
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Ja ne primih ni jednu dozu, ne imadoh koronu, evo sam ziv, ne znam sta je to???

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    imao si, nije ti utvrđena jer si imao jako slabe simptome
    She is only here to annoy herself!

  5. #4154
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Draga Rado, jedino što je ovdje istina jeste da jedna bije u klin, druga u plocu a razlog je sto su tvoji izvori meni nerelevantni a tebi su nerelevantni moji i to je to, svaka ima svoje razlike i ranija saznanja ili neznanja, kako god hoćeš.
    Necu svemu replicirati ali imam par momenata koje moram obraditi.

    Mozda sam ja u smislu gradjanske poslusnosti jedan poprilicno dobar gradjanin koji se ne petlja u ono sto nije moj posao i koji vjeruje ljekarima, naravno dok rade humanu i dobru stvar i dok nas liječe....vazda cu prije povjerovati zvaničnoj nego alternativnoj medicini, vazda!
    I nikad se ne bih zamajavala (termin koji upotrebljavam jasno govori moj stav o njihovom delanju) klipovima, tekstvoima, sajtovima sa bombastičnim, ekskluzivnim i narocito istaknutim velikim naslovima...moja logika kaze da pas ne laje sela radi, nego sebe radi!
    Jos ako ima ko da ga cuje? Super


    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Davali su nam smiješna pojašnjenja, da se virus npr širi preko klima uređaja, pa smo se u sred ljeta kuvali jer niko nije smio klimu da upali. A samo je jedno jednostavno pojašnjenje - ovaj virus se širi putem aerosoli i sve se kockice poslože.
    Izvini Rado....ali ako se virus širi vazduhom i ne treba klimu paliti?! Ako vec o sirenju zaraze pricamo....Mislim, ja sam moju uredno palila, nijesam se kuvala zaisto...
    Quote Originally Posted by Rada View Post
    - neko je od starta svjesno želio da nas obmane

    - naredni korak je da nam onaj koji nas je svjesno obmanuo nudi eksperimentalnu vakcinu za koju tvrdi da je sigurna i efikasna.
    Ako posložite kockice, vidjećete da je jako puno stvari koje su plasirane prosto i jednostavno - laž, i to lako dokaziva laž, a mediji i zvaničnici su se trudili iz petnih žila da nas u te laži ubijede.
    hmmm...ja se ne slazem sa tobom...prvo, pricalo se o necemu sto je doslo iznenada i sto nije poznato i potpuno je realno ne znati kako da se boris protiv neprijatelja kojeg ne poznajes....Ajde, neka bude da je tamo neko htio da nas sve pozarazava i napravi eksperimentalne kuniće od nas, ali zašto misliš da svaki šraf mašinerije zvane Farmako mafija ili WHO mora znati za taj plan, pa i ovi naši nesretnjici, koji su nam nametnuli mjere ugledajući se na svijet...uostalom i sama kažeš da je šokantno i na tebe djelovalo sve to na početku....tako da ne mislim da je išta bilo smišljena laž, nenamjerna-mozda...o tvorcima laži, ili epidemije, ne bih-ne znam! Ono što ne znam ne bih da kudim jer ne mislim i dalje (za razliku od tebe) da postoje dokazi da je neko imao namjere koje ti insistiraš da su postojale





    Quote Originally Posted by Rada View Post

    Ja znam da vam je teško da prihvatite da je neko izmislio ovo, ali jeste. Opet, ako treba 100 puta da se ponovi - jeste.
    Lagali su mene, vas, sve, ne znam kako da vam ovo učinim svarljivijim... ali to je prosto tako.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    za lijek o kome pricas nijesam cula nikad prije korone...i gle cuda...samo su na njega skretali paznju veterinari i neki malo "cudni" (pogledaj pod Nestorović) doktori...nemoj da se ljutiš, ja ipak više vjerujem onim drugim ljekarima koji su dijametralno suprotni od pomenutog...moje pravo...ko je u pravu? Pa kad ti taj ivermectin udje u siroku primjenu kao hemiomicin pričaćemo....ne poznajem 20 miliona ljudi ali jos niko se od ovih koje znam nije lijecio ivermectinom (ili kako li se vec zove) ma nebitno...vjerujem da ni ti nijesi siroko upotrebljavala ivermectin pa si odjednom dobila saznanja i gle ironije počela da se boris za upotrebu lijeka? Ako si biolog, hemičar, biohemičar onda imaš kredibilitet, ako ne, oprosti... i moram ti reći da nemam problem sa varenjem ovoga što pišeš, stvarno. Malo mi čudno...ali kontam da je i tebi čudno kako ja ne vidim kako me obmanjuju

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Ja sam za napredak, ali ovo sve pokušajte da sagledate kroz prizmu svega ranije napisanog i onog izgubljenog povjerenja na startu. Google pretragom je opet bilo lako provjeriti zašto mrna tehnologija nije zaživjela ranije
    Rado, draga, zašto bi iko kome biohemija, farmakokinetika/dinamika, medicina u krajnjem slučaju, nije profesija uzeo da GOOGLA o tehnologijama pravljenja vakcina i ivermectinu za koji nije cuo prije?!! Sta bih ja, koja se bavim nekim potpuno drugim stvarima i koja nema pojma o gore navedenim naukama mogla da razumijem i promijenim na polju pomenutih oblasti? Kome je bitno tvoje googlanje i to što ti saznaš putem googla? I pitanje svih pitanja čak i da zbilja nesto otkrijes, što bi ti sa time promijenila? Pa zar nije znanje i strucnost ono što trazimo a koje se ne stiče na googlu....na kojem btw moze da se nadje i djelo dobitnika Nobelove nagrade i opservacija nekog nepismenog idiota, bolesnika, obmanjivaca, teoreticara zavjere, opasnog ludaka...samo mi nemoj google kao argument molim te



    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Još jedna bitna osobina ovog virusa je da je mogao da se prenese i prije pojave simptoma. Rečeno nam je da vakcinisani ne mogu prenijeti virus, ali i to je bila samo još jedna laž u nizu. Tako da, vakcinišete se i mislite da ne možete da zarazite nikoga, a ustvari - možete. Grozno.
    Rado, bitna osobina svakog virusa je da se prenosi čak i kad nemas nikakve simptome....jos davne 1981, sam svome bratu lično prenijela virus Varicella a da ih uopšte nijesam bolovala... Ja sam bila vakcinisana, kao i moj brat, ali eto, ja se ne razboljeh on se razbolje i ja mu ih donijeh, sasvim sigurno...Tako da ti ovo sto ti je receno, kako ti rece, ne pije bas vodu u smislu tvoje tvrdnje da ne treba vjerovati sto ti kazu nego svojom glavom misliti....kako da ti kazem...elementarne stvari o virusima nijesi znala, a to je da se svaki virus kao i uostalom virus gripa, moze prenijeti iako nemas simptome ukoliko si zarazen virusom, kao i ako si vakcinisan jer NIKAD NIKO nije rekao da ako primis vakcinu za grip, da grip neces dobiti, naprotiv, ali su simptomi znacajno blazi...i to ako iole malo znanja imas-znas... i to nije morao niko da ti kaze, to bi trebalo da si znala sudeci o tome da se vrlo opsezno informises o medicinskim procedurama i virusima i mrna vakcinama...kad smo već kod njih Nobelova nagrada za medicinu bješe posla u ruke tvorcima mRNA covid vakcine.....samo kazem



    Quote Originally Posted by Rada View Post
    znači vakcina ne sprečava da nekoga zarazite, a po protokolu je bilo da vaksinisani mogu da uđu u bolnice. A virus se širi prije pojave simptoma. Nadam se da je dovoljno razumljivo.
    Pa sta bi tvoj plan bio?

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Vama je kao i svima koju su koronu preležali pomoglo dominantno upravo to. Nije ništa novo, kada se neka bolest preleži, stvara se imunitet. Ne znam zašto mislite da vas je zaštitila vakcina, a ne vaš imuni sistem koji se jednom izborio sa tom bolešću. Možda zato što su vas opet obmanuli, i na tu temu.
    Rado, vakcina podspjesuje moj naruseni imuni sistem da stvori antitijela? Ne znam sto tu nije jasno? Ili si ti izgooglala da vakcina drugacije radi?

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Vakcina pomaže, malo, kratkotrajno. Ako se ne primi buster doza, onda je kod vakcinisanih manja zaštita nego kod nevakcinisanih. Znači kad vakcina "izduši", dok ne primite buster dozu, ranjiviji ste nego oni što nisu primili ništa. Ali sreća pa smo skoro svi preležali koronu i trenutni soj je mnogo manje opasan nego oni inicijalni, pa korona više nije opasnost ni tema.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    A odakle ti ideja da sam ja ako ne primim booster dozu ranjivija nego neko ko nije vakcinisan? Mislim odakle ti to poredjenje? Ko je vrsio to istrazivanje, koliko vakcinisanih prvom dozom se vise razboljelo u odnosu na nevkacinisane ? Inače, ne bi vjerovala, ja sam okruzena ljudima koji nijesu bolovali koronu....ovo što rece "svi smo bolovali"...ja bih voljela da znam da li je uslov da neko istrazivanje bude relevantno ako dolazi sa adrese koja je oponent zvanicnoj medicini?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #4155
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,510
    Thanks Thanks Given 
    5,372
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Zekas da rada i dalje o koroni bistri
    Sto je ovo majko mila

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  7. The Following 2 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  8. #4156
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    najgore od svega je što će se jednog dana pojaviti mnogo opasniji virus od ovoga i vakcina koja je zaista pouzdana ali mnogi neće željeti da je prime baš zbog ove pi*darije koja je napravljena

    Nažalost, cijelom situacijom sa koronom upravljalo se sa gomilom grešaka, što svakako pomaže da se izgubi povjerenje generalno u vakcine. Ali daleko od toga da je to razlog što ljudi ne vjeruju u djelovanje vakcina. Već petnaestak godina opada broj vakcinisane đece mmr vakcinom, koja iza sebe ima više decenija rezultata. Mnim e je potpuno iskorjenjivanje bolesti onamo đe se vakcinacija sprovodi u zadovoljavajućem procentu dovoljan dokaz za to. Covid 19 se nije pojavio ni 2008, ni 2009. niti u narednih skoro deset godina. Moje je mišljenje da povjerenje u vakcine i generalno u medicinu opada otkad je brzi internet postao dostupan većini ljudi. Tako je postao dostupan i raznim pod mač bato budalama, teoretičarima zavjere i sličnim likovima, koji su odjednom dobili platformu za djelovanje do koje ranije nisu mogli da dođu, ali i gomili ljudi kojima je postao dostupan sadržaj koji oni kreiraju. Mnogo je lakše lupiti neku glupost i neprovjerenu tvrdnju nego naučno dokazati da je glupost to što je izrečeno. Mnogo je više vremena i znanja potrebno za ovo drugo, a ljudi nemaju ni strpljenja ni opseg pažnje da pažljivo čitaju demantije nekih gluposti.

    Nije u pitanju samo pad povjerenja u vakcine, nego i rast povjerenja u medicinske efekte raznih budalaština, od hemijskih sredstava za čišćenje do pričešća i popovskog blagoslova.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  9. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  10. #4157
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    553
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Mene su uredno vakcinisali svim vakcinama koje su bile aktuelne, tada se vise vjerovalo struci, drzava je bila jaca, ljekari sposobniji…ali se opet sjecam boginja, mislim da ostale nisam imao ali nije bilo cudno kad se neko razboli. Misljenje roditelja je: svi su imali, samo ovi sto su vakvinisali su to imali u blazem obliku i lakse im je bilo.

  11. #4158
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Moje je mišljenje da povjerenje u vakcine i generalno u medicinu opada otkad je brzi internet postao dostupan većini ljudi. Tako je postao dostupan i raznim pod mač bato budalama, teoretičarima zavjere i sličnim likovima, koji su odjednom dobili platformu za djelovanje do koje ranije nisu mogli da dođu, ali i gomili ljudi kojima je postao dostupan sadržaj koji oni kreiraju. Mnogo je lakše lupiti neku glupost i neprovjerenu tvrdnju nego naučno dokazati da je glupost to što je izrečeno. Mnogo je više vremena i znanja potrebno za ovo drugo, a ljudi nemaju ni strpljenja ni opseg pažnje da pažljivo čitaju demantije nekih gluposti.
    jeste, i baš zbog toga se i trebalo pažljivije postupati sa ovim
    She is only here to annoy herself!

  12. #4159
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Ljubav, navika, panika. Samo bez ljubavi i navike.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  14. #4160
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Draga Rado, jedino što je ovdje istina jeste da jedna bije u klin, druga u plocu a razlog je sto su tvoji izvori meni nerelevantni a tebi su nerelevantni moji i to je to, svaka ima svoje razlike i ranija saznanja ili neznanja, kako god hoćeš.
    Necu svemu replicirati ali imam par momenata koje moram obraditi.

    Mozda sam ja u smislu gradjanske poslusnosti jedan poprilicno dobar gradjanin koji se ne petlja u ono sto nije moj posao i koji vjeruje ljekarima, naravno dok rade humanu i dobru stvar i dok nas liječe....vazda cu prije povjerovati zvaničnoj nego alternativnoj medicini, vazda!
    I nikad se ne bih zamajavala (termin koji upotrebljavam jasno govori moj stav o njihovom delanju) klipovima, tekstvoima, sajtovima sa bombastičnim, ekskluzivnim i narocito istaknutim velikim naslovima...moja logika kaze da pas ne laje sela radi, nego sebe radi!
    Jos ako ima ko da ga cuje? Super


    Izvini Rado....ali ako se virus širi vazduhom i ne treba klimu paliti?! Ako vec o sirenju zaraze pricamo....Mislim, ja sam moju uredno palila, nijesam se kuvala zaisto...
    hmmm...ja se ne slazem sa tobom...prvo, pricalo se o necemu sto je doslo iznenada i sto nije poznato i potpuno je realno ne znati kako da se boris protiv neprijatelja kojeg ne poznajes....Ajde, neka bude da je tamo neko htio da nas sve pozarazava i napravi eksperimentalne kuniće od nas, ali zašto misliš da svaki šraf mašinerije zvane Farmako mafija ili WHO mora znati za taj plan, pa i ovi naši nesretnjici, koji su nam nametnuli mjere ugledajući se na svijet...uostalom i sama kažeš da je šokantno i na tebe djelovalo sve to na početku....tako da ne mislim da je išta bilo smišljena laž, nenamjerna-mozda...o tvorcima laži, ili epidemije, ne bih-ne znam! Ono što ne znam ne bih da kudim jer ne mislim i dalje (za razliku od tebe) da postoje dokazi da je neko imao namjere koje ti insistiraš da su postojale





    za lijek o kome pricas nijesam cula nikad prije korone...i gle cuda...samo su na njega skretali paznju veterinari i neki malo "cudni" (pogledaj pod Nestorović) doktori...nemoj da se ljutiš, ja ipak više vjerujem onim drugim ljekarima koji su dijametralno suprotni od pomenutog...moje pravo...ko je u pravu? Pa kad ti taj ivermectin udje u siroku primjenu kao hemiomicin pričaćemo....ne poznajem 20 miliona ljudi ali jos niko se od ovih koje znam nije lijecio ivermectinom (ili kako li se vec zove) ma nebitno...vjerujem da ni ti nijesi siroko upotrebljavala ivermectin pa si odjednom dobila saznanja i gle ironije počela da se boris za upotrebu lijeka? Ako si biolog, hemičar, biohemičar onda imaš kredibilitet, ako ne, oprosti... i moram ti reći da nemam problem sa varenjem ovoga što pišeš, stvarno. Malo mi čudno...ali kontam da je i tebi čudno kako ja ne vidim kako me obmanjuju

    Rado, draga, zašto bi iko kome biohemija, farmakokinetika/dinamika, medicina u krajnjem slučaju, nije profesija uzeo da GOOGLA o tehnologijama pravljenja vakcina i ivermectinu za koji nije cuo prije?!! Sta bih ja, koja se bavim nekim potpuno drugim stvarima i koja nema pojma o gore navedenim naukama mogla da razumijem i promijenim na polju pomenutih oblasti? Kome je bitno tvoje googlanje i to što ti saznaš putem googla? I pitanje svih pitanja čak i da zbilja nesto otkrijes, što bi ti sa time promijenila? Pa zar nije znanje i strucnost ono što trazimo a koje se ne stiče na googlu....na kojem btw moze da se nadje i djelo dobitnika Nobelove nagrade i opservacija nekog nepismenog idiota, bolesnika, obmanjivaca, teoreticara zavjere, opasnog ludaka...samo mi nemoj google kao argument molim te



    Rado, bitna osobina svakog virusa je da se prenosi čak i kad nemas nikakve simptome....jos davne 1981, sam svome bratu lično prenijela virus Varicella a da ih uopšte nijesam bolovala... Ja sam bila vakcinisana, kao i moj brat, ali eto, ja se ne razboljeh on se razbolje i ja mu ih donijeh, sasvim sigurno...Tako da ti ovo sto ti je receno, kako ti rece, ne pije bas vodu u smislu tvoje tvrdnje da ne treba vjerovati sto ti kazu nego svojom glavom misliti....kako da ti kazem...elementarne stvari o virusima nijesi znala, a to je da se svaki virus kao i uostalom virus gripa, moze prenijeti iako nemas simptome ukoliko si zarazen virusom, kao i ako si vakcinisan jer NIKAD NIKO nije rekao da ako primis vakcinu za grip, da grip neces dobiti, naprotiv, ali su simptomi znacajno blazi...i to ako iole malo znanja imas-znas... i to nije morao niko da ti kaze, to bi trebalo da si znala sudeci o tome da se vrlo opsezno informises o medicinskim procedurama i virusima i mrna vakcinama...kad smo već kod njih Nobelova nagrada za medicinu bješe posla u ruke tvorcima mRNA covid vakcine.....samo kazem




    Pa sta bi tvoj plan bio?

    Rado, vakcina podspjesuje moj naruseni imuni sistem da stvori antitijela? Ne znam sto tu nije jasno? Ili si ti izgooglala da vakcina drugacije radi?

    A odakle ti ideja da sam ja ako ne primim booster dozu ranjivija nego neko ko nije vakcinisan? Mislim odakle ti to poredjenje? Ko je vrsio to istrazivanje, koliko vakcinisanih prvom dozom se vise razboljelo u odnosu na nevkacinisane ? Inače, ne bi vjerovala, ja sam okruzena ljudima koji nijesu bolovali koronu....ovo što rece "svi smo bolovali"...ja bih voljela da znam da li je uslov da neko istrazivanje bude relevantno ako dolazi sa adrese koja je oponent zvanicnoj medicini?
    Istina je jedna, a ja nemam nikakve "svoje izvore" koje slijepo pratim.
    Nije ništa novo da je često u istinu teško povjerovati, pa mnogi to nikad ne urade. Lični izbor i sve legitimno.

    Ja ni u jednom momentu nisam govorila o alternativnoj medinici, samo o zvaničnoj. Ljekarima i ja vjerujem, ali vi nikako da razumijete da ljekari nisu jedna homogena masa bez mozga.
    Upravo ja ne vjerujem bombastičnim naslovima - npr - niste krava, niste konj, prestanite! Teško da može bomastičnije od toga.

    Za klima uredjaje je bila priča da se ne pale u firmama, jer ako na jednom spratu ima neko zaražen, može virus da preskoči na drugi sprat kroz sistem. Znam koliko glupo zvuči, ali to je bila priča, vi samo iskulirajte da jeste, jer je presmiješno.

    Nenamjerna laž? Stvarno čovjek mora imati baš visok prag tolerancije da vjeruje da nas neko nenamjerno laže.
    O dokazima nema šta mi da imamo mišljenje, oni postoje ili ne postoje, ako postoje mi ih prihvatamo ili ne prihvatamo. Stvar izbora.

    Taj ivermektin je u širokoj primjeni odavno, samo što bolesti kod kojih se po protokolima primjenjuje nisu zastupljenje na našim prostorima (a više ni globalno, jer je lijek efikasan pa ih je iskorijenio), pa uglavnom nismo čuli za njega. Ja znam osobu kojoj ga je doktorica prepisala za rozaceu, i vjerujte da joj je pomogao i nije se pretvorila ni u kravu, a ni u kobilu. Mogu vas upoznati, vidjećete da hoda na dvije noge kao i svi mi.

    Ne borim se ni za šta, borili su se časni ljekari (ne, ne mislim na dr Nestorovića koji je imao više medijskog prostora nego bilo koji drugi dr, a zvučao je kao obični šarlatan), ali očigledno da nisu uspjeli da se izbore. Samo će vrijeme pokazati ko je bio u pravu, a tada vjerovatno nikome neće biti ni važno, jer vidimo i po primjerima ovdje koliko ljudima traje pažnja i fokus na određenu temu.

    Nije google nikakav argument, to je pretraživač interneta i ne treba mu pridavati nikakva dodatna svojstva. Pretražujete ili ne, opet stvar izbora. Neko zadrugu, neko se informiše o stvarima koje se tiču njega lično, sve po želji.

    Malo koji virus se prenosi u presimptomatskoj fazi, ne pričam o asimptomatskim slučajevima. Baš je korona bila specifična po tome.

    Istraživanja o efukasnosti vakcine je vršio neko kredibilan i došao do tog zaključka. Vi mu svakako nećete povjerovati jer se ne uklapa u zvaničnu bajku, pa nema potrebe ni da kačim link.



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  15. #4161
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,657
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Mabuse, vrati se...

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  17. #4162
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Nenamjerne laži...

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:


  19. #4163
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ja samo ne vjerujem da je svijet zao kako ga ti dozivljavas i da su ljekari zlocinci koji hoce da nas pobiju i ukljuce u nesigurne eksperimente...Meni je relevantno ono sto većina zvanicnih ljekara zagovara i ono što vidim svojim očima i osjetim na svojoj koži... a većina linkova koje ste ovdje kačili se mogu svime nazvati osim medicinskim istrazivanjima....ali kakvi istrazivaci takvo i istrazivanje...možda i da se pogleda ko su zagovornici teorija zavjere, nije zgoreg, kad se donosi sud i da, svako ima pravo na svoj izbor....činjenica da se drvi čak dvije godine posle o istome je najsmjesnija
    Glede nenamjerne lazi....ako ti kazem kad se pojavi pandemija i kad o tome ne znam nista da se zastitis od korone jer se plasim da je smrtonosna i da ne izlazis? Je li to laž i moja potreba i zelja da te obmanem? :*
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #4164
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    553
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Cujes da se zastiti tako sto nece izlaziti, do kad, ne znamo…pa ljepse da se nije ni radjala nego da bude zatvorena. Inace nisam primjetio da je pisala o svim doktorima cjelokupno, pa evo na nasim prostorima tu su bili domaci ljekari, doktori…a fala bolu svi znamo taj engleski i imamo internet pa smo mogli vidjeti sta se desava svuda po svijetu.

    ovi nasi daleko bilo, copy/paste a ni oni sami nisu znali nista nego je prosjecan gradjanin imao vise informacija i bio vise upucen u materiju.

  21. #4165
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Glede nenamjerne lazi....ako ti kazem kad se pojavi pandemija i kad o tome ne znam nista da se zastitis od korone jer se plasim da je smrtonosna i da ne izlazis? Je li to laž i moja potreba i zelja da te obmanem? :*
    Ne, to je nešto drugo.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  22. #4166
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja samo ne vjerujem da je svijet zao kako ga ti dozivljavas i da su ljekari zlocinci koji hoce da nas pobiju i ukljuce u nesigurne eksperimente...

    nisu, ali na medicinske odluke je uticala politika a na politiku su uticali mediji željni klikova tj. para, političari nisu htjeli da rizikuju da gube izbore i zato smo imali idiotske mjere da se eto vidi kao da oni nešto rade (šta misliš zašto Lukašenko npr. nije uvodio mjere kao i dosta afričkih država, pa zato što su mu izbori svakako namješteni)

    reakcija na virus je bila desetostruko pretjerana, što je uzrokovalo ogromnu ekonomsku štetu i na koncu vrlo vjerovatno više umrlih nego što bi inače bilo (npr. nekolicina miliona djece godišnje umre samo od gladi, a direktno zavise od milostinje zapadnih zemalja odnosno viškova koji se uplaćuju u humanitarne fondove)
    She is only here to annoy herself!

Page 167 of 167 FirstFirst ... 67117157163164165166167

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •