View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 150 of 167 FirstFirst ... 50100140146147148149150151152153154160 ... LastLast
Results 3,726 to 3,750 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3726
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Pa tokom pandemije smo naučili da nas ni to nije opametilo.

  2. #3727
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,166
    Thanks Thanks Given 
    15,090
    Thanks Thanks Received 
    3,746
    Thanked in
    2,678 Posts

    Default

    @Mojsije rekla bih ti da otvoriš temu,jer je meni to prva zamisao bila kad su došle vakcine za djevojčice za HPV,ali su mi sletjeli razni konzumenti teorija zavjere.Tako da ne znam više.

    Ovdje se ne može disati od propagande koja dolazi iz raznih balkan info i to,ali to je samo dio ima i ono ljudi gušteri,novi svjetski poredak,demokrate koje jedu ljudske fetuse,bla bla bla,sve isti lonac iz iste kuhinje Qanon i tako dalje da ih sad sve ne nabrajam.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ti ga ono baš prećera! Sramno je genocid nad jevrejima uporediti sa bilo cim sto zivimo u danasnjem vremenu, na ovom nasem cg prostoru! Gusenje maskama poistovijetiti sa gasnim komorama?! Zabrana kretanja...jaoj NSX! Poceo si, nazdravlje tebi, kao popovi što uporedjivahu stradanja nekih nacija po cg grdjim stanjem no što im je bilo pod NDH...nemoj molim te to, bas mi se ne dopade
    Da tako to biva,uostalom sa tom vrstom propagande gdje totalno se iskrivi realnost do te mjere da se razobliči gdje čovjek sumnja više u sve.Onda je super prijemnik ko onaj što gleda crno-bijeli kotur kako se vrti i ponavlja za autorima propagande hipnotisan šta god progovore pa i ovu jezivu izjavu.Nedavno kad je uveden onaj termin awoke,uopšte se nisam obazirala na gomile teksta serviranih od konzumenata istih teorija zavjere nego sam pogledala jasno odakle taj termin dolazi.To bi bilo kao da neko satima i satima provede pred platnom u nekom bioskopu i svašta ga tamo prestravi,pa meni onda mozak otvara jer je prestravljen šta je vidio.I nema veze mogla bih mu reći pa dobro to je samo film,ali ne autori takvog filma tvrde da je to cijela istina.Još imaju diplome i tako to.Onda ja lijepo uzmem svima dostupne fajlove da vidim šta se zapravo dešava sa tim autorima,ko su oni,kakvi su to krugovi,koliko zarađuju na taj iskok iz zvanične medicine a onda meni to bude gore nego ovaj horor film što su oni gledali.Tako je bilo i sa MMR-om uostalom ko se sjeća.Dakle ako doktor izjavi ovu rečenicu upoređujući mjere predostrožnosti sa ni manje ni više holokaustom,ako neki doktor pominje ljude guštere,vitezove okruglog stola i to mrtav ozbiljan ja se ozbiljno zamislim pa istražim o čemu se tu zapravo radi.

    Naravno da će nešto što se tek pojavljuje na tržištu trebati vrijeme,ali trebalo je i od 18.vijeka kad su ljude bukvalno skupljali u gomilama od zaraze.
    Ako neko preporučuje da se pije hidrogen pa da se pročisti od vakcine majku mu stani malo nemoj biti ko oni što zovu milana tarota i takve budale. (u stvari nije on budala,omogućeno mu je da zarađuje na tuđoj gluposti)
    A najjače je da će iko iole razuman kad vidi rečenice ovakvih doktora oko onih gore na nivou paranormanlin pojava, dosije X nešto da ulazi u rasprave sa ovim što je izašao gledajući na platnu sve to i upijajući takve budalaštine.

    Što se mene tiče samo nastavite (široko vi polje),ionako ste odavno temu obesmislili do samog apsurda što je i cilj takvih autora.
    Samo je problem što su se recimo u Srbiji vratile one bolesti o kojima sad Mojsije govori a vratili su se neki izgleda i u srednji vijek i zemlja ipak nije ravna ploča a još se i okreće.
    Last edited by Bluemoon; 12-01-23 at 21:17.
    No pasaran!

  3. #3728
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,971
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    @Mojsije rekla bih ti da otvoriš temu,jer je meni to prva zamisao bila kad su došle vakcine za djevojčice za HPV,ali su mi sletjeli razni konzumenti teorija zavjere.Tako da ne znam više.

    .
    Namamo sto otvarat novu temu i pricat o vakcinama u 21v, koje su standardne u razvijenom svijetu.

    Ali polako, cim krene i kod nas zaraza, odma ce krenut vakcinacija.

    Steta je sto cekamo zarazu i potencijalne fatalne ishode.

    To je samo posledica degradacije drzave, institucija i povjerenja u sistem.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  4. #3729
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,166
    Thanks Thanks Given 
    15,090
    Thanks Thanks Received 
    3,746
    Thanked in
    2,678 Posts

    Default

    Temu sam bila i otvorila da se ljudi međusobno vide nekako sa informacijama pa i ovdje jer blV or Not i među medicinskim osobljem imamo prijemnike teorija zavjere, a ništa novo ni u svijetu ko što vidimo."Alternativna medicina" se bruka dobro prodaje ko i svaka magla iako ne služi ničemu.Samo te dočeka sa gomilom avetluka od nekih što rade po apotekama, preko medicinskog osoblja pa i na položajima gdje prosto je to nedopustivo ko što veliš u 21.vijek.
    Nego, hajde dobro je to kad bi se zezali.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 12-01-23 at 21:36.
    No pasaran!

  5. #3730
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ljudi su zbog vakcina protiv korone izgubili povjerenje i u druge vakcine, s tim što se to i očekivalo

    zato se vakcina koja funkcioniše samo protiv originalnog soja nikako nije smjela forsirati
    She is only here to annoy herself!

  6. #3731
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Kako ne izgubiše povjerenje u razvijenom svijetu, no većinom u zatucanim vukojebinama kao CG.

    12% đece rođene 2021. je primilo mmr.

    Nego za to su više krivi doktori od roditelja.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  7. #3732
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,417
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,990
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ljudi su zbog vakcina protiv korone izgubili povjerenje i u druge vakcine, s tim što se to i očekivalo

    zato se vakcina koja funkcioniše samo protiv originalnog soja nikako nije smjela forsirati
    MMR vakcina je boljka od kad su drustvene mreze uzele maha zamijenile slabo posjecene forume pa su odjednom svi znali nekog ko je poslije vakcine dobio autizam. I da bude gore taj trend traje i dalje.

    Covid vakcine su poljuljale povjerenje u neke buduce vakcine protiv nekih buducih virusa, ne zbog njihove efikasnosti/neefikasnosti vec zbog uvodjenja restriktivnih mjera, a kasnije i forisiranja odredjenih proizvodjaca. Ali to nema veze sa povjerenjom u vakcine koje djeca dobijaju.
    Tu su krivci iskljucivo roditelji i "doktori" drustvenih mreza.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  9. #3733
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    okej trend je počeo i prije ali ga je ovo pojačalo definitivno
    She is only here to annoy herself!

  10. #3734
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,166
    Thanks Thanks Given 
    15,090
    Thanks Thanks Received 
    3,746
    Thanked in
    2,678 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako ne izgubiše povjerenje u razvijenom svijetu, no većinom u zatucanim vukojebinama kao CG.

    12% đece rođene 2021. je primilo mmr.

    Nego za to su više krivi doktori od roditelja.

    Sent using Tapatalk
    Užas.
    No pasaran!

  11. #3735
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ljudi su zbog vakcina protiv korone izgubili povjerenje i u druge vakcine, s tim što se to i očekivalo

    zato se vakcina koja funkcioniše samo protiv originalnog soja nikako nije smjela forsirati
    ne bih ja NSX rekla da vakcina protiv korone ima uticaj na gubitak popularnosti vakcina uopšte....mnogo prije korone je bila hajka na MMR vakcinu...u mom komsiluku ima dijete koje je napunilo 7 godina koje je primilo prije par godina, jer se čekalo da se utvrdi da su mu sve finkcije ok...i jedno od 9 koje je nije primilo....hajka je postojala i majka ovoga od 9 je propagator najstrasniji protiv MMR vakcine. Tako da je po mome vidjenju, hajka na vakcinu protiv korone, ustvari posledica zbog hajke na MMR vakcinu...Do MMR vakcine nijesam čula da se ljudi bune a bilo je sporadičnih slučajeva nekih psihofozičkih poremećaja koje su ljudi pripisivali vakcini. Što je meni najčudnije, nijedan od tih problema se nije desio neposredno nakon aplikacije vakcina nego nakon čak i više godina...vrlo sam ozbiljna, znam slučaj mladog bića koje je sa 18 godina doživjelo problem za koji se do smrti nije utvrdio uzrok niti dijagnoza, u relevantnim med.institucijama od Slovenije, SSSR-a -Moskve do VMA (vrijeme exYu je u pitanju) i roditelji su dan danas propagatori "iz ličnog primjera" obaveznog preskakanja vakcine jer njihovo je dijete primilo sa godinu, razboljelo se sa 18 a ne zna se uzrok i razlog i umrlo sa 30....što je drugo no vakcina?! Ovo je njihova logika i protiv nje nema priče.
    Mislim da je logika mnogih takva jer u prirodi ljudi je da traže uzrok nečega koji nema veze sa njima, za koji oni nijesu "krivi"....da se razumijemo, ovo je teška psihologija i prvo je pitanje zašto čovjek uopšte traži krivca u ovakvim slučajevima, tj zašto sebe podsvjesno želi da abolira čak i u slučajevima naslednih bolesti ili gena, a da ne pričam u slučaju kao ovaj gore koji nije imao razumno objasnjenje...ni ljekari ga nijesu imali, a roditeljima je eto bilo bitno da imaju krivca...ne osudjujem, ne komentarišem, ne afirmišem, nego samo dajem primjere reakcije čovjeka...

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kako ne izgubiše povjerenje u razvijenom svijetu, no većinom u zatucanim vukojebinama kao CG.

    12% đece rođene 2021. je primilo mmr.

    Nego za to su više krivi doktori od roditelja.

    Sent using Tapatalk
    Jesu doktori krivi, ali ne znam ko je krivi što mnogi doktori nijesu za vakcinaciju? Kako neko završi medicinu a ne vjeruje u medicinske procedure? Đe je učio to, ili kako nije učio u okviru epidemiologije, imunologije, infektologije, mikrobiologije, koliko je vakcina doprinijela medicini tj zdravlju stanovnika planete?
    Moramo da shvatimo da ako jednom roditelju, ne/obrazovanom, mladom, zabrinutom, NORMALNOM, ljekar kaže "nemojte dozvoliti da vam dijete primi vakcinu" nije roditelj kriv što se koleba ili što postane protivnik vakcine. Ispada da kod većine (jer postoji sigurno broj roditelja koji već ima odbojnost i prije susreta sa doktorom antivakserom) ključnu ulogu igra oće li te zapanut izabrani doktor protivnik ili pristalica vakcina...uzas!
    Uostalom, mislim da bi valjalo malo porazmisliti o nekom kodeksu ponašanja doktora koji imaju neke otklone od medicinskih procedura...mislim kakav je to način da doktor koji iz vjerskih pobuda ne bi dozvolio transfuziju lijeci mene kojoj, recimo treba transfuzija, i sl.Najbolje da mi je on ukljuci.
    Last edited by zvoncica; 13-01-23 at 21:56.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #3736
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,166
    Thanks Thanks Given 
    15,090
    Thanks Thanks Received 
    3,746
    Thanked in
    2,678 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ne bih ja NSX rekla da vakcina protiv korone ima uticaj na gubitak popularnosti vakcina uopšte....mnogo prije korone je bila hajka na MMR vakcinu...u mom komsiluku ima dijete koje je napunilo 7 godina koje je primilo prije par godina, jer se čekalo da se utvrdi da su mu sve finkcije ok...i jedno od 9 koje je nije primilo....hajka je postojala i majka ovoga od 9 je propagator najstrasniji protiv MMR vakcine. Tako da je po mome vidjenju, hajka na vakcinu protiv korone, ustvari posledica zbog hajke na MMR vakcinu...Do MMR vakcine nijesam čula da se ljudi bune a bilo je sporadičnih slučajeva nekih psihofozičkih poremećaja koje su ljudi pripisivali vakcini. Što je meni najčudnije, nijedan od tih problema se nije desio neposredno nakon aplikacije vakcina nego nakon čak i više godina...vrlo sam ozbiljna, znam slučaj mladog bića koje je sa 18 godina doživjelo problem za koji se do smrti nije utvrdio uzrok niti dijagnoza, u relevantnim med.institucijama od Slovenije, SSSR-a -Moskve do VMA (vrijeme exYu je u pitanju) i roditelji su dan danas propagatori "iz ličnog primjera" obaveznog preskakanja vakcine jer njihovo je dijete primilo sa godinu, razboljelo se sa 18 a ne zna se uzrok i razlog i umrlo sa 30....što je drugo no vakcina?! Ovo je njihova logika i protiv nje nema priče.
    Mislim da je logika mnogih takva jer u prirodi ljudi je da traže uzrok nečega koji nema veze sa njima, za koji oni nijesu "krivi"....da se razumijemo, ovo je teška psihologija i prvo je pitanje zašto čovjek uopšte traži krivca u ovakvim slučajevima, tj zašto sebe podsvjesno želi da abolira čak i u slučajevima naslednih bolesti ili gena, a da ne pričam u slučaju kao ovaj gore koji nije imao razumno objasnjenje...ni ljekari ga nijesu imali, a roditeljima je eto bilo bitno da imaju krivca...ne osudjujem, ne komentarišem, ne afirmišem, nego samo dajem primjere reakcije čovjeka...

    Jesu doktori krivi, ali ne znam ko je krivi što mnogi doktori nijesu za vakcinaciju? Kako neko završi medicinu a ne vjeruje u medicinske procedure? Đe je učio to, ili kako nije učio u okviru epidemiologije, imunologije, infektologije, mikrobiologije, koliko je vakcina doprinijela medicini tj zdravlju stanovnika planete?
    Moramo da shvatimo da ako jednom roditelju, ne/obrazovanom, mladom, zabrinutom, NORMALNOM, ljekar kaže "nemojte dozvoliti da vam dijete primi vakcinu" nije roditelj kriv što se koleba ili što postane protivnik vakcine. Ispada da kod većine (jer postoji sigurno broj roditelja koji već ima odbojnost i prije susreta sa doktorom antivakserom) ključnu ulogu igra oće li te zapanut izabrani doktor protivnik ili pristalica vakcina...uzas!
    Uostalom, mislim da bi valjalo malo porazmisliti o nekom kodeksu ponašanja doktora koji imaju neke otklone od medicinskih procedura...mislim kakav je to način da doktor koji iz vjerskih pobuda ne bi dozvolio transfuziju lijeci mene kojoj, recimo treba transfuzija, i sl.Najbolje da mi je on ukljuci.
    Pa evo jedan tipičan primjer nekoga ko je podigao "hajku na mmr".
    Meni se moždani sistem umorio od prvog pasusa ovakvog ludila, ali da..bila je baš aktuelna i ono ful oružje kod "argumentacije" na našim prostorima kad neko odbije mmr od strane nekih roditelja.
    Samo primjer kako to izgleda.

    https://raskrinkavanje.ba/analiza/po...stanku-bolesti

    A i autizam kod djece je govorila da se liječi ovim nekim njenim bajalicama i preparatima. (meni je djece najžalije u ovim situacijama)

    To..ne znam kako ti ljudi mogu biti ovako pokvareni manipulatori na tuđem strahu, gluposti i ne znam čemu sve ne.Svima su im priče na ovaj kalup, eto to je to i tako izgleda.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 13-01-23 at 22:24.
    No pasaran!

  13. #3737
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Uostalom, mislim da bi valjalo malo porazmisliti o nekom kodeksu ponašanja doktora koji imaju neke otklone od medicinskih procedura...mislim kakav je to način da doktor koji iz vjerskih pobuda ne bi dozvolio transfuziju lijeci mene kojoj, recimo treba transfuzija, i sl.Najbolje da mi je on ukljuci.
    Definitivno bi trebalo ali sa svih strana. Evo kada ste vec povukli pricu oko regularne vakcinacije klinaca, koju u potpunosti naravno podrzavamz, zasto ne bi pomenuli i to da veliki broj tih doktora forsira vakcinaciju po bilo koju cijenu za onda kada je "zacrtana" u kalendaru? Ne gleda se dal' je dijete ok, prehladjeno, dal' ima neku infekciju i slicno. Ko normalan bi vakcinisao dijete dok je prehladjeno? Eto i takvih ima kod nas a vjerovatno i svugdje.

    Ko god misli da COVID19 situacija nije pogorsala situacija sa povjerenjem u nauku globalno grdno se vara, u kontaktu sam 5 dana sedmicno, 10 sati dnevno,sa ljudima van CG i iznenadili bi se koliko visoko obrazovanih, pametnih i mladih ljudi preispituje odluku koju su ne tako nedavno donijeli (istina veliki broj nerado prica o tome jer je Taboo tema).
    Neki jer su od tad zakacili COVID19 2-3 puta, neki jer na zalost imaju konstante probleme sa zdravljem nakon COVID19 bolovanja / vakcinacije (necu da otvaram pricu od cega je, moze biti i jedno i drugo) a neki jer se zanimaju da istina izadje na vidjelo a sve vise i vise istrazivanja je dostupno koja potvrdjuju da su mRNA vakcine prosle sve osim adekvatnog testiranja...

  14. #3738
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    na početku nije bilo genocida, genocid je došao tek poslije kad je naaarod počeo da smatra da su oni drugi manje jednaki zato što su jevreji, a to je počeo da smatra zbog gebelsovske propagande koja je uporediva sa ovim što smo imali danas
    Znaju li ti kuci da relativizujes genocid?

    A ovi sto krive vakcinu protiv covida za manji procenat vakcinisanih od ostalih bolesti. Kako je sa glavom (retoricko pitanje)? Sad se malo kao pravimo blesavi i pretvaramo se da se protiv covid vakcine nije vodila najveca organizovana anti-vax propaganda u istoriji medicine. A vi ste, dragi moji anti-vaxxeri bili aktivni dio te propagande. Tako da razumijem u potpunosti vasu potrebu da krivite vakcinu. Ko ne bi volio da moze svoju krivicu da svali na drugoga kao sto vi radite? Samo sto vam nece proci. Vi ste krivi.

    Pozivam vas jos jednom da postavite podatke o hospitalizovanim i umrlim pacijentima koji su vakcinisani i onih koji nisu i da prestanete da jedete ono sto se ne jede. Ako ne smijete, prijatno vam bilo.
    Last edited by VanjaTheMan; 13-01-23 at 23:56.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  16. #3739
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Znaju li ti kuci da relativizujes genocid?
    fino piše "počeci trećeg rajha", to je isto kao kad bi neko pomenuo AB revoluciju kod nas a ti mu kažeš "zašto relativizuješ genocid u Srebrenici"
    She is only here to annoy herself!

  17. #3740
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,586
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Može li mi neko objasniti zašto se forsira priča o mRNA vakcinama, kad je moglo da se bira između više vrsta, dobijenih različitim načinima?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  18. #3741
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    vakcinacija(pogotovo masovna) se vrši za opšte dobro stanovništva, tu ne smije biti kapitalizma, privatnih kompanija, tajnosti bilo kakve itd. već sve mora biti javno i transparentno i pod kontrolom države

    onda bi bilo mnogo manje nepovjerenja u vakcine
    She is only here to annoy herself!

  19. #3742
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,292
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    887
    Thanked in
    463 Posts

    Default

    Koliki ono bijase otprilike rok u kojem ce pandemija pokositi sve one koji se nisu vakcinisali? Kad istice to pa da se gasi tema


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #3743
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    fino piše "počeci trećeg rajha", to je isto kao kad bi neko pomenuo AB revoluciju kod nas a ti mu kažeš "zašto relativizuješ genocid u Srebrenici"
    Platforma treceg rajha je bila bazirana na ideologiji rasne suprematije u kojoj su Jevreji bili oznaceni u samom startu kao glavni neprijatelj. Tako da narod nije tek poslije poceo da smatra da su Jevreji inferiorni. Treci Rajh je od pocetka sadrzao genocidnu namjeru.

    A suzbijanje pandemije uz pomoc maske i izolacije je standardna medicinska praksa koja apsolutno nikakve veze nema sa bilo kojom politickom ideologijom, ponajmanje sa ideologijom treceg rajha.

    Ako hoces da govoris o politicki motivisanim odlukama za vrijeme pandemije, imas veoma lijep primjer onoga sto je Trampova administracija, u svojoj beskrajnoj mudrosti uradila u nadi da ce virus da osteti njihove politicke protivnike vise nego njih. Ako ne znas o cemu pricam: https://www.theguardian.com/commenti...d-against-them
    Last edited by VanjaTheMan; 14-01-23 at 09:35.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #3744
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Može li mi neko objasniti zašto se forsira priča o mRNA vakcinama, kad je moglo da se bira između više vrsta, dobijenih različitim načinima?

    Sent using Tapatalk
    Kod nas srecom da, u velikom dijelu svijeta (onog kojem tezimo) nije bilo, niti vise ima izbora (nakon ukidanja AstraZenece / J&J). Vjerovatno zato.
    Last edited by beatnological; 14-01-23 at 10:16.

  22. #3745
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    U ovoj situaciji sa pandemijom svako je imao tri puta. Kad Kažem svako mislim i na građane i na države.
    1) Vakciniši se vakcinom. Vakcina je korisna, može pomoći da se suzbije infekcija. Odradi stvar ispravno, vjeruj sistemu, vjeruj profesiji. Ovo je odradilo 60% građana CG.
    2) Ne Vakciniši se. Vakcina je štetna, jer ona virusi ne može ništa. Vjeruj portalima, vjeruj internetu i vjeruj nekom doktorima. Ovo je odradilo 25% ljudi u CG.
    3)Viirus nema. Korona ne postoji, ovo su smislili ljudi gušteri, Bil Gejts, to je bakterija, to pada iz aviona. Vjeruj internetu i raznim predviđanjima od prije više stotina godina.
    Ovo je odradilo 15% ljudi U CG.

    Kada govorimo o zemljama Belorusija, S. Koreja i Brazil (kasnije promijenili) su u startu izabrali opciju 2. Znamo kako je Brazil prošao, ali zbog zatvorenosti S. Koreje i Bjelorusije nemamo baš uvid.

    Ono što sam uvidio za vrijeme Korone mi je strašno pomoglo u životu. Jedna od tih stvari je da znam koliko ljudi cijene ili ne svoj život, koliko su podložni informacijama sa strane i koliko su nesposobni da prihvate određene činjenice.
    Isto mogu promijeniti i na forumu i meni je zaista drago da nije bilo da sa obje "strane" nije bilo žrtava.


    PS.
    Svaki dan čekam da mi izraste koža kao kod guštera, dok uveče maštam o idućem boosteru bez kojeg više ne mogu da živim i čekam dan kada će ljudi pomrijeti od vakcine. Rok se produžava ali tako je i sa krajem svijeta.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #3746
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Platforma treceg rajha je bila bazirana na ideologiji rasne suprematije u kojoj su Jevreji bili oznaceni u samom startu kao glavni neprijatelj. Tako da narod nije tek poslije poceo da smatra da su Jevreji inferiorni. Treci Rajh je od pocetka sadrzao genocidnu namjeru.
    govori se o metodama koje su korišćene, a nevakcinisani su dovedeni u isti položaj kao i Jevreji, pogrom Jevreja je počeo pet godina poslije
    She is only here to annoy herself!

  24. #3747
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,166
    Thanks Thanks Given 
    15,090
    Thanks Thanks Received 
    3,746
    Thanked in
    2,678 Posts

    Default

    @Bugi uvid u Bjelorusiju nećeš mnogo imati iz tog perioda a tek za Rusiju.(baš me čudi, kad bi se zezali)

    @NSX dakle ja izdvojim rečenicu gdje bi ti i bilo ko drugi bio u šoku jer se nosim mišlju da je takva izjava nekog doktora nekome promakla, a ti ne samo da nisi u šoku nego još izjavljuješ pa šta?
    Jel moguće da nekome je sasvim normalno da doktor hej doktor, pominje Adolfa Hitlera i to u ovom slučaju?
    A ima još nešto gore od toga ludila od takve propagande a to je kad oni koji su pali na istu krenu da je pravdaju, e to je tek ludilo.Samo pogledajte kritički nekad sopstveno pravdanje svega toga ako nije teško.Nije strašno čovjek može da kaže, ok loš momenat, zaveden sam na trenutak šta već.

    Ne pominje on slučajno to sve jer baš krugovi ovih antivaks pokreta imaju svašta nešto i iz tema pristalica super bulšit nadnacije i ostale bulšit publikacije iz redova Qzajednice.




    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 14-01-23 at 11:43.
    No pasaran!

  25. #3748
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    to nije propaganda nego odgovor na propagandu, ajde pogledaj iz neutralne perspektive da pogledaš šta se propagiralo sa mjerama i vakcinama zadnje 2 godine i šta se desilo
    She is only here to annoy herself!

  26. #3749
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    nevakcinisani su dovedeni u isti položaj kao i Jevreji,
    Nemoj dalje. Dosta si rekao.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  28. #3750
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja sam samo jednom pomislila da moram da se vakcinisem, a to je bilo kad su najavili da ce nevakcinisanima zabraniti ulazak u supermarkete i prehrambene prodavnice.
    Kad mi uskratis pravo na hljeb ucinicu ono sto moram i na sta me prisiljavas.
    Srecom, odustali su od te mjere.

    Naravno da podrzavam vakcinaciju, ali ispitanim vakcinama koje (naglasavam ovo) IMAJU EFEKTA.

    Vakcina protiv korone se pokazala izuzetno neefikasna i ne shvatam podrzavaoce iste nakon svega sto su vidjeli svojim ocima i sami nakon vakcinacije dobijali koronu sa teskim simptomima, sirili i prenosili istu i dovodili ljude u opasnost jer im je bilo omoguceno slobodno kretanje. Tu je samo zdrav razum na djelu, nista drugo.

    Sto se tice MMR, hepatitisa i svih ostalih ISPITANIH I DOKAZANO EFIKASNIH vakcina koje smo i mi primali kao djeca pa cak i nove vakcine protiv HPV virusa apsolutno podrzavam i apelujem da se vakcinise sto vise djece i ljudi.
    Last edited by Kliker17; 14-01-23 at 14:46.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  29. The Following 3 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


Page 150 of 167 FirstFirst ... 50100140146147148149150151152153154160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •