View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 139 of 166 FirstFirst ... 3989129135136137138139140141142143149 ... LastLast
Results 3,451 to 3,475 of 4148

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3451
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    mislio sam na medijske najave da će vakcina zaustaviti koronu i da samo treba da se vakcinišemo dva puta pa da sve bude gotovo, na kraju se ispostavilo da vakcina minimalno sprečava zarazu i izio vuk magarca
    Da je procenat vakcinisanih bio veci, bila bi veca i efikasnost vakcinacije. Virus bi imao mnogo manje prostora za sirenje. Antivakseri su jedan od dva glavna razloga zbog kojeg efikasnost vakcina nije mogla da bude veca. Drugi razlog je prebrzo sirenje virusa sa jedne strane i prespora distribucija vakcine sa druge strane.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #3452
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da je procenat vakcinisanih bio veci, bila bi veca i efikasnost vakcinacije. Virus bi imao mnogo manje prostora za sirenje. Antivakseri su jedan od dva glavna razloga zbog kojeg efikasnost vakcina nije mogla da bude veca. Drugi razlog je prebrzo sirenje virusa sa jedne strane i prespora distribucija vakcine sa druge strane.
    Statistički smo pobijedili epidemiju nego poče rat u Ukrajini pa zaboraviše ljudi. Isto se dosta vakcinisalo čak i kod nas.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  3. #3453
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da je procenat vakcinisanih bio veci, bila bi veca i efikasnost vakcinacije. Virus bi imao mnogo manje prostora za sirenje. Antivakseri su jedan od dva glavna razloga zbog kojeg efikasnost vakcina nije mogla da bude veca. Drugi razlog je prebrzo sirenje virusa sa jedne strane i prespora distribucija vakcine sa druge strane.
    Nadam se da si sarkastičan...kako god, nasmijah se grohotom, jutros na zoru.

  4. #3454
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ja zakljucih da neki od vas stvarno misle da vakcina ič ne štiti od korone?
    Znači forumski stručnjaci su zaključili da bi tok epidemije bio isti ovakav, broj zarazenih i broj umrlih, broj onih sa težim simptomima potpuno jednak sa i bez vakcine, jednostavno vakcina je tu samo šarena laža?

    Ne znam da li da pišem dalje jer se bojim da će @bayo umrijet od smijeha...ali rizikovaću

    Ne avetajte, da li je farmako-mafija mafijala - jeste sasvim sigurno, ali ne postoji te vakcine koja se može preko noći razviti i stvoriti tako da je meni čudnije vaše čudjenje što se o vakcini i njenim post efektima vrlo oprezno govori, ili čak sa neznanjem govori, nego činjenica da nadležni nijesu baš rekli mnogo istina niti u vezi sa virusom niti u vezi sa načinima lječenja. To je vrlo logično, vakcina protiv korona virusa je u nekom obliku postojala ka što postoji i vakcina protivu gripa samo se nadogradila za covid 19 i zato je relativno brzo napravljena, ali nus pojave i side efekti nijesu mogli biti poznati u ovakvoj situaciji.
    Mozda smo i bili pokusni kunici, ako je to spasilo živote, neka...ja vjerujem da jeste, mnoge, činjenice govore tome u prilog a ako vi to ne zelite da vidite i prenebregavate tu činjenicu da je u prvom naletu malo ljudi bilo bolesno jer smo bili u lock-down-u, pa se covid malo prenosio, pa u novom naletu počelo masovno obolijevanje i mnogo umrlih, pa kreće vakcina i novi nalet skoro bez umrlih i sa mnogo blazim simptomima, pa opet novi nalet sa mnogo oboljelih, skoro bez ikakvih mjera i minimalan broj umrlih...ako to nije zasluga vakcinacije, ne znam čega je
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #3455
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Da ne ulazimo u milioniti krug replika, ali moram naglasiti da mi je smiješna teza da je bilo više vakcinisanih da bi i efikasnost vakcine bila veća, jer bi virus imao manje prostora za širenje. Čini mi se da su ga širili i jedni i drugi, to je bar dokazano. Jedni odgovorno, drugi neodgovorno.

    Što Zvončica reče da pojedini tvrde da vakcina ne štiti ič od korone, mislim da ne štiti u prevenciji od dobijanja korone, naročito poslije isteka bustera, ali vjerovatno štiti od teških posljedica i fatalnih ishoda.
    Ne znam i to malo ko može reći da li bi tok epidemije bio ovakav sa i bez vakcine, ali ako su vakcine uticale da virus počinje da mutira, onda su itekako pomogle čim smo došli do omikrona ili ove blaže podvarijante. Ali isto je tako moglo poći i u drugom smjeru, pa stići do smrtonosnijeg tipa od delte.
    Tu se postavlja pitanje da li su nevakcinisani mogli uticati na mutaciju virusa, ali bi se reklo teško jer je njihov imunitet probijala i alfa i beta i obični virus bilo čega, dakle virus radi njih nije imao potrebe da mutira.

    Isto tako moram reći da mi je teško palo kada sam pročitao da je Zvone nemilosrdno roknula četvrtu i da ni doktor nije bio prećerano za to. Tim prije što se radi o vakcini na granici isteka roka trajanja i protiv tipa virusa kakvoga više nemamo.

  6. #3456
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Meni je smiješno što većina vas (čast izuzetku) koji pricaju protiv vakcine ne odgovori jednostavno na pitanje,
    Da li bi bilo bolje ili gore fs vakcine nema?

    Nakon toga sva diskusija (u bilo kojem pravcu) gubi sav smisao

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #3457
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Ja nisam govorio protiv vakcine, samo sam protiv obavezne vakcinacije (protiv kovida).

  8. #3458
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    moram naglasiti da mi je smiješna teza da je bilo više vakcinisanih da bi i efikasnost vakcine bila veća, jer bi virus imao manje prostora za širenje.
    Bukvalno ovako funkcionisu vakcine.

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Čini mi se da su ga širili i jedni i drugi, to je bar dokazano. Jedni odgovorno, drugi neodgovorno.
    Vakcinisani u daleko manjoj mjeri. Vakcine su u velikom broju slucajeva sprjecavale infekciju i neutralisale virus prije nego sto bi poceo da se siri kroz organizam. Dovoljno je pogledati zvanicne statisticke podatke. Mutacije virusa, kao sto je bio delta soj, su nastale kod nevakcinisanih. Nije bitno da li su u pitanju bili antivaxeri ili ljudi koji nisu imali pristup vakcini. Sustina je da je brzina sirenja virusa ubrzala i njegovu mutaciju. Znaci vec tu ulazimo u probleme o kojima sam govorio - antivaxeri sa jedne strane i brzo sirenje virusa zajedno sa sporom distribucijom vakcina sa druge.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  10. #3459
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Anyways, malo potencijalno dobrih vijesti: https://www.prevention.com/health/a4...ovid-variants/
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  12. #3460
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Da ne ulazimo u milioniti krug replika, ali moram naglasiti da mi je smiješna teza da je bilo više vakcinisanih da bi i efikasnost vakcine bila veća, jer bi virus imao manje prostora za širenje. Čini mi se da su ga širili i jedni i drugi, to je bar dokazano. Jedni odgovorno, drugi neodgovorno.

    Što Zvončica reče da pojedini tvrde da vakcina ne štiti ič od korone, mislim da ne štiti u prevenciji od dobijanja korone, naročito poslije isteka bustera, ali vjerovatno štiti od teških posljedica i fatalnih ishoda.
    Po meni je potpuno logično da sto je više vakcinisanih da je i efikasnost vakcine veća...prosto...mnogo nevakcinisanih nosilaca virusa doprinosi sirenju virusa i na vakciinisane i na nevakcinisane...s tim u vezi cu reći da sam ja vakcinisana imala covid i da niko u mojoj kuci nije obolio kao ni da apsoolutno niko u predvirusnom (predsimptomatskom ) periodu a bila sam okruzena potencijalnim "zrtvama" (komorbiditeti, godine, otac moj narušenog imuniteta herpes zosterom, istekao period nakon bustera ili neprimljen buster, plus moje dijete je spustilo glavu na isti jastuk na kojem sam ja spavala ne znajući da sam ja tu lezala i jos ne znajuci da sam dobila kovid a u toku noci su se vec razvili simptomi...mislim da sam tad bila najzaraznija)
    A sve i da ovo sto sam napisala nema veze sa logikom, sama činjejnica da je zastitila od težih posledica je dovolna, po meni. Mnogo je ljudi umrlo...lično poznajem desetak zrtava kovida i mogu da potvrdim da su bile najrazlicitijeg statusa, najmanje, što je čudno, onih koji su kad su dobili kovid bili maltene otpisani...recimo moja bliska osoba na hemo terapiji?! Oni sa ugrozenim imunitetom su se skoro kao po pravilu "izvukli" sa posledicama ali izvukli....preporucujem toplo da svi procitate onu bolnu i tesku ispovijest hronolosku naseg @Bugi-ja...ako on nije primjer nije niko!
    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Ne znam i to malo ko može reći da li bi tok epidemije bio ovakav sa i bez vakcine, ali ako su vakcine uticale da virus počinje da mutira, onda su itekako pomogle čim smo došli do omikrona ili ove blaže podvarijante. Ali isto je tako moglo poći i u drugom smjeru, pa stići do smrtonosnijeg tipa od delte.
    Nije...znas kako, ja sam mozda u zivotu generalno već optimista od mnogih ljudi....ne vjerujem da svijetom vlada zlo i da svako radi nesto sto radi da bi neko zlo napravio...naprotiv, ja vjerujem da naucnici rade za nase dobro...da li neko zao tu pokusa i uspije da se okoristi, DA, ali generalno svijet je ovakav zbog dobrih ne zbog loših ljudi! Zato vjerujem da je neko ko nesto zna smislio nesto valjano da nas lijeci ne da nas poubija! Tako da ne vjerujem da je moglo poci u drugo smjeru...licno vjerujem da je jedino sto je moglo, to je da nas ne zastiti u dovoljnoj mjeri
    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Tu se postavlja pitanje da li su nevakcinisani mogli uticati na mutaciju virusa, ali bi se reklo teško jer je njihov imunitet probijala i alfa i beta i obični virus bilo čega, dakle virus radi njih nije imao potrebe da mutira.
    Ne bih se zaklela...i ti koji daju dobar imuni odgovor, a daju dočim imas onih koji se krecu a tri godine se ne razboljese, su razlog zbog kojeg virus mutira
    Quote Originally Posted by bayo View Post
    Isto tako moram reći da mi je teško palo kada sam pročitao da je Zvone nemilosrdno roknula četvrtu i da ni doktor nije bio prećerano za to. Tim prije što se radi o vakcini na granici isteka roka trajanja i protiv tipa virusa kakvoga više nemamo.
    Opet se vraćam na ono gore....niko me ne moze nubijediti da bi ijedan ormalan zdravstveni radnik dao ni meni i tebi i nekom djetetu da primi neku tvar koja je istekla i koja je time stetna mozda i fatalna u 6zdravu svijest....ko god bio nas ministar zdravlja, da li meni nemila JBB ili neki Luj Viton tata, ili pak omiljeni dr Djogo, ja sam ubijedjena da ne bi potpisao tako nesto...i ne samo nas, nego tamo neki iz Amerike koji je u Fajzeru to odobrio ne vjerujem da bi to uradio na stetu miliona, ma milijardi ljudi! Ja ne mogu da pojmim da je svijet takav
    Last edited by zvoncica; 07-09-22 at 15:18. Reason: čuš, nekI tvar ahahaahhahah
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #3461
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Ti si, Zvone, jedna dobra duša i gledaš svijet kroz ružičaste naočare.

  14. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  15. #3462
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Pitaj ove na politiku šalim se...hvala
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:

    MLS

  17. #3463
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    .i ne samo nas, nego tamo neki iz Amerike koji je u Fajzeru to odobrio ne vjerujem da bi to uradio na stetu miliona, ma milijardi ljudi! Ja ne mogu da pojmim da je svijet takav
    Sve ostalo sto si napisala donekle ima smisla ali sa ovim si samo dokazala koliko stvarno gledas svijet kroz ruzicaste naocare. Ne da bi potpisali na stetu miliona vec su to radili, rade i raditi ce uvijek. Novac i moc vrte ovaj svijet, tako je bilo oduvijek i uvijek ce biti i tu nema mijenjanja.

    Ne znam zasto mi se cini da uopste nisi u toku koliko su samo odstete razne farmaceutske kuce platile u zadnjih 20-30 godina pa nikom nista? Znaci dokazano na sudu da su svjesno gurani proizvodi koji stete na trziste i nikom nista, platis odstetu i nastavis dalje.

    ---

    Ne moramo se fokusirati na farmaciju, ovo je rasprostranjeno u svim granama "industrije" i primjera je na stotine. Samo onaj ko ne zeli to da vidi ni ne vidi. Kreni od hrane i povecanog koriscenja secera u prozivodima, do GMO sranja koja se valjaju po dobrom dijelu svijeta, ne moras ici dalje da vidis kako ti prica o "Dobronamjernim ljudima koji ne bi potpisali nesto na stetu miliona!" ne pije vodu.

    ---

    Da su COVID19 vakcine vjerovatno smanjile veliki broj preminulih ne bih puno raspravljao, to je cista logika. Medjutim, kako je suditi isto tako neke od COVID19 vakcina jednostavno povecavaju sansu za dodatnu zarazu nakod odredjenog broja mjeseci od "neboostovanja", i to je sve jasnije iz dana u dan (linkovi istrazivanja postavljeni na par strana ranije). Boostujemo se protiv alpha soja, ljepota...

    No svako ima svoje pravo i tebi iskreno odajem potpuno postovanje, vjerujes u COVID19 vakcine u potpunosti te se i boostujes. Najjaci su mi oni koji kao vjeruju ali ipak ne bi da roknu treci i cetvti booster al' ipak zestoko brane COVID19 vakcinaciju.

    Ponavljam po ko zna koji put, i sam sam vakcinisan (2x) al' da primim trecu dozu ili cetvrtu mi ne pada na pamet.

  18. #3464
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Znam ja da farmako mafija ima ista načela ka narko i druga mafija....ali ja stvarno vjerujem da nema tih "mooda" koja bi pobila milione nevinih duša ...kažem "pobila"...da li bi podvalili neku vodu kao lijek za rak? To vjerujem da da.
    Iskreno vjerujem u vakcine, ne ove nego sve, bez obzira st znam da vakcina zna da bude okidač za neke druuge zdravstvene probleme i ne dao bog nikom, ali vakcine su nam omogućile da se ne plasimo od boginja, tbc-a od varičela, ne pamtim kad sam cula da je neko dijete dobilo zauske, a zauske su kod mnoge muske djece dovele do neplodnosti...variola...da ne nabrajamo, mislim da se ovom spisku slobodno moze dodati i COVID 19.
    evo ja sam cetvrtu primila....ruku na srce, protiv gripe sam primila najmanje deset vakcina, svake sezone po jednu i nemam nista protiv ako bude trebalo i od covida tako da se štitim. I što je najbitnije, ljudi, niko vas ne tjera! Ne morate što nećete
    Last edited by zvoncica; 07-09-22 at 17:11.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #3465
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Mislim da mijesamo stvari.

    1. Ne sumnjam da ima ljudi koji iz ko zna koje razloga ne vjeruju u vakcine al' tvrdim da su takvi rijetki na ovom forumu! Konkstatno sve koji pominju i pricaju o COVID19 vakcinama u nesto kriticnijem obliku stavljamo u kosh "Oni ne vjeruju u niti jednu vakcinu!", to ne treba da se radi, zato i jesmo tu gdje smo (da ni 3 godine kasnije ne znamo prakticno nista).
    2. Treba napraviti razliku izmedju "vjerovanja u vakcine" i "vjerovanja u COVID19" vakcine!
    3. Ni ja na vjerujem da bi neko direktno isao da nas "pobije" (na kraju krajeva sa "teoreticarskog pogleda zavjere" to nikako ni ne moze biti cilj ) ali vjerujem da su COVID19 vakcine izbacene prez pretjeranog testiranja (sto sve vise i vise izlazi na vidjelo), sta vise, neke su izbacenje sa velikim obmanama i zataskavanjima pravih rezultata (Pfizer npr.). Al' zato ne da vjerujem nego sa ubijedjen da nas odredjeni dijelovi industrije sputavaju u pronalazenju lijekova za mnoge stvari jer nije isplativo i gubi se zarada.
    4. Pa nije bas i da "nas" ne tjeraju, do nedavno se za normalan zivot morala primiti vakcina, barem za one koji su radi posla morali da putuju po inostranstvu, istina kod nas na Balkanu je neka druga prica... Da ne pricamo o velikom broju medicinskih radnika koji su radi stavova i zelje da ne prime nesto sto je prakticno i dalje u eksperimentalnoj fazi izgubili poslove, to nije bas da "nisu tjerani da ih prime"?

    Suma sumarum. Iskreno mi je drago da u tvom slucaju nemas nikakvih problema i nadam se da ce tako da ostane, al' ono cega je mene licno strah jeste sto polagano izlaze istrazivanja o mRNA vakcinama i ne pokazuju bas interesantne informacije...


    • Izgleda da je sva prilika da ce se morati boostovati svako malo da bi se odrzao "adekvatan stepen zastite"...
    • Izgleda da mRNA vakcine ipak prodju male detaljnije kroz tijelo te ne ostaju samo na lokalnom nivou...
    • Izgleda da ipak u slucaju mladjih muskaraca (ispod 30) COVID19 vakcine dovode do odredjenih posljedica...
    • Izgleda da ipak veliki broj zenskih osoba ima zestoke poremecaje sa menstrualnim ciklusom radi COVID19 vakcina (odredjeni tip)...
    • Izgleda da ipak COVID19 vakcine nisu preporucljive za trudnice...
    • Izgleda da postoje specificni razlozi zasto neke vakcine nikad nisu odobrene (recimo NOVAVAX) a nisu bas u potpunosti vezani za bezbjednost istih...


    Da su doprijenele manjem broju smrtnih slucajeva je jasno ali zar ovo gore ne bi trebalo da bude detaljno istrazeno od strane svih mogucih svjetskih institucija? Zasto se onda sputava? Mislis da tu farmaceutski lobi ne igra veliku ulogu kao sto je igrao i do sada stotine, ako ne i hiljade puta?

  20. #3466
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

  21. #3467
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    vec vidim djecu oko skole kako se sa kesama bore protiv korone
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #3468
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Jos da neko izmisli kroz čmar da se ubacuje, na primjer kondomom protiv kovida, mada su savjetovali da se ne seksamo. Blago nama svima zajedno.

  23. #3469
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Apsolutno netacno. Vakcinacija je drasticno smanjila broj smrtnih slucajeva i broj hospitalizovanih.
    #dobrojeto
    Previse medije pratis. Drugim rijecima, ne razmisljas svojom glavom vec ti tudji kroje zivot. Samo naprijed i nemoj da se ljutis na ovakve komentare (ne, nijesam antivakser).
    A i mora da si od ovih sto i dalje misli da je ovo virus i da je maska od pozitivnog efekta.

  24. #3470
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Samo da te ispravim, Vanja ne misli, Vanja zna.



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:


  26. #3471
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,282
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    #dobrojeto
    Previse medije pratis. Drugim rijecima, ne razmisljas svojom glavom vec ti tudji kroje zivot. Samo naprijed i nemoj da se ljutis na ovakve komentare (ne, nijesam antivakser).
    A i mora da si od ovih sto i dalje misli da je ovo virus i da je maska od pozitivnog efekta.
    Kad si ti tako pameta, prosvijetli nas i predstavi nam svoje nalaze. Mozda dobijes Nobelovu nagradu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  27. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  28. #3472
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Ovakve asocijacije su donedavno opasno vrijeđale intelektualno napredniju forumsku populaciju.. Sada se čini da su se ipak obje strane složile u nečemu




    ____________


    The more things change, the more they stay the same.

  29. #3473
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    https://www.theepochtimes.com/mkt_ap...ource=andshare

    ‘Unethical’ and up to 98 Times Worse Than the Disease: Top Scientists Publish Paradigm-Shifting Study About COVID-19 Vaccines
    ...
    concluded that mandates for COVID-19 boosters for young people may cause 18 to 98 actual serious adverse events for each COVID-19 infection-related hospitalization theoretically prevented.

    Ili u prvodu obavezni busteri mogu uzrokovati 18 do 98 ozbiljnih neželjenih reakcija na svaku preveniranu hospitalizaciju usljed korone kod mladih ljudi.

    Kako komenarisu ovo moderni koji bi svakome ubrizgali vakcine podjednako, bez ikakve diskusije i razmišljanja...
    Samo hipotetičko pitanje, jer znam da neće odgovoriti.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  30. #3474
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  31. #3475
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

Page 139 of 166 FirstFirst ... 3989129135136137138139140141142143149 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •