View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 143 of 167 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153 ... LastLast
Results 3,551 to 3,575 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3551
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Pročitao sam.
    Znači ako su primili REVAKCINU NE računa se.
    Dobro istraživanje, u rangu testiranja ukusa hleba ali da se ne ispeče nego samo živo tijesto.


    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Buster nije revakcina.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  2. #3552
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Ko god koristi termin antivakser, znaci da su ga dobro mediji obradili. Razmislite o tome provakseri.

  3. #3553
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sram ih bilo, doktori a preporucuju vakcine starijim pacijentima! Pi, ovo smo ima u Crnu Goru prslu
    Rijec doktor je rezervisana za doktore, ne za ove priucene sto rade u CG, dje prvo maltretiraju staru osobu sa vakcinacijom, prije nego sto su je pregledali. Nije bitan pregled, nije bitna terapija prvo, nego odmah covid fore, vakcinacija i sl.

    Je li posao doktora da bude agent za vakcinaciju, agent prodaje farmaceutskih kuca, ili mu je primarni posao da prvo pregleda pacijenta, prepise odgovarajucu terapiju, pa onda da prica o nekoj i nekakvoj 'vakcinaciji'. Pritiskati staru osobu 5 puta u 5 min. da se vakcinise je cisti idiotizam. Izgleda mora coek da pocne da ih tuzi da bi prestali sa takvom vrstom maltretiranja, neko bi rekao cak i izivljavanja. Pitanje za pravnike dobijaju li ovi 'doktori' mozda kakvu nadoknadu na platu/bonus, sto je vise vakcinisanih, ili 'oboljelih' od covida. Logicko, razumno pitanje s obzirom na ovu nakaradnu pojavu gore.
    Last edited by techlinkit; 10-10-22 at 09:43.

  4. The Following User Says Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  5. #3554
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Ko god koristi termin antivakser, znaci da su ga dobro mediji obradili. Razmislite o tome provakseri.
    Istina.
    Čim pročitam antivakser, naježim se.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  6. #3555
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Rijec doktor je rezervisana za doktore, ne za ove priucene sto rade u CG, dje prvo maltretiraju staru osobu sa vakcinacijom, prije nego sto su je pregledali. Nije bitan pregled, nije bitna terapija prvo, nego odmah covid fore, vakcinacija i sl.

    Je li posao doktora da bude agent za vakcinaciju, agent prodaje farmaceutskih kuca, ili mu je primarni posao da prvo pregleda pacijenta, prepise odgovarajucu terapiju, pa onda da prica o nekoj i nekakvoj 'vakcinaciji'. Pritiskati staru osobu 5 puta u 5 min. da se vakcinise je cisti idiotizam. Izgleda mora coek da pocne da ih tuzi da bi prestali sa takvom vrstom maltretiranja, neko bi rekao cak i izivljavanja. Pitanje za pravnike dobijaju li ovi 'doktori' mozda kakvu nadoknadu na platu/bonus, sto je vise vakcinisanih, ili 'oboljelih' od covida. Logicko, razumno pitanje s obzirom na ovu nakaradnu pojavu gore.
    Mene zanima koje doktore ti nazivas Doktorima, a koje "doktorima"? Svi oni su završili mdicinski fakultet...jesu li Doktori oni koji smatraju da je vakcina štetna i da je ne treba primati? A "doktori" oni koji preporučuju najznačajniji naučni doprinos suzbijanju mnogih bolesti koje su do prije 70-tak godina ubijale ljude masovno?
    Vidji, nijesam ovo napisala da bih se sa tobom "prepucavala" je li vakcina dobra ili ne....odrasli smo ljudi, ti mislis da nije, ja mislim da jeste, ali je nevidjeni paradoks reći da nije posao doktora da predlozi starijem pacijentu ili pacijentu sa hronicnim oboljenjima da se vakinacijom zastiti od virusa ili od nekih zaraznih bolesti...brate mili?! Da li može taj dr da natjera tvog ili mog starog da primi vakcinu to je druga stvar, niti može niti ima pravo da nekoga ucjenjuje vakcinacijom ili pak da ga tjera da primi ako neko ne želi... ali svakako se od ljekara očekuje da predloži najbolje medicinsko dostignuce za zastitu starijih pacijenata, pobogu!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #3556
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    A najbolje je vakcina Fajzera da se razumijemo.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #3557
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Ako preteknem, meni ce bit vrh, ali ako pandrknem ka sto mi predvidjaju, tek sam tri mjeseca pretekla poslije cetvrte, onda će mi bit najgora ikad Ko preživi pričaće
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #3558
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mene zanima koje doktore ti nazivas Doktorima, a koje "doktorima"? Svi oni su završili mdicinski fakultet...jesu li Doktori oni koji smatraju da je vakcina štetna i da je ne treba primati? A "doktori" oni koji preporučuju najznačajniji naučni doprinos suzbijanju mnogih bolesti koje su do prije 70-tak godina ubijale ljude masovno?
    Vidji, nijesam ovo napisala da bih se sa tobom "prepucavala" je li vakcina dobra ili ne....odrasli smo ljudi, ti mislis da nije, ja mislim da jeste, ali je nevidjeni paradoks reći da nije posao doktora da predlozi starijem pacijentu ili pacijentu sa hronicnim oboljenjima da se vakinacijom zastiti od virusa ili od nekih zaraznih bolesti...brate mili?! Da li može taj dr da natjera tvog ili mog starog da primi vakcinu to je druga stvar, niti može niti ima pravo da nekoga ucjenjuje vakcinacijom ili pak da ga tjera da primi ako neko ne želi... ali svakako se od ljekara očekuje da predloži najbolje medicinsko dostignuce za zastitu starijih pacijenata, pobogu!
    Pristup pacijentu im je ravan fasizmu. Doktor se ne postaje samim cinom zavrsavanja medicinskog fakulteta. Valjda bi doktori trebalo da imaju i neke ljudske osobine, da im je primarno da lijece ljude, da im pomognu, a ne da im guraju vakcine.

    Kakav je to pristup lijecenju dje imas problema sa disanjem i oni odmah rade po korona skripti, covid testovi, vakcine i cuda. Ima li iko mozga od tih takozvanih 'doktora' da prvo popricaju sa pacijentom, pa da mu poslusaju srce, pluca, da se vidi sta je, pa onda fino terapija, a vakcine da budu po strani. A ne prvo pitanje jeste li vakcinisani, a sto nijeste, a kad cete, a zasto necete, a trebalo bi da se vakcinisete i sl. i tako 10 min. Mogao bi coek da crkne pored takvih 'doktora' dok oni izlistaju sve po svojoj 'skripti'. Taman da coek posumnja da dobijaju neke pare za guranje vakcinacije, jer mi nema druge logike da sa takvom zestinom guraju vakcinaciju starim osobama, tako mi te njihove brige za zdravlje gradjana. Ako je to u pitanju, neka su im srecni bonusi, zdravo ih trosili, taman kako su ih zaradili.

    Ludara nevidjena dokle smo dogurali. Mozda ima pravo Mickey Singapurcanin sto je ukinuo doprinose za zdravstvo. Kakvo je i ko radi u njemu, taman treba kljuc u bravu, i baciti kljuc.

  10. #3559
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Taman da coek posumnja da dobijaju neke pare za guranje vakcinacije, jer mi nema druge logike da sa takvom zestinom guraju vakcinaciju starim osobama, tako mi te njihove brige za zdravlje gradjana.
    Ili mozda, samo mozda su u pitanju medicinski obrazovani ljudi koji znaju malo vise od tebe. Recimo, da je vakcina najbolja zastita od covida. Pa upravo zbog toga sto znaju malo vise od prosjecnog teoreticara zajvere i sto im je posao da brinu o pacijentima, stavljaju im do znanja kako da se najbolje zastite.

    Ma sta to pricam. Cus da medicinski radnik zna bolje od tebe. Tek to nema logike...
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  12. #3560
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ili mozda, samo mozda su u pitanju medicinski obrazovani ljudi koji znaju malo vise od tebe. Recimo, da je vakcina najbolja zastita od covida. Pa upravo zbog toga sto znaju malo vise od prosjecnog teoreticara zajvere i sto im je posao da brinu o pacijentima, stavljaju im do znanja kako da se najbolje zastite.

    Ma sta to pricam. Cus da medicinski radnik zna bolje od tebe. Tek to nema logike...
    Au sto to naprica VanjaTheFajzerovski, medicinski obrazovani ljudi. A ja bi bas volio da svi ti 'medicinski obrazovani ljudi' sto su terorisali narod dvije godine pokazu svoje bankovne racune, da vidimo nivo njihove 'medicinske obrazovanosti'. Sto se tice tih jeftinih floskula i psiholoskih manipulacija, tipa oni znaju bolje, oni su obrazovani i sl., informacije su danas lako dostupne samo treba citati. Davno je proslo vrijeme komunjara, jednoumlja i Brozovih pionira, tako da te fore ostavi onima sa IQ-om 50 (poslusno stado koje bi sebi ubrizgalo i najgori otrov ako vrhovni sef, TV ili sta li vec im to kaze). Odje ne umiju debili od tih 'medicinski obrazovanih' da provjere karton da se vidi na sto je coek alergican, nego lupaju terapiju ad-hoc i da coek ne pazi, mogli bi ga sredit od zajebancije (tipa davanje penicilina onima koji su alergicni na isti, i onda fino alergo sok pa ako nema ljekova da sprijeci reakciju srecan put u vjecna lovista). Jbga jedan manje vise, da ga upisemo za svaki slucaj da je riknuo od 'kurone'

  13. #3561
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Dovedu coeka koji je imao saobracajku, nekoliko preloma, on prvo treba da odslusa predavanje o covid vakcini pa onda ide na operaciju, tako neko razmisljanje, dodjes zbog totalno drugog problema, oni ti nude vakcinu koja je izgleda lijek protiv svega, a ako nisi vakcinisan nemas sto trazit u bolnicu i automatski si nekakav teoreticar zavjera itd. Boze pomozi hahahahha
    Podjes kod automehanicara jer ti je mijenjac pustio ulje, on te nagovara da uzmes dobre gume kod njega na popustu, a ti vozis na nove Miselinke...
    Podjes u prodavnicu mobilnih telefona da kupis Samsung, a prodavac ti s vrata veli - uzmi Xiaomi brateeeuuu.
    Podjes u kafic narucis viski a konobar ti rece - uzmi lozu domaca brateeeuu vjeruj mi lijeci rakkk.
    Podjes u prodavnicu, uzmes namirnice koje si htio, dodjes na kasu a kasirka ti rece - vrati Coca Colu uzmi Pepsi brateee istice mu rok pa da maknemo to iz marketaaa.
    Nego dobro pojedini idalje zive u iliziji da je zavrseni fakultet = znanje, a bgm daleko je od toga od medicine, pa sve do ekonomije.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  14. #3562
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pitah roditelja zasto su dozvolili da se nama djeci daju ta sredstva.. Pa ne znam, pa bila panika, pa oni su mislili valjda, pa niko nam nista nije objasnjavao, nije bilo info u medijima sem strah, panika i obaveza..
    Zasto ste toliko vjerovali? Morali smo.

    Zalosno...

    Hvala Lepo

  15. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:

    NSX

  16. #3563
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Vakcinisite se!! budite drustveno odgovorni !!!

    https://twitter.com/Rob_Roos/status/...Vw8DSNZTQ&s=19

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  17. #3564
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ti i dalje ne shvatas da su za trenutnu situaciju najvise krivi sebicni idioti koji odbijaju vakcinaciju i koji se ne pridrzavaju mjera za sprjecavanje sirenja virusa. Zbog takvih sebicnih idiota virus uspijeva da napreduje. I sve dok je takvih sebicnih idiota, situacija se nece promijeniti. Ali evo, jedan idiot manje: https://www.nbc12.com/2021/07/30/i-should-have-gotten-damn-vaccine-father-5-dies-covid-age-39/
    Jos jedan: https://abc7news.com/covid-19-vaccin...urch/10906648/
    Evo kako su pojedini forumaši vidjeli tada "trenutnu situaciju" i problem u kojem smo se nalazili.

    Ali znate šta.

    Pojeo vuk magarca.

    Malo ko će prihvatiti ovu činjenicu sa linka.
    Malo ko, ko do sada nije imao kapacitet za kritičko mišljenje i razmišljanje će priznati sebi da je prevaren.

    Zato što je teško. Zato što je uznemirujuće. Zato što prodrma čitavo biće iz samog temelja. I ja razumijem.
    Onima koji uspiju, čestitam.

    Bitno je da su se Australija i Amerika zaštitile od najveće prijetnje po njihovo javno zdravlje - "Novaxa" Djokovića.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:

    NSX

  19. #3565
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    informacije su danas lako dostupne samo treba citati.
    Odlicno. Onda izvoli citaj: https://www.eurosurveillance.org/con....26.47.2101021
    https://ourworldindata.org/grapher/u...ry=%7EAll+ages
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  21. #3566
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,687
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Vanja je vjerova politicarima pa se uzivio bio u ulogu,
    evo sam vam gore postavio link dje je poslanik EU Rob Roos natjerao direktoricu fajzera da prizna da nikad nije radjeno testiranje na prenos i zaustavljanje virusa.
    No ne citate, ali se u sve razumijete.
    nekad su ljude lijecili radiumom, nisu ni tada mislili nista lose.

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  22. #3567
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Vanja je vjerova politicarima
    Kojim politicarima? Koliko vidim, ovdje se samo ti pozivas na politicare. Imas li, umjesto projekcija, nesto konkretno da kazes protiv podataka?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  24. #3568
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Imam ja. Je li ovo 8 smrtnih slucajeva na 100 000 stanovnika?

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  25. #3569
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kojim politicarima? Koliko vidim, ovdje se samo ti pozivas na politicare. Imas li, umjesto projekcija, nesto konkretno da kazes protiv podataka?
    Jesi Vanja. To je ocigledno. Cognitive dissonance.
    Trenutno ti ego ne dozvoljava da to priznas. Hoces vremenom.

  26. The Following User Says Thank You to pegasus For This Useful Post:


  27. #3570
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Jesi Vanja. To je ocigledno. Cognitive dissonance.
    Trenutno ti ego ne dozvoljava da to priznas. Hoces vremenom.
    Rece covjek koji misli da covid nije virus.

    Ne cudi me ni najmanje sto si kognitivnu disonancu upotrijebio neispravno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  28. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  29. #3571
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Vakciniši se, zaštiti druge.

    Vakcinisani su slobodno mogli da se krecu svuda, nevakcinisani nisu mogli nikud.

    Ili u svijetlu ovog priznanja, vakcinisani su mogli slobodno da šire virus, i da budu označeni kao savjesni i uzorni građani, dok su nevakcinisani označavani kao ubice, ako nekoga zaraze.

    Naravno, kako je kontakte od određenog momenta postalo teško pratiti, moglo se manipulisati narativom i krivicu za "sve što nam se dešava" svaliti na nevakcinisane.

    Zamislite naučnike, stričnjake, koji su svjesni da vakcinisani šire virus ali donose odluku da vakcinisani mogu svuda slobodno da se kreću - dajući im time osjećaj lažne savjesnosti i superiornosti. A oni šetaju i siju klastere. Pa u bolnice su mogli kašljući i slinavoga nosa ući, jer oni su VAKCINISANI i sigurno nemaju koronu.

    Pa samo razmislite koje su sve posljedice.
    I razmislite šta je mogao biti motiv za ovakvo ponašanje.

    ...Samo mala retrospektiva, pričali smo svojevremeno i o ovome u momentu dok je bilo aktuelno, ali opet do mozga velikog broja učesnika rasprave nije moglo da se dođe.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  30. #3572
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    O đe ste.

    Vidim da se i dalje neumorno radi na otvaranju očiju zabludjelog naroda. Svaka čast, nastavite tako i tako dalje i tome slično. Dozvolićete ipak da ukažem na par stvari:

    Od početka se znalo da prvobitne studije na osnovu kojih je dobijena dozvola za upotrebu vakcina nisu ispitivale uticaj na transmisiju. To je svakome bilo jasno ko je čitao protokol ili rezultate studije. Spominjao sam davno u nekim postovima šta suu bili end-pointi studije tj šta je ispitivano, ali evo da ponovimo

    The first primary end point was the efficacy of BNT162b2 against confirmed Covid-19 with onset at least 7 days after the second dose in participants who had been without serologic or virologic evidence of SARS-CoV-2 infection up to 7 days after the second dose
    Major secondary end points included the efficacy of BNT162b2 against severe Covid-19.
    https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2034577

    Dakle, ispitivana je efikasnost vakcine protiv nastanka infekcije i protiv nastanka teških oblika bolesti. Štaviše, sama FDA kad je 11.decembra 2020.god dala dozvolu za upotrebu vakcine je istakla sledeće

    At this time, data are not available to make a determination about how long the vaccine will provide protection, nor is there evidence that the vaccine prevents transmission of SARS-CoV-2 from person to person.
    https://www.fda.gov/news-events/pres...first-covid-19


    Prevedeno, ništa epohalno nije sada otkriveno bez obzira na stotine slavodobitnih tvitova.


    E sad, kad smo kod ispitivanja transmisije, to se može uraditi dvojako:
    1) može se ispitivati koliko inficirane osobe obolijevaju i koliki im je viral load i koliko su zarazni i sve to porediti sa nevakcinisanim. I itekako je važilo (naročito za početne sojeve i dijelom za delta soj) da vakcinisani manje obolijevaju, da imaju manji viral load i da su kraće zarazni, ergo, transmisija je manja kod vakcinisanih što je logično, ako vakcinisani manje obolijevaju, manje šire virus. Kasnije s omikronom je postalo očito da vakcina nema značajan uticja na obolijevanje iako ima uticaj na smanjenje rizika od teških oblika i od smrti.
    Dakle, u studijama ovog tipa koje su i najčešće se osobe vakcinišu i onda puste da uslovno rečeno žive normalno, odnosno studija ne utiče na to da li će oni biti izloženi zarazi ili neće.

    2) drugi način bi bio da se rade studije sledećeg tipa: vakcinišu se npr 1000 ljudi ( s tim što polovina primi vakcinu a pola placebo) i onda se NAMJERNO izlože zarazi i onda se analizira ko više obolijeva, vakcinisani ili nevakcinisani. Poenta je u ovom dakle namjernom izlaganju, ispitanici se dakle od strane ispitivača svjesno i namjerno i ciljano izlažu infekciji. To je krajnje problematičan aspekt i etički je kontroverzno. Takve studije se mogu raditi onda kad postoji dokazano efikasan lijek protiv neke bolesti, što u periodu ovih studija nije bio slučaj jer bi bilo vrlo problematično da nekoga namjerno učinite bolesnim a da nemate čime da ga liječite, valjda to niej problem za shvatiti.

    Stoga ta priča da se eto sad otkrilo da transmisija nije ispitivana pada u vodu.

    Inače makar kod nas se nije moglo i i dalje se ne može proviriti u bolnicu a da osoba nema TEST i to se maltene uvijek traži PCR a rijetko kad brzi test. I ne gleda se je li ko vakcinisan ili nije. To zna svako ko je imao ikakvog dodira sa našim bolnicama. Gastroskopije se ne mogu završiti a da osoba neće donijeti PCR test a kamoli da pacijent legne u bolnicu. A ako ko počne da kašlje i da slini nakon prijema, naravno da će biti testiran.

    Efikasnost vakcinalnih pasoša je naravno upitna, to nije sporno, ali kod nas pacijenti zbog toga nisu bili diskriminisani. Bio je jedan period kad se nije moglo ući u Deltu bez potvrde (mada su ljudi ulazili na tuđe potvrde) i bio je jednom pritisak na privatnike da uvedu vakcinalne pasoše, što nije trajalo.
    Da je ta priča ispolitizovana i da se taj element pretvorio u oruđe neke političke agende, to stoji. Posebno je političarima nezgodno reći da je neka odluka bila pogrešna i da trebaju ispravke stava i djelovanja.


    U nekom od naredndih postova , osvrnuću se i na onu analizu iz Floride koja je takođe aktuelna ovih dana.
    Last edited by DzekOfAllTrades; 13-10-22 at 10:18.

  31. #3573
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    O đe si Dzekofalltrades, 100 godina.

    Ne radi se neumorno, naprotiv, ovo je neki minimum iz mora informacija koje isplivavaju na sve strane.

    Ko nije otvorio oči, otvoriće nekad. Samo polako.

    Iskreno, frapantan boldovani dio.

    "OD POČETKA SE ZNALO... DA STUDIJE NISU ISPITIVALE UTICAJ NA TRANSMISIJU."

    2 stvari imamo ovdje.

    Prvo - mene ste kritikovali što čitam studije. Te nisam doktor, nisam naučnik, ne umijem ja da protumačim, ko sam ja da tumačim studije. Evo sad mi kažeš da smo svi ipak trebali da čitamo studije.

    Drugo - Obzirom da se iz medija nije mogla stvoriti ovakva slika (da vakcine ne sprečavaju transmisiju), možemo li se složiti da smo od strane ljudi odgovornih za upravljanje pandemijom dovedeni u zabludu? Da li znaš da se u nekom normalnom svijetu u nekom paralelnom univerzumu za ove stvari odgovara? Da li znaš koje su sve moguće posljedice ovoga?

    NIŠTA EPOHALNO.

    "Pacijenti" nisu bili diskriminisani - hoćeš da kažeš da treba nevakcinisani da se zahvale nekome što su imali pristup zdravstvenoj zaštiti? Da li je bilo diskriminacije, mimo te Delte? Sjećam se vremena kad se bez kovid potvrde nije moglo ući u toalet u kafiću. Jesu li zaposleni u bolnicama mogli da idu na posao bez kovid potvrde? Jesu li se testirali zdravstveni radnici svaki dan prije ulaska na posao?

    E sad, da bi tvrdio da nije bilo diskriminacije, morao bi da sprovedeš studiju diskriminacije na sljedeći način:
    - Da imaš jednu grupu ljudi koja je bila izložena medijskoj, recimo torturi i stvarnoj diskriminaciji (obaveza vakcinacije da bi se došlo na posao i slično - udar na egzistenciju btw) da bi bili natjerani da se vakcinišu.
    - Da imaš drugu grupu koja je objektivno informisana o svemu i na osnovu toga donijela odluku o vakcinaciji.

    Onda da uporediš koliko se ljudi vakcinisalo u jednoj i u drugoj grupi.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  32. #3574
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,418
    Thanks Thanks Given 
    5,553
    Thanks Thanks Received 
    4,991
    Thanked in
    2,082 Posts

    Default

    Cisto da se nadovezem na pricu i ogranicim na Crnu Goru... Nas tim ljudi koji je vodio borbu protiv kovida je uveliko gurao kampanju dje vakcinacijom stitis druge i citava prica oko vakcinacije je isla u tom smjeru.

    Ako su znali za informacije da je "zastiti druge" netacan, zbog cega su plasirali te informacije?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  33. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:

    NSX

  34. #3575
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Nekako mi za budućnost ove rasprave mnogo znači kad vidim da protiv vakcine pišu oni koji su se vakcinisali, pa da nijesu oni protiv vakcine nego samo protiv kovid vakcina ali su slučajno protiv i na drugim temama ovdje o vakcinama i protiv su medicine uopšte, ali su protiv jer mućkaju svojom glavom i istražuju mada ja to sve nadjem baš isto tako i na drugim forumima i internetima.

  35. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


Page 143 of 167 FirstFirst ... 4393133139140141142143144145146147153 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •