View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 121 of 166 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131 ... LastLast
Results 3,001 to 3,025 of 4148

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3001
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Nisam bio svjestan da je substack peer-reviewed platforma, mea culpa.

  2. #3002
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,731
    Thanks Thanks Given 
    2,388
    Thanks Thanks Received 
    4,490
    Thanked in
    2,594 Posts

    Default

    Potvrda za Polio vakcinu:






    Jbg, tada nije bilo fejsa, inste i slicnih sranja gdje i najvece budale postaju strucnjaci.


  3. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  4. #3003
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Kako zivnu forum cim su poceli da skacu brojevi zarazenih kod nas, naravno sve po starom... Poredimo babe i zabe, guramo se u dva tabora (vax i antivax) a u medjuvremenu, srecom, Omnicrom sudeci po svemu toliko slabiji od ranijih "verzija" da je prakticno zanemariv (SA info ovdje).

  5. #3004
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Potvrda za Polio vakcinu:






    Jbg, tada nije bilo fejsa, inste i slicnih sranja gdje i najvece budale postaju strucnjaci.
    e pa vidiš razlika je što sa ovom nisi fully protected ni sa 3 doze nego se zaraziš isto kao i nevakcinisani
    She is only here to annoy herself!

  6. #3005
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e pa vidiš razlika je što sa ovom nisi fully protected ni sa 3 doze nego se zaraziš isto kao i nevakcinisani
    Pa bices zasticen kad prelezis omikron soj a kad se vakcinises novom vakcinom koja jos nije napravljena (za omikron) onda ces biti zasticen i na papiru. :P

    a za neki novi soj posle omikrona, pa vidjecemo, mozda bude isto ili blaze ili jos gore.

  7. #3006
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    Je li imao neko zakasnjelu reakciju na vakcinu? Meni se desilo da sam se tresla kao u strruju da sam ukljucena, ali sjutra dan poslije vakcine a tata mi je primio u prosli ponedeljak i lezi doma niko mu be dolazi osim tehnicari da ga previjaju i sad ga uhvati drhtavica kao mene...ali posle 10 dana....moze li to biti reakcija???

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Last edited by zvoncica; 29-12-21 at 19:55.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #3007
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Aooo kakvo ludilo 420k za dan u US

    https://twitter.com/spectatorindex/s...ppw9EOybg&s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  9. #3008
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,350
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Aooo kakvo ludilo 420k za dan u US

    https://twitter.com/spectatorindex/s...ppw9EOybg&s=09

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Znaci vakcine rade svoj posao...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. #3009
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Znaci vakcine rade svoj posao...
    Pa rekao bih da rade, ako uzmeš u obzir pad procenta umrlih od infekcije.

    Što se tiče zaštite od zaražavanja, tu kod omikrona je očigledno isti đavo jesi li pelcovan ili ne.

    E sad nekom je svejedno oće li mu biti desetostruko veća šansa da pandrke, meni iskreno nije.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  11. #3010
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Poslije deset dana teško da je od vakcine. Vjerovatnije je da je nešto drugo u pitanju, možda čak i covid (pitanje je kako i da li tehničari nose masku), ako se nastavi da se testira.

  12. The Following User Says Thank You to DzekOfAllTrades For This Useful Post:


  13. #3011
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Koja je poenta mjera kad je ovoliko zarazenih na dnevnom nivou, otvori sve, vakcina obavezna i kraj price, iskoristiti sto je omikron mnogo blazi i prekine se vise sa ovim glupostima zatvori-otvori.


  14. #3012
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Je li imao neko zakasnjelu reakciju na vakcinu? Meni se desilo da sam se tresla kao u strruju da sam ukljucena, ali sjutra dan poslije vakcine a tata mi je primio u prosli ponedeljak i lezi doma niko mu be dolazi osim tehnicari da ga previjaju i sad ga uhvati drhtavica kao mene...ali posle 10 dana....moze li to biti reakcija???

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Posle prve kineske, drhtanje cijelu noć
    Nedelju dana posle toga, opet napad isto takav, odjednom...
    Tako da mislim da ipak može biti od vakcine...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to ^^0LIvEr_QuEeN^^ For This Useful Post:


  16. #3013
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    344
    Thanks Thanks Received 
    924
    Thanked in
    471 Posts

    Default

    Deset dana poslije može neka trombozica, za drhtavicu nisam čuo..

  17. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  18. #3014
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    da se prisjetimo kako je Tramp kritikovan kad su bile duplo manje brojke
    She is only here to annoy herself!

  19. #3015
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    I da se uvede obavezna vakcinacija, i da smo svi vakcinisani, opet ce biti otvaranja i zatvaranja. Prije svega jer se ne moze predvidjeti kakav ce biti iduci soj i kolikog ucinka ce vakcinacija imati na njega.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  21. #3016
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    I da se uvede obavezna vakcinacija, i da smo svi vakcinisani, opet ce biti otvaranja i zatvaranja. Prije svega jer se ne moze predvidjeti kakav ce biti iduci soj i kolikog ucinka ce vakcinacija imati na njega.
    Koliko shvatih, novi soj nastaje kod nevakcinisanih, ako smo svi vakcinisani onda nema novog soja?

  22. #3017
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    loše si shvatio, odnosno loše su ti prenijeli...virus mutira kad naiđe na otpor odnosno selektivni pritisak, kad nema toga onda nema potrebe za mutiranjem

    omikron je 99% nastao kod osobe koja je uzimala Merckov lijek koji je testiran upravo u Gautengu, južnoafričkoj pokrajini gdje se omikron i pojavio
    She is only here to annoy herself!

  23. #3018
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Prvo, pitanje je da li je omikron nastao baš u JAR ili je tamo samo prvo detektovan. Prije će biti ovo drugo jer JAR ima izuzetnu mrežu laboratorija i veliki broj istraživača, epidemiloga, mikrobiologa, virusologa.
    Drugo, virusi posebno RNK virusi kao što je korona stalno i sami od sebe mutiraju, samo je pitanje da li se nakupi njihov dovoljan broj da se stvori novi soj. A opet, najprije će se mutacije desiti u osoba čiji je imuni sistem prethodno već slab zbog raznih bolesti tako da kod takvih osoba infekcija traje mnogo duže i virus ima više vremena i mogućnosti da mutira. Tako da ako je i nastao u JAR, veća je vjerovatnoća da je nastao kod pacijenata sa HIVom i tuberkulozom jer u JAR 17% odraslih osoba ima HIV plus znatan procenat njih ima tuberkulozu (razlog zašto imaju dobru mrežu laboratorija), iliti u prevodu, nekoliko miliona ljudi u JAR je jako lošeg imuniteta.
    Last edited by DzekOfAllTrades; 30-12-21 at 10:00.

  24. #3019
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    HIV imaju i u ostalim afričkim državama (a ima ih još 50)

    https://www.forbes.com/sites/william...h=52b756a81bc1

    The final theory, and perhaps the most troubling one, is that Omicron is a result of our own doing, through the treatment of a Covid-19 patient with the highly mutagenic antiviral drug molnupiravir. Molnupiravir works by introducing errors into the virus’ genetic code. When enough errors are introduced, virus replication slows and the patient clears the virus.
    Under less than ideal conditions — when the full dose of molnupiravir is not taken over the full period of five days, for example — the drug could lead to the creation of highly mutated, but viable, strains of SARS-CoV-2. Even under ideal conditions, patients treated with molnupiravir produced viable virus a few days into their course of treatment. The extent of the mutations which appeared due to molnupiravir are significant. In the FDA analysis of Merck’s clinical trial results, the authors note that patients who received molnupiravir showed more viral variation than those who did not, including amino acid substitutions, deletions or insertions in the spike gene, and amino acid changes were scattered throughout the coding sequence. A total of 72 emergent spike substitutions or changes was detected among 38 molnupiravir-treated patients.
    She is only here to annoy herself!

  25. #3020
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1,808
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    51
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Znam da ima HIVa i u ostalim zemljama ali ga najviše ima u zemljama južne Afrike https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...revalence_rate i pri čemu u apsolutnim brojkama najviše je prisutan u JAR. Ako saberemo procijenjeni broj odraslih osoba s HIVom u prvih pet zemalja s liste, to je oko 10 miliona osoba koji imaju narušen imunitet.
    Molnupiravir se davao u okviru studija koje su imale do 1000 ispitanika, pri čemu je polovina primila molnupiravir a polovina placebo.
    Šta je vjerovatnije ako gledamo brojke, da je mutacija nastala u hiv pozitivne osobe kojih je u tim zemljama 10 miliona (neka je broj covid osoba među tom populacijom samo 100 000) ili da je nastala među 500 ispitanika?
    Na kraju krajeva, sam Forbs kaže da je to za molnupiravir samo jedna od teorija i kaže da je takođe teorija da je nastala mutacija u imunokompromitovanoj osobi.

  26. #3021
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Koliko shvatih, novi soj nastaje kod nevakcinisanih, ako smo svi vakcinisani onda nema novog soja?
    Iako su kolege vec pojasnile, sto se tice tvog pitanja - nije tako. To sto si naveo je prica od pocetka pojave vakcina, dok su vakcinacijom smatrali da se virus moze zaustaviti. Pormjenilo se dosta toga u okviru price o vakcinaciji, ali poenta je da je mutacija prirodni proces gdje se (ovdje se ne slazem sa NSX-om) ne moze tacno ukazati kako i zasto se javlja soj, odnosno zbog cega one nastaju.

    Svakako, ono sto bi bilo dobro je da iduci dominantni soj bude laganijeg karaktera.
    Last edited by Antares; 30-12-21 at 11:47.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  27. #3022
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    naravno da se ne može tačno ukazati ali može se posumnjati(što ne smeta zvaničnicnima i njihovim sljedbenicima da optužuju nevakcinisane za mutacije), svakako je moguće da je mutacija nastala kod imunokompromitovane osobe kojoj je dat molnupiravir tako da je tu bilo više faktora, ali bez toga lijeka možda do mutacije ne bi došlo
    She is only here to annoy herself!

  28. #3023
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ja imam sertifikat jer sam prelezao virus, nisam vakcinisan, da li je to dovoljno da se planira neko putovanje unutar EU ili i dalje moram provjeravati uslove svake zemelje clanice posebno?

  29. #3024
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    U novom ažuriranju CDC veli da PCR testovi mogu ostati pozitivni do 12 nedjelja, pa ne treba testirati nakon izolacije.... Eh, koliko je pobrisanih profila i videa na mrežama zbog ove i sličnih (sad već potvrđenih) stvari




    Mali podsjetnik na vijest od ljetos:

    After December 31, 2021, CDC will withdraw the request to the U.S. Food and Drug Administration (FDA) for Emergency Use Authorization (EUA) of the CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel, the assay first introduced in February 2020 for detection of SARS-CoV-2 only. CDC is providing this advance notice for clinical laboratories to have adequate time to select and implement one of the many FDA-authorized alternatives.
    https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2...Testing_1.html
    The more things change, the more they stay the same.

  30. #3025
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A01 View Post
    Ja imam sertifikat jer sam prelezao virus, nisam vakcinisan, da li je to dovoljno da se planira neko putovanje unutar EU ili i dalje moram provjeravati uslove svake zemelje clanice posebno?
    Nije ni vakcinacija dovoljna za pojedine zemlje. Prije nego krenes dobro se raspitaj jer se sve mijenja iz dana u dan.


    @Starwalker
    Samo oni koji nisu htjeli da se informisu nisu bili svjesni ovoga vec duze od godinu dana, al' dzabe, kriticko misljenje = antivaxer i to je to.

Page 121 of 166 FirstFirst ... 2171111117118119120121122123124125131 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: Yesterday, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: Yesterday, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •