View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 136 of 166 FirstFirst ... 3686126132133134135136137138139140146 ... LastLast
Results 3,376 to 3,400 of 4146

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3376
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Postaviš pitanje, a dobiješ odgovor to nije bitno jer je teška tema, a bitno je ovo što ja kažem ali ti to ne možeš da ukapiraš.

    Dobar odgovor, kao sa televizije: "Narode, samo je bitno je ovo što ja pišem".

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  3. #3377
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Naravno da je teška tema a najviše se plašim vas koji mislite da sve znate.

    Nisam rekla da nije bitno, nego da ne znam, ali bitno je da ti znaš i da je jasno sve i kod djece i kod trudnica i kod beba i kod svih mogućih kategorija i da nije bilo drugog puta sem ovoga koji nam je svima nametnut.

    Sve vi znate i nema tu ništa nejasno.
    Mene je strah.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 30-08-22 at 17:24.

  4. #3378
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,905
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    @Rada nema razloga za tolikom panikom ili brigom.

    Na globalnom nivou je 63.1% skroz vakcinisanih - vjerovatno se odnosi na dvije doze (4 milijarde 917 miliona 944 hiljade 402 osobe).

    Ako ces da pogledas neke od jacih zemalja kao sto je USA: 68% skroz vakcinisanih - 224 miliona; Japan 82% - 103 miliona.


    Kad je vec toliko % populacije na Zemlji to zavrsilo, imali bi masovne probleme o kojima bi brujali svi moguci mediji.

  5. #3379
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    866
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    255 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Evo ironije niotkuda od nekoga ko je vrlo ozbiljno shvatio korona situaciju od početka i vrlo brinuo o svima i svemu.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Jašta. Nego, jesi li se vakcinisala?

  6. #3380
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jer zaista mislite da bi bilo manje mrtvih da nije bilo vakcine?

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Vjerovatno ne - mada izgleda da je i to diskutabilno, evo i nauka pocinje da sumnja (zamisli...)... Al' da li bi bilo manje mrtvih (na srednji-dugi rok) bez zakljucavanja? Definitivno da, na kraju krajeva i takva istrazivanja se pojavaljuju no pazi da ih neces naci kroz MSM kanale.

    Tek cemo da vidimo posljedice dvogodisnjeg zakljucavanja.

    ---

    Eto barem si od nekoga dobio odgovor. A sad ako ti nije muka odgovori na moje pitanje. Jesil roknuo Pfizer booster i ako nisi dal' si svjestan da sada imas vecu sansu da se ponovo zarazis nego da nisi uopste vakcinisan (barem tako statistika zadnjih par mjeseci nalaze).

  7. #3381
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Kad je vec toliko % populacije na Zemlji to zavrsilo, imali bi masovne probleme o kojima bi brujali svi moguci mediji.
    Na zalost problema ima (prvenstveno u slucaju mRNA vakcina) a zasto MSM ne bruje o tome je i vrapcima na granama jasno.

  8. #3382
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Naravno da je teška tema a najviše se plašim vas koji mislite da sve znate.

    Nisam rekla da nije bitno, nego da ne znam, ali bitno je da ti znaš i da je jasno sve i kod djece i kod trudnica i kod beba i kod svih mogućih kategorija i da nije bilo drugog puta sem ovoga koji nam je svima nametnut.

    Sve vi znate i nema tu ništa nejasno.
    Mene je strah.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Opet solidan pokušaj zamjene teza.
    Ti prvo kažeš ne znam, pa onda izbaciš link, izbaciš neki tekst ili mišljenje.

    Meni sa druge strane kažeš da znam, a ja jedino postavljam pitanja.

    Solidno, solidno...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #3383
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Eto barem si od nekoga dobio odgovor. A sad ako ti nije muka odgovori na moje pitanje. Jesil roknuo Pfizer booster i ako nisi dal' si svjestan da sada imas vecu sansu da se ponovo zarazis nego da nisi uopste vakcinisan (barem tako statistika zadnjih par mjeseci nalaze).
    Je li po tebi booster druga ili treća ili četvrta doza?
    Sa druge strane 2/3 ljudi na svijetu je vakcinisano. Statistika kaže da su veće šanse da se zaraze vakcinisani nego ne-vakcinisani.
    Mada meni to i logika kaže.


    Ideja je sa ovi vakcinisani imaju blage simptome.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #3384
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Opet solidan pokušaj zamjene teza.
    Ti prvo kažeš ne znam, pa onda izbaciš link, izbaciš neki tekst ili mišljenje.

    Meni sa druge strane kažeš da znam, a ja jedino postavljam pitanja.

    Solidno, solidno...

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Koji link?

    Probaj opet, razmisli malo.

    Zanemari Bugi mene i sve forumaše i samo objektivno razmisli...
    Sam sebi postavi pitanja, kreni od samog početka, od porijekla virusa pa se vrati unazad... Prođi kroz cijelu priču.
    Da li ima dokaza da je virus nastao prirodno?
    Ako nema, kako je neko mogao da tvrdi da jeste i označi ravnozemljašima sve koji su sumnjali u to?
    Ko je tvrdio da jeste?
    Kakva je njegova uloga u pandemiji bila?
    Da li se izvinio možda nekad, ima li kredibiliteta ta osoba?
    Da li mu se može vjerovati?
    Možeš ovako 100 pitanja sebi da postaviš...

    Ako je sve logično i ekstra, onda praštaj na uznemiravanju.



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  11. #3385
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Izvini NotRobot, ti si posebna kategorija forumaša i ne umijem da komuniciram s vama.
    Error neki mi se javi u mozgu kad vidim kako rezonujete, tako da i ti uživaj i ti izvini na uznemiravaju.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  12. #3386
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Gordan Lauc: Ovo je jako zabrinjavajuće

    Objavljeno 1 dan prije 29/08/2022

    Ovo je jako zabrinjavajuće. Tijekom 2022 godine (u periodu kada je postotak cijepljenih u Hrvatskoj neznatno povećan s 56% na 57%) došlo je do velikog pada učinkovitosti cjepiva.

    Sada su necijepljeni puno bolje zaštićeni od cijepljenih. Ne znamo zašto je tako, no činjenica je da je tako (barem prema podacima koje objavljuje HZJZ). A ne može se raditi o tumačenju da su ranjiviji više cijepljeni, jer se radi o periodu u kojem nije došlo do promjena u omjeru cijepljenih i necijepljenih.

    Jedno od objašnjenja je da su možda necijepljeni u nešto većoj mjeri bili zaraženi, pa ih to prebolijevanje sada bolje štiti, no nije da baš postoje neki podaci koji bi potvrdili tako veliku razliku u udjelu zaraženih kod cijepljenih i necijepljenih.

    Nažalost bojim se da se točnim pokazuju strahovi da na ovaj način primijenjena mRNA tehnologija nije dobra za cjepiva protiv respiratornih virusa. mRNA cjepiva naprosto proizvode antigen na krivim mjestima u tijelu, što zbunjuje naš imuni sustav.

    Za to postoje i određeni dokazi, tj znamo da protutijela potaknuta cijepljenjem mRNA cjepivima imaju krive glikane. Čini se da ih imuni sustav pokušava inaktivirati misleći da se radi o autoimunim protutijelima.

    To otvara veliki problem s boosterima. Treći, četvrti, peti i sl. booster ima sve kraće i kraće djelovanje, tj. daje nekakvu zaštitu tijekom nekoliko tjedana, no nakon toga zapravo čini štetu
    … Za detalje pogledajte:
    https://pandemijskirealizam.net/blog...rPDnp8W8atTeB4


    ___________________
    prof. dr. sc. Gordan Lauc, redoviti je profesor Farmaceutsko-biokemijskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, gostujući profesor Sveučilišta Johns Hopkins, gdje je 2011. godine izabran i za člana prestižnog Johns Hopkins Society of Scholars, te počasni profesor Sveučilišta u Edinburgu i Kings College London. Osnivač i CEO Genos LTD.
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #3387
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,357
    Thanks Thanks Given 
    1,334
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Ovo su lazi breee ja sam primio 158 dozu i osjecam se supeeer, hvala "Kinezu i sismisu" sto su mi omogucili "besplatno" bockanje jeeee

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  14. #3388
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,905
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Na zalost problema ima (prvenstveno u slucaju mRNA vakcina) a zasto MSM ne bruje o tome je i vrapcima na granama jasno.
    Kakvih problema? Tacnije, ono sto je bitnije, koliko procentualno?

    Ako cemo realno, od korone je preminulo 6 ipo miliona ljudi za skoro 3 godine, sto je 0.0009% populacije, sad ako to podijelimo na 3 (godine) dobijamo statistiku od 0.0003% smrti godisnje.

    Zanemarljive brojke, mnogo daleko od 1%.

    Problema sa koronom je bilo u pocetku, prije vakcina i bilo ih je zbog lose organizovanog/nepripremljenog zdravstvenog sistema.

    Posledice smo najvise osjetili blokiranjem granica i skokom cijena koje su se zadrzale.

  15. #3389
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Je li po tebi booster druga ili treća ili četvrta doza?
    Sa druge strane 2/3 ljudi na svijetu je vakcinisano. Statistika kaže da su veće šanse da se zaraze vakcinisani nego ne-vakcinisani.
    Mada meni to i logika kaže.


    Ideja je sa ovi vakcinisani imaju blage simptome.

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Trenutno je treca, veoma je diskutabilno dal' ce i ostati na tome. Znaci, dal' si primio trecu dozu i dal' ces da roknes i cetvrtu kada dodje na red?

    Vec mjesecima i vakcinisani i nevakcinisani imaju mahom blage simptome (veoma moguce jer prakticno skoro pa da i nema nekoga ko nije imao COVID). Samo ima jedan mali problem, mRNA vakcinisani po statistici imaju vecu sansu da se ponovo zaraze nego nevakcinisani (za pocetak pogledaj zadnje istrazivsanje pristiglo iz Tajlanda). Prica ti pada u vodu.
    Last edited by beatnological; 31-08-22 at 10:33.

  16. #3390
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,633
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by umart View Post
    zna neko gdje se prima buster doza (četvrta) u NK,treba li da se zakaže?ne nalazim ništa na internetu.
    u domu zdravlja,na glavni ulaz preko puta džamije,od 14h do 17h.

  17. #3391
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Koji link?

    Probaj opet, razmisli malo.

    Zanemari Bugi mene i sve forumaše i samo objektivno razmisli...
    Sam sebi postavi pitanja, kreni od samog početka, od porijekla virusa pa se vrati unazad... Prođi kroz cijelu priču.
    Da li ima dokaza da je virus nastao prirodno?
    Ako nema, kako je neko mogao da tvrdi da jeste i označi ravnozemljašima sve koji su sumnjali u to?
    Ko je tvrdio da jeste?
    Kakva je njegova uloga u pandemiji bila?
    Da li se izvinio možda nekad, ima li kredibiliteta ta osoba?
    Da li mu se može vjerovati?
    Možeš ovako 100 pitanja sebi da postaviš...

    Ako je sve logično i ekstra, onda praštaj na uznemiravanju.



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Sve su to legitimna pitanja.
    Međutim to su tvoja pitanja.

    Moje je ovo..
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Jer zaista mislite da bi bilo manje mrtvih da nije bilo vakcine?

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............


    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Trenutno je treca, veoma je diskutabilno dal' ce i ostati na tome. Znaci, dal' si primio trecu dozu i dal' ces da roknes i cetvrtu kada dodje na red?

    Vec mjesecima i vakcinisani i nevakcinisani imaju mahom blage simptome (veoma moguce jer prakticno skoro pa da i nema nekoga ko nije imao COVID). Samo ima jedan mali problem, mRNA vakcinisani po statistici imaju vecu sansu da se ponovo zaraze nego nevakcinisani (za pocetak pogledaj zadnje istrazivsanje pristiglo iz Tajlanda). Prica ti pada u vodu.
    I ja to kažem, matematički i statistički da će se veći broj vakcinisanih zaraziti.
    Konktetno na Tajalndu je 4/5 populacije primilo vakcinu.
    Statistika kaže da će na svakog zaraženog nevakcinisanog doći 4 vakcinisana.

    Šta kažu tvoje studije za koje nemamo link? Kakvo je stanje? 4:1 ili drugačije.
    Zanimljivo bi bilo da je recimo 60% vakcinisanih zaraženo, šta bi nam to onda reklo za zemlju u kojoj je 80% vakcinisanih primilo zaštitu?


    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #3392
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Sve su to legitimna pitanja.
    Međutim to su tvoja pitanja.

    Moje je ovo..






    I ja to kažem, matematički i statistički da će se veći broj vakcinisanih zaraziti.
    Konktetno na Tajalndu je 4/5 populacije primilo vakcinu.
    Statistika kaže da će na svakog zaraženog nevakcinisanog doći 4 vakcinisana.

    Šta kažu tvoje studije za koje nemamo link? Kakvo je stanje? 4:1 ili drugačije.
    Zanimljivo bi bilo da je recimo 60% vakcinisanih zaraženo, šta bi nam to onda reklo za zemlju u kojoj je 80% vakcinisanih primilo zaštitu?


    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Opet izbjegavas konkretno da odgovoris na pitanja a pikiras na druge da to rade. Shvatam i ako ne zelis da odgovoris ali reci jasno i glasno da je to tvoja licna stvar, te ne zelis da podijelis dal' si boosted trecom dozom ili ne, te da li ces da primis cetvrtu ako dodje to toga da je i ona "obavezna".


    _____
    Ono o cemu ja pricam nije da ce statisticki vise zarazenih biti vakcinisani (to je cista logika), vec ako si odredjen period bez boostera veca ti je sansa da se zarazis nego da uopste nisi vakcinisan.

    Za pocetak Qatar > https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2203965. Iako je u potpunosti vise nerelevatno jer svi sojevi koji se pominju prakticno da nisu vise ni u opticaju (samim tim jos gore za "lets boost" priche). A ako te je bas muka da citas evo baci pogled u kakvoj si situaciji sa Pfizerom ako nisi boosted duzi vremenski period.
    https://www.nejm.org/na101/home/lite...203965_f3.jpeg

  19. #3393
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,905
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Opet izbjegavas konkretno da odgovoris na pitanja a pikiras na druge da to rade. Shvatam i ako ne zelis da odgovoris ali reci jasno i glasno da je to tvoja licna stvar
    Izbjegavas i ti, koliko je to problema izazvano vakcinom protiv korone, koji su to problemi i koliko % dodje problematicnih od 4.917.944.402 vakcinisanih?

  20. #3394
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,892
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    865
    Thanked in
    506 Posts

    Default

    Meni je veci problem sto ljudi i dalje misle da je virus nastao jer je neko skuvao sismisa...

  21. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  22. #3395
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,905
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Najveci problem je sto ljudi nakon skoro 3 godine i dalje ne kapiraju da je ovo obicni virus gripe (flu) ali je neko planirano iskoristio i stvorio psihicki BOOM, neke nove vrste ratovanja.

    Kad se od muve pravi medjed.

    Jaci su postali jos jaci, slabiji su oslabili. (prvenstveno mislim na ekonomije i kvalitet zivota)

  23. #3396
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Važan update iz CDC koji prolazi ispod radara već mjesec i po

    Spike protein ipak tako lako i brzo ne napušta tijelo kako se tvrdilo. Koliko dugo ostaje sam Bog zna



    Prvobitna verzija:
    https://web.archive.org/web/20220101...ines/mrna.html

    Aktuelna ažurirana:
    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019...ines/mrna.html

    Opet svjedočimo kako se, po ko zna koji put, tvrdnje Malonea, McCullougha, Montagniera.. naknadno i potiho usvajaju kao činjenjce.
    Može li ovo konačno baciti svjetlo na silne SADS* slučajeve posebno među sportski aktivnom populacijom?


    ____________
    * SADS - Sudden adult death syndrome, also known as SADS, occurs when a person under the age of 40 years old suffers a sudden death without a known cause after an autopsy and toxicology screen (drug test). SADS causes a cardiac arrest when the heart rapidly stomps pumping, and the body loses heart function, breathing, and consciousness.

    Healthy young people dying from Sudden Adult Death Syndrome

    https://www.news.com.au/lifestyle/he...d1c15baabbc5d4
    Last edited by starwalker; 31-08-22 at 14:38.
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #3397
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Izbjegavas i ti, koliko je to problema izazvano vakcinom protiv korone, koji su to problemi i koliko % dodje problematicnih od 4.917.944.402 vakcinisanih?
    Izbjegavam da komuniciram sa trollovima sa novih naloga. Za pocetak procitaj u potpunosti link koji sam postavio par postova ranije, biti ce dobar start.

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Najveci problem je sto ljudi nakon skoro 3 godine i dalje ne kapiraju da je ovo obicni virus gripe (flu) ali je neko planirano iskoristio i stvorio psihicki BOOM, neke nove vrste ratovanja.

    Kad se od muve pravi medjed.

    Jaci su postali jos jaci, slabiji su oslabili. (prvenstveno mislim na ekonomije i kvalitet zivota)
    Na zalost je ovo daleko od obicnog virusa gripe i to je svima potpuno jasno. Veliki broj ljudi je i dan danas sa long covid simptomima a medju istima sam bio i ja.

    Osim ako ti je potpuno OK da imas prakticno 10 mjeseci ( on - off )temperaturu 37.2-37.8, da si konstantno umoran, da su ti svi parametri u krvi haoticno skakutavi itd.
    Last edited by beatnological; 31-08-22 at 14:55.

  25. #3398
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,905
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Ne, vec pricas o izolovanim slucajevima koji su na nivou statisticke greske jer imamo 5 milijardi vakcinisanih ljudi.

  26. #3399
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    I šta bi sa Tajlandom? 80% vakcinisanih i koliko se više vakcinisanih zarazi?
    Što se tiče Katara kod njih su svi vakcinisani, tako da izvještaj oboleli kod njih koji su vakcinisani vs oni koji nisu gubi smisao.

    Đe njih nađe?

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  27. #3400
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    I šta bi sa Tajlandom? 80% vakcinisanih i koliko se više vakcinisanih zarazi?
    Što se tiče Katara kod njih su svi vakcinisani, tako da izvještaj oboleli kod njih koji su vakcinisani vs oni koji nisu gubi smisao.

    Đe njih nađe?

    Poslato sa kornjo komunikatora Z Fold 3

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Znam da ti statistika ne ide lose al' ne znam zasto uporno poredis babe i zhabe. Procitaj jos jednom sta sam napisao a ako ne razumijes razliku izmedju ovoga ispod slobodno reci.
    1.) Procenat oboljelih koji su vakcinisani i nevakcinisani
    2.) Sansa za obolijevanjem kod vakcinisanih koji nisu primili booster vs nevakcinisanih

    Ako nije bilo jasno da sam u prvobitnom postu napisao greskom Thailand umjesto Qatar (stvarno ne drzim sve u malom prstu) nadam se da sada jeste.


    PS
    Jos uvijek cekam odgovor na pitanje dal' si primio trecu dozu i dal' planiras da primis cetvrtu ako dodje do situacije da je i cetvrta "potrebna". Za sad se udostojih da ti odgovorim na svako pitanje i pokusam da pojasnim odgovor, ne vidim da to ti radis iako sam poprilicno siguran i da znam koji ti je "status".

  28. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


Page 136 of 166 FirstFirst ... 3686126132133134135136137138139140146 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2902
    Last Post: Yesterday, 21:39
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1852
    Last Post: 13-04-24, 19:23
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •