View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

11 5.70%
Page 155 of 155 FirstFirst ... 55105145151152153154155
Results 3,851 to 3,854 of 3854

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    588
    Thanked in
    422 Posts

Quote Originally Posted by Rada View Post

Ne dati preporuku da se neki suplement uzima, samo zato što nema dovoljno (koliko je dovoljno??) dokaza da pomaže kod korone je u najmanju ruku skandalozno i kriminalno.

A evo i dokaza, 3 godine kasnije.
    72% zaštita od hospitalizacije.

Suplement, vitamin.. To je izgleda bila iz nekog razloga opasna preporuka, čim nije data.

Ali, dajmo djeci, trudnicama i bebama eksperimentalnu vakcinu. To je izgleda skroz ok.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Ja bih licno vjerovatno jos dublje zaglibio (kao da vec nisam) u long COVID19 fazi da nije bilo upravo ovog foruma i par forumasa (zaboravih imena) sa veoma interesantnim shareovanjem clanaka i iskustava sa vitaminom D. Na prvu sam bio u potpunoj nevjerici da neko uzima tako papreno velike doze, a potaknut nasim zdravstvom gdje COVID19 / long COVID19 pacijentima daju bijednih 2k jedinica dnevno vodio sam se logikom "ma valjda znaju, debelo su se namucili da zavrse skole za to!"... Kako sam samo bio prevaren...

Dok sam bio u najgorem mogucem stanju (da podsjetim, pricamo o simptomima gdje je temperatura 40+ 21 dan, padanje u nesvijest, CRP konstantnih 200+ itd.) nikome od doktora nije palo na pamet da pogledaju dal sam u deficitu (naravno da sam bio), a da ne pricam da im padne na pamet da dobijem IV vitamin D/C (tek poslije skoro 3 sedmice sam primio prvu infuziju)... Srecom pa postoje solidni privatni doktori al' se ne bih upustio u tu ekskurziju da me nisu gurnuli clanci ka istrazivanjima koje sam upravo na ovom forumu pronasao eto jos prije dvije godine.

2. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    9,793
    Thanks Thanks Received 
    1,994
    Thanked in
    1,380 Posts

Quote Originally Posted by starwalker View Post
    (..)s obzirom na činjenicu da su jaja u 2023. - luksuz.
    I meni se čini da je to ne samo konstatacija, nego baš činjenica.Ali evo, tek je počela pa ima vremena za šansu u vidu demanta do kraja 2023.

Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

Thanks Thanks Given 
    9,363
    Thanks Thanks Received 
    1,867
    Thanked in
    954 Posts

Da bi se cinjenicno stanje utvrdilo, potrebno je prvo da se nesto dogodilo a onda da se bude objektivno da bi se to ustvrdilo...ali zbogom objektivnosti....

Beatnological, koliko se sjecam, a izvinjavam se ako grijesim, nijesi ti bas slijepo slusao doktore no si uzimao i neke veterinarske lijekove koje doktori nijesu preporucivali...tj preporucio ti ih je jedan doktor?
    Sad mene zanima taj momenat kako neko zakljuci ili prelomi da neko nepoznat sa foruma bolje zna od ljekara koji me liječi?
    Momenat kad ja poslusam nekoga nepoznatoga nakon gledanja nekih internet placenih oglasa ili prezentacija, a ne poslušam nekoga ko je, znam, zavrsio neki medicinski fakultet?
    Zašto je doktor koji je preporucio ivermectin više zavrijedio povjerenje od bilo kojeg doktora koji je bio protiv ivermectina, ako zanemarimo razum?

p.s. čitam ispod ovog linka komentar, i to kad na sva usta uzvikujemo da necemo da primimo nesto sto je nedovoljno ispitano...ah, oprosti....citiram "Ne dati preporuku da se neki suplement uzima, samo zato što nema dovoljno (koliko je dovoljno??) dokaza da pomaže kod korone je u najmanju ruku skandalozno i kriminalno."
    Last edited by zvoncica; Yesterday at 18:11.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thanks Thanks Given 
    183
    Thanks Thanks Received 
    588
    Thanked in
    422 Posts

Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sad mene zanima taj momenat kako neko zakljuci ili prelomi da neko nepoznat sa foruma bolje zna od ljekara koji me liječi?
    Napisao sam da su me shareovanja pojedinih forumasa ka interesantnim clancima potakla na sve to (kao i iskustva naravno), quote ispod. Nisam neko ko ce slijepo da vjeruje ikome (ne vise), ukljucim vijuge ponekad, procitam i konsultujem se sa vise ljudi, procitam iz provjerenih izvora ponesto ali na kraju poucen gadnim iskustvom opet izvucem neki svoj zakljucak. To ne znaci da sam kliktao na reklame i sponzorisane clanke vec procitao i koje naucno istrazivanje pa izveo zakljucak. Nisam jedan od onih koji slijepo vjeruju svemu sto procitaju na internetu, pogotov ne iz razloga jer znam kako stvari funkcionisu i posao mi je upravo u toj sferi.

sa veoma interesantnim shareovanjem clanaka i iskustava sa vitaminom D:

Beatnological, koliko se sjecam, a izvinjavam se ako grijesim, nijesi ti bas slijepo slusao doktore no si uzimao i neke veterinarske lijekove koje doktori nijesu preporucivali...tj preporucio ti ih je jedan doktor?
    Dobro se sjecas ali tvoje nazivanje "ivermektina" nekim "veterinarskim lijekom" dovoljno govori. Istrazi, procitaj, preispitaj pa ces da shvatis u kolikoj si zabludi. Taj isti tamo neki "doktor" je jedan od rijetkih koji je nedugo nakon pocetka pandemije zagovarao velike kolicine vitamina D, C, cinka, selena i slicno te zamisli covjek ispade potpuno u pravu, uostalom kao i svi koji su to preporucili. Istina nikada nije pomenuo ivermektin.
    Da te podsjetim da je ivermektin daleko istrazeniji nego bilo koje COVID19 ****** koje su nam dali u zadnjih godinu, dvije.

Opet ponavljam kao i ranije u par navrata, ne mogu da kazem jesul' visoke doze vitamina D, ivermektin ili pak trodnevni post (bez ikakve hrane!) rijesile moj problem ali nesto od toga jeste i to je cinjenica.

Momenat kad ja poslusam nekoga nepoznatoga nakon gledanja nekih internet placenih oglasa ili prezentacija, a ne poslušam nekoga ko je, znam, zavrsio neki medicinski fakultet?
    Nigdje nisam rekao da sam slijepo poslusao nekoga nepoznatoga, procitaj komentare iznad.

Zašto je doktor koji je preporucio ivermectin više zavrijedio povjerenje od bilo kojeg doktora koji je bio protiv ivermectina, ako zanemarimo razum?
    Ja funkcionisem po principu da svi dobijaju "na prvu" jednako povjerenje ali jednom kada ga izgubis tesko ga je vratiti. Vidim da se sjecas sta sam kuckao i prije vise od godinu dana, onda se mozda sjecas i da sam pisao kako sam mjesecima poslije korone imao temperaturu ~37.5, umor, malaksalost, povisen CRP, kako sam bio kod svakog moguceg doktora (nema ko me nije pregledao u bolnici Meljine u vise navrata, od interniste pa do kardiologa...) i od svih bih dobio samo slegnuta ramina i komentar "Ma to je tako, long covid19, ne zna se jos uvijek nista!"... Nikom nije palo na pamet da mozda preispita dal' sam u zestokom deficitu vitamina D jer su svi slijedili ono sto im je receno...

Na kraju krajeva mogu da ti postavim isto pitanje. Zasto je doktor koji je bio protiv ivermectina zavrijedio vise paznje od onoga ko nije?

---
    A na sve ovoh bih dodao da sam slijepo vjerovao svemu do prvog COVID19, nosio masku u sred one przione na ljeto 2020. Radi posla sunce prakticno nisam ni gledao mjesecima na jesen/zimu 2020.

A sad da se vratimo na temu... Saga se nastavlja... Sta se to desilo, da nije neki leak od prije par sedmica, pa dolazi do ovoga? Ispadose opek "kvazi doktori" u pravu izgleda?

Pfizer press release continues
    Last edited by beatnological; Today at 01:21.

6. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:

Page 155 of 155 FirstFirst ... 55105145151152153154155

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)