View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 154 of 166 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164 ... LastLast
Results 3,826 to 3,850 of 4136

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3826
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Kakva kabala, ko pominje to, čitaš li ti forum uopšte?

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  2. #3827
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Papir kažeš?
    Ubiješ čovjeka u odležiš i to je samo na papiru.
    Kakve veze ima eto si ga ubio, pa ti si odležao...


    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Cini mi se da se pravis lud. Procitaj jos jednom sta sam napisao.

    Vakcinacija djece u CG nije preduslov za upis u vrtic / skolu. Vrtici i skole su nam na zalost puni nevakcinisane djece.

  3. #3828
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Pitanje za one koji imaju djecu ispod 12 godina, a bili su za (obaveznu) covid vakcinaciju svih, da li su vakcinisali djecu covid vakcinama? I zasto nisu?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #3829
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Zato što za tu dobnu grupu i imuno-nekompromitovanu djecu vakcinacija nije bila ni planirana, posebno ne nakon preležane bolesti.


    Ja čak nijesam bila za obaveznu kovid vakcinaciju svih. Samo sam podrazumijevala da pismena odrasla osoba može da dosegne dalje od društvenih mreža i preduzme šta joj je pri ruci da zaštiti sebe i druge.

    Za upis u školu i predškolske ustanove potrebno je od pedijatra pribaviti potvrdu da je dijete sposobno za kolektivni život i uredno vakcinisano. Pod pritiskom dijela roditelja neke ustanove su bile prestale to da traže. To su ovi isti roditelji koji sad naviru vikendom da vakcinišu djecu.

    Na žalost, ne živimo u uređenom društvu da bismo mogli da se oslonimo na kolektiv.
    Last edited by NotRobot; 25-01-23 at 17:08.

  5. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  6. #3830
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Imate tesku pricu.
    Ima svaki dan kod nas po 30-40 zarazenih od covida, da nije umro koji antivakser u zadnje godinu dana da znate?
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  7. #3831
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Iha dosta njih, ali se to krije...

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  9. #3832
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,351
    Thanks Thanks Given 
    1,326
    Thanks Thanks Received 
    1,468
    Thanked in
    593 Posts

    Default

    Znaci sad je poceo da radi antivakserski lobi jos malo i jaci ce biti od lgbt

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  10. #3833
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,385
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Imate tesku pricu.
    Ima svaki dan kod nas po 30-40 zarazenih od covida, da nije umro koji antivakser u zadnje godinu dana da znate?
    Ja ne da nisam cuo zadnjih godinu dana nego inace ne znam nikoga ko je umro od korone a da nije primio vakcinu.
    Uglavnom sve sto sam cuo i koje poznajem da su umrli, bili su vakcinisani.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #3834
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ja znam, pocni od moje familije, da se ljudima pogorsalo generalno zdravlje posle vakcine, znaci izreda se zali narod.
    Tu es mon héro!

  12. #3835
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,419
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    4,385
    Thanked in
    1,907 Posts

    Default

    Meni su majka i otac posle vakcine dobili rak pluca. Oboje adeno karcinom. Otac mi je nedavno preminuo. Zub ih zabolio nikad nije sto se kaze.
    Jos mi je najgore od svega sto nije bilo potrebe da se vakcinisu jer nidje nisu ni isli vala niti je zbog posla eto bilo potrebe, bukvalno su je primili zbog medijske hajke.

    Toliku zal i bol nosim sto su primili tu vakcinu da tesko mogu rijecima da to opisem.

    Izbjegavao sam ovu temu nasiroko nego eto nekad ruka sama podje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Pasha For This Useful Post:


  14. #3836
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pasha View Post
    Meni su majka i otac posle vakcine dobili rak pluca. Oboje adeno karcinom. Otac mi je nedavno preminuo. Zub ih zabolio nikad nije sto se kaze.
    Jos mi je najgore od svega sto nije bilo potrebe da se vakcinisu jer nidje nisu ni isli vala niti je zbog posla eto bilo potrebe, bukvalno su je primili zbog medijske hajke.

    Toliku zal i bol nosim sto su primili tu vakcinu da tesko mogu rijecima da to opisem.

    Izbjegavao sam ovu temu nasiroko nego eto nekad ruka sama podje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Uh... Najezio sam se... Kao prvo zao mi je i primi moje saucesce, i sam sam izgubio jednog od roditelja ne tako davno te znam kroz sta prolazis.

    Kao drugo veoma moguce da ne postoji nikakva korelacija ali nije skljucivo, te to sto nije iskljucivo i jeste problem a pogotovo sto niko ni ne istrazuje. Cinjenicno je stanje da, iz kojeg god razloga, u zemljama gdje je visok procenat vakcinisanih mRNA vakcinama "stopa smrtnosti" u 2021. i 2022. godini daleko prelazi iznad prosjeka za zadnjih 10-15 godina (u nekim slucajevima i 20%+). Dal' je to radi ovoga ili onoga nije ni bitno, bitno je da se pocne sa istrazivanjem a to rijetko ko radi a ono malo istrazivanja koja se odrade se itekako zataskavaju i o njima se ne prica (jer su frapantna). Jesul' zatvaranja, vakcine ili nesto trece nije ni bitno, bitno je da se definitivno nesto cudno desava a nadlezne ne interesuje da se dodje do samog uzroka.

    Izgubio sam meni bliske ljude na "oba fronta". Stric je preminuo za vrijeme korone (dijangozna "korona" mu je ustanovljena u bolnici gdje je bio kao onkoloski pacijent ali se kao uzrog vodila korona), tetak od korone (da, stvarno od korone) ali isto tako par bliskih ljudi su preminuli nedugo nakon AZ/Pfizer vakcine radi srcanog udara. Oko mene veliki dio ljudi koji su vakcinisani (uostalom kao i ja) od vakcine kao da im je imuni sistem u rasulu, non stop neke prehladice, gripe, stomacni, grlo i tome slicno a ranije mahom osobe koje su rijetko kada bile bolesne.

  15. #3837
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Zato što za tu dobnu grupu i imuno-nekompromitovanu djecu vakcinacija nije bila ni planirana, posebno ne nakon preležane bolesti.
    Ovo je fino za cuti, mada se pojedini forumasi ne bi slozili sa tobom. Ni zdravstvene organizacije. Samo jedno pitanje... Gdje nije bila planirana vakcinaicja djece? Kod nas ili u svijetu?
    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Ja čak nijesam bila za obaveznu kovid vakcinaciju svih. Samo sam podrazumijevala da pismena odrasla osoba može da dosegne dalje od društvenih mreža i preduzme šta joj je pri ruci da zaštiti sebe i druge.
    Procitaj moje postove na kovid temama, od pocetka zagovaram obaveznu vakcincaciju samo ugrozenog dijela populacije, i za one koji to zele.
    Odrasle pismene osobe su zagovarale i vakcinaicju za sve, da bi zastitili sebe i druge (kasnije je izosstavljeno ovo druge), lockdown, obavezno nosenje maski na otvorenom, zatvaranje skola i vrtica i zabrane ulaska u objekte. Da bi zaustavili pandemiju. Odralse, pismene osobe. To je logika u rangu zabrane letova iz Juzne Afrike da bi zaustavili sirenje novog omikron soja.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #3838
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Evo jednog stvarnog primjera.

    Mlad, perspektivan profesionalac, umire u 36-oj godini od raka pluća nakon svega par mjeseci bolesti i pored najboljeg liječenja koje je dostupno. Porodica naravno teško prihvata nemoć i činjenicu da su mu dani odbrojani. Dok iščekuju loše vijesti šalju djecu u bioskop svjesni da su već danima u turobnoj atmosferi. Po povratku iz bioskopa djeci saopštavaju da je njihov rođak preminuo.

    Kasnije se neko iz šire porodice sjeti da je prethodne godine pokojnik zbog posla putovao u SAD i morao da bude vakcinisan protiv neke bolesti, te to postaje jedan od mogućih razloga bolesti i smrti.

    Da li je? Ne znam, ali tokom procesa tugovanja zvuči kao nešto što može da objasni zašto. Nije naučno, ali je ljudski. Mi ljudi vjerujemo u ili osjećamo mnogo šta što naukom ne možemo da potvrdimo.

    Jedno od djece 35 godina kasnije još ima nelagodu kad ide u bioskop iako svi možemo zaključiti da to nema baš nikakve veze sa ovim gubitkom.

    To je tako.

  17. #3839
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Živio mi Srđane Aleksiću!

  18. #3840
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Evo jednog stvarnog primjera.

    Mlad, perspektivan profesionalac, umire u 36-oj godini od raka pluća nakon svega par mjeseci bolesti i pored najboljeg liječenja koje je dostupno. Porodica naravno teško prihvata nemoć i činjenicu da su mu dani odbrojani. Dok iščekuju loše vijesti šalju djecu u bioskop svjesni da su već danima u turobnoj atmosferi. Po povratku iz bioskopa djeci saopštavaju da je njihov rođak preminuo.

    Kasnije se neko iz šire porodice sjeti da je prethodne godine pokojnik zbog posla putovao u SAD i morao da bude vakcinisan protiv neke bolesti, te to postaje jedan od mogućih razloga bolesti i smrti.

    Da li je? Ne znam, ali tokom procesa tugovanja zvuči kao nešto što može da objasni zašto. Nije naučno, ali je ljudski. Mi ljudi vjerujemo u ili osjećamo mnogo šta što naukom ne možemo da potvrdimo.


    Jedno od djece 35 godina kasnije još ima nelagodu kad ide u bioskop iako svi možemo zaključiti da to nema baš nikakve veze sa ovim gubitkom.

    To je tako.
    Masis temu. Prica je idealna za podforum Religija, tamo se i vjeruju i osjecaju mnoge stvari koje nauka ne moze da potvrdi
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #3841
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Slučajno.

    Što se onoga što nauka potvrđuje nemam nikakvih dilema. Vakcinacija je jedan od najvećih izuma ove civilizacije.

  20. #3842
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Vakcinacija je jedan od najvećih izuma ove civilizacije.
    Definitivno ali COVID19 vakcine po niti jednom parametru, na zalost, ne mogu da se uvrste u vakcine. Ne moramo da idemo dalje od toga da se sama definicija vakcine magicno izmijenila u zadnjih 3 godine, to je cinjenica.

    Case closed.

  21. #3843
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    covid vakcine jesu vakcine ali za specifičan soj virusa za koji su napravljene, to što je taj soj (očekivano) mutirao pa su sada 10 puta manje efikasne to je drugo
    She is only here to annoy herself!

  22. #3844
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ovo je fino za cuti, mada se pojedini forumasi ne bi slozili sa tobom. Ni zdravstvene organizacije. Samo jedno pitanje... Gdje nije bila planirana vakcinaicja djece? Kod nas ili u svijetu?

    Procitaj moje postove na kovid temama, od pocetka zagovaram obaveznu vakcincaciju samo ugrozenog dijela populacije, i za one koji to zele.
    Odrasle pismene osobe su zagovarale i vakcinaicju za sve, da bi zastitili sebe i druge (kasnije je izosstavljeno ovo druge), lockdown, obavezno nosenje maski na otvorenom, zatvaranje skola i vrtica i zabrane ulaska u objekte. Da bi zaustavili pandemiju. Odralse, pismene osobe. To je logika u rangu zabrane letova iz Juzne Afrike da bi zaustavili sirenje novog omikron soja.
    Kratko ti je pamcenje. Osnovna svrha svih tih mjera je bila da se ne preoptereti ionako nikakav zdravstveni sistem. Zato se jos na samom startu biralo i ko ce da ostane u bolnici a ko ce da nastavi kucno lijecenje. Bukvalno su svaki dan na TV-u ponavljali jednu te istu pricu o znacaju funcionisanja zdravstvenog sistema za vrijeme pandemije.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  24. #3845
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Hronoloski radi, vakcinacija kod nas je pocela tokom proljeca 2021. Mjere koje sam naveo su bile na snazi i prije vakcinacije, tokom 2020.

    Nego i dalje cekam one koji su bili za obaveznu vakcinaciju (ili vakcinaciju svih), a sa djecom ispod 12 godina da mi odgovore zasto nisu vakcinisali djecu?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #3846
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kratko ti je pamcenje. Osnovna svrha svih tih mjera je bila da se ne preoptereti ionako nikakav zdravstveni sistem. Zato se jos na samom startu biralo i ko ce da ostane u bolnici a ko ce da nastavi kucno lijecenje. Bukvalno su svaki dan na TV-u ponavljali jednu te istu pricu o znacaju funcionisanja zdravstvenog sistema za vrijeme pandemije.
    to je očigledno bilo jako pogrešno jer se koronavirus ni blizu nije toliko širio tokom toplijih dana (niti bio toliko ozbiljan), Bergamo Kina itd. su se desili tokom zime, potiskivanje virusa je značilo i potiskivanje sticanja imuniteta, daleko manje bi nam sistem bio opterećen na zimu 2020. da nije bilo nikakvih mjera (do tada)
    She is only here to annoy herself!

  26. #3847
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Pfizer issue a press statement


    Ne shvatam dal' Pfizer misli da smo svi glupi ili da ne znamo da chitamo nista vise od proste recenice...

    ---

    UK data, massive shift in vaccine risk / benefit analysis



    ---

    Ne da smo bili obmanuti nego je svaki komentar suvisan.

  27. #3848
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Svi se slažu s tobom, niko ne komentariše.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  28. #3849
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default



    Ne dati preporuku da se neki suplement uzima, samo zato što nema dovoljno (koliko je dovoljno??) dokaza da pomaže kod korone je u najmanju ruku skandalozno i kriminalno.

    A evo i dokaza, 3 godine kasnije.
    72% zaštita od hospitalizacije.

    Suplement, vitamin.. To je izgleda bila iz nekog razloga opasna preporuka, čim nije data.

    Ali, dajmo djeci, trudnicama i bebama eksperimentalnu vakcinu. To je izgleda skroz ok.



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Rada; 02-02-23 at 14:46.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Rada For This Useful Post:


  30. #3850
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default



    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33191178/

    Enivej, za očekivati je da daljih istraživanja na ovu temu ne bude s obzirom na činjenicu da su jaja u 2023. - luksuz.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 154 of 166 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2882
    Last Post: Today, 19:12
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •