View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 117 of 166 FirstFirst ... 1767107113114115116117118119120121127 ... LastLast
Results 2,901 to 2,925 of 4136

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #2901
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Pa jedino sto mogu i oni a i mi kao duci korak da uvedu je totalno zakljucavanje, koje opet nece imati poentu jer nismo na izolovanom ostrvu dje je lontakt sa civilizacijom nepostojeci, sveden na minimum ili strogo kontrolisan.
    Ucinak ce biti trenutni, da bi bakon otkljucavanja opet se vratilo na staro stanje. Ko to ne vidi u velikoj je zabludi.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #2902
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Pa nije to Crna Gora pa da popuste tako lako. Oni godinu ipo testiraju svakog besplatno svakih par dana maltene, čak i djecu. Nema tamo bas cile-mile. Ni u bogatim državama više nema para za bacanje, nešto mora da se preduzima.
    Sta predlazes da se uradi?

  3. #2903
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Pa ako pratis propagirajuci narativ "vakcinisani vs nevakcinisani",treba da se olabave mjere skroz, u tom slucaju se ima zakljuciti kao jedino logicno da ce nevakcinisani polako svi da izumru dok ne ostanu samo vakcinisani.
    Dalje, iz izjava celnika javnog zdravstva u CG o mortalitetu vakcinisanih samo iznad 40 godina, sva polulacija ispod 40 godina starosti bi bila apsolutno sigurna.
    Ali naravno, svi znamo da je ova prica suplja isto kao gorepomenuti narativ, jer nelogicna pretpostavka daje nelogican zakljucak.
    Razumio bih jedino da drzave uvedu obaveznu vakcinaciju kojom bi zamijenile ove vrste pritisaka ali iz nekog razloga, koje ni meni a ni vama nisu poznate, one to ne cine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2904
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NotRobot View Post
    Ni u bogatim državama više nema para za bacanje, nešto mora da se preduzima.
    Zato je Njemacka ponovo uvela besplatno testiranje nakon sto je bilo ukinuto mjesec dana i naravno zahvaljujuci tome su im skocili brojevi kao nikada ranije.

    Testiranje + izolacija je trenutno najbolje rjesenje, naravno sa vakcinisanjem onih najugrozenijih. Bilo koja opcija koja ne ukljucuje sve je uzaludna i kad, tada dodje do problema (sto se upravo i ispoljava prakticno u skoro cijeloj EU).
    Last edited by beatnological; 15-11-21 at 12:46.

  5. #2905
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Austrija na 10 dana zabranila kretanje nevakcinisanima

    https://www.vijesti.me/svijet/evropa...nih-aktivnosti
    Holandija to radi pravednije, lockdown za sve



    _____________________________

    Thousands of double jabbed over 50s have died from COVID in the last 4 weeks

    Yahoo! News

    https://uk.news.yahoo.com/revealed-t...l?guccounter=1

    In a report published by the UK Health Security Agency analysis revealed 2,683 double vaccinated over 50s have died within 28 days of positive COVID test in the last four weeks.

    Some 511 unvaccinated people died in the last four weeks of COVID-19.


    ______

    100% veli


    Last edited by starwalker; 15-11-21 at 13:02.
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #2906
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    250 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Sta predlazes da se uradi?
    Ama baš ništa, uvijek mogu da prepišu od nas.

  7. #2907
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

  8. #2908
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Simptomatično ili ne, ali u martu prošle godine nijesam poznavala lično nikog ko je dobio virus, a kamo li nekog ko je umro ili zaglavio u bolnici...u julu i avgustu prosle godine poznavala sam lično jako malo osoba koje su dobile virus, a težih ishoda među mojim poznanicima nije bilo....u decembru takođe jako mali broj, neznatan, onih koje ja poznajem i koji imaju neku komplikaciju, tako da je naš @Bugi praktično prva osoba koju "kao poznajem" (iako je samo forumski drug ali eto kao da ga znam) a koja je imala komplikacije,...u martu jako puno osoba koje poznajem (i prijatleji, rodjaci ili kumovi mojih poznanika) a koje su imale koronu sa poprilično jakim simptomima kao uostalom i moja porodica i ja, neki su bogme bili i u covid bolnici blizu respiratora...ali se ne sjećam da je neko od mojih poznanika umro...a sad u ovom naletu korone mislim da uopšte ne poznajem osobu kojem neko od najbližih ili lično ona nijesu imali koronu, i jako puno ljudi je sa jakim i životno opasnim simptomima, i posebno grdno, sad već poznajem više od desetak osoba umrlih od korone...moram reći da je i priličan br ovih koji su bili na invazivnoj ventilaciji (vele da je to korak do respiratora ili čak respirator) a koje znam....takodje moram reci da je medju ovima sa teškom slikom najveći br nevakcinisanih, mada ako cemo pošteno da pričamo znam i jednu osobu koja je primila vakcinu i umrla (doduše nemam sigurnu informaciju, ali eto recimo da je ta jedna vakcinisana) a za ovih desetak 1000 posto znam...ljekari vele da je bukvalno svaki pacijent na intenzivnoj nevakcinisan, danas saznah za dijete iz komšiluka (19 ili 20 godina) koje je jako teško bolesno i već 15 dana na kiseoniku....valjda kreće na bolje, nadam se...nije vakcinisano sa razlogom i stvarno grijeh!
    Ja mislim da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani, te primite ovoga vrapca, što vi ja zla oću!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. The Following 4 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  10. #2909
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

  11. #2910
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Gilbratar, 100% vakcinisano punoljetno stanovnistvo opet zestok ima outbreak.
    https://www.nzherald.co.nz/world/cov...WISVCMILPVREI/
    https://www.garda.com/crisis24/news-...v-15-update-15

    Greece Wants the EU to Include Third Shots in COVID-19 Digital Vaccine Passports
    https://www.schengenvisainfo.com/new...ine-passports/

    Germany hits new infection high as fourth COVID wave rages
    https://www.dw.com/en/germany-hits-n...ges/a-59841856

    Netherlands imposes lockdown measures as Covid cases hit new high
    https://www.theguardian.com/world/20...rd-covid-cases

    Ireland, home to one of Europe's highest vaccination rates, imposes curfew on pubs and clubs as cases rise

    https://edition.cnn.com/2021/11/17/e...ntl/index.html

    Denmark again breaks 2021 record for number of new Covid-19 infections
    https://web.archive.org/web/20211110...19-infections/

    Norway to reinstate national measures as virus surges
    https://medicalxpress.com/news/2021-...us-surges.html

    Iceland: Stricter domestic measures to be taken due to the proliferation of infections
    https://www.covid.is/announcements


    ----

    A sada da postavimo jedino logicno pitanje... Zasto je i dalje broj slucajeva parametar u vecini zemalja na osnovu kojeg se odlucuje o lockdown mjerama?

  12. #2911
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Al' sastavih Gilbratar "recenicu" za medalju.

    Al' ne stvarno sada. Dal' su oni koji donose mjese uopste svjesni da ovakva situacija samo dovodi do kontraproduktivnosti...

    Zemlje u kojima je prakticno svo punoljetno stanovnistvo vakcinisano a donose se raznorazne debilne mjere, sta to treba da kaze onima koji nisu vakcinisani te ne pripadaju ugrozenim grupama? Vakcinisite se da bi vas opet zakljucali, ako ne sada, onda za 6 mjeseci, ili godinu dana? Postaje potpuno ocigledno da ovome nema kraja pa da je i 100% populacije vakcinisano... Kada ce poceti da se radi na lijecenju? Da se ulozilo samo 10% truda koji je ulozen u vakcine u pronalazenje metoda lijecenja cisto sumnjam da bi sada bili u ovoj situaciji...

  13. #2912
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,087
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Prelezao koronu,primio pfizer i nakon mjesec dana opet korona

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    this time next year...

  14. #2913
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ovo je 48i takav slučaj za koji čujem, preležao pa dobio koronu mjesec dva nakon vakcinacije
    She is only here to annoy herself!

  15. #2914
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ovo je 48i takav slučaj za koji čujem, preležao pa dobio koronu mjesec dva nakon vakcinacije
    Iskreno u mom okruzenju imam dosta poznanika koji su prelezali COVID19 te kasnije primili Pfizer i niko nije opet zakacio COVID19, medjutim, prakticno svi koje znam da su primili Pfizer su zakacili COVID19 nedugo nakon vakcinacije. Vjerovatno koincidencija, ili mozda potpuno opustanje radi "vaccinated" statusa ali je u nekim slucajevima bas smijesno.

  16. #2915
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Iskreno u mom okruzenju imam dosta poznanika koji su prelezali COVID19 te kasnije primili Pfizer i niko nije opet zakacio COVID19, medjutim, prakticno svi koje znam da su primili Pfizer su zakacili COVID19 nedugo nakon vakcinacije. Vjerovatno koincidencija, ili mozda potpuno opustanje radi "vaccinated" statusa ali je u nekim slucajevima bas smijesno.
    Ostadoh nedorecen, u drugoj situaciji sam naravno mislio na one koji su primili vakcinu a nisu ranije prelezali COVID19.

  17. #2916
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Sveto pismo moderne nauke, The Lancet, objavljuje tekst pod naslovom: COVID-19: stigmatizacija nevakcinisanih nije opravdana. Vakcinisane osobe i dalje imaju relevantnu ulogu u prenošenju te upotreba termina
    pandemija nevakcinisanih od strane visokih zvaničnika treba prestati.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #2917
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Covid-19: Researcher blows the whistle on data integrity issues in Pfizer’s vaccine trial
    https://www.bmj.com/content/375/bmj.n2635

    Veoma interesantno shtivo koje, na zalost, samo docharava ono radi chega su mnogi bili skeptichni da budu medju prvim pokusnim kunicima za Pfizer.

  19. #2918
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by esimidobar View Post
    Ne mislim da si ni ti ni niko ko ima strahove, nedoumice oko vakcina protivnik, niti imam ikakav cilj da tebi lično pokušavam da mijenjam mišljenje, ali svidjelo mi se što si napisao konkretna pitanja/sumnje koje imaš, pa bih probao da odgovorim kao neko ko je pobornik vakcina, možda ova priča utiče na nekog ko se dvoumi. Za moj lični primjer, vakcinisan sam astrazeneca x 2 (i to jos u aprilu, kad ih niko nije htio), i sad booster pfizer

    1. Zato jer sam protiv obavezne vakcinacije cijele populacije?

    Ovo je potpuno legitimno, mislim da je jasno da je ovo najviše pitanja ustava, i npr u Evropi je za očekivati da je ovako nešto moguće dok je u Americi izuzetno teško (iako mogu napraviti situaciju da je skoro obavezna, u smisli da u praksi moraš biti vakcinisan za mnoge poslove itd). Ali bih dodao jednu činjenicu, u zemljam sa visokom stopom vakcinacije (~85%+), ili ako se vremenom postigne veliki kolektivni imunitet vjerovatno neće biti potrebe za ovim.

    Ne bih nikog kvalifikovao kao anti-vaksera ako je protiv obavezne vakcinacije, ali npr ja lično bih volio da su svi ili skoro svi vakcinisani (svojom voljom, kao npr skandinavija, portugal...).


    2. Jer ne vjerujem da je sve istrazeno 100% i da po bilo koju cijenu treba vakcinisani sve, pa i one najmladje?

    Evo uzećemo primjer pfizera, za koji znam kako je tekao proces. Prije nego što je počela priča o davanju djeci, Fajzer vakcina je prvo u avgustu dobila potpuno odobrenje od FDA (do tada je imala emergency dozvolu kao i sve ostale vakcine), šta to znači, prošla je kroz sve procese kao svaka druga vakcina (zato se i čekao avgust, mislim da je trebalo 12 mjeseci od početka procesa). Tako da ako ne vjeruješ da je za fajzer konkretno sve istraženo, onda na neki način mislim da si anti-vakser, jer je potpuno isti proces i vremenski period prošao kao za testiranje bilo koje vakcine. (ako treba mogu objasniti zašto je bilo tako "lako" razviti i testirati covid vakcinu). Mislim da ima i drugih vakcina koje su dobile potpuno odobrenje već kod relevantnih tijela, ali ne pratim dovoljno.

    3. Jer sam ubijedjen da samo pratimo svijet i sta se bude desavalo u globalu ce doci i kod nas, pa makar to bila i zabrana rada nevakcinisanima?

    Nažalost ne pratimo, da pratimo bili bi u grupi sa zapadom po stepenu vakcinacije, a ne medju najgorima u Evropi. Što se tiče zabrana, mislim da ima definitivno legitimnih razloga da se nekom to ne svidja, ali mislim da vlade donose logične odluke u ovoj situaciji, jer na primjeru CG, mislim da kad imamo po 10 mrtvih svaki dan moraju razmatrati mjere poput covid propusnica za državne službenike itd.

    4. Jer ne vidim logiku u forsiranju vakcinacije onih koji provjereno imaju antitijela i prelezali su COVID19?

    Mislim da je ovdje najveći problem logistika i sami testovi na antitijela. Možeš da budeš potpuno zaštićen i da nemaš "dovoljno" antitijela po testu, ili da imaš veliki broj antitijela na nekom testu a oni izuzetno brzo opadaju.

    5. Jer ne vidim logiku u tome da kod nas COVID19 "pass" vrijedi neograniceno za vakcinisane ali ne i za one koji su prelezali COVID19 iako po svim istrazivanjima (kojih je, istina, malo) procenat ponovne zaraze je ispod 1%?

    Taj period od 6 mjeseci nakon pozitivnog PCR testa je odredjen upravo iz tog razloga manjkavosti testova na antitijela, i mislim da ni u jednoj drzavi ne priznaju testove na antitijela kao covid propusnicu.

    Mislim da kad bi postojao valjan test, da bi imalo smisla da ne moraju da se vakcinišu oni koji su preležali, ali sa druge strane, jednostavno lakše je svima preporučiti vakcinaciju, nema razloga da se neko ne vakciniše jer je preležao, neće mu ništa gore biti, a možda i pomogne kod long-covida i same nuspojave kod vakcine su blaže.

    6. Jer ne vidim smisao primanja boostera dozivotno ako to ne zelim, barem ne dokle nisu 100% obavezni, 100% provjereni na dugi rok te i efikasni i u sprecavanju sirenju zaraze?

    Nisam siguran da ovdje kapiram, kao što rekoh imaš vakcina koje su "100%" provjerene, i efikasnije su nego bilo šta drugo što imamo. (Samo primjera radi, da bi se vakcina za sezonski grip odoborila, kriterijum je 30% zaštite, a kovid vakcine čak i protiv delta soja imaju 50-80% efikasnost). Mislim da ima više breakthrough infekcija nego sto se očekivalo, ali kao i svaka druga vakcina...

    7. Jer mi smeta segregacija drustva koja se desava?

    Slažem se, smeta i meni, ali nalazimo u sred pandemije, možda najveće u istoriji, bilo je za očekivati.

    8. Jer i dalje ne znamo dal' cemo stvarno da imamo ADE probleme u buducnosti radi pojedinih vakcina?

    Generalno - nijedna vakcina se ne testira tako što se posmatra neki dugi rok, glavni razlog je princip funkcionisanja vakcina, izazivaju trenutne nuspojave, obično alergijskom tipa ili slične simptomima bolesti. (npr. covid izaziva trombozu mnogo česće nego bilo koja vakcina). E sad, možda to nije humano ili idealno što ne testiramo svaku vakcinu na 15-20 godina, pa onda odlučujemo, ali mislim da su ljudi koji rade na tome i donose te odluke vjerovatno imali mnogo više podataka i mogli bolje da odmjere šta je optimalno nego ja i ti.

    Imaš i tu djelmičino i opšti naučni pristup, evo na primjeru 5G teorije zavjera, naučni proces kaže ne postoji ni u teoriji ni u praksi objašnenje kako bi to 5G zračenje uticalo na ljudsku čeliju (mislim da ima i neki nagradni fond ako može neko da pokaže), i onda se ne rade dodatne studije o tome, slično je i za dugoročne posledice vakcina.
    Hvala na odgovorima, barem nesto konstruktivno, replicirati cu jednom i ostaviti na tome diskusiju da ne bi isli back and forth.

    1. Potpuno je ocigledno da 85%+ vakcinacija ne mijenja mnogo sto se tice sirenja pandemije, a evo izgleda ni na polju zakljucavanja potpuno zdravih ljudi. Primjera ima sasvim dovoljno ali evo najbolji, Gilbratar.

    2. Tek izlazi na vidjelo kako je Pfizer dobio approval, tacnije koliko krivina je uhvaceno i to u opste priznatim kanalima pocinju da se postavljaju pitanja zasto i kako je to moguce, kao sto je npr. BMJ.

    3. Ohoho, pratimo itekako pratimo, vecinu pravila koja donosimo donosimo copy-paste metodom. To sto se ona ne primjenjuju je neka druga prica.

    4. Testovi na antitijela su daleko, daleko pouzdaniji nego bilo koji drugi vid COVID19 testa a kolicina antitijela apsolutno nije presudni faktor ovdje. Ja sam "isao" vise u smislu potvrde infekcije jer ko ima antitijela je definitivno imao i borbu sa COVID19. Ne radi se ovdje samo o iGG antitijelima (bilo N ili S), vec o dokazivanju da je neko izborio borbu sa virusom a jedini pokazatelj za to su, barem trenutno, testovi na antitijela. Sama cinjenica da je neko izborio bitku sa virusom (za sta moze biti IgG test pouzdan dokaz npr.) znaci da mu vjerovatno i T celije imaju neki vid odbrane.

    5. Taj period na 6 mjeseci je utvrdjen iz razloga koji ni ti, ni ja, niti iko na ovoj planeti moze da "dokuchi", nema smisla... Sta vise, nije u svim drzavama ni 6 mjeseci, negdje je i po 8 a negdje je cak i 12 (u HR je bio do nedavno 10 npr.). Cinjenicno stanje je da je samo 1% ljudi koji su prelezali COVID19 ponovo zakacilo virus, barem je to trenutna situacija sto ne znaci da na dugi rok nece biti drugacije.

    6. Nije kao i svaka druga vakcina, jedina slicnost ovome su vakcine protiv gripe i skoro niti jedna druga. Postoji razlog zasto se niti jedna, niti druga ne bi trebale ni zvati vakcinom.

    7. Nalazimo se i u 21. vijeku pa shodno tome nije bilo za ocekivati, barem ne bi trebalo da bude a pogotovo ne u zemljama gdje je visok stepen vakcinisanih vec u akciji (pogledaj sta se desava u Australiji npr.).

    8. Nisi u pravu, testirale su se prakticno sve (minus vakcine za gripu). U ovom slucaju je POTPUNO razumno da se cijeli proces skrati, tu nema price, ali nije razumno da se na ovaj ili onaj nacin prisiljava na cijelu populaciju.


    No nebitno, postepeno pocinju i "opste priznati naucni mediji" da se zapitkuju i da istrazuju, svakim danom izadje po sumnja ili dvije vezano za odredjene proizvodjace vakcina. Na nama samo ostaje da se nadamo da su ispostovali sve procedure ili ako nisu da stvarno nece biti nikakvih ozbiljnih problema na duzi rok.

    Ono sto je definitivno trenutno sigurno jeste sledece:
    * Vakcinisemo se proizvodom koji protiv "novih" sojeva ima daleko manju efikasnost u sprecavanju tezih oboljenja nego sto je to inicijalno receno
    * Vakcine koje su trenutno dostupne apsolutno ne sprecavaju sirenje virusa (da apsolutno nema razlike, sta vise...)
    * Niko ne modifikuje vakcine za "nove sojeve", barem ne za sad
    * Sve sto nije mRNA vakcina se na ovaj ili onaj nacin pokusava da unisti. Idealan primjer su Astra Zeneca (to smo svi vidjeli i osjetili na sopstvenoj kozi prakticno) i Novavax (bas cudno da jos nije approved za hitnu upotrebu)
    * Svedjani su kraljevi i treba im odati pocast u svakom pogledu sto se tice same pandemije
    * Ko god postavi bilo koje pitanje, bio vakcinisan ili ne, i dalje biva stigmatizovan ali se to polako srecom mijenja

  20. #2919
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Quote Originally Posted by esimidobar View Post
    Taj period od 6 mjeseci nakon pozitivnog PCR testa je odredjen upravo iz tog razloga manjkavosti testova na antitijela, i mislim da ni u jednoj drzavi ne priznaju testove na antitijela kao covid propusnicu.
    5. Taj period na 6 mjeseci je utvrdjen iz razloga koji ni ti, ni ja, niti iko na ovoj planeti moze da "dokuchi", nema smisla... Sta vise, nije u svim drzavama ni 6 mjeseci, negdje je i po 8 a negdje je cak i 12 (u HR je bio do nedavno 10 npr.). Cinjenicno stanje je da je samo 1% ljudi koji su prelezali COVID19 ponovo zakacilo virus, barem je to trenutna situacija sto ne znaci da na dugi rok nece biti drugacije.

    Da dodam na boldovano:

    Švajcarska od 3. novembra priznaje/integriše test na antitijela u covid propusnicu i produžava važenje oporavka

    Ako se pronađe dovoljno antitijela, ona će dobiti 90 dana važenja u švajcarskom Covid sertifikatu. Testovi na antitijela moraju ispunjavati standarde SZO i mora ih platiti osoba koja želi da se testira. Testovi na antitijela koštaju oko 70 CHF.
    Vlada je saopštila da će važenje oporavka od virusa biti produženo na 12 mjeseci sa postojećih šest mjeseci od datuma njihovog PCR testa potvrđenog rezultata.

    ___________

    The more things change, the more they stay the same.

  21. #2920
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Fears over “worst ever” Covid variant as UK bans flights from southern Africa - BBC News

  22. #2921
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,241
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    mislim da je ovo deseti put da zabranjuju letove nesrećnim južnoafrikancima...
    She is only here to annoy herself!

  23. #2922
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Eh da su oni samo, izgleda da su skoro pa svi letovi ka EU jucer otkazani, jedini nacin da se ljudi vrate jeste preko Etipije > Instanbula...

  24. #2923
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

  25. #2924
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,087
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bozoR View Post
    Prelezao koronu,primio pfizer i nakon mjesec dana opet korona

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Dva dana visoka temp, 1 dan jaka dijareja,nakon toga ,zdrav. Istekla izolacija, iako zivim u stanu,nijesam prenio ukucanima( i oni su vakcinisani, fajzerom)

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    this time next year...

  26. #2925
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

Page 117 of 166 FirstFirst ... 1767107113114115116117118119120121127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2881
    Last Post: 23-03-24, 10:46
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •