View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 158 of 167 FirstFirst ... 58108148154155156157158159160161162 ... LastLast
Results 3,926 to 3,950 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3926
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    873
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    370
    Thanked in
    258 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post

    Jesi li primila 5. dozu?
    Nije uvredljivo pitanje, ne tako davno je vakcinalni status bio nešto što je javno i za pohvalu, dakako.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Što bi žene rekle - tek drugi put.

    Ili kako kažu muškarci - sve redom.

  2. The Following User Says Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  3. #3927
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Hehe xD
    Nisu puštali nevakcinisane na ovakve fore u deltu, lokale, firme, inostranstvo...
    Nego dobro, gdje su mladi, tu je i šala.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:

    NSX

  5. #3928
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default




    Džaba smo nosili maske dve godine, a džaba ih nosimo i sad: Stiglo je najopsežnije istraživanje koje stavlja definitivnu tačku na priču o maskama

    https://nova.rs/magazin/zdravlje/dza...anije_naslovna

    Upcoming:






    Stay tuned
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #3929
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Najbolje prosli ovi sa kineskom sto su se felcovali...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:

    NSX

  8. #3930
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    dal' da primim petu već ili da sačekam?
    Last edited by zvoncica; 23-02-23 at 16:41.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #3931
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Ja sam počeo da se bodoem između prsta.
    I dalje čekam da mi iskoči druga glava i da umrem od vakcine...


    Nego kolege antivakseri, kada će ova vakcinisan stoka da krene da umire u talasima od vakcine, pretpostavljam da će cijene stanova da padnu pa da trgujem jedan...

    Kada je ono bila priča, poslije godinu, poslije dvije?




    Quote Originally Posted by starwalker View Post



    Džaba smo nosili maske dve godine, a džaba ih nosimo i sad: Stiglo je najopsežnije istraživanje koje stavlja definitivnu tačku na priču o maskama

    https://nova.rs/magazin/zdravlje/dza...anije_naslovna


    Stay tuned


    Meni je ovaj tekst potpuno logičan. Zašto bi neka maska N95 koja DOKAZANO zaustavlja 95% svih virusa od 0.3 mikrona ili većih (a to znači i COVID), štitila uopšte bolje od toga da ne nosiš masku. Meni baš to nema logike.
    Last edited by Bugi; 23-02-23 at 19:44.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #3932
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post


    Džaba smo nosili maske dve godine, a džaba ih nosimo i sad: Stiglo je najopsežnije istraživanje koje stavlja definitivnu tačku na priču o maskama

    https://nova.rs/magazin/zdravlje/dza...anije_naslovna
    Stay tuned
    Što se tiče maski totalno netačno barem iz moje perspektive.
    Sjedio sam sa zaraženom osobom u istoj prostoriji ja sa maskom zaraženi je nije nosio + je imao vidljive simptome.Nisam zakačio koronu.
    Omikron prošle godine, ulazim u apoteku punu zaraženih.Maska N95, nisam je zakačio.
    Na kraju u kuću su mi je donijeli.Tu stvarno nisam nosio masku
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  11. #3933
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,380
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    dal' da primim petu već ili da sačekam?
    Konsultuj se sa strucnjacima naravno, obavezno ih pitaj i koju vakcinu.

    @Bugi
    Sarkazam ti nije jaca strana a vec si blizu toga da budes prava web trolchina.


    ---

    Sto se tice samih maski nosio sam ih dok su bile propisane, pa cak i po onoj przioni na ljeto 2020. To dal' pomazu ili ne ne znam, al' znam da sam zakachio COVID19 od supruge koja oficijalno COVID19 za 3 godine nije ni imala (svi testovi negativni) a imala je antitijela.

  12. #3934
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Znali smo da maske ne stite jer je pisalo na svim kutijama, ali smo bili prisiljeni ne svojim izborom, jer nismo mogli ni hleb kupiti bez maske, prici kiosku i ponasali se roboidno po primoranoj matrici. Ono sto me uzasavalo je sto sam gledala osobe koje su imale operacije na srcu, sa teskim disanjem, zamagljenim naocarima, ruke da ne opisujem od gumenih rukavica, primorani i mogu reci izmaltretirani. Zalosno. Svjesni su bili, ali nemocni, da im se nosenjem maske uskracuje kiseonik zbog oslabljenog srcanog misica i vecom potrebom za kiseonikom, uz zabranu izlaska a potrebe za obavezno hodanje radi zdravlja, kako onda nazvati to primoravanje ili-ili uz uslovljavanje kaznama. Sta je radjeno djeci sa obaveznim maskama, a kad bih vidjela da roditelj izvede dijete iz skole sa maskom na licu dok telefonira bez maske zaboravljajuci da im dijete i dalje zajapureno nosi to sto mu uskracuje kiseonik.
    Nadam se da ce se razjasniti zasto smo bili prisiljeni da nosimo maske /neki i krpe/a svuda na kutijama je pisalo da ne stite od virusa. Koliko smo novca dali za rukavice, maske / u startu mnogi po 4-8 komada dnevno/. Zezali se?
    Last edited by LadyHawk; 23-02-23 at 20:24.

  13. #3935
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Znali smo da maske ne stite jer je pisalo na svim kutijama, ali smo bili prisiljeni ne svojim izborom, jer nismo mogli ni hleb kupiti bez maske, prici kiosku i ponasali se roboidno po primoranoj matrici. Ono sto me uzasavalo je sto sam gledala osobe koje su imale operacije na srcu, sa teskim disanjem, zamagljenim naocarima, ruke da ne opisujem od gumenih rukavica, primorani i mogu reci izmaltretirani. Zalosno. Svjesni su bili ali nemocni, da im se nosenjem maske uskracuje kiseonik zbog oslabljenog srcanog misica i vecom potrebom za kiseonikom, uz zabranu izlaska i obaveznog hodanja radi zdravlja, kako onda nazvati to primoravanje ili ili uz uslovljavanje kaznama. Sta je radjeno djeci sa obaveznim maskama, a kad bih vidjela da roditelj izvede dijete sa maskom na licu dok telefonira bez maske zaboravljajuci da im dijete i dalje zajapureno nosi to sto mu uskracuje kiseonik.
    Nadam se da ce se razjasniti zasto smo bili prisiljeni da nosimo maske /neki i krpe/a svuda na kutijama je pisalo da ne stite od virusa. Koliko smo novca dali za rukavice, maske / u startu mnogi po 4-8 komada dnevno/. Zezali se?
    Zašto smo bili primorani?

    Zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti.
    https://www.gov.me/dokumenta/3cd8728...4-06e23957bd94

    Śutra ebola da ne daj bože dođe ođe, našao bi se neki stručnjak. Da nam nešto razjasni što je saznao na jUtjub...

  14. #3936
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Znali smo da maske ne stite jer je pisalo na svim kutijama, ali smo bili prisiljeni ne svojim izborom, jer nismo mogli ni hleb kupiti bez maske, prici kiosku i ponasali se roboidno po primoranoj matrici. Ono sto me uzasavalo je sto sam gledala osobe koje su imale operacije na srcu, sa teskim disanjem, zamagljenim naocarima, ruke da ne opisujem od gumenih rukavica, primorani i mogu reci izmaltretirani. Zalosno. Svjesni su bili, ali nemocni, da im se nosenjem maske uskracuje kiseonik zbog oslabljenog srcanog misica i vecom potrebom za kiseonikom, uz zabranu izlaska a potrebe za obavezno hodanje radi zdravlja, kako onda nazvati to primoravanje ili-ili uz uslovljavanje kaznama. Sta je radjeno djeci sa obaveznim maskama, a kad bih vidjela da roditelj izvede dijete iz skole sa maskom na licu dok telefonira bez maske zaboravljajuci da im dijete i dalje zajapureno nosi to sto mu uskracuje kiseonik.
    Nadam se da ce se razjasniti zasto smo bili prisiljeni da nosimo maske /neki i krpe/a svuda na kutijama je pisalo da ne stite od virusa. Koliko smo novca dali za rukavice, maske / u startu mnogi po 4-8 komada dnevno/. Zezali se?
    Maske uskraćuju kiseonik kažeš? Vala za 3 godine pandemije ako je što nedvosmisleno utvrđeno to je da to nije tačno. Ni 5 da staviš jednu preko druge ne bi značajnije smanjilo kiseonik koji bi udisala.

    https://www.raskrinkavanje.me/analiz...tok-kiseonika/
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #3937
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,196
    Thanks Thanks Given 
    15,126
    Thanks Thanks Received 
    3,759
    Thanked in
    2,687 Posts

    Default

    Specijalne jedinice nose maske konstantno, i full specijalno operišu znači dotok kiseonika smanjen - ček point false.



    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  16. #3938
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Mislim da je neozbiljno akcentirati tekst sa tog linka, a posebno kad sam navela o kakvim je hronicnim pacijentima rijec. Ocigledno da ljudi ne razumiju koji napor predstavlja za takve ljude samo hodanje, disanje, i kako funkcionisu ali doktori znaju, i zato se cudim pa i jedva cekam da saznam da kao strucnjaci koji su to znali po struci, zasto nisu reagovali, i sprijecili mrcvarenje svojih pacijenata. Znali su da im je veliki napor, a znali su koliko im je kretanje i kiseonik ptreban. Nisu javno reagovali na zabrane kretanja, ni na strucno znanje o bespotrebnost maski kod ljudi koji nisu bolesni od kov. A, to, kako reaguju mladi pretrazivaci istine na zadatku to je nebitno jer smo Orvelovo Ministarstvo istine odavno shvatili. Prevazidjeno i nebitno, jer je pitanje za buducnost i sta ce oni reagovati na ove dokaze o bespotrebnosti maski i cemu ono uskracivanje kretanja za ljude kojima to predstavlja produzenje zivota.
    Do tada, laicko tumacenje ne igra neku ulogu.
    Rekoh, svima je bilo jasno citajuci upustvo za maske da su te maske beskorisne za ono sto su glasnici na medijima tvrdili. Ko je znao da cita znao je i sta pise, ali bili smo primorani da glumimo budale, kud svi tu i pametni, jer su kazne bile navodjene non stop. Kostalo je novca to svakodnevno glupiranje sa rukavicama, maskama, i neko je tu dobro odigrao znajuci kolika je potraznja. Nego i to im alal, ali ove slucajeve prestravljenh ljudi kojima je puls skakao uzasno zbog maske i rukavica, plus uz stepenice. Tuga ... Ne povratilo se.
    Last edited by LadyHawk; 23-02-23 at 22:57.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to LadyHawk For This Useful Post:


  18. #3939
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Specijalne jedinice nose maske konstantno, i full specijalno operišu znači dotok kiseonika smanjen - ček point false.
    nisu to baš iste maske...ako govorimo o ABH opremi
    She is only here to annoy herself!

  19. #3940
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    A nemojte ljudi, spasile su od ovih koji ti kijaju na glavu i direkt u tebe! Meni je vrhunac užasa kad neko u mojoj blizini izmakne svoju ruku da je ne "zarazi" a kine u "ariju"...makse tamo!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  21. #3941
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ahahhahahah a to sam gledao pogotovo stariji ljudi
    She is only here to annoy herself!

  22. #3942
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Pa čekaj, hoćete da kažete da su istraživanja po internetu lažna?
    Da je konkretno ovo istraživanje koje kaže da nosio N95 ili ne isto ti se piše u stvari lažno?

    Noćas mi je srušen čitav svijet, ja više nisam ja, jednostavno ne znam kako da podnesem tu surovu istinu da na internetu ima laži, prevara, i da sve što se napiše nije istina...

    U kakvoj sam zabludi živio sve ove godine...

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  24. #3943
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,196
    Thanks Thanks Given 
    15,126
    Thanks Thanks Received 
    3,759
    Thanked in
    2,687 Posts

    Default

    Ne postoji maska koja može zadržati molekule kiseonika, osim ako i molekuli kiseonika nisu postali neki mutanti i to pa su prešišali sve te mikrone. (ne znam, možda nestorović zna)

    A to da kašlju, da ih ima masu da se unose na kasi i gdje god se čovjek okrene toga ima na izvoz pa još u vrijeme pandemije u koju pri tom ne vjeruju..jer gledaju pink i balkan info "dobitna" kombinacija.



    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    Last edited by Bluemoon; 24-02-23 at 00:40.
    No pasaran!

  25. #3944
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyHawk View Post
    Mislim da je neozbiljno akcentirati tekst sa tog linka, a posebno kad sam navela o kakvim je hronicnim pacijentima rijec. Ocigledno da ljudi ne razumiju koji napor predstavlja za takve ljude samo hodanje, disanje, i kako funkcionisu ali doktori znaju, i zato se cudim pa i jedva cekam da saznam da kao strucnjaci koji su to znali po struci, zasto nisu reagovali, i sprijecili mrcvarenje svojih pacijenata. Znali su da im je veliki napor, a znali su koliko im je kretanje i kiseonik ptreban. Nisu javno reagovali na zabrane kretanja, ni na strucno znanje o bespotrebnost maski kod ljudi koji nisu bolesni od kov. A, to, kako reaguju mladi pretrazivaci istine na zadatku to je nebitno jer smo Orvelovo Ministarstvo istine odavno shvatili. Prevazidjeno i nebitno, jer je pitanje za buducnost i sta ce oni reagovati na ove dokaze o bespotrebnosti maski i cemu ono uskracivanje kretanja za ljude kojima to predstavlja produzenje zivota.
    Do tada, laicko tumacenje ne igra neku ulogu.
    Rekoh, svima je bilo jasno citajuci upustvo za maske da su te maske beskorisne za ono sto su glasnici na medijima tvrdili. Ko je znao da cita znao je i sta pise, ali bili smo primorani da glumimo budale, kud svi tu i pametni, jer su kazne bile navodjene non stop. Kostalo je novca to svakodnevno glupiranje sa rukavicama, maskama, i neko je tu dobro odigrao znajuci kolika je potraznja. Nego i to im alal, ali ove slucajeve prestravljenh ljudi kojima je puls skakao uzasno zbog maske i rukavica, plus uz stepenice. Tuga ... Ne povratilo se.

    Neozbiljno je stvarno i ja kazem.

    Zato upucujem apel da se hirurzima da beneficirani radni staz a njihovim familijama nadoknadi sva muka i napaceni zivot tokom silnih sati u operacionim salama.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. #3945
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Ovdje neki izgleda nisu čuli ( biće nije pisalo na 'raskrinkavanju' ) da sve vrijeme pandemije za određenu populaciju postoji mogućnost izuzimanja od obaveze nošenja maski tj. da postoje jasni kriterijumi kod kojih zdravstvenih stanja (hronična respiratorna stanja pa čak i oblici invaliditeta) osoba može dobiti to izuzeće.
    I ne, to nije odlika banana državica već praksa u zemljama sa najrigoroznijom kovid politikom poput NZ, DE i dr. koje su tu stavku ugradile u pravilnik o zaštiti.

    Poenta ptiče, osoba sa recimo HOBP i sl. dijagnozama te hirurg i dr. med. osoblje bez respiratornih stanja neće imati jednako iskustvo pri nošenju maske tokom radnog vremena, što je prepoznala i struka omogućivši izuzetke bazirane na dokazima. Stoga se ne mogu jednako tretirati te je svaka generalizacija totalno besmislena i ponižavajuća za ljude sa stanjima kod kojih se javljaju poteškoće sa disanjem pri upotrebi zaštitnih maski
    The more things change, the more they stay the same.

  27. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  28. #3946
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Ja iz iskustva mogu reći da teže dišem s maskom, pogotovo N95 i pogotovo kad je vruće.
    Nije ovako ni zdravorazumski logično da maska ne smeta uopšte i da je isto imaš li je ili nemaš. Plus, znam da mi je uvijek smetalo kad se na maski stvara kondenzacija od disanja (kad su takvi vremenski uslovi), pa ne znam ni koliko je dobro disati kroz takvu masku.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  29. #3947
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Sreća pa raskrinkavanje preuzima tekst od Federal drug authority, koje je komad ozbiljnija institucija od samog portala raskrinkavanje.
    Kako smo došli do ekstremnih slučajeva kojima maska svakako smeta i poredit ih sa osobama koje imaju oslabljen srčani mišić je moguće vid loše generalizacije, jer ovi zadnje pomenuti nerijetko moraju masku sa kiseonikom imat na sebe dok im ne urade operaciju.
    To svakako ne mijenja činjenicu da običnom čovjeku maska ne uskraćuje kiseonik iako ti se čini da teže dišeš.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. #3948
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Moze zdrav covjek nositi i samar ako mu se naredi prijetnjom kaznama, za mnoge je to vjerovatno nista strasno, ali to je ne mijenja cinjenicu da to radi protiv svoje volje / uprkos propagande da je za njegovo dobro i dok gricka proteine od usitnjenih insekata/ ipak je to prisilom.
    Kad sam peocitala na kutiji za maske da ona ne stiti od virusa, a zahtijevano je da se nosi, sjetila sam se masovnog ludila koji je izazvala radio emisija Orsona Velsa "Rat svjetova" i kako nisam vjerovala da tako nesto moze da se desi kod mase, i lijepo sam se pravila blesava noseci regularno masku jer sa masom opijenih ne treba imati logicnu rijec. Nesto kao " opasna vremena" onih koji ne citaju ili ne vjeruju proizvodjacima tih maski. Srecom nisam bila jedina koja je vjerovala proizvodjacima maski pa bi namignuli na svo desavanje i glumili budale. Zdrav razum uvijek iskulira bijesnilo poslusnih.
    Nikad u sukob, i uvijek klimanje na svaku milion puta saslusanu pricu tih godina.
    Zao mi je osobe koja je dozivjela toliki strah da se totalno izolovala tokom totalnog karantina da i nakon toga nije smjela da izadje iz stana, i uz sve molbe komsija nije nikad izasla, atrofirali misiici rekose, bez sunca, i nazalost kraj.
    Bilo je svega, a mozda neko, nekad, smogne snage i zeludca da napise nesto o takviim slucajevima.
    Bilo i nepovratilo se.
    Last edited by LadyHawk; 24-02-23 at 22:01.

  31. #3949
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,196
    Thanks Thanks Given 
    15,126
    Thanks Thanks Received 
    3,759
    Thanked in
    2,687 Posts

    Default

    Ima jedna lekcija još koju bi čovječanstvo moglo izvući kad je bilo u karantinu.

    A to jeste da je čovjek postao toliko štetan svojim uticajem na planetu da kad je karantiran priroda je bukvalno prodisala što se u nekim naseljenim gradovima vidjelo primjetno pored rijeka, šuma itd.
    E sad, što čovjek nije ništa naučio jeste što je nekako ljudska priroda takva da je samo njegovo postojanje bitno na cijeloj planeti pa zahvaljujući tolikom ego momentu samog će sebe jednog dana uništiti ovakvim koracima destrukcije u svakom smislu.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  32. #3950
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Istina. Ljudi koji vode korporacije sa teskim hemikalijama, proizvodima, i zbog svoje halapljivosti ne prezaju od unistavanja svijeta, a za sebe kupuju netaknute djelove sto dalje od njihovih fabrika i proizvoda zaista se mogu nazvati monstrumima sa predumisljajem radeci protiv covjeka i prirode uopste.
    Nekad sam naivno mislila da je problem obican mali covjek, pa i ja medju njima, ali ta masovna histerija straha oko mene me totalno otrijeznila da vidim istinu. Ovo sto se desilo u Novoj Palestini u Ohaju, pozari izazvani u zonama sa otrovima po covjecanstvo u Holandiji, Italiji, Francuskoj itd...Oruzje, ratovi,.. Strasno.
    Nije ni cudo sto se unistava priroda i zdravlje malog covjeka kad ti ljudi koji odlucuju u velikim korporacijama samo plate NVO i medije da se kinji mali covjek i skrene pogled sa njih i odgovornosti politicara koji su im takve stetne okolnosti omogucili.
    Inace, citajuci ugovore koje potpisuju drzave sa korporacijama shvatila sam da je selo divno i prije vise godina sam adaptirala skromno kucicu, plac, i pripremila za veliko desavanje.
    Skromno u sred netaknute prirode kucica je docekala spremna za prodicu, bez maske za ukucane, bez stresa naredbi, tv propagande, jednostavno na vazduhu i suncu. Srecom niko nije ni kasljucnuo svo to vrijeme, a to mi je bio osnovni motiv cuvajuci starije. Prijatelji su se cudili zasto to sredjujem kad sam tipicno gradsko dijete bez iskustva sa prirodom dalje od parka ili zoo vrta. Kasnije im je bilo jasno.
    U gradu masovnog ludila bilo je nezdravo zivjeti a posebno za starije. Kao mladji i aktivniji, odgovornost za njih je bila i jeste na nama.
    Last edited by LadyHawk; 25-02-23 at 11:16.

  33. The Following User Says Thank You to LadyHawk For This Useful Post:

    NSX

Page 158 of 167 FirstFirst ... 58108148154155156157158159160161162 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •