View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 9 of 166 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast
Results 201 to 225 of 4146

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #201
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ne grijesi dusu NSX. Poznat si mi kao razuman diskutant.
    Vec dvoje ljudi u ranim 40tim koje poznajem su preminuli.
    Dok vakcina postane efikasna proci ce u najboljem slucaju jos 6 mjeseci i umrijece jos 1200 ljudi od toga 200 u najboljim godinama.
    I ja sam protivnik restrikcija ali ovo cudo ce protutnjati i pobiti mnogo neduznog naroda. Imuniteg krda.bez vakcine je moguc kao kod spanske gripe za par godina a do tada bi imali 1000+ mrtvih do 50god.
    Vakcinisanje ko zeli sto prije je jedino rjesenje. Vi sto necete bicete osudjeni da u naredne 2 godine ne putujete.na zapad a COVID ce prije ili kasnije doci i do vas. Pa vi gatajte hocete li biti u ovih 2% kriticnih.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  2. #202
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Dr. Wodarg and Dr. Yeadon request a stop of all corona vaccination studies and call for co-signing the petition

    https://2020news.de/en/dr-wodarg-and...-the-petition/

  3. #203
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Ne grijesi dusu NSX. Poznat si mi kao razuman diskutant.
    Vec dvoje ljudi u ranim 40tim koje poznajem su preminuli.
    Dok vakcina postane efikasna proci ce u najboljem slucaju jos 6 mjeseci i umrijece jos 1200 ljudi od toga 200 u najboljim godinama.
    I ja sam protivnik restrikcija ali ovo cudo ce protutnjati i pobiti mnogo neduznog naroda. Imuniteg krda.bez vakcine je moguc kao kod spanske gripe za par godina a do tada bi imali 1000+ mrtvih do 50god.
    Vakcinisanje ko zeli sto prije je jedino rjesenje. Vi sto necete bicete osudjeni da u naredne 2 godine ne putujete.na zapad a COVID ce prije ili kasnije doci i do vas. Pa vi gatajte hocete li biti u ovih 2% kriticnih.
    uzmi pogledaj sam prosjek godina preminulih, i ranije su umirali ljudi u tridesetim i četrdesetim nije to počelo sad, svjestan sam da je pogoršalo situaciju samo kažem da postoje tu i drugi faktori i da nije samo covid problem, kada bi se narod samo zdravije hranio mnogo bi bolje podnosili i koronu i ostale prehlade i zdravstveni sistem bi bio manje opterećen nego što je sad

    što se mene tiče svako neka odluči za sebe, ja bih rado da se vakcinišu svi moji bližnji koji su stariji a mlađi kako ko odluči, ja bih sačekao bar 2-3 godine da vidim kako će se ostalima ta vakcina primit pa ću je možda i ja uzet onda ako ništa drugo bar zbog putovanja
    She is only here to annoy herself!

  4. #204
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Vakcinisanje ce biti dobrovoljno tako da se ne morate previse opterecivat time.
    Ne znam jel Gando vec pisao ali u Adelaide se desio veoma idikativan dogadjaj.
    Naime, cistacica u karantinu je pokupila virus i asmimtomaticna bila cak negativna na testovima. Tek 10 dana kasnije njena baba je prilikom rutinskog testa na prijemu u bolnici bila pozitivna. Kad su to saznali izolovali su par hiljada ljudi i sve se zavrsilo sa ukupno 25 slucajeva. Genetskom analizom je ustanovljeno da je sve pocelo od cistacice u sobi karantina dje je bilo pozitivnih slucajeva. Radi o gradu dje 4 mjeseca nije bilo lokalne transmicije.
    Asmitomaticni koji su negativni na testu itekako prenose virus!
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  5. #205
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    uzmi pogledaj sam prosjek godina preminulih, i ranije su umirali ljudi u tridesetim i četrdesetim nije to počelo sad, svjestan sam da je pogoršalo situaciju samo kažem da postoje tu i drugi faktori i da nije samo covid problem, kada bi se narod samo zdravije hranio mnogo bi bolje podnosili i koronu i ostale prehlade i zdravstveni sistem bi bio manje opterećen nego što je sad

    što se mene tiče svako neka odluči za sebe, ja bih rado da se vakcinišu svi moji bližnji koji su stariji a mlađi kako ko odluči, ja bih sačekao bar 2-3 godine da vidim kako će se ostalima ta vakcina primit pa ću je možda i ja uzet onda ako ništa drugo bar zbog putovanja
    Zdrav zivot kao izbor na individualnom planu je super stvar bolja od bilo koje vakcine. Kao politika drzave je obicna utopija i put u propast.
    Kazem ti 200 mrtvih nasih godina ce da bude do maja.
    Opcija cekanja da vidis kako vakcina radi u realnosti je beci rizik od same vakcine zbog svega prethodno napisanog.
    Ovo nije klasicna vakcina. Ovo je samo neka vrsta preventivanog lijeka za koji se nadaju da ce istovremeno smanjiti tranziciju
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  6. #206
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ja sam se danas čuo sa prijateljem koji je uradio test na antitijela, i našli su mu ih. Nikakve simptome nije imao.
    Čudno mu je bilo što se nije razbolijevao a kretao se kod ljudi za koje zna da su bili pozitivni.

  7. #207
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ja sam se danas čuo sa prijateljem koji je uradio test na antitijela, i našli su mu ih. Nikakve simptome nije imao.
    Čudno mu je bilo što se nije razbolijevao a kretao se kod ljudi za koje zna da su bili pozitivni.
    Nemoguce je da nije imao makar jedan dan bilo kakav simptom... Mogla je da ga boli glava i da se osjeca malaksalo, kicma ,stomak, itd


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    069/100-100

  8. #208
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Veoma vjerovatno. Veliki broj ljudi su asimtomaticni. Neki cak budu negativni na testu u vecem dijelu tog 2nedjeljnog perioda
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  9. #209
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Kazem ti 200 mrtvih nasih godina ce da bude do maja.
    nadam se da nećeš biti u pravu, mlađih od 50 godina umire 5-6 mjesečno prema IJZ, brzo bi trebalo da počne i da se smanjuje
    She is only here to annoy herself!

  10. #210
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Svaki dan pogledam profil preminulih u medijima i vidim nekog od 40-50 god. Danas recimo najmladji od 38god.
    Vidim da su konacno uveli restrikcije sto ce smanjiti broj ali ovim ritmom iz Novembra uz hladnije vrijeme 200 do maja mi djeluje takodje optimisticki.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  11. #211
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Sta ste zapjenili samo sa koronom, ove godine poginule su 43 osobe u saobracajnim nezgodama, a polovinu od toga broja cine osobe starosti izmedju 15-44 godine.
    "U Crnoj Gori, više od 1.500 osoba svake godine oboli od raka, dok preko 1.000 osoba umre zbog raka, saopšteno je iz Crnogorskog društva za borbu protiv raka (CDPR)." Zamisli kad bi te na dnevnoj bazi bombardovali ovim podacima, pa pored vitamina bi anti depresivi bili kao bombone. Da ne pominjem dijabeticate, i gojaznost, samo proguglaj pa ces vidjet kolika je smrtnost. Vakcina koja nema ni godinu dana testiranja, a sa podacima da i kad je primis ne sprecava sirenje virusa i moras i dalje da nosis masku, to za mene nije vakcina.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #212
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nije mi jasno da je toliko teško ukapirati da bolesni od korone blokiraju zdravstveni sistem, koliko samo ljudi nije pošlo na neki pregled na vrijeme i koliko će ih umrijeti zbog toga, od raznih bolesti.

  13. #213
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Sta ste zapjenili samo sa koronom, ove godine poginule su 43 osobe u saobracajnim nezgodama, a polovinu od toga broja cine osobe starosti izmedju 15-44 godine.
    "U Crnoj Gori, više od 1.500 osoba svake godine oboli od raka, dok preko 1.000 osoba umre zbog raka, saopšteno je iz Crnogorskog društva za borbu protiv raka (CDPR)." Zamisli kad bi te na dnevnoj bazi bombardovali ovim podacima, pa pored vitamina bi anti depresivi bili kao bombone. Da ne pominjem dijabeticate, i gojaznost, samo proguglaj pa ces vidjet kolika je smrtnost. Vakcina koja nema ni godinu dana testiranja, a sa podacima da i kad je primis ne sprecava sirenje virusa i moras i dalje da nosis masku, to za mene nije vakcina.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

    Koliko bi ih poginulo u saobraćaju da ne postoji Zakon o bezbjednosti saobraćaja, ograničenja brzine, obaveza držanja pojasa, tehničke ispravnosti vozila... Koliko bi ih više umrlo od dijabetesa da ne uzimaju insulin? Svake godine umre i makar pedeset ljudi od sezonskog gripa, od toga možda par njih koji su primili vakcinu protiv gripa, svi ostali koji je nisu primili. Cijela poenta svih mogućih mjera jeste da se ne preoptereti zdravstveni sistem dok se ne napravi vakcina i dok se broj potencijalnih žrtava od korone svede na namjanju moguću mjeru. Niko ne misli da je trajno rješenje zatvoreni lokali, policijski časovi i slično. Ako je istina da je smrtnost od korone 2%, da se ništa ne preduzme, u Crnoj Gori bi bilo 12 hiljada mrtvih. Već ih je za 7-8 mjeseci bilo 8-10 puta više nego od sezonskog gripa. I onda treba da se napravi vakcina i mi kažemo nećemo da je primimo?

  14. The Following 3 Users Say Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  15. #214
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    naravno da nije istina da je 2%

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nije mi jasno da je toliko teško ukapirati da bolesni od korone blokiraju zdravstveni sistem, koliko samo ljudi nije pošlo na neki pregled na vrijeme i koliko će ih umrijeti zbog toga, od raznih bolesti.
    e to je najveći problem, zato se o tome razmišlja unaprijed duplira se broj medicinskog osoblja i odredi se obavezno testiranje za ulazak u bolnice(mada to već ima), a ne korona postoji skoro godinu dana a ti imaš 8 doktora za cijelu PG za teren
    She is only here to annoy herself!

  16. #215
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Koliko bi ih poginulo u saobraćaju da ne postoji Zakon o bezbjednosti saobraćaja, ograničenja brzine, obaveza držanja pojasa, tehničke ispravnosti vozila... Koliko bi ih više umrlo od dijabetesa da ne uzimaju insulin? Svake godine umre i makar pedeset ljudi od sezonskog gripa, od toga možda par njih koji su primili vakcinu protiv gripa, svi ostali koji je nisu primili. Cijela poenta svih mogućih mjera jeste da se ne preoptereti zdravstveni sistem dok se ne napravi vakcina i dok se broj potencijalnih žrtava od korone svede na namjanju moguću mjeru. Niko ne misli da je trajno rješenje zatvoreni lokali, policijski časovi i slično. Ako je istina da je smrtnost od korone 2%, da se ništa ne preduzme, u Crnoj Gori bi bilo 12 hiljada mrtvih. Već ih je za 7-8 mjeseci bilo 8-10 puta više nego od sezonskog gripa. I onda treba da se napravi vakcina i mi kažemo nećemo da je primimo?
    Imas zakon o bezb. saobracaja pa i dalje gine masu ljudi, imas insulin pa umire dosta ljudi, za rak nema lijeka (ne isplati im se da ga naprave), za grip vakcinu primaju stariji i hronicni bolesnici i opet ni to nije sigurna zastita, ali moja poenta je da se ljudi pridrzavaju mjera i zakona, ima li bi znatno manji broj poginulih i umrlih, da se drzi distanca, izbjegavas masovna okupljana i nosis masku, ne bi trebala vakcina. Kad nemas odgovornosti zakoni ne vaze, a vakcina koja se pravi samo da bi se pojedine medicinske (cus mene mafijaske) kompanije utrkivale ko ce vise da ih proda i zaradi, samo neka su zdravo.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. #216
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Smrt nakon vakcinacije biće gledana kroz prizmu primarnih bolesti i stanja pacijenta, za razliku od dosadašnje prakse gdje se svaki smrtni slučaj sa pozitivnim testom bilježi pod covid smrt



    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #217
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Dan nakon britanskog eksperimenta


    Upozorenje u Britaniji o Pfizerovom cjepivu: Ne primajte ga ako imate jake alergije

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2237366


    Cjepivo koje je naručila Hrvatska pokazalo nuspojave. Što to znači?

    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2237486







    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #218
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Ono kad čovječanstvo polaže nade u korporaciju sa dugom istorijom obmane pacijenata, nedozvljenih kliničkih ispitivanja, podmićivanja ljekara i fokusom na profit iznad svega

    Članak o Pfizeru iz 2009.

    Pfizeru 2,3 milijarde dolara kazne za mito liječnicima i prikrivanje nuspojava lijekova


    https://www.poslovni.hr/strane/pfize...ijekova-125760

    _______

    Oficijelna potvrda sa US državnog izvora

    Justice Department Announces Largest Health Care Fraud Settlement in Its History



    Pfizer set a record for the largest health care fraud settlement and the largest criminal fine of any kind with $2.3 billion in 2009. In 1996, Pfizer conducted an unapproved clinical trial. It involved children with meningitis in Nigeria, The trials led to the deaths of 11 children. Dozens more were left disabled

    https://www.justice.gov/opa/pr/justi...nt-its-history


    Sent from my Huawei P30
    Last edited by starwalker; 14-12-20 at 05:25.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  21. #219
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    pričala je komšinica ovdje nešto ali što bi vi vjerovali nekome ko je radio u toj industriji kad imate TV
    She is only here to annoy herself!

  22. #220
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,351
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    853
    Thanked in
    565 Posts

    Default

    Svakome sa prosjecnom kolicinom sive materije u glavi je potpuno jasno da se nesto tako brzo razvijeno, a uz to nedovoljno testirano, ne treba uzimati zdravo za gotovo.

    Da su politicari prihvatili javni poziv da se samo statistika vodi kako treba (a bilo je poziva i poziva od visoko pozicioniranih strucnjaka) danas bi vjerovatno imalu potpuno drugaciju situaciju u svijetu. Jbg, tako je kad buducnost kroji samo korporativna elita sa politikom.

  23. #221
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,623
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Upozorenje u Britaniji o Pfizerovom cjepivu: Ne primajte ga ako imate jake alergije
    Znaci svi koji imaju jaku alergijsku reakciju na bilo sta? Ova vakcina je u tom slucaju totalni promasaj. Kako mogu da tvrde da je preko 90% efikasna kad ogroman broj ljudi ne smije da je primi?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #222
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Znaci svi koji imaju jaku alergijsku reakciju na bilo sta? Ova vakcina je u tom slucaju totalni promasaj. Kako mogu da tvrde da je preko 90% efikasna kad ogroman broj ljudi ne smije da je primi?
    Niže se nalazi službena FDA info o mogućim neželjenim efektima, među kojima je i - smrt. No, ako prominentni političari i naučnici (farmalobisti) kažu da je najsigurnija vakcina ikad, zašto bi brinuo da nije?

    ______________
    Američka regulatorna agencija za hranu i lijekove FDA je u okviru projekta praćenja izradio radni popis mogućih ishoda štetnih događaja (DRAFT Working list of possible adverse event outcomes) za korona cjepivo.

    One obuhvaćaju sljedeće vrlo teške ishode (engleski nazivi): Guillain-Barré syndrome, Acute disseminated encephalomyelitis, Transverse myelitis, Encephalitis/myelitis/encephalomyelitis/ meningoencephalitis/meningitis/ encepholapathy, Convulsions/seizures, Stroke, Narcolepsy and cataplexy, Anaphylaxis, Acute myocardial infarction, Myocarditis/pericarditis, Autoimmune disease, Deaths, Pregnancy and birth outcomes, Other acute demyelinating diseases, Non-anaphylactic allergic reactions, Thrombocytopenia, Disseminated intravascular coagulation, Venous thromboembolism, Arthritis and arthralgia/joint pain, Kawasaki disease, Multisystem Inflammatory Syndrome in Children, Vaccine enhanced disease.

    https://www.cdc.gov/vaccines/acip/me...g352oZgvVVVhds

    Sent from my Huawei P30
    Last edited by starwalker; 15-12-20 at 11:53.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #223
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Niže se nalazi službena FDA info o mogućim neželjenim efektima, među kojima je i - smrt. No, ako promimentni političari i naučnici (farmalobisti) kažu da je najsigurnija vakcina ikad, zašto bi brinuo da nije?

    ______________
    Američka regulatorna agencija za hranu i lijekove FDA je u okviru projekta praćenja izradio radni popis mogućih ishoda štetnih događaja (DRAFT Working list of possible adverse event outcomes) za korona cjepivo.

    One obuhvaćaju sljedeće vrlo teške ishode (engleski nazivi): Guillain-Barré syndrome, Acute disseminated encephalomyelitis, Transverse myelitis, Encephalitis/myelitis/encephalomyelitis/ meningoencephalitis/meningitis/ encepholapathy, Convulsions/seizures, Stroke, Narcolepsy and cataplexy, Anaphylaxis, Acute myocardial infarction, Myocarditis/pericarditis, Autoimmune disease, Deaths, Pregnancy and birth outcomes, Other acute demyelinating diseases, Non-anaphylactic allergic reactions, Thrombocytopenia, Disseminated intravascular coagulation, Venous thromboembolism, Arthritis and arthralgia/joint pain, Kawasaki disease, Multisystem Inflammatory Syndrome in Children, Vaccine enhanced disease.

    https://www.cdc.gov/vaccines/acip/me...g352oZgvVVVhds

    Sent from my Huawei P30
    Ja mislim da im je bilo lakse da kazu, potencijalne nuspojave: sve teske bolesti, i teska ostecenja organizma osim 1,2, i 3

    Inace, izasao je i clanak gdje neki strucnjaci tvrde da jos nije ispitano potencijalno izazivanje steriliteta zbog nove vakcine, usljed odredjenih promjena hemijskih procesa u organizmu koji direktno kontrolisu mogucnost stvaranja potomstva kod oba pola. Nego, navali narode, pa sto bude da bude

  26. #224
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Bolje znaju pojedini sa foruma od tih naucnika...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. #225
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Pa sto ne bi znali bolje? Jer ako je neko naucnik i ako nauka podrzava odredjenu stvar, nebitno jesu li to vakcine ili nesto drugo, to mora biti tačno?

    Riječ nauka lako izmanipulise covjeka.. Oni su sproveli istrazivanja, iako ta ista istrazivanja nemaju nikakve logike. Nema veze, ipak su to naucnici sa raznih prestiznih fakulteta, i onu su u pravu. Ko smo mi da govorimo protiv nauke?

    Ocigledno je da zivimo u naucnoj diktaturi. Sve sto nauka kaze 99% je suprotno od istine.

Page 9 of 166 FirstFirst ... 56789101112131959109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2908
    Last Post: Yesterday, 21:27
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1852
    Last Post: 13-04-24, 19:23
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •