View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 5 of 166 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 4136

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #101
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    PS.
    ***** vam edit
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #102
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Vidjecemo do kraja godine na sto ce vakcina da lici, i da li ce to but uslov za ulazak u EU i SAD nas sisnjara iz 3.svijeta.

    Ukoliko vakcina bude uslov za putovanja, vakcinisacu se u tom slucaju, jer ne mislim sjedjet u CG godinama... A ako ne, onda ne vidim razlog sto bih se vakcinisao, nisam u rizicnu kategoriju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. #103
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Vidjecemo do kraja godine na sto ce vakcina da lici, i da li ce to but uslov za ulazak u EU i SAD nas sisnjara iz 3.svijeta.

    Ukoliko vakcina bude uslov za putovanja, vakcinisacu se u tom slucaju, jer ne mislim sjedjet u CG godinama... A ako ne, onda ne vidim razlog sto bih se vakcinisao, nisam u rizicnu kategoriju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Naravno da će biti uslov, kao što je Hrvatima bio uslov da vrate MMR koju su ukunuli zbog epidemije Meningitisa uzrokovanog vakcinom
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #104
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,278
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  5. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  6. #105
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    3,125
    Thanks Thanks Received 
    1,032
    Thanked in
    421 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Vidjecemo do kraja godine na sto ce vakcina da lici, i da li ce to but uslov za ulazak u EU i SAD nas sisnjara iz 3.svijeta.

    Ukoliko vakcina bude uslov za putovanja, vakcinisacu se u tom slucaju, jer ne mislim sjedjet u CG godinama... A ako ne, onda ne vidim razlog sto bih se vakcinisao, nisam u rizicnu kategoriju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Bit ce uslov poslodavca. Konkretno posade na kruzerima nece moci da se ukrcaju ako ne budu vakcinisane. A vrlo moguce kao sto si i sam reko i putnici. Pomorci su se do prije 15 godina vakcinisali svake godine protiv kolere, svakih 10 protiv zute groznice. Tako da ce i ovo vrlo moguce od nove godine bit standard. U svakom slucaju poslodavac privatnik nece da te pita, nego da ti postavi kao uslov za zaposlenje.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  7. #106
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Sto se tice EU iskreno cisto sumnjam da ce obavezna vakcinacija da prodje, barem ne u sledecih par godina. Situacija je mnogo, mnogo opustenija generalno nego kod nas u vecini EU.

    Za USA me ne bi apsolutno nista cudilo, pod uslovom da se radi o "njihovoj" vakcini naravno.

  8. #107
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ja koji putujem bar 5x godisnje je necu primiti, ako bude obavezna, bar 2-3 god pa sve da necu mrdati iz zemlje.Tek kada se ustanovi da je u redu onda nije problem...do tada noup

  9. #108
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    ja koji putujem bar 5x godisnje je necu primiti, ako bude obavezna, bar 2-3 god pa sve da necu mrdati iz zemlje.Tek kada se ustanovi da je u redu onda nije problem...do tada noup
    Istog sam misljenja

  10. #109
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    nego nadam se da nece doci do toga. Uz negativan test bi trebalo da mozes svuda...pa sve i da se test placa 100njak eura ali neispitana vakcina nikako

  11. #110
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Nece ti niko usloviti da se vakcinises ali ce traziti da imas pozitivan IgG tj da imas antitijela . A njih mozes imati ako si prelezao ( i to moozda i kratko ) i vakcinacijom ( koja se “ primila “)

  12. #111
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Definitivno posle ovoga svijet nece biti isti. Mislim da je proba uspjela da se narod moze zarobiti na ovaj nacin. Vakcina ce doci ali ona ce samo biti jos jedan nacin da se uzmu pare.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #112
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    @Gandalf_White WTF?


  14. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    @Gandalf_White WTF?

    Nisam slušao ali nidje veze po naslovu.
    Ono što je evidentno je da će na snazi ostati zabrana dolaska u Aus i zabrana odlaska državljanima bez odobrenja.
    Vakcina ce početi da se proizvodi i distribuira u januaru već je sklopljen ugovor a naručeno je i 100 Miliona Igala i špriceva
    One Ring to Rule them all...

  15. #114
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je ovo jedna velika sprdnja oko obicne gripe...do sad nisam primao vakcine niti cu ...jednu kad sam se rodio i vozdra... od kako sam svjestan kao dijete bjezao sam od vakcina zbog igle ali eto ispade dobro ... sve u svemu ove vakcine su izmisljene da bi se zaradilo a ne da bi se lijecilo ili zastitilo od necega... sama ova glupost od kovida je blaga varijanta onoga virusa sto je prije 2 godine bio i niko se nije oko toga cimao da pravi ovakve mjere zastite ili ista slicno ovoj gluposti... sto vise ljudi oboli od gripe to ce gripa prije da nestane i eto ti cuda .... zamislite kad bi krenuli ovako javno da pricaju koliko se danas ljudi navuklo na kocku ili kladionicu ili kad bi ovu pompu pravili oko cigara ili alkohola.... pa ne daj boze da bi stara pozicija ili ova nova opozicija pomenula problem sa kockanjem mladih kod nas ili problem sa alkoholom koji postoji o kome se uopste ne prica jer bi istoga trena bili maknuti(pokoseni) da idu protiv ove dvije stvari od kojih se enormne pare uzimaju za rad nase stete...

  16. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Vidiš kako razum "priča" iz tebe...

    Dječja paraliza, tetanus, tuberkuloza, boginje... .
    Sve je to izmišljeno...


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #116
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by a4man View Post
    Sve je ovo jedna velika sprdnja oko obicne gripe...do sad nisam primao vakcine niti cu ...jednu kad sam se rodio i vozdra... od kako sam svjestan kao dijete bjezao sam od vakcina zbog igle ali eto ispade dobro ... sve u svemu ove vakcine su izmisljene da bi se zaradilo a ne da bi se lijecilo ili zastitilo od necega... sama ova glupost od kovida je blaga varijanta onoga virusa sto je prije 2 godine bio i niko se nije oko toga cimao da pravi ovakve mjere zastite ili ista slicno ovoj gluposti... sto vise ljudi oboli od gripe to ce gripa prije da nestane i eto ti cuda .... zamislite kad bi krenuli ovako javno da pricaju koliko se danas ljudi navuklo na kocku ili kladionicu ili kad bi ovu pompu pravili oko cigara ili alkohola.... pa ne daj boze da bi stara pozicija ili ova nova opozicija pomenula problem sa kockanjem mladih kod nas ili problem sa alkoholom koji postoji o kome se uopste ne prica jer bi istoga trena bili maknuti(pokoseni) da idu protiv ove dvije stvari od kojih se enormne pare uzimaju za rad nase stete...
    Jesi li se kad posjeka ? Da moras primiti amtitetanus ? Necu te pitat jesi li u jna bio . Pogledaj kako izgleda pacijent sa tetanusom ? Ili sa bjesnilom

  18. #117
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kao prvo pricam o vakcinama za kovid a kao drugo tetanus se prima nakon povrede ne mora prije toga...
    a kao trece pola ovoga sto je bugi naveo se smatraju iskorijenjene bolesti a kao cetvrto sve te vakcine ne drze vise od par godina tako da nema potrebe da se trujem necim sto pravi zlocinacka nato alijansa i prodaje nam kao zemljama treceg svijeta.... nase laboratorije za ispitivanje vakcina su ugasene i zabranjeno nam je svako ispitivanje vakcina... tako da mili moji urte na vakcine ako vam to sta znaci ja necu a niti ce moji

  19. #118
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by a4man View Post
    kao prvo pricam o vakcinama za kovid a kao drugo tetanus se prima nakon povrede ne mora prije toga...
    a kao trece pola ovoga sto je bugi naveo se smatraju iskorijenjene bolesti a kao cetvrto sve te vakcine ne drze vise od par godina tako da nema potrebe da se trujem necim sto pravi zlocinacka nato alijansa i prodaje nam kao zemljama treceg svijeta.... nase laboratorije za ispitivanje vakcina su ugasene i zabranjeno nam je svako ispitivanje vakcina... tako da mili moji urte na vakcine ako vam to sta znaci ja necu a niti ce moji
    Malo teksta prekrst gluposti i netacnosti . Samo cu neke ti pomenuti .
    Nakon povrede dobijas serum . Uglavnom i cakcinu koju moras ponoviti posle sest mjeseci i posls godinu i zasticen si desetak godina . Vidi se da hvali vojni rok , da li bio znao bi da se vakcina u vojsci kod vise ruzicnih zanimanja prima pre povrede bas iz tog razloga da budes zasticen .
    Neke vakcine drze dozivotno neke se moraju ponoviti .
    Koju smo mi to labaratoriju imali pa sa zabrane da ispitujemo ????
    Ako te ujede pas nemoj slucajno da primis ni serum ni vakcinu ( oboje se dosta tesko podnose ) samo pre toga pogledaj sta bi re cekalo tj kakva bi te smrt cekala ako je zivotinja bila zarazena .

  20. #119
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Malo teksta prekrst gluposti i netacnosti . Samo cu neke ti pomenuti .
    Nakon povrede dobijas serum . Uglavnom i cakcinu koju moras ponoviti posle sest mjeseci i posls godinu i zasticen si desetak godina . Vidi se da hvali vojni rok , da li bio znao bi da se vakcina u vojsci kod vise ruzicnih zanimanja prima pre povrede bas iz tog razloga da budes zasticen .
    Neke vakcine drze dozivotno neke se moraju ponoviti .
    Koju smo mi to labaratoriju imali pa sa zabrane da ispitujemo ????
    Ako te ujede pas nemoj slucajno da primis ni serum ni vakcinu ( oboje se dosta tesko podnose ) samo pre toga pogledaj sta bi re cekalo tj kakva bi te smrt cekala ako je zivotinja bila zarazena .
    Brate niti sam bio u vojsci niti imam ikakvu obuku slicno tome... ne znam zasto forsiras to kad je vojska nesto drugo.... u vojsci na kojoj god misiji van zemlje ides predpostavljam da primas vakcinu za moguce bolestije tamo u koliko vec nisi primio(mahom za zemlje tropske klime)... ja ti pricam o vakcinama za koronu a te vakcine na koje sam ciljao koje komentarises su one koje se daju djeci dok su jos u primarnoj fazi razvoja i to je izuzetan rizik cak mozda i veci rizik nego koliki je rizik kad uzmes koliko u stvari malo ljudi oboli od vecine tih bolesti... a fabrika koja je ispitivala nase vakcine bila je Torlak koliko sam upucen...

  21. #120
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zasto vosjska ? Zato sto si primao vakcinu protiv tetanusa . Za misije je druga stvat . Neke od njih su vrlo teske ( provjereno na sopstvenom promjeru ) .
    Da Torlak jeste jaka sto se vakcina tice ali ne zabiravi ona je za Srbiju sto znaci da ce oni orovjeriti vakciku protiv sarsa 2 koju Srbija bude kupila sto ne znaci da cemo kupito iste .
    Znaci i vakcina protiv sarsa 2 bice provjerena , to sto mi nikad nismo u CG imali labaratoriju za to je neka druga prica . Sto opet ne cudi ako ie zadnja bolnica izgradje kod nad KBC 1974 godine . Bar , Risan i Kotor si samo renevirane posle zemljotresa .
    Od tada uglavnom samo tekuce idrzavanje i to dosta skromno

  22. The Following User Says Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  23. #121
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Ja vjerujem da ce bit' prakticno irelevantno sto pojedinac misli ili zeli kad je vakcinisanje u pitanju.

    Bice obavezno i kraj price. Neces moc' granicu prec' ako nisi vakcinisan a pitanje je cak i unutar zemlje koliko ce bit' obavezno, pogotovo ako radis za nekog 'ozbiljnijeg' poslodavca.

    Pomorci recimo ne mogu da se ukrcaju ako nemaju zutu knjizicu sa odredjenim vakcinama, kada su i gdje primljene itd. Na toj listi ce vjerovatno bit' i ova vakcina i bez nje nema ukrcaja, nema zaposljenja na brod pa ti biraj i "imaj slobodu" da odlucujes.

    Elem, nece to bit' "preko noci" ali se bojim da ce to bit' realnost koja je neizbjezna i ne tako daleka.

    Ovo "bojim se" nije negativne konotacije za samu vakcinu vec za slobodu pojedinca koja je sve manja i manja.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  25. #122
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Bice kao sad za ove “ egziticne “ zemlje . Ako nemas potvtdu o vakcinaciji nema vize niti ulaska . Pa niko te ne tjera . Tako ce biti i sa ovom .

  26. #123
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by a4man View Post
    od kako sam svjestan kao dijete bjezao sam od vakcina zbog igle ali eto ispade dobro ...
    ista prica iglu ne volim vidjet
    She is only here to annoy herself!

  27. #124
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Prvo da zatrudnim, rodim, dojim pa cu razmisliti o vakcini. Prije toga ni pod razno.

  28. #125
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    177
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Vakcinu cu izbjegavati dok bude moguće i nadam se do kraja života

    Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Page 5 of 166 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2881
    Last Post: 23-03-24, 10:46
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •