View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 7 of 166 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 151 to 175 of 4148

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #151
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Licno bih primio i platio ovu sa 97% uspjesnosti. Tri puta godisnje.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    radije bih se namjerno zarazio opet da steknem imunitet još 6 mjeseci nego što bih primio neispitanu vakcinu, nemam nikakav problem sa vakcinama protiv gripa tetanusa i čega god ali ovo jok, ispitajte vi jedno par godina bar pa ću ja za vama
    She is only here to annoy herself!

  2. #152
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Kako mislis neispitanu kad je radjeno testiranje na oko 30k ljudi

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  3. #153
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Licno bih primio i platio ovu sa 97% uspjesnosti. Tri puta godisnje.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Da li se uz tu vakcinu dobijaju neke garancije i ko ti garantuje da ce sve biti kako treba?
    Iskreno se bojim svega toga kao i 46,43% ljudi koji su ucestvovali u anketi iznad

  4. #154
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Nema ljudi nikakvih garancija za nista. Pa ja nikad nisam uradio lasersku korekciju vida jer po meni nije prosao dovoljno dugacak period primjene te tehnologije da se zna da li moze kasnije da osteti vid.
    Vakcina se zna kako se pravi, smatram da ce uvjek bit nuspojava kao i na svaki lijek ali najveci znacaj lijecenju bolesti i virusa na kugli zemljaskoj su imale vakcine. Za sebe kazem, licno bih primio. Za djecu svoju bih sacekao odredjeni period i gledao bih kao i kad su primali mmr sve preglede da odradim i da su potpuno zdravi (vjerovatno to i nema nikakve veze ali ajde, mozda i pod uticajem sredine covjek pocne da osjeca strah)

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  5. #155
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Iskreno sad mi tek nije nista jasno kako ti gledas na ovu vakcinu.
    Zasto bi sebe izlagao riziku i neces da cekas kao sto ces ipak sacekati za djecu ili zasto njih izlazes riziku tim cekanjem ako ces je vec ti primiti ?
    Cak ne moras ni da mi odgovoris nego eto na glas razmisljam i pitam se zbog cega ima razlike ako si neko ko zeli da je primi predpostavljam sto prije.
    Diskutujemo i nemoj nesto da se nadjes uvrijedjen ili bilo ko drugi.

  6. #156
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,350
    Thanks Thanks Received 
    3,845
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    Jednostavno da bih vratio zivot u normalu i mogao da putujem u sklopu posla koji obavljam bih primio vakcinu. Kazem da bih primio vakcinu koja je najbolja na trzistu po testiranim rezultatima. Sto se tice djece, djeca su mala i virus se pokazao kao blag na njihove vrsnjake pa samim tim ne vidim potrebu da jurim sa vakcinom za njih. Samo u nase naselje se sedmoro djece njihovog uzrasta zarazilo i lise troje (komplet familija) koji su i dalje pozitivni svi su prosli lagano. Cak i ovi za sad vidim ih u svoje dvoriste izolovani bez ikakvih problema.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  7. #157
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Nema ljudi nikakvih garancija za nista. Pa ja nikad nisam uradio lasersku korekciju vida jer po meni nije prosao dovoljno dugacak period primjene te tehnologije da se zna da li moze kasnije da osteti vid.
    Vakcina se zna kako se pravi, smatram da ce uvjek bit nuspojava kao i na svaki lijek ali najveci znacaj lijecenju bolesti i virusa na kugli zemljaskoj su imale vakcine. Za sebe kazem, licno bih primio. Za djecu svoju bih sacekao odredjeni period i gledao bih kao i kad su primali mmr sve preglede da odradim i da su potpuno zdravi (vjerovatno to i nema nikakve veze ali ajde, mozda i pod uticajem sredine covjek pocne da osjeca strah)

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    ja sam radio laser, i to prije 10+ god, i tada je bio mnogo ispitaniji nego ova vakcina danas

    mislim 99% je vakcina bezbjedna ali zašto bih i taj 1% rizikovao ako nema potrebe, da imam 60+ god primio bih
    She is only here to annoy herself!

  8. #158
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Znači nećete da rizikujete potencijalno ozbiljne nus pojave, kojih možda i nema, ali hoćete da rizikujete život ili trajno oštećenje pluća, koje smo 100% sigurni da korona vrlo lako može proizvesti...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  9. The Following 7 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  10. #159
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Očekivano

    Airlines push for "COVID-free passports" as vaccine race heats up

    https://www.axios.com/airlines-covid...c71a8d489.html


    Sent from my Huawei P30
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #160
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Znači nećete da rizikujete potencijalno ozbiljne nus pojave, kojih možda i nema, ali hoćete da rizikujete život ili trajno oštećenje pluća, koje smo 100% sigurni da korona vrlo lako može proizvesti...?

    Sent using Tapatalk
    još se nije utvrdilo koliko je to lako, od ljudi koje znam uključujući i iskustva koje čitam ovdje na forumu niko srećom nije imao ozbiljnijih posljedica

    i druge prehlade i grip mogu da dovedu do mnogo čega, al vam to nisu puštali svaki dan na TV

    https://www.b92.net/zdravlje/odgovor...nav_id=1476177
    She is only here to annoy herself!

  12. #161
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    NSX, kao i obicno, sudi o globalnoj epidemiji na osnovu iskustva ljudi oko njega (+forum).
    Super ti je u tom bubble-u.

  13. The Following User Says Thank You to Tonya For This Useful Post:


  14. #162
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ako bih ja sudio po iskustvima ljudi oko mene, primio bih vakcinu danas.

    Hvala na pažnji.

  15. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  16. #163
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    još se nije utvrdilo koliko je to lako, od ljudi koje znam uključujući i iskustva koje čitam ovdje na forumu niko srećom nije imao ozbiljnijih posljedica

    i druge prehlade i grip mogu da dovedu do mnogo čega, al vam to nisu puštali svaki dan na TV

    https://www.b92.net/zdravlje/odgovor...nav_id=1476177

    Što Remark reče, svak izgleda sudi samo po primjerima koje lično zna...

    Momak 39 god, kog sam poznavao, bez komorbiditeta, preminuo...

    Kolega i rođeni brat njegov, 40 godina, ležali skoro mjesec dana u bolnicu, sad moraju 3 mjeseca kući strogog mirovanja...

    Koleginica isto 40 godina, leži 10 dana sa upalom oba plućna krila, otac joj, majka, zet, svi u bolnici (i sestra i muž su joj bili zaraženi ali nije bilo potrebno bolničko liječenje)...

    Ovo samo pominjem mlađe ljude, a i starijih znam podosta koji su morali na bolničko liječenje zbog upale, koja ko zna kakve će posljedice ostaviti...

    Ako treba da biram između potencijalne opasnosti, i sigurne direktne opasnosti, uvijek ću izabrati prvu opciju... Jer nije samo pitanje hoću li se ja zaraziti, već hoću li to prenijeti roditeljima, rodbini i sl, tj nekom iz rizične grupe...
    Last edited by MeDo_JE; 25-11-20 at 09:58.
    #fakenews

  17. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  18. #164
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,418
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    još se nije utvrdilo koliko je to lako, od ljudi koje znam uključujući i iskustva koje čitam ovdje na forumu niko srećom nije imao ozbiljnijih posljedica

    i druge prehlade i grip mogu da dovedu do mnogo čega, al vam to nisu puštali svaki dan na TV

    https://www.b92.net/zdravlje/odgovor...nav_id=1476177
    Od ljudi koje znam troje umrlo. Kućni prijatelj i snahini roditelji. Znam za klinca od 17 godina u bolnici sa upalom pluća. Nije naivan virus ni malo, a očigledno je neka vrsta ruleta kad ga dobiješ kako ćeš da prodješ.

    Eto je @lucke91 pisao ođe da se od života rastajao zbog virusa.

    Definitivno bih se založio da samo vakcinisani mogu da uđu u državu, pa kome ne smeta da ćuka u svoje selo neka se ne vakciniše.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  19. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  20. #165
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    e lucketa zaboravih zbilja, btw ja imam 38 god. i ne bih da se lažem da sam mlad, ne tako davno redovno su đedovi postajali sa toliko god. sad što je danas naopako vrijeme to je druga priča

    mi svake god. imamo preko 200 umrlih mlađih od 40 god. nevezano za koronu, ako izađemo iz ovoga sa 50% preležalih nekako je logično da su bar 100 morali biti pozitivni
    She is only here to annoy herself!

  21. #166
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Definitivno bih se založio da samo vakcinisani mogu da uđu u državu, pa kome ne smeta da ćuka u svoje selo neka se ne vakciniše.

    Dozvolite da postoje osobe koje ne žele biti dio te priče. Devet i kusur mjeseci slušamo na dnevnoj bazi izjave raznoraznih stručnjaka, ljekara, naučnika... gdje se u svakoj podvlači uvijek isto - virus je jedna velika nepoznanica. Uporedo ide priča da je za kreiranje, ispitivanje i provjeru sigurnosti i djelotvornosti neke vakcine potrebno od 5 - 7 godina. Sada, kada farmakorporacije nakon svega par mjeseci imaju ultra brz odgovor i kako kažu najefikasniji ikad, cijela priča o masovnoj i prisilnoj vakcinaciji poprima uznemirujuće tonove i podsjeća na nekakav distopijski scenario.

    No, mi već živimo u filmskoj noćnoj mori iz koje, sve su prilike, nema povratka na staro - bilo s vakcinom ili bez nje- makar se cijela populacija vakcinisala. Agenda WEF Reset 2021 projektuje neki novi post-covod svijet kojeg ćemo postati svjesniji narednih mjeseci (nije nikakva teorija zavjere), tako da se ostavite priče o antivakserima, pripremite se za novu eru koju neće krasiti ljudske slobode i blagostanje.
















    Sent from my Huawei P30
    Last edited by starwalker; 26-11-20 at 00:36.
    The more things change, the more they stay the same.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  23. #167
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Dozvolite da postoje osobe koje ne žele biti dio te priče. Devet i kusur mjeseci slušamo na dnevnoj bazi izjave raznoraznih stručnjaka, ljekara, naučnika... gdje se u svakoj podvlači uvijek isto - virus je jedna velika nepoznanica. Uporedo ide priča da je za kreiranje, ispitivanje i provjeru sigurnosti i djelotvornosti neke vakcine potrebno od 5 - 7 godina. Sada, kada farmakorporacije nakon svega par mjeseci imaju ultra brz odgovor i kako kažu najefikasniji ikad, cijela priča o masovnoj i prisilnoj vakcinaciji poprima uznemirujuće tonove i podsjeća na nekakav distopijski scenario.

    No, mi već živimo u filmskoj noćnoj mori iz koje, sve su prilike, nema povratka na staro - bilo s vakcinom ili bez nje- makar se cijela populacija vakcinisala. Agenda WEF Reset 2021 projektuje neki novi post-covod svijet kojeg ćemo postati svjesniji narednih mjeseci (nije nikakva teorija zavjere), tako da se ostavite priče o antivakserima, pripremite se za novu eru koju neće krasiti ljudske slobode i blagostanje.

    Sent from my Huawei P30
    Iha opet neke teorije zavjere Salim se naravno, ko god malo bolje pogleda situaciju, jasno se vidi da imaju neke morbidne namjere. Slucajnosti su samo prica za naivne. A ovo oko prisilne vakcinacije samo da bi se putovalo je kao iz nekih filmova strave i uzasa, dje nestade demokratija, sloboda misli, izbora itd. I naravno obicni svijet u tor da primi vakcinu, a ultra bogati sa svojim privatnim avionima nece morati ni da sa jave nekome na granici neke zemlje (ako granice uopste postoje vise u bilo kom obliku u vecini zemalja, bez formalnom) a ne da se vakcinisu. Orvel se vjerovatno okrece sad brzinom svjetlosti

  24. #168
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Znači:

    Ljudi su savršena bića sposobna da prave viruse, dresiraju ih i upravljaju sa njima.
    Na planeti zemlji postoji ekipa koja upravlja svakom državom na toj istoj planeti.

    Ako je ovo gore tačno koji penis je uopšte potrebno da se radi ova predstava na globalnom nivou kako bi se ubijedila Milodarka iz Mojkovca da primi vakcinu?

  25. The Following 5 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  26. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Bas mi je nekako toplo oko srca kada vidim starwalkera iz 2009/2010
    \\
    OFL•GIC

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Drug Tito For This Useful Post:


  28. #170
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Mene zanima oće li država tražiti da se svi vakcinišu, i oni koji su koronu preležali tj testom utvrdili da imaju antitijela?

  29. #171
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Od ljudi koje znam troje umrlo. Kućni prijatelj i snahini roditelji. Znam za klinca od 17 godina u bolnici sa upalom pluća. Nije naivan virus ni malo, a očigledno je neka vrsta ruleta kad ga dobiješ kako ćeš da prodješ.

    Eto je @lucke91 pisao ođe da se od života rastajao zbog virusa.

    Definitivno bih se založio da samo vakcinisani mogu da uđu u državu, pa kome ne smeta da ćuka u svoje selo neka se ne vakciniše.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e lucketa zaboravih zbilja, btw ja imam 38 god. i ne bih da se lažem da sam mlad, ne tako davno redovno su đedovi postajali sa toliko god. sad što je danas naopako vrijeme to je druga priča

    mi svake god. imamo preko 200 umrlih mlađih od 40 god. nevezano za koronu, ako izađemo iz ovoga sa 50% preležalih nekako je logično da su bar 100 morali biti pozitivni
    Jedno je sigurno, posle muke koju prezivjeh, bez mikrosekunde razmisljanja pristajem da mi daju 5 vakcina ako treba, ne 95% uspjesne nego i 50% uspjesne, samo ako ce mi to dati neku sansu da opet tu muku ne prolazim. Ruska ili američka, daj jednu u lijevu drugu u desnu ruku

    Vjerujte da sam shvatio da je gospodski umrijet od infarkta za 3 sekunde nego se mučit od nečega dugo vremena a da lijeka nema.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  30. The Following 6 Users Say Thank You to lucke91 For This Useful Post:


  31. #172
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Ja ruskoj vakcini vjerujem samo ako je Putin primi i to direktnim prenosom na tv


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  32. #173
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Potrebno je minimum 2 godine detlajnih testiranja pa da imamo neke informacije o vakcini, ovako niko ne znam ko su ti sto su testirani, kako se osjecaju, prcaju nam da je vec na 95% uspjesnosti, dje su ti rezlutlati ko je to prezentovao? I kina je konstantno govorila kako nemaju zarazenih, a sad odjednom su imali ko zna koliko samo su to krili, kako covjek da vjeruje da su ova ispitivanja isto tako uspjesna? Kako god, pazite se, maska obavezna, sto manje kontakata i guranje u masu ljudi, izbjegavati bilo kakva okupljanja i to je to, ako nema virusa ne moze ni da se prenosi, vidjeli smo to kad smo bili korona free...

  33. #174
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Pretpostavljam da si u naučnim publikacijama i časopisima tražio rezultate istraživanja...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  34. #175
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    A ovo je neciji diplomski bio, oprosti nisam znao...cus naucni rad, o cemu ti pricas, ovdje se radi o zivotima ljudi, pa zar nije normalno da izadju pred svima nama sa rezultatima, da pokazu ko su ljudi koji su primili vakcinu, koje su kontra efkete imali ovih 5 %, koliko dugo traje imunitet na korona virus, koliko puta mora da se primi vakcina da bi smo potpuno eliminisali kovid i da li je to moguce, itd itd... to treba da se prezentuje na svim Tv mrezama, da znamo sta je to sto ubrizgavaju u nas...

Page 7 of 166 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: Yesterday, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: Yesterday, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •