View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 66 of 166 FirstFirst ... 165662636465666768697076116 ... LastLast
Results 1,626 to 1,650 of 4136

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #1626
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    5. Pratim pricu oko lijeka koliko pises o njemu, i malo mi je previse to teatralno da su se sve sile univerzuma urotili protiv njih. Ali dobro, to je moje vidjenje.
    A pazi ovaj majndfak:



    https://in.news.yahoo.com/trump-coro...150017058.html

    https://news.yahoo.com/study-shows-h...210300816.html
    The more things change, the more they stay the same.

  2. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:

    NSX

  3. #1627
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Vakcinisanima Astrom zabranjen ulaz na koncert. Pakao


    Fans who had AstraZeneca vaccine won’t be allowed into Bruce Springsteen’s New York concerts

    https://www.theguardian.com/music/20...eneca-broadway

    https://www.standard.co.uk/news/worl...k-b941311.html
    The more things change, the more they stay the same.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  5. #1628
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,665
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    A razlog je ??

    "For admission, ticketholders must be able to prove they have received one of the three Covid-19 vaccinations with emergency use authorisation from the US Food and Drug Administration: the two-dose Pfizer-BioNTech or Moderna vaccines, or the single-shot Johnson & Johnson."


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Always,forever and beyond ...

  6. #1629
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zeks View Post
    A razlog je ??

    "For admission, ticketholders must be able to prove they have received one of the three Covid-19 vaccinations with emergency use authorisation from the US Food and Drug Administration: the two-dose Pfizer-BioNTech or Moderna vaccines, or the single-shot Johnson & Johnson."


    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Kad smo vec kod FDA,ko ima volje i vremena,neka pogleda https://hbogo.rs/serije/zlocin-veka i saznace kako stvari zapravo funkcionishu,ko su najjachi,najmocniji,najmonstruozniji dileri na svijetu,ops,zaboravih napisat legalni!
    ...

  7. #1630
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    1. Nijedna nije dovoljno efikasna da je sprijeci. Samo ublazava posljedice. Znas ti to i sama.
    2. Fajzer je npr efikasan, ali rec da je 60% mala je diskutabilna.
    3. To su ocekivanje od tehnologije, a dok se to verifikuje proci ce vremena.
    4. Bilansi komanija se ne bi slozili sa tvojom tvrdnjom.
    5. Pratim pricu oko lijeka koliko pises o njemu, i malo mi je previse to teatralno da su se sve sile univerzuma urotili protiv njih. Ali dobro, to je moje vidjenje.
    6. Nijedna nije dovoljna za tavkvu potvrdu pa ni lijek koji propagiras.
    7. Nakon nijedne nema opustanja jer nijedna ne sprecava da se zarazis virusom, vec samo da ga lagano prebrodis.
    1. Evo od početka se priča o kolektivnom imunitetu, koji se postiže vakcinacijom, i baš se potencira da se postiže vakcinacijom. Ovo je definicija SZO:
    'Herd immunity', also known as 'population immunity', is the indirect protection from an infectious disease that happens when a population is immune either through vaccination or immunity developed through previous infection. WHO supports achieving 'herd immunity' through vaccination, not by allowing a disease to spread through any segment of the population, as this would result in unnecessary cases and deaths.
    Herd immunity against COVID-19 should be achieved by protecting people through vaccination, not by exposing them to the pathogen that causes the disease.

    2. Već elaborirah zašto mislim da je 60% malo.

    3. Tako je, proći će vremena. Kažem da nema logike rizikovati sa novom tehnologijom, ako ne pruža bolju zaštitu od vakcine koja se bazira na poznatoj tehnologiji. Mada, realno, veliku ulogu igra i brzina kojom se mogu proizvesti vakcine, a tradicionalne se proizvode sporije, to je fakat.

    4. Bilansi su rezultat mnogo čega, trenutno, uz ovu efikasnost, je ekonomski isplativije novac preusmjeriti u druge vakcine/tretmane.

    5. Samo linkujem to gdje je neko prikupio rezultate svih studija... Možda zvuči teatralno jer je stvarno tako, možda i nije. Ali evo i neka nije preko 80% efikasan, neka je 60% efikasan po ovim studijama, što je po tebi dosta... Zar nam SZO ne duguje jedno dobro istraživanje, obzirom da pokazuje neki potencijal? Umjesto toga je zabranjen. Nije ni neutralan stav prema njemu, nego baš zabranjen.
    Napominjem da je najbolji efekat kod prevencije. Sajt SZO kaže:

    The current evidence on the use of ivermectin to treat COVID-19 patients is inconclusive. Until more data is available, WHO recommends that the drug only be used within clinical trials.

    Zašto ne obezbijede više podataka? Ostavljaju stvari u magli (inconclusive evidence)...

    They determined that the evidence on whether ivermectin reduces mortality, need for mechanical ventilation, need for hospital admission and time to clinical improvement in COVID-19 patients is of “very low certainty,” due to the small sizes and methodological limitations of available trial data, including small number of events.

    Znači, rezultati (ne znamo kakvi su) nisu pouzdani jer je uzorak bio mali i postoje metodološka ograničenja. Zašto se ne obezbijedi adekvatan uzorak?

    The panel did not look at the use of ivermectin to prevent COVID-19, which is outside of scope of the current guidelines.

    I naravno, nije ispitano osnovno što je trebalo da bude ispitano - efikasnost u prevenciji. Razloga nema, ja tako čitam ovo pojašnjenje.

    https://www.who.int/news-room/featur...linical-trials

    6. Itekako jeste, evo čak i kod nas.
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...trznih-centara
    Dozvoljava se početak rada noćnih klubova/barova i diskoteka uz posjedovanje:
    e. dokaz da je prošlo 14 dana od potpune vakcinacije protiv COVID-19.

    7. Pa sad je i to diskutabilno, obzirom da se u nekim zemljama život za vakcinisane normalno odvija... A recimo u Izraelu se ukidaju maske i u zatvorenom.
    https://www.timesofisrael.com/israel...ses-near-zero/

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  8. #1631
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ako ste se vakcinisali u Beogradu sa AZ prije malo manje od 3 mjeseca,možete se revakcinisati u CG,ali ne možete dobiti potvrdu o revakcinaciji već samo potvrdu o PRVOJ vakcinaciji u CG...kažu nisu umreženi...komedija!Kako je meni bitna potvrda o revakcinaciji zbog putovanja morah opet u Bg....

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  9. #1632
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Ako ste se vakcinisali u Beogradu sa AZ prije malo manje od 3 mjeseca,možete se revakcinisati u CG,ali ne možete dobiti potvrdu o revakcinaciji već samo potvrdu o PRVOJ vakcinaciji u CG...kažu nisu umreženi...komedija!Kako je meni bitna potvrda o revakcinaciji zbog putovanja morah opet u Bg....

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Ja sam dobio potvrdu o revakcinaciji, piše prva doza van CG, druga doza CG, sve sa onim QR kodom.

    Samo sam ponio onaj papir što sam gore dobio bio i sve završio.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. #1633
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,857
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Onda stručnjaci u Nk,u školi Luka Simonović pojma nemaju

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  11. #1634
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Jeste 2 mjeseca staro, but still..

    Last edited by starwalker; 20-06-21 at 19:53.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #1635
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Nije ni neutralan stav prema njemu, nego baš zabranjen.
    Totalno zabranjen.

    Ovo je premijer Manitobe (Kanada), novinarka mu postavlja legitimno pitanje zašto vlada tolika neodlučnost/uzdržanost o samoj priči, a potom i primjeni Ivermektina uprkos pozitivnim israživanjima.

    Lik joj ladno odgovara da rade na planu bolje dostupnosti vakcina, ne samo u ovom talasu, već i boosterima u nadolazećim godinama i, pazi sad, sljedećoj pandemiji. - jer u Manitobi je proizvodnja vakcine vodeća industrija, potom skreće temu na šumske požare u toj provinciji.

    Ni jedne je8ene riječi na postavljeno pitanje



    N e r e a l n o


    I kažem vam, slušajte samo političare šta vele između redova i bićete korak ispred.

    http://directupload.net/file/d/6218/4x83rzoh_mp4.htm
    Last edited by starwalker; 21-06-21 at 01:06.
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #1636
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Evo na našem jeziku o Fajzeru
    https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-54874283

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #1637
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Totalno zabranjen.

    Ovo je premijer Manitobe (Kanada), novinarka mu postavlja legitimno pitanje zašto vlada tolika neodlučnost/uzdržanost o samoj priči, a potom i primjeni Ivermektina uprkos pozitivnim israživanjima.

    Lik joj ladno odgovara da rade na planu bolje dostupnosti vakcina, ne samo u ovom talasu, već i boosterima u nadolazećim godinama i, pazi sad, sljedećoj pandemiji. - jer u Manitobi je proizvodnja vakcine vodeća industrija, potom skreće temu na šumske požare u toj provinciji.

    Ni jedne je8ene riječi na postavljeno pitanje



    N e r e a l n o


    I kažem vam, slušajte samo političare šta vele između redova i bićete korak ispred.

    http://directupload.net/file/d/6218/4x83rzoh_mp4.htm
    Creepy. Kao robot, kao govorni automat.

    Čitala sam da su UK kažnjavali novčano ljekare koji su ga prepisivali.

    Jedan od razloga može biti i što ona dozvola za hitnu upotrebu vakcina o kojoj smo pričali (EUA) po definici može da se da samo u slučaju kada ne postoji efikasna alternativa.

    "Under section 564 of the Federal Food, Drug, and Cosmetic Act (FD&C Act), when the Secretary of HHS declares that an emergency use authorization is appropriate, FDA may authorize unapproved medical products or unapproved uses of approved medical products to be used in an emergency to diagnose, treat, or prevent serious or life-threatening diseases or conditions caused by CBRN threat agents when certain criteria are met, including there are no adequate, approved, and available alternatives." (Sa sajta FDA)

    To vam može biti i razlog zašto su i malobrojne studije koje SZO priznaje usmjerene na ispitivanje efikasnosti u ublažavanju simptoma, a ne na preventivu, gdje je direktna konkurencija vakcinama. Taj dio SZO i svi ostali kuliraju.

    Evo još jedna studija, koja je valjda prošla peer review i trebalo bi da bude objavljena. U njoj je efikasnost kod prevencije 86%.
    https://assets.researchsquare.com/fi...6cc8f79d54.pdf...


    Ivermectin prophylaxis versus no ivermectin prophylaxis
    Three studies involving 738 participants evaluated ivermectin for covid-19 prophylaxis among health care workers and covid-19 contacts. Meta-analysis of
    these 3 trials, assessing 738 participants, found that ivermectin prophylaxis among health care workers and covid-19 contacts probably reduces the risk of
    covid-19 infection by an average of 86% (79–91%) (3 trials, 738 participants; aRR 0.14, 95% CI 0.09 to 0.21; 5.0% vs 29.6% contracted covid-19, respectively;
    low-certainty evidence; downgraded due to study design limitations and few included trials). In two trials involving 538 participants, no severe adverse events
    were recorded.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  15. #1638
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Jel probao ko foru (ovi sto su vakcinisani) sa novicima, je li ko namagnetisan?

  16. #1639
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Jesam ja, radi sve super i sve se lijepi. Razmisljam se sad da ovoga izbacim iz posla ljetos




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to dusman For This Useful Post:


  18. #1640
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Evo i Jimmy Kimmel se posprdao prilično brutalno i uz uvredljive riječi, ali mi se po komentarima na klip ne čini da su se šale baš primile... Naprotiv.


  19. #1641
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Ja se ne sprdam, evo ima i par ljudi po podgorici sa novcicem to radi posle vakcine, samo sam pitao, cemu nervoza?

  20. #1642
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ja se ne sprdam, evo ima i par ljudi po podgorici sa novcicem to radi posle vakcine, samo sam pitao, cemu nervoza?
    Brate, to je fora bukvalno za prvi osnovne.

    Stave vatu i hansaplast nakon vakcinacije i normalno da je ljepljivo kad skineš.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  21. #1643
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Evo i Jimmy Kimmel se posprdao prilično brutalno i uz uvredljive riječi, ali mi se po komentarima na klip ne čini da su se šale baš primile... Naprotiv.

    Ne zelim da ulazim u pricu dal' se ovakve stvari stvarno desavaju ili ne, al' mi je previse degutantno da se ljudi kojis u PRIMILI vakcinu instant nazivaju ANTIVAKSERIMA... Jos jedan dokaz da se svako ko i trunku najmanju odstupa od oficijalnog narativa odmah prozove antivakserom.

  22. #1644
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ja se ne sprdam, evo ima i par ljudi po podgorici sa novcicem to radi posle vakcine, samo sam pitao, cemu nervoza?
    Nema nervoze Nego mi je samo malo bezveze što se Jimmy sprda sa ljudima koji su očigledno zabrinuti za svoje zdravlje (naziva ih ludacima, moronima, antivakserima i kaže da su ludi)...
    I ovo što kaže beatnological, ne znam zašto ih naziva antivakserima, kad su se ljudi vakcinisali...

  23. #1645
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Pa ako se vakcinisao a onda kaci takve klipove pomocu kojih ce mozda “sprijecit” milione ljudi da se vakcinisu…takav ne moze bit pro vakser. Dalje, mozda se uopste nije vakcinisan.


  24. #1646
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Pa ako se vakcinisao a onda kaci takve klipove pomocu kojih ce mozda “sprijecit” milione ljudi da se vakcinisu…takav ne moze bit pro vakser. Dalje, mozda se uopste nije vakcinisan.
    Na mrežama je sve više rasprava gdje pro-vaxx ljudi izražavaju ozbiljnu zabrininutost i traže odgovore nakon pojave miokarditisa i smrtinh slučajeva u porodici poslije Pfizera. Ovo je jedna od takvih diskusija:

    https://twitter.com/tburages/status/...203949065?s=19


    Zašto je problem da starosne grupe gdje - rizici vakcine nadmašuju rizike zaraze - donose odluke prema svojoj savjesti?

    Inače @TAKUMI, kako komentarišeš zabranu ulaska na Springsteenov koncert u NY vama astrazenekašima?

    Je l to pravedan čin i da li bi se ti osjećao diskriminisanim kad bi lično bio u situaciji da ti se uskraćuje pristup nečemu na osnovu odabrane vakcine, a s obzirom na to da si nekidan pozvao na gašenje SIM kartica nama nevakcinisanima, baš me zanima?
    Last edited by starwalker; 21-06-21 at 18:40.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #1647
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    astrazenekash? a Sinofarmeri?
    ...

  26. #1648
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Inače @TAKUMI, kako komentarišeš zabranu ulaska na Springsteenov koncert u NY vama astrazenekašima?

    Da je istina to bi bilo bas bolesno. Ali nije.


  27. #1649
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Da je istina to bi bilo bas bolesno. Ali nije.


    Well, bila je istina:

    Last week, the production announced that all ticket-buyers would need to be vaccinated with an FDA-approved vaccine, thus limiting the accepted vaccines to those manufactured by Moderna, Pfizer-BioNTech and Johnson & Johnson. The AstraZeneca vaccine, in use in much of Europe and Canada, would not have been allowed for entry at Broadway’s St. James Theatre.


    NewYorkPost: Fans with AstraZeneca vaccine won’t get into ‘Springsteen on Broadway’

    Springsteen Reverses AstraZeneca Vaccine Policy: “Happy Ending For The Fans”, Says Guitarist Steven Van Zandt

    The more things change, the more they stay the same.

  28. #1650
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,143
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    177
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Je li malo popustilo i dovelo da je biti nevakcinisan okej?

Page 66 of 166 FirstFirst ... 165662636465666768697076116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2882
    Last Post: Yesterday, 19:12
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •