View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 77 of 167 FirstFirst ... 276773747576777879808187127 ... LastLast
Results 1,901 to 1,925 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #1901
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    809
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Dok sam bio u deficitu vitamina D (vjerovatno od malena) kačio sam sve što se moglo zakačiti.
    Tako sam zakačio bio, vjerovatno od djece iz vrtića, bolest ruku, usta i stopala (Hand, foot, and mouth disease - HFMD). Glavni uzročnik je jedan od tipova Koksaki virusa.
    Imao sam sve simptome uključujući: otpadanje noktiju nakon mjesec ipo od početka bolesti. Srećom, nisam osjetio neko pogoršanje što se tiče srca, umor i drugo. Mada godinama se osjećam umorno.
    Pisao sam već, najinteresantnije mi je bilo što mi je doktorica opšte prakse kao terapiju prepisala bila injekciju Sinopena, koji kolko znamsluži za suzbijanje alergija.
    Naravno ništa mi to nije pomoglo.
    Nemaju oni veza sa životom....ni kardiolozi a kamo li opšta praksa.....

  2. #1902
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  3. #1903
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,661
    Thanks Thanks Given 
    3,566
    Thanks Thanks Received 
    8,629
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/galic-u-fok...ovi-festivali/

    Ne ohrabruje, kaže, podatak da čak 85 odsto populacije mlađe od 29 godina nije vakcinisano, zbog čega će kampanju za imunizaciju usmjeriti ka toj kategoriji stanovništva.

    taman ovi te vjeruju u ove debilne teorije zavjere oko vakcina. kako tužan podatak

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  4. #1904
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/galic-u-fok...ovi-festivali/

    Ne ohrabruje, kaže, podatak da čak 85 odsto populacije mlađe od 29 godina nije vakcinisano, zbog čega će kampanju za imunizaciju usmjeriti ka toj kategoriji stanovništva.

    taman ovi te vjeruju u ove debilne teorije zavjere oko vakcina. kako tužan podatak

    Тapatalk
    Nemoj me pogresno shvatiti, ali postajes poprilicno agresivan sa konstantnom pricom o "teoriji zavjere" i sa tako lakim grupisanjem ljudi. Ne moze se sve gledati samo iz jednog ugla, treba razmisliti malo dublje.

    Zar nije evo godinu i nesto gurana prica kako mladi imaju prakticno mizeran rizik za teze obolijevanje? Jel' se ovo izmijenilo u pretjeranim procentima? I onda se pitamo zasto mladji pretezno ne primaju vakcine?

    Ne kazem da mladji ne trebaju da se vakcinisu ali shvatam zasto neki ne zele, sve je pitanje licnog odmjeravanja rizika i to pogotovo u situaciji kada imamo jednu od vakcina (AZ) koja cak oficijalno u mnogim zemljama nije ni preporucljiva za odredjene mladje populacije (i dalje mislim da je ovo samo politicka igra tho).
    Ljudima je povjerenje maksimalno poljuljano a pogotovo mladjima, dovoljno je pogledati sta se desavalo sa AZ, kao i sta se desava jos uvijek. Evo npr. u Malti su zabranili prije par dana ulazak odredjenim ljudima koji, pazi sad, bijahu vakcinisani odredjenom serijom AZ vakcine. Znaci nije vise cak samo ni Pfizer vs Rest of The World, vec i pojedinacne serije (na osnovu zemlje proizvodnje) nisu nekima pogodne...

  5. #1905
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/galic-u-fok...ovi-festivali/

    Ne ohrabruje, kaže, podatak da čak 85 odsto populacije mlađe od 29 godina nije vakcinisano, zbog čega će kampanju za imunizaciju usmjeriti ka toj kategoriji stanovništva.

    taman ovi te vjeruju u ove debilne teorije zavjere oko vakcina. kako tužan podatak

    Тapatalk
    apdtejtuj se evo tvoje kolege na zadnjih par strana tvrde da su vakcine sad samo za ličnu zaštitu i da nemaju veze sa čuvanjem drugih...
    She is only here to annoy herself!

  6. #1906
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    UK scientists back Covid boosters as study finds post-jab falls in antibodies

    [prevedeno s engleskog]
    Naučnici su podržali predlog za davanje treće doze u jesen nakon što je analizom krvi na stotinama ljudi otkriveno da antitijela mogu znatno oslabiti u roku od nekoliko sedmica od primanja druge doze.

    Pad u količini antitijela nakon vakcinacije je očekivan i ne mora nužno da znači da su ljudi podložniji bolesti, ali su istraživači su zabrinuti da će se, ukoliko se pad nastavi, efikasnost vakcina smanjiti.

    Studija istraživača sa UCL Virus Watch pokazalo je da je broj antitijela generisanih dvjema dozama vakcina Oxford/AstraZeneca i Pfizer/BioNTech počeo da slabi samo šest sedmica nakon druge doze, a u nekim slučajevima su antitijela opala i više od 50% u periodu od 10 sedmica.

    Istraživači naglašavaju kako su obje vakcine izuzetno efikasne protiv Covida, ali kažu kako nalazi idu u prilog planovima za davanje dodatne doze na jesen, posebno ljudima koji su vakcinisani u ranoj fazi, i to vakcinom Oxford/AstraZeneca.

    https://www.theguardian.com/world/20...-in-antibodies

    @starwalker i @beatnological u delirijumu
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  7. #1907
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/galic-u-fok...ovi-festivali/

    Ne ohrabruje, kaže, podatak da čak 85 odsto populacije mlađe od 29 godina nije vakcinisano, zbog čega će kampanju za imunizaciju usmjeriti ka toj kategoriji stanovništva.

    taman ovi te vjeruju u ove debilne teorije zavjere oko vakcina. kako tužan podatak

    Тapatalk
    Je li teorija zavjere to sto umiru od korone i ljudi koji su primili vakcinu? Kako to nazivas? Kako nazivas ovo da dvije vakcine nisu dovoljne vec mora na svakih par nedelja da se revakcinisemo? U pocetku bijase prica ko primi dvije doze da je imun duzi vremenski period, kad ono medjutim, teorija zavjere.

    Ja nakon vise od godinu dana od pocetka ovog "strasnog" gripa vidim nesto drugo - da su cijene svega otisle u nebo, da nam je jos vise ugrozena privatnost isto tako i sloboda kretanja, kao i sloboda govora i misli.

    193 000 000 ljudi je bilo zarazeno na globalnom nivou, umrlo je oko 4 000 000 ljudi, sto mu dodje nesto malo preko 2% smrtnost, e sad da li ti mislis da nekog zabolje ona stvar za ovih 2% ili je pak nesto drugo iza zavjesa?

    Da li znas da od gladi u svijetu, a najvise u Africi godisnje umre preko 5 miliona ljudi, da li neko nesto radi povodom tog pitanja? Da li je koga briga? Dok plava krv isisava naftu i ostale resurse iz te iste Afrike, milioni ljudi gladuju i umiru, dok plava krv leti na mjesec ovi i dalje gladuju, e ali su toliko dobri da nam obezbjede vakcine da ne pomremo xD
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  8. #1908
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    UK scientists back Covid boosters as study finds post-jab falls in antibodies

    [prevedeno s engleskog]
    Naučnici su podržali predlog za davanje treće doze u jesen nakon što je analizom krvi na stotinama ljudi otkriveno da antitijela mogu znatno oslabiti u roku od nekoliko sedmica od primanja druge doze.

    Pad u količini antitijela nakon vakcinacije je očekivan i ne mora nužno da znači da su ljudi podložniji bolesti, ali su istraživači su zabrinuti da će se, ukoliko se pad nastavi, efikasnost vakcina smanjiti.

    Studija istraživača sa UCL Virus Watch pokazalo je da je broj antitijela generisanih dvjema dozama vakcina Oxford/AstraZeneca i Pfizer/BioNTech počeo da slabi samo šest sedmica nakon druge doze, a u nekim slučajevima su antitijela opala i više od 50% u periodu od 10 sedmica.

    Istraživači naglašavaju kako su obje vakcine izuzetno efikasne protiv Covida, ali kažu kako nalazi idu u prilog planovima za davanje dodatne doze na jesen, posebno ljudima koji su vakcinisani u ranoj fazi, i to vakcinom Oxford/AstraZeneca.

    https://www.theguardian.com/world/20...-in-antibodies

    @starwalker i @beatnological u delirijumu
    Ne znam na sta aludiras sa ovim "u delirijumu"? Ja u niti jednom trenutku ne propagirah antiCOVIDvax pricu, a ako dobro shvatam postove kolege Starwalkera niti on (ostavljam prostora da grijesim). To sto je neko za oprezniju vakcinaciju i za to da se vakcinise tamo gdje treba (a ne apsolutno svi, ukljucujuci i djecu), da se ljudi ne forsiraju na nesto sto je neistrazeno u potpunosti, da se ljudi sa antitijelima tretiraju isto kao i vakcinisani, to ne znaci da sam/smo zeljni da vakcine budu neuspjesne i nebezbjedne, naprotiv...

    Bio bih najsretniji da su vackine sto efikasnije i sto bolje istrazene, to bi znacilo da mozemo polako da se vracamo u normalu... Medjutim sa ovakvim desavanjima izgleda da je normala daleko od toga da nam bude blizu te je buducnost, na zalost, veoma siva ako je suditi po vijestima koje izlaze zadnjih par sedmica.

    Ovo sto se desava samo dokazuje pricu da je u sve trebalo krenuti opreznije i sa dosta, dosta vise istrazivanja a ne grlom u jagode. Ispostavlja se da je zdrav razum i logika ipak imalo smisla, ciljam na pitanja pojedinaca i na ovom forumu tipa "A kako to da ako od prelezane zaraze imunitet ne traje duze a traje od vakcina, to nema smisla?", za neka od slicnih pitanja su pojedini prakticno bili linchovani al' eto, sve ok...
    Last edited by beatnological; 22-07-21 at 20:26.

  9. #1909
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ko od nas ne bi volio da su vakcine 100% efikasne i da se bukvalno sjutra sve vrati u normalu i da ovo nestane...
    She is only here to annoy herself!

  10. #1910
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,276
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    UK scientists back Covid boosters as study finds post-jab falls in antibodies

    https://www.theguardian.com/world/20...-in-antibodies

    @starwalker i @beatnological u delirijumu

    starwalker je opušten, tanka vitamin D i meditacijom učvršćuje mentalnu snagu za nadolazeći lov na vještice.
    Smije se brzini, kojom se iz dana u dan, jedna po jedna teorija pretvara u stvarnost, kao da to nikad nije ni bila - teorija. Šalje podršku vakcinisanoj braći i sestrama, kad ih probudi vijest da - vakcine daju lažni osjećaj sigurnosti.


    Jedna za laku noć




    Što ono vele, može lock.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #1911
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Pa i ja velim Ne znam što se kolega ljuti na malo prozivanja. Za ovo istraživanje se može reći da ide u prilog vašoj tezi da je potencijal vakcinacije ograničen, tako da ne vidim problem.

    @beatnological nisam ni rekao, niti pomislio da si antivakser, a kamoli anti-Covid, već razumijem da ste jednostavno skeptični prema djelotvornosti postojećih vakcina i to skroz poštujem.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  12. #1912
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post

    @beatnological nisam ni rekao, niti pomislio da si antivakser, a kamoli anti-Covid, već razumijem da ste jednostavno skeptični prema djelotvornosti postojećih vakcina i to skroz poštujem.
    U moru konstantnih optuzbi od drugih kolega forumasa na racun svega sto je iole kriticko razmisljanje i sto imalo odstupa od masovne propagande vise nije lako ni zakljuciti u koju grupu me neko svrstava, tako da se izvinjavam.

    Mene u cijeloj prici najvise pogadja cinjenica da se sve vise i vise gura samo prica o Pfizer vakcinama, kao da su sve ostale shugave i totalno nebitne. Ovim tempom ce se doci do toga da ce sve vakcine osim Pfizer-a proglasiti neadekvatnim i traziti da se svi revakcinisu sa Pfizerom...

    --

    Inace danas mi dodje neka rodbina iz DE, u HR su trebali da se vakcinisu (J&J) i imali su zakazan termin za 10 dana (taman kada se vracaju sa ljetovanja), ali, pazite sad, po preporuci doktora su odustali. Naime, doktor im je rekao, parafraziram: "Posto ste vec prelezali COVID, plus ste mladi, nemojte se vakcinisati barem jos neko vrijeme, vidite da svaki dan izlaze nove informacije i da niko ne zna 100% sta i kako treba da se postupa. Sto se vakcinisati sada ako ce novi talas da bude tek za par mjeseci a do tada ce vec morati nova doza da se odradi jer imunitet ne opstaje dugo...".

    Iskreno nisam ni znao da u HR furaju i J&J, tako da mi je prica poprilicno cudna al' ne sumnjam da ima i doktora koji ovako postupaju i koji su i sami u problemu normalnog rasudjivanja sta je pametno za uraditi a sta ne, licno poznajem jednog.

  13. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  14. #1913
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    starwalker je opušten, tanka vitamin D i meditacijom učvršćuje mentalnu snagu za nadolazeći lov na vještice.
    Najtoplija preporuka da se provjeri s vremena na vrijeme nalaz iz krvi.
    Čisto da se zna na koja je doba.

  15. #1914
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,276
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Prije 5 sati

    Health Ministry says COVID vaccine is only 40% effective at halting transmission
    times of israel

    Iz teksta:
    Nove brojke koje je objavilo Ministarstvo zdravstva tvrde da je COVID vakcina efikasna samo 39% u sprječavanju prenosa koronavirusa, ali više od 91% u prevenciji teških slučajeva.
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #1915
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Od 6.3 miliona AZ doza u Australiji 5 smrtnih slučajeva od zgrušavanja krvi.
    Ili 0.00008%
    Sve osobe preminule su imale neku vrstu oboljenja ili zdravstvenih problema prije AZ.
    One Ring to Rule them all...

  17. #1916
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Je li teorija zavjere to sto umiru od korone i ljudi koji su primili vakcinu? Kako to nazivas? Kako nazivas ovo da dvije vakcine nisu dovoljne vec mora na svakih par nedelja da se revakcinisemo? U pocetku bijase prica ko primi dvije doze da je imun duzi vremenski period, kad ono medjutim, teorija zavjere.

    Ja nakon vise od godinu dana od pocetka ovog "strasnog" gripa vidim nesto drugo - da su cijene svega otisle u nebo, da nam je jos vise ugrozena privatnost isto tako i sloboda kretanja, kao i sloboda govora i misli.

    193 000 000 ljudi je bilo zarazeno na globalnom nivou, umrlo je oko 4 000 000 ljudi, sto mu dodje nesto malo preko 2% smrtnost, e sad da li ti mislis da nekog zabolje ona stvar za ovih 2% ili je pak nesto drugo iza zavjesa?

    Da li znas da od gladi u svijetu, a najvise u Africi godisnje umre preko 5 miliona ljudi, da li neko nesto radi povodom tog pitanja? Da li je koga briga? Dok plava krv isisava naftu i ostale resurse iz te iste Afrike, milioni ljudi gladuju i umiru, dok plava krv leti na mjesec ovi i dalje gladuju, e ali su toliko dobri da nam obezbjede vakcine da ne pomremo xD
    Ovo su mi omiljene teze
    Da li znaš da od :
    - gladi
    - malarije
    - pušenja
    - kancera
    Umiru m e l e o n i

    Druže neko ti bukvalno besplatno daje vakcinu da bi spriječio da umreš ili da završiš u bolnici pa da se oporavljaš mjesecima i nikad se potpuno ne oporaviš i ti pitaš znate li da umire od gladi milioni ljudi...
    Da li ti znaš da milijarde dolara svake godine humanitarne organizacije ulože u prevenciju bolesti, vakcinaciju, dobavljanje hrane i ostale humanitarne misije?
    Da se ulažu milijarde kako bi se bukvalno izmislili novi lijekovi i tehnologije koje će to da spriječe?
    Srećom je za kovid bilo lako naći rješenje.
    Ali džabe je kada imaš ljude kojima je lakše da čitaju samo ono što hoće i što odgovara njihovoj strani priče.

    Sve što treba da znaš o vakcinama je sledeće:

    - 90+% zaštite da ne završiš u bolnici
    - 97+% zaštite da ne umreš

    Da ti plastično objasnim da je kojim slučajem odmah postojala vakcina protiv covida umjesto 4.1 miliona ljudi preminulo bi manje od 120 000.

    I ako je tebi ili bilo kome drugom problem da procesuira tu informaciju onda vam spasa nema
    One Ring to Rule them all...

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  19. #1917
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,339
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Ovo je njegova zivotna borba, ponosno stoji iza svake riječi.
    Ni makac on nece promijeniti misljenje, uzaludna je rabota raspravljati sa takvima.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  20. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  21. #1918
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,785
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,512
    Thanked in
    2,606 Posts

  22. #1919
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Prizna li EU - sinofarm?
    f6

  23. #1920
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Prizna li EU - sinofarm?
    Oficijalno ne a sva je prilika da ce tako i da ostane, medjutim sve zavisi od drzave do drzave, tako se npr. u HR priznaje i Sinofarm.

  24. #1921
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    17 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/do-2-avgust...nocni-klubovi/

    U diskoteke, kafice i ostale objekete moramo sa pcr testom, a u drzavu ulazi kako ko hoce hahahahahahah e ovo je show od banana drzave

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk

  25. #1922
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Ove "mjere" su debilne (pogotovo u kombinaciji sa cinjenicom da turiste prakticno niko ne kontrolise na ulazu u drzavu) al' ipak moram priznati sta god da se uradi opet ce narod biti nezadovoljan.

  26. #1923
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,276
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post

    Sve što treba da znaš o vakcinama je sledeće:

    - 90+% zaštite da ne završiš u bolnici
    - 97+% zaštite da ne umreš
    Vrijednosti se odnose na Pfizer i već su zastarjele. Zaštita od infekcije tom vakcinom je trenutno na 39%, dok je efikasnost u prevenciji teških slučajeva i smrti (jedna stavka) prema posljednjoj izrealskoj studiji - 91%.

    Šta misliš kakve su brojke kod Sinopharma i AZ(dominantnim vax u CG) ?

    __________________



    Ovo isto ne treba znati, je l tako?

    AstraZeneca će biti izuzeta od odgovornosti za vakcinu protiv koronavirusa u većini zemalja

    "Ovo je jedinstvena situacija u kojoj mi kao kompanija jednostavno ne možemo riskirati ako za ... četiri godine vakcina pokaže nuspojave", rekao je Ruud Dobber, član Astrinog izvršnog tima, za Reuters.

    https://www.reuters.com/article/us-astrazeneca-results-vaccine-liability-idUSKCN24V2EN



    -
    Last edited by starwalker; 23-07-21 at 12:42.
    The more things change, the more they stay the same.

  27. #1924
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    AZ 92% zaštita od hospitalizacije
    Sinovac i Sinofarm 78-87.5% a u ispod kod onih ispod 60 i 100% zaštita od hospitalizacije
    I kao što sam rekao prije jedino što treba da nas zanima oko vakcina je prevencija smrti i hospitalizacije.
    I ne vidim zašto ulaziti u rasprave i pričati šta i kako.
    Nuspojave poznate - procenti nuspojava poznati. N e ć e d a m i p o t p i š e odgovornost ako mi šta bude od vakcine
    One Ring to Rule them all...

  28. The Following 3 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  29. #1925
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,193
    Thanks Thanks Given 
    1,276
    Thanks Thanks Received 
    4,308
    Thanked in
    2,011 Posts

    Default

    ^

    Čemu onda otpor da uzmeš shot na vlastitu odgovornost? Have a sense of commitment to a greater cause.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 77 of 167 FirstFirst ... 276773747576777879808187127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •