View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 3 of 165 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 4116

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #51
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,743
    Thanks Thanks Given 
    10,817
    Thanks Thanks Received 
    2,115
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sta se konkretno promijenilo?


    Apsolutno jeste najvecim dijelom zahvaljujuci medicini, ali naravno ne iskljucivo medicini.
    Samo cu reci da sam saglasna i ko ne vidi da je napredak medicine na prvom mjestu zasluzan za produzenje ljudskog vijeka taj je zbilja obnevidio! Da nasi su preci zivjeli tesko....i umirali mladi od bolesti srca, od tuberkuloze, od šećera, od raznih bolesti koje se danas posredstvom medicine tretiraju laksima tj mogu da se kontrolisu...dalje, samo uporedi smrtnost porodilja i odojčadi, uporedi smrtnost od slijepog crijeva, od najmanjih infekcija...danas su to nezamislive stvari. Slozićemo se da medicina nije JEDINA ali jeste vrlo visoko kotirana. Takodje sam saglasna da su uslovi zivota surovi do prije 50 godina doprinosili tome da covjek ranije ostara, na oko, ali zdravlje nasih predaka je zavisilo i te kako od medicinskih dostignuca toga doba...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #52
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Sa antivakserima, zemlja je ravna ploca i ostalim internet obrazovanim sektasima nema rasprave. Samim tim da su prihvatili takve stvari, jasno je koji je to nivo inteligencije. Nuspojava interneta.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  4. #53
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,643
    Thanks Thanks Given 
    2,640
    Thanks Thanks Received 
    1,058
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Samo cu reci da sam saglasna i ko ne vidi da je napredak medicine na prvom mjestu zasluzan za produzenje ljudskog vijeka taj je zbilja obnevidio! Da nasi su preci zivjeli tesko....i umirali mladi od bolesti srca, od tuberkuloze, od šećera, od raznih bolesti koje se danas posredstvom medicine tretiraju laksima tj mogu da se kontrolisu...dalje, samo uporedi smrtnost porodilja i odojčadi, uporedi smrtnost od slijepog crijeva, od najmanjih infekcija...danas su to nezamislive stvari. Slozićemo se da medicina nije JEDINA ali jeste vrlo visoko kotirana. Takodje sam saglasna da su uslovi zivota surovi do prije 50 godina doprinosili tome da covjek ranije ostara, na oko, ali zdravlje nasih predaka je zavisilo i te kako od medicinskih dostignuca toga doba...
    Sad kad si me vec povukla za jezik
    Treba li da navodim slucajeve umrlih beba, porodilja,pocev od b polja pljejvalja, cure sa cetinja koja je umrla od virusa prije nekoliko godina,druga sa konika vracena kuci sa zaboravljenom posteljicom u stomaku,djece sa dobijenim autizmom od mmr vakicine, od cega dvoje u mojoj familiji,i jedno sa zenine strane od brata joj od strica ,
    djeca svo troje isto godiste, 2006
    Pa onda da slusam vase bisere odje,eeej nije ovo rekla kazala, 3 djece u familiji isto godiste iste godine primilo vakcinu.

    -srecom po moga sina, isto je i on 2006.g. rece nam Dr Nada Jankovic tada, nemojte da dajemo Aleksi vakcinu,zadnjih nekoliko dana je dosta djece imalo komplikacije sa visokom temperaturom i konvulzijama.
    sacekali par mjeseci i boga molili da sve prodje dobro ,posle vakcinacije

    Lako je osudjivati tudje misljenje jer vas ne dotice licno i nije vam blizu.
    i nikad vam ne bilo,ko nema u blizoj ili daljoj porodici ,ne zna sta je muka
    Pocev od ishrane odlaska na terapije,bezglutenske hrane ,secer 0
    Brasno 0 mlijecni proizvodi 0...

    Dalje,
    Drug mi je operisan prije mjesec, sto kazes @zvoncice od "slijepog crijeva" u kotorsku bolnicu,otpusten 5 dan,dobio sepsu momak sa crp 200,od tada operisan 2 puta hitno ,jedan rez od kuka do pupka drugi od pupka do grudne kosti .dosao sa 120 kila na 70 kila za mjesec dana i da slavi dan sto je "prezivio"rutinsku operaciju.

    Ko je umiro od srca mlad tada a ko danas?? makar sam licno poznavao 30 momaka moje generacije koji su umrli sto od srca, sto od raka, 40 tu nisu docekali.

    Apropo zvoncice da se ranije umiralo mlado
    porodica mi je genetski dugovjecna
    pradjed po ocu zivio 113 i umro od starosti (ko ne vjeruje moze da pita u masline koga mu milo)
    djed po ocu umro prije mjesec, sa 96 od starosti
    Prababa po ocu zivjela 93 umrla od starosti
    Baba po ocu zivjela 83 umrla od starosti
    Otac ziv
    Pradjed po majci zivio 78 umro od starosti
    Djed po majci zivio 52 umro od infrakta
    Prababa po majci zivjela 90 umrla od starosti
    Baba po majci 95 umrla od starosti
    majka ziva

    Ja cu biti srecan ako budem 70 docekao sa "ovakvom medicinom" i nacinom zivota.
    Tako da prica da se ranije umiralo mlado, ne pije vodu


    @mojsije
    Nema ovo veze ni sa netom ni sa inteligencijom,iednostavno je ne znam sta ti nije jasno,brate vakcinises sebe djecu porodicu udrite svi ,nek vam daju i moju dozu i ja nemam primjedbi na tvoj izbor, niti te ubjedjujem da se ne vakcinises,iznosim svoje misljenje na osnovu nekih porodicnih"iskustava"sa vakcinama novije generacije


    Ne vjerujem u vakcinu koja se radi zadnjih par mjeseci,i u njen ucinak bez nus pojava.
    ovo nije provjerena sezonska vakcina protiv obicnog gripa .ovo je nepoznanica, pa iz koje god labaratorije vakcina dosla ,americke kineske, ruske ,svajcarske francuske...





    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  5. #54
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,695
    Thanks Thanks Given 
    1,466
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    1,669 Posts

    Default

    Dobro si ga ti premjerio po svojoj familiji i poznanicima metodom "odokativno" i to je sad norma za 7 i po milijardi ljudi.

    Makse jadan.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  7. #55
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    djece sa dobijenim autizmom od mmr vakicine
    Nije tacno

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    od cega dvoje u mojoj familiji,i jedno sa zenine strane od brata joj od strica
    MMR vakcina nema apsolutno nikakve veze sa autizmom, sto je dokazano milion puta do sad, a doktor koji je tu vezu izmislio zove se Andrew Wakefield i izgubio je dozvolu da se bavi medicinom zbog te prevare. I da, bukvalno se radilo o prevari. Cijeli slucaj je veoma dobro poznat i jos bolje dokumentovan. Da je srece izgubio bi mnogo vise od te dozvole jer steta koju je nanio svijetu ne moze da se procijeni. Evo samo malcice, ukratko o dobrom doktoru i njegovim dobrim djelima: https://www.independent.co.uk/news/h...-a8328326.html
    https://www.vox.com/2018/2/27/170579...s-autism-study

    A posto si toliko ubijedjen u svoje stavove, odgovori mi na pitanje sa prethodne strane. Sta se konkretno promijenilo od vremena komunizma do danas u kontroli ljekova?
    Last edited by VanjaTheMan; 09-08-20 at 09:24.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #56
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ljubitelje teorija zavjera ne mozete ubjediti ni da je mlijeko bijelo ako su negdje procitali da je crno . Evo danas nove teorije , sljiva na oko znak da ste clan iluminata . I jebote za radni vijek u hitnu koliko sam onda vidjeo clanovao aooo

  9. #57
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,643
    Thanks Thanks Given 
    2,640
    Thanks Thanks Received 
    1,058
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Od kad je u USA pokrenut program
    National vaccine injury compesation
    Isplaceno je preko 4 milijarde dolara odstete
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nati...sation_Program



    Sto se tice odnosa reakcije negativnih slucajeva vs dobrobiti covjecanstva, slazem se da je odnos uvijek na stranu veceg broja pozitivne strane vakcinacije.
    nego poenta moje price na koju se vi vracete nije mmr vakcina,
    Vec vakcina protiv covida 19
    Sad ocekujem od vas konkretan odgovor,po cemu mislite i na cemu zasnivate tvrdnju da jedan virus koji se pojavio unazad 7 8 mjeseci,o kojem ni who nema potpune informacije,do juce nisu znali da moze aerosolima da se prenese, dje se informacije mjenjaju svakodnevno, da neka firma moze da napravi kvalitetnu vakcinu za par mjeseci rada na njoj,

    Sto se tice odgovora @vanji
    Moje subjektivno misljenje zasniva se na odnosu
    -kvalitet(tada i sada) duze je trajao proces provjere do odobrenja
    -kvantitet(bio neuporedivo manji broj ljekova za testiranje)
    -korupcija



    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  10. #58
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ljubitelje teorija zavjera ne mozete ubjediti ni da je mlijeko bijelo ako su negdje procitali da je crno . Evo danas nove teorije , sljiva na oko znak da ste clan iluminata . I jebote za radni vijek u hitnu koliko sam onda vidjeo clanovao aooo
    Kada teoretičaru zavjere objasniš zašto je to glupost onda teoretičar zavjere kaže da je objašnjenje dio zavjere... Elem, uzaludan posao.

    Sent from my Motorola 8400

  11. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  12. #59
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Znas postoji u Americi izreka “ medicinu su stvorili advokati “ , jer bukvalno kao lesinari vise po bolnicama i cekaju . Ali uvek ima ono ali . Drugi dio izreke je “ medicinu su unistili advokati “ ! Zasto ? Jednostavno je . Dodjes sa nekom laganom infekcijom koju bi penicilin koji ie inace bagatelan po cijeni resio cas posla . Ali ! Jes lud da mu das ga oa dobije alergiju i milionsku ostetu . Nego mu lijepo ne das nista ili nesto mnooooogooo skuplje koje ima manje sanse za alergiju . Ili drastican primjet dodje ti u hitnu umire pd gusenja kikirikijem ( ili bonbonom kod nas ) ako mu ne uradis traheotomiju umret ce ako je uradis ima da te tuzi sto je prezivjeo ali ima oziljak na vratu . Da bukvalno zato dobiju ostetu . I onda pustis ga da umrs pa nek ga advokat na onom svijetu savjetuje .
    Toliko o isplatama i americkim glupostima . Zar nije dovoljno kupite masinu za ves i pise upozorenje da se ne peru u njij kucni ljuimci i djeca . Ali uzimali su ostetu jer to nije pisalo . Doduse njihova pamet se pokazaka onaj klovn rece da se ubrizga domestos i ne znam koliko trovanja bi jer su ga pili ( nisu valjda znali da da venski ubrizgaju )

  13. #60
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Od kad je u USA pokrenut program
    National vaccine injury compesation
    Isplaceno je preko 4 milijarde dolara odstete
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nati...sation_Program



    Sto se tice odnosa reakcije negativnih slucajeva vs dobrobiti covjecanstva, slazem se da je odnos uvijek na stranu veceg broja pozitivne strane vakcinacije.
    nego poenta moje price na koju se vi vracete nije mmr vakcina,
    Vec vakcina protiv covida 19
    Sad ocekujem od vas konkretan odgovor,po cemu mislite i na cemu zasnivate tvrdnju da jedan virus koji se pojavio unazad 7 8 mjeseci,o kojem ni who nema potpune informacije,do juce nisu znali da moze aerosolima da se prenese, dje se informacije mjenjaju svakodnevno, da neka firma moze da napravi kvalitetnu vakcinu za par mjeseci rada na njoj,

    Sto se tice odgovora @vanji
    Moje subjektivno misljenje zasniva se na odnosu
    -kvalitet(tada i sada) duze je trajao proces provjere do odobrenja
    -kvantitet(bio neuporedivo manji broj ljekova za testiranje)
    -korupcija



    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Ovo si u pravu,ali ja sam za to ako je prije nas primi veliki broj populacije iz normanih zemalja,pod ovim normalnih rachunam npr. jednu Njemachku,zashto onda da je ne primimo i mi.
    ...

  14. #61
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,540
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Od kad je u USA pokrenut program
    National vaccine injury compesation
    Isplaceno je preko 4 milijarde dolara odstete
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nati...sation_Program
    https://www.nytimes.com/2019/06/18/h...ry-claims.html

    Quote Originally Posted by New York Times
    Over the past three decades, when billions of doses of vaccines have been given to hundreds of millions of Americans, the program has compensated about 6,600 people for harm they claimed was caused by vaccines. About 70 percent of the awards have been settlements in cases in which program officials did not find sufficient evidence that vaccines were at fault.
    U domenu statisticke greske. Toliko o tome.


    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Sad ocekujem od vas konkretan odgovor,po cemu mislite i na cemu zasnivate tvrdnju da jedan virus koji se pojavio unazad 7 8 mjeseci,o kojem ni who nema potpune informacije,do juce nisu znali da moze aerosolima da se prenese, dje se informacije mjenjaju svakodnevno, da neka firma moze da napravi kvalitetnu vakcinu za par mjeseci rada na njoj
    Prosta logika. Cinjenica je da je anti-vax pokret iracionalan, baziran na lazima i na pogresnim informacijama. S obzirom na to, ideja da dobra vakcina ne moze za 7-8 mjeseci da se napravi je besmislena, jer ako je naprave i testiraju i nakon toga puste u prodaju u tom roku, ocigledno je da je tako nesto moguce. Sto se kvaliteta tice, jos jednom ponavljam - prica o vakcinama kao izvoru nekih velikih oboljenja je laz, tako da osim anti-vax teorija zavjere, ne postoji nijedan drugi razlog da mislis da vakcina protiv Covid-19 nece biti poput ostalih vakcina. Problem je kad mislis da su ostale vakcine opasne, usljed cega je prirodno da ces da mislis da ce i Covid-19 vakcina biti opasna. A s obzirom na to da je tvoje misljenje bazirano na teorijama zavjere, nije vrijedno paznje.

    Inace, ja nisam tvrdio, a mislim da nisu ni drugi, da imam 100% povjerenje u vakcinu koja jos uvijek ne postoji. Ali ne postoji racionalan razlog da prema mogucnosti vakcine o kojoj nista ne znas postupas kao da ce biti gora od korone.

    Sto se tice odgovora @vanji
    Moje subjektivno misljenje zasniva se na odnosu
    -kvalitet(tada i sada) duze je trajao proces provjere do odobrenja
    -kvantitet(bio neuporedivo manji broj ljekova za testiranje)
    -korupcija
    Pitao sam sta se konkretno promijenilo. Sto znaci da su ti potrebni konkretni podaci o procesu odobrenja ljekova u SFRJ i danas. Kako ja da znam da je tad proces bio duzi ili kraci, bolji ili gori. Samo zato sto ti tako kazes? To bi bilo isto kao da ti vjerujem za vakcine. Osim toga, treba da raspolazes i podacima o zivotnom vijeku prosjecnog covjeka sa ovih prostora tada i danas. Bez tih podataka nemamo o cemu da pricamo.
    Last edited by VanjaTheMan; 09-08-20 at 13:56.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  16. #62
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,327
    Thanks Thanks Given 
    5,459
    Thanks Thanks Received 
    4,865
    Thanked in
    2,034 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Sad kad si me vec povukla za jezik
    Treba li da navodim slucajeve umrlih beba, porodilja,pocev od b polja pljejvalja, cure sa cetinja koja je umrla od virusa prije nekoliko godina,druga sa konika vracena kuci sa zaboravljenom posteljicom u stomaku,djece sa dobijenim autizmom od mmr vakicine, od cega dvoje u mojoj familiji,i jedno sa zenine strane od brata joj od strica ,
    djeca svo troje isto godiste, 2006
    Pa onda da slusam vase bisere odje,eeej nije ovo rekla kazala, 3 djece u familiji isto godiste iste godine primilo vakcinu.
    Ne mozes da krivis vakcinu i da tvrdis da je isjkljucivo ona prouzrokovala autizam, isto kao sto ti niko ne moze garantovati da davanje vakcine 100% nece dovesti do nekog problema, mozda i do autizma. Nisu sve jedinke na svijetu iste i normalno je da ima odstupanja, problem je sto se ne zna sta je prouzrokovalo ta odstupanja.

    S druge strane, mene interesuje zbog cega bi forumasi primili vakcinu, ako se ispostavi da ce Covid biti sezonskog tipa i da li ce vakcinu primati i narednih godina ili samo jednom.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  17. #63
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Citavi sistem vakcinacije i lobi koji radi na tome da se sto vise ljudi globalno vakcinise je pun korupcije, a koje su im prave namjere to je druga stvar, jer ta tvrdnja da se tamo neki Billy brine o globalnom zdravlju je i vise nego smijesna. Ako se toliko brine o globalnom zdravlju, sto se taj Billy kao i zemlje koje primjenjuju obaveznu vakcinaciju ne postaraju prvo da gradjani tih zemalja udisu cist vazduh, piju cistu vodu, jedu zdravu hranu (ne GMO hranu, hranu otrovanu pesticidima, teskim metalima i ostalim otrovnim supstancama), pa da vidimo onda hoce li biti bolesti, i hoce li biti potrebe za ljekovima, vakcinama i sl. Inace kad pricamo o EU, recimo u Njemackoj nema obavezne vakcinacije, nego je ljudima dat izbor (tek je u 2020-oj uveden zakon o obaveznoj vakcinaciji ali samo protiv malih boginja). Vjerovatno su Njemci glupi, ograniceni, iracionalni itd. a ove zemlje gdje je obavezna vakcinacija su veoma pametne. Stvar je u tome da se dozvoli ljudima izbor, a ne da ti neko diktira sta i kako.
    Last edited by techlinkit; 09-08-20 at 15:17.

  18. The Following User Says Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  19. #64
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Citavi sistem vakcinacije i lobi koji radi na tome da se sto vise ljudi globalno vakcinise je pun korupcije, a koje su im prave namjere to je druga stvar, jer ta tvrdnja da se tamo neki Billy brine o globalnom zdravlju je i vise nego smijesna. Ako se toliko brine o globalnom zdravlju, sto se taj Billy kao i zemlje koje primjenjuju obaveznu vakcinaciju ne postaraju prvo da gradjani tih zemalja udisu cist vazduh, piju cistu vodu, jedu zdravu hranu (ne GMO hranu, hranu otrovanu pesticidima, teskim metalima i ostalim otrovnim supstancama), pa da vidimo onda hoce li biti bolesti, i hoce li biti potrebe za ljekovima, vakcinama i sl. Inace kad pricamo o EU, recimo u Njemackoj nema obavezne vakcinacije, nego je ljudima dat izbor (tek je u 2020-oj uveden zakon o obaveznoj vakcinaciji ali samo protiv malih boginja). Vjerovatno su Njemci glupi, ograniceni, iracionalni itd. a ove zemlje gdje je obavezna vakcinacija su veoma pametne. Stvar je u tome da se dozvoli ljudima izbor, a ne da ti neko diktira sta i kako.
    Bilo je na onoj opštoj temi zašto u Njemačkoj prije nije bilo obavezno, a zašto sada jeste, tako da nije ovdje to tema.
    Nije problem proizvesti organsku hranu (kakva je do skoro bila kod nas), nego je problem kako proizvesti dovoljnu količinu u što kraćem vremenu po prihvatljivoj cijeni.
    Tako i ova vakcina za koronu, ko je prvi pusti na tržište imaće promet od minimum milijardu komada (sedmina planete), a neka zarada bude euro na svakoj... Tu je i stvar prestiža.


    Sent from my Motorola 8400

  20. #65
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Da pitam ove po kojima ljudi gusteri vladaju zemljom antivaksere i ostale slicne dva prosta pitanja . Kad se razbole idu li kod doktora ili samana . Ako idu kod doktora kako to jer koriste ljekove koje prave oni isti koji prave i vakcine . I drugo da li treba ubiti sve pcele ( samim tim i sve ljude al ajd sad ) jer mnogo vise umre ljudi od njih nego od ljekova , zmija , i mnogo toga zajedno ????

  21. The Following 2 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  22. #66
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default


  23. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,031
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    523 Posts

    Default


  24. #68
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    .


    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2204344

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #69
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,315
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Kako ce USA mediji da polude sada sa izjavama koje bi bile totalno drugacije da je USA prva dosla do rezultata, pakleni dupli standardi.

  26. #70
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,686
    Thanks Thanks Given 
    1,460
    Thanks Thanks Received 
    4,849
    Thanked in
    2,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    .


    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2204344

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Gdje mu se kćerka vakcinisala? U Švajcarskoj (gdje živi) ili u Rusiji?
    Nebitno, elem, prvo je Ruska registrovana, a kineska se testira u Indoneziji i Brazilu (i Kini), to će vjerovatno usloviti i ove ostale da ubrzaju...

    Sent from my Motorola 8400

  27. #71
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Rusija je majka, taman da malo počinemo od antivakcinaša.

  28. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  29. #72
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,254
    Thanks Thanks Given 
    3,461
    Thanks Thanks Received 
    8,424
    Thanked in
    4,545 Posts

    Default

    kako je mnogima u CG prihvatljivo kad Putin kaže da je okej primiti vakcinu. ali kad kažu oni zli ljudi preko okeana onda je to zavjera svjetskih razmjera


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  31. #73
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Kako ce USA mediji da polude sada sa izjavama koje bi bile totalno drugacije da je USA prva dosla do rezultata, pakleni dupli standardi.
    WHO je reagovala da Rusija ne slijedi međunarodne smjernice kod proizodnje vakcine protiv covida i pozvala na oprez jer to valjda nije to.
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Gdje mu se kćerka vakcinisala? U Švajcarskoj (gdje živi) ili u Rusiji?
    Nebitno, elem, prvo je Ruska registrovana, a kineska se testira u Indoneziji i Brazilu (i Kini), to će vjerovatno usloviti i ove ostale da ubrzaju...

    Sent from my Motorola 8400
    Mogao je vala i sebe 'cijepiti' u lajv programu

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  32. #74
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,449
    Thanks Thanks Given 
    1,906
    Thanks Thanks Received 
    5,140
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Ko će je prvi primiti, Marko ili Dajko.

  33. #75
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,927
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Hvala k.... vise...
    Ajmo sad Oxford i Kinezi pa da polako smrdeljava korona bude donja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 3 of 165 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2872
    Last Post: Yesterday, 09:18
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •