View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 30 of 166 FirstFirst ... 202627282930313233344080130 ... LastLast
Results 726 to 750 of 4146

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #726
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Vele da je Sputnjik, za razliku od AZ, efikasan kod SA soja, a na istom su principu.

    Interesantna će biti objašnjenja za naredne etape imunizacije. Realno je za očekivati da je upravo prva imunizacija odrednica za svaku buduću, u smislu da kad osoba jednom primi mRNA ili viral vector vakcinu,mora nastaviti s istom tehnologijom (osim primaoca Sinopharma) i ubuduće svake naredne godine (ili na polugudišnjem nivou). To mu dođe kao inicijalni odabir platforme, nešto kao između androida i iOS-a.
    Upravo radi toga i tome slicnih stvari i pitam.

    Jer evo izgleda da je neminivno da virus mutira (i to u zadnje vrijeme samo u zesce varijante, sto ne bi trebalo da bude slucaj), te da pojedine vakcine prakticno nemaju efekta na odredjene "sojeve".
    Znaci primimo Pfajzer, on se ispostavi neefktivan na neku novu verziju virusa i sta onda? Cekamo Pfajzer da razvije novu verziju za tu vrstu, ili se bockamo cime stignemo?

    Vec se polako najavljuje re-vakcinacija za sledecu "sezonu" jesen-zima a jos se ne zna koliko pruzaju vakcine semi-zastitu.

  2. #727
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    nisam bas ispratio, sto ode ovaj silni narod u BG da se vakcinise?
    aha, isticao rok pa da ne propadnu, vjerovatno..

  3. #728
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,010
    Thanks Thanks Given 
    5,021
    Thanks Thanks Received 
    2,428
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    aha, isticao rok pa da ne propadnu, vjerovatno..
    Nemoj tako,sinoc je Usnija sve moguce pohvale iznio na svoj rachun,idu izbori...
    ...

  4. #729
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    aha, isticao rok pa da ne propadnu, vjerovatno..
    Ne daju samo Astra Zeneca vakcinu za strance btw. Izgleda da je vecinom Astra ali se daju i druge, par prijatelja je primilo Sinofarm jucer npr.

  5. #730
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/infos/drustvo/gl...a-astra-zeneke

    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  6. The Following User Says Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  7. #731
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    velji stručnjaci...Glosarij.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  8. #732
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    velji stručnjaci...Glosarij.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Glosarij je nosilac dozvole za AZ u CG i ovim te informišu da su svjesni rizika (kojeg si ti kao pacijent prihvatio potpisom) i da se kao kompanija ograđuju od odgovornosti za eventualne posljedice po zdravlje i život pacijenta a koje mogu nastati primjenom vakcine koja još uvijek nema full approval. Uobičajena korporativna praksa danas.

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  9. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:


  10. #733
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Kasno Marko na Kosovo stiže...mada ja mislim, s obzirom da sam u tom tekstu pročitala da upravo "Glosarij je nosilac dozvole za vakcinu covid-19 vakcine Astra Zeneka." ovo je u stvari jedan od načina da se zastite, za svaki slučaj, ako se desi da neko ima neko nezeljeno dejstvo biće "mi smo upozorili, ali ljudi su i pored toga na SVOJU odgovornost primili vakcinu....rekla bih
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #734
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Austrija nakon nastavka vakcinacije AZ

    Citat iz današnjeg Heutea:

    'Sprich die Chance einer Komplikation nach einer "AstraZeneca"-Impfung läge dann bei 1:4.000. Dass eine "junge" Frau am Coronavirus stirbt, liegt laut Kurt Langbein in einem "Falter"-Artikel bei etwa 1:150.000'
    https://amp.heute.at/s/oberoesterrei...mpression=true


    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #735
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,698
    Thanks Thanks Given 
    2,367
    Thanks Thanks Received 
    4,470
    Thanked in
    2,585 Posts

    Default

    Je li ovo 1:4000 kod mladjih?


  13. #736
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Je li ovo 1:4000 kod mladjih?
    Kod mlađih žena.

    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  14. #737
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Austrija nakon nastavka vakcinacije AZ

    Citat iz današnjeg Heutea:


    https://amp.heute.at/s/oberoesterrei...mpression=true


    tapatalk
    Kao šansa za komplikaciju sa Koronom nakon AZ vakcine bi bila 1:4k za žene ispod 50 godina? Dakle prvo treba vakcinisana da je zakači, pa onda i ako je zakači ima šansu da dobije komplikacije (npr upalu pluća) 1:4000

    Jel ja dobro ovo tumačim?

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #738
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Istekao edit... pa da nastavim.

    Kapiram sad, neko tvrdi da je šansa za komplikaciju sa AZ 1:4k kod žena.

    Klinički dokazano?? Od 80000 vakcinisanih žena 20 je imalo neke zdravstvene probleme, ne zna se da li to ima ikakve veze sa vakcinom, ali ajde da malo prepadamo narod, jer bolje da pomre od korone.

    A tek podatak da je šansa 1:150000 da žena mlađa od 50 umre od korone je baš onako vjerodostojan. Niđe veze sa životom, a lako ga je i provjeriti.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 30-03-21 at 22:40.

  16. #739
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Plašenje ili ne, dobro je dok postoje države gdje se ove stvari donekle čini transparentnim



    Njemačka danas obustavlja AZ za mlađe od 60.

    "Mlađi od 60 godina koji žele moći će primiti to cjepivo, ali samo nakon savjetovanja s liječnikom koji vrši cijepljenje i nakon personalizirane analize opasnosti", naveli su ministri 16 njemačkih saveznih pokrajina i savezni ministar u priopćenju nakon sastanka.

    Za mlađe od 60 godina koji su već primili prvu dozu tog cjepiva ministri ostavljaju izbor - ili da im se ubrizga druga doza, ili da pričekaju preporuku Odbora za cjepiva (STIKO) predviđenu za kraj travnja.



    https://www.index.hr/mobile/clanak.a...sti&id=2265153


    tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #740
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,461
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Stiglo nam je obavjestenje na poslu da mozemo da se prijavimo za vakcinaciju?
    Posto je trenutno stiglo AZ,moze li da se odbije ako ne zelis nju da primis?
    Sta se posle desava

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  18. #741
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Cini mi se da bi bilo mnogo lakse odmah odrediti da su Pfizer i Moderna jedine valjane vakcine za famozni kovid pasos.

    Da ne bude jos jedna od teorija zavjere, ali ogromna hajka na AZ, obustavljanje vakcinacije sa AZ, u prilog ide ostalim farmaceutskim kompanijama, iz koga, cini mi se, najvise profitiraju americke.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #742
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Cini mi se da bi bilo mnogo lakse odmah odrediti da su Pfizer i Moderna jedine valjane vakcine za famozni kovid pasos.

    Da ne bude jos jedna od teorija zavjere, ali ogromna hajka na AZ, obustavljanje vakcinacije sa AZ, u prilog ide ostalim farmaceutskim kompanijama, iz koga, cini mi se, najvise profitiraju americke.
    AZ koja je donijela odluku da radi bez zarade, 3.5€ je komad, a ostale se prodaju po "tržišnoj cijeni" i desetak puta su skuplje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  20. #743
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Plašenje ili ne, dobro je dok postoje države gdje se ove stvari donekle čini transparentnim
    Slazem se u potpunosti, medjutim ovo je, barem po meni, sve osim transparentnosti.
    Ovo je (kao sto vec rekoh prije nego su AZ ponovo "odobrili") cista politicka igra i nista drugo. Ista stvar je i sa CH/RU vakcinama u EU.

    No nebitno, barem na osnovu ovoga neke druge stvari izlaze na vidjelo.

  21. #744
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Gledajući statistiku... Kad bi se cijela CG vakcinisala sa AZ, 7-8 ljudi bi imalo problema sa ugrušcima a 1-2 bi umrlo.

    E sad koliko ljudi umre od moždanog ili srčanog udara izazvanog krvnim ugrušcima i bez vakcina na godišnjem nivou.... mislim da svi znamo slučajeve.

    Da ne pričamo koliko nam ljudi dnevno umire od korone.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  22. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  23. #745
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,252
    Thanks Thanks Given 
    2,756
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    AZ koja je donijela odluku da radi bez zarade, 3.5€ je komad, a ostale se prodaju po "tržišnoj cijeni" i desetak puta su skuplje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    to ne znaci da je dobra
    She is only here to annoy herself!

  24. #746
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    to ne znaci da je dobra
    Ne znači, ali mnogo je veća lupa javnosti zbog 40 slučajeva na 17 miliona ljudi koja statistički gledano ne znače ništa jer ti ugrušci nisu baš toliko neuobičajena pojava nevezano za vakcine...

    Đe su ovakva istraživanja za ostale vakcine, koje koštaju x10?

    Meni ovi novinski natpisi više liče na ono ne idite u CG na more ima opasnih meduza, idite u Grčku tamo je sve jeftino (a jes k. zna ko god je bio), samo na nekom malo većem nivou.
    Šta bi sa Fajzerom i problematičnim serijama? Oko Sinofarma možda ako saznamo na osnovu iskustava iz Srbije, a čujemo da se razmišlja o trećoj dozi.... jer izgleda nije baš efikasna ko što se mislilo.

    Đe su istraživanja za Sputnik V na nekom nezavisnom i respektabilnom tržištu?

    Engleska i Izrael su meni primjer kako treba.
    Treba omogućiti ko oće da može da se vakciniše, a poslije full otvaranje. Pa ovi što su preležali kad im prođu AT nek gledaju oće li da se pelcuju ili da fataju novi krug.

    Kad bi ovi iz Srbije pokazali procente vakcinisanih među preminulima od korone to bi bila prava stvar, a naročito kad bi rekli ti koji su umrli kojim vakcinama su pelcovani. Oni će brzo na 20% vakcinisanog stanovništva.

    Meni je i simptomatično sa se poslije 3 nedjelje od prve doze AZ može ući u Sloveniju npr.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 31-03-21 at 12:45.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  26. #747
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Mislim da bi jedna mjera podigla nivo zainteresovanih za vakcinu.

    Ukidanje novčane nadoknade za vrijeme bolovanja u slučaju obolijevanja od korone za nevakcinisane ljude.

    Ovo naravno kad ih bude dovoljno za sve i ne bi važilo za trudnice, dojilje i one kojima zdravstveno stanje ne dozvoljava vakcinisanje.

    Ne znam zašto bi država plaćala bolovanja onima koji odbijaju da se vakcinišu jer misle da su pametni. Takođe, još oštrija mjera bi bila participacija u bolničkom liječenju od strane nevakcinisanih uz iste izuzetke.

    Pa ako ćeš već da se kur..š i nećeš da se vakcinišeš, onda to radi iz svog džepa.

    Ajde sad opletite...


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  27. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  28. #748
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mislim da bi jedna mjera podigla nivo zainteresovanih za vakcinu.

    Ukidanje novčane nadoknade za vrijeme bolovanja u slučaju obolijevanja od korone za nevakcinisane ljude.

    Ovo naravno kad ih bude dovoljno za sve i ne bi važilo za trudnice, dojilje i one kojima zdravstveno stanje ne dozvoljava vakcinisanje.

    Ne znam zašto bi država plaćala bolovanja onima koji odbijaju da se vakcinišu jer misle da su pametni. Takođe, još oštrija mjera bi bila participacija u bolničkom liječenju od strane nevakcinisanih uz iste izuzetke.

    Pa ako ćeš već da se kur..š i nećeš da se vakcinišeš, onda to radi iz svog džepa.

    Ajde sad opletite...


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Izvni sto cu mozda biti grub, al' cisto da ti ilustrujem koliko je to sto si naveo bez ikakvog smisla.

    * A zasto drzava ne ukine onda nadoknadu za bolovanje onima koji su otisli medju guzvu u Beograd da se vakcinisu te samim tim sebe izlozili ekstremnom riziku da se zaraze? Ne kazem da si ti bio bas u toj guzvi, al' imam par poznanika koji su mi pokazali slike direktno ispred sajma tako da sam upucen na sta je to licilo.

    * A kako bi bilo da drzava kaze da nece lijeciti nikoga ko primi vakcinu ako bude imao neke nuspojave? Pa covjek prima vakcinu o sopstvenom riziku, zasto da drugi gube potencijalno mjesto u bolnici ako osoba koja je primila vakcinu slucajno bude imala teze nuspojave? Ili mozda da drzava uvede pravilo da svi koji su primili vakcinu u drugoj drzavi nemaju ista prava kao i oni koji je prime u CG, jer je jel', druga drzava u pitanju i CG ne moze da odgovara za nesto sto nije provjereno od sopstvenih institucija?
    (ne impliciram da su nuspojave ceste, samo karikiram cijelu situaciju)

    * Il' ajd da odemo dalje. Zasto drzava ne ukine i zdravstveno onima koji su pred novu godinu picili van Crne Gore da bi proslavili docek 2021. godine? Pa isli su da se izlazu vecem riziku, mogli su sjedati kuci u 4 zida i ne izlaziti nigdje. Treba im ukinuti zdravstveno u potpunosti.


    To sto ti trazis je jednostavno al' se "zove" drugacije. Neka uvedu obaveznu vakcinaciju protiv COVID19 i to je to. Nemoj da "uljepsavas" nesto i predstavljas drugacije nego sto jeste, reci sta ti je tacno na umu.

  29. The Following 3 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  30. #749
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ili jednostavno za sve one koji su kršili neku od mjera kada su se zarazili...

    Ne ide to tako.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  31. #750
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    888
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mislim da bi jedna mjera podigla nivo zainteresovanih za vakcinu.

    Ukidanje novčane nadoknade za vrijeme bolovanja u slučaju obolijevanja od korone za nevakcinisane ljude.

    Ovo naravno kad ih bude dovoljno za sve i ne bi važilo za trudnice, dojilje i one kojima zdravstveno stanje ne dozvoljava vakcinisanje.

    Ne znam zašto bi država plaćala bolovanja onima koji odbijaju da se vakcinišu jer misle da su pametni. Takođe, još oštrija mjera bi bila participacija u bolničkom liječenju od strane nevakcinisanih uz iste izuzetke.

    Pa ako ćeš već da se kur..š i nećeš da se vakcinišeš, onda to radi iz svog džepa.

    Ajde sad opletite...


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Najbolje da pocnemo da stavljamo ljudima zute trake oko ruku, i da im ukidamo osnovna ljudska prava samo zato sto nece da se vakcinisu, jer jelte vakcina je tako dobra za vas, i tako je dobro provjerena (iako je niko ne provjerava, niti imamo laboratoriju i znanje da je provjerimo). Navali narode jer sve sto NVO, i mediji kazu, to mora da je dobro za vas. Neki mediji cini mi se zive od virusa, i promocije vakcinacije, toliko programa posveceno tome, da prosto nemaju vremena za ista drugo, a profit vjerovatno pada sa neba Sto se tice vakcinacije generalno to treba da bude licni izbor svakog ponaosob, bez ispiranja mozga preko TV-a od strane raznih kvazi eksperata, kvazi novinara, i ostalih 'strucnjaka' vrlo sumnjive biografije, i namjera. Ako jedna Njemacka ne forsira obaveznu vakcinaciju, sto bi se mi pravili pametni, zbog koga, i zarad kojih, i cijih ciljeva.
    Last edited by techlinkit; 31-03-21 at 15:30.

  32. The Following 2 Users Say Thank You to techlinkit For This Useful Post:


Page 30 of 166 FirstFirst ... 202627282930313233344080130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2904
    Last Post: Today, 22:38
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1852
    Last Post: 13-04-24, 19:23
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •