View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 67 of 166 FirstFirst ... 175763646566676869707177117 ... LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 4136

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #1651
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vitis View Post
    Je li malo popustilo i dovelo da je biti nevakcinisan okej?
    A-ha.



    Vijest pozdravljaju naši pro-vaxx forumaši
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #1652
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Imam jednog rodjaka, pijan 24/7. Ne vjerujem da zna sva slova abecede.
    Teški antivakser, ne bih veli primio ta ***** nikad, nema sile, nema te države koja me može naćerat da se vakcinišem.
    I tako je furao priču mjesecima. Saznam ja u medjuvremenu da je on služio vojni rok 1991-1993, odavde je posao u Pirot, onda posle par nedelja njega i jos gomilu vojnika su autobusima prebacili do Željave gdje su imali medicinski tretman, izmedju ostalog su VAKCINISANI, onda odatle Fapovima do Vukovara. Tu su bili 11 mjeseci. Znaci jebena Golgota.

    Uhvatimo ga ja i par frendova onako polumrtvog i ajde reko’ Zeljo opisi nam tvoj vojni rok…i krene on sa pricom kako su u Pirotu uzivali par nedelja, onda su ih hitno prebacili u Vukovar. I tamo su vidjeli sve i svašta. A Željava? Pa kaže tuda smo prosli, tu nas je doktor kontrolisao…dalje? Kaže pa tu su nas vakcinisali. A što si pristao? Kaže pa šta da radim, morali smo. A morao bi i danas ali nema Željave.

    Dajte Dutertea kod nas i svi bi bili vakcinisani u roku od dana.


  3. #1653
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nema toga Durenta koji bi me vakcinisao. U vojsci se koriste vakcine da se ljudi ne bi pobunili, jer moras biti veoma plitak u mozak da ides da ratujes zbog interesa elita i moćnika. Vakcina tu dobro odradi posao. A i fino te vaspitaju da budes poslusnik do kraja zivota.

  4. #1654
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Manje trolovanja, da vas ne pojede babaroga.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #1655
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nolo1 View Post
    Nema toga Durenta koji bi me vakcinisao. U vojsci se koriste vakcine da se ljudi ne bi pobunili, jer moras biti veoma plitak u mozak da ides da ratujes zbog interesa elita i moćnika. Vakcina tu dobro odradi posao. A i fino te vaspitaju da budes poslusnik do kraja zivota.
    Jesu li te vakcinisali ka malog?
    Ako jesu dzaba ti je onda.

  6. #1656
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Primio revakcinu juče Sinofarma, apsolutno nikakvih reakcija, ni ja ni supruga.
    Čuo sam od mnogih, od kojih su neki prilično krupni ljudi, da su od Fajzera dobili veoma jake reakcije, posebno posle druge doze. Povraćanje, glavobolje i sl.
    Last edited by autodijagnostika; 23-06-21 at 09:58.

  7. #1657
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    E i da ne zaboravim, 20centi mi sad na mjesto uboda stoje bez problema. Dakle dobio sam namagnetisanje.
    Last edited by autodijagnostika; 23-06-21 at 10:07.

  8. #1658
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Brat mi se u Beogradu vakcinisao sa Fajzerom prvi put nije imao nikakve nuspojave osim što ga je ruka boljela 5-6 dana, posle druge vakcine se raspadao temperatura 38, povraćanje i još ponešto, mnogo grđi simptomi no zloglasna Astra.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  9. #1659
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #1660
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Izašla ista info i za Pfiser.
    https://www.reuters.com/business/hea...ia-2021-06-22/

    Nadam se da će dosta ljudi poslije ovoga promijeniti mišljenje o vakcinama.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #1661
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Jutros primila Fajzerovu, čojek mi i ja...popodne me je glava boljela te sam roknula dva paracetamola i sad mi se spava i onako sam grogi...nijesam mjerila temperaturu ali iako imam malo (mozda imam tek preko 37) onda je to onako neosjetno za sad...vidjeću kakva će mi noć biti. Ruka me ne boli skoro pa nimalo. Ista stvar i sa čojekom.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #1662
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Jutros primila Fajzerovu, čojek mi i ja...popodne me je glava boljela te sam roknula dva paracetamola i sad mi se spava i onako sam grogi...nijesam mjerila temperaturu ali iako imam malo (mozda imam tek preko 37) onda je to onako neosjetno za sad...vidjeću kakva će mi noć biti. Ruka me ne boli skoro pa nimalo. Ista stvar i sa čojekom.
    Fajzer češće pada teško nakon revakcine nego nakon prve doze, dok je kod AZ obrnuto.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #1663
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Sve zavisi od čoeka do čoeka, ja sam posle prve AZ imao blagu temperaturu, posle druge nista. Kolega posle prve nista, posle druge je bio komiran dva dana. Tast posle prvog fajzera 3-4 dana lose, tasta i sura nista. Posle drugog fajzera svi bez simptoma.


  14. #1664
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Izašla ista info i za Pfiser.
    https://www.reuters.com/business/hea...ia-2021-06-22/

    Nadam se da će dosta ljudi poslije ovoga promijeniti mišljenje o vakcinama.
    LOL

    U kojoj ti dimenziji živiš, kao dijete si od 3 godine

    Ljude koje spamuješ marketingom brine ono što stoji na službenoj stranici EMA o tvojoj vakcini:





    PDF dokument na hrvatskom:

    https://www.google.com/url?sa=t&sour...ORl74jd1lkivjd
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #1665
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    A što se nađe prozvanim

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #1666
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    604
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    prizeljkuju da ljudi pocnu umirat od vakcine da bi mogli slavodobitno da kazu: "evo rekosmo li vam?"

    ne vidim drugo objasnjenje.

  17. #1667
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Može li se dopustiti da ljudi koji smatraju da je vakcina najbolji izum 20. vijeka primaju vakcine koliko im milo a da im se ne podmecu pod nos ovi nebulozni tekstovi? Da se razumijemo, o vakcini ne želim da razbijam glavu! O tome toliko ništa ne znam i znam da većina nas pola tekstova koje ovdje plasira uopšte ne razumije, da me oduševljava vaš entuzijazam da dokažete svoje stavove, i antivakseri i ovi drugi! Da se ne nadjete uvrijedjeni stručnjaci od svega, mora se znati mnogo što šta o funkcionisanju organizma da bi se o ovome polemisalo i nešto tvrdilo, a da ne pominjem nauke koje bi valjalo imati u malom prstu da bismo razumjeli suštinu ovih čuda što postavljamo ovdje.
    Ja vjerujem medicini uvijek i bezrezervno! Kome se ne sviđa g**no mu pod nos
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. The Following 6 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  19. #1668
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,827
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Zašto je bitno da budemo zaštićeni od Delta soja..

    B92: Agencija EU: Delta soj koronavirusa dominantan do kraja avgusta
    http://www.b92.net/zdravlje/vesti.ph...nav_id=1879978

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #1669
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    prizeljkuju da ljudi pocnu umirat od vakcine da bi mogli slavodobitno da kazu: "evo rekosmo li vam?"
    Ne bih isao toliko daleko iskreno, sta vise, ako postoji neko takvog stava onda mu je mjesto u Dobroti ne medju psihicki zdravim ljudima.

    Ja slusam i jednu i drugu stranu, informisem se koliko mogu iz izvora koji su barem koliko-toliko provjereni, izvadim svoj zakljucak i to je to. Pored svega toga me uzasno nervira ovo odbijanje barem malo vise informisanja o potpunog legitimnim informacijama (kao npr. cinjenica da na samom Pfizer sajtu neke od istih stoje) i stavljanje na lomacu onih koji bilo sta sto nije u skladu sa odredjenom agendom te prozivanje kao "antivakser". Opustenije malo ljudi, cemu toliki amonizitet. Sjeti se samo koliko je informacija za COVID19 bilo potpuno netacno i koliko se toga izmijenilo u zadnjih 8-9 mjeseci, potpuno je legitimno da se ljudi preispituju i u tome nema nista lose, sta vise...

    @Zvoncica
    I medicinska struka je podijeljena poprilicno oko mnogih pitanja vezano za COVID19 vakcine, u tome i jeste najveci problem te radi toga i imamo situaciju kakvu imamo u svijetu. Kad kazem medicinska struka ne mislim naravno na kvazi strucnjake.

    Nadajmo se, kao sto rekoh vise puta, da necemo imati opet istu zimu pa bilo to zahvaljujuci prirodnom imuniteti ili vakcinama, totalno nebitno.
    Last edited by beatnological; 23-06-21 at 23:21.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  22. #1670
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Medicinska struka uopšte nije podijeljena oko toga da li treba primiti vakcinu. Možda je ta tema na dnevnom redu nekad bila, ali sad je konsenzus. Vakcinu treba primiti. Koja je to ”druga strana” ja stvarno ne znam.

  23. #1671
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Medicinska struka uopšte nije podijeljena oko toga da li treba primiti vakcinu. Možda je ta tema na dnevnom redu nekad bila, ali sad je konsenzus. Vakcinu treba primiti. Koja je to ”druga strana” ja stvarno ne znam.
    Pricam o efikasnosti, nuspojavama te i o tome da li bi ove vakcine trabale da budu obavezne ili ne. Sorry ako to nije bilo jasno.

    Mada, ako cemo da budemo 100% iskreni nisu bas svi ni (mada naravno velika manjina) za "primi bilo sta ali primi". Mislim da je cijela situacija oko AZ dovoljan dokaz za to al' ajd .
    Last edited by beatnological; 23-06-21 at 23:45.

  24. #1672
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    728
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    126
    Thanked in
    90 Posts

    Default

    Mene samo zanima koji su tekstovi tačno nebulozni?

    Baš je i meni zapalo za oko ovo što je rekao @nickname. Ali izgleda ko je "na pravoj strani" ima pravo i na takve konstatacije.
    Sa druge strane, izgleda da pozivi na čitanje i razmišljanje imaju težinu direktne uvrede.
    Svakako interesantan fenomen.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:


  26. #1673
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,180
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Može li se dopustiti da ljudi koji smatraju da je vakcina najbolji izum 20. vijeka primaju vakcine koliko im milo
    Upadaš kao padobranac na temu nakon mjesec i koliko dana i u par redaka uspiješ izvrnuti nečije namjere a iznesene podatke nazvati nebuloznim, dok istovremeno priznaješ da - ne želiš da razbijaš glavu niti razumiješ o čemu se piše. Ozbiljno?

    a da im se ne podmecu pod nos ovi nebulozni tekstovi?
    Taj 'nebulozni' tekst je službeni dokument EMA-e (Evropske agencije za ljekove) koja je vakcine odobrila za hitnu upotrebu. Ako se u takvom dokumentu navodi da nisu vršena ispitivanja kancerogenosti (logično, prekratko vrijeme za išta) i da se finalni izvještaj o sigurnosti i efikasnosti očekuje tad i tad - dozvoli da postoje osobe koje smatraju da u tom neistraženom polju rizici vakcinacije mogu nadmašiti rizike covida, te će radije preskočiti taj ekperiment.
    Vama koji vjerujete u najveći domet civilizacije niko apsolutno ne brani da se osjećate zaštićenima niti vam nabija činjenice i kontroverze koje prate nastanak i stavljanje u promet ove vakcine, kao ni podatke o nuspojavama, kako bi vas obeshrabrili u odluci da se bockate (niti da bi vas zaplašili s mogućim ishodima ako ste se već bocnuli), već da imate predstavu zašto nekome nije jednostavno zavrnuti rukav i reći - pucaj.

    Apropo situacije, ne tako davno ovdje si nam pisala o prijateljici koja je nastradala od - Analgina, tablete koja se na dnevnoj bazi u CG popije maltene na hiljade doza. Pitam te zašto bi tvoj strah od te tablete bio veći od moje odbojnosti prema eksperimentalnoj vakcini - koja se kad je riječ o nuspojavama dovodi u vezu s miokarditisom, trombom, parezom lica.. i nizom drugih popularno kazano rijetkih slučajeva ozbiljnih komplikacija, hm?

    Da se razumijemo, o vakcini ne želim da razbijam glavu! O tome toliko ništa ne znam i znam da većina nas pola tekstova koje ovdje plasira uopšte ne razumije, da me oduševljava vaš entuzijazam da dokažete svoje stavove, i antivakseri i ovi drugi! Da se ne nadjete uvrijedjeni stručnjaci od svega mora se znati mnogo što šta o funkcionisanju organizma da bi se o ovome polemisalo i nešto tvrdilo, a da ne pominjem nauke koje bi valjalo imati u malom prstu da bismo razumjeli suštinu ovih čuda što postavljamo ovdje.
    Drugi put isprati (odnosi se i na ostale) šta se objavljuje, čije se tvrdnje prenose i kakvi dokumenti jer ovdje lupaju bez pokrića, polemišu i prosipaju uljepšanu stvarnost samo vjernici.
    Nije sramota ne razumjeti, poguban je taj ignorantski 'ja intelektualac ti debil stav' kao što to amaterski čine Bugi, nickname, nsparks, TAKUMI i ekipa.

    Ja vjerujem medicini uvijek i bezrezervno! Kome se ne sviđa g**no mu pod nos
    Izjava bi imala jači legitimitet da si bez pogovora prihvatila prvu dostupnu dozu - AZ, kinesku ili ruski, no ti si čekala da središ onu, navodno - sigurniju. Ovako, bezrezervno vjerovanje i kalkulisanje ti ne idu baš u istu ravan. #justsayin'



    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Nadajmo se, kao sto rekoh vise puta, da necemo imati opet istu zimu pa bilo to zahvaljujuci prirodnom imuniteti ili vakcinama, totalno nebitno.
    U epidemiološkom smislu ne bi trebalo da se ponavlja prošla zima. No, u onom drugom, poličko-tehničkom, u nadolazećim vremenima počevši od jesini skroz su izvjesne nove traume sa ograničavanjem sloboda kretanja, poslovanja i svakodnevnih aktivnosti u prvom krugu nevakcinisanima, zatim onima sa stečenim imunitetom, a potom se ograničenja mogu prenijeti i na one kojima je 'istekla' vakcina.

    *Projekcija zasnovana na porukama koje već neko vrijeme odašilju politički krugovi kada je riječi o smjeru borbe s pandemijom.
    The more things change, the more they stay the same.

  27. #1674
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    Medicinska struka uopšte nije podijeljena oko toga da li treba primiti vakcinu. Možda je ta tema na dnevnom redu nekad bila, ali sad je konsenzus. Vakcinu treba primiti. Koja je to ”druga strana” ja stvarno ne znam.
    ?! Osim što jedno pola doktora i dalje nije primilo vakcinu...a oni najviše dolaze u kontakt sa oboljelima (logično).

    takođe naći ćeš na YT gomilu naučnika doktora itd. koji su itekako protiv masovnog vakcinisanja, doduše to YT redovno miče, npr. prije neki dan su makli intervju sa Robertom Maloneom koji je bio jedan od pronalazača mRNA prije 30 god.

    šta tek sve ima što nije na engleskom jeziku, npr. ja pratim ovaj holandski kanal, primjer imunolog i vakcinolog koji tvrdi da je masovno vakcinisanje zdravih osoba jako neodgovorno itd.

    She is only here to annoy herself!

  28. #1675
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    To je zato sto je to uredjena zemlja. Ulazio sam u holandiju dva puta tokom pandemije. Na aerodrom ti daju letak o samoizolaciji i kazu da bi trebalo da je ispostujete. Medjutim ne mogu da vam narede jer po njihovom zakonu ne mogu da prisile zdravog covjeka na kucni pritvor. Naravno, njihovi ljudi se toga pridrzavaju dok ostali i ne bas. Vakcinacija je ostavljena na licnom opredeljenju ali srecom tamo ima vrlo malo onih koji ne vjeruju u vakcine. Realno ima i tamo klipana. Za nedelju dana je bilo zapaljeno sedam 5G baznih stanica


    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Last edited by kaemSe; 24-06-21 at 08:38.

Page 67 of 166 FirstFirst ... 175763646566676869707177117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2882
    Last Post: Yesterday, 19:12
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •