View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 32 of 167 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast
Results 776 to 800 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #776
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,866
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Ja se jutros kao prioritet vakcinisah sa Sinipharmom. Inace ih vise nema, u NK se pocela davati Astra od jutros i ide revakcinacija na 28 dana. U Srbiji na 3 mjeseca kod nas na 28 dana.

    Nekoga pregledaju na minut, nekoga ne, sve zavisi kod koga se dodje �� ja kao tezi hronicni bolesnik, o jadu su me zabavili, jedni nijesu htjeli, drugi povuci - potegni, jutros uleceh i rekoh potpisujem sve na svoju odgovornost, samo da je primim. Ali sve u svemu, Nk dobro organizovan, nema redova, malo se ceka, brzo i kvalitetno rade!
    Astra se svuda u svijetu daje na 3 mjeseca druga doza.Nije mi jasno kako na mjesec dana kod nas....

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  2. #777
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    mozda im istice rok pa da ih daju sto prije, ka na popust u voli kad te caste 1+1 nesto sto mu istice rok
    She is only here to annoy herself!

  3. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  4. #778
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni55 View Post
    Astrazeneka se daje...ja se lomim da li majku da povedem posto je ta vakcina
    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ja se ne lomim,sad joj rekoh,chekamo kinesku.
    Kineska vjv kod 20% ljudi ne dovede do stvaranja antitijela, a AZ pruža čak i nakon prve doze mnogo ozbiljnu zaštitu od komplikacija virusom.

    Neuporedivo je veća mogućnost krvnog ugruška zbog antibebi pilula od vakcinisanja AZ. Ta mogućnost, iako mizerna, je navodno konstatovana za žene koje nisu u poznim godinama.

    Majke vam ne spadaju u tu kategoriju svakako.

    Ja se ne bi zajebavao na vaše mjesto.

    Meni majka ima 64 i izluđeh što ne može da primi ovu sad, a hronični je bolesnik.

    https://www.danas.rs/drustvo/astraze...-sa-trombozom/

    Postavljeno je pitanje zašto se na 1.100 slučajeva tromboze od milion žena i dalje daje pilula protiv začeća, a na sedam slučajeva tromboze na 1, 6 miliona doza vakcine, vakcinisanje biva obustavljeno?

    Nisu iste tromboze fakat, ali nisu ni ove bezopasne.

    Majke nam svakako ne spadaju u kategoriju kod koje se javljaju tromboze.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 02-04-21 at 12:49.

  5. #779
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Mislim da ce se svako vakcinisati u naredno 40-50 dana, naravno ko bude htio.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kineska vjv kod 20% ljudi ne dovede do stvaranja antitijela, a AZ pruža čak i nakon prve doze mnogo ozbiljnu zaštitu od komplikacija virusom.

    Neuporedivo je veća mogućnost krvnog ugruška zbog antibebi pilula od vakcinisanja AZ. Ta mogućnost, iako mizerna, je navodno konstatovana za žene od 30-50 godina.

    Majke vam ne spadaju u tu kategoriju svakako.

    Ja se ne bi zajebavao na vaše mjesto.

    Meni majka ima 64 i izluđeh što ne može da primi ovu sad, a hronični je bolesnik.

    https://www.danas.rs/drustvo/astraze...-sa-trombozom/

    Postavljeno je pitanje zašto se na 1.100 slučajeva tromboze od milion žena i dalje daje pilula protiv začeća, a na sedam slučajeva tromboze na 1, 6 miliona doza vakcine, vakcinisanje biva obustavljeno?

    Nisu iste tromboze fakat, ali nisu ni ove bezopasne.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ja da nije bilo Sinopharma, potpisao bih na svoju odgovornost i primio AZ. Iako sam imao zacepljenje krvnog suda. Ma nema nam spasa bez vakcinisanja, fakat!
    Last edited by skostic; 02-04-21 at 12:51.

  6. #780
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Ja se jutros kao prioritet vakcinisah sa Sinipharmom. Inace ih vise nema, u NK se pocela davati Astra od jutros i ide revakcinacija na 28 dana. U Srbiji na 3 mjeseca kod nas na 28 dana.

    Nekoga pregledaju na minut, nekoga ne, sve zavisi kod koga se dodje �� ja kao tezi hronicni bolesnik, o jadu su me zabavili, jedni nijesu htjeli, drugi povuci - potegni, jutros uleceh i rekoh potpisujem sve na svoju odgovornost, samo da je primim. Ali sve u svemu, Nk dobro organizovan, nema redova, malo se ceka, brzo i kvalitetno rade!
    Cek, cek...kako na 28 dana? Nije u Srbiji na 28 nego svuda po svijetu.

    Kakvu si potvrdu dobio?

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  7. #781
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Cek, cek...kako na 28 dana? Nije u Srbiji na 28 nego svuda po svijetu.

    Kakvu si potvrdu dobio?

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Ja sam primio Sinopharm, nego kako su ostali primali, rece mi dr. da im je stigla naredba da je revakcinacija sa Astrom koja je pocela jutros za 28 dana. Koliko sam ja upucen i koliko sam cuo revakcinacija sa Astrom u Srbiji ide za 3 mjeseca. Ispravite me ako grijesim.

  8. #782
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Nakon 3 mjeseca...meni je tako receno i to svugdje pise.

    Ovo mi nije poznato da se revakcinise za 4 nedjelje...bas cudno. Treba provjeriti svakako.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  9. #783
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Cudno, cudno, zato sam i pomenuo. Mozda rok trajanja, il nesto... Ko ce ga znati...

  10. #784
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Cudno, cudno, zato sam i pomenuo. Mozda rok trajanja, il nesto... Ko ce ga znati...
    Ako je to, idioti su teški, treba da podijele to u prve doze, pa naruče istu seriju doći će za 3 mjeseca. Ionako je dogovorena isporuka valjda 82k AZ.

    Engleska je roknula svima prvu dozu, a nisu imali tada dovoljno vakcina za drugu. Ispostavilo se ko pun pogodak.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 02-04-21 at 14:32.

  11. #785
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Svima je receno drugacije...sad sam provjerio. Koleginici su rekli za 8 nedjelja. Vjerovatno jer nemaju dovoljno doza pa rasporedjuju.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  12. #786
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Meni je cak i SMS stigao, da je revakcinacija za 4 nedelje, jer im je komp podesen za AZ, jer trenutno imaju samo nju. Ovu sto sam ja primio, je bila sa strane obzirom na moju situaciju u koju sam usao sa papirologijom.

  13. #787
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,866
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    8 nedelja je minimum za AZ za drugu dozu.Optimum imunog odgovora je 12-15 nedelja

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  14. #788
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Izgleda da zavisi od serije...svaka serija ima odredjen vijek trajanja. Sad mi rekose. Neka nakon 4 sedmice, neka nakon 6, 8 i 12. To nijesam znao.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  15. #789
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Ima li neko da je primio AZ u CG? Da postavi izvještaj koji je dobio nakon vakcinacije (naravno, da sakrije podatke licne).

    Takodje, mene je mnogo ljudi zvalo danas i juce da pita oko simtoma i drugih stvari i vidim da od Niksica, Podgorice i Budve svi razlicito rade. Naime, nekoga pregledaju, nekoga ne pregledaju nego samo pitaju za neke simptome...ali nikome nijesu rekli da odmara 2 dana, da manje koristi ruku u koju je vakcinisan (da ne poteze nesto tesko). meni je u BG receno da ne bi trebalo da koristim antibiotike bar 10 dana. To ovdje nikome nije pominjano. Znaci ima problema u komunikaciji?

    Ja sam dobio kao zeleni karton koji kad se otvori ide na sajt WHO Srbije i izadje moje ime i prezime i broj vakcinacije. Naravno dobio sam i papir sa svim detaljima i pecatom zdravstvene ustanove.
    Ovdje mi drug posla juce - na papir osnovni podaci, naziv vakcine, datum i to je to...bez pecata - malo mi je to neozbiljno da sjutra pokazes nekome policajcu/cariniku na EU granicu. Ne vjerujem da bi ga iko priznao.
    Kod nas je moj koelga dobio Vakcinalni karton, 1 list papira sa podacima njegovim i vakcini, rukom ispisano kad je revakcinacija (29.04.) i pecat doktorice...
    Last edited by Ben Dover; 02-04-21 at 15:25.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  16. #790
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...za-vakcinaciju

    aj da ako bude ovako i kad krene masovna vakcinacija
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #791
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Takodje, mene je mnogo ljudi zvalo danas i juce da pita oko simtoma i drugih stvari i vidim da od Niksica, Podgorice i Budve svi razlicito rade.
    Znam desetak, petnaestak ljudi koji su primili vakcinu (sve Sinofarm osim jednog slucaja gdje je u pitanju Sputnjik) u Novom i nikoga nisu nit pregledali, nit objasnili kako da se ponasa protiv vakcine. Je li tako za sve ne znam.

    Upravo ovakvo ponasanje je ono sto me frapira kod vakcinacije, svi je previse olako shvataju. Ne moze bas svako ni da primi vakcinu, a pogotovo ne neko ko je mozda bas u tom trenutku pozitivan al' ajd "nauka kaze" (citaj: WHO kaze).

  18. #792
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Moji (roditelji) sjutra idu AZ da se vakcinišu
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  19. The Following User Says Thank You to laciale For This Useful Post:


  20. #793
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,341
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Samo ne kapiram kako su novinari postali prioritetniji od radnika u trgovini
    Sta to radi jedan novinar u CG, informise se o zbivanjima u drzavi preko regionalnih medija i onda copy paste
    Ili mozda ide u kontaminiranu zonu odnosno hipermarkete i uzivo prenosi transmisiju virusa
    Last edited by Markys; 02-04-21 at 16:47.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Markys For This Useful Post:


  22. #794
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Samo ne kapiram kako su novinari postali prioritetniji od radnika u trgovini
    Sta to radi jedan novinar u CG, informise se o zbivanjima u drzavi preko regionalnih medija i onda copy paste
    Radnika u trgovinama mi je najzalije. Em rade za mizerne plate, em su kroz svo ovo ****** bili konstantno pod psihickim terorom.

    I da, veoma dobra opservacija, zasto novinari prije? Meni je jedino logicno objasnjenje "da se potakne narod na vakcinaciju", sto donekle mozda ima i smisla.

  23. #795
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Zanimljivi obrati

    Njemačka komisija za vakcinaciju die Stiko sada svima koji su primili prvu dozu AZ a mlađi su od 60 predlaže da drugi dozu uzmu - mRNA.
    Stiko: Jüngere sollen keine zweite Astrazeneca-Impfung bekommen
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #796
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Zanimljivi obrati

    Njemačka komisija za vakcinaciju die Stiko sada svima koji su primili prvu dozu AZ a mlađi su od 60 predlaže da drugi dozu uzmu - mRNA.
    Stiko: Jüngere sollen keine zweite Astrazeneca-Impfung bekommen
    I onda treba slijepo vjerovati "nauci" (citaj "Big Pharma")... U DE imaju ogroman problem, odnosno to sto se velika vecina ne zeli da vakcinise, ovo oko AZ im je samo palo kao kec na desetku tbh.

  25. #797
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    I onda treba slijepo vjerovati "nauci" (citaj "Big Pharma")... U DE imaju ogroman problem, odnosno to sto se velika vecina ne zeli da vakcinise, ovo oko AZ im je samo palo kao kec na desetku tbh.
    Očigledno je još nešto - nameće se mRNA kao najpoželjnije rješenje.

    Nigdje naučne studije o implikacijama mješanja vakc. različitih tehnologija. Biće zanimljivo ako izađe info da ne može obratno - sa mRNA na viral vector.

    Fun Fact: Izrael je kupio milione doza AZ još prije cijele afere po EU, ali ni jednu dozu nije upotrebio
    Last edited by starwalker; 02-04-21 at 17:19.
    The more things change, the more they stay the same.

  26. #798
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Očigledno je još nešto - nameće se mRNA kao najpoželjnije rješenje.

    Nigdje naučne studije o implikacijama mješanja vakc. različitih tehnologija. Biće zanimljivo ako izađe info da ne može obratno - sa mRNA na viral vector.

    Fun Fact: Izrael je kupio milione doza AZ još prije cijele afere po EU, ali ni jednu dozu nije upotrebio
    nema veceg "antivaksera" odje od tebe prijatelju. o cemu se radi? jel imas agendu da nas koji hocemo da se vakcinisemo spasis sigurne smrti ili sve ovo radis jer ti je dosasno? ozbiljno pitam.
    prihvatam da ima ljudi koji ne zele da se vakcinisu, al ne kapiram zasto na sve nacine pokusavaju da odvrate druge da to urade.
    ja licno nikog ne ubjedjujem da se vakcinise... osim moje roditelje i jos neke clanove porodice iz prostog razloga da posle godinu i vise dana se mogu sa njima rukovati, zagrliti... poci do njih na kraju krajeva bez da razmisljam o tome da sam ih mozda "pospremio".
    u ponedeljak oba roditelja vodim da prime AZ, kad smo vec kod toga.

  27. The Following 3 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  28. #799
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    nema veceg "antivaksera" odje od tebe prijatelju. o cemu se radi? jel imas agendu da nas koji hocemo da se vakcinisemo spasis sigurne smrti ili sve ovo radis jer ti je dosasno? ozbiljno pitam.
    prihvatam da ima ljudi koji ne zele da se vakcinisu, al ne kapiram zasto na sve nacine pokusavaju da odvrate druge da to urade.
    Mislim da je ovdje stvar u tome kako ko gleda na informacije. Evo ja bih licno primio vakcinu (kao sto rekoh u vise navrata, da nisam nedavno prelezao COVID19 i da nemam apsurdno visok broj antitijela) cim mi se ukaze prilika (sa tim sto Pfizer ne bih definitivno, barem ne dok ne prodje minimum 5-6 godina). Pa opet uz sve ovo na postove kolege Starwalkera gledam kao pretezno dobar izvor informacija i ne kao nesto sto bi me odvracalo od vakcinacije.

    Glupo je bas svemu vjerovati tek tako na prvi a svaka informacija koja dolazi iz izvora koji je validan je dobra za prouciti. Sta ima lose u tome?

  29. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  30. #800
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Mislim da je ovdje stvar u tome kako ko gleda na informacije. Evo ja bih licno primio vakcinu (kao sto rekoh u vise navrata, da nisam nedavno prelezao COVID19 i da nemam apsurdno visok broj antitijela) cim mi se ukaze prilika (sa tim sto Pfizer ne bih definitivno, barem ne dok ne prodje minimum 5-6 godina). Pa opet uz sve ovo na postove kolege Starwalkera gledam kao pretezno dobar izvor informacija i ne kao nesto sto bi me odvracalo od vakcinacije.

    Glupo je bas svemu vjerovati tek tako na prvi a svaka informacija koja dolazi iz izvora koji je validan je dobra za prouciti. Sta ima lose u tome?
    ne znam koji su to validniji izvori od SZO i cijelog naucnog svijeta koji propagira vakcinaciju iskreno...
    ne kazem da slijepo treba vjerovati bilo kome, al ako UK ubrizga 30-40 miliona necega svom stanovnistvu racunam da je to ok.
    rizik uvijek postoji... sjedes u kola da se prevezes sa tacke A do tacke B pa ti niko ne moze garantovat da ces ziv stici tamo.

Page 32 of 167 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •