View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
193. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.98%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    61 31.61%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.35%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.36%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.70%
Page 61 of 165 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161 ... LastLast
Results 1,501 to 1,525 of 4116

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #1501
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,494
    Thanks Thanks Given 
    2,326
    Thanks Thanks Received 
    4,411
    Thanked in
    2,549 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Ipak bi trebao sacekat dvije-tri godine prije nego sto totalno otpisemo krizu.

    Mozda sam bio nejasan. Mislio sam na krizu/rizik od zaraze virusom.


  2. #1502
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja pokušavam da nađem ovu vijest na Google ali iako je ima u pretragama nema je kada kliknem...
    Malo čudno..

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Pa kaže:

    Google/YouTube has banned any coronavirus-related content that directly contradicts World Health Organization (WHO) advice.

    “Anything that would go against World Health Organization recommendations would be a violation of our policy.”

    _________

    Šta smo za sve ovo vrijeme naučili o WHO, njenoj ulozi i djelovanju?

    Dalje, pratiš li aktuelnu Faucijevu 'lab leak' priču?

    Enormna količina sadržaja iz respektabilnih izvora je maknuta u proteklih godinu dana jer nije bila u skladu sa politikom WHO. No, sada kada službeni narativ prolazi kroz novu transformaciju, tako i do juče konspiratorske ideje poprimaju novo ruho i vraćaju se na scenu kao da nikad prije nisu bile proglašavane fejk njuzom.

    Naravno, ne očekujem da išta od ovoga razumiješ
    Last edited by starwalker; 06-06-21 at 16:26.
    The more things change, the more they stay the same.

  3. #1503
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Ne znam jesi li pročitao tekst koji sam ja napisao ali ajde da preciziram u 6 koraka.
    1) uzmem tekst koji je quotovao NSX i odradim copy
    2) pođem na Google i odradim paste
    3) Google nađe milion (figurativno) strana sa tim tekstom
    4) pođem na prvih 10 strana đe se pominje Serbia
    5) odradim CTRL+F na samoj stranici i tražim Serbia
    6) nema niđe rezultata


    Znači imano dvije solucije:
    Tvoja: Google je moćan kida likove, ima uticaj na svaku Web stranicu i može da ti modifikuje sadržaj stranice bez pristanka.
    Svi koji održavaju web sajtove i/ili imaju svoj WordPress znaju koliko je ovo smiješno

    Moja: u pitanju je lažna vijest koja se ne može pronaći.


    Evo ne znam da li mogu sebe da ubijedim da Google može da mijenja sajtove WSJ, DW i na kraju samog Yahoo (da ta tri rezultata su u prvih 10).
    Možeš li ti sebe da ubijediš u to?

    Naročito ako vijest koju je @NSX postavio nije nešto protiv WHO već samo izvještaj o Sinofarmu iz Srbije.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 06-06-21 at 16:34.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  5. #1504
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Pustite GOOGl ljudi, koristite malo sopstveni mozak..Virusi kao izazivaci bolesti su prevara teska

  6. #1505
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Postoji tema posebna za to pa tamo nastavite molim vas.]
    Ovdje pisemo o vakcinama.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #1506
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Pade i druga doza sinofarma.

    Nisu ohrabrujuce ove vijesti s Maldiva, Sejsela i Bahreina, mada kod nas je generalno trend pada slucajeva bio i prije masovne vakcinacije.

    Svakako ne bi valjalo da oktobar docekamo nespremni, inace ce nam se ponoviti pakao od prosle zime.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  8. #1507
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Pa vidis i sam kakve linkove kaci
    One najdublje teorije zavjere se traze. Ja npr nikad ne bih kliknuo na ovu adresu. Ima da te proganjaju sad
    Otkad to Wall Street Journal ima reputaciju širitelja najdubljih teorija zavjera?

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne znam jesi li pročitao tekst koji sam ja napisao ali ajde da preciziram u 6 koraka.
    1) uzmem tekst koji je quotovao NSX i odradim copy
    2) pođem na Google i odradim paste
    3) Google nađe milion (figurativno) strana sa tim tekstom
    4) pođem na prvih 10 strana đe se pominje Serbia
    5) odradim CTRL+F na samoj stranici i tražim Serbia
    6) nema niđe rezultata
    Internet user, level newbie.

    https://news.yahoo.com/chinas-covid-...123035757.html

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znači imano dvije solucije:
    Tvoja: Google je moćan kida likove, ima uticaj na svaku Web stranicu i može da ti modifikuje sadržaj stranice bez pristanka.
    Svi koji održavaju web sajtove i/ili imaju svoj WordPress znaju koliko je ovo smiješno
    Imaš ozbiljan problem u percipiranju sagovornikovih misli.

    Ukanjanje iz pretrage neizjednačavam sa direktnim modifikovanjem sadržaja u stranici ili uklanjanjem pojedinačnih dijelova teksta (mada, to znaš, ovo posljednje je realnost kada portali embeduju postove sa FB ili Twittera, googlovog YouTubea pa se ispostavi da taj sadržaj nije u skladu sa WHO narativom pa bude pobrisan na tim matičnim soc. mrežama. Portal tad silom prilika trpi upravu tu modifikaciju sadržaja bez pristanka, a u pretrazi i dalje ostaje trag te vijesti koju ti ne možeš više otvoriti)


    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Moja: u pitanju je lažna vijest koja se ne može pronaći.
    U pitanju je tvoj sheeple syndrome. Čika Yahoo! veli gore ono, a ispod ti je pasus na koji se referirao srpski danas.rs:

    In a separate study of Sinopharm in Serbia, 29 per cent of 150 volunteers were found to have zero antibodies against the coronavirus three months after they received the first of two doses of the vaccine.
    According to this unpublished study, the average age of the participants in the Serbian study was higher than 65.
    Olgica Djurkovic-Djakovic, the doctor who headed the study at the University of Belgrade, told The Wall Street Journal, “The Sinopharm vaccine is not immunogenic enough, and it appears that its impact is especially low on elderly recipients”.

    Naučni savetnik na Institutu za medicinska istraživanja, Olgica Đurković Đaković, koja je vodila studiju, navela je za Vol strit da izgleda da je efekat Sinofarm vakcine posebno nizak na starije osobe. Ona je takođe rekla da je deset od 150 ljudi koji su učestvovali u ispitivanju u Srbiji I koji su vakcinisani kasnije obolelo od kovida 19.

    Prošle nedelje objavljeni su takođe rezultati faze tri kliničkog ispitivanja Sinofarm vakcine koji su obuhvatili preko 40,000 ispitanika I koji su pokazali da je vakcina efikasna u rasponu od 73 do 78 odsto. Ispitivanje je međutim sprovedeno uglavnom među mladim zdravim muškarcima sa Bliskog istoka i stoga nije bilo dovoljno mogućnosti da se ispita efikasnost vakcine među starijom populacijom. Prosečna starost ispitanika bila je oko 36 godina a samo dva odsto ih je bilo starijih od 60 godina.


    https://www.danas.rs/drustvo/bahrein...kovic-Djakovic

    Tu je i članak nova.rs
    Tri grupe kod kojih kineska vakcina nije tako efikasna

    Petina građana Srbije koji su primili obe doze kineske vakcine Sinofarm, nije razvila antitela na koronavirus, pokazali su podaci Instituta za medicinska istraživanja u Beogradu. Posebno je interesantno da tačno postoje grupe kod kojih vakcina nije imala konkretan učinak.






    To su pre svega osobe starije od 65, posebno kada je u pitanju muška populacija, zatim hronični bolesnici, kao i gojazne osobe, piše Blic.

    Dr Olgica Đurković, naučni savetnik na Institutu i rukovodilac studije praćenja prirodno stečenog i vakcinalnog imuniteta rekla je za Politiku da je „većina negativnih bez antitela starija od 70 godina“.

    „To je deo populacije koja je i bila najrevnosnija u vakcinaciji. Mnogi od njih imaju hronične bolesti i žele da se zaštite od kovida. Veoma nam je teško da im objasnimo da još ne postoji mogućnost da dobiju neku drugu vakcinu… Iako smo se raspitivali, moj desetočlani tim za sada nema informaciju kada bi mogla da počne nova imunizacija ovog dela stanovništva i da li će je uopšte biti“, rekla je dr Đurković.


    https://nova.rs/magazin/zdravlje/tri...tako-efikasna/


    Šta je lažno ovdje, postojanje unpublished studije ili sama vijest? Pominje li se ili ne pominje Srbija?

    _____________


    Dakle, u zemlji koja je vakcinalni program većinski bazirala na kineskim vakcinama nije baš spretno a ni sretno oficijelno objaviti studiju koja pobija promovisanu efikasnost na kojoj baziraju politički program i program oporavka zemlje.
    Fakt je da studija postoji. Fakt je da je urađena na priznatom insitutu. Fakt je i to da nije zvanično objavljena. Čini je to priznatoim od strane WHO?


    Dalje, kako se sprema novi narativ u svjetlu saznanja o slaboj efikasnosti Sinopharma:
    Ko nema antitela posle druge doze, moraće da primi i treću

    https://www.danas.rs/drustvo/predrag-kon-ko-nema-antitela-posle-druge-doze-morace-da-primi-i-trecu/

    +

    The more things change, the more they stay the same.

  9. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:

    NSX

  10. #1508
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Otvorio link, piše source WSJ, kliknem na source tamo ništa nema.
    Ajde malo bolje od newbie



    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Otkad to Wall Street Journal ima reputaciju širitelja najdubljih teorija zavjera?

    [/img]
    Svi znamo da WSJ ne bi širio teorije zavjere, zato ga i nema u Source članka


    I svi smo reagovali na ovo


    Quote Originally Posted by NSX View Post
    na javno dostupnim podacima o efikasnosti, u Srbiji 30% nije razvilo antitijela, starijih od 70 godina taman 50%

    Ovo nema niđe potkrijepljeno.
    Prvo. Podaci nijesu javni, jer piše unpublished, drugo tvoji linkovi kažu da je efikasnost 70%.

    Ja sam za objektivnovnost, a ne za zauzimanje strana.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 06-06-21 at 21:12.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  11. #1509
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Otvorio link, piše source WSJ, kliknem na source tamo ništa nema.
    Ajde malo bolje od newbie

    Svi znamo da WSJ ne bi širio teorije zavjere, zato ga i nema u Source članka
    Google te opasno izolirao



    Da li još neko ima problem sa otvaranjem linka koji kod mene savršerno radi?


    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ovo nema niđe potkrijepljeno.
    Prvo. Podaci nijesu javni, jer piše unpublished
    Da li si realan? Nakon pojašnjenja gore?


    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    drugo tvoji (NSX) linkovi kažu da je efikasnost 70%.
    Link do te kineske studije (kvaka je da se tih 70% posto odnosi samo na mlađu populaciju, ne važi za populaciju 65+ većinski imunizovanu u SRB):
    https://jamanetwork.com/journals/jam...tm_term=052621

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja sam za objektivnovnost, a ne za zauzimanje strana.
    Ne komentariši više ništa i uživaj u svom balonu
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #1510
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Čekaj, hronolgija ide ovako

    1. @NSX piše da vakcina nije djelotvorna 30% do 50% i da su to javni podaci iz Srbije.
    2. Ja kažem daj linkove
    3. @NSX postavlja link
    4. Ja idem na link i utvrdimo da je testirano na 40.000 ljudi i da je efikakasnost 78%. Za Srbiju je ustanovljeno da nijesu javni podaci i da je provjereno na samo 150 ljudi.
    5. Ti uskačeš i kažeš sve što ne odgovara WHO se briše
    6. Ja kažem kako se briše kada studija o kojoj se priča nije javna i nema je na pretrazi
    7. Ti kažeš naravno da je nema jer se sve briše i postavljaš mi linkove iz stavke 4.
    8. Ja kažem ali nigdje ne piše da je vakcina nedjelotvorna
    9. Ti daješ link sa Yahoo đe piše da vakcina nije efektivna a u članku piše da je efikasnost 78%.


    Nerealno
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  14. #1511
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,927
    Thanks Thanks Given 
    4,971
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Čekaj, hronolgija ide ovako

    1. @NSX piše da vakcina nije djelotvorna 30% do 50% i da su to javni podaci iz Srbije.
    2. Ja kažem daj linkove
    3. @NSX postavlja link
    4. Ja idem na link i utvrdimo da je testirano na 40.000 ljudi i da je efikakasnost 78%. Za Srbiju je ustanovljeno da nijesu javni podaci i da je provjereno na samo 150 ljudi.
    5. Ti uskačeš i kažeš sve što ne odgovara WHO se briše
    6. Ja kažem kako se briše kada studija o kojoj se priča nije javna i nema je na pretrazi
    7. Ti kažeš naravno da je nema jer se sve briše i postavljaš mi linkove iz stavke 4.
    8. Ja kažem ali nigdje ne piše da je vakcina nedjelotvorna
    9. Ti daješ link sa Yahoo đe piše da vakcina nije efektivna a u članku piše da je efikasnost 78%.


    Nerealno
    Samo radi tachmosti,preciznosti...
    Tachka 2,Ja trazim podatke,linkove od kolege NSX.a,a nisam ulazio kad sam vidio da se radi o nekom forumu na kojem ti treba lupa da nadjesh to shto je pisao o Srb.
    Znachi ti si bi uporan i chitao,eto tako,nastavite,hvala
    ...

  15. #1512
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Čekaj, hronolgija ide ovako

    1. @NSX piše da vakcina nije djelotvorna 30% do 50% i da su to javni podaci iz Srbije.
    2. Ja kažem daj linkove
    3. @NSX postavlja link
    4. Ja idem na link i utvrdimo da je testirano na 40.000 ljudi i da je efikakasnost 78%. Za Srbiju je ustanovljeno da nijesu javni podaci i da je provjereno na samo 150 ljudi.
    5. Ti uskačeš i kažeš sve što ne odgovara WHO se briše
    6. Ja kažem kako se briše kada studija o kojoj se priča nije javna i nema je na pretrazi
    7. Ti kažeš naravno da je nema jer se sve briše i postavljaš mi linkove iz stavke 4.
    8. Ja kažem ali nigdje ne piše da je vakcina nedjelotvorna
    9. Ti daješ link sa Yahoo đe piše da vakcina nije efektivna a u članku piše da je efikasnost 78%.


    Nerealno

    Hronologija, veli


    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    ja pokušavam da nađem ovu vijest na Google ali iako je ima u pretragama nema je kada kliknem...
    Malo čudno..
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne znam jesi li pročitao tekst koji sam ja napisao ali ajde da preciziram u 6 koraka.
    1) uzmem tekst koji je quotovao NSX i odradim copy
    2) pođem na Google i odradim paste
    3) Google nađe milion (figurativno) strana sa tim tekstom
    4) pođem na prvih 10 strana đe se pominje Serbia
    5) odradim CTRL+F na samoj stranici i tražim Serbia
    6) nema niđe rezultata
    Dakle, u startu tvrdi da u njegovim rezultatima Google pretraživanjima nema termina - Srbija, nema te vijesti. Zaključuje da je sve lažna vijest koja se ne može pronaći.

    Dobije link đe se eksplicitno pominje Srbija (yahoo news/the week). Njegova reakcija:

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Otvorio link, piše source WSJ, kliknem na source tamo ništa nema
    Sada fabrikuje da je tražio link do neobjavljene studije za koju smo se već složili da je nema na netu (umjesto vijesti koju je prilozio NSX). Usput u priloženom linku se nigdje ne sugeriše da klika source do bilo kakve studije, ali on ga vidi.

    Nastavlja:

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    5. Ti kažeš sve što ne odgovara WHO se briše
    6. Ja kažem kako se briše kada studija o kojoj se priča nije javna i nema je na pretrazi
    7. Ti kažeš naravno da je nema jer se sve briše i postavljaš mi linkove iz stavke 4
    Referirao sam se na vijesti, politiku micanja vijesti s velikih platformi koje protivriječe oficijelnim WHO narativu.
    U tom postu nikakav link nisam postavio.

    Nastavlja:

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    8.Ja kažem ali nigdje ne piše da je vakcina nedjelotvorna
    Link mu postavljen da vidi vijest o je8enoj Srbiji koji nije u stanju izguglati, on se hvata naslova i zaključuje:

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    9. Tidaješ link sa Yahoo đe piše da vakcina nije efektivna a u članku piše da je efikasnost 78%
    Kad se već hvata tog podatka, on ignoriše ključan nastavak oko kojeg se gradi čitava priča o neefikasnosti:

    but the trial participants were mostly healthy young men.

    Što nas dovodi do ove vijesti sa Nova/Danas/N1 za koju kaže da:

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Za Srbiju je ustanovljeno da nijesu javni podaci

    In conclusion: Nije pročitao u cjelosti ni jedan predloženi link, ne zna na šta mu je čime odgovoreno, al' spreman je u istoj minuti da baci repliku bez konteksta i time pokaže kako je objektivan.
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #1513
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Nedje vjerujem da si starki zavrsio gimnaziju filoloski smjer. Bilo je dva momka u odeljenje uuukupno. Takodje bio si kapiten debatnog tima?
    Jesam li dobar?

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  17. #1514
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Mene zanima koliko je po @starwalker vakcina efikasna kada je sve ovo pročitao?

    Taj odgovor sa brojem bio jednocifren ili dvocifren će nam mnogo toga reći

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #1515
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,325
    Thanks Thanks Given 
    5,457
    Thanks Thanks Received 
    4,863
    Thanked in
    2,033 Posts

    Default

    NSX baci spicu i nesta coek
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #1516
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    tu sam nije poenta toliko u preciznom procentu koliko da se na takvoj vakcini ne moze zasnivati aj da kazem bezbrizna zastita stanovnistva (iako je i to mozda bolje nego nista), sto potvrdjuje primjer Sejsela koji je masovno vakcinisao stanovnistvo AZ i Sinofarmom(70% vakcinisanih) pa imaju ogroman porast oboljelih i hospitalizovanih bez obzira na to, dok je kod nas veliki pad poceo bukvalno kad nismo imali ni 2% imunizovanih od vakcina

    s druge strane Izrael sa fajzerom ima dosta drugacija iskustva, vidjecemo samo kako ce se dugorocno pokazati vakcina sto se tice bezbjednosti
    She is only here to annoy herself!

  20. #1517
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Kao i obicno... ne pratim temu niti zelim

    Ali me konkretno zanima period izmedju prve i druge doze AZ vakcine.

    Po onome sto znam period je izmedju 4 i 12 sedmica i to se nije mjenjalo iako svi idu blize toj duzoj brojki a malo ko ka manjoj.

    Evo recimo kod Ganda u AU bas savjetuju (a mozda i iskljucivo daju) drugu dozu nakon 12 sedmice, ne manje.

    Kod nas je izlgeda obrnuto - iskljucivo 4 sedmice.

    Jel' to kao duzi period bolje ili kako? A mi uzimamo onaj najkraci da bi sto prije dosli do nekog % imunizovanih ili kako?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #1518
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Svuda čitam 8 do 12 nedjelja, više naginje ka 12. Ko zna šta naši rade, iskreno.

  22. #1519
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Svuda čitam 8 do 12 nedjelja, više naginje ka 12. Ko zna šta naši rade, iskreno.
    Zato i pitam...

    Mislim da je neka odrednica 4-12 sedmica i dalje kao neko 'generalno pravilo', s' tim da vecina idu ka vise a ne ka manje. A i vremenom je dosta zemalja 'produzila period', tipa sa 6-8 na 8-12 i sl.

    A evo ja se danas cipovah i napisali su mi da je revakcinacija 5. jula, tj. manje od 4 sedmice.

    Mislim ja je svakako necu ovdje primit' ali me zanima dje zurimo toliko...

    Inace da ne pominjem prizore pri vakcinaciji i 'strucnost' odredjenih cura, da ne plasim narod.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #1520
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Ne zurimo brate. Narod zuri. Moj otac je primio nakon 4 nije htio da ceka. Kad su dosle vakcine prvo je receni 4 ali je vec nekoliko dana ranije dosao savjet za 8-12. Sad i nasi savjetuju da se saceka 8 do 12 nedelja

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  24. #1521
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Ne zurimo brate. Narod zuri. Moj otac je primio nakon 4 nije htio da ceka. Kad su dosle vakcine prvo je receni 4 ali je vec nekoliko dana ranije dosao savjet za 8-12. Sad i nasi savjetuju da se saceka 8 do 12 nedelja

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
    Zašto su mi onda napisali da dodjem na revakcinaciju 5. jula, nepune 4 sedmice od primanja prve doze?

    Poslato preko goluba pismonoše
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #1522
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,934
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    191
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Evo 10 dana od revakcine kineskom, morao radit PCR za brod pa reko da odradim i anti tijela da vidim dje sam, 0.15 , no nisam ni ocekivao bolje, vidjecemo opet tamo za 5-6 mjeseci

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  26. #1523
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,735
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    245
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Cepnuh se danas Astrom i doktorka mi reče revakcina za 4 do 12 neđelja. Čeka se sjutrašnji dan i eventualne nus pojave.

  27. #1524
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B3lv3d3r View Post
    Cepnuh se danas Astrom i doktorka mi reče revakcina za 4 do 12 neđelja. Čeka se sjutrašnji dan i eventualne nus pojave.
    Ista stvar samo sto su meni rekli 4 sedmice i na papiru napisali 5. jul sto je nepunih mjesec dana.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #1525
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,735
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    245
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Ispada da je idealan termin krajem Jula, samo da se ne zaboravi jer je dosta daleko.

Page 61 of 165 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2872
    Last Post: Yesterday, 09:18
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1843
    Last Post: 17-03-24, 20:06
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 03:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 20:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 09:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •