Results 1 to 7 of 7

Thread: Poreč, Rovinj

  1. #1
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    134
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Cool Poreč, Rovinj

    Razmišljam se za posjetu Poreču ili Rovinju. Može li neko iz prve ruke da podijeli iskustva, i preporuke za oba ili jedno od ova dva mjesta - smještaj, šta obići i sl.

    Hvala!

  2. #2
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Bio daaaavno,raj na zemlji!
    ...

  3. #3
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Porec , Rovinj pa Pula ili obratno ...


    Sve to obidji , jer sad nema guzve a sve je u 40-ak km razdaljine jedno od drugog.


    Za kupanje , nista specijalno ali za setnju i odmor je lijepo. Cijenu su malo jace u odnosu na nase primorje.

    U svakom slucaju , komplet taj predio je lijep i vrijedi obici.


    Da ne piskaram odje , ako te sto bude zanimalo konkretno salji pm.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    069/100-100

  4. #4
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Bio poslovno u Oktobru,predivno mjesto. Plaza ti je tipa Kotor,Tivat,al mjesto je divno. Ja sam bio u hotel Materada Plava Laguna sa 3*a usluga i hrana kao nasih 5* mogu reci.
    Otvori su novi sa 4*,al on je bio tada zatvoren,al mogu misliti tamo kakvo je savršenstvo.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  5. #5
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Bio u Rovinju prije par godina. Prelijepo. I, jedna preporuka:



    Motovun. Malo mjesto u srednjoj, ili mozda zapadnoj Istri. Lijepo za jednodnevni izlet.

    [IMG] https://i.ibb.co/fMyJ5Qr/IMG-4885.jpg[/IMG]

    Lijep je pejsaz. Podsjeca na Italiju. Inace u tom dijelu se cesto moze cuti italijanski, ali neki poseban "istranski" dijalekt. Natpisi na putu su na hrvatskom i italijanskom.


    Po samoj arhitekturi se moze vidjeti da je to nekad bila Italija.
    Za pravce ne mogu pomoci, posto me vozio jedan prijatelj iz Zagreba. Znam samo da nije daleko od Rovinja dje smo bili odsjeli. Bili smo i do Pule. Sve sto lagano moze obici.
    U tom dijelu nema pjescanih plaza. Ko to voli - toga ima kod nas. Ipak, Istra je nivo iznad. Drugi svijet.

  6. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  7. #6
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Sutra idem prema Istri. Autobus iz Dubrovnika za Rijeku polazi u 8 h i stiže tek u 20:30. Karta u jednom smjeru košta 372 kn ili 50 eura. Iz Rijeke se nadam autobusu za Poreč za stotinjak kn ili 13 eura. Planiram obići Poreč, Motovun, Rovinj, Brijune i Pulu. Čuo sam da iz Poreča postoji i jednodnevni izlet brodom za Veneciju za 550 kn ili 74 eura. Ne znam kakve su cijene smještaja, vidjet ću na licu mjesta. Pokušat ću što je moguće više ostati i vidjeti s 2 500 kn ili 335 eura budžeta.

  8. #7
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Bio sam četiri dana na putovanju, od čega su dva cijela prošla vozeći se autobusom. 11. kolovoza sam krenuo autobusom za Rijeku, u koju sam stigao kasno navečer. Odmah sam prešao u autobus za Pulu i prije ponoći bio u Puli. Nisam plaćao noćenje nego noć pročamio u glavnom parku, kraj spomenika s mnoštvom spomen-poprsja partizana. Tijekom te noći razgledao sam sve što ima za vidjeti u Puli. Amfiteatar mi u stvarnosti djeluje manji nego kako izgleda na televiziji. Ujutro rano, 12. kolovoza, skupim taksijem za 80 kn odvezao sam se do Fažane, odakle kreću brodovi za Brijune. U 9 h sam krenuo za Brijune. Ulaznica za nacionalni park je preskupa, 230 kn, skoro kao za Angkor Wat. Provozio sam se onim vlakićem po Brijunima i već u 11 h išao natrag u Fažanu. Nisam se zadržavao jer me kupanje u moru baš i ne zanima, a i more je veoma plitko. Brijuni su tako blizu obale da bih mogao preplivati do njih, a ulaznica tako skupa. Vidio sam Titovu slonicu Lanku, jedinog slona što se može vidjeti u Hrvatskoj. To je prvi put da sam vidio slona nakon Kambodže u veljači 2018. godine. Brijuni su četvrti hrvatski nacionalni park koji sam posjetio, nakon Kornata, Mljeta i Plitvičkih jezera. U ostala četiri nisam bio. Veli Brijun je moj 26. otok na kojem sam bio u životu, 22. u Hrvatskoj. Iz Fažane sam se za 100 kn taksijem vratio na autobusnu postaju u Puli, pa išao malo iza podne autobusom za Poreč. Popodne sam razgledao Poreč koji se cijeli prijeđe uzduž i poprijeko za u vrh glave 2 h, te bio u Eufrazijevoj bazilici za koje je kompleks ulaznica 50 kn. Popeo sam se i na vrh zvonika, s kojeg je vrijedan pogled. Eufrazijeva bazilika je bila posljednje mjesto pod zaštitom UNESCO-a u Hrvatskoj na kojem nisam bio, tako da sam to kompletirao. Pošto nema autobusa za Motovun, predvečer sam uzeo taksi. Taksi od Poreča do Motovuna, taksist me čeka četrdesetak minuta dok razgledavam Motovun, te me vraća natrag u Poreč, za ukupno 400 kn. Motovun je predivan, podsjeća na državu Sveti Marin.


    Autobusom u 21:20 iz Poreča sam se zaputio u Rovinj. To je jedino mjesto u kojem sam platio noćenje, za 130 kn u jedinom hostelu u mjestu u dvanaesterokrevetnoj sobi. Odspavao sam par sati. Rovinj je, poput Poreča, predivan i sićušan. Isto se cijeli temeljito vidi za najviše 2 h. Penjanje na zvonik Crkve svete Eufemije nije bilo dostupno. U 12:10 13. kolovoza sam krenuo za Rijeku. U Rijeci je jedina vrijedna povijesna znamenitost trsatska tvrđava, koju sam razgledao. Taksi od kolodvora u Rijeci do Trsata platio sam 50 kn, i još 50 kn od Trsata do pred katamaran za Rab. U 17 h sam krenuo iz Rijeke na otok Rab, za 80 kn u jednom smjeru, a na svoj 23. hrvatski i 27. ukupno otok stigao sam u 18:45. Još jedan prekrasan gradić koji se za kratko vrijeme cijeli obiđe. Noć sam pročamio u Rabu, u 6:55 14. kolovoza krenuo katamaranom za Rijeku, pa iz Rijeke doma za Dubrovnik u koji stigoh nakon skoro 13 sati vožnje blizu 22 h.


    Nosio sam 2 500 kn, a potrošio malo više od 2 400. Vidio sam sva mjesta koja sam namjeravao, osim Venecije za koju su svi izleti brodom iz Poreča ove sezone zbog koronavirusa ukinuti. Posjetio sam Pulu, Brijune, Poreč, Motovun, Rovinj, Rijeku i Rab. Nisam plaćao noćenja, ali zato sam puno dao za taksije. Skoro sam vidio cijelu hrvatsku obalu, osim ono malo od Poreča sjevernije.

  9. The Following User Says Thank You to Samotnjak For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Rovinj
    By makach in forum Putovanja
    Replies: 21
    Last Post: 09-04-14, 01:00
  2. Prodajem Matične Ploče, Monitore, Grafičke Kartice, Harddiskove, Optike, Napajanja, Računare..
    By ZaPonijeti in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 51
    Last Post: 27-01-14, 10:56
  3. Replies: 10
    Last Post: 03-03-12, 13:20
  4. Poređenje
    By Rakun in forum Ekonomija
    Replies: 0
    Last Post: 02-02-12, 13:22
  5. Mobilni internet - poređenje
    By institucija in forum Operatori
    Replies: 38
    Last Post: 10-05-09, 17:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •