View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 69 of 330 FirstFirst ... 195965666768697071727379119169 ... LastLast
Results 1,701 to 1,725 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #1701
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    I ja sam tog stava, samo čekam da mi neko pokusa neku kaznu napisati, da ga operem dobro. Kod nas samo kazne pomažu, kazni nema ili ima selektivno, tako da su sva pravila uzalud. Lose se radi, nema tu nikakve dileme. Matematika je neumoljiva.

  2. #1702
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    snip
    Jedine mjere koje bi u ovom trenutku mogle stvarno da funkcionisu su totalno zatvaranje na 15 dana, kao za vrijeme prvog talasa. Sve mimo toga je zaje*avanje sa narodom koje ne rjesava apsolutno nista.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  4. #1703
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jedine mjere koje bi u ovom trenutku mogle stvarno da funkcionisu su totalno zatvaranje na 15 dana, kao za vrijeme prvog talasa. Sve mimo toga je zaje*avanje sa narodom koje ne rjesava apsolutno nista.
    I sto nakon otvaranja za 15-20 dana? Jovo nanovo...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #1704
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    I ja ne vjerujem sto ljudi govore, totalni lock 15 dana, i? Ocemo li i granice zatvoriti za sve narednih pola godine?

  6. #1705
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ne znam ni ja koji je razon zatvaranja na 15 dana?

    Da li bi se do tad virus iskorijenio u CG? Postali bi 'corona-free', ponovo? (ako smo ikad bili a siguran sam da nismo)

    I sto onda? Cekamo improtovane slucajeve ili niko ne napusta zemlju i niko ne dolazi u nasu?


    Po meni, treba sve pustit' da radi dok god mogu da se postuju mjere. A onda da nadlezni malo pocnu da rade i sprovode same mjere. To nece iskorijenit' virus sigurno ali se nece toliko negativno odrazavat' na ekonomiju koja nam je na aparatima.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #1706
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1,066
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Dok je neodgovornih pojedinaca, nećemo bit korona free dok ne dođe vakcina, nego ćemo se i do vakcine načekat. Tako da čisto sumnjam da će biti korona free neđe do marta aprila sigurno
    KOME ZINE, TAJ POGINE

  8. #1707
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ja mislim da "corona-free" uopste nije nesto sto bi trebalo ikome ni na kraj pameti da bude, a kamoli da planira kad bi to moglo bit' i kad do toga doc'.

    Ovdje mislim na nadlezne i one kojima je posao da prate svu ovu situaciju, predvide sto ce i kako bit' u narednom periodu i da shodno tome donesu potrebne mjere.

    Za sada je sve to dosta kilavo, da ne kazem katastrofalno.

    Zatvaranje na X/XX dana bi podrzao samo ako je broj na drzavnom nivou iznad kapaciteta zdravstvenog sistema. Na taj nacin bi se makar privremeno rasteretio zdravstveni sistem, sami bolnicki kapaciteti, zauzeti respiratori itd.

    Svako drugo zatvaranje radi zatvaranja i onog naseg Crnogorskog "da se nesto radi" je totalni debilizam za koji jos uvijek od nikog nisam cuo nikakvo logicko i racionalno objasnjenje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #1708
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I? Kako vam se dopada CG borba sa Covid-om?

    Ja se stvarno slabo oglasavam jer mi se cini da je bolje da nista ne pisem. Ko je sastavljao ovaj "semafor" i sva pravila uz njega... samo nek' je zdra'o.

    Realno mi puca q za ugostitelje ali objektivno gledano... sto su samo oni krivi? Sto oni da se u potpunosti gase dok prakticno sve drugo radi?

    Na osnovu cega je donijeta ta odluka? Na osnovu rizika u datom ambijentu? Na osnovu toga koliko je ta 'grana' bitna za opstanak drustva?

    Kako god da pogledam, u kojoj god poziciji da se stavim.. meni je ovo veze s' mozgom.

    Da ne pominjem trenutno stanje "Ne mozete da pijete kafu u PG ali dobrodosli ste da to uradite u bilo kojem drugom gradu".

    Kad su prije zatvarali medjugradski prevoz, makar je vise smisla imalo. Ne bi volio da do toga dodje ali pokusavam da ukapiram neke odluke i bas mi ne ide.

    Najgore od svega je sto su nadlezni nula prekrizena i samo se slektivno sprovode sankcije sto jos vise umanjuje bilo kakav kredibilitet i postovanje prema #NKT-u i svim ostalim koji te odluke predlazu i sprovode.

    Sto se mene tice mogu se raspustit' slobodno, komplet doma i neka kazu "Pokusali smo, ne ide, srecno". Realno, ne vidim da bi stanje bilo nesto znacajno gore od ovoga trenutnog jer sto neko rece... ovo i jeste pustanje niz vodu. Samo sto je uz sminku da se nesto radi, da se neke mjere donose, neki sastanci odrzavaju itd. itd. Ponekad se neko sankcionise kao "lekcija drugima" a to sto se dopusta sve i svasta, sto je 1000x gore od bilo kakve kafane to nema veze.

    Da neko krene da mi pise neku kaznu za recimo nenosenje maske dok sam setam ili sl., nabio bi ga sakom.
    Znaš kako ja ovo vidim? NKT, sigurna sam, kao tijelo koje je organizovano da pokuša da spriječi širenje epidemije i da je eventualno uspori jer je zaustaviti niko za sad ne može, nije nijedno okupljanje niti bilo kakvo kršenje mjera mimo onoga što su oni donosili niti podržalo niti odobrilo a još manje aminovalo!
    Činjenica je da su obični građani jedini koji ih još slušaju, uticaja zeru nemaju ni na crkvu i sve njene aktivnosti ni na političare i SVE njihove aktivnosti! Što oni mogu da urade u ovoj državi realno, đe njeni prvaci (ovdje misim i na građanske i vjerske i svakakve druge prvake) mogu što god požele i da prave svadbe svojoj djeci i da prave 18.rodjendane, i ručkove i večere i sl, šta mogu da urade u državi u kojoj imaš višu klasu koja može sve i nižu koja ne može ništa i nema ništa i na njoj se iživljavaju?

    Po meni, jedino realno i jedino ispravno i jedino MORALNO je bilo da nakon prvog kršenja mjera od strane onih koji bi trebali primjer da nam daju, da daju kolektivnu ostavku i to sa saopštenjem u kojem se ograđuju od svih događaja na koje nijesu uspjeli da utiču iako su morali obzirom na situaciju, te da nema više svrhe postojanje toga tijela.... i to je to!

    Kafane se zatvaraju, što ti reče nije me briga za kafane, ja sam trenutno baš zabrinuta zbog mojih komorbiditeta za svoje zdravlje tako da me kafane mnogo ne zanimaju, ali zbilja je čudno da pustiš predizborna okuljanja, kakva takva, da pustiš izbore, pa postizborno slavlje, pa postizborni miting, ne jedan no više nekih okupljanja i na kraju šlag na torti sahrana na kojoj je ogromni broj ljudi i onda kazes "zatvorimo kafane"?! Zašto?! Što su kafane krive što je situacija pogoršana???? Cijelo ljeto ljudi idu u kafane i epidemiološka situacija je čas ovakva čas onakva....Glumiš da nešto radiš?! "Ajmo ljudi nešto da zatvorimo!? Crkvu ne smijemo, političare ne smijemo, ma, ajmo ugostitelje ko ih **** njih niko neće šišat ionako će oni koji su privilegovani radit a ovi drugi ko ih šiša neka crknu!!! "
    Što pročitah juče na twiteru nečiji status, parafraziram: Epidemiološka situacija je takva da nam NKT ne da DUMREMO a mi se baš zainatili, pa oćemo silom!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  11. #1709
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post

    Da ne pominjem trenutno stanje "Ne mozete da pijete kafu u PG ali dobrodosli ste da to uradite u bilo kojem drugom gradu".
    Yep, kao sto pomenuh u par navrata i sam... Totalni debilizam.

    Najiskrenije mislim da su napravili samo jos goru situaciju sa zatvaranjem kafica u pojedinim opstinama jer ce sada sve samo brze da se rasiri po ostatku CG. Evo konkretan primjer Herceg Novog jucer, u zivotu nije bilo vise Podgoricana u gradu, cak i terase koje su inace prazne su jucer bile ful fulcate i to mahom gosti iz PG/CT (po naglasku bi se barem reklo).

    Ne kazem da je samo po sebi zatvaranje kafica pogresno ali zatvaranje istih u pojedinim opstinama a ostavljanje opcije medjugradskog saobracaja je totalna glupost.

    GJ NKT, GJ!

  12. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  13. #1710
    Join Date
    May 2007
    Posts
    506
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    I ja ne vjerujem sto ljudi govore, totalni lock 15 dana, i? Ocemo li i granice zatvoriti za sve narednih pola godine?
    Realno gledano, kad smo bili corona free (ako smo ikad i bili) tad je trebalo otvorit granice sa svima uz negativan PCR test. Za naše građane bez PCR testa da mogu uć uz karantin od 15 dana.
    Ja sam lično za to da sve stane na mjesec dana. Svi možemo nekako pregurat taj mjesec. Zatvore se gradovi, prodavnice, sve bukvalno. Bez izlaska iz kuća sem medicinari. Pa ko ima virus do tad će ga preležat.
    Onda na granice uvest 15 dana karantin za svakog gradjanina koji ulazi u zemlju a nema PCR negativan test.
    Nebitno jesi li nas drzavljanin ili si u tranzitu.
    Kroz zemlju nema prolaska bez testa i to je to.
    Pa ko preteče preteče.

  14. #1711
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Napumpani View Post
    Realno gledano, kad smo bili corona free (ako smo ikad i bili) tad je trebalo otvorit granice sa svima uz negativan PCR test. Za naše građane bez PCR testa da mogu uć uz karantin od 15 dana.
    Ja sam lično za to da sve stane na mjesec dana. Svi možemo nekako pregurat taj mjesec. Zatvore se gradovi, prodavnice, sve bukvalno. Bez izlaska iz kuća sem medicinari. Pa ko ima virus do tad će ga preležat.
    Onda na granice uvest 15 dana karantin za svakog gradjanina koji ulazi u zemlju a nema PCR negativan test.
    Nebitno jesi li nas drzavljanin ili si u tranzitu.
    Kroz zemlju nema prolaska bez testa i to je to.
    Pa ko preteče preteče.
    Moj druze mnogo si filmovs gledao . Ne ide to tako sa virusima . A tek sa ekonomijom .

  15. The Following 2 Users Say Thank You to swinger For This Useful Post:


  16. #1712
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,031
    Thanks Thanks Given 
    1,148
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    Podjoh do Bd. Jednu jedinu osobu sreo nisam da nosi masku od Zavale do Sg i nazad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #1713
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,288
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,284 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    I sto nakon otvaranja za 15-20 dana? Jovo nanovo...
    Ne, naravno. Mjere nosenja maske, distanca, pranje ruku i dalje treba da se postuju i nakon zatvaranja.
    Ako imas veliki broj stanovnika koji je zarazen, zatvaranjem svega mogucnost novih zaraza svodis na minimum. To bi poslije 15 dana, kada ti ljudi ozdrave, "resetovalo" situaciju u drzavi, a uzgred bi imao dobar dio stanovnistva koji bi u narednih par mjeseci imali imunitet. Ako bi se nakon toga drzali mjera nosenja maske, pranja ruku i distance, izdrzali bi sa relativno malim brojem novih infekcija, po mogucnosti do vakcine. Ali trenutno je najbitnije preteci zimski period, jer nas u suprotnom ocekuje italijanski scenario od prosle godine. Sto duze cekamo, taj scenario je sve blizi ostvarenju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #1714
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    144
    Thanked in
    94 Posts

    Default

    Doneseš mjere na 15 dana koje će aj da rečemo dat rezultat.

    A nakon toga opet će bit neki masovni skup i sve opet isto. Šta reći...

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  19. #1715
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    840 PCR analiza od kojih je 426 pozitivnih

    Eto nas na 50%

  20. #1716
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #1717
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Mislim da smo prvi put presli 50 posto a mozda i na svijet prvi

  22. The Following User Says Thank You to swinger For This Useful Post:


  23. #1718
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Dobro je da su smanjili ovo testiranje. Da su isli svaki dan 2000+ testova imali bi 1000+ slucajeva dnevno...

  24. #1719
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,866
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Užas...a kažu da je realan broj 2-3 puta veći od prikazanog.Znači skoro 20.000 trenutno zaraženih

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока

  25. #1720
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Užas...a kažu da je realan broj 2-3 puta veći od prikazanog.Znači skoro 20.000 trenutno zaraženih

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Realan je 5 ili 10× više.

  26. #1721
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Opet danas masa masa naroda po primorju na kafe i sokiće, ovo zatvaranje kafana je stvarno jedna budalaština velika, mislim da u ovakvom sistemu nema nikakvog efekta.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  27. The Following 2 Users Say Thank You to sparky For This Useful Post:


  28. #1722
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Opet danas masa masa naroda po primorju na kafe i sokiće, ovo zatvaranje kafana je stvarno jedna budalaština velika, mislim da u ovakvom sistemu nema nikakvog efekta.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ima efekat, samo što je potpuno suprotan željenom, podgoričani šetaju i raznose virus po ostalim opštinama...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  29. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  30. #1723
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Procitah one izjave u tuzilastvu povodom cirkusa u KBC. Ono sto je stampa objavila.
    Izmedju redova vidim da svi ovi sto se pominju nemaju autoritet, nemaju profesionalne principe i ocigledno svaki dan smisljaju kako da prebace na nekog drugog ono sto bi realno mogli i trebali da rade.
    Tamo nije bilo nikog da kaze.....đe ćete magarci....i da zovne obezbjeđenje i policiju ako treba. Zgrožen sam kako stvari tu funkcionišu.

    CG treba da dovede jednu iskusnu medicinsku sestru, Njemicu....i da je postavi za direktora KBC.
    Bila bi 100 puta bolja od ovih nasih sto čine ovome i onome.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  31. The Following User Says Thank You to high For This Useful Post:


  32. #1724
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,040
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    sta je s vama, podgoricani su rodjeni u kafani
    nothing comes from violence and nothing ever could

  33. #1725
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,293
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparky View Post
    Opet danas masa masa naroda po primorju na kafe i sokiće, ovo zatvaranje kafana je stvarno jedna budalaština velika, mislim da u ovakvom sistemu nema nikakvog efekta.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ima efekta.

    Negativnog.

    Opet.. ja samo trazim neku logiku i racionalno razmisljanje.

    Ako imas opstine gdje je broj zarazenih jako nizak (evo recimo Bar u kome zivim je danas bilo 3, juce 2 a prekljuce 1 slucaj) a onda navedes sve ljude iz najzarazenijih gradova da dodju u isti taj Bar (Bar kao primjer navodim, isto se moze prenijet' i na Kotor, Tivat itd.) onda je logicno da ce te brojke da skoce. Vjerovatno ne za dan/dva ali za nedelju dana oce.

    Kao sto rekoh (i kao sto cu ponovit' vise puta) aktuelni 'semafor' i mjere, te posebno sprovodjenje mjera i sankacija nemaju veze s' mozgom.

    Al' tu nema nikog da preispita odluku, da postavi prava pitanja, da se racionalno povede neka diskusija i vidi sto i kako dalje.

    Tu su jako glupi (i prije svega nestrucni) ljudi koji se ne pitaju s' glavom ili neuspjesno kopiraju neke mjere, obicno uz nelogicne 'modifikacije'.

    Dovoljno je vidjet' Simovica, uzgajivaca krompira na celu #NKT-a i da sve bude jasno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 69 of 330 FirstFirst ... 195965666768697071727379119169 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •