View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 220 of 330 FirstFirst ... 120170210216217218219220221222223224230270320 ... LastLast
Results 5,476 to 5,500 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #5476
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Mislim da topik može da podnese i teret ove replike.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kad smo kod rezultata i budućnosti

    Novi Zeland mi izgleda prilično fino ovih dana. Mada, što znaju oni sa svojim mjerama i zaključavanjem.
    Zaista, sadašnjost u tom pogledu im je impresivna. Kvaka je što se priča zasniva na konceptu - drži vodu dok majstori odu. Izazov će biti nova otvaranja, krenulo je sa AU (bez karantina).

    E sad, kako i zašto disciplinovanom Japanu, takođe ostrvskoj zemlji i ovogodišnjem domaćinu OI taj recept nije radio posao, ostaje za drugu temu.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja možda jesam naviknut na oficijelni update jer kad odem kod doktora i pojasnim mu što mi je, poslušam njegove savjete i terapiju ispoštujem ako mi je dao.
    U idealnom poretku stvari tvoj pristup je savršeno ispravan.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja nisam učio školu za to 10tak godina, i nemam taj luksuz da dovodim u pitanje što mi doktor kaže.
    Pogrešne dijagnoze, nesavjesno liječenje i kršenje Hipokratove zakletve rezervisano je isključivo za šamane i vračeve sa brzim tečajem kod lokalnog travara.

    Nešto što je u konvencionalnoj medicini s pravom poželjno je i - drugo mišljenje.

    Možda, na sreću, nikad nisi poznavao ili imao u svom okruženju nekoga ko je gajio suviše povjerenja u svog doktora, da bi uopšte tražio mišljenje drugog specijaliste. Epilog takve prakse, osim pogrešne dijagnoze i terapije u nekim slučajevima je završetak života ili u 'sretnijoj' varijanti trajno narušeno zdravlje. No, uvriježeno je mišljenje da se u službenoj medicini ne događaju greške i promašaji. O, i te kako se događaju (i naše forumske teme su pune raznih iskustava).

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vjerovati nekome (ko je fizički tu npr) nije isto što i vjerovati u Isusa/Alaha/Budu.
    Jer ja vjerujem da penicilin pomaže, postoje i naučni dokazi za tako nešto, a za svetu vodicu nisam baš siguran da bi me izliječila tačnije ne postoje dokazi naulni za tako nešto.
    Mislim da sam jasno razlučio vjerovanje - nekome, u nekoga/u nešto. Vjeruješ ljekaru (utjelovljuje spasitelja). Vjeruješ u lijek (relig. komponenta). Vjeruješ u nauku (neupitna relig. dogma).

    Ja ne treba da vjerujem, ja znam da penicilin pomaže, znam i sporedne efekte.

    Pitanje je treba li da vjerujemo ili treba li da ZNAMO šta na ćelijskom nivou donosi npr. mRNA na - duže staze? Može li u nekom periodu biti okidač za autoimunu bolest? Da li utiče na razvoj fetusa? Implikacije na pacijente u pubertetu? Zasad se oslanjamo na naučne projekcije koje u teoriji pokazuju da je sve bezbijedno. No, zar nije priroda nauke - propituj sve, propituj nauku!

    Dozvoli da postoje skeptici koji smatraju da za neke tvrdnje treba i živa potvrda, da za svaki značajni naučni proboj treba i izvjesno vrijeme, a u krajnjoj liniji nisu isključene ni - žrtve.

    Na tragu toga ide podsjećanje na jednu neslavnu pharma epizodu uz crnohumornu poštapalicu - 'vjerovali su u STRUKU i dobili djecu bez RUKU'. Fjasko sa tada 'sigurnim' lijekom za spavanje - Conterganom koji se davao izmedu ostalih i trudnicama, za ublažavanje jutarnje mučnine, od 1957 - 1962. Tragične posljedice terapije za koju se vjerovalo da je bezbjedna osjetilo je 10.000 djece širom svijeta, rođenih s teškim anomalijama (uglavnom bez ruku). Tek 2009. godine i svih dokaza, kompanija Grünenthal je priznala svoju grešku i izvinila se uz nekakvu odštetu.

    https://www.dw.com/sr/kasno-izvinjen...ova/a-16215666

    https://theconversation.com/remind-m...uch-harm-46847

    Zašto ovo navodim? Da malo bliže pogledate sliku svijeta u kojem živimo. Svijeta gdje treba pola vijeka da se prizna evidentna i ogroma greška. Zamislite kakav tretman imaju manje očigledne greške?

    Svjestan sam činjenice da je nauka u međuvremenu napravila ogroman iskorak i da se gore pomenuti incident neće ponoviti, but still.. dobri stari đavo je vazda u detaljima

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    DW je pisao o Izraelu, istom Izraelu koji je juče ukinio maske na otvorenom, a vakcinisao je pola stanovništva, ali još nisu zadovoljni i skladište doze za novu vakcinaciju.
    Jeste, DW piše o izazovu mutacija u većinski imunizovanom Izraelu, kojem na kraće staze super ide. Za one malo duže ugovorili su 3 puta više doza od ukupne populacije, što ide u prilog sve izvjesnijoj polugodišnjoj vakcinaciji u narednim godinama (toliko o onoj famoznoj priči s početka kako s vakcinom svemu dolazi kraj).

    Pfizeru, doduše, ide još bolje. Dobio je idealne uslove za testiranje nove platforme na kojoj želi bazirati, između ostalih i vakcine protiv HIV-a. To samo po sebi ne zvuči loše, dapače zvuči dobro.. opet kažem, u idealnom svijetu oslobođenom korporatvne gladi, izlobiranih naučnih činjenica i posve netransparentnih procesa gdje je odgovornost samo na pokusnom 'mišu' .

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vjerovatno sad očekuješ da ja ostavljam linkove Novog Zelanda da bih dokazao svoju oficijelnu teoriju kako je ispravna. Neću zaista, iovako ovim postom završavam diskusiju.
    Neočekujem ništa.

    Zapravo priželjkujem kad je nešto postavljeno na forumu a inicijalno dolazi iz usta nekog naučnika, ljekara, virusologa...čiji stav iskače iz MSM šablona, da to ne bude dočekano na nož kao izraz glupih, kako veli Bugi, ili Mojsijeve tinejdžerke koja ne shvata suštinu svoje uloge dok vrti na repeat zadnji Karleušin trek - već prihvaćeno kao - neko drugo mišljenje (u šta ne mora niko da vjeruje).

    Mnogo je poštenje prema svim sagovornicima, pogotovo što je već postala praksa da se žestoko osporavane stvari, sada predstavljaju kao opšteprihvaćene covid činjenice.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja inače strašno vjerujem u zvaničnu medicinu i u njene napore (tj njenih stručnjaka) da se izbore sa ovom i svim pandemijama koje smo imali i koje ćemo imati ubuduće...s
    Da li čovjek koji je zaslužan za otkriće HIV-a, a potom nagrađen Nobelom, i dalje može biti čovjek zvanične medicine, ako danas traži drugačije protokole liječenja i uz to tvrdi da se igranje sa mRNA tehnologijom može žestoko obiti o glavu čovječanstvu?

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ...normala je ono na šta se prilagodimo
    Nemoj.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    A što se tiče reda iz Zare....ne vjerujem da je mnogo vakcinisanih bilo, jer su mladji tamo pohrlili, a oni se nijesu baš pretrgli...a i čvrsto vjerujem da su oni koji su pohrlili da se vakcinišu malo odgovorniji i savjesniji i da neće tek tako stati u red...mozemo u Zaru i prekosjutra
    Vakcinisane u Zari nisam pomenuo, govorim o oporavljenima/imaju anti-tijela. Pitanje je glasilo zašto se posmatra svaki red/okupljanje i sl. kroz prizmu - zaraženi/ranjivi kao u startu epidemije. Zar nije logično da danas nakon godinu dana i visoke incidencije ta struktura u redovima izgleda drastično drugačije? I dalje mislimo da redove opsjedaju samo širitelji i 'covid nevine' osobe koje rizikuju da postanu širitelji.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Posle mojeg iskustva sa koronom primila bih sve tri vrste vakcine samo da još jednom ne prolazim kroz iskustvo. A u Zaru i XYZ neću ući osim ako nemam slobodnog prostora oko sebe :*
    Apsolutno razumijem i podržavam tvoju odluku za imunizaciju, kao što podržavam i to da ta odluka treba biti lična, neuslovljena i neisforsirana.

    Sasvim je u redu da pojedinac svojevoljno i na sopstvenu odgovornost prima eksperimentalnu gensku terapiju,
    no kad se ista servira pod prijetnjom - kako se to onda zove?

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nevakcinisan će da naudi svakome ko ne smije da primi vakcinu, ljudima koji imaju pridruzene bolesti ili djeci, ljudima koji iz bilo kojeg razloga ne mogu da prime vakcinu.
    Da naudi iako je zdrav, ozbiljno?

    Prema trenutno raspoloživim informacijama rizik po ranjive grupe predstavljaju i uredno vakcinisani. Za većinu dostupnih vakcina već 100k puta ponovljena je oficijena info da nisu garant kako zaštite od infekcije tako ni zaustavljanja transmisije. Stoga ta teza o nevakcinisanima kao svojevrsnim biološkim bombama normalizuje jedan krajnje odvratan i opasan sentiment.

    Još mi objasni jedno, je l' savjest treba da bude mirnija ako nekog ubiješ, a vakcinisana si?

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zamisli da imaš astmu i radiš na mjestu gdje imaš kontakte sa narodom i neki koji nije želio da se vakciniše ti prenese bolest...moze nauditi ali svakome na svoju savjest.
    Ne treba da zamišljam, to mi je svakodnevica.
    Last edited by starwalker; 21-04-21 at 20:35.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to starwalker For This Useful Post:


  3. #5477
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zvončice obaveza države je da u ovakvim vanrednim situacijama organizuje dostavu hrane i ostalih potrepština onima koji žele i imaju mogućnosti da se samoizoluju i organizuje karantin za one koji nemaju tu mogućnost jer žive sa nekim ko ne želi da se izoluje sa njima, ostalima objasniti da im nije garantovano mjesto u bolnici i da mogu da krive samo sebe ako im se to desi pa ako je nekome miliji posao i kafana od života to je njegov izbor




    A, ti znaš da se ova boldovana rečenica direktno kosi sa hipokratovom zakletvom...nema mogućnosti da se ni država ni ljekari tako odnose prema onima koji ne žele da se povinuju pravilima ili onima koji neće da se vakcinišu....država sa stanovišta ljudskih prava, medicina hipokratove zakletve i nema tu priče...slazem se da je trenutno stanje tj opadanje broja zarazenih zasluga vjerovatno velikog broja onih koji su prebolovali koji je daleko veći sigurna sam, nego ono što se zna jer jako je puno asimptomatičnih, ili onih koji su imali jako blage simptome pa se nijesu ni testirali da ne bi završili u samoizolaciji A bogami je bilo i onih sa nekim jacim simptomima koji su šetkali
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #5478
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    a bilo je svi znamo da je bilo, hvalili su se i po društvenim mrežama...a vidiš što se tiče hipokratove zakletve tiče to odjednom nije važilo za gomilu onih kojima je trebala pomoć za druge bolesti, odlagane su operacije itd. znaš već i sama
    She is only here to annoy herself!

  5. #5479
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Da li čovjek koji je zaslužan za otkriće HIV-a, a potom nagrađen Nobelom, i dalje može biti čovjek zvanične medicine, ako danas traži drugačije protokole liječenja i uz to tvrdi da se igranje sa mRNA tehnologijom može žestoko obiti o glavu čovječanstvu?
    Može, naravno...u tom trenutku, na tom stepenu znanja i razvoja on je otkrio jednu groznu bolest koja je tada na taj način tretirana (zastrašujuće, rekla bih) ali u međuvremenu, pošto smo svjedoci stravičnog napretka medicine, načina liječenja i sredstava za liječenje (ljekova i med.tretmana) ti protokoli liječenja su promijenjeni i po meni je to potpuno normalno i upravo u službi svega što sam rekla. I baš zato sam uvjerena da će napredak nauke u jednom trenutku i koronu marginalizovati i podvesti je pod neki redovan potpuno bezvezan i smEšan virus (dr Nestorović like this)
    Naravno da igranje genetikom može da se obije o glavu čovječanstvu to zna svako misleće biće...a nije da se naučnici ne igraju...put do pakla je popločan najjboljim namjerama..nažalost


    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    nemoj.
    Što nemoj...nijesam izrekla nikakvo svetogrdje, rekla sam da će normalno biti ono na šta se prilagodimo? Šta si ti pomislio da sam rekla? Zar nije vrijeme iza nas pokazna vježba za ovo što sam rekla?! Zar nam nije postalo normalno sve ono što smo nekad smatrali sablaznim, zar se nijesmo svemu prilagodili i danas nam je normala? Ne znam na što si ti mislio ali ja sam isključivo mislila na prilagodjavanje vremenu ispred nas...kao što je od postanka svijeta...



    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Vakcinisane u Zari nisam pomenuo, govorim o oporavljenima/imaju anti-tijela. Pitanje je glasilo zašto se posmatra svaki red/okupljanje i sl. kroz prizmu - zaraženi/ranjivi kao u startu epidemije. Zar nije logično da danas nakon godinu dana i visoke incidencije ta struktura u redovima izgleda drastično drugačije? I dalje mislimo da redove opsjedaju samo širitelji i 'covid nevine' osobe koje rizikuju da postanu širitelji.
    Ako pandemija nije pod kontrolom, a nije, smatram tvoje pitanje blago rečeno čudnim. I uopšte mi ni jednog jedinog momenta nije na pameti bilo da su ti ljudi u redu ŠIRITELJI kovida, nego naprotiv, da sebe izlažu opasnosti da budu zaraženi...ali svako ima svoju percepciju, ja kao majka razmisljam da ispred Zare mahom mlade djevojke i momci čekaju redove, nesvjesni koliko ova bolest zna da bude teška, dugoročno, te mi je normallno dok situacija nije pod kontrolom, valjalo bi biti obazriviji...ne moramo izbjegavati ni dojč, ni šetnju, ni teretanu, pa ni Zaru i ostale butike u TC ali možemo, recimo, odložiti kupovinu dok se u Zaru ne bude moglo ući onako usput, bez reda, kao i uvijek što je bilo

    Quote Originally Posted by starwalker View Post

    Apsolutno razumijem i podržavam tvoju odluku za imunizaciju, kao što podržavam i to da ta odluka treba biti lična, neuslovljena i neisforsirana.

    Sasvim je u redu da pojedinac svojevoljno i na sopstvenu odgovornost prima eksperimentalnu gensku terapiju,
    no kad se ista servira pod prijetnjom - kako se to onda zove?
    ja nijesam primijetila da je neko servirao pod prijetnjom? Koliko znam ljude pozivaju da se vakcinišu dobrovoljno...šta je to u protivnicima vakcina da priču o vakcinama smatraju atakom na njihove slobode!? Ako sam dobro razumjela, trebalo bi da se o vakcinama ne razgovara i da se ne pominju pa ako neko oće neka preko neke viber ili whats up grupe lijepo zakaze, na tajno, nikako javno, pa se brate vakciniše, pušti normalan svijet da živi i sve to da se ne bi iritirali antivaskeri i ostala sumnjala u dobrobiti vakcina? Kad te neko natjera da pod PRISILOM primiš vakcinu, pričaćemo o ovome inače se nije desilo.
    Quote Originally Posted by starwalker View Post

    Da naudi iako je zdrav, ozbiljno?

    Prema trenutno raspoloživim informacijama rizik po ranjive grupe predstavljaju i uredno vakcinisani. Za većinu dostupnih vakcina već 100k puta ponovljena je oficijena info da nisu garant kako zaštite od infekcije tako ni zaustavljanja transmisije. Stoga ta teza o nevakcinisanima kao svojevrsnim biološkim bombama normalizuje jedan krajnje odvratan i opasan sentiment.

    Još mi objasni jedno, je l' savjest treba da bude mirnija ako nekog ubiješ, a vakcinisana si?
    Još nijesam čula, mada priznajem da mi nije životna misija bila da tražim takve slučajeve, da je neko ko je vakcinisan pozaražavao sve oko sebe koronom...pošto to nije dokazano ni o tome nećemo pričati nego ćemo sačekati da ja vakcinisana zarazim moje dijete koje za sad ne želi da se vakciniše...onda ću ti reći....do tad, onaj ko nije vakcinisan moze da "naudi" osjetljivim grupama...s tim u vezi smatram neodgovornim da neko radi sa djecom a ne želi da se vakciniše, da neko liječi ljude a ne želi da se vakciniše....ako još pored toga ne želi da se pridržava pravila o zaštiti protiv infekcije (Ruke-maska-distanca) onda je bas neodgovorna...u bilo kom slučaju da sam odgovorna za nečiju bolest savjest mi ne bi bila mirna, pitanje ti je grdno i otrovnije nego mnoge stvari ovdje pročitane...ovdje niko ne zove one koji ne zele da se vakcinisu "biološkim bombama" čak ukoliko su dovoljno savjesni da postuju pravila i cuvaju druge od sebe po meni i ne moraju da se vakcinisu ako su protivnici i ako se plaše rizika, te smanjuju rizik da bilo kome naude, ali ako ne postuju mjere, a ne zele da se vakcinisu, realno mogu da prenesu koronu nekome ko će to teško podnijeti ili drugim riječima mogu da NAUDE osjetljivim i neosjetljivim kategorijama (primjer, moj stric živi na selu, i otkako je korona krenula ne ide sa svog imanja nigdje....supruga mi radi, nosi masku i pokušava koliko je moguće, i koleginica joj je došla na posao svjesna rizika jer je tri dana bila bolesna ali je ćutala...moja strina se razboljela i prenijela svom suprugu....oćeš reći da nije naudila pomenuta žena njima dvoma?)
    Quote Originally Posted by starwalker View Post

    Ne treba da zamišljam, to mi je svakodnevica.
    Ne vodiš računa o drugima ili drugi ne vode računa o tebi?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #5480
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a bilo je svi znamo da je bilo, hvalili su se i po društvenim mrežama...a vidiš što se tiče hipokratove zakletve tiče to odjednom nije važilo za gomilu onih kojima je trebala pomoć za druge bolesti, odlagane su operacije itd. znaš već i sama
    Jeste, ali se i radilo ono što je hitno...u ovom korona vremenu, već sam pominjala, mojoj prijateljici je otkrivena maligna bolest i procesuirana je i odradila od aprila prosle godine sve pretrage i hemoterapije i danas je hvala bogu dobro...moj tata je operisao kataraktu...meni je pukla retina i to su mi sanirali hitno, par mjeseci sam oko toga imala frke, moja tetka operisana od neke kile u stomaku, urgentno je bilo, mom suprugu makli promjenu na glavi za koju su sumnjali da je maligna, srećom nije...vjerujem da su mnoge stvari i preskakali, odbijali, ali isto tako vjerujem da im nije bilo lako
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #5481
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Zvoncice nista u 2021' nije normalno.Niti mislimo da se privikavamo na nenormalne stvari.Koleginica ima astmu.Imala je djevojka koronu i prosla je lagano.Tako da nemoj da plasite ovaj narod bzv,da se od tudjeg pogleda mozete zarazit.I ne znam zasto je vama toliko stalo da se neko drugi vakcinise.Vi ste vakcinisani,spaseni ste.Drzite distancu od nas ne vakcinisanih i zivjecete 100 godina.I opet neka prica kako su ljudi postovali mjere ali ih je neka fukara zarazila.

  8. The Following User Says Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  9. #5482
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    postoje neki za koje je vakcina rizična isto kao i korona
    She is only here to annoy herself!

  10. #5483
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Meanwhile in India.

    Novi soj, double mutant.
    https://www.bbc.com/news/uk-56813025
    Vrlo kredibilni naucnici ukazuju na mogucnost pojave novih sojeva usljed vakcinacije, evo vec mjesecima. Ali, fact checkeri su ih oznacili kao false information i tu bi sva prica trebalo da se zavrsi?
    Zar nije simptomaticno da se pandemija globalno usporila, a onda ubrzala kada je krenula vakcinacija? Zar nije simptomaticno da opasnijih sojeva nije bilo prije pocetka vakcinacije, a sad iskacu svuda? Kako je tako jednostavno progutati zvanicnu pricu kada toliko toga ukazuje da nesto u njoj ne stima? A zvanicna prica ne kaze bukvalno nista o uzroku pojave novih sojeva. Nego, ETO, javili su se, moramo se sto prije i sto vise vakcinisati, to je jedino rjesenje. I teret odgovornosti za sve negativne trendove se prebacuje na nevakcinisane.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  11. #5484
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    "Vrlo kredibilni naucnici ukazuju na mogucnost pojave novih sojeva usljed vakcinacije, evo vec mjesecima. "

    i to, gle čuda, opet onamo gdje se masovno daje AZ...
    She is only here to annoy herself!

  12. #5485
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Ko god je htio malo da se pozabavi ovom tematikom iole ozbiljnije vec mjesecima mu je jasno da virus vise ne mutira kao sto to prirodan put nalaze. Mutacija je bilo i ranije, desetine jos u aprilu 2020. al' se sve odvijalo nekim normalnim procesom. Interesantno je da od kako su pocela "klinicka ispitivanja" to vise nije slucaj.

    Ne znam koliko Nobelovaca/renomiranih naucnika ce biti potrebno da kaze i potvrdi ovo da bi se uopste pocelo razmatrati kroz MSM?

  13. #5486
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Tema je koronavirus u CG. Ajmo da se "mejnstrimujemomedijima" na to.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #5487
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Izvinjavam se, ne tiče nas se indijski soj dok ne dođe u Crnu Goru, tako treba razmišljati...

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  15. #5488
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Niko ne kaze da tako treba razmisljati, naprotiv ostavljamo vam na volju.
    Samo imamo dovoljno tema za svaku prblematiku COVID-a pa eto da rasporedimo linkove i postove.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #5489
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    I prođe još jedna nedelja a od masovne vakcinacije ništa, opet se ministarka gađe sa datumima reče 20. aprila dolaze vakcine sad je novi datum u toku sledeće nedelje i prva polovina maja ne znam što će joj ovakve izjave osim što urušava svoj kredibilitet i ministarstva.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  17. #5490
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Sta je briga, vidi da narod ima pamcenje zlatne ribice.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  18. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  19. #5491
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    posebno poštovanje za sve ljude kojima neko leži u bolnici zbog korone ili bilo koje druge bolesti pa moraju imati posla sa ovom bagrom iz KBCa. čudi me da neko nije u novine izašao da se žali na njih. mada ozbiljno razmišljam da budem prvi
    Last edited by outline; 24-04-21 at 19:27.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  21. #5492
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Pa dobro to sto je naroda u grad nocas... mi jul necemo docekat


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  22. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  23. #5493
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Pa dobro to sto je naroda u grad nocas... mi jul necemo docekat


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sta se drugo moglo ocekivati? Ne pravdam nikoga ali je bilo potpuno ocekivano da ce ljudi da se opuste poslije duzeg zatvaranja.

    Mi mozemo samo da se molimo da nas ne zadesi neka IND/BR/SA verzija virusa i to je to. :/

  24. #5494
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Koliko se lokala juce moglo zatvorit u Novom.Nema veze,vazno da se vikendom ne moze van grada i da i dalje drzimo policijski sat

  25. The Following User Says Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  26. #5495
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,379
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Koliko se lokala juce moglo zatvorit u Novom.Nema veze,vazno da se vikendom ne moze van grada i da i dalje drzimo policijski sat
    Yep. Danas ista prica u potpunosti.

    Opet kazem, ne krivim nikoga, donekle i shvatam ljude, al' upravo ovo oko kafica dokazuje koliko su nesposobni da se "usklade" sa mjerama. Da ne pricam kako medjugradski ne moze al' se moze do Trebinja...

  27. #5496
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Sinoć je po PG bio pakao, da ne pominjem lokale o kojima se radi, ali zaista totalna havarija. Ljudi su jednostavno nedokazani i to je to.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  28. #5497
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Priča mi jedan inspektor kad je ušao u Welder zatekao je gužvu ka iz najboljih pred Korona dana jedno na drugo ni distance ni ograničenja broja gostiju za stolom zato su popili 2 ipo hiljade kazne.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  29. #5498
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Treba jos jednu 0 dodat na tu kaznu da se stvari promijene.
    Nema potrebe da idu po kafanama. Samo neka pogledaju par instagram profila i kucaju kazne iz kancelarije.
    Welder, 100 manira, Avlija _____________________ dopisite spisak po zelji.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. #5499
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    rekordni pazari u kafanama u PG juče. konobari se rastavili od posla, jedan konobar na više stolova jer gazda kao nema da zaposli još jednog. a ođe priča kako je kriza i kako je ekonomija važnija no zdravlje
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #5500
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Samo kad nam uleti neki Indijac.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

Page 220 of 330 FirstFirst ... 120170210216217218219220221222223224230270320 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •