View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 181 of 330 FirstFirst ... 81131171177178179180181182183184185191231281 ... LastLast
Results 4,501 to 4,525 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #4501
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Koja je fora sa kafematima, zasto imaju pik na njih? Pitam onako...
    Isto kao kad bi u voli rekli ne radi sektor sa vocem i povrvem, samo radi dio
    za suhomesnato??

    Druga stvar sta se dobija sa totalnim lokdaunom?
    Po meni, najveci je problem trenutno sto se mjere ne postuju (ni od nas ni od strane ovih koji su ih propisali)
    Drugo, ne kaznjavaju se oni koji krse mjere. Na ovu krizu kad rebnes nekoga par stotina opametice se za cijeli zivot...

    Nema logike da se mjere poostravaju zbog neodgovornih pojedinaca i onih koji nisu sposobni da te iste mjere sprovode kako treba

  2. #4502
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,637
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    za vikend su kažnjavali, doduše kladionice i po neku prodavnicu recimo 2000e kazna vlasniku kladionice plus 200e radniku jer je kršio mjere
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. #4503
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Koja je fora sa kafematima, zasto imaju pik na njih? Pitam onako...
    Isto kao kad bi u voli rekli ne radi sektor sa vocem i povrvem, samo radi dio
    za suhomesnato??

    Druga stvar sta se dobija sa totalnim lokdaunom?
    Po meni, najveci je problem trenutno sto se mjere ne postuju (ni od nas ni od strane ovih koji su ih propisali)
    Drugo, ne kaznjavaju se oni koji krse mjere. Na ovu krizu kad rebnes nekoga par stotina opametice se za cijeli zivot...

    Nema logike da se mjere poostravaju zbog neodgovornih pojedinaca i onih koji nisu sposobni da te iste mjere sprovode kako treba
    Sta se dobija?
    Gase se sva mala preduzeca,ostaju samo veliki.
    Ne pitaju se oni tu nista,no rade kako im svjetska zdravstvena organizacija naredi.

  4. #4504
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Sta se dobija?
    Gase se sva mala preduzeca,ostaju samo veliki.
    Ne pitaju se oni tu nista,no rade kako im svjetska zdravstvena organizacija naredi.
    Ne znam koja je logika jer svakodnevno bankrotira po jedan gigant i na domacoj i stranoj sceni.
    Manje firme su isto u k. otisle, ja ne znam odakle se vise vracaju krediti i placaju zaposleni, obzirom da prihoda odavno nema ili je desetkovan

    Danas je trebalo investitor (Rus) da dodje u Budvu zbog gradilista i kad su mu rekli da moze u Splendid hranu da dobije samo u sobi, covjek je otkazao put

    Trenutno stanje u drzavi zbog pandemije i politickih desavanja uopste ne daje neku nadu da ce stvari krenuti nabolje ove sezone.
    Naprotiv, mislim da nas ceka zahebana sezona

  5. #4505
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    Ne znam koja je logika jer svakodnevno bankrotira po jedan gigant i na domacoj i stranoj sceni.
    Manje firme su isto u k. otisle, ja ne znam odakle se vise vracaju krediti i placaju zaposleni, obzirom da prihoda odavno nema ili je desetkovan

    Danas je trebalo investitor (Rus) da dodje u Budvu zbog gradilista i kad su mu rekli da moze u Splendid hranu da dobije samo u sobi, covjek je otkazao put

    Trenutno stanje u drzavi zbog pandemije i politickih desavanja uopste ne daje neku nadu da ce stvari krenuti nabolje ove sezone.
    Naprotiv, mislim da nas ceka zahebana sezona
    Logika je ta da kad ugasis privredu, ekonomiju jedne zemlje a ta zemlja nema neke investicije, kapital, proizvodnju i sl. onda ta zemlja mora da se zaduzi, a kad se zaduzi onda mora date kredite da vraca, pa onda ide kamata na kamatu, i onda nikad zemlja ne moze da izadje iz dugova, i postaje stanovnistvo u toj zemlji obican rob, podlozan volji kreditora.

    Ocigledno i dio nove vlasti nastavlja istu pogubnu ekonomsku politiku (ne ulazeci u to da li moraju ili ne, i da li dobijaju neku naknadu za to ili ne). Sad bi trebalo svi da se skupe zajedno, da budu solidarni, i da kazu necemo vise nikakve mjere, necemo vise glupu ekonomsku politiku, nego cemo fino da se sve otvori, i da svi rade, a oni koji imaju zdravstvenih problema da se lijece, i to kvalitetno da se lijece, pa ako domaci doktori ne umiju da pogledaju snimak pluca kako treba, onda platiti fino doktore sa strane koji umiju. Usput da sam ja na mjestu vlasnika firmi koje su ugasene i koje gube novac zbog mjera angazovao bih advokata i fino kolektivnu tuzbu protiv ovih sto su donijeli mjere, i ispostavio im racun za naknadu stete, izgubljenu dobit, dusevne boli (kad su mogli neki od politicara, zasto ne bi mogao i obicni svijet), pa da vidimo onda kako ce stvari da se odvijaju. Novi krediti nijesu rjesenje, jer ce svaki novi kredit da ima enormnu kamatu koja ce za sobom da povlaci jos veci ekonomski krah. Ovo je zadnja sansa da se krene sa brzim, konkretnim ekonomskim mjerama, jer ne znam odakle ce za pola godine isplacivati plate i penzije, jer ce od postojeceg kredita dobar dio para da ode na otplatu kamata za prethodne kredite, i druge vec postojece ekonomske obaveze ka inostranstvu.

  6. #4506
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Ođe većina trubi maska distanca,a svi prelezali. Seems legit

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  7. #4507
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Ne znam osobu da nije prelezala. Iskreno. Od rodbine i drustva i ljudi sa posla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. #4508
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,400
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,219
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ali serijal "bitka za Niksic" na televizijama u Srbiji je zastidje u svakom smislu!
    Bruka!
    Kad će lokalni u Valjevo ili Niš ili nebitno đe... Da se umiješamo malo, a?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  9. #4509
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ja znam jedno 20-30%... 10% će se izvuć tako da nam je još malo ostalo, uvodit lockdown sad bi bila najgluplja moguća stvar
    She is only here to annoy herself!

  10. #4510
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ne znam osobu da nije prelezala. Iskreno. Od rodbine i drustva i ljudi sa posla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sve je to za ljude,samo ne treba pametovat puno. Glavni problem u Cg je prica o nebitnim stvarima. Razvodnjavanje svega...

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  11. #4511
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,637
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    pa e, korona je nebitna tema. samo je preko 200 ljudi umrlo od nje prošlog mjeseca

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #4512
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Nekako mi ovo odgovara situaciji kod nas

    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  13. #4513
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  14. #4514
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,637
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    biće to, da treba da prođu izbori i onda pod ključ

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #4515
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ko zna, onda jedino od 15og marta.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  16. #4516
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Vidim ima dosta zagovornika da se ništa ne zaključava.

    Samo jedna mala sitnica. Ako se ne zaključamo, i ne suzbijemo dalje širenje epidemije i pri tome se vakcinišemo, imaćemo potpuno zaraženu naciju u koju nijedan turista svijeta neće dobiti zeleno svijetlo matične države da dođe da ljetuje.
    To dalje znači da nema prihoda od turizma.

    Sad izračunajte je li bolje sad zaključati i prihodovati nešto od turizma, ili puštiti sve da radi a nemati ništa od turizma.
    Mislim da je matematika jasna.

    Ne brine se niko od njih za ljudske živote to vam je valdja odavno jasno. Ali da li zdravlje treba biti ispred ekonomije - apsolutno da treba.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #4517
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,798
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Ja sam vazda bio za totalni lockdown, 21 dan.


  18. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  19. #4518
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vidim ima dosta zagovornika da se ništa ne zaključava.

    Samo jedna mala sitnica. Ako se ne zaključamo, i ne suzbijemo dalje širenje epidemije i pri tome se vakcinišemo, imaćemo potpuno zaraženu naciju u koju nijedan turista svijeta neće dobiti zeleno svijetlo matične države da dođe da ljetuje.
    To dalje znači da nema prihoda od turizma.

    Sad izračunajte je li bolje sad zaključati i prihodovati nešto od turizma, ili puštiti sve da radi a nemati ništa od turizma.
    Mislim da je matematika jasna.

    Ne brine se niko od njih za ljudske živote to vam je valdja odavno jasno. Ali da li zdravlje treba biti ispred ekonomije - apsolutno da treba.
    Nece nama doc stranci nego ljudi iz Srbije I BIH,a oni se ponasaju i razmisljaju isto kao mi.
    I ako nema para,nema ni zdravlja.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Randy Orton For This Useful Post:


  21. #4519
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    i šta nakon tih 21 dan? evo vidimo koliko su ove mjere zaključavanja opština i svega živog učinile...a to je ništa

    i da uvedeš totalni lockdown trebaće 2 mjeseca dok padnemo na nulu, za 2 mjeseca ćemo i ovako biti na nulu sa ovim brojevima, par dana gore dolje, kako imamo par opština koje više skoro nemaju novozaraženih tako će uskoro biti i sa ostalim

    što se mene tiče neka zaključaju sve samo neka jave dan ranije da mogu da odem odavde onamo đe narod ima m..a da digne glas i protiv ovakvih budalaština a ne samo kako će da mu se zove crkva
    She is only here to annoy herself!

  22. #4520
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Pa ništa NSX najbolje da sahranimo sve ove stare, taman da rasteretimo pritisak na fond PIO oko penzija i toga.
    Pošto trenutno nemamo zdravlja, ekonomija je na škrge. Ako ostaviš otvoreno neće imat ni te škrge. A onda ćeš džabe otvarat i zatvarat sve.
    Ko želi da razmisli o karantinu 21 dan može da sračuna koliko bi brojke pale i koliko bi se smanjilo širenje virusa.

    Ko ne želi može da piše svašta i to je to.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #4521
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    to za 21 dan bi moglo kad bi svaka osoba imala svoj stan/sobu itd. a ne po četvoro petoro u familiju i skitanje po komšiluku + što bi masa ljudi nastavilo da radi u državnim ustanovama bolnicama policiji bankama itd. jednostavno i da uvedeš taj "totalni" lockdown opet ti ostaje bar pola kontakata od ranije

    a starima inače jako prija da budu zatvoreni, sigurno im psihički baš povoljno utiče na njihove bolesti od kojih ne mogu umrijet nego samo od korone
    She is only here to annoy herself!

  24. #4522
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,798
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    i šta nakon tih 21 dan? evo vidimo koliko su ove mjere zaključavanja opština i svega živog učinile...a to je ništa

    i da uvedeš totalni lockdown trebaće 2 mjeseca dok padnemo na nulu, za 2 mjeseca ćemo i ovako biti na nulu sa ovim brojevima, par dana gore dolje, kako imamo par opština koje više skoro nemaju novozaraženih tako će uskoro biti i sa ostalim

    što se mene tiče neka zaključaju sve samo neka jave dan ranije da mogu da odem odavde onamo đe narod ima m..a da digne glas i protiv ovakvih budalaština a ne samo kako će da mu se zove crkva
    Za 21 dan totalnog lockdown-a broj dnevno zarazenih bi bio nula.
    Svako ko ulazi u CG mora da ima negativan test ne stariji od 48h.



    Opstina Tuzi je odlican primjer. Broj dnevno zaraznih je bio 60-70 dnevno, onda je slijedio totalni lockdown i zavrsen posa. Ili UK, prije 15 dana i ali su po 60000 dnevno. Danas 4000.
    Last edited by TAKUMI; 09-03-21 at 23:26.


  25. The Following 2 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  26. #4523
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Teška odluka. Nemaju svi stabilne poslove. Xnam taksistu kojeg je korona žestoko pogodila, on da ne radi 21 dan bukvalno za hljeb ne bi imao.

    S druge strane, ovo je prevršilo svaku mjeru.

    Možemo li kako da odradimo lockdown političkim partijama? To bi sigurno bilo ispravno.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  27. #4524
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,683
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vidim ima dosta zagovornika da se ništa ne zaključava.

    Samo jedna mala sitnica. Ako se ne zaključamo, i ne suzbijemo dalje širenje epidemije i pri tome se vakcinišemo, imaćemo potpuno zaraženu naciju u koju nijedan turista svijeta neće dobiti zeleno svijetlo matične države da dođe da ljetuje.
    To dalje znači da nema prihoda od turizma.

    Sad izračunajte je li bolje sad zaključati i prihodovati nešto od turizma, ili puštiti sve da radi a nemati ništa od turizma.
    Mislim da je matematika jasna.

    Ne brine se niko od njih za ljudske živote to vam je valdja odavno jasno. Ali da li zdravlje treba biti ispred ekonomije - apsolutno da treba.
    https://www.theguardian.com/world/20...ockdown-lifted

    Pisano na drugoj temi. Evropa se sporo otvara i to vrlo sporo. U Engleskoj predvidjaju potpuno uklanjanje mjera 21og juna, ako sve bude po planu. Skole su otvorili prosli vikend, tako da je i kod njih izvjesno povecavanje broja oboljelih. Nazalost sezona ce bit bolja nego prosla za 20%. Gosti iz regiona koji imaju nekretnine i Rusi. Tako da vakcinisali se ili ne isto nam se pise. Kovid pasose vrlo koguce da nece bit uvedeni do kraja ljeta jer sav proces vakcinacije u Evropi ide vrlo sporo.

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  28. #4525
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,798
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,607 Posts

    Default

    Znam da nemaju svi stabilne poslove, i ja bih izgubio masu eura za 21 dan ali sto da se radi, bolje 21 dan i da se sve vrati u normalnu no ovako. Sa nasim narodom nijedna mjera ne daje rezultat osim totalnog lockdown-a. Trenutne mjere su glupost, npr. stoji policija kod Cijevne i zaustavljaju vozace i traze porvrdu. Danas pada kisa, policajci u auto, ljudi prolaze bez problema.


  29. The Following 2 Users Say Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


Page 181 of 330 FirstFirst ... 81131171177178179180181182183184185191231281 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •