View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 137 of 330 FirstFirst ... 3787127133134135136137138139140141147187237 ... LastLast
Results 3,401 to 3,425 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #3401
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    @lepetanac

    Svaka zemlja EU je potpisala predugovore o nabavci vakcina. Zato je i haos ovih dana, jer proizvođači ne mogu da isporuče vakcine u dogovorenom roku. Primjera radi, zemlje EU su naručile najviše doza vakcine AstraZeneca/Oxford, a da pritom ta vakcina još uvijek nije odobrena od strane nadležnog tijela EU.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. #3402
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.srbijadanas.com/vesti/re...ina-2021-01-26

    Vlada je, kako je saopšteno, odbila Statisovu donaciju jer je "dogovoreno da svaka nabavka vakcine ide direktim bilateralnim odnosima sa proizvodjačima, odnosno sa zemljama iz koje dolaze vakcine".- Svaki drugi vid nabavke vakcine ili donacije ili bilo koji drugi vid dolaska vakcine u Crnu Goru zahteva dodatno proveravanje, odnosno poseban oprez - kazala je ministrka zdravlja Jelena Borovinić Bojović.
    Ministar zdravlja Srbije Zlatibor Lončar izjavio je u nedelju uveče da mu se povodom pomoći za vakcine javila i "ministarka Crne Gore".
    Ako je ova informacija tacna, a covjek sve mora uzimati sa rezervom, onda ispada da ministrica kaze da "svaka nabavka vakcine ide direktim bilateralnim odnosima sa proizvodjačima, odnosno sa zemljama iz koje dolaze vakcine", a trazi od ministra Loncara pomoc za vakcine.Ako se pomoc odnosila na zahtjev da Srbija posalje odredjenu kolicinu vakcina Crnoj Gori, onda je to suprotno onom sto je ministrica kazala povodom odbijanja poklona. Koliko sam razumio, radi se o istoj kineskoj vakcini.

    Uzgred, u tekstu se kaze "ministarka". mene to nekako asocira na onu Nusicevu komediju o zeni ministra. Meni djeluje ispravnije "ministrica".

  3. #3403
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Jel ovo tema o vladi CG ili o vakcini? Il sam pomijesao teme?

  4. The Following User Says Thank You to nernst For This Useful Post:


  5. #3404
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    @lepetanac

    Svaka zemlja EU je potpisala predugovore o nabavci vakcina. Zato je i haos ovih dana, jer proizvođači ne mogu da isporuče vakcine u dogovorenom roku. Primjera radi, zemlje EU su naručile najviše doza vakcine AstraZeneca/Oxford, a da pritom ta vakcina još uvijek nije odobrena od strane nadležnog tijela EU.
    ovako nesto???4
    Ministar zdravlja, Kenan Hrapović, u ime Crne Gore potpisao je sporazum, prema kojem će naša zemlja kada vakcina protiv bolesti COVID19 bude proizvedena, dobiti zagarantovane doze, bez čekanja i naknadnog apliciranja.Želim da vas informišem da je Vlada Crne Gore na juče održanoj sjednici razmotrila i usvojila Informaciju o zaključivanju Sporazuma o preuzetoj obavezi po modelu opcione kupovine vakcine protiv COVIDa-19. Ja sam upravo potpisao Sporazum, a danas će biti uplaćen avans u iznosu od 771.280,00 $, odnosno 646.000,00 eura - kazao je Hrapović.Ministar je obrazložio da je Crna Gora potpisivanjem ovog sporazuma pristupila COVAX Mehanizmu za vakcine protiv COVID-19, koji je iniciran od strane Svjetske zdravstvene organizacije (SZO) sa ciljem da omogući nabavku i pravednu raspodjelu među zemljama učesnicama vakcina za novi soj koronavirusa SARS-COV-2.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #3405
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nernst View Post
    Jel ovo tema o vladi CG ili o vakcini? Il sam pomijesao teme?
    o lovu i ribolovu. jezerskom.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #3406
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    da zavrsimo pricu oko vakcina, nije problem sto su Kineske vakcine jer smo mi iste narucili nekih 150 000 hiljada. zvanicno je problem jer nije drzava narucila od distributera, nego je to uradio neko drugi od istog tog distributera.
    Last edited by hercules; 27-01-21 at 23:13. Reason: maknut politicki dio
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #3407
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Nek se prebaci u odgovarajući pdf , nije prvi put

    U skladu sa odredbama Zakona o ljekovima (“Sl. list CG” broj 80/20)– član 3, prijestavljanja nekog lijeka u promet u CG, on bi trebao da dobije dozvolu za stavljanje upromet u Institutu za ljekove i medicinska sredstva (CInMED), nakon pozitivne procjenekvaliteta, bezbjednosti i efikasnosti.Zahtjevi za dokumentaciju i rokove u postupku registracije, usklađeni su sa zahtjevimadirektive 2001/83/EC koja u EU reguliše oblast humanih ljekova. Postupak registracijeuključuje više faza i različitih eksperata i za nacionalne procedure traje maksimalno 210dana (vrijeme za regulatorni organ) uz dodatnih 180 dana (vrijeme za kompaniju dadostavi odgovore na zahtjeve regulatornog organa).Međutim, zakon definiše i proceduru ubrzanog postupka registracije nekog lijeka (član 62zakona), i to u slučaju ljekova koji su od najvišeg interesa za zaštitu zdravlja stanovništvai za ljekove koji su prethodno dobili dozvolu u zemljama EU uključujuči i dozvolu nacentralnom nivou – od Evropske Komisije a na osnovu pozitivnog mišljenja EvropskeAgencije za ljekove (EMA).Navedena odredba zakona je postojala i u prethodnim zakonskim rješenjima i CInMEDje u skladu sa njom do sada registrovao više desetina ljekova i to upravo ljekova koji suprethodno odobreni od strane EMA. Upravo ovaj regulatorni mehanizam će biti mogućeprimijeniti i u slučaju podnošenja zahtjeva za registraciju vakcine protiv COVID 19 u CrnojGori imajući u vidu da će vakcine prije stavljanja u promet u EU, morati da prođu ocjenuu EMA. Trenutno dozvolu za stavljanje u promet u zemljama EU ima vakcina Comirnatyproizvođača Pfizer/BioNTech a 6. januara očekuje se i odobrenje izdavanja dozvole i zavakcinu proizvođača Moderna.Postupak ubrzanog izdavanja dozvole, zasniva se na prihvatanju naučnih ocjena koje sueksperti EU pripremili u okviru procedure koju sprovodi EMA, dok se na nacionalnomnivou u CInMED osigurava konzistentnost dokumentacije o ispitivanju lijeka sa onom uEU kao i specifična pitanja koja se odnose na lokalnu regulativu i obilježavanje lijeka.Zakonski rok za završetak ove procedure je 150 dana ali u praksi on može biti iznačajno kraći.Napomena: Postupak ubrzanog izdavanja dozvole za lijek, primijenjen je i 2010. godine,prilikom registracije vakcine protiv pandemijskog gripa Panenza, proizvođača SanofiPasteur, Francuska, koja je nakon registracije u EU, dobila dozvolu za stavljanje u prometu Crnoj Gori u roku od 40 dana
    Koliko će nam ovaj postupak registracije trajati, jer on nije nimalo naivan i ne može se traljavo uraditi radi se ipak o vakcini. I dokle se stiglo?

    Pisala sam na drugoj temi da nam daju veoma šture odgovore, a novinari ništa ne pitaju...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  9. The Following User Says Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  10. #3408
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Grabe vakcine ko stigne i ko ima da plati. Ova Covax ini ijativa je za sad pravi fijasko. Zato su Izraelci dosli do super ideje, platili su unaprijed grdilo novca i obecali sve podatke o vakcinisanim osobama da proslijede Pfizeru. I to se radilo u JUNU, dok smo mi platili neki dio novca i usli u taj covax sistem, koji se raspada trenutno.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to skostic For This Useful Post:


  12. #3409
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Kako mogu da prihvate vakcinu koja još nije odobrena od strane zdravstvenih vlasti? Postoje zakonski propisi koji se moraju poštovati.
    Prihvate, pa kad bude odobrena krenu sa bockanjem. Poklonu se u zube ne gleda.

    TBH ovo me podsjeća na Simovića i priču o respiratoru....

    P.S.

    Jel Sinofarm ili ona druga što je 50% efikasna. Ako je druga, onda neka su ga otpilili.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  13. #3410
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,966
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Poklonu se u zube ne gleda


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    mozda je vrijeme da se pocne. ja ni onu skolu ne bih prihvatila, al ko me pita.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. The Following 2 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  15. #3411
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Sinopharm je oko 80% + efikasna.

    Ova druga od Sinovaca "CoronaVac" je bila oko 75 pa su u Brazilu ustanovili ds je 50% efektivna.

    https://www.google.com/amp/s/www.bbc...china-55212787

  16. #3412
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    https://www.slobodnaevropa.org/a/31071769.html

    Izgleda je Sinopharm vakcina, dao je ovom portalu izjavu jer se miješaju ove dvije vakcine.

    Ako nije počet proces registracije vakcine ovo bi barem taj dio ubrzao. Znači nek bude upola brži proces za ubrzani postupak za vakcinu protiv Panenze to je nekih 20 dana.


    Preko Covax ćemo dobiti vakcine vjerovatno na proljeće, ako budemo imali sreće, nije ovo prvi projekat EU koji nije ispunio očekivanja, sjetite se respiratora kakva je bila grabež na početku.

    No na ove vakcine mladi mogu da sačekaju, jer ako budu uslov za putovanje, a nije im preša, bolje imati vakcinu registrovanu u EU.
    Last edited by the_lady_marianna; 27-01-21 at 22:38.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  17. #3413
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Sve je ovo trebalo ranije raditi, pregovarati, platiti unaprijed sta li se vec radi...
    Ljubit ruke Xi Jinping-u �� I bio bi sad u Golubovcima tovar od 500k doza ��

  18. #3414
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    hoce li ko od starih liberala i strumfava osuditi sto je vlada odbila 10 000 vakcina???\
    na ciju ce dusu da idu od danas smrtni slucajevi koji su mogli biti vakcinisani?
    ne stiče se imunitet odmah već nekih 2 nedjelje nakon druge vakcine koja se daje 3 nedjelje nakon prve, znači i da se po nekom ubrzanom postupku počne sa vakcinacijom početkom februara tek bi sredinom marta ljudi stekli imunitet od korone i to ne svi već 80% vakcinisanih, a do tad najvjerovatnije neće imat više ko ni da se zarazi jer je već sad mali procenat ljudi koje znam a da nisu imali koronu
    She is only here to annoy herself!

  19. #3415
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ne stiče se imunitet odmah već nekih 2 nedjelje nakon druge vakcine koja se daje 3 nedjelje nakon prve, znači i da se po nekom ubrzanom postupku počne sa vakcinacijom početkom februara tek bi sredinom marta ljudi stekli imunitet od korone i to ne svi već 80% vakcinisanih, a do tad najvjerovatnije neće imat više ko ni da se zarazi jer je već sad mali procenat ljudi koje znam a da nisu imali koronu
    Da budimo precizni stiče se i nakon prve vakcine, ali nije na zadovoljavajućem nivou. Možeš dobiti koronu iako si preležao jer se gubi imunitet kao i vakcinom poslije određenog vremena, tako studije pokazuju za sada.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  20. #3416
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nernst View Post
    Jel ovo tema o vladi CG ili o vakcini? Il sam pomijesao teme?
    Zahvajujem na strpljenju, evo je sređeno i upriličeno.

    Svaki sljedeći politički padobranac, apostol, Daka, i bilo kakva politička konotacija će dobiti 3 infrakcije.
    Odbili smo poklon vakcina, Vlada i ministarka znaju zašto, nećemo nagađati i stavljat političke insinucije. To možete na drugom podforumu, a svakako ne na ovu temu.

    E da, i na pitanje zašto infrakcija biće blagovremeno odgovoreno sa dodatne 3 infrakcije. Vakcine će stići, korona će nestati, ali se neki ovdje definitivno neće promijeniti i pridržavati se pravila postovanja.
    Za takve srećom postoji vakcina.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #3417
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nacije-statisa

    Opet sturo, nisu rekli jesu li stupili u kontakt sa njim, jesu li sa Arapskim Emiratima.

    Da li ce Arapski Emirati prihvatiti da rade kontrolu kvaliteta jesu li duzni?



    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  22. #3418
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nacije-statisa

    Opet sturo, nisu rekli jesu li stupili u kontakt sa njim, jesu li sa Arapskim Emiratima.

    Da li ce Arapski Emirati prihvatiti da rade kontrolu kvaliteta jesu li duzni?



    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    dobro bi bilo da se ovo ne koristi u dnevnopoliticke svrhe.
    slusam sinoc gospodju iz SZO na RTCG koja je doslovno ovo isto rekla, i da je stav i SZO da sve mora biti radjeno po unaprijed utvrdjenim protokolima... ljubazna novinaka "drzavne" televizije je na sve nacine pokusavala da je uvuce u toliko prizeljkivani mulj... medjutim, gospodja je bila kategoricna u tome da se zna kako i na koji nacin se jedna takva "roba" moze donirati, i koji su kanali za to.
    ko kome moze garantovat dje je kupio, kako je lagerovana i sto je cinjeno sa njima?
    hvala, al tu vakcinu uvazenog gospodina Statisa ne bih primio.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to nickname For This Useful Post:


  24. #3419
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Bila je priča i oko respiratora koje je Vučić nudio pa je predhodna vlast to odbila ( onaj Beranac je jedini bio normalan ) ... čak je to mnogo manje osjetljivije pitanje od ispravnosti vakcine ali ako čovjek ima svu potrebnu dokumentaciju ja bih prihvatio ... ne mogu sad reć da ne bih a tada sam mislio da su ovi iz DPS budale što ne prihvate donaciju ...
    deuscroix

  25. #3420
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nickname View Post
    dobro bi bilo da se ovo ne koristi u dnevnopoliticke svrhe.
    slusam sinoc gospodju iz SZO na RTCG koja je doslovno ovo isto rekla, i da je stav i SZO da sve mora biti radjeno po unaprijed utvrdjenim protokolima... ljubazna novinaka "drzavne" televizije je na sve nacine pokusavala da je uvuce u toliko prizeljkivani mulj... medjutim, gospodja je bila kategoricna u tome da se zna kako i na koji nacin se jedna takva "roba" moze donirati, i koji su kanali za to.
    ko kome moze garantovat dje je kupio, kako je lagerovana i sto je cinjeno sa njima?
    hvala, al tu vakcinu uvazenog gospodina Statisa ne bih primio.
    Brajovic je rekla ono sto je mogla, jer SZO daje preporuke ne moze narediti drzavi kako da se ponasa u ovoj pandemiji i nijedna strana nije mogla izvuci nista, jer nema nista od nje da izvuce.
    Ako je neko ocekivao od nje da ce da kaze da se prihvati ili ne donacija ne poznaje sistem SZO.

    Tu vakcinu neces primiti svakako ako ne prodje kontrolu, ako je ima. U stvari bilo koju ako ne zelis. Treba pojasniti malo proceduru i odg na ova pitanja, jer se opet stice utisak da ih ta donacija ne zanima. Stekla sam utisak, ako stvarno ima tih vakcina da on treba da se interesuje iz novina, sta da radi sa njima. Meni je to malo neozbiljno. U prethodnim postovima sam napisala da neko svercuje vakcine vjerovatno bi mogao biti optuzen za neko krivicno djelo protiv zdravlja ljudi.

    Plus nekih drugih nedoumica vezanih za pocetak imunizacije. Znaci ne fizicki dolazak vakcina, jer je to sasvim drugo. Pisala sam u ranijim postovima. Nabavka i kontrola vakcina nije nimalo naivan posao, moras komunicirati vise sa gradjanima, pogotovo posto je digla frka oko donacije.


    Po meni bi trebala neku strucnu osobu da posalje na konferencijama, koja ce nam objasniti sve, a ne onog sekretara koji jedva mu izvlacis info i kaze ti opsta bolnica brezovik dva puta.


















    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  26. #3421
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Pa gospodja ministarka je pricala pricu da vakcinacija treba da pocne u drugoj polovini januara, pa krajem januara pa ce na kraj bitiu izgleda kad se evropa i svi u regionu podmire da nam uvale to sto im pretekne, mislim malo ozbiljnosti u obecanjima i najavama.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  27. #3422
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Evo jos ugrozenih pored novinara, pomoraca, sad traze iz unije poslodavaca da se ljudi koji rade u trgovinama stave u prioritetnu grupu.

    Svi smo ugrozeni , ali ne spadaju svi u prioritetnu grupu.





    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  28. #3423
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,341
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Ova situacija me podsjeća na onu sa respiratorima.Opšta panika je oko nabavke da će se na kraju narod moliti da se vakciniše, odnosno nećemo znati šta ćemo sa vakcinama.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  29. #3424
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Markys View Post
    Ova situacija me podsjeća na onu sa respiratorima.Opšta panika je oko nabavke da će se na kraju narod moliti da se vakciniše, odnosno nećemo znati šta ćemo sa vakcinama.
    To ponajviše zavisi od ugovora koje država potpiše, gledam upravo HRT Dnevnik i jedna njihova političarka veli da je njihova država potpisala lihvarske ugovore sa farmakompanijama koje ih obavezuju na kupovinu milion doza više nego što je potrebno.
    The more things change, the more they stay the same.

  30. #3425
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Stigao novi soy
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

Page 137 of 330 FirstFirst ... 3787127133134135136137138139140141147187237 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •