View Poll Results: Kako biste ocijenili djelovanje #NKT u COVID-19 situaciji?:

Voters
126. You may not vote on this poll
  • Primjerene reakcije kompetentnog tima; kontinuitet najboljih rezultata u datim okolnostima

    7 5.56%
  • Početni uspjeh umanjila nedoraslost tima epid. izazovu, no rezultati nisu toliko loši

    5 3.97%
  • Početni uspjeh poništile pol. motivisane odluke i selekt. mjere; gubitak kompasa tima

    70 55.56%
  • Neprimjeren pristup i pogrešna strategija od starta; manipulacija javnošću

    44 34.92%
Page 144 of 330 FirstFirst ... 4494134140141142143144145146147148154194244 ... LastLast
Results 3,576 to 3,600 of 8231

Thread: [COVID-19] Situacija u Crnoj Gori

  1. #3576
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,162
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Stvari su proste.
    Imate gradjane Crne Gore koji,sto svjesno sto polusvjesno ubijaju neke druge gradjane Crne Gore.I imate vlast koja umjesto da to sprjecava,sve to morbidno-voajerski posmatra i vjerovatno uziva u tome.To su ubice i nista drugo.Jednake onakve kao bivsa vlast.Ocigledno je da gradjani vole ili ne umiju da se ne ubijaju,zato postoje neke vlasti,da uspostave neki red,ali oni to ne zele nego samo daju podrsku tim i takvim gradjanima-ubicama,pritom su moralno gledano gori od njih-jer su oni elita i drze mehanizme u ruke a nista ne rade.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  2. #3577
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Stvari su proste.
    Imate gradjane Crne Gore koji,sto svjesno sto polusvjesno ubijaju neke druge gradjane Crne Gore.I imate vlast koja umjesto da to sprjecava,sve to morbidno-voajerski posmatra i vjerovatno uziva u tome.To su ubice i nista drugo.Jednake onakve kao bivsa vlast.Ocigledno je da gradjani vole ili ne umiju da se ne ubijaju,zato postoje neke vlasti,da uspostave neki red,ali oni to ne zele nego samo daju podrsku tim i takvim gradjanima-ubicama,pritom su moralno gledano gori od njih-jer su oni elita i drze mehanizme u ruke a nista ne rade.
    razlika izmedju sadasnje i bivse vlasti je u tome sto je bivsa makar pokusala da kaznjava ljude koji su krsili mjere, zatvarala lokale i svasta nesto ova se ne trudi ni malo zbog mira u njihovoj kuci.
    samo sto predhodna vlast je bila selektivna, znas nekog mozes sta hoces ne poznajes nikog kraj
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #3578
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,609
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Apsolutno ministarka ne moze biti kriva za zurke, dojc bez granica, ekskurzije, to sto niko ne nosi masku i razne stvari. Ono sto ona moze je da uvede drzavu u lockdown a to ne moze min. finansija ispratiti. Ono sto jos dodatno moze je da se kaznjavaju svi zivi, ali to u CG nije izgleda izvodljivo.

    Plus, ovi sto skacu zbog vakcina, samo pitajte proslu vlast zasto nijesu pregovarali kao i sve drzave mimo Covax sistema, nego zapravo od 30 Avgusta, nijesu se pojavili jednom do 4 Decembra.

  4. #3579
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Apsolutno ministarka ne moze biti kriva za zurke, dojc bez granica, ekskurzije, to sto niko ne nosi masku i razne stvari. Ono sto ona moze je da uvede drzavu u lockdown a to ne moze min. finansija ispratiti. Ono sto jos dodatno moze je da se kaznjavaju svi zivi, ali to u CG nije izgleda izvodljivo.

    Plus, ovi sto skacu zbog vakcina, samo pitajte proslu vlast zasto nijesu pregovarali kao i sve drzave mimo Covax sistema, nego zapravo od 30 Avgusta, nijesu se pojavili jednom do 4 Decembra.
    to je prava logika nismo mi krivi narod je stoka.
    ministartvo finansija to ne moze ispratiti ali moze raskinu ugovore koje cemo da placamo sa 100 m ???
    ministarka je tu dje je da bi rjesila situaciju a koliko vidim ona od kad je tu samo ide gore, svuda u svijetu krivulja pada samo nama raste i to ti je normalno. mi smo stoka nema druge/
    svi su se zemlje zakljucal a mi sve pusti bez testova , dodjite ne izuvajte se . ne i se cudio da nastane nova mutacija montenegro virus

    sve da je DPS kriv kao sto i jeste za dostinu oko vakcine , evo je proslo dosta vremena da se nesto promjeni . jel rekla kraj januara pocetak marta i tu joj DPS kriv??
    ako bude sredina marta bice da pucamo , jesam je ja vukao za jezik da ce prvo EU vakcina , nece druze .

    jesam joj ja kriv sto je odbila dvije donacije , koje ko zna i jesu li bile ali ona ih je u startu odbila jer su DPSove. u ovoj situaciji ti gledas ko poklanja a ne sta je poklon??
    i ta prica da cemo ugroziti pregovore oko vakcine je LAZ, jesu rekli da ne bi trebalo prihvatiti vakcine mimo sporazuma ali preporuka a ne obavezujuce i koliko cujem mogao se naci nacin da se to zaobidje.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #3580
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Mjere nisu lose nego ih nova vlast ne primjenjuje. Ministarstvo zdravlja i Institut treba da budu konstantno u medijima i podsticu, upozoravaju i podizu svijest gradjana a oni su radili sve suprotno tome i svojim primjerom dopustili da se narod vise nijedne mjere ne pridrzava. Bukvalno imamo zid cutanja od institucija koje bi trebale da nam iskacu iz frizidera. Sve zemlje koje su nabavile vakcine su ih dobile kao rezultat direktnih pregovora tokom decembra i januara jer oni zvanicni kanali za koje se mislilo da ce funkcionisati svi odreda su kiksali. Sama ministarka je najavila vakcine za kraj janura. Krivokapic od trenutka kada je postao mandatar trebalo je da mu bude jedna od glavnih preokupacija borba protiv korona virusa ali njega je to zanimalo kao lanjski snijeg.

  6. #3581
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,609
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    to je prava logika nismo mi krivi narod je stoka.
    ministartvo finansija to ne moze ispratiti ali moze raskinu ugovore koje cemo da placamo sa 100 m ???
    ministarka je tu dje je da bi rjesila situaciju a koliko vidim ona od kad je tu samo ide gore, svuda u svijetu krivulja pada samo nama raste i to ti je normalno. mi smo stoka nema druge/
    svi su se zemlje zakljucal a mi sve pusti bez testova , dodjite ne izuvajte se . ne i se cudio da nastane nova mutacija montenegro virus

    sve da je DPS kriv kao sto i jeste za dostinu oko vakcine , evo je proslo dosta vremena da se nesto promjeni . jel rekla kraj januara pocetak marta i tu joj DPS kriv??
    ako bude sredina marta bice da pucamo , jesam je ja vukao za jezik da ce prvo EU vakcina , nece druze .

    jesam joj ja kriv sto je odbila dvije donacije , koje ko zna i jesu li bile ali ona ih je u startu odbila jer su DPSove. u ovoj situaciji ti gledas ko poklanja a ne sta je poklon??
    i ta prica da cemo ugroziti pregovore oko vakcine je LAZ, jesu rekli da ne bi trebalo prihvatiti vakcine mimo sporazuma ali preporuka a ne obavezujuce i koliko cujem mogao se naci nacin da se to zaobidje.
    Pa je trebala da izmisli vakcine i ugovore i sve za 2 mjeseca. Srbija prije 6 mjeseci radila na tome. Donacije, nije dvije nego jedna onog tipa, dje je objasnila sta i kako. Oko Deripaske, nidje nista nema, jer je nacelno kao receno ds bi postojala.mogucnost i od tada ni traga ni glasa. Da se razumijemo, meni treba vakcina, imam stare roditelje, sam imam par dijagnoza, zelim sto prije da je primim. Ne skidam masku od Aprila, nit sam izasao u kafanu od Aprila. Ali ova drzava i mi kao ljudi smo stoka. Pa covjece, ljudi pozitivini setaju po gradu ne mogu doma da odrade samoizolaciju. Alooo, o cemu mi pricamo vise ovdje!?

    Vjerovatno ce biti neke strozije mjere, ali isto ce biti. Mnogo studije pokazuju da efekti lockdown-a nijesu kao sto se misli. Da je to zapravo sve kratkog efekta a da ti u to vrijeme ekonomiju razneses. I molkm vas ne spominjite vise Evropu kako oni produzavaju mjere , restriktivni su itd, a stampaju pare dje idje mogu i sipaju dje idje mogu u ekonomiju dok mi nemamo za orbit zvake.

  7. The Following User Says Thank You to skostic For This Useful Post:


  8. #3582
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Pa je trebala da izmisli vakcine i ugovore i sve za 2 mjeseca. Srbija prije 6 mjeseci radila na tome.
    Svi izvori navode da je Srbija obezbijedila vakcine kada se Vucic direktno ukljucio u pregovore poslije 10 decembra i neposrednim kontaktima obezbijedio odredjeni broj vakcina i od kada svaki svoj razgovor i dogovor objavljuje javno tako ako bi nam mogao objasniti tih famoznih 6 mjeseci pregovora oko vakcine koje nema. Bukvalno neki od tih kanala su nudjeni i nama ali je to shvaceno kao "DPS donacija".
    Last edited by Rodion Romanovich; 10-02-21 at 00:08.

  9. #3583
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,523
    Thanks Thanks Received 
    4,597
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Nejasno mi je čemu potreba da iznosiš očigledne neistine, zar ti je toliki problem da odvojiš 10 sekundi i izguglaš...?

    Srbija je pripremala teren mjesecima, pregovorima i predugovorima, kako bi mogli da reaguju čim vakcine budu gotove, dok smo mi ladili jaja...



    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  10. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  11. #3584
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Evo je jutros ministarka u DZ Tivat, sad kad gori dolazi tj kad je sve izgorelo. Mozda je donela jos 2 l alkohola

  12. #3585
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Evo Srbija i Vučić kojima se svi sprdamo, obezbijedi na tone vakcina, pelcaju se ljudi svakodnevno, imaš da biraš, sve džabe... Još malo će ih i po trafikama bit.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  13. #3586
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Na vrijeme su reagovali i dogovorili, to je jedina razlika izmedju nas i njih.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  14. #3587
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,041
    Thanks Thanks Given 
    3,968
    Thanks Thanks Received 
    6,542
    Thanked in
    3,117 Posts

    Default

    ovi nasi su cijelo ljeto bili fokusirani na izbore pa nisu imali kad da se posvete proceduri koja ocigledno traje dosta.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. The Following 3 Users Say Thank You to goozica For This Useful Post:


  16. #3588
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,667
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,639
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...opi-vlada-cuti

    Hitna reakcija nadležnih je izostala i uprkos zvaničnoj statistici - Crna Gora se već dvije sedmice nalazi na prvom mjestu u Evropi po broju novih slučajeva koronavirusa na 100.000 stanovnika, među 45 zemalja.

    vazda smo lošim stvarima poznati

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #3589
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Postoje vanredne konferencije i mjere. Pratis situaciju pa ako se pogorsa odreagujes. Nije da nismo imali to u prvom talasu.

    Sent from my Redmi 6A using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  18. #3590
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Evo u pojedine grade dje je bio po 1 pulmolog i radio po 12h dnevno i on je zalego, pa ljude koji dolaze na pregled vracaju kucama.
    Ali dobro, to nije toliko bitno...

    Bitnija je ekonomija, jer se od gladi umire...

  19. #3591
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nejasno mi je čemu potreba da iznosiš očigledne neistine, zar ti je toliki problem da odvojiš 10 sekundi i izguglaš...?

    Srbija je pripremala teren mjesecima, pregovorima i predugovorima, kako bi mogli da reaguju čim vakcine budu gotove, dok smo mi ladili jaja...



    Sent using Tapatalk
    Srbija je fajzerove vakcine debelo preplatila i to je jedino sto je ispregovarala tokom ljeta a kolicine koje su dobili su nedovoljne. Da je neko ovdje "ispregovarao" takav aranzman sad bi se otvarala jos jedna "afera" i ko se koliko "talio" posto bi se radilo o nedovoljnim kolicinama sa kranje nepovoljnim aranzmanom. Pocetkom decembra njihov ministar je najavio da ce vakcinacija poceti tek u aprilu nakon cega se ukljucio Vucic koji je u direktnim pregovorima sa kineskim vrhom obezbijedio vakcine u toj mjeri da mogu da pocnu sa masovnom vakcinacijom. Ne znam sto ti iznosis nesto sto je isto lako provjerljivo i o cemu smo svjedoci svakodnevno.

  20. #3592
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Zna li se ista,hoce li bit danas predstavljanje nekih novih mjera?
    Edit:
    Evo nadjoh sad na CDM
    https://m.cdm.me/drustvo/zbog-alarma...e-novih-mjera/
    Last edited by Randy Orton; 10-02-21 at 11:44.

  21. #3593
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    913
    Thanks Thanks Given 
    457
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Nesto se bojim da ipak nece. Sad procitah na Vijesti da je ministarka bila u Bd i TV, obecala pomoc u ljudstvu, za Tv najavila “odredjeni stepen lockdowna”, sta god to bilo..

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...tepen-lokdauna

  22. #3594
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Pa da se nastavi i dalje kao do sad? Ovo se Božje zore ne zna.
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  23. #3595
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    neka zaključaju primorje ako će i to je to, već sam pisao ovdje prije par mjeseci da se virus spušta sa sjevera ka jugu tako da je ovo sasvim očekivano, kad dostignu i oni određeni procenat prokuženosti neka ugase sve mjere u CG i doviđenja više s ovom glupošću
    She is only here to annoy herself!

  24. #3596
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,959
    Thanks Thanks Given 
    4,805
    Thanks Thanks Received 
    9,849
    Thanked in
    3,736 Posts

    Default

    Je li realno ovo ljudi? Ako ovo uvedu onda su stvarno NESPOSOBNI. Pa je li moguće da se iz aviona ne vidi da će ovo stvoriti samo VEĆE gužve. Posle posla će se odma trgovat i ić u kafane, kakva skupina "stručnjaka" uhhh, nego ajde da vidimo, moguće da CDM sere...
    https://www.cdm.me/drustvo/cdm-sazna...-do-18-casova/
    Last edited by BiTrAtE; 10-02-21 at 12:25.
    War. War never changes.

  25. #3597
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  26. #3598
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ovo ti je kao kad mlatiš rukama da ubiješ komarca u mrak a ne znaš đe je...
    She is only here to annoy herself!

  27. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  28. #3599
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Je li realno ovo ljudi? Ako ovo uvedu onda su stvarno NESPOSOBNI. Pa je li moguće da se iz aviona ne vidi da će ovo stvoriti samo VEĆE gužve. Posle posla će se odma trgovat i ić u kafane, kakva skupina "stručnjaka" uhhh, nego ajde da vidimo, moguće da CDM sere...
    https://www.cdm.me/drustvo/cdm-sazna...-do-18-casova/
    Iskreno se nadam da to nije to al' me ne bi cudilo. Skoro pa isto ****** kao i oni prije njih, jedina "prednost" jeste zabrana kretanja vikendom.

  29. #3600
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,912
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    878
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Iskreno se nadam da to nije to al' me ne bi cudilo. Skoro pa isto ****** kao i oni prije njih, jedina "prednost" jeste zabrana kretanja vikendom.
    Ovo su iste mjere kao sto su bile prije, isto je i prije bilo zabrana medjugradskog vikendom, sve isto kao i predhodnici, ovo je sprdnja...

Page 144 of 330 FirstFirst ... 4494134140141142143144145146147148154194244 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Čudna situacija... ali...
    By bmwe39 in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-01-12, 21:56
  2. Trenutna ekonomska situacija
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-04, 11:45
  3. Uh "Situacija"
    By SHORTY in forum Sve i svašta
    Replies: 32
    Last Post: 02-08-04, 19:39
  4. Situacija sa plagijatima se preokrenula:-))))
    By castel nuovo in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 29-05-04, 23:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •